H. SIMONIS BALANS-OPRUIMING MORGENOCHTEND om 9 uur WOENSDAG 17 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 17 Januari 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. Hoogste karometerst.: 772.8 te Toulouse. Laagste barometerst.: 729.7 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 18 Jan.: Stormachtige tot krachtige, later afne mende Zuidelijke tot Westelijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt met tijdelij ke opklaring, aan vankelijk regen buien en zachter. Gistermiddag begon de depressie op den Oceaan zich duidelijk over Ierland uit te breiden, en thans is zij zeer diep geworden ten Westen en Noord-Westen van Schot land, waar de barometer nog sterk daalt. Intusschen heeft zich het hooge druk ge bied naar Spanje en Midden-Europa ver plaatst, zoodat opnieuw een buitengewoon krachtige en warme Zuid-Westelijke stroo ming over geheel West-Europa doordringt. Het stormt krachtig van de Golf van Bis- cave tot Schotland en IJsland, in West-Eu ropa valt overal regen, in Duitschland en Noord-Scandinavië plaatselijk sneeuw. Om de Alpen kwam lichte vorst voor, in Noord- Scandinavië nam de vorst toe, in Oost- Duitschland af. Voorloopig is stormachtig en buiig weer, later met lichte afkoeling te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middags te half drie 8.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.*.: Van Woensdagnamiddag 4.49 uur tot Donderdagmorgen 7.30 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 18 Januari voorm. 4.16 uur en nam. 4.36 uur. Aan afgesneden bloemen, bladeren, groen, takken, enz. van siergewassen heeft ons land in December uitgevoerd 154 ton (waaravan 59 ton naar Duitschland en 53 ton naar Groot-Brittannië, ter waarde van 354.000, tegen 132 ton ter waarde van 332.000. Jaarcijfers: 2236 ton ter waarde van 2.851.000, tegen 3747 ton ter waarde van 3.934.000. LUCHTVAART DE RAMP VAN DE „EMERAUDE". Duistere punten Over de oorzaak der catastrofe van Cor- bigny, die 10 dooden eischte, zal geen me- dedeeling kunnen worden verstrekt, voor het eenige dagen verder is en waarschijn lijk zal ook dan niet alles opgehelderd kunnen worden. Degenen, die getuigen waren van het on geluk, zijn eenstemmig in hun verklarin gen, dat er een ontzettend noodweer heerschte. Het stormde, regende en sneeuw de, terwijl de bliksem niet van de lucht was. Het schijnt dus, dat het noodweer wel de oorzaak van de ramp kan zijn ge weest. Volgens sommigen zou de antenne van he tvliegtuig, welke onder het takelwerk hing, bij het overvliegen van een spoor lijn in aanraking gekomen zijn met een electrische leiding en daarop hebben vlam gevat. Wat er van zij, de minister van lucht vaart heeft besloten, een zeer ernstig on derzoek te doen instellen. Begrafenis van Pasquier op staatskosten. De begrafenis van den heer Pasquier, den gouverneur-generaal van Indo-China, die bij de ramp het leven heeft verloren, zal op staatskosten plaats hebben. De minister van koloniën heeft in den loop van den dag een bezoek aan mevrouw Pasquier gebracht om haar zijn deelne ming en die van de regeering te betuigen met den slag, welke haar heeft getroffen. In de Kamer zijn reeds enkele interpella ties naar aanleiding van de ramp inge diend. Zelfs de zaak-Stavinsky is voor het oogenblik op den achtergrond gedrongen. Onrust over de rampenreeks. De „Paris Midi" schrijft: „Zal de reeks ongelukken evenzoo voortduren als de se rie schandalen?" Het blad maakt zich on gerust over de onophoudelijke reeks van beproevingen van allerlei aard, die over Frankrijk komen. Frankrijk schijnt het offer van omstan digheden te zijn, waarin het noodlot, over moed,, misschien ook onvoorzichtigheid, ver ouderd materiaal en ook het verouderd zijn van bepaalde instellingen, misschien zelfs nog ernstiger en geheimzinniger invloe den een rol spelen. Het blad acht zelfs de mogelijkheid van sabotage niet geheel uitgesloten en wil, dat de minister voor de luchtvaart onmid dellijk een onderzoek zal instellen. INGEZONDEN STUKKEN N. S. B. EN VOORLICHTINGS-ACTIE K. J. M. V. Geachte Redactie, Mag ik U beleefd plaatsing verzoeken van het navolgende, waarvoor bij voorbaat mijn beleefden dank. In uw blad van Zaterdag las ik in het ver slag van een voorlichtings-avond, gehouden te L i s s e; spreker Mr. de Kort uit Bussum. Vanzelfsprekend is het een goed recht van de K. J. M. V. hare leden voor te lich ten omtrent een beweging, welke den laat- sten tijd zoozeer in het brandpunt staat van de publieke belangstelling. Doch even vanzelfsprekend acht ik het plicht van deze organisatie, haren leden dan de waarheid over de N. S. B. te doen hooren. Wat te zeggen van het navolgende: Volgens het verslag in Uw blad, zeide Mr. de Kort, dat de leiding in deN. S. B. in handen is van vrij- metselaars. Kan Mr. de Kort dit waar maken? Of bedoelde spreker weet het niet, óf hier vertelt hij willens en wetens een grove onwaarheid, want géén der leiders in de N. S. B. behoort tot de vrij- metselaars. In dat geval hanteert hij het wapen van de laster, zich op denzelfden lijn stellende, als zekere schrijvers en sprekers uit het roode kamp, wien niets te bar is, als het gaal tegen de N. S. B. Indien de leden der K. J. M .V. voorge licht moeten worden, dan hebben zij recht op de waarheid. Dan moet hun voorgelicht worden wat de Nederlandsche Nationaal Socialistische Beweging wil. Dan moet men geen voorbeelden aanha len uit het Buitenland, want de Neder landsche beweging is iets geheel anders, is ingesteld op Nederlandsche men taliteit en zeden. Dan moet men niet spreken, dat de gods dienstvrijheid beperkt zal worden in Ne derland, dat is absoluut onwaar. De N. S. B. waarborgt volledige gods dienstvrijheid, ja beschermt deze zelfs, iets wat men n u niet kan zeggen (lees de Dage raad enz.). Als men doorgaat de K. J. M. V.'ers on juist voor te lichten, zal zulks zich toch te eeniger tijd wreken, omdat hun vroeg of laat de waarheid bekend wordt. En wat zal dan het resultaat zijn. Nogmaals, uw goed recht is het, voorlich ters der K. J. M. V., om de N. S. B. te be strijden, doch doe dit zooals het een katho liek betaamt, met eerlijke wapenen. Want gedenk, wie windt zaait, zal storm oogsten. U. M. de Redacteur, nogmaals dankend, Hoogachtend, TH. BERGERS, Zoeterwoude. Natuurlijk, men mag de N. S. B. alleen bestrijden met eerlijke wapenen, gelijk in zender schrijft. Zooals ook b.v. 'n N. S. B.'er andere partijen alleen met eerlijke wapenen mag bestrijden. Niet, omdat men als men wind zaait storm zal oogsten, niet uit vrees of om een dergelijk motief. (Trou wens, intimidatie mag men eenerzijds niet als wapen hanteeren en anderzijds mag men daardoor zich niet op de vlucht laten drijven). Maar uit innerlijke overtuiging; daar het zóó alleen mogelijk is, betamelijk, zedelyk-goed te handelen! Wij willen ten overvloede verklaren, dat w ij in onze courant geen enkele partij anders dan met eerlijke wapenen willen be strijden, en allerminst de N. S. B. Oneer lijke wapenen zouden wij hanteeren, indien wij de N. S. B. zouden treffen in haar lei ders, door dezen te belasteren of te bespot ten. Beide: laster en spot liggen buiten onze bedoeling, zijn vierkant in strijd met onze bedoeling, als wij schrijven over de N. S. B. Maar wij kunnen niet voor ieder woord wat wij niet zelf schrijven a 11 ij d voor de volle 100 pet. instaan. Wij moeten wel eens vertrouwen op waar heid en juistheid van wat wordt ingezon den. Doch wanneer dan iemand beweert, dat ons vertrouwen feitelijk misplaatst is geweest, dan achten wy ons verplicht, gaar ne een onderzoek in te stellen. Zoo ook naar aanleiding van de klacht, in het bovenstaande ons toegezonden: Wij geven hieronder 't woord aan mr. De Kort, die op deze klacht reageert. Het korte antwoord van mr. De Kort maakt geen aanvulling noodzakelijk. Eén opmerking echter: de bewering van inzender, dat de Nederlandsche beweging „iets geheel an ders" is dan de buitenlandsche bewegingen van het fascisme, zal op ieder onbevoor oordeelde een zonderlingen indruk maken! Wat het punt van aanval betreft: Het ver slag blijkt inderdaad tot onzen spijt niet juist te hebben weergegeven, wat de spre ker heeft gezegd, inzake de N. S. B. en vrijmetselarij. Maar: de inzender komt in zijn weerlegging daarvan, volgens mr. De Kort, zelf in strijd met de waarheid. Men leze wat mr. De Kort schrijft: Geachte Redactie, Beleefd dank ik u voor de gelegenheid tot een nawoord. Uw verslag was beknopt en liet daardoor ruimte voor eenig misver stand. Ik heb gezegd, dat voor ons een waarschuwing gelegen was in het feit, dat vr ij metselaars zich intere s- seeren voor de leidende func ties in de N. S. B. Deze uitspraak handhaaf ik. Ik bestrijd daarentegen de juistheid van de stelling van mijn opponent, dat geen der leiders in de N. S. B. tot de vrijmetselaars zou behooren. Als hij on der leidende functies althans ook die ver staat, waarvoor in Duitschland een geheel apart ministerie gecreëerd is, dan is de uitlating van mijn opponent onwaar. Daar over kan ik feiten noemen. De courant acht ik niet geschikt voor het noemen van na men. Persoonlijk ben ik daartoe bereid. „De N. S. B. waarborgt volledige godsdienstvrijheid". Hier citeert mijn op ponent onvolledig, dus onwaar. Immers programmapunt no. 15 heet de godsdienst IN HET SCHOENMAGAZIJN HAARLEMMERSTRAAT 138 BEGINT "25 ta/P) ta/p) to/p) te/pj fcVP) tdTpi tö/P) tcf/SIK vrijheid alleen te waarborgen voor het in Europa gelegen deel van het R y k en onder punt 17 staat ver meld, dat deze eisch van godsdienstvrijheid moet wijken voor den eisch, dat de eenheid en de onafhankelijkheid van de natie en de goede zeden onaangetast moeten blijven. Wie zal dat beoordeelen? De dictator? Wie zal dat zyn? En waarom heeft Ir. Mussert de publica tie onmogelijk gemaakt van het antwoord op de hem gestelde vraag: „welke waarbor gen er voor de Katholieken zou zijn als minderheid, dat de door hen moei zaam bevochten en verkregen rechten en vrijheden ongeschonden zouden blijven"? (Zie „de Tijd 10 Nov. Avondblad). En in geen enkele krant vond ik een te genspraak van kameraad Vlekke op de pers berichten, dat hij op 20 December in Hil versum gezegd zou hebben, dat in den nat. Soc. Staat Katholieke Jeugdvereenigingen als de Graal, die hij als tegenhanger der A. J. C. beschouwde (sic.), zouden ophou den te bestaan. Zooals men ziet, eenige voorlichting on der de Katholieken is wel raadzaam. Mr. M. DE KORT. UIT DE OMGEVING LEID SCHEND AM. BAZAR WIT-GELE KRUIS, Om de kas bij te spekken. Dinsdagnamiddag te 3 uur had de ope ning plaats van de Bazar, welke zal gehou den worden ten bate van het Wit-Gele Kruis te Leidschemda/m. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de zeereerw. heer Pastoor, de heeren Doktoren van Zeeland, v. d. Stam, Perquin en Reijers, de wethouders, Besturen van Hanze, Volksbond, L.T.B. enz., Kerk- en Armbesturen, de Gemeente-Secretaris, af gevaardigden van Nootdorp en Voorburg enz. enz. Burgemeester Keijzer heette namens het Bestuur van het Wit-Gele Kruis allen har telijk welkom en bracht allen dank, dat zij aan de uitnoodiging hadden gehoor gege ven; een bijzonder woord van dank brengt hij aan den zeereerw. heer Pastoor, die eigenlijk verhinderd zijnde, toch bij de ope ning heeft willen aanwezig zijn; hij dankt verder de heeren Doktoren, de diverse af gevaardigden van Kerk- en Armbesturen en van Het Groene Kruis, enz. en roept hun nogmaals een hartelijk welkom toe, ook Pastoor Möller van Voorbuig. Het spijt mij, aldus de Burgemeester, dat wij een Bazar moeten houden, het moest eigenlijk niet hoeven; het moest niet noo- dig zijn voor de financiën voor welk Kruis dan ook. Wij kunnen niet zonder Wit-Gele of Groene of welk Kruis dan ook, ofschoon velen dit denken en niet schijnen te begrij pen het groote nut van het Wit-Gele Kruis om niet te spreken van hen, die de hulp van het Wit-Gele Kruis zoo gaarne inroe pen en na geholpen te zijn, spoedig weer voor het lidmaatsohap bedanken. Hij hoopt, dat alle ingezetenen spoedig zullen indien het nut en de noodzakelijkheid van het Wit-Gele Kruis. Het is echter noodig, dat deze Bazar wordit gedaan, omdat de pen ningmeester op den bodem van de geld kist zit te grabbelen. Hij is dankbaar voor de vele steun en hulp deze week ondervonden en zonder de hulp van de diverse Dames Bestuursleden en de R. K. Jonge Middenstand onder lei ding van den heer W. Bleijs en Zuster Clau dia was de organisatie niet tot zijn recht gekomen. Thans is alles in orde en is er voor ieder wat wils, terwijl er gelegen heid ten overvloede is om fraaie prijzen te winnen door het raden van het aantal K.M., welke Zr. Claudia per fiets heeft afgelegd, de trouwdag van een pop, enz. enz. Een bezienswaardigheid, is ook een stand van oud-Leidschendam, enz. De burgemeester beveelt ook nog bij zonder een stand aan van Pater Meijer, waar vele voorwerpen zijn tentoongesteld uit zijn Missie; hieraan zijn echter kosten verbonden en hij vertrouwt, dat het busje, dat bij dezen stand is geplaatst goed zal bedacht worden. Hij hoopt, dat allen, die hier komen, ook ook tevreden weg zullen gaan en hoopt, dat deze Bazar moge slagen en het Bestuur van het Wit-Gele Kruis ten volle tevreden zal zijn. Pastoor Kammers sloot zich aan bij de woorden van den Burgemeester en hoopt-, dat deze Bazar goede vruchten moge af werpen, waarna hij het lint doorknipt en de Bazar voor geopend verklaarde. Onder leiding van Burg. Keijzer had hierna een rondgang plaats langs de ver schillende stands, welke een keur van ar tikelen bevaitten en door aardige verkoop sters werden bediend. Extra dienen te worden vermeld de stand met Indisch Tin- en Koperwerk, enz. van Pater Meijer en de tentoonstelling van oud-Leidschendam, georganiseerd door den heer W. Bleijs; deze tentoonstelling is zeker een bezoek waard; zij geeft een over zicht van de historie, men ziet er foto's van vroegere gebouwen, vorige geestelijken, burgemeesters, oude schilderijen, oude boeken en schriften, enz. Alles is keurig in orde en de organisa toren van deze Bazar hebben alle eer van hun werk; het is in een woord keurig en af. Gezonken. Nabij de oude Tolbrug is heden in de Vliet gezonken een schuit met mest, toebehoorend aan B., alhier. De vaart is niet gestremd, doch doorvaart geschiedt langzaam, daar het vaartuig dwars in het vaarwater ligt. De provinciale Waterstaat heeft de gebruikelijke roode waarschu wingslampen geplaatst. De opvarenden zijn K.J.M.V. Maandag hield de K.J.M.V. te Leidschendam wederom een goed ge slaagde vergadering in haar clublokaal in het Patronaatsgebouw. In deze vergade ring trad als spreker op de heer Ir. J. J. A. d: Groot uit Rijswijk, welke sprak over „Techniek en Samenwerking De voorzitter, de heer W. Bleijs opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder den heer de Groot. Hierna verkreeg de heer de Groot het woord; spreker wilde allereerst het plan zijner rede uiteenzetten, n.l. de techniek te beschouwen vanaf haar oorsprong tot de groote hoogte, waartoe zij thans gekomen is en na te gaan, in hoeverre zij voor de menschen nuttig en schadelijk is. De eerste nog door geen anderen over troffen verschijningsvorm der techniek is geweest de schepping van hemel en aarde. Spreker beschrijft als groote en schitte rende producten der techniek de bouw van de Ark van Noë, den tempel van Salomon, om daarna de ontwikkeling der techniek te doen zien in de diverse tijdperken. Mo menteel heeft de techniek allen arbeid ver anderd; bijna alles is vervangen door motor- krachit, aldus spreker, en het verkeer te water en te land, ja zelfs tot in de lucht is onnoemelijk toegenomen. Met het geeste lijk verkeer is het evenzoo sinds de oude drukkunst moest plaats maken voor het moderne perswezen. Deze techniek heeft den menschen hun arbeid verlicht, maar anderszijds is deze techniek de oorzaak van de warboel, waarin wij thans verward zijn geraakt. Door samenwerking, doch alleen door samenwerking, die de Pausen in hun encyclieken aangeven, zal redding uit deze ahaos mogelijk zijn. Dit onderwerp zal spreker een volgende maal gaarne behan delen. De voorzitter dankte spreker hartelijk voor zijne leerzame en prachtige rede ter wijl hij van de vergadering een verdiend applaus had te accepteeren. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met den K.J.M.V.-groet. Politie. Met terzijdestelling van het advies van den Burgemeester, heeft de Commissaris der Koningin aan den Ge meenteveldwachter Polderman toegestaan buiten zijn standplaats te wonen. Beentje ingeslikt. Het l1/»-jarig zoon tje van V. aan den Broek weg te Stampwijk, had het ongeluk een scherp soepbeentje in de keel te krijgen. De kleine, welke reeds bewusteloos was, is door operatief ingrij pen van dr. Laarhoven gered. De gemeente-secretaris. Na een lang durige ziekte heeft de gemeente-secretaris, j de weled. heer H. J. van Delft, zijn werk zaamheden ten Gemeentehuize hervat. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Jubileum „Helpt elkander". Vrijdag a.s. des avonds te half acht hoopt de Ver- eeniging „Helpt Elkander" op de boven zaal van hotel de Bruin alhier, haar gewone jaarvergadering te houden, waarin dan tevens op bescheiden voet haar 25-jarig be staan zal worden herdacht. Als een bijzonderheid zij vermeld, dat de heeren N. P. Slegtenhorst, P. de Jong Kzn. en Jac. Verbree Sr. resp. ais voorzitter, se cretaris en 2e secretaris, vanaf de oprich ting onafgebroken aan deze vereenigir.g zijn verbonden. AGENDA LEIDEN. Woensdag. R.-K. Bond van Handels-, Kan toor- en Handelsbedienden, „Den Burcht" (kegelbaan), 8.30 uur. Woensdag. Ballet Jooss „De Groene Tafel", Schouwburg 8.15 uur. Donderdag, Genootschap van den Stillen Omgang, Gebouw St. Joseph Gez. Vereeniging, Rapenburg 52, 8.15 uur. Donderdag. Mannenzangvereeniging „Kunst na Arbeid", Jubileumconcert. Stadsgehoorzaal 8.15 uur. Dinsdag, R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 15 tot en met Zondag 21 Januari a.s. waarge nomen door apotheek: M. Boekwijt, Visch- markt 8, Tel. 552. STADSNIEUWS PHILIPS II EN HET ESCURIAAL. Lezing voor „Geloof en Wetenschap". Prof. Huib Luns is een charmant causeur, of in moedertaal uitgedrukt: een gezellige prater. Er zijn vele hooggeleerde heeren, wier hoofden gevuld zijn met kennis en wetenschap en prof. Luns is een van hen. Maar slechts weinig mannen der weten schap verstaan de „geheime kunst" hun kennis populair te maken. En prof. Luns is ook een van deze. Het onderwerp zijner lezing „Philips II en het Escuriaal" bood overvloedig stof voor een saaie, taaie kunsthistorische beschou wing en des te grooter is dus de verdienste van prof. Luns, dat hij de leden van „Ge loof en Wetenschap" gisterenavond uren lang met datzelfde onderwerp heeft kunnen boeien. De belangstelling voor dezen avond was zeer groot, hetgeen zoowel Huib Luns als het bestuur van „Geloof en Wetenschap" veel genoegdoening zal hebben geschonken. Misschien zou zelfs de strakke, stroeve Phi lips II zich nog verheugd hebben over de interesse, die zijn opstandige Hollanders vijf eeuwen later voor zijn persoon en wer ken betoonden. Prof. Luns hééft dus Philips II laten zien, biet als vorst van een onmetelijk rijk, doch als m e n s c h een ernstig en sober mensch, die gebukt ging onder zijn ont zagwekkende verantwoordelijkheid als Ka tholiek en als vorst. Het karakter van Philips II ligt voor alle eeuwen in graniet gehouwen op de een zame hoogvlakte aan de voet van de Sier- te Guadarrama; in het paleis El Escorial. Een bespreking van dit paleis, zooals prof. Luns dit ons liet zien, gaf tevens een klare kijk op het karakter van onzen laatsten Spaanschen vorst. Het Escuriaal werd gesticht na den slag van St. Quentin. Philips II legde een ge lofte af, wanneer hij de slag zou winnen, een klooster te zullen bouwen ter eere van St. Laurens. In 1557 werd met den reus- achtigen bouw begonnen op een eenzame en woeste plek, zóó woest, dat; volgens prof. Luns, de monniken zelfs ervan verschrikten. Dat het grondplan van het klooster 'n roos ter tot grondplan zou hebben, ter herinne ring aan den marteldood van St. Laurentius, beschouwde spr. als 'n fabel. Maar geen fa bel is, dat al waren Juan Battista di To ledo en Herrera achtereenvolgens de bouw- heeren door Philips zelf het stroeve, be- heersehte karakter aan dit enorme kloos terpaleis is gegeven. Er zijn schetsen be kend, dat Philips met nijdige schrappen van een teekening de acanthus-versiering verwijderde, door den architect in schets gebracht. Alle overbodige versiering is het gebouw onthouden. Er heerscht, zeide prof. Luns, niet de geringste vroolijkheid, alles is er sober en ernstig. Met prof. Luns wandelden de G. en W.'ers door de statige pracht van het Es curiaal, waarbij onze geleider al pratend en vertellend telkens gelegenheid vond uit stapjes te maken naar andere Spaansche kunstcentra, en in rake trekken de kunst van schilders als Hieronymus Bosch, Ti- tiaan en El Greco te karakteriseeren. Maar gedurende de geheele rondwande ling bleef de figuur (schim is zoo'n naar geestig woord!) van Philips II mee dwa len in zijn zwart fluweelen kleedij, met als eenig versiersel het „Gulden Vlies". Wat 'spr. van Philips n vertelde dwong geen afschuw af, doch respect en in zekeren- zin medelijden. Kenteekenend voor Philips' levensopvatting was, hetgeen spr. verhaal de van zijn stoere rust en onbewogenheid in voor- en tegenspoed (de slag bij Lepanto en het vergaan der Armada). Aan het eind van de rondwandeling voerde prof. Luns ons in het eigen vertrek van den Koning, een gewoon en bijna Hol- landsch gemeubelde „zit-slaapkamer", met de vele kleine intimiteiten, en de diepe alcoof, waarin Philips II na een heldhaftig lijden, gestorven is. De voorzitter van „Geloof en Weten schap", ir. Guljé, heeft in hartelijke be woordingen prof. Luns dank gezegd voor zijn boeiende causerie en den wensch uit gesproken, dat de spreker nogmaals bij G. en W. op bezoek zou komen. De luisteraars betuigden hun instemming èn met den dank, èn met den geuiten wensch, door een algemeen applaus. R. K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio". Het bestuur kreeg van de Leidsche Ra dio-Centrale de mededeeling, dat de uit zending a.s. Vrijdag niet zal plaats hebben vanuit de Stadsgehoorzaal, maar vanuit den Burcht (groote zaal). Dus alle leden worden a.s. Vrijdagavond uiterlijk 8.15 uur verwacht in den Burcht. Men ge lieve hiervan goede nota te nemen.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2