DINSDAG 16 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BUITENLAND VOLKENBOND. DE SAAR-KWESTIE UITGESTELD. Frankrijk noodigt Duitschland uit. De Volkenbondsraad heeft gisteren in geheime zitting besloten, de kwestie van de volksstemming in het Saargebied, wel ke op de agenda stond, nog eenige dagen uit te stellen. Op voorstel van Massigli, den vertegen woordiger van Frankrijk, is aan de Duit- sche regeering een kennisgeving gericht, dat de Saar-kwestie wordt behandeld. Uit overwegingen van loyaliteit en fair play wenscht de Fransche regeering, dat de aandacht der Duitsche regeering op dit punt der agenda wordt gevestigd en dat, aangezien de discussies over punt 26 der agenda .pas de laatste dagen van deze bij eenkomst zullen plaats vinden, de Duitsche regeering, indien zij zulks zou wenschen, in ieder geval nog tijd blijft, zich te laten vertegenwoordigen. BELGIE. DE SCHANDALEN WORDEN EPIDEMISCH. Nu weer één inzake onjuiste brandschade taxaties. Men zou in Brussel alle geloof in de eer lijkheid, alle vertrouwen in de onkreuk baarheid van het Belgische ambtenaren corps verliezen. Bij den procureur des ko- nings komen dagelijks heele stapels anonie me brieven binnen, waarin ambtenaren van omkoopbaarheid worden beticht, en het parket komt handen te kort om al deze beschuldigingen, waarbij praatjes of ran cune dikwijls een groote rol spelen, te on derzoeken. Maar natuurlijk is er onder het vele kaf dezer anonieme denunciaties ook wel eens wat koren van echte corruptie. Dit schijnt o.a. het geval te zijn met het nieuwe schan daal, waarvan de Belgische bladen giste ren met veel ophef melding maakten. Het parket heeft vastgesteld, dat tal van brand weerofficieren, commissarissen en inspec teurs van politie, spuitmeesters en -gas ten, veldwachters en andere staats- en ge meente-ambtenaren sedert jaren een klei ne bijverdienste hebben gehad door onmid dellijk na het uitbreken van een brand in hun ressort of gemeente bepaalde verzeke ringsexperts op te bellen. Deze begaven zich dan onverwijld naar het brandende perceel en boden den eigenaar hun diensten aan. Zij taxeerden de schade en belastten zich ermede de kwestie van de schadever goeding met de verzekeringsmaatschap pijen uit te vechten, waarbij ze natuurlijk voor hun moeite een stevig percentage van het bedrag der schadevergoeding in de wacht sleepten. De ambtenaar, die hun van den brand verwittigd had, kreeg dan als belooning een kleine commissie, naar het schijnt niet meer dan fr. 10 a fr. 50 per brand. Zooals men ziet een vrij onschuldig geval, al kan het natuurlijk niet door den beugel dat staats- of gemeente-ambtenaren zich tegen betaling in dienst van particu liere firma's stellen. Erger wordt het ge val, indien, naar voorgekomen schijnt te zijn, de gendarmerie of de politie in haar proces-verbaal van een brand dingen ver telt, die niet heelemaal strooken met de juiste toedracht van zaken, maar die won derwel passen in het kader van de voor stelling. welke de verzekeringsexpert van de zaak geeft, teneinde een hoogere scha deloosstelling van de verzekeringsmaat schappij te kunnen losmaken. Dergelijke feiten rieken inderdaad bedenkelijk naar corruptie. De politie heeft gisteren een inval ge daan bij twee Brusselsche expertfirma's en alle boeken en bescheiden in beslag geno men. Naar verluidt zouden niet minder dan duizend ambtenaren bij de zaak betrokken zijn. Ook te Antwerpen wordt een onderzoek ingesteld. DUITSCHLAND. DE KATHOLIEKEN IN HET DERDE RIJK Rede van von Papen. In een rede, welke vice-kanselier von Papen op een bijeenkomst van Duitsche katholieken te Gleiwitz heeft gehouden, verklaarde von Papen o.a., dat de geschied schrijving van de toekomst het nationaal- socialisme dezelfde beteekenis zal toeken nen als aan den heroischen strijd der Duit- schers om de christelijke cultuur tegen het aanstormen van den Islam te beschermen. Overal bestaat een gelukkige harmonie tusschen de eischen van Z. H. den Paus en de nationaal-socialistische politiek. De ver heven principes van den Paus zijn niet slechts erkend, maar, wat veel waardevol ler is, zij zijn in praktijk gebracht. Zeker zijn er ook schaduwzijden. In het streven van zekere kringen, om een Noordsch-Germaansche kerk in het leven te roepen, hebben de bisschoppen hun standpunt bepaald. De katholieken hebben daaraan niets toe te voegen. De liefde voor het eigen ras zal nooit ontaarden in haat tegen andere volken of rassen. In de kwestie van het vereenigingswe- zen zal men over het concordaat een oplos sing moeten vinden. Het is zeker, dat de Kerk nooit kan afzien van de confessio- neele opvoeding en verzorging van de jeugd. Maar daarvoor zijn geen sport- en turnvereenigingen noodig. Tusschen de functies van de staatsjeugd en de Kerk moet een vrede gesloten worden, die ieder het zijne geeft. Vervolgens sprak von Papen over den brief der Oostenrijksche bisschoppen. Deze herderlijke brief spreekt zelfs van den twist met het Duitsche broedervolk, welke in zijn diepste wezen in den religieuzen ge- dachtenkring van het nationaal-socialisme gegrondvest is. Men kan slechts aannemen, dat de bisschoppen zich niet bewust ge weest zijn van den ernst van dat verwijt. Want dan moest men, ofwel het Duitsche katholicisme verwijten, dat het deelneemt aan een godsdienstoorlog tegen het katho lieke Oostenrijk, of men moet er uit con- cludeeren, dat de Duitsche bisschoppen te zamen met het Duitsche katholieke volks gedeelte zich in hun aanhangen van den nationaal-socialistischen staat op een reli gieuzen dwaalweg bevinden. De Oostenrijksche bisschoppen trachtten vier „fundamenteele dwalingen" uit te wer ken: rassenhaat, radicaal anti-semitisme, extreem nationaliteitenprincipe en natio- naal-kerkelijk streven. De doctrine van het nationaal-socialisme en hare toepassing wordt uitsluitend door den leider bepaald en niets is bekend, dat een ten laste legging aan het nationaal-so cialisme, van een der genoemde dwalingen zou rechtvaardigen. Wij, Duitsche katholieken, aldus eindigde von Papen, willen met onze gansche ziel en volste overtuiging achter Hitier en zijn regeering staan. Wij bewonderen zijn va derlandsliefde, zijn doodkracht en zijn staatsmansbeleid. FRANKRIJK DE HANDELSOORLOG MET DUITSCHLAND. Frankrijk dreigt. Gisteravond werd een officieel commu niqué gepubliceerd in antwoord op de offi- cieuse Duitsche nota, welke een verminde ring door con tingen teer ing van den Fran- schen uitvoer naar Duitschland met 180 millioen aankondigde. In bevoegde kringen wijst men er op, dat de Fransche voorstellen weliswaar een vermindering met 300 millioen van den Duitschen uitvoer naar Frankrijk in uit zicht stelden, doch desondanks bleef er voor Duitschland dan nog een overschot op de Fransch-Duitsche handelsbalans bestaan van 900 millioen. Frankrijk wilde Duitsch land dit voordeel laten om het Rijk in staat te stellen aan zijn financieele ver plichtingen te voldoen. Zelfs zou Frankrijk aan Duitschland nog eenige verlichting van die financieele verplichtingen hebben toe gestaan, doch Duitschland weigerde de Fransche voorstellen te aanvaarden. Ten slotte beperkte Frankrijk er zich toe om alleen de voorziene beperkingen door te voeren en niet de algemeene bepalin gen in werking te doen treden, wat tenge volge had, dat slechts 25 procent van het totaal der contigenteeringen van kracht werd, terwijl over 75 procent nader zal worden onderhandeld. De schade, toege bracht aan den Duitschen uitvoer, welke anders 600 millioen zou bedragen hebben, is op deze manier tot de helft beperkt ge bleven. Dat de Duitsche officieuse nota de 900 millioen overschot op den uitvoer naar Frankrijk verzwijgt, komt neer op een scheeve voorstelling van den stand van zaken. Wanneer de Duitsche bepaling, zooals werd aangekondigd, inderdaad den 17en Januari a.s. in werking treedt, lijkt het waarschijnlijk, dat Frankrijk zich verplicht ziet, alle maatregelen te overwegen, welke geschikt zijn, om aan den aldus geschapen toestand .het hoofd te bieden. FINANCIEEL SCHANDAAL TE RIJSSEL? Te Rijssel schijnt een groot financieel schandaal aan het licht te zijn gekomen. De bouwmaatschappij van Rijssel, die machti ging heeft gekregen tot den bouw van wo ningen op grond van de zgn. wet-Loucheur en met staats- en gemeentegeld werkt, moet een reeks bouwopdrachten hebben gegeven, maar de aannemers niet betaald hebben. Tot dusver zijn er 37 klachten tegen de maatschappij aanhangig. De eischen be- loopen eenige tientallen millioenen francs. ONDERZOEK IN DE ZAAK-STAVISKY. Administratieve fouten worden onderzocht. De Fransche minister van justitie heeft den eersten president van het Hof van Cassatie en twee raadsheeren van dit Hof opgedragen, een snel en diepgaand onder zoek in te stellen naar alle feiten van ad ministratieven aard, die met de zaak-Sta- visky verband houden en onder het mi nisterie van justitie ressorteeren. De magistraten zullen een rapport op stellen op grond waarvan alle event, sanc ties zullen worden genomen. Een zonderlinge verklaring. Mevrouw Stavisky heeft aan een mede werker van de „Petit Parisien" verklaard, dat zij in de kamer, waar haar echtgenoot gewond gevonden werd, een tweede pa troonhuls ontdekt heeft. Zij verklaarde eveneens, dat haar echt genoot nimmer een revolver heeft gehad, zoodat zij zich de herkomst van de in het hotel gevonden revolver niet kan verkla ren. De procureur-generaal echter spreekt formeel tegen, dat men een tweede patroon huls in het vertrek, waar Stavisky zelf moord pleegde, zou hebben gevonden. RUSLAND. OPNIEUW BUITENLANDERS GEARRESTEERD. In Rusland zijn opnieuw eenige buiten- landsche vertegenwoordigers van een Zwitsersche firma gearresteerd, n.l. van de Société Générale des Surveillances te Genève. Verder werden nog 20 Russische beambten van genoemde maatschappij ge arresteerd, van wie er enkelen thans weder in vrijheid zijn gesteld. De buitenlanders waren reeds sedert jaren de vertegenwoor digers der Société in Rusland. Zij werden zoo streng opgesloten, dat zelfs geen le gatie-vertegenwoordigers toegang tot hen konden verkrijgen. 1 Tegen de gearresteerden is formeel nog geen beschuldiging uitgebracht. De verte genwoordigers van Duitschland, Oosten rijk en Denemarken doen thans hun best, nadere bijzonderheden te verkrijgen. De arrestatie vertoont gelijkenis met die van de ingenieurs van de Metro-Vickers Company het vorig jaar. AMERIKA. ROOSEVELT GOUDDICTATOR. BESLAGNEMING VAN ALLE GOUD VOORRADEN. Boodschap aan het Congres. In een speciale boodschap aan het Con gres verklaart Roosevelt het volgende: „Laat ons in overeenstemming met onze voornemens den bereikten vooruitgang thans volmaken en overeenkomstig het doel, dat wij ons hebben gesteld met be trekking tot een minder variabele koop kracht van den dollar, verwezenlijken. Daarom vraag ik aan het Congres een aan vullende wetgeving om den financieelen en monetairen toestand te verbeteren." Roosevelt diende vervolgens bij het Congres een wetsvoorstel in. strekkende tot het verleenen van machtiging aan de regeering bezit te nemen van al het mo netaire goud, dat Amerikaansch eigendom is. De betaling voor goud zal geschieden in goud-cerficaten, die steeds zullen worden gegarandeerd door goud uit de Schatkist van een gewicht en een gehalte als van tijd tot tijd zal worden vastgesteld. De president vroeg voorts autorisatie voor de stichting van een valuta-centrale tot een bedrag van 2 milliard voor den handel in vreemde valuta, zoomede tot steun der regeeringsleeningen, voor het geval deze door speculanten aan de markt zouden worden gebracht. Hij is van meening, dat een revaluatie van den dollar op meer dan 60 pet. van de waarde, zooals deze tot nu toe was vastge steld, niet in het algemeen belang zal zijn. Hij beveelt derhalve het Congres aan als uiterst toelaatbare grens voor de revalua tie vast te stellen 60 pet. De bedoeling van de vaststelling van de grens van revaluatie op 60 pet. is het de bevolking duidelijk te maken, dat de reva luatie van den vroegeren gouddollar niet boven 60 pet. en niet beneden 50 pet. zal plaats vinden. Hierdoor zou men verder bereiken, dat de prijzen in het binnen land zulllen worden gestabiliseerd en dat het publiek zich een juist beeld zal kun nen vormen van zijn financieelen toestand. De waarde van den dollar zal dus in de toekomst nog slechts kunnen fluctueeren binnen een kader van 10 pet. Ten slotte heeft Roosevelt er den na druk op gelegd, dat hij streeft naar een gezonde valuta met een zoo goed als sta biele koopkracht en niet naar inflatie. LETTEREN EN KUNST HERMANN BAHR OVERLEDEN. Het Deutsche Nachtrichtenbureau seint: De bekende Oostenrijksche schrijver Hermann Bahr is na een langdurige ziekte Maandagmiddag op een en zeventig-jari gen leeftijd te Munchen overleden. Hermann Bahr werd den 19en Juli 1863 als zoon van een notaris t, Linz aan den Donau geboren. Hij bezocht de gymnasia te Linz en te Salzburg en studeerde aan de universitei ten van Weenen, Graz, Czernowitz en Ber lijn. Van September 1918 tot Maart 1919 leid de hij het Burgtheater in Weenen. Sedert 1922 woonde hij te Salzburg en te Mun chen. In zijn jeugd was hij socialist en pacifist. In zijn critieken veroordeelt hij alle Duitsche kunst, alleen de Franschen en Scandinaviërs hebben voor hem beteeke nis. Van Goethe zegt hij ergens, dat een modern dichter op één dag meer denkt dan Goethe in jaren. In 1904 had in hem een diepe ommekeer plaats. De geloovige Katholiek bekende, „dat men feitelijk alleen God dienen kan." Behalve zijn dagboeken heeft Bahr als criticus twintig boekdeelen geschreven, welke Soergel in zijn „Dichtung und Dich ter der Zeit" indeelde in „Der Wiener, der Oesterreicher, der Wiedergeborne, der Be- kehrte, der Glaubige" en samenvatte on- den titel Der Moderne". Vermelding verdient nog het door Her mann Bahr in 1923 gepubliceerde „Selbst- bildnis", waarin hij een poging doet om de ontwikkeling van zijn geestesleven te be schrijven. OVERSTROOMINGEN IN BRITSCH- GUYANA. Zestien dooden, honderden dakloozen. Uit Georgetown (Britsch Guynea) wordt gemeld: Tengevolge van de over stroomingen, waardoor suikerplantages vernield werden, zijn 16 menschen gedood. Honderden zijn dakloos. VLIEGRAMP IN FRANKRIJK De groote „Emeraude' in brand gevlogen ALLE INZITTENDEN ZIJN OMGEKOMEN. De gouverneur-generaal van Indo-China onder de slachtoffers. Het Fransche vliegtuig „Eméraude", dat de snelverbinding tusschen Frankrijk en Indo-China had tot stand gebracht en op de thuisreis den gouverneur-generaal van Indo-China, den heer Pasquir, meevoerde, is, weinige kilometers voor het bereiken van zijn bestemming verongelukt. Terwijl men te Le Bourget vruchteloos de aankomst van het vliegtuig bleef ver wachten, kwam plotseling de ontstellende tijding, dat het toestel te Corbigny, dicht bij Nevers, een noodlanding had moeten maken, daarbij ontijdig in aanraking met den grond was gekomen en in brand gevlo- gen. De inzittenden zijn allen op jammerlijke wijze om het leven gekomen. Men vond slechts hun verkoolde lijken. De omgekomenen zijn: De gouverneur-generaal van Indo-China, Pasquier, de directeur van de handels luchtvaart Chaumé en echtgenoote, de hee- ren Noques en Larrieux, beiden van het Ministerie van Vliegwezen en de equipage leden: Lannau, Campbell en Queyrell. Het vliegtuig was gistermorgen uit Athene vertrokken en omstreeks 2 uur te Marignan bij Marseille geland. Om 4 uur 20 was het geland vlak bij Lyon en een oogenblik later weer opgeste gen voor zijn noodlottige laatste etappe, die met de catastrofe bij Nevex-s eindigde. De „Eméraude" was 21 December uit Le Bourget naar Indo-China vertrokken en 30 December te Saignon aangekomen. Daarna was het vliegtuig op 5 Januari weer de lucht ingegaan voor de thuisreis, welke veel vertraging had ondervonden. Er zouden in totaal tien slachtoffers zijn. Volgens andere berichten negen. De oorzaak. Het laatste draadloos bericht, van boord van vliegtuig ontvangen, was van 19 uur 19. Het meldde, dat het zich op ongeveer 600 meter hoogte in een zwaren sneeuw storm was geraakt. Om 20 uur 45 zagen de bewoners van de streek, waarboven het vliegtuig zich be vond, hoe de machine brandend neer stortte. Daar het toestel in een ommezien vol komen verbrand was, wist men eerst niet, of men met de „Eméraude'' te doen had. De bevestiging van de vreeselijke waax-- heid kwam eerst in de late avonduren te Parijs binnen. Herrinneringen aan Schiphol. Zooals men zich zal herinneren, heeft de „Eméraude" den 23sten November van het vorig jaar ook een landing gemaakt op Schiphol. Het vliegtuig was de nieuwste aanwinst van de Fransche luchtvloot en eigendom van de Air France. Het maakte in de tweede helft van November eenige demonstratievluchten naar verschillende Europeesche en Klein-Aziatische hoofdste den. Den 22sten November vertrok het drie- motorig vliegtuig, een geheel metalen laag- dekker, van Parijs naar Malmoe, en daags daarna maakte men de terugreis, waarbij ook eenige oogenblikken Amsterdam werd aangedaan. Tegen half twaalf streek toen het ge vaarte op Schiphol neer, opgewacht door verschillende belangstellenden, waaronder de heeren Plesman, directeur der K. L. M. en Boogerd, directeur der Handelsinrich tingen te Amsterdam. Verschillende deskundigen van de Air France maakten die vlucht mee o.a. de chef-piloot der Air France, de heer Genan en de bekende vlieger van de voormalige Air Oriënt, de heer Launay. Van den heer Brun, directeur van de continentale afdeeling der Air France, ver namen we toen, dat het doel waarmede de D 33£ gebouwd werd, de dienst Parijs Saigon was. De D 332 was uitgerust met Hispano-motoren en kon een maximum snelheid halen van 300 K.M. per uur. Ex- was plaats voor acht passagiers en er was slaapgelegenheid aan boord. DE OORZAAK VAN DE RAMP. Vermoedelijk tegen hoogspanningsleiding gevlogen. Uit Parijs wordt gemeld: Omtrent de eigenlijke oorzaak van de vliegramp bij Corbiny tast men nog vrij wel in het duister. De Matin" weet echter mede te deelen, dat op het moment, dat het ongeluk geschiedde Corbigny plotse ling in het duister werd gehuld. De „Emé- raude" vloog toen vrij laag, zoodat het zeer I waarschijnlijk is, dat hel; vliegtuig tegen een bovengroixdsche hoogspanningsleiding j is gevlogen. Een door het ministerie voor de Lucht vaart ingestelde commissie van onderzoek is reeds naar de plaats des onheils ver trokken. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. Brandstoffensteun. Mochten we on langs melden, dat het N.C.C. buiten zoo veel andere zaken ook een wagon kolen aan het plaatselijk crisis-comité zou toe zenden, thans vernemen we, dat aan een zestig gezinnen 2 H.L. eierkolen verstrekt is. Zij nog gemeld, dat op 7 Februari a.s. in café Schreuder een filmavond zal gehou- AARDBEVING IN BRITSCH-INDIë VERSCHEIDENE DOODEN. In heel Britsch-Indië is gisteren een aardbeving waargenomen. Het station Jamalpoer van de Oost-In- dischen spoorweg is tengevolge daarvan des middags ingestort. Er kwamen vel schillende menschen om het leven onder wie vrouwen en kinderen van spo_,.\, _0- personeel. Te Patna zouden acht menschen gedood zijn, te Gaja in Bihar negen. Een groot aantal huizen werd vernield. Te Bombay werden slechts lichte schok ken gevoeld en werd geen schade aange richt. Het centrum van de aardbeving lag waarschijnlijk in de pi'ovincie Bihar ten N.W. van Calcutta. Paniek te Calcutta. Voortdurend komen nieuwe ernstige be richten binnen over de hevige aardbeving, die Maandagmiddag gx-oote deelen van Britsch-Indië ernstig heeft geteisterd. De geweldige aardschok duurde onge veer 3 minuten. De inboorlingen beweren nog nooit zoo'n langen schok te hebben meegemaakt. Het aantal dooden is nog niet te over zien daar de berichten uit de afgelegen ge bieden slechts langzaam binnenkomen. De aangerichte materieele schade is zeer groot. Te Calcutta zelf brak een paniek uit zoodra de schok waargenomen werd. Ar beiders en beambten vluchtten uit kanto ren en werkplaatsen de straat op. Het kwam tot een verwoed gedrang waarbij honderden gekwetst werden. De menschen stroomden in het park en op de pleinen sa men. Een sterke politiemacht was noodig om de orde te handhaven. Telegraaf- en te lefoonverkeer werden gedeeltelijk ge stoord. Verscheidene bouwwerken o.a. de torens van de katholieke kerk en het gebouw van het hooggerechtshof werden beschadigd. Een juist in het hooggerechtshof geopende zaak in hooger beroep inzake een dood vonnis tegen den terrorist Majoemtar moest worden gestaakt. Na de aax-dbeving werd de zitting voortgezet, waarop het doodvonnis bevestigd werd. Ook de Imperial Bank kreeg scheuren in den gevel. Vele huizen begonnen op hun grondvesten te schudden. De aardbeving brak enkele seconden na dat de onderkoning met zijn echtgenoote op het station Howah was aangekomen uit. Zij konden echter hun reis ongestoord voortzetten. Bij de instorting van het station Jamal poer werden de vrouw en de kinderen van den Engelschen directeur der spoorweg- werkplaatsen gedood. Een goederentrein werd geheel door de puinhoopen bedekt. In Travancoer in het Zuiden werden twee vrouwen door vallen steenen ge dood. IN TOTAAL 33 DOODEN. Het aantal slachtoffers aldus meldt een telegram is gestegen tot 33, terwijl 48 personen gewond werden. Te Jamalpur, waar bijzonder groote sohade is aangericht, werden 10 personen gedood en 15 gewond. Te Patna zijn wederom lichte aardschok ken bespeurd. In het noorden van het Ganges-gebied heeft de aardbeving de meeste schade aan gericht. De aardbeving te de Bilt geregistreerd. Bij nadere bestudeering van de diagram men der te De Bilt op een afstand van 7000 K.M. geregistreerde aardbeving, bleek gisteren, dat de oorsprong waarschijnlijk in de streek van Nepal, Britsch-Indië, moest gezocht worden. Dit werd bevestigd door de berichten van het aardbevingssta tion te Bombay, vermeldende dat de oor sprong op 1600 K.M. afstand van dit sta tion was gelegen. De inmiddels ingekomen berichten uit de getroffen streek zelve zijn dus uit een ge bied op eenigen afstand van het centrum. De aardbeving behoort tot de stexkse, die de laatste jaren zijn geregisteerd; de uit slagen te De Bildt waren ongeveer even groot als bij de aardbevingen van 10 Augus tus 1931 in het Altaï-gebergerte en van 25 December 1932 in Kansoe (China); zij wa ren grooter dan bij de aardbeving van 3 Jixni 1932 in den Grooten Oceaan nabij Mexico, dooh kleiner dan bij die van 2 Maart 1933 in den Grooten Oceaan nabij Noord-Japan. den worden, waarvan de netto opbrengst in de crisis-comité-kas terecht komt. Eierenveiling. De Eeierenveiling „Nieuwveen en Omstreken" hield haar tweede jaarvergadering in café Schreuder, onder voorzitterschap van den heer D. Jo- ha. Na lezing en goedkeuring der notulen volgde het jaarverslag. Het ledental be draagt 51. Het aantal geveilde kippen- en eendeneièren in 1933 bedroeg resp. 95.493 en 10.464, voor een totaal bedrag van 2982.15, of 660 meer dan in 1932. Voorts werd er voor een waarde van 1129.70 ge veild aan groenten, kaas en bloemen, of voor ƒ560 minder dan in het vorig boek jaar. Over het niet terugbrengen van eieren- kisten door sommige leden, was het be stuur niet te spreken. Een dringend be roep deed het op aller medewerking. Het batig kassaldo over 1933 was ƒ32.94. Aan den penningmeester, den heer J. Zekveid, werd een gratificatie van ƒ45 toegekend. De ophaler, de heer N. C. A. Lebesque, kreeg een extra toelage van 10. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Herm. v. Leeuwen Dzn. Ik rkozen. Volgde rondvraag en sluiting.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6