HULP IN NOOD HELPT U ZELF Geijtenbeek's Mandei J. GUSSENHOVEN W.F.DOESWIJK KOOPT PER AUTOMAAT! Max Auto Garage ZATERDAG 20 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 AUTOMAAT: AUTOMAAT: Zondagsadres Zondagsadres voor NORTH STATE 20 Sigaretten 25 ct. uit do automaten van A. HOLLEN Stationsweg 49 en Steenstr. 22 ROLFILMS Breestraat 79 hoek Diefsteeg Ontwikkelen en afdrukken voor Amateurs Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche slagroomgebakjes Speciaal watels Geopend van 9V..-11/: uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Beter, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur BANKETBAKKERIJ f D. VAN TONGEREN Hoogewoerd 53 - Tel. 125 E Bedient U zelf in onze H automaat, warm en E en koud buffet E Zondags gesloten Pelikaanstr. 13 Tel. 2688 Max-tax en Luxe Auto's Ook Zondag den geheelen dag geopend Banketbakkerij „de Ster" UW ADRES voor Vleesch, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak is Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP Haarl.str. 197, Tel. 3284 GEBAKJES EN FIJNE BONBONS. e Zondags open van 4-8 uur J.H.S. JASPERS Gebakjes, Croquetten enz. KOOPT NA 8 UUR PER AUTOMAAT Bclcptd aanbevelend, Wed. PEIERSE, Noordeinde 31 RIJNSBURG. Bloemenhandel. Niettegenstaande een aanvoer die steeds grooter wordt, blijven de prijzen zeer bevredigend. Er wordt flink wat gekocht voor Engeland, waardoor de prijzen op peil blijven. Er werd betaald voor tulpen per dozijn 1ste soort: Gele Prins f 0.350.41, La Reine f 0.230.30, King of the Yellow f 0.180.23, Witte Valk f 0.330.38, Couronne d'or f 0.350.44, Prosperity f 0.200.27, Fred. Moore f 0.18 0.24. William Copland f 0.280.34, Pierson f 0.310.37, Goudvink f 0.370.43, Ibis f 0.310.40, Hyacinthen per 100 f 6.10 8.20. ROELOFARENDSVEEN. Meisjescongregatie. Na een triduum, geleid door den eerw. heer C. Meerenboer, directeur der meisjescongregatie, werd gis teravond een plechtig lof gehouden tot sluiting der oefeningen. Onder dit lof had de opdracht plaats van dertig.nieuwe le den. Een gezellig samenzijn der meisjes in de Pancratiuszaal volgde hierna. De heer Meerenboer opende de prettige bijeen komst met een kort woord van welkom, waarna eerst een welkomstlied, en daarna een feestcantate werden gezongen door het eigen meisjeskoor. Een tooneelspel, geti teld „Achter de coulissen" werd door de tooneelclub opgevoerd, 't Was een blijspel in drie bedrijven, en alle speelsters zonder uitzondering hebben zeer mooi spel gele verd. Nog enkele malen werd door de meisjes op zeer verdienstelijke wijze gezongen. Bij zondere vermelding verdient wel het vers ,.Het Dagboek der Congregatie", door een der leden vervaardigd, waarin wordt ver haald van de lotgevallen der congregatie in het afgeloopen jaar. Pianospel luisterde verder den avond op, en een heerlijke tractatie bracht er het hai-e toe bij, om de prettige stemming bij de meisjes er in te houden. Zeer voldaan keerden dan ook allen na dit jaarlijksche feestavondje huiswaarts. Opening ontspannings-lokaal wcrkloo- zcn. Woensdag 24 Januari a.s. des voor middags te 10 uur zal de officieele ope ning plaats vinden van het ontspannings lokaal voor de werkloozen uit de gemeen te Alkemade. Het programma voor dien cïag luidt als volgt: Des morgens om 9 uur H. Mis in de parochiekerk te Roelofarends- veen. Om 10 uur officieele opening van het gebouw, zijnde de inzouterij van den heer P. de Jong aan den Langen weg. Daarna bespreking met de werkloozen over het programma van iederen dag. Tot het gebouw hebben alle werkloozen toe gang. mits zij zich stipt aan het reglement houden. Het gebouw zal dagelijks geopend zijn van 1011,30 uur voorm. en van 25 uur namiddag. VALKENBURG. Getrouwd: H. Verhoef van Katwijk a. d. Rijn en W. Zandbergen alhier. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 179 personen ingeschreven: 13 timmerlieden, 10 metse laars, 5 opperlieden, 9 grondwerkers, 9 scnilders, 90 land- en tuinarbeiders, 14 los- arbeiders, 1 zilverbewerkers, 2 loodgieters, 1 rietdekker, 2 scheepmakers, 2 bankwer kers, 2 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 be tonwerker, 1 gereedschapsmid, 1 stuurman, 2 houfbewei'kers. 1 monteur, 1 electricien, 1 kantoorbediende, 1 schipper, 3 smeden, 1 handelsreiziger, 1 surveillant, 1 letter zetter, 1 loopknecht, 1 meubelstoffeerder, 1 schoenmaker, 1 goudsmid, 1 bedrijfslei der. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Sebastianus Leo, z. van L. Klaassen en G. E. Langeveld Rijk, z. van R. van den Hoek en G. Ch. M. van den Bos. Overleden: B. H. Duivenvoorde, 43 j. Gevestigd: A. M. in 't Veld van Zoe- terwoude J. de Nijs van Hillegom J. A. Staut van Slochteren M. H. A. Romoouts van 's-Gravenhage. Vertrokken: P. J. van der Ham naar Wassenaar M. H. J. Smit naar Lei den J. W. Janszen naar Roermond J. M. Dolderman naar Haarlemmermeer G. Ch. H. Romijn-van Noort naar Ede G. C. Koogendoorn en gezin naar Leiden J. Bendien en gezin naar Stompwijk A. R. L Wouters naar Amsterdam J. Doekes naar Leiden R. Birkhoff en echtg., naar Hilversum M. A. Birkhoff naai- 's Gravenhage A. Jonkers naar Wassenaar. WASSENAAR. Bijzondere Vrijwillige Landstorm. Door de afd. Wassenaar van de B. V. L. werd in het Patronaatsgebouw een propa- ganda-avond gehouden welke in alle op zichten geslaagd mag heeten. Nadat door de „Oude Jagerband" met een feestmarksch was ingezet werd deze bijeenkomst met een hartelijk welkomst woord door den voorzitter Jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande geopend. In het bijzonder werd door hem welkom ge- heeten het nieuwe bestuurslid Ds. Dr. H. J. Honders terwijl hij voorts, mededeelde dat Z. K. H. Prins Hendrik tot zijn leed wezen verhinderd was dezen avond bij te wonen. Hierna werd door allen, begeleid door de Oude Jagerband het Wilhelmus gezongen en na eenige pittige muzieknum mers verkreeg de Aalmoezenier J. J. Brou wer het woord, die uiteenzette, welk een slechte import Nederland uit Rusland krijgt hetgeen door spreker met voorbeelden werd waar gemaakt. Hiertegenover stelde spreker echter de leus en als moet de daad der B. V. L. n.l. trouw aan het wet tig gezag en het Oranjehuis. Deze rede werd met een warm applaus beloond. Vervolgens werd door den voorzitter het prachtige vaandel, hetwelk door de Was- senaarsche dames was aangeboden, aan de afdeeling over met den wensch, dat de B. V. L. tot den laatsten man toe, dit vaan del zal hoog weten te houden. Door den cocmmandant der afd.. de heer M. Houbolt werd hierop een korte uiteen zetting gegeven van het symbool hetwelk het vaandel moest voorstellen. Na een korte pauze werden door den corps-commandant, Res. Majoor J. B. Bootz de behaalde brevetten in het schie ten, uitgereikt en gaf hij voorts een uit eenzetting van de uit verschillende gewes ten bestaande afdeelingen der B. V. L., welke bij den eersten oprosp tot mobili satie in 4 uur tijd ruim 80.000 vrijwilligers ter beschikking heeft om het wettig gezag te verdedigen. Hierna verkreeg de veldprediker Boots- ma het woord, die aan de hand van ver schillende feiten, den toestand schilderde, dié het fascisme en het nationaal socialisme zouden brenger., als de B. V. L. er niet voor was. Door den voorzitter, die Wassenaar met terwoon gaat verlaten, werd daarop zijn functie als voorzitter overgedragen aan den heer Th. H. Ruys, welke namens de plaatselijke commissie den scheidenden voorzitter dank bracht voor het vele wat deze voor de B. V. L. heeft gedaan. Tevens dankte hij de Oude Jagerband voor het gebodene en werd aan den kapelmeester Huguenin als dank daarvoor een krans aanageboden. Als voorzitter van de afdeeling Zuid- Holland West verkreeg de heer Rooiaard het woord, welke de aanwezigen verzocht van de zitplaatsen op te staan om eenige oogenblikken van dankbaarheid te wijden aan de nagedachtenis van wijlen ds. Veld hoen, die als gewestelijk secretaris zeer veel voor de B. V. L. gedaan heeft. Ook bracht spreker dank aan het da mes-comité dat zicli zooveel moeite voor het mooie vaandel getroost had. Tenslotte werd door den heer Verschoor namens de mannen der afdeeling aan den scheidenden voorzitter dank gebracht voor de prettige en aangename leiding en toe wijding, die zij steeds van hem ondervon den hadden, waarna een driewerf hoera werd uitgebracht. Als besluit gaf Huegunin en zijn mannen het bekende en pittige Turf in je Ransel, dat door allen staande werd aangehoord, waarmede deze onvergetelijke avond werd besloten. ZILK. Schaakwedstrijd. Gisteravond werd in het Parochiehuis alhier een schaakwed strijd gespeeld door leden der Sint Joseph- gezellen en de schaakclub H. D. uit Roe- lofarendsveen. Slechts één lid der gezel len alhier wist de partij te winnen en wel Til. v. Maris. Gezien het nog zeer kort be staan onzer schaakclub was een overwin ning der thuisclub ook niet te verwachten. De eindstand luidt: L. v. MarisH. Bakker 0—1 Th. v. MarisC. aauw 10 T. v. d. PloegD. Hoogeboom 01 P. v. d. PloegJ. Paauw z z z zO1 B. NederstigtJ. v. Klink 01 G. A. Moo3rekindG. Huigsloot 01 P. ItuigrokJ. v. d. Zwet 01 C. DuivenvoordeP. Heemskerk 01 Eindstand: 17 Er was voor deze wedstrijd veel belang stelling. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerwacht. Donderdagavond om half acht zal in „Centraal" de algemeene ledenvergadering worden gehouden van de Alphensche Burgerwacht. Wereldstad in minatuur. Momenteel wordt alhier in „Centraal" de miniatuur wereldstad geëxposeerd, vervaardigd door den heer T. Huizinga te Veendam. Even als in andere plaatsen, waar dit kunst werk werd vertoond, trekt dit ook hier veler belangstelling. Men ziet er een mo- leen draaien, een scheepswerf in vol be drijf, in de straten der stad een druk ver keer en trams, kortom het volle leven eener wereldstad. Alles leeft en beweegt door eigen electrische centrale. Een en an der is ongetwijfeld een groote beziens waardigheid. Aardappel-smokkelaar. Op aanwij zing van een hoofdambtenaar van de aard appel-centrale is hier gisteren de auto-be stuurder T. V. uit Nieuw-Vennep aange houden, die zonder vergunning aardappe len vervoerde. De aardappelen werden in beslag genomen en naar het veilinggebouw overgebracht. 10e Nationale Postduivententoonstelling. Ter gelegenheid van haar 10-jarig be staan werd door de Postduivenvereen. „De Gevleugelde Vrienden", aangesloten bij den Ned. Bond van Zaterdag-Vliegers, haar 10e Nationale Tentoonstelling gehou den van Postduiven in Hotel „Centraal". De tentoonstellings-commissie bestond uit de heeren H. S. Mens, voorz.; H. Bauer, le secr.-penningm.; P. G. Borgers, 2e secr.- penningm. Keurmeesters waren de heeren A. Unterhorst van Rotterdam en P. J. v. Daalen van Haarlem. De belangstelling voor deze tentoonstelling was buitenge woon groot, als men weet, dat er pl.m. 400 inzendingen waren, w.o. tal van bijzondere soorten. Als steeds was ook dit jaar, dank zij de vele werkzaamheden van het ijve rige bestuur, de expositie weer keurig en overzichtelijk opgesteld, zoodat het geheel 1 een fraaien indruk maakte. Ook wat het gehalte der vogels betreft was de jury zeer tevreden. Benevens gisterenavond is de tentoonstelling ook hedenavond ge opend. Voor de duivenliefhebbers valt er heel wat te bezichtigen, zoodat wij een bezoek aan de tentoonstelling wel kunnen aanbevelen. Hieronder laten wij volgen een overzicht van de voornaamste bekro ningen: Wisselbekers: D. Verbiesen. A. v. Keulen, W. Verkerk, A. v. Egmond, H. Iioogendoorn. Een lauwertak uitgeloofd door den Ned. Bond van Zaterdag-vliegers voor den hoogst bekroonde werd gewonnen door H. Hoogendoorn. Een beker uitgeloofd door de P.V. „De Blauw Band" te Aiphen voor hoogst bekroonde jonge bevlogen dof fer uit Alphen a. d. Rijn; P. G. Borgers. Een Beker van de vereeniging ter plaatse voor hoogst bekroonde werd gewonnen door G. Stapper. Eerste prijzen: Schoonheidsklassen KI. I. Oude Doffers alle kleuren: C. P. J. Boer; KI. 2, Oude duivinnen: C. P. J. Boer; KL 3, Jonge doffers: J. v. Dam; KI. 4. Jonge duivinnen: C. P. J. Boer; Vliegklassen, KI. 5. Oude doffers boven 750 K.M.: D. Ver- biessen; KI. 6, Oude duivinnen 750 K.M.: Gebrs. Roest; KL 7: Oude doffers 450 K.M.: C. P. J. Boer; Kl. 8, Oude duivinnen 450 K.M.: A. v. Keulen; Kl. 9, Oude doffers 150 K.M. W. Verkerk; Kl. 10, Oude duivinnen 150 K.M. M. J. W. Noordman; Kl. 11, Oude doffers onbevlogen: G. Stapper; Kl. 12, Oude duivinnen onbevl.: H. Slagboom; Kl. 13, Jonge dpffers 150 K.M.: Gebrs. Roest; Kl. 14: Jonge duivinnen 150 K.M.: H. Slag boom; Kl. 15, Doffers. 150 K.M.: Chr. v. d. Pluijm; Kl. 16, Duivinnen 150 K.M.: J. Schipper; Kl. 17, Doffers 100 K.M.: H. Bauer; KL 18: Duinvinnen 100 K.M.: A. v. Egmond; Kl. 19, Doffers 100 K.M.: C. P. J. Boer; Kl. 20, Duinvinnen, 100 K.M.: J. M. A. Lek; KL -21, Doffers onbevl.: Gebrs. Roest; Kl. 22, Duivinnen onbevl.; H. Hoo gendoorn; Kl. 23, Late Jongen: F. v. Staal duinen. De Speciale eere-prijzen 13 X 2.50 van het N. M. werden gewonnen in kl. 3 door nr. 35; kl. 4 nr. 46; kl. 13, 227; kl. 14, 251a; kl. 15, 259; kl. 16, 285; kl. 17 288; kl. 13, 297; kl. 19 315; kl. 20 323; kl. 21 338, kl. 22 358, kl. 23 382. 5 x 2.50 van het N. M. voor op één •na den beste in de 5 groote klassen, in kl. 13 door nr. 219; kl 15 268; kl. 22 349; kl. 23 373; 8 x ƒ1-voor hoogst bekroonde in klasse 14 door nr. 58; kl. 56 65; kl. 78 131; kl. 9—10 149; kl. 11—12 218a; kl. 13— 16 272; kl. 17—20 298; kl. 21—28 357. Geboren: Adriana, d. v. Jan van den Akker en Margje van Zwieten. Gerar- dus Martinus, z. v. Hendrikus Hubertus van Leeuwen en Elisabeth Splinter. Pie- ter. Jakob, z. v. Jakob Albert Knorren en Anna Alida van Dijken. David, z. v. Da vid van Heusden en Lideweij van Zwie- nen. Hendrikus Cornelia, z. v. Cornelis Jozef van de Post en Johanna Cornelia Romijn. Cornelis Johannes, z. v. Bastiaan van der Lee en Martijntje van der Spek. Hendrik, z. v. Jan van Leeuwen en Neeltje Jasperina Meijer. Gerardus Jozephus An- tonius Maria, z. v. Jan Willem Bisschop en Johanna Theodora Bergman. Overleden: Otte den Hollander, oud 3 maanden (overleden te Leiden). Kla- sina van Staveren, oud 96 jaren. Johan nes Gesman, oud 73 jaren, echtgenoot van Janna Jacoba Struijk. Gehuwd: Jan de Jong, oud 28 jaren en Maria Heemi'ood, oud 19 jaren. Hen drik. van der Wal, oud 30 jaren en Mar- rigje van Leeuwen, oud 31 jaren. Ingekomen: Anna M. de Jeu, Hoofd straat 124, van Voorburg; Petrus C. van den Hoorn, Willemstraat 34, van Noordwijker- hout; Christina J. Amersfoort, v. Boetse- laerstr. 43, van -ZwammerdamAnnigje C. van Vliet, Raadhuisstraat 95, van Laag Nieuwkoop; Margaretha J. Domburg geb. Blom en gezin, Prinsenlaan 11, van Lei den; Celia de Boer, Noordeinde 28, van De Bildt; Maria W. de Jong geb. Nieuwen- huizen, P. Hendrikstraat 69, van Bodegra ven; Grietje de Bruin, Hoorn 43, van Ter Aar; Frida Sohultz, Maui'itsstraat 25, van Woexxlen; Mechelina Th. M. Scheerder, Sta tionsstraat 21, van 's-Gravenhage. Vertrok ken: Maantje Hoogerbrug, Echtgen. van S. W. Lek, naar Koudekerk (Z.H.): Antoinette M. Luijben, naar 's-Gra venhage; Sjoerdtje Linting en gezin, naar 's-Gravenhage; Johanna van Wijngaarden, naar Bodegraven; Cornelis H. van den Brink en gezin, naar Bodegraven; Masje P. van Rijsdam, naar 's-Gravenhage; Marga retha M. Bunnik, naar Kamerik; Alexan der Vros en gezin, naar 's-Gravenhage: Jan den Hartog, naar Ter Aar; Maria J. van den Hoek, naar Amsterdam; Marritje van Dijk, naar Voorschoten; Anthonie Oomens, naar Standdaardbuiten. AARLANDERVEEN. Volksbond. Donderdagavond verga derde in lokaal W. v, d. Berg de Volksbond alhier. Door den voorzitter, den heer M. Heiman, werd de vergadering geopend. Na het zingen van het Bondslied las de secre taris de notulen der vorige vergadering, welke zonder aanmerkingen werden goed gekeurd. Vervolgens bracht de voorzitter ter ver gadering, dat kennisgeving was ingekomen van den Geestelijk Adviseur, Pastoor A. J. M. Hoogeveen, dat deze wegens gezond heidsredenen en het slechte weer verhin derd was de vergadering bij te wonen. Voorts las de penningmeester de begroo ting over 1934, welke zonder eenige wij ziging door de vergadering werd aange nomen. Bekend gemaakt werd, dat dit jaar periodiek aftredend zijn de heer A. Honout, A. Luiben, J. Wouters, H. v. d. Loo en N. A. Groen in 't Woud, waarvan laatstge noemde zich niet wederom herkiesbaar wenschte te stellen. Als volgend punt der agenda was de gratis tombola, waarvoor nuttige prijzen van allerlei aard waren aangekocht. Ieder lid lootte eenmaal. Ook voor lien, die met kennisgeving verhinderd waren te komen werd geloot. De vergadering werd hierna op de gebruikelijke wijze gesloten. „Hulp in nood" bracht op 1.30. BODEGRAVEN R.K. Vrouwenbond. Morgen na het Lof vergadering van ongehuwde dames boven 25 jaar, in het clubhuis van de Graal, om te spreken over op te luchten clubs in den Vrouwenbond. Op 2 Februari jaarvergadering. Geboren: Simon, z. v. C. van der Wel en M. van der Kooij. Hubertus Gerardus, z. v. J. C. Pauelse en E. van der Werff. Grietje Francisca, d. v. A. Tuis en M. van Eijk. Gevestigd: A. J. P. H. de Joaxg en gezin van Zwammerdam; J. van Wijngaar den, van Alphen aan den Rijn; J. A. Roest, van Warmond; W. van Schothorst, van Ede; C. »H. van den Brink en gezin, van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: E. J. Wientjes, naar Amsterdam; P. Grondman, naar Zegveld; C. M. P. van Gorp en gezin, naar Bredo; E. Werkhoven, naar Haastrecht; P. Jan sen, naar Zwammerdam. BOSKOOP. Jubileum. De Gemeenteveldwachter, de heer M. van Buren, herdacht 18 Jan. j.l. den dag waarop hy voor 20 jaren voor het eerst in politiedienst trad. Van deze 20 jaren trouwe politiedienst is van Buren 13 jaar in Boskoop 'werkzaam. B. en W. hebben gemeend, dat dit feit niet geheel en al onopgemerkt mocht voor bij gaan, vandaax-, dat des namiddags, in te genwoordigheid van verschillende Rijks- en gemeente-veldwachtei-s uit omliggende plaatsen door Burgemeester mr. E. P. Ver kerk, in diens privé-vertrek ten gemeente huize met toepasselijk woorden, het zilve ren eerekruis voor 20-jarigen trouwen po litiedienst den jubilax-is wei'd opgespeld. De voorzitter van den Alg. Ned. Poli tiebond, de heer Snijders, mede bij de plechtigheid tegenwooxxüg, sprak namens het hoofdbestuur van dezen bond, waarna de heer van Buren bedankte. HAZERSWOUDE. Loop der bevolking. De bevolking be droeg per 1 Januari 1933: 2399 mannen en 2384 vrouwen is 4783 zielen. Zij vermeer derde door: vestiging 103 mannen en 123 vrouwen is 226 zielen; geboorte: a. in de ge meente: 66 mannen en 55 vrouwen is 121 zielen; b. buiten de gemeente: 4 mannen en 6 vrouwen is 10 zielen. Totaal 173 man nen en 184 vrouwen is 357 zielen. Zij ver- minderde door: vertrek 119 mannen 143 vrouwen is 262 zielen; overlijden: a. in de gemeente: 25 mannen en 16 vrouwen is 41 zielen; b.^buiten de gemeente: 3 man nen en 3 vrouwen is 6 zielen. Totaal: 147 mannen en 162 vrouwen is 309 zielen. Levenloos aangegeven: 4. Overledenen niet tot de werkelijke bevolking dezer gemeen te behoorende: 3. Totaal vermeerdering: 26 mannen en 22 vrouwen is 48 zielen. Totaal bevolking op 31 December 1933: 2425 man nen en 2406 vrouwen is 4831 zielen. NIEUWKOOP. Smedenvergadering Op Dinsdag 23 Januari, des avonds half acht is in het voormalige gemeentehuis een vergadering belegd voor de smedenpatroons met de be doeling om een vereeniging op te richten. Deze eerste vergadering zal onder de lei ding staan van den Burgemeester. Ontwikkelingsavond. In het Patro- naaisgebouw zal op Dinsdagavond a.s. een propagandavex-gadering worden gehouden voor de Coöp. Levensverzekeringsmaat schappij „Concordia" van het R. K. Werk liedenverbond. Als spreker zal optreden de heer H. Lansink uit Utrecht, met als onder werp: de sociale beteekenis van onze eigen instellingen. De vergadering gaat uit van den R. K. Volksbond. Overleden: A. van der Kraan, oud 82 jaren, eohtgenoot van H. Otto. A. Dou- ven, oud 17 dagen. NIEUWVEEN Personalia. Onze plaatsgenoot de heer G. S. Nout heeft zich te Roordahuizum (Fr.) als arts gevestigd. „Uit Berg en Bosch". De R.K. Volks bond alhier bood Woensdagavond aan zijn leden en belangstellenden een gratis film avond aan in café Schi'euder. Het was werkelijk jammer, dat slechts een vijftig personen van dit vriendelijk aanbod ge bruik maakten. Ongetwijfeld werkte het stormweer tegen, maar desondanks had de interesse groote kunnen wezen.. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, den heer Th. Brouwer, vertoon de de heer H. Vuister, propagandist van „Hei'wonnen Levenskracht" te Uti'echt, de belangwekkende film „Uit Berg en Bosch", maker Ansgar Hin, en eigendom van „H. L." Na de vierde acte hield de heer Vuis ter zijn vlotte propaganda-rede, die aller belangstelling trok. Spr. drong ten sterkste aan de z.g. vrijwillige stuiver-actie (5 ct. per week) in Nieuwveen in te voeren. De deelnemers geven zich daax-door recht bij noodzakelijke sanatorium-verpleging een beroep te kunnen doen op „H. L.". Voor heen konden alleen leden van het R.K. Werkliedenverbond voor uitzending door ,.H. L." in aanmerking komen. De stuiver actie stelt voor een ieder de gelegenheid 'open, hetzij men middenstandei", werkman, landbouwer, of wat ook, is. Na de rede werd er gelegenheid gegeven tot vragen stellen, waar o.a. ook dr. B. Nout gebruik van maakte. Vex'volgens werd de laatste acte gedraaid, die evenals de andere scherp de groote sociale waar de belichtte van het grootsche sanatorium van het R.K. Werkliedenverbond, dat dank zij pr ij szijswaardige eendracht en offerzin tot stand kon komen. Het slotwoord sprak de heer Brouwer, die den heer Vuister hartelijk dankte.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14