(VÖROlk kedotdkttde&s ZATERDAG 13 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 BUITENLAND DUITSCHLAND. DE S.A.-MANNEN KRIJGEN EEN DOLK. Blijkens een decreet van de opperste S.A. leiding zullen S.A., S.S. en S.A. R.I. in dienstkleeding een S.A.-dolk dragen volgens het monster van de met Kerstmis door den chef van den staf der S.A. aan de S.A. gegeven eeredolk. De uitreiking ge schiedt via de S.A.-eenheden naar gelang van de afleveringen tegen contante beta ling door de S.A.-leiding. In den vrijen handel zal de dolk niet verkrijgbaar zijn. MUSSOLINI OVER DUITSCHLANDS BEWAPENINGS-EISCHEN. De speciale verslaggever van de „Daily Mail", Ward Price, heeft een onderhoud ge had met Mussolini, waarover hij het vol gende in zijn blad schrijft: De duce wenscht, dat Duitschland vol ledige gelijkstelling in defensieve sterkte onet de andere landen krijgt, en hij is van meening, dat een andere oplossing van het ontwapenings-vraagstuk niet mogelijk is. Duitschland, zoo zeide Mussolini verder, heeft verklaard bereid te zijn, om afstand te doen van alle vliegtuigen, geschut van meer dan 15 cm. en tanks van meer dan zes ton, maar Duitschland verlangt de de fensieve wapens, gelijk alle andere landen van Europa deze bezitten. Men kan onmogelijk dc logische kracht bestrijden van Duitschlands eisch om de fensieve wapenen te bezitten. FRANKRIJK HET STAVISKY-SCHANDAAL. Kamerdebat voortgezet. De Kamer hervatte gisteroohtend het debat over de interpellaties betreffende het schandaal-Stavisky. De radicaal-socialist Laoourt noteerde met voldoening de belofte van Chautemps om zijn toevlucht te nemen tot alle noodige strafmaatregelen. Uit naam van de socialisten van Frank rijk uitte de neo-socialist Déat onder toe juiching van de linkerzijde zich in "gelijken zin. Hij vroeg onverbiddelijke straffen, waardoor de beroering onder het volk tot bedaren komt en de republikeinsche in stellingen worden beveiligd. De voorzorgs maatregel moet zijn, zoo zeide hij, prompt recht te doen zonder dat wij zelf als rech ters of politie-agenten optreden. Ook Déat toonde niet de minste geestdrift voor de in stelling van een parlementaire commissie van onderzoek. Déat sprak zijn vreugde uit over de verklaringen van Chautemps wat betreft de reorganisatie van de politie, evenals over de wetsontwerpen betreffende plichtsverzaking en laster. Onder applaus van vele banken drong Déat aan op zuive ring van de bestuursdiensten in de boven ste rangen en op strenge reglementen wat aangaat de onvereenigbaarheid van parle mentaire en andere functies. In den namiddag zette Ybarnegaray het debat voort met de verklaring o.a., dat Oustric, ofschoon hij twee jaren geleden gevat was wegens oneerlijke practijken, nog niet was veroordeeld en dat hij zijn avon turiersleven en operaties had hervat. Hij verzocht een commissie van onderzoek. Drie moties werden ingediend, de eerste van Herriot, die vertrouwen in de regee ring uitspreekt. Ybarnegaray verzocht in stelling van een commissie van onderzoek van 44 leden en verzocht dit voorstel de prioriteit te verleenen. Motie van vertrouwen aangenomen. De kamer verwierp met 360 stemmen tegen 229 het voorstel van Ybarnegary, om een parlementaire enquete-commissie in te stellen. De motie-Herriot, welke het vertrouwen uitspreekt in de regeering, werd met 376 tegen 205 stemmen aangenomen. De kamer besloot tenslotte tot opheffing van de parlementaire onschendbaarheid van het radicaal-socialistische lid Bon- naure. Betoogingen te Parijs. Donderdagavond hebben voor het Ka mergebouw te Parijs betoogingen plaats gehad, welke de politie handen vol werk gegeven hebben. De betoogers hebben ver schillende malen getracht, om aaneengeslo ten het kamergebouw en ook het ministerie van arbeid binnen te dringen. Andere groepen trokken des avonds joe lend en zingend over de groote boulevards, maar overal hield de politie de overhand, ofschoon het nergens zonder botsingen ver liep. Op den Boulevard Raspail en den Bou levard St. Germain ontstonden straatge vechten. De menigte bombardeerde de po litie met flesschen, stoelen, tafelpooten, stukken hekwerk, enz. De terrassen der café's boden na herstel der orde een treu- rigen aanblik. Niet minder dan 100 arrestaties werden verricht en honderden betoogers en politie agenten werden min of meer ernstig ge wond. Een Fransch verslaggever werd het slachtoffer van zijn beroep. Op het mo ment, dat hij de gebeurtenissen op papier wilde zetten, geraakte hij midden in een schermutseling en werd onder den voet ge- loopen. Met ernstige verwondingen werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Alle gearresteerden zijn kort na midder nacht, nadat hun identiteit was vastgesteld, weer op vrije voeten gesteld. Ook in Lyon hadden Donderdag, naar de bladen melden, straatbetoogingen en onlusten plaats. OOSTENRIJK. CRISIS IN DE PARTIJEN. Dollfuss meester van den toestand. Het bestuur van de christelijk-socia'e partij is gisteren wederom in het parle mentsgebouw te Weenen bijeengekomen. Bondskanselier dr. Dollfuss bracht uit voerig rapport uit over zijn jongste onder handelingen met de leiding van de „Heim- wehr". In de vertrouwelijke besprekingen, wel ke hierop volgden, zouden de laatste ge beurtenissen in Oostenrijk een ruime plaats hebben ingenomen. Algemeen is men van meening, dat de jongste ontwikkeling in den boezem der partij gevaarlijk dreigt te worden voor de geheele christelijk-sociale beweging. De christelijk-sociale pers verklaart, dat de partij voor belangrijke beslissingen staat. Een nieuwe vorm van de christelijk- sociale, vaderlandsche beweging is nood zakelijk geworden. De politieke richtlijnen worden door bondskanselier Dollfuss uitgestippeld. Tijdens de beraadslagingen van het par tijbestuur zou Dollfuss verder de verkla ring hebben afgelegd, dat de regeering den toestand volkomen meester is. Een wijzi ging in den koers der regeering gaat met de benoeming van vice-kanselier Fey tot mi nister van den veiligheidsdienst in het ge heel niet gepaard. AMERIKA WASHINGTON VERTEGENWOORDIGD TE GENèVE. Wenscht echter geen verwikkelingen. Hugh Wilson zal den 17den dezer naar Genève vertrekken, om de Vereenigde Staten te vertegenwoordigen. Zijn instructies luiden, dat hij moet aan dringen op ontwapening, maar oppassen, dat de Vereenigde Staten niet gewikkeld worden in de Europeesche politiek. BUITENL. BERICHTEN MIJNONGELUK IN JAPAN Vier dooden, zes vermisten In de kolenmijnen van het Mitsoei-con- cern op het eiland Jesso (Kokkaido) in Ja pan heeft een ontploffing plaats gehad. Vier arbeiders zijn gedood, zes worden ver mist. HET ADMIRAALSCHIP „NELSON" AAN DEN GROND Gelicht en naar het dok gebracht Het admiraalschip „Nelson", één der grootste oorlogsschepen ter wereld, is gis terenmorgen ter hoogte van Portsmouth, toen het deze haven verliet, aan den grond geloopen. De „Nelson" wordt als het „wonderschip der Britsche marine beschouwd. Men zegt, dat het bijna onmogelijk kan zinken. Het vlaggeschip „Nelson" is gistermiddag te zes uur, twee uur vóór hoogtij, weer vlot gebracht. In den loop van den dag was het schip lichter gemaakt door de verwijdering van munitie en brandstof. Het schip is ver gezeld van twee sleepoboten naar het dok gegaan voor inspectie. De toeschouwers waren gisteren overigens getuige van een merkwaardige poging om het schip vlot te brengen; zeven destroyers kregen n.l. last om .met volle kracht langs de „Nelson" te varen in de hoop, dat hun deining het schip in staat zou stellen van den grond los te komen, doch deze poging bleef vruchteloos. De Britsche draadlooze dienst meldt nog dat de stranding geschiedde bij afnemend getij. Er werden dadelijk vijf sleepbooten heen gezonden van de werf van Portland. Er wordt niet verwacht, dat het schip ern stige averij zal hebben. De „Nelson" was uitgevaren om deel te nemen aan den voorjaarskruistocht van de „home fleet", van welke het 't vlaggeschip is en was op weg naar Arosa in Spanje, de eerste haven welke het schip zou aandoen vóór zijn bezoek aan West-Indië. UIT DE OMGEVING WOUBRUGGE. De laatst lootjes. Nog enkele loten ten bate van het Crisis-Comité zijn onverkocht, zoodat nog niet kan worden overgegaan tot de trekking, waarbij een rijwiel als eer ste prijs beschikbaar is gesteld. Wie dus dit 1 middel voor het goede doel wil steunen wachte niet langer en koopt de laatste lo ten. NOORDWIJKERHOUT De werkloosheid. Aan het einde van deze week staan als zijnde geheel werkloos ingeschreven 436 personen, waaronder een 410 landarbeiders en 17 bouwvakarbeiders. Paard op hol. Vrijdagvoormiddag was de kruidenier v. D. uit Vogelenzang met hit en kar zijn waren aan 't bestellen in de Nieuwe Duinstraat, toen plotseling de hit ergens van schrikte en op hol sloeg met v. D. op den wagen. Deze kon het dier onmogelijk tot stilstand brengen; het holde den geest over naar de richting Juliana- straat, waar het door een persoon bij de teugels werd gegrepen en tot staan werd gebracht. Het mag als een wonder be schouwd worden dat v. D. er zonder eenig letsel vanaf is gekomen. Een en ander i bracht de heele buurt op stelten. poetst Uw tanden met De Nederlandsche Tandpasta K. J. M. V. Het Januari-programma ziet er zooals we van K. J. M. V. gewoon zijn weer keurig uit. Maandag 22 Jan. houdt de heer E. Fran ke, leeraar aan de H. B. S. voor meisjes in den Haag, een lezing over: „Liefde en ver liefdheid". Op Dinsdag 23 Jan. spreekt de heer Engels, lid der Tweede Kamer over: ,.De opbouw der nieuwe maatschappij", le deel: „Hoe het niet moet". Maandag 29 Jan. spreekt de heer J. A. M. Pijnenburg, gem.- secretaris alhier, over: „De gemeente en haar organen". OEGSTGEEST. Aanrijding. Op het kruispunt Gevers straat en Prins Hendriklaan had een bot sing plaats tusschen een auto bestuurd door J. T., wonende te Lisse en een auto bestuurd door J. de N., wonende te Leiden. Beide auto's werden belangrijk beschadigd. De oorzaak moet gezocht worden in het feit, dat T. het verkeer van rechts geen voor rang heeft verleend. Proces-ver baal is op gemaakt. RIJNZATERWOUDE. Yreïdadigheidsconcert. Op Woens dagavond werd alhier in het Nutsgebouw een weldadigheidsconcert gegeven door de gemengde zangvereeniging „Excelsior" en „Sursum Corda" te Leimuiden ten bate van het plaatselijk Crisiscomité alhier. Te on geveer 8 uur opende de voorzitter van het Crisiscomité, de- edelachtb. heer J. A. Bakhuizen, burgemeester dezer gemeente, in een kernachtige en geestige toespraak dezen avond. Spr. memoreerde het ontstaan en de werkwijze van het crisiscomité en waarom deze avond gehouden moest worden. Hij hoopte, dat alle aanwezigen er eenigszins rekening mee gehouden hadden voor welk doel zij gekomen waren en dat zij van een goed gevulde beurs voorzien waren. Want iedereen begrijpt wel dat het vanavond om de dubbeltjes te doen is. Spr. bracht grooten dank aan de beide zangvereni gingen en hun directeuren, die wederom, evenals verleden jaar, zoo bereidwillig ge weest zijn geheel belangloos hun medewer king te verleenen. Dit wordt door het crisiscomité op zeer hoogen prijs gesteld. Spr. deelde mede, dat het crisiscomité uit gebreid was met twee dames n.l. mej. Kie- bert en mej. Geertsma en bracht dank aan deze dames voor wat zij reeds gedaan had den. Deze aanvulling was froodig in ver band met de verstrekking van kleeding- stukkken, daar hebben wij, volgens de vrouwen, toch geen verstand van. Spr. bracht nog naar voren de wekelijksche collecte die zeer weinig opbrengt en dit was wel de groote oorzaak dat wij dezen avond moeten houden en uitmoeten zien om op andere wijze onze middelen te ver sterken teneinde zooveel mogelijk de lij dende menschheid tegemoet te komen. Want als het comité geen middelen heeft kan zij ook niets doen. Sommigen wer pen zelfs waardelooze munten of anciere nietswaardige metalen in het crisisbusje. Dit is voor het crisiscomité niet prettig. Doch men moet bedenken dat men daar het crisiscomité niet mee heeft maar zich zelf. Als men bedenkt dat al hetgeen men bezit aan geld en aardsche goederen ook gegeven is door het opperste gezag en al onze gaven voor God verantwoord moeten worden. Daarom spoor ik iedereen aan, geef naar uw stand en vermogen, dit zijt gij verplicht. Voorts bracht spr. nog dank aan het Nutsbestuur voor het welwillend beschikbaar stellen van haar gebouw. En hiermede gaf spr. het woord aan de beide zangvereenigingen tot het afwerken van het programma. Door de R.-K. gemengde zangvereeniging „Sursum Corda", directeur de heer J. van der Meer uit Alkemade werd ten gehoore gebracht „Gebed voor 't Vaderland", van Arnoeld Spoel en „Troost der Toonkunst", van P. Mart. Zijderlaan. Door de Prot. ge mengde zangvereeniging „Excelsior", di recteur de heer W. Mizee, uit Oegstgeest, werd ten gehoore gebracht „Wilt heden nu treden" van Hub. Cuipers en „O, Heer, die daar", van Hub. Cuipers. Door de bei de koren werd gezamenlijk onder leiding van directeur Mizee gezongen „Moeder en kind", van P. J. Wierts. Hierna volgde pauze waarin verschillende attracties plaats hadden als grabbelton en verlotin gen van voorwerpen. Er heerschte den geheelen avond een zeer oangename stem ming. Na de pauze werd door Exceisior ten gehooqre gebracht. „Dit is de dag", van J. S. Bach en „Du Hirte Isriëls", van Borstniansky. Door beide koren gezamen lijk „Avondklokken" van Bortsniansky. Daarna nog door „Sursum Corda" „Kikker cantate", van S. Hennig en een landelijke repetitie-zangspel van Frans von Suppé. En hiermede was het programma afge werkt. De zangnummers werden door bei de vereenigingen op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore gebracht, waarvoor hun een langdurig en krachtig applaus werd gebracht. Buitengewoon werd op prijs ge steld het tableau en de daarin vertolkte zang van mej. Snoek van „Excelsior" en de landelijke repetitie van „Sursum Cor da". Dit was dan ook in een woord prach tig. Hierna had de verloting plaats van in de pauze verkochte loten. Verschillende aanwezigen kwamen in het bezit van zeer fraaie prijzen als dekens enz. Na afloop van dit alles werd het offi- cieele gedeelte door den voorzitter met een keurige slotrede gesloten. Spreker bracht groote dank aan de beide zang vereenigingen voor hun uitstekende zang waarvan wij hebben genoten. En spoorde de ingezetenen van Leimuiden en Rijnza- terwoude aan deze vereenigingen zoo krachtig mogelijk te steunen, mede gezien de opvoedkundige kracht die er van der gelijke vereenigingen uitgaat. Het meest sympathieke deed spr. wel aan het geza- melijk optreden van de Prot. en R.-K. ver eenigingen. Hieraan kunnen velen een goede les nemen. Hij hoopte van ganscher harte dat de zangvereenigingen voor wel ke het nu ook geen rooskleurige tijd is om te blijven bestaan, zich mochten handhaven en dat het niet de laatste keer zou zijn, dat wij hen hoorden. Verder bracht spr. dank aan allen die hadden me degewerkt om op deze wijze het plaatse lijk comité te steunen en niet het minst aan de winkeliers uit Leimuiden en Rijn»- zaterwoude. Hierna bleef men nog eeni- gen tijd gezellig bijeen waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. Daar er vart- uit de zaal niemand het initiatief nam orai een woord van dank aan het crisicomite te richten, achten wij het niet meer alls plicht om in dezen een woord van warme hulde te brengen aan het plaatselijke cri.- siscomité voor de wijze waarop zij geheèl belangrloos zich alle moeite getroost om naar vermogen de menschen die hiervoor in aanmerking komen te steunen. RIJNSBURG Bloemenhandel. Nadat het eenige da gen was goed gegaan voor de trekkers, is er nu een kentering gekomen en zijn de prijzen van de meeste soorten naar bene den gegaan. Gelukkig, dat er nog aardig wat gekocht wordt voor export. Ware dit niet het gevau, dan zouden de prijzen ze ker zeer laag zijn. Op heden werd betaald per dozijn William Copland 0.380.42, Moore 0.180.25, Gele Prins 0.370.44, Prins van Oostenrijk 0.250.30, Ibis JD.28 0.32, La Reine 0.180.24, Narcissen 1.802.10 per 100, Hyacinthen 5*10 6.20 per 100. SASSENHEIM. K.J.M.V. „St. Stephanus". Woensdag avond behandelde Mr. de Kort uit Bussum. voor genoemde vereeniging het eerste deel van de aangekondigde voorlichting$;actie de K.J.M.V.: „De Opbouw der nieuwe Maat schappij". De voorzitter opende de vergadering met een kort welkomstwoord tot de aanwezigen. Behalve de leden waren nog vele belang stellenden (waaronder leden van de Elanze en L.T.B.) aanwezig. Hierna hield Mr. de Kort zijn lezing over het onderwerp van hedenavond „Hae het niet moet". Na 'n korte inleiding schetste spreker ons den ellendigen toestand, waarin Europa sinds de wereldoorlog verkeerde. Deze toe standen maakten het mogelijk dat het Com munisme en Fascisme zich snel ontwikkel den. In Italië begon de reactie. Mhssolimi wist zich van de macht meester te maken en heeft orde in het land gebracht. Maar van z'n program van 1918 is niet veel meer overgebleven. In Duitschland, dat door den vrede van Versailles wel zwaar getroffen werd, heerschte groote ellende en armoede. Het Communisme nam er hand over hand toe. Toen Hitier naar de macht greep, werd het 'n strijd tusschen Communisten en Nazi's. Vele katholieken, door valsche voorspie gelingen misleid, gaven hun steun aan Hitler, die zonder deze steun niet zoo. spoe dig aan de macht gekomen zou zijn. Maar waar blijven nu al die mooie voorspiege lingen? Spreker schetste ons vervolgens hoe de katholieken daar systematisch ver drukt worden. Hoe staat het nu met de fascistische be weging in ons land? De Duitsche beweging heeft er zeer zeker groote invloed op gehad, maar ons volk is echter van 'n geheel ver schillend karakter. De vrijheid, welke wij zoowel op godsdienstig als maatschappelijk gebied bezitten, geven wij niet zoo spoedig prijs. Dit is de oorzaak dat wij nu nog 15 a 20 fascistische vereenigingen tellen in ons land. Spreker ontzenuwde voorts het N.S.B.- programma, waarvan niet veel overbleef. Wanneer ooit de N.S.B. aan de macht kwam, zouden wij onze vrijheid op staat kundig maar vooral op godsdienstig gebied zeer zeker verliezen. Te meer daar de op perste leiding der N.S.B. in handen van vrijmetselaars is. „Katholieken, zoo eindigde spreker, „blijft onder deze omstandigheden nuch ter en blijft vereenigd. Nu meer dan ooit wordt er vertrouwen in ons zelf gevraagd". Na 'n langdurig applaus, dat op deze in teressante en leerzame lezing volgde, was er gelegenheid om vragen te stellen. Hier van werd door sommigen gebruik gemaakt. De voorzitter dankte Mr. de Kort voor z'n duidelijke uiteenzetting van dit onder werp, waarna de vergadering werd geslo ten met de K.J.M.V.-groet. Woensdag 17 Jan. zal Mr. de Kort het 2de deel dezer actie behandelen n.l. „Hoe het moet volgens de christelijke beginse len". Wij verwachten dat allen weer aan wezig zullen zijn. Personalia. Voor het Mercurius-diplo- ma Duitsche Handelscorrespondentie is ge slaagd de heer J. A. N. de Leeuw. Prijsjassen werkloozen. Dinsdag a.s. zal in he K.S.A.-gebouw een wedstrijd wor den gehouden met prijsjassen, waaraan 208 werkloozen zullen deelnemen. De prijzen zullen bestaan uit. spek, vet enz. Het comité hoopt op de medewerking van de Sassen- heimsche burgers en winkeliers om dezen wedstrijd zoo goed mogelijk te doen slagen. Klankbord. Aanstaande Zondag zal voor het eerst het nieuwe eiken klankbord in gebruik gesteld worden, al hangt dit nog boven het primitief gemaakte preekge- stoelte. We hopen op goed resultaat voor degenen, die in de achtenste hoeken der kerk hun plaatsen hebben. KATWIJK. Slagers. Gisterenavond hield de Sla- gersvereeniging Katwijk en O. een leden vergadering in „De Roskam". De opkomst was zeer goed. De voorzitter, de heer J. Vooys, opende de vergadering met een woord van welkom en gaf vervolgens het woord aan den secretaris, den heer W. Cas- pers, tot het lezen der notulen en jaarver slag. Uit het uitgebreid en keurig jaarver slag memoreeren we, dat de vereeniging bloeiende is. Het ledental is stijgend. In 1933 is het 10-jarig bestaan der vereeniging her dacht. Op de statuten werd de Koninklijke goedkeuring verkregen, nadat de plaatse lijke vereeniging was toegetreden tot den Nederlandsche Slagershond. Gemomoreerd werd de oprichting der Crisis-varkenscen trale, dat voor de slagers geen welkom iets was, vanwege de hieruit voortvloeiende kosten. Ook de stichting der Crisisrundvee- centrale werd door de slagers niet met blijdschap begroet. Door de 200 pet. ver hooging van accijns moesten de slagers het vleesch met 5 ct. per pond verhoogen. Het publiek werd bericht wat daarvan de oorzaak was. Een poging om de keurlooncn verlaagd te krijgen had nog geen succes. Voor deze aangelegenheid kwam de heer J. v. Eeden, secr. der R. K. Slagersvereeni- ging en lid van de Commissie van Overleg de raadsleden van voorlichting dienen. De heer v Eijk vertegenwoordigde de af dee ling op de jaarvergadering van den Bond te Vlissingen. Op de groote vergadering op 25 Oot. te Utrecht waren velen der afdee- ling tegenwoordig. De secr. mocht bij wijze van applaus den dank der vergadering in- oogsten. De bestuursleden J. Vooys, v. Eijk en C. Timmers werden herkozen. Uit het voltallig bestuur werd tot voorzitter her kozen de heer J. Vooys. Het verslag van den penningmeester, den heer Timmers, gaf een nadeelig saldo aan. Bij de rondvraag werd uitvoerig gespro ken over saamhorigheidsgevoel en het be- concurreeren van elkander op minder faire wijze. Na bespreking van eenige huishou delijke aangelegenheden werd de verga dering door den voorzitter op de gebruike lijke wijze gesloten. KATWIJK AAN DEN RIJN. A. F. Sluyter. t Gisterenavond is hier overleden de heer A. F. Sluyter, een in Katwijk-Rijn en Zee algemeen bekende persoonlijkheid. De heer Sluyter was eenige jaren lid van het R. K. Kerkbestuur. De overledene bereikte den leeftijd van bijna 92 jaar en was op één na de oudste inwoner van Katwijk-Rijn. VOORHOUT Gemeenteraad. In de gisterenavond gehouden Raadsver gadering heeft de heer J. H. v. d. Voet, we- geins gezondheidsredenen, ontslag geno men als lid van den Gemeenteraad, na ruim 15 jaar in de Vroedschap zitting te hebben gehad. Over het adres van den R.K. Volksbond, om geen korting toe te passen op de werkloozen die uit de bondskassen trekken, staakten de stemmen. De begroo ting werd ongewijzigd naar Ged. Staten teruggezonden. DE ZILK Inbraak. Door onbevoegden is de water molen, staande in den „Kleine Zilkerpol- der" alhier, opengebroken en van den motor een drijfriem ontvreemd, ter waarde van 60. De politie stelt een onderzoek naar de(n) dader(s) in. Prijsjassen. Ook in café „Duinzicht van den heer Geerling vond de jaarlijksche prijsjasserij plaats om carbonade. Er wa ren veel liefhebbers. De prijzen werden gewonnen door: 1. P. Witteman en D. v. Noort, 2. M. Geerlings en C. v. Straelen, 3. P. de Groot en Th. Zuiderduin, 4. C. v. Elk en J. Opdam, 5. C. v. Maris en M. Zuiderduin. Er werd vlot en aangenaam gespeeld. ZOETERMEER—ZEGWAART Missie-tentoonstelling. In de parochie dezer gemeenten bestond een naaikrans, die werkzaam was voor kerk en armen. Van haar bestaan werd niet veel meer be merkt, totdat de tegenwoordige pastoor, de zeereerwaarde heer Leusen, de krans nieuw leven inblies. Haar werkkring werd toen ook uitgebreid tot werkzaamheden voor de Missie. Thans wordt door haar een missie tentoonstelling georganiseerd, de eerste op dit gebied in deze gemeenten. Op Zondag 21 Januari a.s. en niet morgen, zooals eerst was bepaald, wordt deze eerste missie-ten toonstelling gehouden, des avonds 7 uur, in café „de Gouden Leeuw", van den heer A. J. J. van Well te Zoetermeer. Door een missionaris zal gesproken worden, een en ander toegelicht met lichtbeelden. Eenige attracties zullen het bezoek animeeren. H. Vormsel. Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur, arriveerde alhier Z. H. Exc., de Bisschop van Haarlem voor het toedienen van het H. Vormsel, dat aan 94 jongens, 94 meisjes en 3 volwassenen werd toegediend Van de woningen van verscheidene pa rochianen werd in verband met het hooge bezoek gevlagd. ZEGWAART Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op Maandag 15 Jan., des avonds te 7 uur, ten Raadhuize. Pun ten van behandeling: 1. Mededeelingen. 2. Subsidie ontspanningslokalen. 3. Presentie geld Steuncommissie. 4. Benoeming leden der Commissie tot wering van schoolver zuim. 5. Goedkeuring gunning woningbouw Buitengewone aflossing geldleening. (op brengst verkoop bouwterrein). 6. Goedkeu ring jaarstukken drinkwaterleiding. 7. Wij ziging statuten drinkaterleiding. 8. Vast stelling bouwverordening. 9. Verhuur tuin grond Molenstraat. 10. Onbewoonbaarver klaring woning wijk A no. 124. 11. Wijzi ging begrooting 1933 en 1934.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9