DINSDAG 16 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Op den weg van Coevorden naar Lutte ir gisteravond omstreeks half acht de 65- jarige aannemer J. Huygen uit De Krim, doordat hij plotseling den weg overstak, aangereden door een autobus van de De- demvaartsche Stoomtram Maatschappij. De bestuurder van den bus heeft nog ge probeerd uit te wijken en heeft krachtig geremd. De aanrijding was echter onver mijdelijk. De man is met een schedelfrac tuur opgenomen en tien minuten na. het ongeluk overleden. Dokter Jager heeft ge neeskundige bijstand verleend. Het voorbalcon van de autobus werd in gedrukt. De chauffeur en de passagiers bleven echter ongedeerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Auto door een trein gegrepen. Tusschen Reuver en Swalmen werd de 18-jarige A. Toornen, die met zijn auto den onbewaakten overweg overstak, door een rangeerenden trein gegrepen. De auto werd totaal vernield. Toornen sprong door de ruit van den auto en wist op de treeplank van den trein te springen, waardoor hij ongedeerd bleef. DOOR GRIJPER GEGREPEN. Arbeider doodelijk verwond. Gisteren is op het terrein van de Ce mentfabriek te IJmuiden de 62-jarige ge huwde arbeider R. Schroder, wonende te Velsen-Noord, terdwijl hij bezig was met het maken van een talud, door een grij per van een stoomkraan gegrepen, met het noodlottig gevolg, dat hij zulke ernstige kneuzingen bekwam, dat hij spoedig na het ongeluk is overleden. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. De 21-jarige J. G., aan de Laakkade te 's-Gravenhage, die verleden week in een fabriek op den Rijs wij kschen weg bij het uit elkaar springen van een vat, waarin benzinedampen aanwezig waren, ernstige brandwonden had bekomen en naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal was overge"- bracht, is aldaar aan de bekomen brand wonden overleden. doen dat voor het huis zelf nog eenig nut tig effect had. Al spoedig stortte de boerderij, geheel verteerd door het vuur, dat door den ster ken storm fel werd aangewakkerd, ineen, zoodat de brandweer zich slechts te bepa len had tot het blusschen van een puin hoop. Met de in de onmiddellijke nabijheid staande huizen had men geen moeite, daar de wind, ten opzichte van die huizen, in' de goede richting woei. Na drie kwartier was het bedrijfje zeer omvangrijk was het niet bijna let terlijk met den grond gelijk gebrand. De twee koeien en een paard, welke zich in de onmiddèllijk aan het huis gebouwden stal bevonden, konden gelukkig nog bijtijds worden gered van een wissen vuurdood. Een paar konijnen moesten echter in den vuurgloed het leven laten. Het huis werd geheel alleen bewoond door den ouden heer W. Klijn, daar zijn vrouw en kinderen in de stad verblijf hiel den. Ook de knecht was er niet. Volgens een verklaring van den heer K. aan de politie, was hij, voor de brand uit brak, naar den kleinen hooizolder gegaan om voeder voor het vee te zoeken. Hij lichtte zich bij met een kleine pertoleum- lamp, een ouderwetsch lampje zooals men wel in de keuken gebruikt, op de een of andere wijze is toen brand ontstaan, hoe daar kon de bewoner geen verklaring van geven. De boerderij was voor 5000 verzekerd, terwijl de inboedel buitendien nog apart verzekerd was. Van dit alles is niets gered geworden. De heer K. was sings 8 jaar eigenaar van het bedrijf, dat hij, zooals uit het bovenstaande blijkt, geheel alleen ver zorgde. „Tel." ZOON DOOR ZIJN VADER MET EEN MES GESTOKEN. Zaterdagnacht heeft er in het café C. te Belgisch Smeermaes een droevig voorval plaats gehad. In genoemd café had een stelletje Maas trichtenaren goeden sier gemaakt. Toen het sluitingsuur naderde ontstond oneenig- heid, waarbij de 28-jarige G. C. zijn 54-ja- rigen vader Chr. L. C. sloeg. Deze geraakte in hevige opwinding, trok een mes en gaf z'n zoon twee steken in den rug. De. steken drongen diep in het lichaam van G. C., die moest worden ougeliomen id" het ziekenhuis Calvariënberg te Maas tricht', De vader werd in zijn woning door de politie aangehouden. WOON- EN WINKELHUIS AFGEBRAND. Bewoners overhaast gevlucht. Zondagmorgen om ongeveer half zes is brand ontdekt ten huize van den heer G. Konijn aan den Rijksstraatweg te Noord dorp, Heemskerk, alwaar de heer K. een sigaren- en coiffeurszaak drijft. De brand is ontstaan bij den schoorsteen in het ach tervertrek. Toen de achterruit aan de windzijde sprong breidde de brand zich, ten gevolge van den krachtigenwind, snel uit en moesten de bewoners met hun zes jeugdige kinderen zich in allerijl bij ge- buren in veiligheid stellen. Woonhuis en winkel brandden tot den grond af. Niets kon worden gered. De belendende worringen, respectievelijk van den heer Grapendaal en H. Smit, be kwamen lichte brandschade. BOERDERIJ AFGEBRAND. Bewoner zocht met een keukenlichtje op den zolder naar veevoer. Zondagmorgen om ongeveer kwart over zes brak brand uit in de boerderij van den heer W. Klijn, Westdijk, bij Alkmaar. De brandweer, die om half zeven ge waarschuwd werd, kwam een kwartier later op het terrein van den -brand aan. Toen stond de geheele boerderij echter reeds van onder tot boven in lichte laaie; het was een vuurzee, waartegen de brand weer, die met een autospuit en een lad derspuit was uitgerukt, niets meer kon FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 41) „Neem mij niet kwalijk", zoo viel Bris- tew hem in de rede, „maar was het niet Abrahamson, die u zei, dat de man met den baard op Withers leek?" Greenleaf grinnikte, want 1" had schik in de poging van Bristew om Braceway de loef af te steken door aan Abrahamson de eer van deze inlichting toe te kennen. „Ja, dat vertelde hij mij", antwoordde Braceway op een toon, die duidelijk te ken nen gaf, dat hij niet gestoord wilde wor den en hij voegde er aan toe: „laat mij nu uitspreken, B.istew. Later kunt u zooveel bepraten als u wilt. Maar ik zou liever niet meer in de rede gevallen worden." „Toen ik de identiteit van den ver momden man eenmaal vermoedde, ston den mij steeds twee dingen te doen, na melijk de identiteit aan te toonen, vervol gens te bewijzen, dat de vermomde man den moord begaan had. Zooals -ik op merkte, nam mijn theorie dien namiddag in mijn kamer in het Brevord Hotel vaster vorm aan. Alles, wat ik sedert dien dag heb gedaan, had ten doel de noodige fei ten bijeen te brengen. Ik ben thans in het bezit van die feiten." Even pauzeerde hij, alsof hij opmerkin gen verwachtte; toen vervolgde hij: „Mijn vermoeden kwam voort uit mijn geloof, dat ik den man mc.st vinden, die mevrouw KNOEIERIJ MET VALSCHE OORMERKEN. Auto met volledige inrichting in beslag genomen. Te Zelhem is door de marechaussee in samenwerking met de* inspectie der var kenscentrale een groote knoeierij mei val- sche oormerken achterhaald. Een auto met een volledige uitrusting van een rijksmerkerij is in beslag genomen. Te gen drie personen is proces-verbaal opge maakt, terwijl 19 valschelijk of niet ge merkte varkens in beslag werden geno men. „Msbd." DE MISLUKTE BEROOVING OP DEN STADIONWEG. Twee personen gearresteerd. Het onderzoek der politie van het bureau Overtoom te Amsterdam ,in de zaak van de Zaterdagmorgen op den Stadionweg bij de Discusstraat gepleegde poging tot beroo- ving van den penningmeester van een me taalbewerkersorganisatie, heeft gisteren ge leid tot de arrestatie van een chauffeur van een taxi-onderneming te Amsterdam, tegen wien verdenking bestaat, dat hij de bestuurder is geweèst van de auto, waar mede de aanvallers gevlucht zijn. Later op den dag is ook een veertigja rige kellner aangehouden, die er bij zijn verhoor niet in geslaagd is een voldoende alibi op te geven. Aangenomenwordt, dat drie personen bij deze zaak betrokken zijn. Withers in Atlantic City en Washington afgeperst had en voor de derde maal hier in Turmville. Deze persoon was de eenige, die het slachtoffer bij die verschillende ge legenheden, waarvan wij weten, bezocht had; het was allemaal werk van denzelf den man. Als ik hem kon vinden, dan had ik ook den moordenaar. Ik weet nu, wie hij is! „Vijf jaar geleden was er een bekende persoonlijkheid, die veel invloed had op een aantal zakenlieden in Wall Street te New York. Hoewel hij aan het begin van zijn loopbaan doodarm was, verdiende hij zoo nu en dan aardig wat geld, maar hij gaf het uit, zoodrat het verdiend was. Plet was een zeer begaafd, doch gewe tenloos individu. Hij was destijds betrok ken bij de fraude van den „Groote Wegen aanleg". Men zag hem steeds in restau rants; hij hield van vroolijk gezelschap, ju- weelen en champagne. Een eigen kantoor hield hij er niet op na. Hij opereerde altijd door bemiddeling van anderen. Als hij zijn gaven beter gebruikt had, had hij een machtig man in de financieele wereld kun nen worden. Maar dat trok hem niet aan. Hij hield van de opwinding van den mis daad, had een pervers genoegen in oplich tingen. Vroeg in 1913, dus vijf jaar geleden, kwam de krach. Hij werd gearresteerd en er van beschuldigd de firma, in welker dienst hij was, voor 3300 doll, opgelicht te hebben. De naam der firma was Blanchard en Sebastian. De naam van den man was Splain. Er was een vertraging van enkele uren bij het in orde .brengen van een borgstel ling, die zou moeten voorkomen, dat hij nacht in de gevangenis zou moeten door brengen. Terwijl hij in zijn cel was, merk- SMOKKELDRAMA AAN DE GRENS. Smokkelaar zwaar gewond. Zaterdagavond heeft zich nabij de Belgi sche grens, onder Nispen, wederom een smokkelaars-drama afgespeeld, waarvan een vader van vijf kinderen het slachtoffer is geworden. Komende uit de richting van de Belgi sche grens ontdekten een paar kommiezen in den z.g. Rucphenschen Achterhoek een-s zestal smokkelaars allen beladen met een pak smokkelwaar. Aan de eenige malen herhaalde sommatie om te blijven staan werd, zooals zoo vaak, niet voldaan, doch integendeel zetten zij het op een loopen, waarbij een of twee hun zakken smokkelwaar nog wisten mede te nemen, terwwijl de overigen hun zakken wegwierpen, welke in beslag werden ge nomen en suiker en margarine bleken te bevatten. De kommiezen zetten de vluch telingen over de onbegaanbare paden door de heide, springende over slooten en put ten, na, waarbij om schrik aan te jagen en tot staan-blij ven te sommeer en één der kommiezen enkele schoten in de lucht af vuurde. Op hun tocht over de heide hoorden zij plotseling ter zijde van het pad een ge kreun, waarop zij tot ontdekking kwamen, dat een der smokkelaars Was aangeschoten en, naar het scheen, ernstig was gewond. Zij brachten den man naar een nabij ge legen boerenwoning, om vervolgens tele fonisch de politie te Roozendaal om assi stentie te vragen voor het vervoer van den man naar het ziekenhuis. Per paard en wagen werd het slachtoffer naar een der hoofdwegen aan den Korten- dijk vervoerd, waar de politie met een vrachtauto en voorzien van een ziekenbran- card den wagen was tegemoet gereden om vandaar den getroffene naar het ziekenhuis „Charitas" te Roosendaal over te brengen. Bij een daar onmiddellijk ingesteld Röntgen-onderzoek door een toevallig aan wezigen chirurg uit Breda en een der plaat selijke doctoren bleek, dat de kogel ver moedelijk onder den schouder den man had getroffen en in het middenrif was blijven zitten, terwijl vermoedelijk daarbij de lin kerlong zou zijn geraakt. Het bleek te zijn de 36-jarige F. te Zeven bergen, gehuwd en vader van vijf kinde ren. Bij zijn verhoor door de marechaus see, die de zaak in onderzoek heeft, heeft de man bekend de sommatie te hebben gehoord, doch te zijn doorgeloopen. Wegens den ernstigen toestand, waarin het slachtoffer verkeerde, werden hem de H.H. Sacramenten der Stervenden toege diend en werd de familie te Zevenbergen gewaarschuwd, die des avonds nog te Roo sendaal is gekomen. Zondag zijn nog ver dere familieleden, broers en zusters van het slachtoffer naar Roosendaal gekomen om den patiënt te: bezoeken. Ook is'Zondag het'parket, uit Breda, ver tegenwoordigd door den officier van justi tie, mr. Deelen, vergezeld van den opper wachtmeester Clausen, commandant der marechaussee-brigade te Roosendaal, in het ziekenhuis geweest en is de man ver hoord geworden in tegenwoordigheid van den wachtmeester v. Bergen, die het on derzoek leidt, en de twee commiezen, die Zaterdagavond ter plaatse van de smokke larij dienst hadden en van wie een hunner het noodlottig schot heeft gelost. De toestand van het slachtoffer is nog zeer zorgwekkend. VERKEERDE RECLAME. In een der hoofdstraten van Gouda is sedert eenigen tijd een winkel gevestigd, zooals er tegenwoordig zoovele zijn, zoo begint het „Handelsblad" het volgende hu moristische relaas: reclame-borden, die den geheelen voorgevel bedekken, eenigszins snorkende opschriften en chronische uit verkoop. Dezer dagen had de eigenaar van deze zaak weer eens een extra-reclame ge maakt: zijn mooiste waren had hij uitge stald en de prijzen waren ditmaal meer dan sensationeel. In zijn ovex*drijving ging te, hij op: „een plaats als deze is niets voor mij,"maar ik ga er gelukkig over een uur tje weer uit en als zij iinij nog eens in een cel willen hebben, dan zullen zij mij eerst moeten dood maken. Eén keer is genoeg." Hij hield woord. Zij kregen hem er niet weer in. Hij liet zijn borgstelling in den steek, tien dagen vóór hij op de terecht stelling moest verschijnen. En daarna heeft de politie, voor zoover bekend, hem niet meer gezien. Zij hadden een signale ment van hem: een gebogen neus; vaste, opeengeklemde mond, zwarte en bijzonder doordringende oogen, zwart haar, welbe sneden gelaatstrekken, breede schouders, slanke, athletische gestalte. Ziedaar eenige van de bijzonderheden, die ik mij herin ner. In. Fulton gaf een schreeuw. Hij sloeg de vingers van zijn rechterhand tegen zijn voorhoofd, als om zijn gezicht te verber gen. De beschrijving van den vluchteling had onmiddellijk het gelaat van George Wi thers voor zijn verbeelding gebracht. „Luistert u nog even naar mij, meneer Fulton,", zei Braceway. „Splain ontkwam aan de vervolging. Zijn vlucht en ver dwijning waren volkomen goed voorbe reid, en Bristew onderbrak het verhaal opnieuw. Op zijn gezicht was een glimlach, die niet tot zijn oogen kwam. Hij had in zijn leven nog nooit zoo intens nagedacht en was tot een besluit gekomen. „Wat u ons verteld hebt", erkende hij kalm weg, terwijl hij den detective strak aankeek, „is inderdaad een tamelijk vleiende schets van een deel van mijn eigen leven." Greenleaf staarde hem met open mond en inet een voor een oogenblik verlamd denkvermogen aan. Fulton leunde voor- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 17 Januari. Huizen, 296 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00—12.00 Concert. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Concert. 2.00 Concert. 4.00 Orgelconcert. 5.00 Kinderuur, 6.00 Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.15 Neci. Chr. Persbureau. 7.30 C. Kousemaker: Buys Ballot 1817 1889. 8.00 Geref. Evang. Zangkoor „Wijk II" te Utrecht. 9.00 Ir. J. Kooymans: „Krop, jodium en drinkwater. 9.30 Orgelconcert M. Stretomini. In de pauzè om 10.00: Vaz Dias. 10.3011.50 Gramofoonmuziek. Hilversum, 1875 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.30 „Onze keuüen" door P. J. Kers. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. 1. Continubedr. 12.00 VARA-kleinorkeSt. 2.00 Gramofoonpl. 2.15 VAR A-Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Vervolg concert. 7.00 Causerie. 7.20 VARA-orkest. 8.00 Herhaling SOS-berichten. Vaz Dias. VARA-varia. 8.15 VARA-orkest. 9.00 Declamatie. 9.20 Zang. 9.35 Vaz Dias. 9.40 De Notenkrakers. 10.10 Gramofoonpl. 10.30 Muzikaal allerlei (orgel, piano, ban- ja- hawaian-guitaar, zang accordeon, saxo foon, viool, trompet). 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1500 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05—11.20 Lezing. 12.00 Fransch voor de scholen. 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studio-orkest. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Pianorecital. -3.35 -Stedelijk Orkest Bournemouth. 5.05 Gramofoonpl. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Mozarts' sonates voor viool en piano. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest, koor en P. Jones (te nor), en Enid Szantho (alt). Berlioz-con- cert. In de pauze om 9.20: Berichten. 10.25 Lezing. 10.40 Bridgewater Harpkwintet. II.10 Voordracht. 11.1512.20 Roy Fox en zijn band. „Radio-Paris" 1796 M. 8.05 en 12.35 Gramofoonpl. 12.50 Orgelspel G. T. Desserre. hij zoover, dat hij een wollen deken in zijn uitstalkast aanbood „voor een appel en een ei". Ongelukkigerwijze verzuimde hij den eigenlijken prijs er bij te vermelden. En dit bracht een eenvoudig vrouwtje, dat zin voor humor paarde aan het vermogen om zich van den domme te houden, op een idee. Toen zij de etalage bewonderd had, haastte zij zich naar huis, om eenige mi- over, alsof hij hem wilde aanvliegen. Al leen Abrahamson, met een breeder wor denden lach op het gezicht, zijn diep ge zonken oogen oplichtend, scheen vrij van verbazing. Braceway, de schouders ach teruit en zoo recht als een kaars, lette met gespannen aandacht ap Bristew. De roode gloed van de ondergaande zon stroomde door het venster op zijn gezicht en gaf nog meer glans aan den gloed zijner opgen. Hij deed een stap naar voren, zijn arm schoot uit en met een aanklagenden vin ger wees hij op den onverstoorbaren Bris tew. „Die man daar", verklaarde hij met snerpende verachting in zijn stem, „is de dief eft de moordenaar!" Eén oogenblik scheen de ongelooflijke beschuldiging de heele groep mannen te ViTdooven. „■Meneer Braceway", sprak Bristew, ter wijl hij Fulton en Greenleaf aanzag, „lijdt aan een waanvoorstelling." De twee mannen verleenden hem echter geen steun. Zij hielden hun oogen op Bra ceway geve.stigd. „Omdat," vervolgde Bristew, „ik het on schuldige slachtoffer ben geweest van ver zonnen verduisteringen beschuldigt hij mij van moord, terwijl. „Zwijg!" beval Braceway, terwijl zijn hand omlaag ging. Abrahamson leunde voorover en klopte met de knokkels op de deur der veranda. Zij ging open en twee politie-agenten in uniform traden binnen. „Ik ben zoo vrij geweest, commissaris", verontschuldigde Baceway zich, „om hun te verzoeken hier te komen. Ik wist,, dat u zoudt wenschen, dat zij hun plicht zou den doen en dat wel zoo gauw mogelijk." Greenleaf slikte met een brok in zijn I.25 Gramofoonpl. 9.05 Orkestconcert o. 1. v. Paray. Kalundborg, 1261 M. II.20—11.35 en 1.05—1.20 Concert uit rest. „Ritz". I.201.50 Gramofoonpl. 2.204.20 Concert uit rest. „Wivex". 7.20 Operettemuziek d. h. Omroepor kest. 8.40 Gramofoonpl. 9.35 Fransche orkestsuites ol 1. v. E. Ree- 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg 456 M. 6.25, 6.35 en 11.00 Gramofoonpl. II.20 Weragkleinorkest o. 1. v. Eysold. 12.55 Omroeporkest o. 1. v. Merten. 2.20 Concert. 3.20 Süragorkestt o. 1. v. Seyfert. 6.20 Blaasorkest o. 1. v. Kühn, Werag- Mannenkoor o. 1. v. Breuer. 8.20 Berlijnsch Omroeporkest o. 1. v. 10.20 Concert. Frickhoeffer. 10.20 Concert. 11.0512.20 Concert. Rome, 420 M. 8.20 Opera-uitzending. Brussel 322 en 484 M., 322 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.302.20 Concert o. 1. v. Felleman. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Kamermuziek d. h. Zimmerkwartet. 8.20 Gramofoonpl. 8.50 Concert o. 1. v. F. Alpaerts m. m. v. A. Audoli (piano). 10.3011.20 Dansmuziek uit Brussel. 484 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. I.302.20 Gramofoonpl. en zangrecital. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. Deutechlandsender, 1571 M. 7.30 Politiek wereldoverzicht. 7.50 Dialogen. 8.20 Beethoven's 3de Symphonie door het Berl. Omroeporkest o. 1. v. Frickhoeffer. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Kamermuziek (Trioconcert en cello-soli). Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden 3e Programma. 3.0012.20 Langenberg. 12.2014.30 Luxemburg. 14.30—15.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—18.20 Warschau. 18.2019.20 Langenberg. 19.20—21.05 Warschau. 21.05afloop Parijs (Radio). Daarna Langenberg. 4e Programma. II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—14.20 Brussel VI. 14.2014.50 Langenberg. 14.5017.35 Daventry. 17.35—18.20 Brussel Fr. 18.20—21.20 Boedapest. I 21.20—22.35 Midland Reg. 22.35afloop Daventry. nuten later den verbluften winkelier een appel en een ei in ruil voor de begeerde deken aan te bieden. En of de winkelier al beweerde, dat deze primitieve ruil geens zins zijn bedoeling was geweest, het vrouw tje hield voet bij stuk, dreigde zelfs met politie en advocaten, en het eind van het lied was, dat de zonderlinge koop gesloten werd. keel, maar knikte instemmend. Hoe ver bluft hij ook was, hij werd door het op treden van den detective genoodzaakt de aanklacht te gelooven. Bristew's glimlach was vervaagd. Maar, behalve dat alle kleur uit zijn gezicht ver dwenen was, wees niets op zijn innerlijken strijd. Hij nam van de politie-agenten niet de minste notitie. Een van hen trad vooruit en legde de hand op zijn schouder. Hij negeerde het. „Misschien", zei hij sarcastisch, zijn oogen op Braceway gevestigd, „wilt u mij wel uitleggen, w trom deze bespottelijke vertooning is?" En weer biologeerde hij Greenleaf met zijn blik. „De commissaris zal dit niet goedkeu ren zonder een schaduw van bewijs." „Ja", gaf Greenleaf weifelend toe. Dat is te zeggen ik neem aan, dat u zeker bent van uw zaak, meneer Braceway?" „Geef ons de bewijzen!" eischte Fulton, die eindelijk zijn spraak teruk had gekre gen, zijn gebalde buisten bevend van woede. Bristew, met achteloos gebaar, duwde de hand van den politie-agent weg. „Natuurlijk", ging hij voort", kan ik dat toch eischen. Ik ben niet schuldig aan moord." Greenleaf, die hem bewonderde om zijn zënuwen en absoluite zelfbeheersching was verstomd en geloofde opnieuw in zijn on schuld. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9