ZATERDAG 20 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Januari 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst: 777.6 te Scilly. Laagste barometerst.: 730.1 te Bereneiland Verwachting tot den avond van 21 Jan.: Meest matige later afnemende wind uit Noordelijke richtin gen. Gedeeltijk be wolkt. Mogelijk nog enkele lichte sneeuw of hagelbuitjes. Lich te vorst des nacht, Overdag temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi. Het centrum der Noord-Oostelijke de pressie ligt nog met een minimum van 730 m.m. bij Bereneiland in de Poolzee, tus- schen Spitsbergen en de Noordkaap. De luchtdrukstijging in het Noord-Westen zette krachtig door en houdt nog met groote in tensiteit aan voor de Noordzeekust. De strooming van polaire lucht uit de Poolzee brengt storm uit Noord-West met tempe raturen onder hetvriespunt langs het Noordelijke deel van de Noordzeekust. Zij zal de vorst in Zweden weer sterk doen toenemen, wanneer de storm aldaar be daart. In Centraal Europa is de atmosfeer weer kouder geworden. Op het geheele vasteland is het boven 400 a 500 meter on der het vriespunt. De stations in de Alpen melden 5 a 6 gr. lagere temperaturen dan gisteren met sneeuw tot op 3500 m. hoogte Jungfraujoch). Bij IJsland nadert een nieuwe depressie, welke aldaar de tempe ratuur sterk deed stijgen. Het doordringen van de koude gaf zware neerslag in Zuid- Frankrijk, Zwitserland en Oost-Duitschland. De luchtdrukverdeeling wijst op iets toe nemende koude met vorst, voorloopig nog slechts in den nacht. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 4.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.ê.: Van Zaterdagnamiddag 4.54 uur tot Zondagmorgen 7.27 uur; van Zondagnamid dag 4.56 uur tot Maandagmorgen 7.26 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 21 Januari voorm. 6.20 uur en nam. 6.41 uur: Maandag 22 Jan. voorm. 7.08 en nam. 7.30 uur. BEPERKTE AARDAPPELTEELT. Oppervlakte ingekrompen tol twee derde van beteelde oppervlak in 1933. Naar wij vernemen heeft de Landbouw crisiscommissie in behandeling genomen een plan tot beperking van den aardappel- bouw, hetwellk afkomstig is van den voor zitter der Nederlandsche Aardappelcen trale. Volgens dat plan ligt het in de bedoeling de oppervlakte met aardappelen in 1934 te beperken tot een oppervlakte, overeen komende met 2/3 van de beteelde opper vlakte in 1933. De maatregelen, die voor het product van den oogst 1932 getroffen moesten wor den, ten einde een algeheele prijsstijging te voorkomen, kwamen in hoofdzaak neer op een kunstmatige beperking van den voorraad aan consumptie-aardappelen, ge paard gaande met het vaststellen van mi nimum-verkoopprijzen „af boerderij". Het groote overschot dat thans een nor male prijsvorming in den weg staat, dient door een beperking van de teelt in het aanstaande cultuur jaar te worden voor komen. Bij deze beperking zullen oppervlakten met aardappels niet grooter dan 10 aren en die door belanghebbenden zelf geteeld worden buiten beschouwing blijven. Hierdoor blijft de mogelijk open, dat aardappelteelt voor eigen consumptie zon der bezwaar vortgang kan hebben. Er zul len volgens bovengenoemd plan voorts spoedig maatregelen getroffen worden, waardoor de bij de gewestelijke aardap pelorganisaties aangesloten telers een teelt vergunning voor het jaar 1934 zullen ver krijgen. MINISTER DECKERS IN SPANJE. Bezoek bij den president der Republiek. De Nederlandsche minister van Defensie, mr. L. N. Deckers, die een gedeelte van de reis van H.M.'s „Hertog Hendrik" heeft meegemaakt, is Donderdag van Valencia te Madrid aangekomen. Vrijdag heeft hij een bezoek gebracht aan het presidentieel paleis, waar hij dooi den president der Spaansche republiek Al- cala' Zamora is ontvangen. Minister Deckers vertrekt Zondag uit de Spaansche hoofdstad om naar Nederland terug te keeren. ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" B Prima Heerenbaai 45 ct. per 1/2 pond, 18 ct. per ons B Fa. Wed. C. J. ViSTER - HAVEN 20 - LEIDEN DE VERBODEN N.S.B. Ontoelaatbare Weerbaarheids-afdeelingen naar buitenlandsch model? Naar aanleiding van de vragen van den heer Duijs aan den minister-president over het verbod van de N.S.B. voor ambtenaren wegens „instructies in lijnrechten strijd met eèn door de regeering uitgevaardigd voorschrift", schrijft de anti-rev. „Rotter dammer": Zijn we wel ingelicht, dan is er met de Mussert-beweging nog wel iets meer aan de hand, dan bovenbedoede instructies dei- leiding. Het schijnt, dat de N.S.B., naar buiten landsch model, bezig is zeer in het geheim zijn leden in z.g. „weerbaarheidsafdeelin- gen" te organiseeren. Is dit zoo, dan wordt daarmee een particuliere organisatie ge schapen, die ontoelaatbaar is. Te dezer zake van het bestuur van de N.S.B. uitgegane circulaires zouden piet den minsten twijfel laten omtrent bedoelde actie. Het komt ons dan ook voor, dat de regeering daarin aanleiding heeft gevon den om de N.S.B. te plaatsen op de lijst van voor ambtenaren verboden vereenigingen. DE LANDSTORM. Nieuwe Regeeringsopdracht. Naast de werkzaamheden, welke de Na tionale Landstorm Commissie verricht ten behoeve van het instituut van den Bij zon deren Vrij willigen Landstorm en van de Nationale Noodhulp Organisatie, ontving zij aan het begin des jaars het verzoek van den Minister van Defensie, om uit de vrijwil ligers van den 2den Ban van den Bij zon der en Vrij willigen Landstorm d.z. de oude re, niet meer dienstplichtige vrijwilligers) een afzonderlijk korps te willen samen brengen, welks leden zich bereid verkla ren, om by een eventueele legermobilisatie ten hoogste 10 dagen onder de wapenen te komen tot het verrichten van bewakings dienst in die belangrijke centra, welke als dan dienen te worden beveiligd tegen sa botage en oproer. Dit bewakingskorps i§ thans opgericht. SANEERING BLOEMISTERIJ. Tceltvergunning voor bepaalde beoefenaars van het vak. De voorzitter der voorloopige van advies inzake de saneering der bloe misterij zal zeer spoedig een advies van den minister van Economisch Zaken kun nen voorleggen. Ter informatie van belanghebbenden aangaande de plannen, welke in overleg met de vertegenwoordigers der organisa ties zijn vastgesteld, kan worden gemeld, dat deze plannen strekken tot stabilisatie van den toestand, zooals deze in 1933 was. Het voornemen bestaat om een teeltver gunning te geven aan personen, die het vak beoefenden in den omvang, waarin dit door hen in 't afgeloopen jaar geschiedde, de. Er wordt aan de stichting van een crisis organisatie gedacht naar het voorbeeld van de kweekersorganisatie in het bloem- bollenvak. BESCHERMING VAN DE OPENBARE ORDE. Opmerkingen van de Tweede Kamer over het aanhangige wetsontwerp. De wenschelijkheid, een aantal bepalin gen van het wetboek van strafrecht, wel ke betrekking hebben op de openbare orde, te herzien, wordt door de Tweede Kamer, blijkens het voorloopig verslag over het aanhangige wetsontwerp, erkend. Over den omvang welke een dergelijke herziening behoort te hebben, loopen de meeningen der leden echter uiteen. Meenden eenige leden, dat het wetsont werp in zijn geheel te ver gaat, anderen waren van oordeel, dat nadere voorzie ningen ook op het gebied van het vereeni- gingsrecht niet achterwege zullen kunnen blijven. Verscheidene leden waren van meening, dat het noodzakelijk is, op te treden tegen excessen van het anti-semitisme. Verscheidene leden der commissie wa ren niet geheel gerust omtrent de gevol gen van de verspreidings-delicten. Wordt echter de nieuwe tekst van ar tikel 132 wet, dan schijnt het de vraag, of dezelfde straffeloosheid verzekerd blijft. Wat de strafbaarstelling van publieke beleediging van groepen van bevolking of van ten deele tot de bevolking behoorende groepen van personen betreft, voelde men zeer sterk het bezwaar, dat de tekst dei- ontworpen artikelen vaag is. Ten slotte zouden enkele leden gaarne van de gelegenheid, dat de omschrijving van verschillende verspreidingsdelicten dor den wetgever zal worden gewijzigd, gebruik willen maken om een leemte in het artikel betreffende godslastering weg te nemen. Art. 147 stelt immers wel straf baar dengene, die zich in het openbaar door smalende godslasteringen op voor godsdienstige gevoelens krenkende wijze uitlaat, doch niet dengene, die eens an ders krenkende uitlatingen van dien aard verspreidt. Toch is het rationeel, deze ver spreiding evenzeer strafbaar te stellen als de uitlating zelf. WAT WERKLOOZENKASSEN IN 1933 UITKEERDEN De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in 1933 in totaal door de werkloozenkassen werd ontvangen uit bijdragen der leden 8.320.000 (1932: 7.70.000) en aan subsidie ten laste Van het Rijk en de gemeenten 16.000.000 (1932: 17.200.000). Aan werklooze leden der kas sen werd in totaal uitgekeerd 26.400.000 (1932: ƒ28.300.000). Uit de reserves der werkloozenkassen, die op het einde van het jaar 1930 10.800.000 bedroegen, moest in de jaren 1931, 1932 en 1933 worden geput. Zij slon ken dientengevolge tot ƒ3.000.000. Bij 1052 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 30 December 1933 in totaal 416.261 werkzoekenden ingeschre ven, waaronder 401.110 mannen. In totaal waren werkloos 392.930 personen, waar onder 382.506 mannen. Op 9 December 1933 bedroeg het totaal aantal ingeschreven werkzoekenden bij een ongeveer gelijk aantal organen der open bare arbeidsbemiddeling 396.092. Hiervan waren werkloos 371.805 personen waaron der 360.879 mannen. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden is derhalve sedert 9 December 1933 gestegen met 20.169; het aantal werkloozen met 21.125. De afneming van werkgelegenheid, welke uit deze cij fers blijkt, moet worden toegeschreven aan de vorst. ONZE UITVOER NAAR FRANKRIJK De directie van den Landbouw deelt me de, dat blijkens telefonisch bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Parijs de Fransche regeering thans heeft besloten voorloopig slechts voor zaaierwten en nog niet voor consumptie-erwten invoervergun ningen af te geven. Voorts is de taxe de licence voor peren van 175 tot 60, voor op- pelen van 12540 en voor de andere ge- contingenteerde vruchten van 12560 francs per 100 K.G. verlaagd. ONTGROENINGSSCHANDAAL Drie studenten hebben zich Dinsdag a.s. voor de Utrechtsche rechtbank te verantwoorden Voor de meervoudige kamer van de ar rondissementsrechtbank te Utrecht zullen Dinsdag a.s. drie studenten terecht slaan wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld van jhr. H. J. G., n.l. de 24-jarige student F. J. J. L. V. L., de 19-jarige F. J. baron van H. en de 20- jarige A. F. C. DE SPELLINGKWESTIE Al veertig jaar en langer wordt over de spellingkwestie geschreven en tegen de officeele spelling van De Vries en Te Win kel geprotesteerd. Thans heeft zich een „Comité voor een heid in de schrijfwijze van het Neder- landsch" gevormd, dat op een compromis aanstuurt. Deze poging heeft den steun van 59 hoog leeraren, verdeeld over alle Nederlandsche universiteiten en hoogescholen, alsmede en kele buitenland sche. Het comité zal streven naar een compro mis-voorstel aan de regeering, dat zooveel mogelijk alle wenschen combineert, en daardoor een waarborg voor uitvoerbaar heid biedt. NIEUWE WEG AMSTERDAM— SASSENHEIM. De ingenieur-directeur van den Rijkswa terstaat heeft gistermorgen aanbesteed het maken van het gedeelte van de aardebaan van den rijksweg no. 4, gedeelte Amster damSassenheim, tusschen den Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder en de Slotertocht. Laagste inschrijfster was de N.V. Aannemingsmaatschappij P. Noak te Nederhorst den Berg voor 184.444. Contingenteeringen In „Staatsblad" no. 594 is afgekondigd de Wet van 17 November 1933, tot rege ling van den invoer van overhemden en zakdoeken. In „Staatsblad" no. 595 is afgekondigd de Wet van 17 November 1933, tot regeling van den invoer van porselein, fijn en sa nitair aardewerk en van muur- en wand- tegels. In „Staatsblad" no. 644 is afgekondigd de Wet van 1 December 1933, tot regeling van den invoer van roggebloem en roggemeel. Vermengde melk. De Minister van Economische Zaken heeft goedgevonden het bepaalde onder a van het Crisis-Zuivel-Besluit III 1932 (aan gevende de waren, welke zijn aangewezen als consumptiemelk) als volgt te wijzigen: In plaats van „mengsels van melk, al dan niet geheel of gedeeltelijk ontroomd, en cacao" dient gelezen te worden: „melk( al of niet geheel of gedeeltelijk ontroomd), vermengd met een andere stof of met andere stoffen, waarbij het ver kregen mengsel voor menschelijk gebruik geschikt is of zonder veel moeite geschikt gemaakt kan worden: melk of meigsels als bovengenoemd, ge mengd met een kleurstof of kleurstoffen, tenzij gedenatureerd tot veevoeder door toevoeging van ten minste 1 milligram Dia- mantfuchrsine (Merck) per liter of eenige andere roode kleurstof van een daarmede ten minste gelijkwaardig kleurend vermo gen". Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Maandag en Dinsdag geen audiëntie verleenen. UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. Antwoord aan de afdeeling van „Bloem bollencultuur". Aan de afdeeling Noord wij kerhout is het onderstaande schrijven verzonden, als antwoord op het verzoek aan het hoofdbestuur der Alg. Vereen, v. Bloembollencultuur, vervat in de door de vergadering dezer afdeeling aangenomen motie, die werd gepubliceerd in het orgaan van 5 Januari 1934: „Het hoofdbestuur nam in zijn vergade ring van 11 dezer kennis van de door uwe afdeeling aan het hoofdbestuur medege deelde motie, aangenomen in uwe verga dering van 14 December j.l. Naar aanleiding daarvan overwoog het hoofdbestuur, dat het vraagstuk van den gouden standaard niet uitsluitend bezien mag worden van het standpunt van het bloembollenbedrijf, maar in verband met tal van economische en ander factoren. Het hoofdbestuur acht het vraagstuk van veel te moeilijken en ingewikkelden aard om ter beoordeeling te worden voorgelegd aan een algemeene vergadering onzer ver- eeniging, en acht het daarom niet wensche- lijk om aan. het 'in de motie uitgedrukte verlangen te voldoen. Afgezien hiervan zou, indien men de vergadering over het vraagstuk wilde „in lichten", zooals de motie verlangt, deze uiteenzetting zioh niet moeten bepalen tot voordrachten van twee bekende tegen standers van het behoud van den gouden standaard, maar ware het juister, een vóór- en een tegenstander gelegenheid te geven zich uit te spreken. Maai- ook in een be handeling van het vraagstuk op deze wij ze ziet het hoofdbestuur, op grond van het voorafgaande, geen nut". OEGSTGEESV St. Josephsgezellen. Donderdagavond had onder belangstelling van bijna alle leden en de heeren van den raad van be stuur de jaarvergadering plaats. Na het welkom van den nieuwen Senior, den heer B. den Dubbelden, gaf de se cretaris, de heer H. Juffermans, een keu rig verzorgd verslag over het vereenigings- jaar 1933. Begon het jaar 1933 met 31 le den, in Januari 1934 telt onze vereeniging 36 leden. Wat de godsdienstige vorming be treft werd herinnerd aan het algemeen be zochte Triduum in Sept. 1.1. gegeven door prof. Cleophas van Warmond, werd later nog aangedrongen op trouw bezoek aan de Vrijdagavondsche Maria-congregatie, die, hoewel den laatsten tijd beter bezocht, toch nog velen buiten haar verband ziet, die èn tijd hebben ze te bezoeken èn in het afgeloopen jaar hiertoe meerdere malen werden aangespoord. Een zeer goede noot voor onze vereeni ging in godsdienstig opzicht is de groote deelname aan de retraite in Decem ber. Niet minder dan 12 leden d.w.z. 1/3 van de vereeniging nam deel aan de ge sloten retraite te Noordwij kerhout. Verheugend mag zeker genoemd worden het vele dat is gedaan voor de vorming van het Commissariaat. Door alle commis sarissen immers werd deelgenomen aan de Commissarissendag in Noord wij kerhout in Mei, aan het groote Commissarissen-Con gres in Rottei-dam in Oct. en aan de aspi ranten-opleiderscursus, gegeven door den Centraal-Praeses in Leiden, welke cursus des Zondagsavonds te half 8 op de leden wordt overgedragen. Herinnerd werd door den secretaris aan de talrijke sociale besprekingen Donder dagsavonds voor alle leden op de ver plichte vergadering, o.a. een serie bespre kingen over principieele Sociologie, over N.S.B. en Fascisme. Met deze Sociale actie mag nog wor den genoemd de welgeslaagde Nijverheids tentoonstelling in Febr. met haar 12 in zenders. Ook de ontspanning werd niet vergeten en genoemd werden de onderlinge gezel lige avonden op het beschermfeest en het jaarfeest, de regen-fietstocht naar IJmui- den, de talrijke groep, die deelnam aan de tpcht naar Rotterdam, de autotocht door het Gooi en het bezoek aan Utrecht. Helaas moest dit jaar de tooneelactie stilstaan wegens verbouwing van de school en werden de reeds begonnen repetities voor het beschermfeest, voor de viering van het eerste lustrum en het Kerstfeest afgelast. Tenslotte sprak de secretaris den wensch uit: „Moge 1934 met Gods hulp, een hard werkende praeses en commissariaat, een jaar zijn van groote bloei en actief be leven van het Kolpingsprogram". Na deze optimistische woorden nam de penningmeester van den Raad van bestuur het woord in mineurtoon. Immers ook in de finantiën was 1933 veel bewogen, maar niet ongunstigen zin. De penningmeester, de heer Bosch, moest een groot tekort boe ken over het afgeloopen jaar, hetgeen te verklaren was uit een niet geslaagde sport- actie, niet gespeelde tooneelstukken, aan schaffing van nieuwe vloerbekleeding en verlichting, vrijstelling van contributie voor werkloozen. Spr. drong aan op zui nigheid in 1934, daar anders de kas het niet langer kon uithouden. Nadat de Senior den secr. en penningm. had bedankt gaf hij het woord aan den Vice-praeses. Deze zeide, dat naast de twee voorgaande overzichten eigenlijk nog een derde moest zijn, maar God alleen zou ze kunnen geven, het overzicht over het geestelijk resultaat in 1933. Of we opti mistisch moeten zijn of pessimistisch in dit opzicht? Beiden. Optimistisch, omdat de Vice-praeses ervan overtuigd was met ve len onder de leden, dat zij, dank zij het Ge zellen-werk, het afgeloopen jaar goed had den doorgemaakt, omdat velen, zij het soms met moeizame zorg, vele en groote gees telijke voordeelen hadden geoogst. Spr herinnerde aan een en ander. Van den anderen kant pessimistisch, omdat er verschillende waren, die de Vice- AGENDA LEIDEN. Zondag. Jubileum-avond A.R.K.A. „Den Burcht", 8 uur. Zaal open 7.30 uur. Dinsdag „Zwei Herzen in 3/4 Takt" Fritz Hirsch Operette. Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag. Bijeenkomst Kernleiders, gebouw Zita Vereeniging, Pieterskerkkoor- steeg 15, 8.30 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den zal worden waargenomen door de doktoren v. Bockel, Jasperse, Kortmann, Meijboom en Renaud. Do Zondagsdienst der doktoren te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Bertel, teL 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 15 tot en met Zondag 21 Januari a.s. waarge nomen door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 8, TeL 552. praeses in 1933 voor het Gezellen-werk had willen behouden of winnen, echter zonder succes. Kap. Roest betreurde dit, niet voor zich zelf, maar omdat zij daarmee blijk gaven Pauselijke en Bisschoppelijke aan maningen naast zich neer te leggen tot hun eigen schande en schade. De Vice-praeses hoopte echter, dat het pas begonnen jaar een groote bloei zou brengen in het leden aantal zoowel als in den goeden geest der Gezellenvereeniging en beloofde zijner zijds gaarne de volle medewerking, om de belangen der jongens te behartig en- Van de rondvraag maakte de heer Paar- dekooper gebruik om erop te wijzen, hoe de Vice-praeses niet alleen zich totaal geeft voor het Gezellen-werk en vooral hoe hij èn individueel en in het algemeen zijn taak als Vice-praeses met bizonder groot ver antwoordelijkheidsgevoel volbrengt. Hier mee, aldus spr., bewijst onze Vice-praeses goed te begrijpen van hoe groote waarde deze tak van directe zielzorg is. Wij res pecteeren dit zeer en zijn hem daarvoor dankbaar. Na het sluitingsgebed en de gebruikelijke zegen van den Vice-praeses werd de goed geslaagde en prettige avond in gezellig sa menzijn dóór gebracht. VOORHOUT. AUTO IN BOTSING MET EXPRESS- TREIN. Aan een groot ongeluk ontsnapt. Om 6.57 uur gisterenavond passeerde de Pullmann de spoorwegovergang in de Jac. v. Beierenweg. Terzelfder tijd kwam vanaf de Jacoba van Beierenweg een vrachtauto van garage Van Werkhoven uit Lisse bestuurd door zekeren E. uit Lisse. De auto-bestuurder, verblind door het licht van een auto, stilstaande of aankomen de van de Hoofdstraat, zag de afgesloten boomen niet en reed plotseling rake lings langs 2 voor de gesloten boomen wachtende personen. De boomen en auto gingen zoover, dat de auto in aanraking kwam met de juist passeerende Pullmann, die een voorwiel van de auto en 'n spatbord geheel uit het verband rukte en vernielde. Persoonlijke ongelukken kwamen won der boven wonder niet voor. Alleen mate- rieele schade aan de auto, werd aange richt. De Pullriiann stopte eenige honderden meters verder en ondervond een vertra ging van circa 6 minuten. TER-AAR. 2e Steunuitkeering. Dezer dagen is by de Centrale Veiling een 3e voorschot-uit- keering ontvangen, welk bedrag belang rijk hooger is dan het eerste. Hieronder wordt weer uitbetaald de Peulen en Dop erwten. 5 cent per zak, voorts vanaf 16 Juli tot 1 October de Snijboonen, één cent per kilo. Verder krijgt men een toeslag op Princesseboonen, Sla, Spinazie, Aard beien, en meer artikelen, verdeeld over verschillende perioden. Het grootste bedrag is wel Snijboonen, Peulen en Doperwten. Er wordt hard gewerkt, om ten spoedigste tot uitkeering te kunnen overgaan. WARMOND Oranjecommissie. Onder voorzitter schap van den heer H. L. van Delft had een algemeene vergadering plaats van de in deze gemeente bestaande Oranje-Com missie. Nadat deze de bijeenkomst had geopend en allen een hartelijk welkom had toegeroepen, werden door den secre taris de notulen der vorige vergadering voorgelezen welke onder dankzegging zon der op of aanmerkingen werden vastge steld. Vervolgens werd door den secreta ris verslag uitgebracht met betrekking tot de gehouden feestelijkheden in 1933.Hieruit bleek, dat dit feest alleszins geslaagd was en dat ook de houders van tenten en ver makelij kheden over den afloop zeer tevre den waren geweest. Dit moge des te meer blijken uit het feit, dat thans reeds ver schillende verzoeken zijn binnengekomen om vergunning voor het plaatsen van ver makelijkheden voor de koninginnefeesten in September a.s. Hierna bracht de pen ningmeester het financieel verslag uit. Met groote instemming vernamen de leden dat de Commissie thans schulden vrij is en dus voor het eerst van haar bestaan dit jaar met een schoone lei kan worden be gonnen. Aan de orde was hierna een bespreking met betrekking tot de te houden feestelijk- ■n in 1934. Unaniem was men van oor dat ook in 1934 wederom op dezelfde feest moest moest worden gevierd als het afgeloopen jaar. Ook bleken er ver scheidene leden te zijn die aan het pro gramma de van oudsher in Warmond ge-

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2