WOENSDAG 17 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. In gekomen stukken. 2. Vaststelling der ver goeding als bedoeld in artikel 101, eerste lid der L.O.-wet 1920, over 1932, 3. Vast stelling van een raadsbesluit tot onttrek king aan den openbare dienst der openbare lagere school te Kaag. 4. Vaststelling van de belooning voor de vaccinateurs-dood- schouwers en de gemeente-geneesheeren. 5. Vaststelling van een aantal pensioens grondslagen. 6. Benoeming van 9 leden der commissie tot wering van schoolverzuim, wegéns periodieke aftreding op 1 Jan. 1934. 7. Voorstel tot wijziging der instruc tie voor den gemeente-ontvanger. 8. Voor stel tot regeling der belooning van den as- sisteerend ambtenaar van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur van Alkemade. 10. a. Voorstel tot regeling der belooning voor den ambtenaar van den Burgerlijken Stand belast met huwelijksvoltrekking, b. Voor stel tot benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand: vacature L. H. M. J. Vosters. 11. Voorstel tot aanstelling van een tijdelijke gemeente-opzichter met be paling van diens jaarwedde. KATWIJK. Samenwerking. Door het bestuur der Christelijke Middenstandsvereeniging te Katwijk aan Zee is aan de R. K. Midden standsvereeniging „de Hanze" te Katwijk aan den Rijn bericht, dat het de bedoeling der Chr. Middenstandsvereeniging is in 't vervolg bij het organiseeren eener winkel week zich in verbinding te stellen met de R. K. Middenstandsvereeniging te Katwijk a. d. Rijn, en dat de leden van de Hanze tegen gereduceerde prijzen zullen kunnen gebruik maken van dezelfde rechten die de leden der Winkelweekver. zullen genie ten. Omzetbelasting. In een dezer dagen gehouden vergadering van de R. K. Mid denstandsvereeniging is te berde gebracht de regeling die het gemeentebestuur denkt te treffen ten opzichte van de omzetbelas ting voor gas en electriciteit. Volgens deze regeling zal men, ongeacht het aantal me ters gas, of het getal K.W. electriciteit, per aansluiting per maand 10 cent omzetbe lasting moeten betalen. Een verbruiker van b.v. 5 M. gas en 5 K.W. electriciteit zal per maand 0.20 omzetbelasting moeten be talen terwijl een verbruiker van b.v. 100 M. gas en 100 K.W. stroom precies hetzelf de betaalt. Zulks werd in deze verga ring gezien als een zware belasting voor den klein-verbruiker en een bevoorrechting van den groot-verbruiker. LISSE. St. Joseph's Gezellen. Voor de leden der St. Joseph-Gezellen-Vereeniging trad gisteravond als spreker op het Tweede Ka merlid, de heer A. J. Loerakker, met het onderwerp „Hoe komt een Wet tot stand". Na door den Senior te zijn welkom gehee- ten, hield de heer Loerakker zijn belang wekkende inleiding. LEIMUIDEN. Geen veevoer. Van den veehouder A. van E. aan de Amstel zijn door het voeren van bloembollen (narcissen) twee koeien gestorven. Daar van E. voor het eerst 8 koeien op stal had en nu hiervan 2 moet missen is dit zeer zeker een groot verlies voor hem. Naar men ons mededeelt, waren de koeien niet verzekerd. De hoeveelheid dezer gevoerde bollen was maar zeer ge ring, hoogstens waren dit maar 6 bollen. Een koe is door den keuringsdienst voor waardelijk goedgekeurd voor consumptie. Loop der bevolking. Bevolking op 1 Januari 1933: 2070, waarvan 1034 mannen en 1036 vrouwen. In 1933 gevestigd 52 mannen en 56 vrouwen; geboren 30 man nen, 37 vrouwen. Totaal 1116 mannen, 1129 vrouwen, 66 mannen, 1024 vrouwen. Ver trokken 58 mannen, 100 vrouwen. Overle- leden 8 mannen, 5 vrouwen. Totaal 66 man nen, 105 vrouwen. Bevolking op 31 De- cermber 1933 2074 personen. Vooruitgang van 4 personen (mannen). Door den Amb tenaar van den Burgerlijken Stand wer den in 1933 20 huwelijken voltrokken. Geboren: Matheus Johannes, z. v. H. F. J. Mooren en A. A. Borst. Elisabeth, d. v. A. Braam en E. Swier. Vertrokken: D, H. Molenaar, naar 's-Gravenhage. Gevestigd: van Lisse W. M. van Steijn van Oude water G. J. P. Borsten van Aalsmeer G. Vreeken gehuwd met M. Roos van Katwijk J. Verhorst van Rijnzaterwoude D. Wijnbelt. Vertrokken: naar Aarlanderveen N. Kamper naar Oudewater M. A. van der Bol. LEIMUIDEN-RIJNZATERAVOUDE. Werkloosheid. Het aantal werkloozen is weer belangrijk aan het afnemen. Eeni- ge weken geleden bedroeg het aantal in geschrevenen nog 103, thans is het alweer tot 73 gedaald. In de maand December j.l. werd aan ondersteuning uitbetaald 1000, terwijl de werkloozenkassen 1800 uitkeerden. In to taal werd dus aan werkloozenondersteu- ning 2800 uitbetaald, hetwelk voor onze kleine gemeente geen onbelangrijk be drag is. Voor de gemeente Rijnzaterwoude was het totaal ongeveer 500. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagavond te 7.30 uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Voorstel tot het aangaan eener over eenkomst met het destructiebedrijf Over- schie N.V. Gekro; 4. Extra hulp aan werk loozen over 1934; 5. Comptabel besluit dienst 1933; 6. Behandeling schrijven van Ged. Staten inzake de begrooting dienst 1934. En hetgeen verder ter tafel zal wor den gebracht. NOORDWIJK. Bond van Kleine Kweekers. De afd. Noordwijk van genoemden Bond hield Maandagavond een vergadering in café De Zwaan, waarbij de opkomst zeer goed was. Waar dit de eerste vergadering was in het nieuwe jaar, wenschte de Voorz. in zijn openingswoord allen een voorspoedig jaar toe, een jaar hetwelk heel wat beter moge zijn dan het afgeloopene. Naar aanleiding van een mededeeling van de Kweekers-cen trale, deelde de Voorz. mede, dat het wen- schelijk is om van de verkoopen van bollen, welke voor de export bestemd waren en niet tegen de minimumprijs hebben opge bracht, opgaven aan de centrale te ver strekken. Mocht het blijken dat bollen, on der de minimum prijs aangekocht, voor de export zijn gebruikt, dan zal de exporteur toch de minimum prijs moeten uitbetalen. Opgaven van genoemde gevallen kunnen deze week gedaan worden bij den Secre taris, welke alsdan voor doorzending zal zorg dragen. Vervolgens deelde de Voorz. mede, dat bij het Hoofdbestuur, een schrijven was in gekomen van het H. B. G., dat verzoekt mede te willen werken tot een fusie van beide Bonden. Dienaangaande heeft reeds een bespreking tusschen de beide Hoofdbe sturen plaats gehad om de mogelijkheid hiervan onder de oogen te zien. Want meer éénheid, ook onder de kwee kers, is wel gewenscht. Genoemde fusie zal echter bij de Klein-Kweekers wel eenige bezwaren hebben en wel inzake het 2 cent per Roe-fonds. Deze verplichting wenschte men niet op zich te nemen, terwijl ook het doel van den Bond van KI.-kweekers, het bijstaan en hulpverleening aan de noodlij dende kweekers, niet ten volle behartigd zal en kan worden bij het H. B. G., hetwelk zich alleen ten doel heeft gesteld de behar tiging der Vakbelangen. Mogelijk dat hier bij nog een tusschenweg gevonden kan wor den. Echter staat vast, dat het Hoofdbe stuur geen besluiten zal nemen, alvorens aan de leden afgeronde voorstellen zullen zijn gedaan en de leden zich hierover kun nen uitspreken. Na een zeer breedvoerige discussie, werd besloten goed te keuren dat het Hoofdbestuur verdere besprekingen met het H. B. G. dienaangaande zal voeren, met inachtneming van de noodige voorzich tigheid, zoodat de belangen van de Klein- kweekers hierdoor niet in het gedrang zul len komen. Door het afd. bestuur was ver nomen, dat meerdere kweekers geen bon nen hebben gehad voor bus-vleesch. De be trokkenen kunnen zich desgewenscht bij het bestuur opgeven, dat alsdan de noodige stappen zal doen. Vervolgens wees de Voorz. op het reeds gepubliceerde manifest om aan de Regeering te verzoeken een crediet verstrekking voor de kweekers in het leven te roepen, Staan de de vergadering onderteekenden bijna allen dit Manifest. De niet aanwezige leden en ook niet-le- den zullen worden aangespoord om door handteekening meer kracht aan genoemd manifest te geven. Met grootste gedeelte van den beschrijvingsbrief voor de 1ste Algemeene Vergadering van den Bond te houden op 25 Januari te Lisse ging zonder meer onder den hamer door. Als candida- ten voor het hoofdbestuur werden gesteld de heeren P. v. d. Nouland, de Bekker, M. Braun, L. Vink, Hoogstraten, Bol, de Boer, Molenaar en Cardol. Het agendapunt, Or gaan voor de Klein-kweekers, leverde nog al wat stof op. Besloten werd op de alge meene vergadering er op aan te dringen, dat hangende de besprekingen met het H. B. G. geen enkele overeenkomst moet wor den aangegaan met de Hobaho en mochten de besprekingen met het H. B. G. niet lei den tot een fusie, de kwestie Orgaan eerst weder aan de leden moet worden voorge legd, met juist omlijnde voorwaarden, op dat alsdan de leden zelve hierin uitspraak kunnen doen. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren L. Steenvoorden en B. Braun, als plaatsverv. J. Slats en L. van Schie. TJit de vergadering wordt er alsnog aangedrongen op het stichten van een Beursdag te Noordwijk. Het bestuur zegt toe dii in ernstige studie te zullen nemen en zoo mogelijk op de e.v. vergadering met afgeronde voorstellen te zullen komen. De rondvraag bracht geen verdere bespre kingen meer voort, waarna de voorz. on der dank voor de gevoerde discussie deze goed geslaagde bijeenkomst op een reeds vergevorderd uur sloot. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Na een kleine inzin king gaat het de laatste dagen weer tame lijk goed in den bloemenhandel. Voor bes te kwaliteit worden redelijke prijzen be taald. We noteeren per dozijn: Flamingo 0.260.23, William Copland 0.240.33, Profession 0.360.43, La Reine 0.24 0.33, King of the Yellow ƒ0.23—0.28, Bril liant Star 0.170.23, Victore d'Olivierre 0.520.65, Due de Berlin 0.160.19, Gele prins ƒ0.370.44, Witte Valk 0.37 0.44, Goudvink ƒ0.380.42, Rose Precose ƒ0.23—0.30, Hyacinthen ƒ6.70—9.20. ROELOFARENDSVEEN. Muziekuitvoering. Dinsdagavond gaf de muziekvereeniging „Door Gunst Verkre gen" uit Nieuwe-Wetering haar jaarlijk- sche uitvoering in hotel „De Vier Heems kinderen" alhier. Na een kort openings woord van den voorzitter, den heer M. Spring in 't Veld, ving het muzikale ge deelte aan, dat stond onder de bekende leiding van den heer C. den Haan, uit Lei den, inet een opgewekte marsch „Le Pre sident". Hierna volgde een Ouverture 1' Amité, welke zeer goed werd vertolkt en getuigde van een diepgaande studie der leden. De overige muzieknummers werden eveneens vlot gespeeld, waarbij bijzondere vermelding verdient „Le fanta sie de Martha". Een der leden van het muziek gezelschap, de heer Beilschmidt bracht een tuba-solo ten gehoore met pia no-begeleiding van den heer J. van der Meer. Ook dit stuk vond een warm ont haal, zoodat het eerste gedeelte van het programma een waar succes was. Hierna werd ten boneel gebracht een blijspel in één bedrijf „Vagebonderij". Dit tooneel- stukje werd vlot gespeeld, en de spelers mochten een dankbaar applaus in ont vangst nemen. Na de pauze werd een klucht in twee bedrijven gegeven, getiteld „De keizer korrt". Dit tooneelspel heeft de aanwezi gen kostelijk vern sakt en de zaal daverde dikwijls van het lachen om de geestige zetten der spelers. Speciaal mag hier wel worden genoemd de heer A. Los, die in de rol van „Hannes" én als knecht èn als keizer een hcotdro1 te vervullen had en deze meesterlijk vertolkte. Het slotwoord van den voorzitter, die allen dank bracht, was dan ook zeer ze ker op zijn plaats en de vereeniging ver dient daarom aller steun. De pauzén wer den aangevuld/roet eenige voordrachten van de heeren Jansen en Beilschmidt. Met een gezellig onderonsje werd de avond be sloten. SASSEKHEIM. Tentoonstelling „Bloemlust". „Bloemlust" heeft het expositieseizoen geopend met een tentoonstelling van Men- deltulpen, welke zeer goed geslaagd mag heeten. Er schijnt in het bollenvak een opleving te komen, althans de lust tot ex- poseeren is toegenomen. Het aantal inzen dingen is grooter dan verleden jaar. Van de inzendingen noemen we, zonder iets te kort te doen aan anderen, die van de Fa. Eggink uit Voorschoten, die de grootste in zending heeft. Hiervan noemen we „Zen ober Amidonnette" en „Alphons Diepeu- brock". Van die van de N.V. Warnaar en Co., Sassenheim, noemen we „Warnaar's Giant", „Queen Augusta" en „Scarlet Wonder". Van der Meij uit Lisse zond ter opluiste ring een mand hyacinthen „Kroonprinses Margaretha", een fraaie hyacinth, terwijl de firma Spaargaren van Aalsmeer met een schitterende groep Cyclamen uitkwam. Een bezoek aan „Bloemlust" is zeker de moeite waard. Prijsjassen werkloozen. Gistermiddag had de eind wedstrijd van het prijsjassen plaats in het K.S.A.-gebouw, voor de R. K. werkloozen. Van de ruim 200 werkloozen had ieder een prijs varieerend van een hall pond vet, tot 2 pond spek. 5 pond rijst, meel en nog eenige mooie eerste en tweede prij zen. Dat ieder dankbaar was voor zijn ontvangen prijs behoeft geen betoog. Als iedere milde gever eens had kunnen zien, hoevele blijde gezichten er waren, en wel ke spannende kampen deze wedstrijd ken merkte, dan hadden zij met nog meer ge noegen hun bijdrage geschonken. Volgende week zal er waarschijnlijk een kaartdag worden gehouden voor de ongehuwden. Deze jongens hebben het tegenwoordig ook hard. Het comité bracht namens de werkloozen warmen dank aan hen, die het comité zoo ruimschoots hebben bedacht. WARMOND. Werkloozenzorg. Het aantal ingeschre ven werkloozen bedraagt momenteel 153 waarvan geheel werkloos 150 personen en gedeeltelijk werkloos 3 personen. In de maand van 15 December15 Januari 1934 werd aan steun uitgekeerd een bedrag vam 2015.85 terwijl over dit zelfde tijdvak door de besturen der werkloozenkassen werden uitgekeerd een bedrag van 2414.81. We gens steun aan behoeftigen werd over dit tijdvak uitgekeerd een bedrag van 123.75. Loop der bevolking. In het afgeloo- pen jaar werden in deze gemeente geboren 78 personen terwijl zijn overleden 20 per sonen. In deze gemeente vestigden zich 264 personen terwijl 243 personen deze ge meente hebben verlaten. Het aantal inwo ners bedraagt momenteel 3022, waarvan 1573 mannen en 1449 vrouwen. B.V.L. In deze gemeente zal worden opgericht een Bijzondere Vrijwillige Land storm. De installatie van dit Comité zal plaats vinden Maandag a.s. De R. K. Mu ziekvereeniging „St. Matthias" zal bij deze installatie hare medewerking verleenen. De plaatselijke landstormcomrnissie wordt gevormd door de heeren A. J. L. Ketelaar, burgemeester, voorzitter; G. Kalemink, secretaris; Th. W. van Niekerk, plaatselijk leider; J. K. Heyl, Pastoor A. J. Oudejans en H. Weyers. Ilondendressuur. De in deze gemeen te bestaande vereeniging van Hondendres- suur is toegetreden en onder af dee'ung ge worden van de Dressuur Club „De Verde- digingshond" te Leiden. VOORHOUT. Verbetering raadsverslagIn het ver volg van het raadsverslag, geplaatst in de courant d.d. 16 Januari j.l. stond abusie velijk als tekort op het exploitatie-over zicht vermeld een bedrag van 290.het geen moet zijn 2900. Herwonnen Levenskracht. Dinsdag avond vergaderde in het Parochiehuis al hier bovengenoemde vereeniging. De voor zitter, de heer B. van der Lubbe, heette de aanwezigen op deze jaarvergadering van harte welkom, en wenschte hen een Zalig Nieuwjaar toe, alsmede voor hunne I huisgezinnen. De notulen, welke voorgelezen werden door den secretaris, de heer H. J. van der Lans, werden onveranderd vastgesteld, met een woord van dank. De voorzitter deed mededeeling, dat er 2 verzoeken ingekomen waren, om onder en bcvenkleeding te verstrekken aan 2 - patiënten, die inmiddels reeds zijn opge nomen in het Sanatorium „Dekkerswald'V aan welke verzoeken door het bestuur werd voldaan. De propagandist, de heer Adr. v. d. Berg, zag zich, wegens huiselijke bezigheden ge noodzaakt voor zijn functie als zoodanig te bedanken. De voorzitter liet hierop eenige waar- deerend ewoorden volgen, waarin spr. o.m. den propagandist namens bestuur en le den hartelijk dank bracht voor de vele werkzaamheden, welke hij voor de vereeni ging aan den dag gelegd had. In zijn plaats heeft zich bereid verklaard de heer Korte- kaas, die evenals de heer van Zanten, als nieuwelingen hartelijk welkom werden ge- heeten, terwijl de voorzitter er den wensch aan toevoegde, dat zij nog vele jaren vu rige propagandisten zouden zijn, zooals ze reeds getoond hebben het te kunnen. Het jaarverslag van den secretaris was keurig verzorgd. Hieruit bleek o.a. dat in het afgeloopen jaar 2 patiënten konden worden heengezonden naar een sanato rium. Onder een woord van dank aan den secretaris werd dit jaarverslag goedge keurd. Hierna was het woord aan den penning meester, die zijn jaarverslag liet volgen, waaruit we het volgende aanstippen, n.l. dat totaal was ontvangen 389.69, dat er een batig saldo van het vorige jaar was van 15.07 1/2, zoodat de inkomsten-zijde een totaalbedrag vermeldde v. 404.76 1/2. Uitgegeven was 385.77, zoodat er een ba tig saldo overblijft van 18.99 1/2. Het kleedingfonds dezer vereeniging vermeld de aan inkomsten-zijde een bedrag van 158.88, uigegeven was 78.78 1/2, zoodat in die kas een batig saldo overbleef van 80.09 1/2. Een woord van dank aan deze fnuctio- naris, de heer Alb. Augustinus, voor zijn accuraat en zuinig beheer, was zeer zeker' op zijn plaats. Tweemaal in het afgeloopen jaar werden kas en boeken van den pen- nengmeester gecontroleerd en in goede orde bevonden. Vervolgens was aan de orde bestuursver kiezing. Daar de le secretaris, de heer van der Lans aan de beurt van aftreden was. Deze functionaris werd zonder hoofedlijke stemming herkozen, waarna hij de verga dering dank bracht voor het in hem gestel de vertrouwen. Tot leden der controle-commissie werden gekozen: H. J. v. d. Lans, Th. v. d. Lubbe en A. v. d. Berg, terwijl als plaastvervan- ger werd aangewezen de heer Kortekaas. Na een korte rondvraag besloot de voor zitter deze vergadering op de gebruike lijke wijze, en dankte de vergadering voor de aangenaam gevoerde besprekingen. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde haar eerste ledenvergade ring van dit jaar. Door den voorzitter, den heer J. Pol derman, werd deze vergadering met een kort woord geopend. Voorts doet het spreker buitengewoon veel genoegen, dat op de uitgeschreven prijsvraag kegeldragende gewassen zoo bij zonder veel en moois was bijeengebracht, zoodat het geheel een bijzonder genoeglij ke en leerzame vergadering beloofde te worden. Hierop worden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Bij de ingekomen stukken vermelden we een tweetal ingekomen boekwerkjes van den Plantenziektenkundigen Dienst te Wa- 115. Thuis had ie nog het meeste last van die kale bol. Als zijn vrouw een bere kening voor haar boodschappen moest ma ken, nam ze een potlood en rekende dit uit op het hoofd van haar man, al hingen er aan de wand wel 12 touwtjes met papier, die hij er voor dit doel steeds ophing. geningen met de titels „De schurftziekte bij appel en peer", en „Sproeischema bij fruitboomen", het geheel herzien, daar het soortelijk gewicht van b.v. Bordeausche pap enz. gebracht is in den handel van 20 op 30 pet. Voorts een aankondiging van de voor jaarstentoonstelling van bloemen en tuin bouwtentoonstelling Primavere te Rotter dam te houden op 29 Maart tot en met 8 April a.s. Het woord werd i\u gegeven aan den heer de Hoog. Naar aanleiding van gestelde vragen behandelde spreker op bevattelijke wijze allereerst de slapsteligheid der drui ven, volgens spreker ontstaan door ver schillende oorzaken zooals te natte bo- dom, te ruim krenten, te plotselinge en te groote toedieneing van kalibemesting, en ook de kwaal die op buitens nogal eens voorkomt te weinig de druivenkassen op lucht zetten. Na het krenten mogen, volgens spreker, de kassen des nacht gerust op lucht gezet worden, als men maar zorgt, dat de schrale Noordenwind er uit gehouden wordt. Dan is dit luchten zelfs bevorderlijk voor de vruchten en kleur der druiven. Voorts behandelde spreker de groeiwijze zoowel boven als in den grond der diverse soorten en de juiste manier van snoei enz. Ook werden door spreker vragen beant woord betrekking hebbende op den kweek van Chrysanthemums, het voorkomen van diverse ziekten, de kweekwijze enz. Na beëindiging werd den heer de Hoog door den voorzitter namens de leden har telijk dank gebracht voor de leerzame wijze waarop spreker de vragen had be handeld. Door den voorzitter werdén aangewezen tot jury om het ingezondene te keuren de heeren A. F. van Zetten, S. Abma en D. van Barneveld. Na de pauze werd bij monde van den heer van Zetten verslag uitgebracht voor de uitgeschreven prijsvraag werd de col lectie van den heer G. Verlind bekroond met een lsten prijs, deze had 35 soorten ingezonden waarvan er 19 met kegels. 2e prijs de heer J. van Vugt, 3de prijs de heer H. Schipper. Voor het puntenstelsel behaalde de heer Verlind 10 punten voor ingezonden Ecke- veria retusa. Door den heer Witte werd hierop een kleine causerie gehouden in antwoord op een in de vorige vergadering gestelde vraag luidende op welke wijze gemakkelijk wormen te verwijderen uit potten en ta bletten in de kassen zonder de planten schade te doen. Nadat de heer Witte had aangetoond, dat de wormen zeer nuttig zijn in het plantenleven en er dus alleen maar sprake kan zijn van het veroorzaken van last in potten enz., deed hij een twee tal zeer eenvoudige middelen aan de hand, te weten: men verzamele des zomers no tenblad, stampe deze en laat ze in water trekken. Dit water gebruike men om te gieten of men verzamele in het najaar wil de kastanjes, stamp deze fijn, laat ze ook in water trekken, en het gieten met dit water heeft ook tot gevolg, dat binnen een paar dagen de wormen verdwenen zullen zijn. Overgegaan wordt vervolgens tot ver kiezing van een bestuurslid in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer Boeschoten. Gekozen werd de heer D. de Gans, die deze functie aanvaard. Nadat voorts nog enkele vragen wer den gesteld, meer van huishoudelijken aard, werd door den voorzitter deze verga dering gesloten, nadat hij allen had opge wekt op de gecimbineerde vergadering met de buurtvereeniging Deij Ier oord en omgeving, zooveel mogélijk bloemen enz. mede ter vergadering te brengen. moord in Chicago; heb je een alibi? Potverdrie nee., ik ben een week lang in een ge heim kroegje in New York aan den boemel geweest. (Town Talk) 116. Eens zelfs was het zoo erg geweest, dat hij nog met de rekening van den melk boer op zijn hoofd op kantoor was geko men. Eerst had iedereen hem al zoo aan gekeken en toen brak er een daverend ge lach los. Op het zelfde oogen blik had hij alles begrepen. Zijn heelen dag was bedor ven en hij had nogal zulke goede plannen. Zijn schrijfpen zat a-ls bewijs in zijn r -

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10