DONDERDAG 11 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HET BALLET JOOSS IN LEIDEN. GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND, tlit het Leidsche District. Junioren-Competitie. Na 5 weken rust zullen wij hopen dat er a.s. Zondag weer gespeeld kan worden hóewei de terreinen nog wel slecht zullen zijn. Het programma voor a.s. Zondag luidt: Afd. A: Teylingen aV.V.L.a, 2 uur P. J. v. d. Werf. S.J.C.a—R.W.D.a, 12.30 uur. N. J. v. d. Akker. K.R.V.aLeiden a, 1230 uur, P. H. v. d. Meijden. Afd. B: ForeholtebN.V.C.a, 12.30 uur, J. W. Hoogervorst. S.N.A.a—Meerburg a, 12.30 uur, A. Dieben. Lisse aKolping Boys a, 2 uur G. E. Bakker. Afd. C: Teylingen bR.W.D.b, 12.30 uur, F. Homan. De competitieleider, C. J. v. LEEUWEN. Alph. Boys. A.s. Zondag zal er wederom niet gevoet bald worden, wegens aanbidding. Hieron der volgen de standen waarin de laatstge- speelde wedstrijden ook bijgewerkt zijn. Tweedeklasse G. ESTO I 10 10 0 0 61— 9 20 DONK II 7 5 2 0 28— 8 12 Alph. Boy? 7 4 2 1 26—10 10 Unio I 9 3 2 4 26—30 8 R. V. C. I 8 2 2 4 12—22 6 W. S. E. I 10 2 2 6 10—30 6 V. E. P. II 8 1 1 6 12—30 3 Trekvogels I 9 1 1 7 13—49 3 Derde klasse G. Aph. Boys II 11 9 0 2 45—19 18 DONK III 10 8 0 2 34—15 16 Unio II 9 5 2 2 22—15 12 ESTO II 9 5 1 3 27—15 11 V. E. P. III 10 4 1 5 28—19 9 Trekvogels III 5 0 0 4 3—34 0 Unio III 3 1 0 2 7— 7 2 W. S. E. 9 1 0 8 10—40 2 Trekvogels Hl 4 0 0 4 3—34 0 Om den Concordia-Beker. Vrijdagmiddag 2.15 uur spelen de R.-K. werkloozen tegen de Fabrieksarbeiders I om den Concordia-beker op het Pomona- terrein, achter het Lugdunum-veld. ATHLETIEK INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE BRUSSEL. Nederlandsche athleten uitgenoodigd. Zooals elk jaar organiseert de Beerschot Athletiek Club in de maand Augustus een internationaal althletiek-tournooi, waar aan gewoonlijk de beste athleten van ver schillende landen deelnemen.. Ook dit jaar belooft het athletiekfeest van de Beerschot zeer belangwekkend te worden, waar toch de beste Europeesche athleten in verschil lende nummers zullen worden uitgenoo digd. Naar wij Vernemen zullen door de Beerschot de volgende Nederlandsche athleten worden uitgenoodigd om deel te nemen: Berger (A.V. 1923) en Jansen (V. en L.. Den Haag) op de 100 en 200 Meter, W. Kaan (Haarlem) voor de 110 Meter hordenloop, polsstokhoogspringen Van Oor schot (Brederodes, Vianen). Aan dit athletiekfeest zullen waarschijn lijk de volgende bekend Europeesche athleten deelnemen: Toetti, Beccali, Facel- li allen Italië, Robert Paul, Keiler, Rochard, Menard, Winter en Noel allen Frankrijk, Borcchmeyer, Hendrix, Metzner, Wegenr, Nottmrock, Weimann, Sievert allen DUitsohland, Saunders, Reid, LoveloCk, Fin- lay, allen Engeland, Strandvall, Iso Hollo, Lethinen, Toivonen, Eetkas, M. Jaervinen allen Finland, Szabo, Bodossy, beiden Hon garije en vermoedelijk nog eenige bekende Zweedsche athleten. DAMMEN A. D. C. ALPHEN. Wedstrijden om den A. D.-beker. Gisterenavond werden de eerste partijen om het kampioenschap van Alphen ge speeld. In totaal zijn er 20 deelnemers. Er wordt gespeeld in 3 groepen n.l. A, B. C. De twee spelers van iedere groep met het meest behaalde punten komen in den eindwedstrijd. De uitslagen van heden zijn: Groep A. J. GodhelpC. Deelstra 20 J. NagtegaalW. de Knijf afgebr. A. v. Tol—H. Tromp afgebr. Groep B. C, SchollaardtJoh. Of wegen 02 K. v. LeeuwenJ. Oosterman afgebr. J. v. OeverenJac. v. Of wegen 20 Groep C. W. J. v. BerkelJ. Verseput 02 P. VerkadeW. v. Of wegen 02 J. D. v. BerkelD. Bevaart 20 De wedstrijden staan onder leiding van den bekenden dammeester J. v. Oeveren uit Alphen aan den Rijn. Maandag 22 Jan. ontvangt A. D. C. vriendschappelijk bezoek van „Ons Genoe gen" uit Bodegraven. OLYMPISCHE SPELEN FRANKRIJK EN DE O.S. TE BERLIJN. Het Fransche Olympische Comité heeft de officieele uitnoodiging van Duitschland voor de Olympische Spelen van 1936 te Berlijn ontvangen en in een onmiddellijk bijeengeroepen vergadering zijn leden er Gedurende zes weken achtereen is het befaamde Kurt Jooss-ballet te New York opgetreden en voor het volgend seizoen is weer een groote tournee vastgesteld. Eind December in Europa teruggekeerd, geeft het thans van 1 tot en met 14 Januari voor stellingen in het Théatre des Champs Ely- sées te Parijs. Op de doorreis naar Londen geeft het ballet nog enkele voorstellingen in Holland, o.a. te Leiden, waar het op Woensdag 17 Januari a.s. optreedt. De Raad dezer gemeente kwam 9 dezer in openbare vergadering bijeen. Tegenwoordig waren alle leden. Voorzitter: burgemeester Bocxe. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd goedgekeurd. Alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, brengt de voorzitter dank aan hen, die bij de jaarwisseling hem hun wenschen aanboden, en wenschte alle le den wederkeerige een Zalig, gelukkig en voorspoedig 1934 toe: hij zal geen Nieuw jaarsrede gaan houden; alles wat in 1933 is geschied, is door ons allen samen be leefd, en in onze vergaderingen in de al lerbeste harmonie; hij dankt daarvoor en vraagt dezelfde prettige samenwerking voor dit jaar; speciaal de heeren wethou ders dankt hij voor alles, waaraan zij in 1933 hebben meegewerkt. Wethouder v. d. Weijden dankt namens den Raad, en spreekt de hoop uit, dat het voorzitter gegeven moge zijn in 1934 we der met kracht en in gezondheid onze ver gaderingen te leiden en in het belang der gemeente werkzaam te zijn. Naar aanleiding van de notulen der vo rige vergadering deelt de voorz. mede, dat de Vereen, van Ned. Gemeenten zich dili gent verklaart, waar het betreft financieele moeilijkheden der gemeente; dat een nog hooger percentage van Rijksbedrage in den werkloozensteun over 1932 niet ver kregen kan worden, daar het aantal op centen op de fondsbelasting beslissend is; het hooger toegekend bedrag ad 228 is intusschen reeds van het Rijk ontvangen; dat de contributie-toeslag, zooals in de vo rige vergadering toegekend, niet mag wor den verleend, daar dit in strijd is met be palingen, inzake de steunregelingen ge steld; in verband hiermede trekt de Raad zijn vorig besluit in. Inzake de wegenverbetering als werk verschaffing door werkloozen deelt de voorzitter mede, dat wij weer aan het be gin staan der besprekingen van maanden geleden en dat een nieuwe aanvraag dient te worden ingediend bij de Inspectie; de voorzitter zou daartoe willen vragen de medewerking der gemeentebesturen van Ter Aar, Nieuwkoop en Nieuwveen en der polders Zevenhoven en Nieuwveen, en een plan omvattende de wegen, liggende in die gemeenten en polders, indienen; de Raad gevoelt alles hiervoor en zegt volle me dewerking toe. De waterleiding. Een van enkele organisaties ingekomen schrijven, gericht aan het bestuur van de Waterleiding inzake de herziene tarieven, met verzoek daaraan adhaesie te betuigen, wordt op voorstel van den voorzitter niet behandeld, daar dit ongezegeld is. De voorzitter geeft enkele leden de door hen gevraagde inlichtingen; hij wijst op de in de 'statuten der Stichting voorko-; mende bëpalingen, dat de gemeenten ga rant zijn voor het verlies; de Stichting tracht nu een rendabel bedrijf te krijgen; zou dit niet gelukken, dan kan zij met recht de gemeenten aanspreken; dit moe ten de raadsleden vooral voor oogen hou den. Een actie, zooals die gevoerd wordt door de onderteekenaars van het schrijven, kan dé voorzitter niet erg prijzen; wenscht men inlichtingen, of heeft men wenschen, dan is het bestuur der Stichting steeds bereid, die te geven of aan te hooren; voor de wijze, waarop men dit te Nieuwkoop giste ren heeft gedaan, gevoelt de voorzitter al les, en meent men, dit ook hier te moeten doen, dan is de voorzitter in zijn kwaliteit van voorzitter van de Waterleiding be reid, in overleg met het bestuur der Stich ting, tot het geven van alle inlichtingen op te beleggen vergaderingen. De voorzitter doet mededeeling van een schrijve^ van den Minister van Sociale Zaken, waarin oa. wordt gezegd, dat Z.Exc. de verhooging van het steunbedrag van ƒ7 op 8 van 1 November tot einde Maart niet goedkeurt, en waarin wordt gewezen op de mogelijkheid van toekenning van een brandstoffentoeslag;in verband hier mede wordt besloten vanaf deze week het steunbedrag op ƒ7.te stellen, de kinder toeslag op 0.50 p. kind te handhaven en ƒ1.brandstoffentoeslag toe te kennen. In verband met een verzoek van W. de Graaf inzake het schoolbezoek van zijn kinderen op de O. L. School in het dorp, nu de O. L. School Noorden is opgeheven, zegt de-voorzitter een en aider ter-griffie 105. Vlug smeet Jan zijn zak op Hobbel- tje en sprong er zelf op. Maar zoo hard kon Hobbelt je niet loopen, of die ge weldige kerel holde nog harder. De af stand werd steeds kleiner en kleiner en ja hoor, Jan hoorde duidelijk het hijgen van den man. Jan en Hobbeltje dachten vast, dat hun laatste uurtje geslagen was. en aan het Departement van Onderwijs te hebben besproken; de mogelijkheid be staat dat kosten, welke de gemeente krijgt tengevolge der opheffing eener school, door het Rijk worden vergoed. B. en W. worden gemachtigd naar be vind van zaken te handelen, en zullen daarna met voorstellen komen. De voorzitter heeft zich na de laatste vergadering tot den Minister van Sociale Zaken gewend met de vraag, of tegen het laten werken door werklooze,n bij particu lieren met bijdrage der gemeente', nog be zwaar bestaat; later heeft hij dit telegra fisch weer gedaan, maar antwoord kwam niet in; er zijn wel bezwaren maar in be paalde gevallen schijnt er toch een moge lijkheid te zijn; hierop moet echter ge wacht worden. Het in de vorige vergadering genomen besluit tot het aangaan van een geldlee- ning van 3000 wordt ingetrokken en een nieuw besluit genomen voor 2850 met de eerste aflossing over 1934, daar over 1933 150.is afgeschreven op den aan koop der aandeelen van de Bank voor Ned. Gemeenten, als dekking waarvan deze leening wordt gesloten. Voor kennisgeving worden aangenomen de rekening 1932 van den Waren-keurings dienst te Leiden; verdaging beslissing op de gemeente-begrooting 1934, en idem G. E. B., en machtiging ingevolge art. 246 der Gemeentewet. Enkele verzoeken om steun of onder stand worden behandeld. Tot leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim worden de aftredende le den allen hei-benoemd. De in de vergadering aanwezigen ver klaren hun benoeming aan te nemen. Begrooting 1934. De voorz. brengt weder de gemeente-be grooting 1934 in behandeling. Daar „on voorziene uitgaven" minder dan 5 pet. v. het budget van den gewonen dienst be draagt, wenscht men in Den Haag nog ver der doorgevoerde bezuiniging op de uitga ven, waartoe enkele posten zijn aangewe zen, vormende in totaal 206. De voorzit ter noemt de posten,, en bij die van „ver teringen gemeentebestuur" a 40.zegt de voorzitter, dat mogelijke schrapping van dezen post oorzaak er van is, dat in deze vergadering geen koffie wordt ge schonken; de voorzitter zou gaarne verne men, of men voor schrapping van dezen post is; de heer Blom gevoelt voor hand having, waarbij de heer Maurits zich aan sluit; de andere leden zijn voor schrappen; de subsidie E. H. B. O. en aan de plaatse lijke af deeling van den Bijz. Vrijw. Land storm, resp 10 en 12.50 worden even eens geschrapt. De voorzitter zegt, dat in de vorige ver gadering door den heer Brunt als bezuini ging is genoemd de straatlantaarns om de andere te doen branden;-beter zou dan mis- I schien zijn, de brandduur korter te stel len, opdat daarmee een bezuiniging van 150 a 200 worde verkregen. Verder stelt de voorzitter de vraag," hoe men na de bespreking in de vorige verga dering denkt over de heffing van een z.g. straatbelasting, daar het noodig is, voor 1935 op te vangen het over 1933 te ver wachten tekort; de Raad blijft zich hier al gemeen tegen verklaren. Wat .de bezuiniging op de straatverlich ting betreft, wordt aan B. en W. opgedra gen na te gaan, op welke wijze deze het best kan worden verkregen. De begrooting 1934 wordt daarna gewij zigd overeenkomstig het besprokene. Met intrekking van het vorig raadsbeluit wordt de Bouwverordening gewijzigd vast gesteld. Hierna sluiting. WILT U IETS WETEN? Vraag: Hoe groot is de aanslag in to taal voor de Inkomstenbelasting der Ge meente Leiden, Belastingjaar 19331934, voor een gehuwd persoon, zonder kinderen, welke reeds vóór 1 Januari 1932 gehuwd en te Leiden woonachtig was, en wiens zuiver inkomen over het jaar 1932 is vast gesteld op J*1884. Antwoord: Aannemende, dat er geen belastingbetalende personen met U in ge zinsverband samenwonen, bedraagt uw aanslag 83.04. 106. Nu was de man zoo dicht bij, dat hij zijn knuppel ophief om op Jan neer te laten komen. Jan moedigde Hobbeltje steeds meer aan, die met het zand, dat hij opgooide, den man verblindde, zoodat de man, toen hij toe wou slaan, niet de groote boomtak zag, die een eindje verder ove~ den weg hing. Een scène uit „De groene tafel", dat door het Ballet Jooss wordt opgevoerd. van verwittigd. Besloten werd een audiën tie aan te vragen bij don minister-president om hem van de uitnoodiging in kennis te stellen. Tevens heeft de nieuwbenoemde onder staatssecretaris voor het Sportwezen het Comité een bedrag van 100.000 frans ter beschikking gesteld. Men verwacht nu, dat de sportbonden spoedig met de voorberei dingen voor de Olympische Spelen zullen beginnen. DE OOSTENRIJHSCHE DEELNEMING AAN DE O.S. Het Oostenrijksch Olympische Comité heeft in zijn laatst gehouden bijeenkomst besloten aan de in 1936 te Berlijn te hou den Olympische Spelen deel te nemen. Binnenkort reeds zal hiervan een speciaal schrijven aan het Uitvoerend Comité te Berlijn kennis gegeven worden. UIT DE OMGEVING LISSE. Personalia. De heer C. v. d. Aartweg alhier behaalde te Haarlem het diploma der Vereeniging. in het Boekhouden. Leeraar was de heer P. W. v. Buuren te Heemstede. Feestavond van de K.J.C. Gisteravond werd in het Patronaatsgebouw een Ouders- avond gehouden van de K.J.C. De zaal was voor dit doel feestelijk versierd met groen en bloemen, terwijl ze geheel bezet was met belangstellende ouders en verdere ge- noodigden. Allereerst werd een mooi Kerstspel uit gevoerd, waarbij de zang onder leiding stond van den heer Chr. v. d. Eist, daarbij geaccompagneerd door mej. Dan Keiman, piano en een drietal leden van de Harmo nie „Adolf Kolping". Het geheel werd schitterend uitgevoerd, zoowel de beelden groep om de Kerststal alsmede de Herders en de Drie Koningen. Het spel verwierf een uitbundig applaus. Hierna kwam de Fluit- en Trommelclub op 't podium. Deze laatste maakte als van zelf een oorverd'oovend lawaai, al geven we toe dat ze goed geoefend bleken te zijn. Enkele Jonge Wachters vergastten de aanwezigen ter afwisseling op een mooie voordracht. Een stukje getiteld „Om het kampvuur" was een aardige attractie te meer daar een vreemdeling in 't kamp ver scheen, die niemand anders was dan de Directeur van het patronaat, kapelaan Kuijpers, welke zich ontpopte als een Mis sionaris onder de Indianen en daar een mooie toespraak hield, eindigende met de zegen. Hierna hield de Eerw. Directeur een korte rede tot de Ouders, om deze te laten zien wat er voor de jongens wordt gedaan. Het deed Z.Eerw. goed zooveel Ouders tegenwoordig te zien. Het patronaat heeft langen tijd den naam gehad, dat het niet anders deed dan den jongen van de straat houde. De taak is echter anders. De Jeugd beweging wil de taak der Ouders aanvul len. Verschillende spelen zijn afgeschaft omdat de taak der Jeugdbeweging hooger staat dan spelletjes leeren. Naast den Di recteur staat een staf van goed onderlegde jeugdleiders, welke een zeer verantwoor delijke taak hebben. Van de jeugdleiders wordt veel geëischt. Wij moeten leeren de jongens te begrijpen. Daarom moet er een nauwere samenwerking komen tusschen Ouders en jeugdleiders. Z.Eerw. zeide diep getroffen te zijn door de ernst, waarmee de jongens bezield waren bij het jongste tri duüm. Het spel op een juiste manier ge leid, kan voeren tot karaktervorming. Wij moeten jongens worden met de jongens, om de jongens goed te leeren begrijpen in hun jeugdigen leeftijd van 12 tot 17 jaar. Spreker deed een beroep op de Ouders tot medewerking aan de karaktervorming van de jongens. Wij Katholieken hebben de belofte van de eindoverwinning, dus laten we elkaar de hand reiken in de op voeding der jeugd. Hierna werd een Kabouterspel opge voerd, waarna deze goedgeslaagde ouders- avond werd gesloten. Feestavond Landarbeidersbond. Gis teravond werd de tweede feestavond ge houden van onze afdeeling van den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". De zaal was wederom tjokvol met leden en hunne dames en verdere genoodigden. De heeren J. Reewijk, pianist en C. v. d. Meer verzorgden op uitstekende wijze het mu zikale gedeelte. De heer Verzu, gedelegeer de van Herw. Levenskracht uit Utrecht, hield een rede ten bate der vrijwillige 5 cent per week actie voor H.L. en werd aan dachtig gevolgd. Voor het concours trad hierna op de R. K. Tooneelvereeniging „Kunst na Ar beid", onderafd. van den R. K. Volksbond te Hillegom met „De Hellas", spel in drie bedrijven door L. Haver onder regie van den heer P. C. J. v. Kesteren alhier. Het kapperswerk werd verzorgd door den heer Gerard Stoppezak uit Leiden. „De Hellas", dat is bekend, is een stuk van zeer leer zame strekking en werd op uitstekende wijze vertolkt en mocht een aandachtig ge hoor en een uitbundigen bijval verwerven. De voorzitter, de heer H. v. d. Vlugt, deelde nog mede dat door „Nut en Genoe gen" op Zondag 11 Februari nogmaals „De Gerechtigheid Gods" zal worden opgevoerd. Het was weder een mooie, geslaagde feestavond. WASSENAAR Geboren: Jozef Johannes z. van J. C. A. Wisse en G. J. Hillebrand Cornelis z. van J. Kriege en G. Barnhoorn Johan nes Petrus z. van J. P. van Eijk en C. P. van Veen Adrianus Cornelia z. van A. G. Jaeggi en H. Bornhaupt Franciscus Petrus Johannes z. van J. G. Koek en C. C. Bornbergs Cornelia Martina Neèltje d. v. P. A. Hitzert en M. Schreiner. Ondertrouwd: H. W. Kalis en M. C. van Burken W. Schaap en T. Fölsterl Overleden: Johannes Mansvelt 71 j. wedr. van A. Westmaas Antonia Johan na Jacoba Verheuijs 81 j. ongeh. Sebas- tiaan Hoogewerff 86 j. echtgen. van A. J. v. Stolk Maria Leonarda Amalia Victo- rina Gertrudis Margaretha Schols 32 j. on gehuwd. Gevestigd: G. J. ter Braak, kantoor bediende, uit Den Haag, Schouwweg 14 A. Stanek, dienstbode, uit Oostenrijk, We teringlaan 5 K. Winkelstrater, dienst- bade, uit Dusseldorf, Weteringlaan 5 A. Liedtke, uit Essen, van Zuylen v. Nijevelt- straat £4 M. Struck, uit Datteln, Wit- tenb.weg 120 G. Buttler, dienstbode, uit Harten, Laan van Koot 1 S. Unterüber- bacher, hotelbed., uit Bad Oostijn, P. O., Wassen. 1 E. Wellhöner, dienstbode, uit Borbeck, Rijksstraatwee 729 E. Kooman Visser, uit Den Haag, Backershaegenlaan 30 P. Zurek, dienstbode, uit Dortmund, Schouwweg 101 H. Brill en gez., slager, uit Gleiwitz, Rijksstraatweg 338a H. Na- dolski, dienstbode, uit Bottrop, Binnenweg 5 J. Varkevisser, tuinkn., uit Noordwijk, Oostd.weg 52 H. J. Schram, portier uit Rotterdam, Ridderlaan 1 L. Wesselo, uit Batavia, Rijksstraatweg 342c D. Schaafs- ma, uit Den Haag, Eikenlaan 3 J. B. Kelderman, geb. Korn, uit Haarlem, Ber- beistr. 1 G. Blanktn, veeh.knecht, uit Voorschoten, Oostdorperweg 197 C. A. van Barneveld, analyste, uit Zutphen, Schouwweg 8121 P. J. van der Ham, schipper, uit Voorschoten, Hallekensstraat 2 J. Tolk, kantoorb., uit Hillegersberg, van uylen van Nijeveltstraat 232 A. Har- tog en gez., dir., N.V. Unilever uit Ver sailles, Rijksstraatweg 444 W. Verries en gezin, tuinknecht uit Versailles, Rijksstraat weg 440 P. W. H. Bom en gez., chauf feur uit Den Haag, Rijksstraatweg 340 Vertrokken: H. J. en J. C. Hardus, naar Losser F. C. Rodenstein naar den Haag G .J. M. Hady naar Den Haag A. G. Roest en gez. naar Den Haag, Th. Fölsterl naar Katwijk G. GodijnRinge- noldus naar Leeuwarden A. Schmidt naar Den Haag S. A. E. W. van Blom geb. Hartman naar Lunteren J. Tuk n. Rockanje M. P. Wijlaars naar Amster dam A. Gostijnski naar Den Haag W. J. van Ipere naar Wen Haag W. K. H. Karstens naar Londen H. Schmidt, naar den Haag G. Dietz naar Den Haag M. Foster naar Den Haag. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. C. Verbrugge, winkelier, Leiden, Hooigracht 98. Cur.: Mr. E. Bolsius, Lei den. E. A. M. van Looy, bloembollenkweeker en handelaar, Heemstede, J. v. d. Berg straat 6. Cur.: Mr. K. A. F. J. Pliester, Haarlem. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10