ZATERDAG 13 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 In den aanhef van dat verslag wordt het feit van 10 jaar bestaan gememoreerd. De vereeniging heeft bewijs geleverd een noodzakelijke instelling te zijn en heeft vol komen aan haar doel beantwoord. Het ledental dat in het eerste jaar 418 was, is nu opgeklommen tot 1010. Het verslag geeft eenige cijfers waaruit blijkt hoe belangrijk deze vereeniging is In de 10 jaar is aan contributie ontvan gen 28.353.85 en alleen aan de gewone verpleegkosten buiten de overige 'uitkee- ringen, vrij vervoer enz., is uitbetaald 16.283.50. Aan het einde van het jaar 1933 waren er 60 leden le klas, 298 2e?klas en 652 leden 3e klas, totaal 1010 leden; een vermeer dering van 44 leden in dat jaar. Er zijn 6 leden overleden. Voor 5 leden is het vrije vervoer gegeven en 36 leden werden verpleegd; 8 in het Acad. Zieken huis en 28 in het St. Elisabeth-Gesticht. Omtrent het financieel verslag stippen wij aan, dat de ontvangsten bestonden uit contributiën 60 leden le klas 569.40, 298 leden 2e klas 1435.80 en 652 leden 3e klas 1598.30, totaal aan contributie 3594.50. De rente beliep 163.74. Totale ontvangst 3759.24. De uitgaven waren o.a. voor: 1 lid le klas 17 dagen 68.14 leden 2e klas (kin deren) 1155.9 leden 2e klas 955. 2 leden 3e klas 157.en 10 leden 3e klas 540.De uitkeeringen voor kinderen alzoo 2178.en voor de betalende leden 697.50; totaal aan uitkeeringen 2875. voor vrij vervoer werd 204.30 uitgegeven. De overige belangrijke posten zijn secreta ris-penningmeester 300.bodeloon 359.50 plus 78.voor gratificatie. Omtrent het beheer wordt door den voorzitter medegedeeld, dat maandelijks de door een oommissie bestaande uit de hee- ren P. Beyh en Chr. M. v. d. Meer controle wordt uitgeoefend. De rekening is onder zocht door de leden de heeren L. J. Bos man en W. Ammerlaan. De heer Bosman rapporteert gunstig waarna de rekefiing wordt goedgekeurd. De voorzitter brengt daarbij dank aan den secretaris-penningmeester voor de goede vervulling van zijn functie. Het salaris van den secretaris-penning meester wordt weder bepaald op 300. De bestuursvoorstellen inhoudende: a. vyf maal vrij vervoer naar een ziekenhuis- inrichting te Leiden; b. een H. Mis opdra gen wanneer een lid (patiënt) verpleegd wordt in een ziekendnrichting en voorzien is of wordt van de laatste H. Sacramenten en c. vrij vervoer per auto naar het zieken huis te Leiden, wanneer de geneesheer dit noodzakelijk acht, worden aangenomen. De heer G. Overdevest achtte het eenigs- zins onbillijk dat alleen voor de leden die in een ziekeninriohting verpleegd worden een H. Mis wordt opgedragen. Het bestuur kon, na beraadslaging, het voorstel niet wijzigen. De aftreden-de bestuursleden, de heeren Chr. M. van der Meer en J. Berk Gzn. werden bij acclamatie herbenoemd. Bij de rondvraag verkrijgt de weleerw. heer H. Brans het woord. Spr. uit de beste wenschen voor de vereeniging en de leden. Voor de vereeniging zoo weinig mogelijk zieken en aan de zieken de kracht van O. L. Heer om de kruisen geduldig te dra gen. Spr. uit zijn waardeering aan den goeden geest die deze vereeniging be heers cht n.l. de beoefening van chr. naas tenliefde tot steun iin elkanders lijden en nood. Bij deze ernstige woorden over zieken wil Z.Eerw. een en ander mededeelen om trent den toestand van den Hoogeerw. Deken Jansen. Volgens de medici is er in de ziekte wel eenige verbetering doch de patiënt zelf is eenigzins lusteloos. In ieder geval is de toestand van onzen Herder ernstig, weshalve de voorzitter voorstelt een gebed tot herstel tot God te richten. De penningmeester verzoekt ons mede te deelen dat de waarschuwingen aan ach terstallige betalers steeds door het Bestuur worden voorgeschreven eri niet op zijn per soonlijke. De voorzitter zegt echter steeds mede te onderteekenen, zoodat dit -vermoe den niet kan bestaan. De heer G. v. d. Hoeven wil ook een ver goeding geven aan de commissie die jaar lijks controleert, omdat de maandelijksche controle ook met 35.gehonoreerd wordt. De voorzitter acht dit niet zoo zeer noo- dig en ongewoon. Na een krachtige aanbeveling tot de leden, om vooral de kinderen die 14 jaar worden in te schrijven, sluit de' voorzitter de vergadering. STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT Conservator physiologie Bij beschikking van den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen, is voor het jaar 1934 benoemd tot conservator bij de physioogie aan de rijksuniversiteit al hier dr. J. W. G. ter Braak, arts. J. ROMANESKO f In den ouderdam van 74 jaar is te Zuilen overleden de heer J. Romanesko, van 1895 tot 1923 markt- en havenmeester en later directeur van dien dienst hier ter stede. Voor zijn functie in het markt- en ha venbedrijf was de heer Romanesko in specteur van politie, eerst te Gouda, daar na alhier. De ter aardbestelling zal plaats hebben Maandag a.s. op de Begraafplaats te Soest- bergen. „Ruim Baan". Wij verwijzen naar een advertentie ïn dit nummer, waarin de hervatting der repe tities van „Ruim Baan" wordt aangekon digd. LEIDSCnE KUNSTVEREENIGING Tentoonstelling Constant Permeke In het Stedelijk Museum de Lakenhal is hedenmiddag geopend een door de Leid- sche Kunstvereeniging gearrangeerde ten toonstelling van schilderijen.van Constant Permeke. De voorzitter der L. K. V., de heer mr. J. Slagter, sprak daarbij een in leidend woord. Spr. begon met aan te halen, wat Cautier vertelt van de bewonderaars van de na volgers van Louis David, omstreeks 1830. Die bewonderaars van een dood en kil klas- sicisme zeiden, dat de jonge schilders der toen opkomende romantische school met Delacroix vooraan getatoueerde wilden waren, die schilderden met een dronken bezem. Nu, 100 jaren later zal niemand het meer wagen, dit ten opzichte van Dela croix te herhalen, maar men zegt nu het zelfde van Permeke. Dit leert, dat men met dergelijke oordeelvellingen voorzichtig moet zijn. Het is verder niet van belang ontbloot er op te wijzen, dat Karei van de Woestijne, een der grootste dichters van den modernen tijd en bovendien een zeer fijne, klassiek geschoolde en klassiek den kende geest het werk van Permeke al ja ren geleden met hartstocht heeft verdedigd. Ook dit moge hen, die op grond van hun in genomenheid met klassieke kunst hun ver zet tegen Permeke uitroepen, tot eenige bescheidenheid manen. Bij het werk van Permeke, die nu een vijftiger zal zijn en kan bogen op een om vangrijk oeuvre, waarin de lijn van een zeer gespannen wil is waar te nemen, be hoeft men eigeplijk niet veel te praten, want er.is niets in dit werk, dat zich stelt tusschen den beschouwer en het wezen van het werk. Het bevat geen «litteraire of andere symbolen, geen cultureele strekkin gen, geen sociale Oordeelvellingen of con stateeringen. Het is niets dan de beklijving van een geweldige ontroering, die de na tuur in haar gestadige vernieuwing bij Permeke teweegbrengt. Aan die natuur wordt niets geïdealiseerd of gepoëtiseerd. Voor Permeke is de natuur het eeuwige veld van een somberen, noodlottigen strijd van menschen en elementen; niet van ste delingen, maar van hen, die met hun han den aan de aarde en de zee hun dagelij ksch brood moeten ontrukken. In die visie van Permeke is een indruk wekkende grootheid; wie zich even heeft gewend aan het ongewone van zijn taal, zijn oogenschijnlijke ruwheid, zijn geweld dadigheid in zijn barre vereenvoudigingen, zal onder den indruk van die grootheid ko men en zal ook de teederheid daarin ont waren. Deze tentoonstelling geeft slechts een beeld van een deel van Permeke's werk; hier zijn alleen landschappen en zeeën, een enkel stuk uitgezonderd. Over de verbeel ding van de menschelijke figuur bij Per meke bestaat minder eenstemmigheid; ve len vinden, dat hij hierin op essentieele punten tekort schiet, terwijl anderen ook daarin iets groots zien. In elk geval zien wij, dat Permeke behoort tot die geesten, die fel verzet en geestdriftige bewonde ring wekken en dat zijn meestal niet de kleine geesten. Spr. eindigde met de woorden van Karei van Woestijne, dat het Werk van Permeke, hoe zeer het afwijkt van de werkelijkheid, nooit onwezenlijk, laat staan als levenloos aandoet. AMBACHTSSCHOOL TE LEIDEN Inschrijving van nieuwe leerlingen. Blijkens de advertentie, voorkomende in dit blad, bestaat weder gelegenheid voor inschrijving van nieuwe leerlingen. Jongens, die in Maart van dit jaar den leeftijd van 12 jaren hebben bereikt, kun nen -tot de school worden toegelaten. De opleiding voor de vakken, genoemd in de advertentie, duurt drie jaren, waar na aan de leerlingen een diploma kan wor den uitgereikt. Het schoolgeld wordt bepaald naar het inkomen der ouders en kan maandelijks worden voldaan. Wij raden een ieder, die belang stelt in of belang heeft bij dit onderwijs, aan, zich met den directeur der school in verbinding te stellen, die gaarne alle gewenschte in lichtingen verstrekt. WAT DE SOCIALE VERZEKERING BIEDT. Overzicht van loopende renten en uit keeringen krachtens de Invaliditeitswet en Ouderdomswet. Stand op 1 December 1933: Volgens den stand op 1 December 1933 worden uitge keerd in het gebied van den Raad van Arbeid Leiden: 1347 Invaliditeitsrentem ad 198.778.29 3246 Ouderdomrenten 486.798. 788 Weduwenrenten 131.903.45 425 Weezenrenten 68.724.61 Totaal 886.204.36 Voor alle Raden te zamen zijn die bedra gen: 43171 Invaliditeitsrenten ad 6.135.937,21 104520 Ouderdomsrenten 15.740.165.48 25443 Weduwenrenten 4.157.266.27 13839 Weezenrenten 2.160.436.62 Totaal 28.193.805.58 Bovendien werden tot op 1 December 1933 in totaal 48845 personen voor reke ning van het Invaliditeitsfonds behandeld of verpleegd, waarvan alleen in het gebied van den Raad van Arbeid te Leiden 1143 verzekerden. Uit bovenstaande gegevens is voldoende te concludeeren het groote nut van de So ciale Verzekering. Houdt dus uw Rente- kaart in waarde. Gemeenteraad De gemeenteraad zal ter behandeling van de begrooting samenkomen op Maandag, 22 Januari a.s. des namiddags te 2 uur. En VAN ONZE ADVERTEERDERS. HEROPENING VAN HET VISCHPALEIS. Na 'n algeheele restauratie is hedenmid dag de vischhandel van den heer A. Ger- ritse, eHt Vischpaleis, in perceel Haarlem merstraat 87, heropend. Er werd thans 'n geheel stofvrije kast gemaakt, terwijl de achter den winkel gelegen kamer bij de zaak werd getrokken als eetsalon. De voorraad artikelen, gebakken visch en visch in blik en glas is nog aanmerkelijk uitgebreid, zoodat de vischliefhebbers thans voldoende keus hebben. zoo noodig, op Maandagavond, Dinsdag 23 Jan. des middags. Woensdag 24 Januari des midadgs en des avonds. Donderdag 25 Ja nuari des middags en des avonds en Vrij dag 26 Januari des middags en des avonds, in de benedenzaal van het gebouw „Tot Nut vn 't Algemeen", Steenschuur 21. Hazardspel. In een lunchroom zijn gisteren door de politie betrapt op het geven van gelegen heid tot hazardspel de 55-jarige G. L. uit Den Haag, de 40-jarige J. v. M. uit Rot terdam en de 50-jarige A. W. uit Den Haag. De laatste maanden had de politie reeds herhaaldelijk klachten gekregen, dat er ongure typen op de markt rondzwier ven, die boeren naar café's en lunchrooms lokten, waar zij hun behendigheidsspelen op hen botvierden. De loterij der St. Elisabeth- en St. Vincentiusvereeniging. Het gaat goed met den verkoop der lo ten, we kunnen tevreden zijn, maar.... niet voldaan. Dat zijn we pas als het laat ste lot is geplaatst en dat gebeurt natuur lijk spoedig, dat staat vast. Vooral in onzen winkel, Korenbrugsteeg de vroegere zaak van den heer Driessen, waar onze schitterende colectie prijzen is geëtaleerd, loopt het druk. Heeft U die prij zencollectie reeds ge zien? Neen? en de stad is er vol van, maar dan moet u beslist eens komen kijken, u zult verbaasd staan. Kijkers worden hier feeslist koopers. En dan nog het doel, waaraan u op deze manier uw steun verleent. Is er mooier dan zijn medemensch, in droevige omstan digheden verkeerende, hulp te bieden; en zoo u dit op deze prettige manier kunt doen, zoudt u dit dan kunnen laten? Neen immers! Welnu, koopt een of meer onzer loten en dit doel iis bereikt De Loterij-commissie. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Overzicht van de Arbeidsbemiddeling in het jaar 1933: Aantal aanbiedingen mannen 117560 (in 1932 146611); idem vrouwen 2682 (in 1932 2328); totaal aantal aanbiedingen 20242 (in 1932 16939). Aantal aanvragen mannen 2761 (in 1932 2294); idem vrouwen 1931 (in 1932 1584); totaal aantal aanvragen 4692 (in 1932 3878). Aantal plaatsingen mannen 2604 (in 1932 2165); idem vrouwen 1461 (in 1932 1204); totaal aantal plaatsingen 4065 (in 1932 Bloemist-, Land- en Tuinbouwbond. Donderdag werd de jaarvergadering ge houden van den R. K. Land- en Tuinbouw- arbeidersbond afd. Leiden. De voorzitter opende met den christ. groet en was zeer tevreden over de op komst voor deze vergadering en wenschte de leden een gelukkig en zalig nieuwjaar. De Geestelijk adviseur kapelaan Dorbeck hield een causerie over Dr. Schaepman, welke met groote belangstelling werd ge volgd. Daarna was verkiezing wegens verande ring in het bestuur waarbij de secretaris niet herkozen werd. De rondvraag was niet belangrijk, waar na de voorzitter den geest, adviseur dankte voor z'n causerie. Na een opwekking en krachtig propagandawoord sloot hij daar op de vergadering met den chr. groet. Handelsregister K. v. K. W z i g i n g e n: 1717 A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij N.V. Leiden, Doe- zastraat 1. Uittr. Comm. Dr. A. G. Chr. de Vries, Amsterdam, d.d. 31 Dec. 1933. 2746. L. Beuk Noord wijk, Jan Kroonweg 76. Stalhouderij en melkhandel en autover huurinrichting. Bijv. uitgeoef. bedr.: han del in automobielen (sinds Sept. 1933). Door het gemeentebestuur van Voorburg is gisteren ten raadhuize aanbesteed het aanleggen en rioleeren van de Bilderdijk- laan, dwars door den Veen- en Bronck- horstpolder, beginnende bij het eind van de Laan van Nieuw-Oosteinde nabij de Haag- sche grens en uitkomende op de Badhuis laan nabij de Bad- en Zweminrichting. In gevolge het desbetreffende raadsbesluit werd dit werk zesledig aanbesteed, zulks in verband vooral met de tewerkstelling van werLloozen, aangezien de werken als object van werkverschaffing worden benut. Ingekomen waren 8 biljetten, met als laag ste inschrijvers voor: bestek I. L. C. Corver, te Leiden, voor 112.000. Bestek II. L. C. Corver, Leiden, 144.000. Bestek ni. C. Belt, Soestdijk, ƒ145.700. Bestek IV. L. C. Corver, Leiden 72.000. Bestek V. L. C. Corver, Leiden ƒ74.000. Bestek VI L. C. Corver Leiden, voor 76.000. Geslaagd voor het Mercuriusexamen Engelsche Handelscorrespondentie de hee ren J. A. Duffels en J. Lubach, leerlingen van de Middelbare Handelavondschool „Kennis is Macht" te Leiden. Hiermede zyn alle leerlingen van de handelsavondschool die voor dit examen opgingen, geslaagd. Lnxor. Volwassenen. Trianon:. Goedgekeurd. MUZIEK RIe Batenburg bij den K.R.O. Onze stadgenoote, mevrouw Rie Baten burg, heeft van den K.R.O. een uitnoodi- ging ontvangen tot het geven van een kla vier-recital en een declamatie-voordracht op 26 Januari .s. Mevrouw Batenburg trad reeds eerder, in December 1933, voor de A.V.R.O. en den eersten dezer, voor de N.C.R.V. op. Luxor. Brigitte Helm vervult deze week de hoofdrol in de film „Droo mvan Geluk" en zij doet dat op bewonderenswaardige wyze, zooals we dat trouwens van haar gewend zijn. De „Droom van Geluk" is een spannende detective-film, waarin Brigitte Helm de geraffineerde oplichtster is van een Parijsch juwelier, die haar 'n parel snoer van 800.000 francs „verkoopt". Op zeer geslepen wijze komt zij in het bezit er van en zij brengt het natuurlijk veilig over de grens, waar haar opdrachtgever reeds aanwezig is. Deze rol, in hémden van Gustaf Gründgens als gentleman-oplichter vindt eveneens 'n bijzonder goede vertol king. Zijn geraffineerde trucs om de poli tie te ontloopen, zelfs om vrij te komen wanneer hij gevangen zit, zijn ongeloof lijk. Maar, zooals altijd, de kruik gaat zoo lang te water, tot zij breekt en ten slotte komt ook hier het einde met 'n overwin ning van de politie. De schitterende natuuropnamen van Biarritz, San Sebastian, Sevilla en Ronda verhoogen de waarde van deze film. Voor de pauze wordt „Cheri Bibi" ver toond, naar den gelijknamigen roman door Gaston Leroux. 'n Spannend filmwerk met geheimzinnigen moord, die eerst aan het slot wordt opgehelderd. Onder het dagelij ksch nieuws, de aan komst van onze wereldkcimpioen-vliegers: de Pelikaan terug op Schiphol. Trianon. Cavalcade is één van die zeldzame do cumentaire en talentvolle werken, die men eenvoudig aanvaardt, sprakeloos en vol bewondering. Zoo ooit de gelegenheid werd uitgebuit van historische gegevens iets moois en waardevols te maken dan was het zeker in deze Foxfilm onder regie van Frank Lloyd. Noel Coward, de schrijver van het ge lijknamige tooneelstuk, is juist 32 jaar ge worden en heeft reeds een tiental succes stukken en revue's op zijn rekening. De verfilming van „Cavalcade" met de bezetting en figuratie van duizenden, met pl.m. 140 sprekende rollen, is een onder neming geweest, die met ongekend succes beloond is. De film overtreft het tooneelstuk door de groote mogelijkheden van het witte doek. Het stuk speelt zich af in het tijdperk vanaf 1900 tot 1933; hierin worden alle belangrijke wereldgebeurtenissen behan deld en daartusschen is heel fijntjes gewe ven het intieme gezinsleven der familie Meirryot, met Jane Marryot, de moeder, als hoofdpersoon. Dit moederhart wordt in den loop der jaren zwaar getroffen; de twee eenige zoons worden haar ontnomen; deze zelf zoo edele vrouwenfiguur ziet tot haar schrik de wereld om zich veranderen en niet ten goede. De verandering der men schen benauwt haar en tóch, tóch slaagt zy er in door haar alles overheerschende lief de den steun van haar echtgenoot te blij ven en het vertrouwen in de toekomst te behouden. Deze film is de basis der film, is het rustige element in de stormachtig voorbij vliegende jaren. Elke toeschouwer zal de zielesmarten van Jane Marryot meevoe len en met haar sympathiseeren. Voor een groot gedeelte is het succes aan de spelers te danken en niet het minst aan Clive Brook en Diana Wynyard. De laatste moet wel een teeder en fijnge voelige natuur hebben, anders was zij er zeker niet in geslaagd haar rol met zoo veel gevoel en overtuiging te. spelen. Deze rolprent, grootsch van opzet, is een aanmoediging voor vrede, geluk en voor spoed en zal niet nalaten op de aanwezi gen een onvergetelijken indruk te maken. De muzikale begeleiding van „Calval- cade" overtreft alles, wat er tot nu toe op het gebied der filmmuziek gearrangeerd is. Meer dan veertig der populairste liedjes, die sedert 1900 door de wereld klonken, zijn tot een uitmuntende partituur teza men gevoegd. Louis de Francisco en zijn orkest van honderd leden, hebben eer van hun werk. Een tintelend, opzwepende pot pourri met eenige vroolijke marschen, als grondmotieven, bestaat onder meer uit een reeks van volksliederen, populaire walsen, enz. „De blauwe Donau", „Yankee Doodle", „Auld Long Syne", „Tipperary", „Made- Ion", „On Sunday I walk out with a sol dier" en nog vele andere bekende songs, behooren in de Calvalcade-muziek-pot- pourri. Wat van den regisseur gevergd werd blijkt wel uit de bezetting, waarvan we noemen: 40 hoofdrollen, 140 bijrollen, 200 leden regiepersoneel, 10.000 soldaten, 4 troepentreinen, 3 Zeppelins, 1 troepenschip 1000 paarden, 1 Oceaanstoomer, 500 dan- sens eg danseressen, 1000 musici, 5000 zan gers en zangeressen, 200 auto's. Aan het slot werd langdurig door de stampvolle zaal geapplaudisseerd. Eenig voorbehoud moeten wij maken wegens de kleeding, zoodat wij de film tot volwassenen beperken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Catharina Helena d. v. I. Verhoeff en H. W. de Keijzer. Wilhel mus Johannes z. van W. J. Engels en M. Vonrhein. Johanna Maria d. v. P. J. Voges en C. Hoogervorst. Overleden: A. T. Vrijhof dr. 23 j. B. H. Duivenvoorde m. 43 j. E. Buur manBloemendaal vr. 53 j. LAATSTE BERICHTEN AANSLAG OP EEN VELDWACHTER. Toen de veldwachter S. te Made van nacht in gezelschap van een tweetal nacht wakers zijn ronde deed, werd in de Zand straat plotseling een revolverschot op hem gelost, dat hem in een der beenen trof. On middellijk stelde de hem vergezellende wakers een onderzoek in in de richting waarvan het schot was gekomen. Zij slaag den er echter niet in een spoor van den dader te vinden. De veldwachter is, na door een arts te zijn verbonden, naar zijn huis gebracht. Zijn toestand is niet ernstig. TELEGRAMMEN RELLETJES TE BRUSSEL. BRUSSEL, 13 Januari (V. D.) Gisteren avond is het te Brussel Wederom tot ern stige onlusten gekomen tusschen socialis ten en fascisten, welke onlusten tot mid dernacht voortduurden. Het Nationale Le gioen had een protestbetooging georgani seerd tegen het besluit der regeering in zake de activistische ambtenaren en tegen de benoeming van den oud- burgemeester van Antwerpen v. Cauwelaert tot minis ter. Uit Luik, Gent en Antwerpen waren fascisten naar Brussel gekomen en reeds onderweg was het tot botsingen gekomen. In Brussel zelf kwam het opnieuw 'tot on lusten. Het socialistische kamerlid Spaak werd gearresteerd, doch later weer in vrij heid gesteld. In totaal werden 30 personen door de politie ingerekend en werden 12 personen gewond. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: roode kool f 5.4010.groene- kool f 3.10—8.10, groene kool f 1.40—3.20 pieterselie f 6.00—8.40, prei f 0.80—2.40, kropsalade f 2.504.40, selderie f 4.00—6.10 knolselderie f 0.80—2.80, per 100 kg.: kro ten gek. f 5—7, witloof f 5—38, boerenkool f 3.406.00, uien f 1.002.80, wortelen f 1.506.20, spruiten I f 916, spruiten II f 510, andijvie f 0.601.12 per kist. Boter. De prijzen van boter op de he den gehouden markt waren als volgt: pri ma fabrieksboter (controle) f 1.60, aanvoer 360 kg.; prima boerenboter f 1.45—1.55 per kg. Handel matig. Eieren. Totale aanvoer 8344 stuks. De prijzen waren: kippeneieren f 3.804.15 en kuikeneieren f 3,40—3.75 per 100 stuks. Han del matig. Turfmarkt van 8 tot en met 13 Jan. Lange turf geen aanvoer, prijs f 7.50—8.50 per 1000 stuks. ALPHEN AAN DEN RIJN, 12 Jan. Groen ten. Per 100 K.G. Spruitkool I 14—20, id. n ƒ6—11, Kroten ƒ3.80, Uien 3.70. Per 100 bos: Selderij ƒ45.20, 12 Jan. Eieren. Aanvoer 2955 stuks. Kipeieren 34, eendeieren ƒ3.70. BOSCOOP, Hadley 40 Butterfly 80 Rosalandia Edith Helen Briancliff 8( 8—12; Mahonia 5 van 10 stuks. Eieren per 12 Januari. Bloemenveiling. Clauddus Pernet 120190; 140; Wilh. Kordes 140200; 120—190; Phoebe 120—170; 80—120; Aug. Noack 120—160; 120; Steward 90; Freesia agus 7—12; Andromeda 10—15 -13; Heleboris 510 per bos 10 st. 35—40 ct:. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Jan. Groenten- veiling. Per 100 stuks: roode kool f 7.10— 9.50, gele kool f 6.909.40, groene kool f 1.001.10, per 100 kg. uien f 2.202.80, peen f 3.405.00, spruiten f 1418, kro ten f 2.00—2.40. ZEVENHOVEN, 12 Jan. Eierenveiling. Aantal eieren 2152. Prijs kippeneieren 2.30 4.50, Kaas f 0.180.20 p. p. Sinaasappelen f 0.10 p. 5 stuks, Appelen f 0.100.15 p. Kilo, Bananen f 0.14—0.20 p. 5 st. VINKEVEEN, 12 Januari. Groentenvei ling. Witlof I 2426, idem II 1220, idem III 10, Andijvie 2 per stronk Boeren kool 2 per stronk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (N iet officieel). Berlijn 59.06 Londen 8.081 /8 New York 1.583/4 Parijs 9 761/4 Brussel 84 60 Zwitserland 48.18 Milaan 13 05 Madrid 20 52l/o Oslo 40.70 Kopenhagen 36.20 Stockholm 41.80 Weenen Praag 7.30 Boedapest Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3