MAANDAG 15 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Personalia. De heer H. Meijer, beamb te der N. Z. H., bij alle ingezetenen wel bekend en evenzoo in omliggende gemeen ten, gaat den tramdienst verlaten. Reden: bezuiniging. Hopen we, dat het vriend Meijer ook buiten zijn geliefde tram goed moge gaan. Gem. Arbeidsbeurs. De laatste opgave der Gemeentelijke Arbeidsbeurs vermeldt 763 werkzoekenden tegen 821 vorige week, een vermindering alzoo van 58. Dat er al thans open weer is heeft zeker invloed op de afname. KATWIJK. Werkloosheid. Het getal werkloozen te heden aanmerkelijk kleiner geworden. Was de vorige stand 1167, momenteel is dit getal geslonken tot 988 die aan het correspondentschap der arbeidsbemidde ling staan ingeschreven. Hiervan zijn: Op perlieden 24, grondwerkers 105, timmerlie den 30, schilders 19, metselaars 3, fabrieks arbeiders 8, kuipers 28, losse arbeiders 1P5, landarbeiders 237, tuinlieden 4, visschers 235, stokers 12, binnenschippers 10, varens gezellen 4, loodgieters 4, bloemisten 5, stu- cadoors 3, motordrijvers 11. venters 31. Het getal visschers alleen is 45 lager gewor den. LEID SCHEND AM. Werkloozen. Het aantal werkloozen bedraagt momenteel in de gemeente Stompwijk 82 en in de gemeente Veur in totaal 90, waarvan 45 man in de werkver schaffing te wenk zijn gesteld. Geen margarine en geen vleesch. Van regeeringswege is men in gebreke geble ven aan beide gemeenten Crisis-margarine en bussen rundvleesch te verstrekken. Tot groote teleurstelling van de werkloozen en steuntrekkenden zijn uit hoofde daarvan geen bonnen hiervoor verstrekt. Vooral de niet-verstrekking aer boter bonnen beteekent voornamelijk —or de groote gezinnen een groote schade. LISSE. Mgr. Kleman op bezoek.. Gisteren hield Z. D. H. Mgr. Joseph Kleman, Apos tolisch Vicaris in Zuid-West-Afrika, in de kerk van de H. Agatha alhier onder alle H. Missen een liefdadigheidspredicatie voor zijn Missiegebied. De hierna gehouden schaalcollecte bracht het mooie bedrag van 405.op! „Hulp en steun". De vereen. „Hulp en Steun" ontving van den melkhandelaar A. Knook, alhier, 40 liter melk, welke zij heeft verdeeld in verschillende gezinnen. Een mooie daad. Rusland-Comité. Naar wij vernemen is in deze gemeent een „Voorloopig Rus land-Comité" opgericht. Dit comité stelt zich ten doel ter plaatse meerdere belang stelling te wekken voor het lot der Chris tenen in Sovjet-Rusland. Landarbeidersbond. Gisterenavond had de derde en laatste feestavond plaats voor de leden van den R. K. Landarbei dersbond „St. Deus Dedit" afdeeling Lisse. De zaal was goed bezet. De voorzitter, de heer H. v. d. Vlugt, opende met den chr. groet en heette allen welkom, in 't bijzon der den heer Vuijster, gedelegeerde van „Herwonnen Levenskracht" en de tooneel- vereeniging „Pater Servatius", onderafdee- ling van de St. Jozef gezellen vereeniging te Hillegom, welke dezen avond zou optreden in het tooneelconcours van „Nut en Genoe gen". Nadat hij allen een genoeglijken avond had toegewenscht gaf hij het woord aan den heer Vuijster, die een goed gedo cumenteerde rede hield ten bate'der vrij willige 5 cent per week-actie voor Herw. Levenskracht. Vorige week gaven we reeds verslag van een op denzelfden leest ge schoeide rede zoodat we met bovenstaande kunnen volstaan om niet in herhaling te treden. Na deze, in alle stilte aangehoorde toe spraak kwam de tooneelclub voor 't voet licht met het spel in vier bedrijven van J. C. Odijk „De Vloek van de Roeping" onder regie van H. J. v. Leeuwen. Het muzikale gedeelte werd wederom verzorgd door de heeren J. Reeuwijk en C. v. d. Meer. De feestavonden van „St. Isidorus" zijn hiermede ten einde en goed geslaagd. Werkloosheid. Een verblijdend ver schijnsel is het te noemen, dat het aantal werkloozen in de week van 8 tot 13 Januari 1934, in deze gemeente met ongeveer 40 personen is afgenomen en thans nog be draagt 706. Een en ander vindt vermoe delijk zijn oorzaak in het open weer, zoo dat verschillende werkzaamheden, /elke door de vorst niet konden worden voort gezet, wederom zijn hervat. Politie. Bij de politie is aangifte ge daan van de ontvreemding van een vee voederketel vanaf de tuin „de Wolf", ten nadeele van den heer D. alhier. Schaakclub. Vrijdagavond had in het Bondsgebouw een ontmoeting plaats tus- schen de R. K. Schaakclub O. D. I. alhier en de R. K. Schaakclub „de Zilk". De uit slag is aldus: O. D. I. de Zilk N. v. d. PoelL. v. Maris 10 C. Th. DuivenvoordenTh. v. Maris 10 Th. de Jeu—F. W. v. d. Ploeg 1—0 J. B. v. d. LaanP. v. d. Ploeg 10 H. v. DiemenB. Nederstigt 10 J. GrimbergenG. Mooyekind 10 A. v. d. PoelP. Ruigrok 10 Jac. v. d. PoelC. Duivenvoorden 01 7—1 NOORDWIJKERHOUT. 40-jarig koorzangersjubileum. Woens dag 17 Januari a.s. viert de heer J. v. Schooten, Kerkstraat, alhier, zijn 40-jarig jubileum als koorzanger van de St. Victor- kerk alhier. Sedert al die jaren is de heer van Schcooten een trouw lid van het zang koor geweest en verzuimde alleen wan neer het wegens omstandigheden van zijn zaak absoluut niet kon. Op dezen jubileum dag zal de zeereerw. heer pastoor Water- reus van de St. Victorparochie des morgens I om 9 uur een plechtige gezongen H. Mis opdragen tot intentie van den jubilaris, waarna ontbijt van de koorzangers op de pastorie. Het zal den zeer gezienen jubi laris op dezen voor hem onvergetelijken dag niet aan belangstelling ontbreken. Slipjacht. Gewoonte getrouw hield Zaterdag de Koninklijke Jachtvereeniging een slipjacht door de duinen van Noord- wijkerhout en op de terreinen in het Lan- geveld. Vele dorpelingen konden weer ge nieten van het fraaie gezicht de meute met de deelnemers door het dorp te zien trek ken. R. K. Damclub. De opgerichte R. K. Damclub „Ons Genoegen", onderafd. van den R. K. Volksbond alhier groeit sterk in ledental. De stand der onderlinge com petitie luidt als volgt: W. v. d. Oételaar 24 punten, P. de Haas 22, C. W. Borst 17, J. Smit Jz. 16, N. Smit Jz. 16, P. Paardekooper 13, C. W. Bakker 12, A. de Winter 12, P. Sprokkelenburg 11, J. de Winter 8, J. Heemskerk Pz. 8, J. Broekhof Cz. 8, C. Verwer 7, E. Duiven voorde Nz. 7, H. Duivenvoorde 6. M. Oete- laar 6, J. de Klerk 5, A. v. v. Burg Mzn. 2. Voetbalver. N. V. C. Vrijdagavond werd in café Gouwenberg, alhier, de twee de jaarvergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden, welke zeer druk was bezocht. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter de belangrijkste gebeurtenissen uit het afgeloopen jaar en spoorde ook de leden aan in het nieuwe jaar de goede clubgeest te blijven bewaren en de belan gen van de vereeniging steeds te beharti gen. Daarna werd het woord verleend aan den secretaris voor het voorlezen der no tulen van de vorige algemeene ledenver gadering, die onveranderd werden goed gekeurd. Verschillende mededeelingen volg den, waarvan wel de voornaamste waren, dat de heer Opdam wegens vertrek naar elders als bestuurslid heeft bedankt en nu in een afscheidsbrief aan de vergadering de vereeniging bedankt voor het in hem gestelde vertrouwen en de leden aanspoor de ook in de naaste toekomst het bestuur steeds trouw ter zijde te staan. Deze brief werd met applaus begroet. Vervolgens was weer het woord aan den secretaris om zijn keurig verzorgd jaarverslag aan de vergadering voor te leggen, dat met ap plaus werd ontvangen. De voorzitter brengt den dank der vergadering aan den secretaris over, voor de .vele werkzaam heden in het afgeloopen jaar verricht. Thans begint de wind uit een andere hoek te waaien en krijgt de penningmees ter het woord voor het financieel jaarver slag, waaruit blijkt dat de inkomsten be droegen 1670.en de uitgaven 1661. zoodat er een klein batig saldo is van pl.m. 9.voorwaar geen slecht resultaat in een uitgesproken crisisjaar. Ook dit ver slag werd met applaus ontvangen. De be grooting voor 1934 werd vastgesteld op aan inkomsten en uitgaven gelijk bedrag van 1050.Aan de orde zijn thans de benoeming elftalcommissie, strafcommissie en kas controlecommissie, die alle worden herbenoemd. Het rapport van de kascon trolecommissie, die in het afgeloopen jaar de boeken heeft gecontroleerd, luidde on verdeeld gunstig. Aan de orde is thans verkiezing aanvoerders met als volgend resultaat: le elftal aanv. J. Heemskerk, res. aanv. P. v. d. Berg; 2e elftal aanv. L. Hoogervorst, res. aanv. Fr. v. Dam; 3e elf tal aanv. J. Broekhof Pz., res. aanv. J. v. d. Klugt. De voorzitter feliciteerde de ge kozenen met hunne benoeming en hoopte dat zij hun taak als aanvoerder steeds naar behooren zouden vervullen. Thans was aan de orde bestuursverkie zing wegens periodiek aftreden met als resultaat, dat de drie aftredende bestuurs leden, de heeren Taskin, v. d. Berg en Kaptein, allen werden herkozen. De heer v. d. Berg verklaarde zijn benoeming niet meer te kunnen aanvaarden, doch na eenig heen en weer gepraat nam hij ten slotte de benoeming weer aan. De twee bestaande vacaturen werden nu aangevuld. Als candidaten werden van wege het bestuur gesteld de heeren Bac- kes en v. Gijlswijk, die met overgroote meerderheid van stemmen werden geko zen, zoodat thans het bestuur bestaat uit de volgende leden: Taskin, v. d. Berg, Kroon, v. d. Voort, Kaptein, Backes en van Gijlswijk. Thans werd uit deze 7 le den nog een voorzitter gekozen, met als resultaat, dat als voorzitter gekozen werd de heer J. J. Taskin, die de benoeming aannam en de vergadering dank bracht voor het opnieuw in hem gestelde ver trouwen. Alvorens tot de rondvraag over te gaan bracht de voorzitter nog zijn dank uit aan de heeren Nic. Duivenvoorde, terreincon sul en A. v. d. Berg, voor de vele werk zaamheden geheel belangeloos aan de ver eeniging verricht. Een korte toespraak van den geestelijk adviseur volgde, die de vereeniging felici teerde met het aanstaand twee-jarig be staan en de leden aanspoorde het bestuur hun vertrouwen te blijven schenken, ruwe uitdrukkingen op het speelveld te vermij den en ons als overtuigde katholieken te gedragen. Een langdurig applaus mocht zijneerw. hiervoor in ontvangst men. Thans niets meer aan de or-'e zijnde sloot de voorzitter de vergadering >t den christelijken groet. UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Muziekvereeniging Kunst na Arbeid". Donderdag- en Vrijdagavond gaf de Mu ziekvereeniging „Kunst na Arbeid" alhier o. 1. van haar directeur, de heer J. van der Kaai te Leiden, ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een openbare uitvoering op de bovenzaal van Hotel de Bruin. De feestzaal was goed bezet. De feestviering stond den eersten avond onder leiding van haren eere-voorzitter, den Edelachtb. heer Kwint, burgemeester dezer gemeente. Deze opende den avond met een kort welkomst woord, hetgeen hij in 't bijzonder richtte tot de jubileerende vereeniging. In het kort illusteerde hij de geschiedenis vanaf de op richting en feliciteerde de vereeniging thans met dit feit, waarbij hij inzonderheid herdacht den tegenwoordigen voorzitter, den heer P. Bervoets, het eenigste lid van af de oprichting. Hij bracht ook bijzondere hulde aan mej. Bervoets en mej. K. van Staveren, die beiden in de afgeloopen jaren zooveel voor de vereeniging hebben ge daan tot zelfs ver buiten de gemeente. Spr. dankt ook de schenkers van de uitgelote rentelooze aandeelen in de afgeloopen 11) jaren en dank zij allen medewerking ook van het Gemeentebestuur, is de vereenni- ging thans zonder schuld en dat in deze zorgvolle tijden. Hierna werd begonnen met de afwerking van het muzikale gedeelte bevattende een 12-tal nummers. Wij zullen dit niet aan een beschouwing onderwerpen, omdat wij hiertoe allerminst bekwaam zijn. Wij ge voelen ons eerder verplicht de heer van der Kaai en zijn muzikanten dank te brengen voor het muzikale genot dat op zulk een overvloedige wijze op dit feest ons werd ge schonken. De heer v. d. Kaai heeft zijn mu zikanten aan do stok en het geheele corps voert hij als één man waar hij het heb ben wil. Tijdens de pauze werd een verloting ge houden, terwijl intusschen afgevaardigden van verschillende vereenigingen alhier en omliggende gemeenten hun beste wenschen overbrachten en bloemen aanboden. De vereeniging had vooral ook een hartelijke speech van wethouder Slegtenhorst in ont vangst te nemen, namens de Oranjevereeni- ging, uit *viens boezem zij is ontstaan. De directeur had eveneens stoffelijke blijken van belangstelling in ontvangst te nemen, als bloemen en. een kistje sigaren. De grootste verrassing viel de jubileer- rende vereeniging wel in de pauze ten deel, toen bij monde van den heer H. Gordijn na mens de donateurs een keurige gepaste uniformpet aan ieder werd aangeboden. Typisch, zoo dachten velen, dat al die pet ten passen, doch nu kwam het vermakelij ke, dat mej. Bervoets te voren op listige wijze van de hoofddeksels der leden on gemerkt zoo goed mogelijk de maat had genomen. Het raadsel was dus opgelost. De avond werd verder aangevuld door den bekenden humorist, den heer L. G. van der Horst, uit Leiden, die met zijn zoon als pianist met zijn leuke liedjes en moppen de lachspieren in beweging bracht en daar bij ook een keurig humoristisch gedicht vertolkte van het 10-jarig bestaan der mu ziekvereeniging. Alles bij elkaar kan „Kunst na Arbeid" met genoegen op dit welgeslaagde feest te rug zien. De voorzitter dankte dan ook aan het slot van iederen avond allen recht hartelijk die tot het welslagen hiervan hadden medegewerkt. NIEUWKOOP. Kiesvereeniging. In het Patro naatsgebouw is jaarvergadering ge houden van de R. K. Kiesvereeniging waarbij 54 leden aanwezig waren. Na opening door den voorzitter, den heer W. van Koert Gzn., las de secretaris de heer E. J. Pouw de notulen en het jaar verslag, uit welke laatste o.m. bleek, dat in 1933 4 bestuursvergaderingen werden gehouden en slechts 1 ledenvergadering. Uit de rekening van den penningmeester den heer C. van Houten bleek, dat de in komsten bedroegen 72.01, de uitgaven 49.65 alzoo een batig saldo van 22.36. De financieele commissie, bestaande uit de heeren J. Eijs en Th. van Leeuwen rap porteerde alles in orde bevonden te heb ben. De heer Th. J. Teunisse bracht verslag uit van de Kieskringvergadering in Lei den. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten en heropende het oudste bestuurs lid, de heer A. J. Zevenhoven, haar om de vergadering in de gelegenheid te stellen een nieuw bestuur te kiezen, dat overeen komstig het reglement elke 4 jaren in zijn geheel moet aftreden, wat thans het geval Bij meerderheid van stemmen werden benoemd de heeren Th. J. F. Teunisse, A. J. Zevenhoven, W. van Koert Gzn., P. Kuijf, E. J. Pouw, J. Eijs, C. van Houten, W. J. van der Laan en E. H. van Dam. Vervolgens werd overgegaan tot het kie zen van een voorzitter uit dit negental. Hiervoor verkreeg de heer P. Kuijf 29 stemmen. Deze drukt er zijn spijt over uit, dat niet andermaal de keus gevallen is op den heer W. van Koert, die reeds zooveel ja ren voorzitter is en zich voor de vereeni ging zoo verdienstelijk heeft gemaakt, waarop de heer van Koert antwoordt, dat hij het in het belang van de vereeniging en van de goede zaak acht, dat er eens een nieuwe voorzitter komt, zegt liever naast den heer Kuijf te zitten en acht hem alge heel de geschikte man daarvoor. Wanneer de heer van Koert de zaak aldus bekijkt j zegt de heer Kuijf de benoeming aan te nemen, belooft gaarne zijn beste krachten voor de vereeniging te willen geven, daar bij vertrouwend op de eensgezinde mede werking van de leden. Tot afgevaardigde voor de kieskringver gaderingen worden benoemd de heeren Th. J. F. Teunisse en Jac. van der Voorn en tot hun plaatsvervangers de heeren E. J. Pouw en C. Kelder. Tot leden van de financieele commissie van de rekening over 1934 worden be noemd de heeren W. van der Voorn en Ant Hoogerwerf. Bij de rondvraag gaan er stemmen op om een krachtige actie te voeren om het ledental, dat thans bedraagt 234, op te voeren, en hiervoor een propaganda-ver- gadering te beleggen me teen spreker. NIEUWVEEN. Filmavond voor den B. V. L. Voor een goed bezette zaal draaide Vrijdagavond in café Schreuder een aardig filmpro gramma, aangeboden voor de leden en do nateurs van den plaatselijken Bijz. Vrijw. Landstorm. In tegenstelling met den vori- gen feestavond zagen we nu geen militai- ru eatoriteiten. Het was een intieme film avond. Vóór de pauze draaiden „Jubileumfees ten te Amsterdam in 1923", de schoone na tuurfilm „Een reis door Zwitserland" en twee komische stukjes. Tijdens de pauze werd een geanimeerde verloting gehouden met mooie prijzen. Tot slot draaide een 5-acter „Vrijbuiters der Prairie", die vooral voor paardenliefheb bers te genieten was. De muzikale illustra tie eveneens van de N. V. Alphia-Film (i. o.), was bijzonder effectvol. Een heel kort slotwoordje spr? de voorzitter der Landstormafdeeling, de heer M. Karse- meyer. Mutatie in het Crisis-comité. In de plaats van den heer P. Koren is tot ver tegenwoordiger van den Chr. Bouwvakar beidersbond in het plaatselijk Crisis-comi té gekozen de heer J. Singerland. Arbeidsbeurs. Bij den agent der ar beidsbemiddeling staan 43 werkloozen te boek. Loop der bevolking. Het bevolkings cijfer voor Nieuwveen is in het afgeloopen jaar met 51 teruggeloopen en daalde van 1740 op 1689 inwoners. Tegenover een ge boorte-toename met 29 stonden 36 gevallen van overlijden. 164 personen vertrokken uit de gemeente en 120 vestigden zich. Geboren: Comelis, z. v. J. Hoogen- dom en M. Vreeken. Vertrokken: H. Baumann naar Wölstein (Duitsohl.). WOERDEN. Personalia. Tot .ambtenaar bij het kantongerecht 1ste klasse te Utrecht is benoemd de heer J. van Dam, tot nu toe griffier bij het kantongerecht Woerden. Tot secretaris van de Gewestelijke Varkenscentrale voor Woerden is be noemd de heer M. Hijkoop, alhier. Pap voor de werkloozen. In deze be narde tijden is een daad gesteld door de N.V. „Nieuw Holland", fabriek voor melk producten alhier, zeer te prijzen. Deze fa briek toch heeft besloten aan werkloozen op nader te bepalen data 1000 Y. pap gra tis ter beschikking te stellen. Deze m'aat- regel strekt zich ook uit tot de minderbe deelden in Bodegraven, waarvoor even eens eenzelfde kwantum pap is beschik baar gesteld. Volksbond. Onder groote belang stelling is de jaarvergadering ge houden van den R. K. Volksbond. Deze vergadering was een zeer belangrijke, daar moest voorzien worden in de vacature van den voorzitter (die reeds eenigen tijd gele den bedankt had), benevens in twee an dere bestuursvacatures. De vergadering werd geleid door den waarn. voorz., den heer J. Blankesteyn, die de vele aanwezi gen met den geestelijken adviseur verwel komde. Tevens wenschte hij allen leden een Za lig Nieuwjaar met de beste wenschen voor 1934, de hoop uitsprekend, dat dit nieuwe jaar voorspoed mag beteekenen voor den bond onder Gods zégen. De notulen werden onder dankzegging zonder aanmerkingen goedgekeurd. Medegedeeld werd dat 4 leden hebben bedankt. Bij het punt mededeelingen werd aan gekondigd, dat de film „Kentering" niet eerder zal kunnen worden vertoond dan na en Hobbeltje boven op een hooge water massa. Jan verloor zijn roeispanen en even later werden ze met een smak ergens neer gesmeten. 't Was hun geluk, dat ze de goede richting uitgingen en op de kust van een bekend groot land terechtkwamen. 3 Maart. Juiste datum zal worden be paald. Een schrijven werd voorgelezen van het Centraal Bestuur over de actie voor de jeugdige werkloozen, hetwelk zoo spoedig mogelijk door het bestuur zal worden be handeld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek het volgende: Het aantal leden be droeg op 1 Jan. 1933 163. Op 31 Dec. was dit getal 150. De afdeeling Winterprovicie kocht voor dezen winter in voor een be drag van 2000. De Retraiteclub bloeit nog steeds. Reeds zijn er 150 oud-retraitanten. Het begrafe nisfonds telt 38 leden; terwijl de onder- afdeeling Kinderkerstfeest wederom op 28 Dec. j.l. een schitterend feest organiseerde voor de kinderen der leden. De penningmeester bracht een verslag in mineur toon. De ontvangsten over 1933 bedroegen ƒ1152,38, terwijl de uitgaven het getal aangeven van 1281.58, derhalve een nadeelig saldo van 129.20. Op 1 Jan. 1933 was in kas ƒ658,60, hetwelk nu nog blijft ƒ529.40. De controlecommissie bracht verslag uit over zijn bescheiden. Dit luidde: uitstekend in orde! Tot leden der nieuwe controle commissie worden benoemd: Th. v. d. Hei ligenberg, J. Willemse en A. Beving. De penningmeester werd dank gebracht voor zijn keurig beheer al waren de cij fers niet gunstig. Aan de orde was dan de behandeling der begrooting voor 1934. Deze werd goedgekeurd sluitend op een bedrag van 1234. De bespreking feestavonden gaf tot eeni- ge discussie aanleiding. Ze zullen worden gehouden op 4 en 8 Februari a.s. (Zondag en Donderdag). Opgevoerd zal worden een blijspel in 3 bedrijven getiteld: „De ziekte van Oom Chris". De huisgenootenkaarten zullen gelden voor de leeftijd tot 21 jaar. Punt 8: het beleid van het bestuur gaf slechts tot wei nig bespreking aanleiding. De heer J. Ver- mey drong aan op propaganda voor nieu we leden door huisbezoek. Aan de orde was dan de bestuursverkie zing. Candidaten van het bestuur waren: P. Borst (aftr.), B. Brandsen', J. Scheel en J. Kalverink. Tegencandidaten ware n: A. Teunissen, Th. de Bruyn en J. v. Spanje. Uitgebracht werden 62 stemmen. Bij eerste stemming werden gekozen P. Borst, J. Scheel en A. Thenussen, bij derde stemming B. Brand sen. Daarna had de verkiezing van een voor zitter plaats in de vacature Lunenburg. Bij tweede stemming werd gekozen de heer A. Theunissen bet 32 stemmen. Voor de rondvraag was weinig animo, waarna sluiting volgde. ZOETERWOUDE. De bevolking. Aantal inw. per 1 Jan. 1933 1960 m., 2123 vr. totaal 4083. Geboren 55 m. 54 vr. totaal 109. Gevestigd 177 m. 200 vr. totaal 377. Elders geboren, behoo- rende tot de bevolking dezer gemeente 5 m. 7 vr. totaal 12. Vermeerdering 237 m. 261 vr. totaal 498. Overleden 14 m. 12 vr. totaal 26. Ver trokken 132 m. 160 vr. totaal 292. Elders overledenen behoorende tot de bevolking dezer gem. 10 m. 3 vr. totaal 13. Vermin dering 156 m. 175 vr. tota.l 331. Totaal aantal inwoners der gemeente op 1 Jan. 1934: 2041 m. 2209 vr. totaal 4250. ZWAMMERDAM. Geboren: Gerritje d. van H. Jansen en A. Hoogendoorn. Ondertrouwd: Hendrik van der Wal jm. 30 j. en Marrigje van Leeuwen j.d. 31 j., te Alphen aan den Rijn Pieter Lekkerkerker jm. 27 j. en Adriana Wilhel- mina Hoogendoorn jd. 24 j., te Hekendorp. (J U... dai benl U! - U ui kent natuurlijk de verkeers- w regels. (U weet toch, dat ze er zijn om nageleefd te worden ijf :RUDT ysjus Dadelijk snelden eenige menschen toe, waar Jan en Hobbeltje zoo van schrokken, dat ze vuurrood werden. Ze dachten dat ze weer op het eiland aangekomen waren. Maar gelukkig vergisten ze zich en al ging het moeilijk, ze konden elkander toch be grijpen en verstaan. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10