DINSDAG 16 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. ft GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisteravond kwam de Raad der gemeen te in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. Gerrevink. Secretaris R. Reitsma. Aanwezig alle leden. Daar dit de eerst vergadering was in het nieuwe jaar hield de voorzitter de gebrui kelijke Nieuwjaarsrede. Nieuwjaarsrede van den Burgemeester. In deze rede wilde spr. met ernst protes teeren tegen de beschuldigingen, die tegen de Raden en dagelijksche besturen der ge meenten zelfs van officieele zijde worden geuit. Maar de zaken gaan niet goed en aange zien in voorspoedigen tijd de opeenvolgende Regeeringen aan de gemeenten zooveel lasten hebben opgelegd, dat in de over- groote meerderheid der gemeenten het per centage van de zelfbestuursuitgaven, dat zijn uitgaven door het Rijk aan de gemeen ten opgelegd en waarop de gemeentebe sturen niet den minsten invloed kunnen uitoefenen, tot 90 a 95 pet. budgetten wa ren gestegen, konden de voor eigen uitga ven overblijvende luttele percenten de kos ten van werkverschaffing en steunverlee- ning niet dragen. Dat is de toestand. Ik zeg niet, dat er geen gemeenten zijn, die roekeloos met geld hebben geworpen en die het nog doen, wij kennen daarvan ergerlijke voorbeelden, maar als dat dan zoo is, dan moeten de hooge autoriteiten den moed hebben die gemeenten met name te noemen en als het noodig is, aan te pak ken en zich niet verschuilen achter on juiste algemeenheden. Maar aangezien men die gemeenten moet zoeken onder de zeer groote en zeer mach tige, mist men daartoe in bevoegde krin gen den zedelijken moed. Wat nu onze gemeente betreft, in menig opzicht heeft zij ook als corporatie van de genomen maatregelen groote nadeelen on dervonden. Intusschen, in betrekkelijken zin kunnen wij ons thans nog gelukkig prijzen. Immers, de toeneming der bevolking houdt aan in het afgeloopen jaar van 7723 tot 8061. On danks het feit. dat uw Raad in de laatste jaren de noodige middelen voor verschil lende verbeteringen heeft gevoteerd, on danks het reeds genoemde feit van een onvoorziene belangrijke vermindering der rijksuitkeering, ondanks de hooge kosten voor schoolbouw, die de wet aan de ge meente oplegt, kon de begrooting voor 1934 nog sluitend worden gemaakt, zonder be- lastingverhooging. Wij gaan thans te zamen weer een nieuw jaar tegemoet. Voor tal van belangrijke aangelegenheden zal in dit jaar uw aan dacht worden gevraagd. Ik noem de ver dere behandeling van het uitbreidingsplan, de verdere voorzieninj in de werkverschaf fing, de afwerking van de verbetering der wegen, terwijl ik van harte hoop, tijd te kunnen vinden voor de geheele omwerking en vernieuwing van de algemeene politie verordening en de codificatie van alle ver ordeningen uit artikel 195 der gemeente wet, tegen wier overtreding straf is be dreigd, een omvangrijke arbeid, die naar mijne meening zeer urgent is. Bij B. en W. is in onderzoek de vraag in hoever de kosten van een eventueele uit voering van het centrale rioleeringsplan voor een groot deel kunnen worden ge dekt door een redelijke rioleeringsbelasting. De Raad zal hebben begrepen, dat tot de uitvoering van dit plan nog niet is gead viseerd, omdat het in de tegenwoordige omstandigheden zonder bijzondere dekkings middelen niet kan worden gefinancierd. Intusschen heeft de demping van kwalijk riekende slooten onze voortdurende aan dacht. Wij zijn overigens van meening, dat wij binnen niet al te langen tijd de uit voering van de rioleeringswerken zullen noodig hebben als object van werkverschaf fing. De notulen werden goedgekeurd. B. en W. deelen mede, dat door de Rijks belastingdienst de opbrengst inkomstenbe lasting f 3000.hooger is geraamd, dan de Gemeentebegrooting aangeeft: Ingekomen stukken. 1. Verzoek van J. J. van der Poel, Abt- spoelweg 7, d.d. 12 Januari 1934, om verlenning van den termijn van ontrui ming van zijn onbewoonbaarverklaarde wo ning. Wordt voorgesteld te stellen in han den van B. en W. om prae-advies. 2. Bezwaarschrift van. eigenaren van gronden, gelegen aan den Rijnhofweg en den Valkenburger weg, tegen het ontwerp- uitbreidingsplan (ingekomen 15 Januari 1934). Opgemerkt wordt, dat dit bezwaar schrift lang na den wettelijken termijn, is ingediend. Overigens voorgesteld te ze- spreken bij punt 3 van de agenda. 3. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken is bij schrijven van 13 Januari 1934 verzocht om in de begrooting 1934 reke ning te houden met de vermindering van de Rijksbijdrage in de gemeentelijke kosten van werkloosheidsvoorziening. Voorgesteld wordt de begrooting over- komstig het verzoek te wijzigen. Goedgekeurd. Opheffing O. L. School aan de Morsch. Van Ged. Staten van Zuid-Holland is een schrijven ingekomen, waarin dit col lege mededeelt, dat het voornemens is, de openbare lagere school aan den Morsch en die aan den Hoogen Rijndijk onder Voor schoten, samen te voegen. Het gemeentebestuur van Voorschoten is eerst door dit College aangeschreven. Het bedoelde bestuur heeft tegen de opheffing van de school aan den Hoogen Rijndijk ernstig bezwaar gemaakt. Thans zendt het provinciaal College de stukken toe, met de vraag, spoedig te be richten, of wij bereid zijn, aan den Raad voorstellen te doen tot opheffing van de openbare lagere school aan den Morsch. B. en W. hebben over deze aangelegen heid ingewonnen het advies van de com missie van toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente en zijn na gezette over weging tot de slotsom gekomen, dat zij in de gegeven omstandigheden zoowel in het algemeen belang als in het belang der ge meente handelen door u voor te stellen, de openbare lagere school aan den Morsch bij het einde van het loopende leerjaar op te heffen. B. en W. zijn bij deze overwegingen uit gegaan van twee vaste punten: le. de dringende eisch van vermijding van iedere niet strikt noodzakelijke uitgaaf uit de publieke kassen, en 2e. het uit den aangehaalden brief van Gedep. Staten blijkende vaste besluit van genoemd college, de beide genoemde scho len samen te voegen. Dit doende, konden B. en W. zich ont houden van beschouwingen over de vraag, of het in het algemeen wenschelijk is een openbare school op te heffen en ons bepa len tot de beantwoording van deze tot ons groot genoegen geheel buiten de politieke sfeer liggende vraag: „Voor de opheffing van welke der twee scholen is objectief het meest te zeggen, nu gegeven is dat en van de twee scholen moet verdwijnen." Tot de vaststelling van onze slotsom stonden de navolgende gegevens ten onzen dienste. 1. Afstand tusschen de scholen. De scholen liggen tegenover elkander aan weerszij dn van den R jn. Ongever 40 kin deren uit Voorschoten bezoeken de Chr. School aan den Morsch. De kinderen, die de O. L. School aan den Rijndijk bezoeken, kunnen dus van de overzet-gelegenheid natuurlijk tegen betaling van een evenre dig aandeel in de kosten voor zooveel noodig gebruik maken, zoodat deze kinde ren dan niet over de Haagsche Schouw be hoeven om te loopen. Natuurlijk geldt deze overweging gelij kelijk hetzij de school aan den Morsch, dan wel die aan den Rijndijk wordt opge heven. 2. Hoedanigheid van en ruimte in de schoolgebouwen. De school aan de Morsch heeft beter aanzien dan die aan den Hoogen Rijndijk, doch behoeft geheel vernieuwing van de kap en het aanbrengen van lichtramen in den gang. Het gebouw aan den Rijndijk is zeer een voudig maar nog god en er is voor korten tijd en lokaal bijgebouwd. Hetzij de een dan wel de andere school wordt opgeheven, de bestaand blijvende school kan de kinderen der andere zonder bezwaar en zonder bijbouw opnemen. 3. Het personeel. a. de Hoofden. Het hoofd van de school aan den Rijndijk is ongeveer 40 jaar oud en zou bij opheffing van de school op wachtgeld worden gesteld, terwijl het hoofd der school aan den Morsch die in 1934 65 jaren wordt, volgens de nieu we regeling den dienst met pensioen moet verlaten. De eerste helft dus bij het in standhouden van zijne school persoonlijk belang, de tweede niet het minste. Boven dien ligt hier een duidelijk financieel be lang voor het Rijk. b. de onderwijzers. Mej. v. d. Lelie is tegen 1 Januari van dit jaar ontslagen en op wachtgeld gesteld, terwijl mejuffrouw Konijnenburg, of mej. v. d. Lelie desnoods, zou kunnen worden aangesteld aan de school aan den Terwee- weg, wier bevolking zeer waarschijnlijk door de opheffing van de school aan den Morsch met enkele leerlingen, wonende aan den Haagschen Straatweg, zal worden versterkt, in dat geval de 300 zal over schrijden, waardoor de mogelijkheid van aanstelling van een door het Rijk betaal de surnumeraire leerkracht ontstaat. 4. de Schoolbevolking. De school aan den Rijndijk wordt be zocht door 40 kinderen. De ouders van al deze kinderen geven blijkbaar sterk de voorkeur aan openbaar onderwijs. Zij hadden immers de gelegenheid hunne kin deren te zenden naar de school met den Bijbel aan de Morsch. De R. K. kinderen voor de Voorschootsche zijde bezoeken al len R. K. scholen te Leiden of Voorscho ten. De school aan den Morsch wordt bezocht door pl.m. 65 kinderen waarvan: 24 R. K. kinderen, die zeker niet de over blijvende school zullen blijven bezoeken, aangezien een zoo groote meerdrheid van de kinderen dier school niet R. K. is, dat moeilijk is aan te nemen, dat de Raad den heer Van Noord door en R. K. ondrwijzer zal vervangen. 22 kinderen uit de gemeent Leiden, die zonder eenig bezwaar een Leidsche School kunnen bezoeken; 5 kinderen uit de gemeente Voorschoten, die zonder bezwaar de school aan den Rijndijk kunnen bezoek .n. 12 a 14 kinderen uit de gemeente Oegst- geest. Van deze kinderen woont de kleine helft niet of niet veel verder van de school aan den Terweeweg dan van die aan den Morsch. Hieruit volgt dat slechts 6 of 7, ten hoogste 8 kinderen uit de gemeente Oegst- geest feitelijk zijn aangewezen op het be zoeken van de laatste school. Zooals hierboven (sub 1) is aangetoond, kunnen deze kinderen, voorzooveel noodig, zonder kosten van beteeken is worden over gezet tot het bezoeken van de school aan den Rijndijk. 5. De financiën. B. en W. zullen buiten beschouwing laten de voordeelen, die het Kijk van de samen voeging der scholen zouden hebben, en die, in verband met de vermindering van per soneel nogal belangrijk zouden zijn. Voor de gemeente Oegstgest staart de za ken als volgt: De kosten per leerling van het openbaar onderwijs dalen naar onze berekening met ongever f 2.50; indien tengevolge van de samenvoeging een kweekeiing minder be hoeft te worden aangesteld met ongeveer f 4.20. Een groot deel van de kosten van onder houd, instandhouding van het gebouw, van leermiddelen en schoolbehoeften komt te vervallen. Daartegenover komen voor rekening der gemeente de kosten van een* regeling met de gemeente Voorschoten voor de pl.m. 7 Oegstgeester kinderen, die de school aan den Rijndijk zullen bezoeken, de eventueele kosten van het overzetten van die kinderen, indien die ten laste van de gemeente wor den gebracht, de kosten van schoolboeken en leermiddelen voor de kinderen, die an dere scholen binnen de gemeente gaan be zoeken en eindelijk de kosten van kinderen, die eene bijzondere school buiten de ge meente zouden gaan bezoeken. B. en W. schatten de kostenbesparing voor de gemeente op opgeveer f 2500. per jaar. Bovendien moet men in aanmerking ne men, dat bij instandhouding, het schoolge bouw aan den Morsch kostbare herstellin gen zal vragen. B. en W. merken hierbij op, dat een ten naaste bij juiste raming niet kan worden gemaakt, wijl te veel on bekend factoren aanwezig zijn. Op het advies der Commissie van Toe zicht veroorloven B. en W. zich nog de navolgende opmerkingen. Zij achten de opzettelijke benoeming van een positief Christelijk Schoolhoofd, hetzij Protestantsch, hetzij Roomsch Ka tholiek, aan een openbare school, in hooge mate onjuist, te meer, indien deze benoe ming geschiedt met de bedoeling, bij de confessioneele ouders de meening te doen postvatten, dat op die school het onderwijs wordt gegeven, dat zij verlangen, wijl im mers kan worden verondersteld, dat de be noemde zijne overtuiging in zijn onderwijs zal leggen. Geschiedt dit laatste, dan ont staat gevaar voor d-or de wet verboden krenking van gevoelens van andersdenken den, geschiedt het niet, dan is de opwek king van de verwachting, dat het wel zal geschieden, misleidend. De heer Uitenboogaard heeft met verwon dering kennis genomen, dat B. en W. tot opheffing der school willen overgaan. De Commissie van Toezicht op het L. O. on derwijs heeft het tegenovergestelde gead viseerd. Spreker hoopt dat het voorstel van B. en W. geen meerderheid in den Raad mag vinden. De heer Kraan is tegen opheffing. Spre ker meent, dat ten slotte Ged. Staten zelf maar moeten beslissen. De heer Bakker protesteert tegen alinea 3 van het advies van B. en W. We hebben aan den Morsch een R. K. hoofd gehad, geen enkele andersdenkende zal kunnen erkennen, dat dit merkbaar was. Spreker prijst de buitengewone capaciteiten van den heef Van Noord. De Voorzitter zegt, dat de heer Bakker moet bedenken, dat de ljeer van Noord is benoemd in 'n ander tijdperk. Spreker kan het niet begrijpen dat de Commissie van Toezicht om 24 R. K. kinderen eventueel een katholiek hoofd zou willen benoemd zien. De heer Kortmann weerlegt eenige be zwaren van den heer Bakkr en is voor het voorstel van B. en W. Mr. Sprey meent, dat de Raad zonder dat eenig gemeentebelang wordt geschaad de school kan opheffen. De uitbreidingen aan den Hoogen Morsch liggen nog ver ver wijderd. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 7 tegen 6 stemmen, die van de heeren Bakker, Kraan, van Breda, den Ouden, Uitenboogaard en Kruizinga. Vaststelling uitbreidingsplan en bebouwingsvoorschriften. De voorzitter begint met er op te wij zen, dat het uitbreidingsplan en de bebou wingsvoorschriften moeten worden aange nomen, daar de termijn 20 Jan. afloopt. De laatste jaren zijn groote sommen gelds uitgegeven om vroeger gemaakte fouten goed te maken. De groote lijn van 't uitbreidingsplan is thans een der gelijken toestand te voorkomen. De heer den Ouden wijst er op, dat de tijd om de voorstellen te bestudeeren te kort is geweest. Spr. koestert de vrees, dat de Raad op eenmaal genomen besluit later moet terugkomen, indien blijkt dat het onderhavige plan niet den bouw bevordert doch belemmert. Evenals den heer Kraan heeft ook den heer Paardekooper de tijd ontbroken de verordening te bestudeeren. De heer Paardekooper herinnerde er voorts aan, dat hij reeds er op gewezen heeft, dat Oegstgeest met zijn uitbreidingsplan te hoog grijpt. Instelling van Industrieterrein ver buiten de kom van de gemeente (aan de Zijl) zonder toegangswegen en andere dingen noopt spreker tegen het uitbrei dingsplan te zijn, zooals het daar ligt. Bo vendien had spreker verwacht dat de inge diende bezwaren met de betrokken perso nen besproken zouden zijn. Men heeft vier maanden kun nen studeeren. De voorzitter wees er op, dat in dezen Raad de situatie is gekomen, dat de leden buiten B. en W. om over belangrijke onderwer pen gaan vergaderen. Onder dergelijke om standigheden zal het B. en W. evenals in andere gemeenten, waar dergelijke toe standen heerschten, met langer mogelijk zijn de gemeente besturen. Vier maanden lang zijn de voorstellen ter beschikking van de raadsleden geweest, dan gaat het toch niet aan om 4 dagen voor de indiening met algemeene bezwaren te komen. Spr. deelde den heer Paardekooper mede dat aan 80% der bezwaren is tege moet gekomen, zoodat diens betoog niet geheel juist is. De heer Paardekooper weerlegde de op merking van den voorzitter over geheime vergadering. De bespreking welke gehou den is, geschiedde openlijk en vloeide voort uit het feit, dat het meerendeel der leden vreemd stond tegenover de verordening. De heer Kruizinga vraagt of 't mogelijk is, dat de Raad nog veranderingen aan brengt, waarop de voorzitter bevestigend antwoordt. DE MOTORTREIN VERDRINGT DE LOCOMOTIEF. Op de lijn New-York— Chicago wordt momenteel een motorrein gebruikt, welke door zijn groote snelheid economischer is dan de gewone locomotief. Het oude en het nieuwe model. De heer Uitenboogaard ondersteunde het voorstel-Kraan tot het benoemen van een commissie ad hoc ten einde met B. en W. de reclames nader te regelen. Afgezien van de bezwaarschriften meen de de heer Kruizinga, dat het niet op den weg van den Raad ligt de belangen van grond-speculanten te gaan overwegen. De voorzitter zeide, dat, waar reeds aan een groot deel der bezwaren is tegemoet gekomen, de Raad thans de zedelijke moed moet hebben het plan vast te stellen. In dien weer van voorafaan moet begonnen worden, krijgt Oegstgeest geen uitbreidings plan. Mr. Sprey herinnerde aan de uiteenzet ting van het ingenieurs-bureau, waarover het meerendeel der leden enthousiast was. Met de bespreking der groote lijnen van het plan hadden de algemeene bezwaren toen geopperd moeten worden. Nu een commissie ad hoe instellen is onmogelijk. De voorzitter onderschrijft de woorden van den heer Mr. Sprey. De heer Kraan wijst er nog op, dat B. en W. den leden een overzichtskaartje zou toegezonden hebben en becritiseert het be leid van B. en W. in deze. De voorzitter zegt, dat indien de Raad niet wenscht mede te werken aan het uit breidingsplan, B. en W. krachtens hun wets- bevoegdheid, zelf een plan zullen vaststel len. Later kan de Raad dan daarin wijzi gingen aanbrengen. De heer Bakker wijst op het groote be lang van het uitbreidingsplan. Het was geenszins de bedoeling van den Raad rekening te gaan houden met de be langen van grondspeculanten. Algemeen waren de leden het er in de onderlinge be spreking mede eens, dat obstructie onge past is. De heer Kortmamn ondersohrijft deze woorden. De gevoelens van den Raad wa nen belangen der inwoners door dit plan de belangen der inwoners door dit plan. De bezwaren werden zoo laat geuit dat spreker het plan in zijn geheel niet kon overzien. Als antwoord hierop zeide de voorzit ter, dat het onderhavige plan voor een ge meente als Oegstgeest het kleinste denk bare is. Natuurlijk is het mogelijk dat het uitbreidingsplan belangen van gemeente naren schaadt, maar ten koste van alles willen B. en W. voorkomen, dat, zooals nu, in een tijd van drie jaar naar raming 150.000 gulden moet uitgegeven worden, om de gemaakte fouten te herstellen. Op een vraag van den heer Paardekoo per deelde de voorzitter mede, hoe de pro cedure van vaststelling is. Den heer den Ouden antwoordde spr., dat de exploitatie kosten der gronden in elk geval door den Raad kunnen worden bepaald. Voor 20 Jan. dienen echter uitbreidingsplan en be bouwingsvoorschrift te worden ingediend. Hierna werden de verschillende bezwa ren behandeld. Op voorstel van den heer Bakker werd de geprojecteeerde begraafplaats met 10 te gen 3 stemmen uit het plan genomen. Langen tijd werd de bebouwing van den Hoogen Morsch besproken. Tevens in ver band met de langs den Rijn geprojecteer de industrieterreinen en de daaruit voort vloeiende behoefte aan arbeiderswonin gen. De heer Kraan waarschuwde in dit ver band tegen lintbebouwing. Het voorstel van B. en W. om de verbouwingscapaciteit van dit gedeelte van 50 pet. op 80 pet. te brengen, werd z. h. stemming aangeno men. Aan verschillende bezwaren waren be reids B. en W. tegemoet gekomen. De desbetreffende voorstellen droegen allen de instemming van den Raad weg. De woningbouwver. „Buitenlust" maak te bezwaren tegen de normen voor arbei derswoningbouw en voor de arb.woningen geprojecteerde gronden. Ten deele kwamen B. en W. aan deze laatste bezwaren tegemoet. De heer Kruizinga pleitte voor de be zwaren van „Buitenlust" en in dat ver band merkte de voorzitter op, dat deze vereeniging zeker voor 25 jaren voldoende grond heeft. In stemming gebracht werd het voorstel van B. en W. aangenomen met 103 stemmen, die van de heeren Krui zinga, Kuyen en van Breda. Het uitbreidingsplan werd daarna met alg. stemmen vastgesteld. Hierna volgde sluiting tegen het midder nachtelijk uur. Nog zij vermeld, dat de heer den Ouden B. en W. met het besluit van den Raad ge- lukwenschte. De voorzitter en weth. van Egmond waren zeer gevoelig voor des hee ren den Ouden's woorden en lieten secre taris Reitsma in dien dank deelen. Ja Dokter, Peter Schwindelhannes heeft me aangeraden, U eens te consulteeren. Verontschuldig i« maar niet, maar betaal me vooruit. (Lustige Sachx). 464e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 16 Januari 1934 Hooge Prijzen f 1000— 1212 20501 f 400.— 1772 9750 f 200.— 3030 9180 19943 f 100— 2895 7563 8523 8558 10064 12701 16371 Prijzen van 70— 114 472 474 1058 1104 1124 1223 1367 1371 1589 1606 1612 1854 1865 1912 2157 2408 2439 2811 2818 2832 3029 3053 30<3 3092 3194 3301 3536 3790 3942 4114 4313 4340 .4500 4820 4826 4938 5035 5201 5338 5451 5678 5956 6007 6111 6167 6242 6364 6928 7128 7138 7210 7369 7761 7767 7792 7933 8184 8368 8628 8636 8744 9341 9431 9883 9897 10146 10205 10215 10274 10287 103/7 10398 10464 10667 10731 10952 10958 11122 11411 11414 11474 11613 li674 11725 11860 11927 12U09 12160 12352 12372 12433 12438 12545 12576 12733 12862 13211 13248 15372 13428 13560 13755 13832 13845 13975 14914 14198 14377 14916 15622 15127 15134 15553 15776 15858 15860 15911 15956 16413 16437 16578 16622 16711 16764 16986 17225 17577 17794 17883 17931 18150 18268 18417 18421 18533 18920 19027 19708 19732 19745 19977 20018 20062 20259 20287 20363 20427 20519 20602 20978 25 41 120 162 271 425 465 492 511 532 653 654 672 694 760 774 817 830 842 862 913 937 939 954 971 977 996 1001 1076 1097 1098 1103 1140 1170 1233 1313 1323 1343 1402 1423 1496 3550 1555 1649 1662 1694 1733 1782 1803 1868 1984 2006 2050 2067 2103 2232 2253 2319 2333 2353 2388 2449 2457 2469 2511 2594 2656 2708 2713 2798 2831 2891 2896 2916 2925 2936 2985 3002 3024 3048 3080 3149 3154 3171 3247 3258 3265 3449 3480 5631 3645 3663 3727 3772 3913 3928 3944 3962 3987 3989 4010 4053 4151 4266 4379 4470 4529 4588 4597 4606 4657 4693 4700 4711 4756 4783 4819 4876 4908 4910 5126 5149 5190 5262 5264 5292 5320 5365 5377 5425 5494 5563 5581 5594 5648 5659 5664 5698 5725 5746 5783 5885 5898 5944 6000 6053 6067 6070 6096 6217 6254 6290 6326 o334 6420 6457 6458 6496 6533 6620 6637 6679 6717 6746 6780 6805 6803 6826 6842 6858 6360 6914 6925 7081 7086 7119 7186 7252 7270 7338 7347 7410 7521 7552 7588 7663 7956 8001 8014 8058 8067 8162 8180 8213 8240 8258 8306 8411 8426 8480 8500 8557 8577 8597 8624 8665 8674 8775 8800 8915 8921 8942 8937 9018 9040 9063 9066 9069 9207 9304 9347 9374 9511 9514 9579 9745 9817 9875 9959 9967 10036 10051 10130 10140 10155 10133 10255 10380 10394 10413 10427 10441 10447 10523 10527 10544 10550 10584 10652 10679 10741 10791 10795 10798 10868 10973 10983 iU988 11062 11073 11119 11131 11156 11159 11184 11202 11240 11297 1)317 11326 11329 11358 11375 11409 11454 11492 11620 11630 11696 11715 11724 11741 11780 11965 11995 12002 12029 12092 12124 12126 12131 12157 12233 12284 12346 12359 12400 12415 12435 12480 12550 12624 12650 12657 12664 12692 12700 12702 12773 12815 12823 12854 12958 12999 13023 13061 13094 13150 13171 13185 13189 13232 13328 13386 13394 13440 13151 13459 13538 13570 13603 13664 13635 13734 13749 13826 13848 13398 13972 14030 14036 14095 14176 14206 14350 14422 14448 14475 14498. 14524 14526 14540 14586 14603 14755 14772 14836 14850 14969 15007 15075 15093 15116 15124 15141 15153 15157 15202 15207 15217 15219 15280 15281 15332 15343 15363 15370 15405 15436 15481 15537 15635 15654 15718 15937 15958 15976 16013 16040 16073 16093 16305 16395 16440 16464 16486 16647 16689 16725 16731 16326 16833 16834 16361 16940 16942 16952 16956 16978 16996 17020 17063 17064 17072 17183 17187 17195 17217 17235 17336 17340 17347 17389 17440 17446 17447 17464 17486 17515 17526 17607 17621 17632 17635 17706 17773 17791 17796 17830 17838 17914 17951 17964 18048 18102 18182 13248 18274 18288 18318 18346 18364 18405 18446 18452 18477 18493 18551 18617 18653 18685 18759 18787 18789 18807 18824 18876 18879 18945 18965 19J04 19096 19098 19101 19157 19158 19177 19190 19241 19288 19345 19392 19407 19432 19489 19516 19531 19549 19551 19568 19591 19599 19632 19667 19711 19783 19965 19990 20057 20064 20118 20196 20202 20227 20261 20286 20294 20306 20347 20396 20418 20467 20472 20473 20479 20504 20529 20546 20566 20600 20601 20614 20649 20651 20716 20724 20773 20792 20831 20840 20868 20881 20902 20936 Verbeteringen 5e ld le lijst; 1557 m. z. 1552; 10697 m. z. 10699; 14973 m. z. 14972

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8