HONIG'S OSSESTAARTSOEP 6 borden voor 20 ets. MAANDAG 15 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 In het Land van Maas en Waal heerscht in het dorp Beuningen sinds eeni- ge dagen .eenzelfde mazelen-epidemie. Ook hier liggen huis aan huis de jeugdige zie ken te bed. De ziekte heeft er eenzelfde kwaadaardig karakter als te Alem. Veel vuldig doen zich ook hier complicaties voor. Vier jonge kinderen zijn reeds aan de gevolgen overleden. De plaatselijke me dicus dr. A. L. M. Muskens, is dag en nacht in touw, doch de omstandigheid, dat men ter plaatse uitsluitend op gezinsver pleging is aangewezen, is uitermate fnui kend voor een afdoende bestrijding. De scholen zijn hier nog niet gesloten, of schoon het grootste gedeelte der leerlin gen afwezig is. DE BRAND TE HILLIGERSBERG. Een doode koe was onder het ijs gestopt. Omtrent den brand, die vorige week Za terdag aan den Parallelweg te Hilligers- berg heeft gewoed, en die onder verdach te omstandigheden was uitgebroken, ver neemt de „Msb.", dat het onderzoek nog steeds voortduurt. Het bewijsmateriaal tegen den landbou wer L. en zijn vrouw stapelt zich meer en meer op. Gebleken is weer, dat een koe, die vier weken geleden gestorven was, on der het ijs was gestopt, terwijl nimmer aangifte van den dood van het dier is ge schied. De politie ziet in dit alles aanwij zingen die er op duiden, dat het den laat- sten tijd op de boerderij niet toeging zoo als het wezen moest. Verschillende feiten wezen er op, dat het dier met geweld en met behulp van stokken onder het ijs was gestompt. Zater dagmiddag heeft de rechter-commissaris mr. A. J. Marx zich persoonlijk naar het terrein van den brand begeven, om aldaar een onderzoek in te stellen. WEER EEN INBRAAK TE OSS. Het vette varken moest worden achtergelaten. Uit Oss wordt aan de „Mndmrg." ge meld: Ondanks de verscherpte surveillance der politie heeft het Ossche inbrekersgilde ook ditmaal kans gezien de traditioneele Zaterdagnachtsche inbraken-serie voort te zetten. De heeren schijnen nu hun ar beidsveld verplaatst te hebben en hun ge luk te beproeven bij eenvoudige arbeiders en kleine boertjes, die in de afgelegen bui tenwijken wonen. Zij hebben zich niet ont zien een werkloozen arbeider van zijn schamele penningen en zijn Zondagsmenu te berooven. Door openschuiving van een venster aan de straatzijde klommen de inbrekers de woning binnen van den werkloozen arbei der Vos aan de Ussenschestraat aldaar. In de voorkamer werd alles onderstboven ge keerd, kasten en laden doorzocht en de in houd over den grond geworpen. Een por- temonnaie inhoudende ongeveer tien gul den aan kleingeld, een krentenbrood en een bus crisis-rundvleesch werden ont vreemd. Door het waker worden van den bewoner, die op onderzoek uitging, waren de dieven genoodzaakt, overijld de vlucht te nemen. Vervolgens wisten de inbrekers ook nog via een kelderraam binnen te dringen in de woning van de familie v. Yperen aan de i tegenovergestelde kant van dezelfde straat, j Zij schenen het hier voornamelijk voor zien te hebben gehad op een geslacht var ken, dat de bewoners in den kelder had den geborgen. Hun opzet is hier echter niet gelukt. Doordat zij teveel lawaai hebben gemaakt bij het transport van het vleesch, werd de heer v. Y. uit zijn slaap opge schrikt. Toen hij ging kijken wat er aan de hand was, koos het nobele stel over haast het hazenpad. Een emmer reuzel werd medegenomen, doch het kostelijk beestje moest door de overhaaste vlucht in den steek worden gelaten. De politie werd van beide inbraken in kennis gesteld, een nauwkeurig onderzoek volgde, waarvan evenwel tot nu toe resul taat vruchteloos bleef. MISLUKTE BEROOVING VAN KAS- LOOPER TE A'DAM. De daders gevlucht. Zaterdag is te Amsterdam een kaslooper, die een bedrag van ongeveer 5000 bij zich droeg, in de Stadionbuurt op het kantje af ontsnapt aan een berocving, die door drie tot nu toe onbekend gebleven personen op touw was gezet. Toen de man zich ter hoogte van de Discusstraat bevond, sprong er een man op hem toe, die hem zijn tasch met geld trachtte te ontrukken. De kasloo per begon echter hard te schreeuwen, waarop de aanrander het op een loopen zette. Ook twee medeplichtigen, die zien met een auto in de nabijheid ophielden, sloegen op de vlucht. De kaslooper heeft van het gebeurde aangifte gedaan bij de politie van het bureau Overtoom. INBRAAK IN SCHOENFABRIEK. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is door inbrekers een bezoek gebracht aan de schoenfabriek van de firma van Tuyn en Co. te Dongen. De daders zijn door hot uitbreken van een plank in de achterdeur naar binnen gekomen en zijn recht door de stikkerij en de fabriek naar het kantoor gegaan. Waarschijnlijk vermoedden zij daar een belangrijk bedrag te vinden be stemd voor de uitbetaling der loonen, doch daar dit reeds Vrijdagavond was geschied, kwamen zij te laat. Zij hebben getracht de brandkast te forceeren, doch dit is niet gelukt. Alleen een kruk van de deur heb ben zij gebroken. Op de gehavende deur hebben zij de volgende mededeeling ach tergelaten: „Tot een volgenden keer". Daarna hebben zij het geheele kantoor overhoop gehaald, maar niets van hun ga ding kunnen vinden. Om hun woede over het poovere resultaat te koelen, zijn zij de fabriek ingegaan waar zij allereerst met een mes eenige paren gevlochten heeren schoenen hebben stuk gesneden. Daarna hebben zij een pot dressing en een pot met cementlijm genomen en deze leeggegoten over gereed liggende schachten (onderdee- len van schoenen). Zij hebben ook daar een kast opengebroken en deze besmeurd. Zaterdagmorgen werd de inbraak ontdekt bij het binnenkomen van het personeel, dat terstond huiswaarts werd gezonden. De gemeente-politie en de Kon. Marechaussee hebben terstond een zeer uitgebreid on derzoek ingesteld onder leiding van bur gemeester Wouters, waarbij politiehonden hebben dienst gedaan. Het onderzoek heeft tot 6 uur 's avonds geduurd. „Msb." GEVAARLIJKE INBREKER GEARRESTEERD. Zaterdagavond tegen zeven uur hebben rechercheurs van de centrale recherche te A'dam zich vervoegd bij een perceel in de Orteliusstraat in West om daar op verzoek van den burgemeester van Renkum een pl.m. 40-jarigen man te arresteeren, die ervan verdacht wordt medeplichtig te zijn aan een diefstal met braak. Zijn mededa ders werden reeds eenigen tijd geleden veroordeeld, maar zijn verblijfplaats was eerst nu bekend geworden. De man woonde op de eerste étage en wachtte daar de rechercheurs op met een ipes in de hand. Er ontstond een vechtpar tij, waarbij allen over den grond kwamen te rollen. Een der rechercheurs loste, toen de man opnieuw met z'n mes dreigde, een schot, dat niemand trof, doch den ver dachte naar drie hoog deed vluchten. Op het tumult van de vechtpartij, was inmid dels per auto politieversterking aangerukt, waarna de gezoohte, die in zijn onder klee ding rondliep, op de derde étage zonder verder verzet gearresteerd kon worden. Per auto werd hij naar het hoofdbureau overgebracht, terwijl de politie in de Or teliusstraat het publiek, dat er zich le gen haar keerde, met den wapenstok moest verspreiden. „Radio-Paria", 1724 M. (1796 M.). 8.05, 12.20 Gramofoonplajten 8.20 „L'atelier de Pradier", spel van Col- let, m.m.v. J. Deyen, piano. 9.50 Berichten. Kalundborg, 1153 M. (1261 M.). 11.201.20 Concert uit het Bellevue Str andhotel. 2.204.20 Omroeporkest o.l.v. Grön- dahl. 7.20 Italiaansche muziek o.l.v. E. Reesen. 8.20 Hoorspel. 9.35 Pianoduetten door F. Jensen en O. Peters. 10.1511.50 Dansmuziek uit rest. „Lod- Langenberg, 473 M. (456 M.). 5.25, 6.35 en 10.45 Gramofooniplaten. 11.20 Omroeporkest o.l.v. GÖrlich. 12.55 Weragkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 2.40 Gramofoonplaten. 3.20 Orkestconcert o.l.v. Mariek. 6.20 Landes-Symphonie-orkest o.l.v. Dr. Boehe. 7.30 Weragdansorkest o.l.v. Eysoldt. 8.20 Süragorkest o.l.v. H. Rosbaud. 10.20 Süragorkest en F. Wührere, piano. Rome, 441 m. 8.00 Gramofoonplaten. 8.40 Concert m.m.v. cello, sopraan, tenor en bas. 9.35 Koorconcert. Brussel, 338 (322) en 508 (484) M. 338 (322 M.) 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o.l.v. Kumps. 9.30 Omroeporkest o.l.v. fVndré. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 508 ,484) M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.05 Pianorecital, II.302.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Lee mans. 5.20 Omroeporkest o.l.v. F. André. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Bach-concert (zang-viool-orgel). 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o.l.v. F. André. 9.35 Brenta-programma m.m.v. orkest en solisten. 10.3011.15 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1635 (1571) M. 7.30 „Eis-Walzer", vroolijk programma. 8.20 Beethoven's 2de symphonde door het Frankfurter Omroeporkest o.l.v. Rosbaud. 8.50 „Beethoven", hoorspel van E. Fort- nar. 9.20 en 10.05 Berichten. 10.2011.20 Kamermuziek (strijkkwar tetten). Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VI.). 14.20—16.20 Kalundborg. 16.2017.20 Deutschl. sender. 17.20—19.10 Brussel (VI.). 19.20afloop Toulouse (Radio). 4e Programma. 11.20—12.20 Kalundborg. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—16.50 Midland Reg. 16.5017.30 Daventry. 17.3018.00 Locale uitzending. Leidsch Kinderkoor „Ex Animo" oJ.v. den heer H. W. Wolf. Het optreden van eenige micro - foondebutanitjes. 18.0021.35 Boedapest. 21.35afloop West Regional. GEMENGDE BERICHTEN TAXI DOOR DEN STORM OPGENOMEN. Een der inzittenden levensgevaarlijk gekwetst. Gistermiddag te ongeveer 4 uur had te Zenderen bij Borne op de rijksstraatweg ter hoogte van 't klooster der E.E. P.P. Carmelieten een ernstig auto-ongeluk plaats. Door het storm- en regenachtig weer werd een B.W.M.-wagentje der H.T. O.-taxi-onderneming uit Hengelo (O.), door een rukwind van den weg opgeno men en tegen de naast den rijweg staande boomen geworpen en totaal vernield. Van de inzittenden de bestuurder P. T. uit Hengelo en de heeren L. uit Hengelo en K. uit Delden, werd de heer K. in zorg- wekkenden toestand opgenomen, terwijl de overigen er met lichte verwondingen af kwamen. Paters van 't Carmelietenkloos- ter waren spoedig aanwezig om K. de laat ste H.H. Sacramenten toe te dienen. Dr. Panhpijsen uit Borne verleende, genees kundige hulp, waarna allen naar het R.-K. Ziekenhuis te Hengelo werden vervoerd. Bij informatie op het R.-K. Ziekenhuis vernemen wij nog dat de toestand van K. als hopeloos kan worden beschouwd; de overigen werden na onderzoek naar huis vervoerd. „Mndmrg." JONGEN VAN EEN WAGEN GEVALLEN Overreden en zwaar gewond. Zaterdagmiddag had op de Olmenlaan te Eindhoven een tragisch ongeluk plafits, waarbij de 11-jarige G. Lemmens zwaar werd gewond. De jongens had naast den voerman op een zwaar beladen kolenwagen plaats ge nomen. Bij het aanzetten struikelde het paard en door den schok viel de jongen van den wagen. Hij kreeg het linker voor wiel over de borst. Levensgevaarlijk ge wond werd hij opgenomen en naar het zie kenhuis vervoerd. NA HET ONGELUK TE VLAARDINGEN. De beide lijken gevonden. Bij de voortgezette bergingswerkzaam heden van de verongelukte laadbrug bij Je N.V. Havenbedrijf Vlaardingen Oost, is men er Zaterdag in geslaagd de lijken van de beide verongelukte personen te bergen. MAZELENEPIDEMIE IN HET LAND VAN MAAS EN WAAL. REEDS ZES PATIENTJES OVERLEDEN. In het dorp Alem aan de Maas heerscht op het oogenblik onder de kinderen op ver ontrustende wijze een mazelenepidemie van een vrij kwaadaardig karakter. In vele gevallen gaat de ziekte, vooral bij zwakke kinderen, gepaard met longonsteking. In aen gezin zijn Vrijdag twee patiëntjes, jon gens van resp. 6 en 8 jaar, aan de gevol gen overleden, terwijl in hetzelfde huisge zin ook de overige kinderen nog ernstig ziek te bed liggen. Bijna huis aan huis ko men in het dorp, dat ongeveer 400 a 500 zielen telt, ziektegevallen voor. In ver scheidene woningen liggen vier of vijf kinderen erg ziek. Begrijpelijkerwijze maakt de bevolking zich zeer ongerust over den toestand. De behandelende geneesheer, tot wien de „Tel." zich om nadere inlichtingen heeft gewend, omtrent den aard en het even- tueele besmettingsgevaar van de ziekte, weigerde iets hierover mede te deelen. Se dert Maandag 8 Januari is de lagere school reeds gesloten, doch ondanks dezen maat regel breidt de ziekte zich nog voortdu rend uit. Naar het blad verneemt, zal heden dr. J. G. Bantjes, te Nijmegen, inspecteur der volsgezondheid in Noord-Brabant, zich naar Alem begeven, om zich in verband met de heerschende mazelen-epidemie ter plaatse van den toestand op de hoogte te stellen. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 40) Braceway, zoo leidde hij uit het artikel af, begon het moeilijk te vinden om de Morley-theorie te handhaven. En waarom zou hij zoo'n haast hebben om naar Turm- ville terug te keeren? Hier was immers geen nieuws. Hij haalde de schouders op en opende den bundel kranten van buiten de stad. Zich herinnerend, hoe laat hij Brace- way's telegram den avond-tevoren had ont vangen, kwam hij tot de gevolgtrekking, dat de detective het in den namiddag te Washington had aangeboden met de in structie om het 's avonds te verzenden. En zijn ontstemming tegen Braceway vlamde weer op. „Opzienbarende onthulling", het- haalde hij in zichzelf, „nu we zullen eens zien!" Hij begon nu artikelen uit te knippen over het ontvoeringsgeval. Al lezende, bouwde hij een voorloopige theorie op, waaruit zou blijken, wie de kinderdieven waren en waar zij den jongen waarschijn lijk verborgen hielden. Hij verdiepte er zich geheel in, zachtjes fluitend. Voor zoover hem betrof, was de zaak- Withers een gesloten incident. Vroeg in den namiddag telephoneerde hij Green- leaf, wien hij mededeelde: „:ik ga morgen ochtend voor een paar dagen uit de stad." „Alweer? Waarv or?" vroeg de chef. „Men heeft mijn hulp gevraagd in die ontvoeringszaak in New-Orleans." „Goed! Ik ben blij het te hooren. Ik fe liciteer je." Greenleaf was oprecht verheugd. Hij was het geweest, die den kreupelen man aangespoord had zijn gaven té gebrui ken. „Dank je. Eer ik vertrek, wilde ik je nog spreken. Wij zouden...." „Dat is waar ook. Ik wilde je juist op bellen, ik heb zooeven een telegram van Braceway ontvangen. Hij heeft het in Sa lisbury aangeboden, op weg hierheen. Ik zal het je even voorlezen: „Ik heb alle ge gevens over de zaak Withers. Kan niet verder gaan, eer ik geconfereerd heb met u, Bristew, Fulton en Abrahamson. Ge lieve te arrangeeren, dat wij allen heden avond acht uur in Bristew's villa bijeen komen. Withers is niet bij mij." „Dat komt heel goed uit", vond Bristew. „Dan kan ik met den nachttrein naar New Orleans vertrekken." „Ik berf benieuwd, wat hij nu weer heeft." zei de chef. „Weet jij het?" „Neen. En ik geloof ook niet, dat het iets te beteekenen hefet. Maar, als hij wat te vertellen heeft, dan kunnen wij er heel goed naar luisteren." „Zeker! Je kunt op mij rekenen. Ik zal present zijn." „Uitstekend", hernam Bristew. „Ik zie je dus om acht uur." Hij liep naar de slaapveranda en ging liggen. „Withers niets bij mij", die laatste woor den van het tleegram waren in zijn geheu gen blijven hangen. „Waarom voegde hij er dat bij? Wat heeft dat te maken met de conferentie van hedenavond?" Plotseling wist hij de reden. „Het is Withers! Hij gaat Withers be schuldigen. Dat zal het zijn!" Hij staarde %stil voor zich uit, zoo groot was zijn ver bazing. „Was het dan Withers geweest, op wien hij het van den aanvang af voorzien had?" HOOFDSTUK XXVII. De opzienbare onthulling. Op de gezichten van Braceway en Maria Fulton lichtte een glans van stil geluk. Hij was zich bewust, dat hij haar eindelijk voor goed gewonnen had en dat dit heer lijke gekomen was op het moment, dat hij in zijn loopbaan zijn grootste triomph vierde. Maria Fulton had er geen idee van, in welke richting de oplossing van het myste rie ten slotte moest worden gezocht. Hij had zich voorgenomen haar van tevoren niet met bijzonderheden lastig te vallen. Toen hij uit het venster keek, zag hij Greenleaf met Abrahamson langzaam Man- niston Road in wandelen. Het was acht uur. Een paar oogenblikken later voegden hij en de heer Fulton zich bij hen. Zij gin gen dadelijk naar No. 9. Bristew ontving hen in zijn woonkamer, waar de tafel nog overladen was met krantenknipsels. „Als het den heeren hetzelfde is," stelde Braceway voor, „dan moeten we de ven sters maar sluiten. We hebben heel wat te bepraten en anderen hebben er niet mee noodig." Terwijl de vier anderen gingen zitten, bleef hij staan met zijn rug naar den le digen haard. „Ieder van u", begon hij, „is natuurlijk bijzonder geinteresseerd in hetgeen ik te vertellen heb. Ik vroeg u om deze confe rentie te houden, omdat wij er allen bij betrokken zijn." UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 16 Januari. Huizen, 296 (301) M. K.R.O.-uiitzending. 4.00—5.10 HIRO. 8.00 Morgeneoncert. 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door kape laan J. Hendriks. 12.15 Lunchconcert door de KRO-boys. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Afgestaan aan de H.I.R.O. 5.10 Het KRO-orkest, afgewisseld door zang-recital door A. von Stanowsky, tenor. 6.40 Cursus Esperanto. 7.15 Dr. J. A. M. v. Staay over „Het mo netaire vraagstuk". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 Concert door de Kon. Zamgvereeni- ging „Mastreechter Staar" o.l.v. Peter Gie- len, in samenwerking met het muziekcorps der steenkolenmijn „Willem Sophia" te Spekholzerheide. Te 8.40 en 10.50 Vaz Dias. 10.55 Gramofoonplaten. Hilversum 1875 M. AVRO-uitzending, 5.30 VPRO, 6.30 RVU. 8.00 Gramofooniplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Piano-recital Egb. Veen. 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr, R. Lotgering-Hillebrand. 11.30 Vioolreoital Boris Lensky. Aan den vleugel: Egb. Veen. 12.00 Lunchconcert door het Ensemble Rentmeester en Gramofoonplaten. 2.00 Zang door Mevr. M. Hoving-van Dniel. Aan den vleugel: Eg. v. Been. 2.30 Gramofoonplaten. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. J. Ha mel. 5.00 Verhalen voor kleine kinderen. 5.30 Jeugdhalfuurtje v. d. VPRO door Ds. B. J. Aris. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 RVU. A. Lamdré: Moderne Fransche muziek (II). (Met Gramofoonpl.). 7.00 Kamermuziek door het Helm aam- kwintet. 7.30 Engelsche les Fred Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Ilja Livschakoff en zijn orkest. In de pauzes: De Harmony Kings. 9.30 Tweede bedrijf van „De jacht naar het goud van Kapitein Kid", van R. Schnei- der-Schelde. Vert.: G. Czopp. Regie: Kom mer Kleyn. 10.15 Ilja Livschakoff en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Dansmuziek door John van Brüok en zijn ensemble. Daventry, 1554 M. (1500 M.). 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 en 11.20—11.40 Lezingen. 12.20 Orgelspel. 12.50 Commodore Grand Orkest. I.50 Gramofoonmuziek. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.55 Fransche les. 4.25 Causerie. 4.50 Het MacGibbon strijkkwartet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's viool- en pianosonates. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 BBC-Orkest. 8.50 Winston Churchill „Whither Bri tain?" 9.20 Berichten. 9.40 „Ghosts", van H. Ibsen. II.1012.20 Lew Stone en zijn Band. Zijn oogen schitterden, zijn kin was voor uitgestoken. Iedere vezel van zijn lichaam stond strak. En toch was er niets thea traals in hem. Als hij innerlijk opgewon den was, dan was daarvan niets te mer ken. Vastberadenheid kenmerkte zijn heele houding. „Maar vertel u m"j eens", en hij wendde zich tot Greenleaf en Bristew. „Hebt u nog iets nieuws kunnen ontdekken?" Met de gesloten vensters was het warm en benauwd in de kamer. Hij trok zijn jas uit en wierp die op een stoel. In zijn over hemd en de goedzittenden gestreepte panta lon zag hij er jongensachtig uit. „Neen", antwoordde Bristew. „De com missaris en ik hebben gisteren alles nog eens besproken. Wij hebben geen aanlei ding gevonden om van onze meening af te wijken." „Over Carpenter?" „Ja". „U bedoelt, dat het uw meening is, de uwe en die van den commissaris", zei Bra ceway ernstig. „Maar de neger is niet schuldig." „U bedoelt, dat dat uw meening is", sprak Bristew hem na met een toegeeflij ken glimlach. „Ja. Carpenter is niet schuldig en Morley is niet schuldig." De oude heer Fulton, die links van Bris tew zat, keek nieuwsgierig op. „Voor je verder gaat, Braceway, kwam hij tusschen beide, „kan je ons ook zeg gen, waar George Withers is?" „Dat kan ik wel zeggen", antwoordde Braceway en na eenige oogenblikken. „Om redenen, die hem het best bekend zijn, weigerde Withers hier bij ons te komen. Dat had hij kunnen doen, als hij gewild had." Wat hij zei,- klonk als een directe be schuldiging tegen Withers. Fulton keek hem ongeloovig aan. Bristew trok ook zijn jas uit en vlijde zich gemakkelijker in zijn stoel neer; er zou een lang verhaal komen, dacht hij en zooals hij den vorigen avond verwacht had, zou de echtgenoot der ver moorde vrouw en niet Morley in staat van beschuldiging gesteld worden. „Greenleaf, leunend in een schommel stoel bij de suite-deuren, staarde naar het plafond, als wilde hij gebrek aan belang stelling toonen. Abrahamson, het lichtst bij de deur der verande gezeten, was de eenige toehoor der, die geheel opging in het verhaal van den detective. „Maar weet je, wat hij is?" hield Ful ton aan. „Ja, ongeveer." De schitterende oogen van den pandjes huisbaas keken van den een naar den an der. Een tevreden glimlach lichtte de hoe ken van zijn mond omhoog. Hij amuseer de zich kostelijk. „Maar ik wil uw tijd niet verspillen", ging Braceway voort, terwijl hij zijn woor den met zorg overdwoog. „Toen ik met deze zaak begon, dacht ik, dat de neger of Morley de moordenaar zou kunnen zijn. Maar mijn opinie veranderde, toen ik be gon na te denken over dien geheimzinnigen kerel, den man met zijn bruinen baard en gouden tand. Meneer Fulton was het met mij eens, dat hij de eigenlijke moor denaar was. En dat niet alleen, maar hij bezat opmerkelijke bekwaamheden, die hij voor de laagste en misdadigste doeleinden gebruikte. Ik vermoedde zijn identiteit voor het eerst na mijn onderhoud verleden Woensdag met Raddy, den liftiongen, en den heer Abrahamson, den pandhuishou der." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9