Bij gevatte Koude Aan- en verkoop van Effecten WOENSDAG 10 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 TER-AAR. Landarbeidersbond „St. Dens Dedit". In het R. K. Ver.gebouw hield de plaatse lijke afdeeling van den R. K. Landarbei dersbond „St. Deus Dedit", haar algemeene ledenjaarvergadering onder presidium van den heer G. Versluijs. Daar deze bijeen komst boetplichtig was, waren bijna alle leden present, 58 ir. getal. Na den chr. groet te hebben uitgesproken, opent de voorz. de bijeenkomst, heet allen van harte welkom, memoreert hoe de positie der ar beiders nog duister is; lichtpunten zien we nog niet Verder hoopt spr., dat deze bijeen komst zich moge kenmerken door de ge zellige en zakelijke besprekingen. Vooral eer de secr., de heer G. Otto overgaat tot het voorlezen van de notulen, leest hij een schoone Nieuwjaarswensch voor, welke een applaus uitlokte. De notulen worden on veranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag stipten wij aan, dat het ledental met 16 le den is verminderd, hoofdzakelijk ontstaan door vertrek naar elders, en het overheve len naar een afd. in een andere nabije Pa rochie, Aarlanderveen. Betreurd werd het, dat de besprekingen over een collectief contract geen resultaat hebben opgele verd. Intusschen is de Geest. Adviseur, Pas toor Bilars, ter vergadering gekomen, die verwelkomd wordt. De penningmeester doet mededeelingen over zijn financieel be leid; ontvangsten f 80.44.73, uitgaven 7933.12, een batig saldo van 61.61. De verificateurscommissie, onder leiding van den heer Jac. Trouw, rapporteert, dat de boeken en bescheiden in goede orde en vorm zijn bevonden. Bij enkele candidaat- stelling zagen de aftredende bestuursleden G. Versluijs en A. Poelwijk zich herkozen. In de commissie tot controleering van hen die „trekken" werden benoemd de heeren G. Mesman, W. Touw en C. Keijzer, res pectievelijk voor de wijken Korteraar, Pa- peveer, en Langeraar. De heeren J. Ver sluijs, Fr. v. Rijn en J. v. Beijeren vormen dit jaar de controle-commissie. Het bestuursvoorstel den penn. 40 gulden gratificatie toe te kennen, werd aangeno men, evenzoo kon het de goedkeuring weg dragen, den heer Hijman 10 gulden toe te kennen voor zijn bemoeiingen met het teekenen der trekkingslijsten te Kor teraar. De penn. van de afdeeling „spaarkas", de heer Jac. Touw, geeft een duidelijk over zicht van hetgeen dit jaar is gespaard voor aankoop van brandstoffen. Door leden is gespaard 275.niet-leden f390. Nu leidt de voorz. de besprekingen in, over het al of niet organiseeren van een feestavond. De leden vinden het wel wat, tenminste als de kas er niet onder lijdt. Om zelf nog enkele voordrachten te gaan lee- ren werd van afgezien, daar de tijd van voorbereiding te kort is. Algemeene in stemming vond het voorstel, dat het bestuur een leuk programma zal samenstellen voor de feestavond. De gedachten gingen reeds uit naar den humorist Verkerk, om die te engageeren voor dezen avond. Natuurlijk hoopt het bestuur medewerking van alle parochianen. Misschien schiet er nog een klein bedrag over, voor uitdeeling van een stukje spek aan groote gezinnen, zooals het vorig jaar is geschied. De Pastoor kon spontaan zijn goedkeuring verleenen aan dit voorstel. Bij de rondvraag vroeg de heer G. Hel ling inlichtingen over het niet verstrek ken van een Kerstgave. Dit moet de Ge meente verzoeken, zegt de voorz. De heer A. v. d. Hoorn betreurt het schoonmaken van de kerk en reparatie-„school" door niet—gemeentenaren. De Pastoor ant woordt, dat er werken voorkomen die niet een iedereen kan doen. Wanneer het maar eenigszins kan, worden zij uitgevoerd door gemeentenax-en, De heer G. Mesman stel de de vraag of het bestuur wel reglemen tair handelde, inzake de plaats van verga deren? De heer W. Markwat bracht een woord van hartelijken dank aan den voor zitter voor zijn medewerking, in verband met het plaatsen van z'n zoon in een Sa natorium, die nu gezond, krachtig, levens lustig, is teruggekomen.- De Pastoor wenscht de leden een geluk kig en Zalig Nieuwjaar. Wijst op de moeilij ke tijden, die we beleven, spoort hen toen vooral aan te bidden, en zooveel mogelijk de hoofden koel houden, en gezamenlijk eendrachtig samenwerken. Hierna gaat de voorz. over tot sluiting met den chr. groet WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In het „Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeni ging „Wassenaar en Omstreken" een leden vergadering. Door den voorzitter, den heer A. G. van Tol, werden de leden op deze eerste ver gadering van het jaar hartelijk welkom ge- heeten, hij wenscht hen veel voorspoed voor het gezin en in zaken en hoewel de toestand nog duister is en nog vele slacht offers vallen wegens bezuiniging of door inkrimping valt deze voor de vereeniging „Wassenaar en Omstreken" nog niet kwaad te noemen, de vereeniging telt vele leden en de stand van de kas is goed. Spreker hoopt dan ook dat de vereeniging zal blij ven groeien en bloeien en dat daartoe alle leden zullen medewerken. Nadat de notulen waren voorgelezen wordt bij monde van den heer J. R, Laar man namens de kascommissie verslag uit gebracht van de gehouden controle op boe ken en kas van den penningmeester. De boekeri en kas waren in correcte orde be vonden. Tot jury om het ingezondene ter vergade ring te keuren werden vervolgens aange wezen de heeren G. A. Henkes, J. van Bie zen en P. Zegwaard. Komt aan de orde de vaststelling van het prijsvragenprogram 1934. Wordt besloten: Februari Prijsvraag de mooiste verzameling voor het puntenstel- sel. Voorts een lezing van de Kali-Maat schappij te Amsterdam met lichtbeelden. Maart: Voortzetting over theorie door i hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan- gezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist 1129 den heer H. A. N. Jansse; prijsvraag I mooiste in bloei getrokken heester; II. 3 Amaryllus in pot; III inleveren van opstel len aanleg en onderhoud van border. April: Lezing door den heer C. v. d. Salm. Prijsvragen I: 3 Hortensia's; II. 3 bloeiende potplanten zooals Zineraria, Pri mula, Calceolaria of Schizanth; Mei: Le zing door den heer C. van Drent en voor lezen van bekroonde opstellen. Prijsvraag de mooiste vaas gevuld met bloeiende heestertakken. Juni: Prijsvraag I. 6 soorten of variëtei ten vaste planten van ieder minstens 5 takken; II. 3 bloeiende Gloxinia's. Juli: Prijsvraag I. De mooiste bloemen mand tijdens de vergadering te maken, ma teriaal vrij; II. 6 variëteiten lathyrus, van ieder 10 stengels; III. 5 grootbloemige ro zen van ieder 5 takken, kweekwijze vrij. Augustus: Prijsvraag I. De schoonste col lectie afgesneden zaadbloemen; II. 5 varië teiten shabaud-anjers van ieder 5 stuks. September: Lezing over dahlia's door den heer A. G. van ToL Prijsvraag I: Schoonste collectie groenten van de koude grond; II. 3 variëteiten deco ratieve dahlia's van ieder 5 stuks; 3. var. Cactus-dahlia's; 3 variëteiten andere soor ten van ieder 5 stuks. Prijsvraag II Bloem stuk van Dahlia's. October: Prijsvraag I: schoonste collec tie appels en peren van ieder 5 stuks. II. 6 soorten appelen en 6 soorten peren van ieder 3 stuks; III. Schoonste collectie fruit, geen appels of peren. Door de deelnemers mag niet aan de prijsvragen I en II gelijk tijdig worden deelgenomen. November: Uitreiken ontwerp-teekenin- gen. Prijsvraag I. Schoonste collectie afgesne den tros-Chrysanthemums van ieder 5 tak ken. II 6 tros-Chrys. op stam. III. 3 soorten afgesneden grootbloemige tros-chrys. van ieder 3 stuks. IV. 3 Chrys. in Zonalenpot gekweekt, soort Blanche de Pottavine. V. 3 grootbloemige Chrys. in pot gekweekt zonder grondscheuten. VI. schoonste klein- bloemige Chrys. in pot gekweekt, zonder grondscheuten. VII. het schoonste stuk bloemwerk van Chrystanthemus, blad en groen geoorloofd. VIII. 6 Cyclamen. IX. 3 bloeiende Begonia's; X. 3 Varens; XI 1 Chrys. Blance de Pottavine in pit gekweekt zonder grondscheuten, hiervoor worden 3 van een loodje voorziene stekplantjes per lid tegen een klein bedrag beschikbaar gesteld. December: Huishoudelijke vergadering; inzendingen voor het puntenstelsel. Prijs vraag: Het mooiste Kerststukje. Januari 1935. Prijsvraag I, 3 potten bloeiende bolgewassen; II de schoonste vaas Freesia alleen met eigen loqf. Als extra-prijsvraag „De Nomencla tuur". Op de vergaderingen van Mei, van groenblijvende gewassen; Juli van zaad- bloemen en vaste planten. September van fruit en October heestertakken (besdra- gend). De op die vergaderingen aanwezige genoemde planten en bloemen moeten door de leden van de juiste benamingen wor den voorzien. Voor dengene, die over die vier maanden de meeste en juiste namen weet op te geven, wordt een extra-prys beschikbaar gesteld. Na de pauze brengt by monde van den heer Zegwaard de jury verslag uit van de gehouden keuring. Voor de prijsvraag: 3 bloeiende bolgewassen werd een le prijs toegekend aan den heer J. Sietinga. Terwijl voorts de heer Sietinga voor in zendingen voor het punten-stelsel resp. 10 en 9 punten en de heer G. Verlint 10, 8 en 9 punten werden toegekend. Door den penningmeester werd hierop de begrooting 1934—'35 ter tafel gebracht. Deze was geraamd op 600 aan inkomsten en uitgaven. Besloten werd de besprekingen van excursies tot later uit te stellen. Een lijstje van voorstellen voor kleine excursies werd naar voren gebracht waar uit t.z.t. het bestuur een keus zal kunnen maken. Door den voorzitter van het feest-comité werd hierop medegedeeld, dat door om standigheden de jaarlijksche feestavond eerst in Maart gehouden zal kunnen wor den. Voorts dat het programma ongeveer gelijk zal zijn aan dat van andere jaren. Ten slotte werd deze vergadering door den voorzitter met een woord van dank aan allen voor de aangename en gezellige avond gesloten. Postdniven. Door de Postduivenver- eeniging „De Gevleugelde Vrienden" al hier wordt Zondag een tentoonstelling ge houden van Postduiven en wordt gehou den in „Het Wapen van Wassenaar'". Niet minder dan 172 vogels zullen de kooitjes vullen, terwijl de bekende keurmeester L. W. Veen uit Den Haag de duiven stuk voor stuk aan een beoordeeling zal onderwer pen. De tentoonstelling is geopend van 10 uur v.m. tot 6 uur n.m. en is vrij toegan kelijk. HAARLEMMERMEER Loop der bevolking. Zielental op 1 Januari 1933: 14361 m., 15330 v., totaal 27891. Vermeerdering door geboorte 365 m. 320 v., totaal 685. Vermeerdreing door ves tiging 1913 m., 1084 vr., totaal 2097. To taal m. 15739, v. 14934, totaal 30673. Ver mindering door overlijden 90 m., 84 vr„ totaal 174. Totaal 15649 m., totaal 14850 v., totaal 30499. Vermindering door vertrek 833 m., 885 v., totaal 1718. Zielental op 1 Januari 1934 14816 m., 13065 v., totaal 28781. LEIDSCHENDAM. Wit-Gele Kruis. De officieele opening der Bazar, welke gehouden wordt op 16, 17 en 18 Januari a.s. ten bate van het Wit Gele Kruis te Leidschendam, zal plaats hebben op Dinsdag 16 Januari 1934 des n.m. te 3 uur in het Patronaatsgebouw aan de Dam- laan te Veur, door den Edelachtb. Heer Burgemeester W. Keyzer. Collecte. Zondag a.s. zal er in de kerk gecollecteerd worden voor de werkloozen- Het bestuur van den R.-K. Volksbond ver trouwt, dat een ieder dan zijn hand over zyn hart zal strijken en mild zullen geven om zoodoende de groote noodlijdendheid te helpen verzachten en de werkloozen het hoog noodige te kunnen verstrekken. Biljartwedstrijd. Het le viertal der bil jartclub A. D. O. der St. Josephgezellen- vereeniging van Leidschendam speelde Dinsdag 9 Januari een competitiewedstrijd tegen Hofwijck 2 van de St. Josephgezel- len van Den Haag n. Het was een zeer spannende en mooie wedstrijd, waarin A. D. O. de sterkste bleek. Zij wist 3 van de 4 partijen te win nen en behaalde in totaal 213 teen Hofwijk 2 in totaal 188 caramboles, zoodat de wed strijd werd gewonnen met 25 caramboles. Zeer zeker een mooi resultaat. OEGSTGEEST. St. Josephgezellen. Morgenavond te half negen zal de jaarvergadering worden gehouden in St. Willibrordusgebouw. Daarna gezellig samenzijn met prijsspelen. VOORHOUT. Feestavond „St. Caecilia". Maandag avond werd door de R. K. Muziekvereeni- ging alhier een feestavond gegeven, waar van de muzikale leiding berustte by den Directeui, den heer M. Bolderdyk uit Lei den. In een met palmen en bloemen versierde zaal van het Parochiehuis weerklonk met opgewekte tonen de marsch: „Voorhout's Glorie", gecomponeerd door Directeur Bol- derdijk; het applaus voor deze marsch was nog niet van de lucht, of de voorzitter der Muziekvereeniging, de heer G. Witteman, opende deze bijeenkomst met een woord van hartelijk welkom tot den edelachtb. beschermheer en verdere personen. Spr. verheugde het, dat de muziekver eeniging thans over zoo'n mooie lokaliteit kan beschikken, dank zy de medewerking van de exploitatie-commissie van het pa rochiehuis. De gevolgen van de crisis hebben zich ook bij de muziekvereeniging doen gevoelen. Even wil spr. releveeren de mooie succes sen van het afgeloopen jaar, waarin twee le prijzen werden behaald op concoursen, terwijl de leden Zoet, van der Holst en Verhaegen op het te Bergen op Zoom ge houden solisten-concours een eerste prijs hebben weten te behalen. Deze successen zijn wel voor het meerendeel te danken aan de groote activiteit, welke uitgaat van den eminenten directeur, den heer M. Bolder- dijk, wien spr. gaarne vanaf deze plaats een woord van hartelijken dank brengt. Een hartelijk applaus was het einde van de inleiding, en werd met het afwerken van het overige deel van het programma aangevangen. Vrij vlot werd het program ma afgewerkt, terwijl steeds weer een handgeklap uit dankbaarheid en waardee- ring door de zaal weergalmde. Na het beëindigen van het gewone pro gramma mochten we nog beluisteren de solo-fluitist L. van der Holst, dien zijn con coursnummer „Le Virtuose" van Blemant op werkelijk voortreffelijke wijze naar voren bracht, ook de Trombonist G. Zoet heeft ons doen genieten van „Morceau de Salon", wat naar ons leekenoordeel, schit terend werd gespeeld, ook het accompag nement op de piano van den heer M. Hek- ker uit Warmond zal er het zijne wel toe hebben bijgedragen, dat deze beide soli zoo goed tot zijn recht kwamen. Hierna was het woord aan den edel achtb. heer Burgemeester, die in korte trekken wees op het groote belang, van een muziekvereeniging ter plaatse. Laten wij steeds trachten deze vereeniging ook zoo veel mogelijk daad werk elij ken steun te geven, waarvoor een ieder nu bijzonder in de gelegenheid is, door het koopen van een of meerdere loten. De Voorhoutsche winke liers hebben gemeend „St. Caecilia" te moeten steunen, door prijzen voor deze verloting beschikbaar te stellen, waarvoor hier een woord van dank zeker op zijn plaats is. Spr. roemde vervolgens de mu ziek, welke hedenavond ten gehoore is ge bracht. Voor „St. Caecilia" en haar Direc teur is het weer een uitstekend geslaagde en succesvolle avond geweest; zoo besloot spr. Ook Pastoor Heijtveldt sprak nog eenige waardeerende woorden en feliciteerde den heer Bolderdyk met het door hem bereikte resultaat. Ten slotte dankte de heer Witteman als voorzitter de beide sprekers voor hun ge waardeerde woorden, terwijl hij hier zeker niet mag vergeten een woord van dank te uiten gericht aan het adres van Voor hout's neringdoenden, die als blijk van sympathie en medeleven met de Muziek vereeniging 38 prijzen hebben beschikbaar gesteld. Na de pauze was de beurt aan „The Music Makers", met als chansonnier de heer H. Smal. Dit gezelschap wist op zeer gepaste wijze de stemming, voor zoover die ontbrak, er in te brengen. Ieder zal wel genoten heb ben van de leuke voordrachten en muziek. Een gezellig samenzijn besloot deze druk bezochte bijeenkomst en het was laat voor men het opmerkte, waaruit wel blijkt, dat men dezen avond heeft genoten. WARMOND. „St. Matthias". In het verslag van de laatste uitvoering van „St. Matthias" komt een vergissing voor. De concertpolka, welke werd uitgev.srd, was niet gecompo neerd door Waldteufel, maar door den di rigent, den heer G. Dik. •/VI A *11 EN** ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 10 dezer des avond 7 uur ten Raadhuize. Agenda: 1. Mededeelingen; 2. Subsidie ontspanningslokalen; 3. Presentiegeld steuncommissie; 4. Benoeming leden com missie tot wering van schoolverzuim; 5. Goedkeuring gunning woningbouw; 6. Goedkeuring jaarstukken drinkwaterlei ding; 7. Wijziging statuten drinkwaterlei ding; 8. Mededeelingen inzake uitbreidings plan; 9. Vaststelling bouwverordening; 10. Wijziging begrooting 1933 en 1934. Geboren: Johannes Hermanus, z. v. A. Rienties en H. J. Verhagen. r Joana Hen- rica, d. v. C. Noordanus en T. C. van der Giesen. Arie, z. v. J. C. van Dorp en G. van der Spek. ZEGWAART. Geboren: Adriana Hendrika, d. v, J. Karens en A. H. Mostert. Ondertrouwd: A. T. Janmaat, 29 jaren en C. C. A. Moonen, 29 jaren. J. Broersen, 24 jaren en M. de Graaff, 21 ja ren. Gehuwd: C. J. van Eekelen, 20 jaren en A. Hoekstra 23 jaren. L. A. van der Hoek, 34 jaren en P. Uitdenbogerd, 27 jaren. ZOETERMEER-ZEGWAART. Onrechtmatig steuntrekken. Een twee tal werkloozen, die onjuiste opgaven had den gedaan ter bekoming van uitkeering op grond van de steunregeling, werden voor eenigen tijd uitgesloten van steunuit- keering. Een derde werklooze, die onrecht matig steun had getrokken, werd deswege geverbaliseerd en zal zich dus voor den rechter hebben te verantwoorden. Betrok kenen dienen in hun eigen belang en voor hun gezin er aan te denken, dat fraude wordt gestraft. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Auto-bijeenkomst. Op den Steekterweg hadden gistermorgen, tengevolge van de mist en de gladheid van den weg, een tweetal autobotsingen plaats. Een der auto's reed tegen een boom op, terwyl de overige twee auto's tegen elkaar op bot sten. De wagens bekwamen allen flinke materieele schade. De schade betreffende laatstgenoemde aanrijding werd onderling geregeld. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Een gouden jubileum. Een halve eeuw in dienst van een zelfden patroon is onge twijfeld een bewijs van trouw en van goede verstandhouding. Dit zeldzame feit her dacht gisteren onze plaatsgenoot Joh. Zaad, die gedurende 50 jaar onafgebroken werk zaam was geweest bij de firma H. van Leeuwen, dakpannenfabrikanten alhier. Dat dit feit ook van patroonszijde werd ge waardeerd, laat zich indenken. In den morgen kwamen de firmanten en het personeel in een lokaal van het fa brieksgebouw bijeen, alwaar de huldiging plaats vond van den jubilaris. Namens fir manten werd de heer Zaad toegesproken door den heer H. v. Leeuwen, die den gou den jubilaris op zeer waardeerende wijze herdacht en hem complimenteerde, onder overhandiging eener enveloppe met inhoud. Het personeel vertolkte daarna zijn ge voelens van waardeering voor den trouwen mede-arbeider bij monde van den heer W. Geerlof, onder aanbieding eener tafel en andere stoffelijke blijken van belangstel ling. De jubilaris bracht den dag verder in huiselijken kring door, waar hem nog vele blijken van belangstelling bereikten. Overvloedige vischvangst. De tijd schijnt aangebroken, dat om visch te van gen hengélen overbodig is. Men heeft de visch nu maar voor het grijpen. Dagelijks worden er honderden waterbewoners be machtigd. De visch blijkt tengevolge der ijsperiode bedwelmd; vooral de Damsche Rijn blijkt vischrijk. Karpers, brasems, pa ling, men heeft ze voor het uitzoeken. Voor de hengelaars dezen zomer een donker vooruitzicht. NIEUWKOOP DE WATERLEIDING Een druk bezochte vergadering. Het is bekend, dat de Stichting Drink waterleiding „De elf Gemeenten" met haar tarieven van koers is moeten veranderen. Een quantum van 66.000 M3. water is be taald moeten worden, doch kon niet in rekening worden gebracht aan de gebrui kers, alzoo dit quantum is meer verbruikt, dan waarop de berekening gebaseerd is en moest het bestuur overgaan tot andere maatregelen. Tot heden hadden alleen de bedrijven meters, het was als opgelegd om nu ook de overige huizen van een meter te voorzien wat ook gebeurd is. Het meer- verbruik had derhalve over 1933 een te kort veroorzaakt, wat moet worden inge haald, de meters moeten betaald worden, het verbruiksquantum heeft men opnieuw geregeld voor de meeste verbruikers en rondom deze maatregelen heeft zich niet alleen hier, doch ook elders wrijving en ontevredenheid geopenbaard met als on dergrond de zware last, welke de water leiding in dezen toch reeds moeilijken tijd oplegt en nu nog meer gaat opleggen, doch waarnaast de volksfantasie een vruchtba ren bodem Vond om allerlei verdichtselen daaraan vast te knoopen en zoo op te voe ren tot allerlei misverstand en tenslotte tot 'n geest van verzet. De convocatie tot 't bij wonen van een vergadering in hotel „Het Vliegende Paard" op gisteravond scheen dan ook de lont, welke het kruit zou doen ontploffen en de zaal was dan ook tot de uiterste hoeken bezet, zelfs velen moes ten terug, niettegenstaande de zaal een ruimte biedt voor meer dan 200 menschen. Al dra bleek, dat er geen eigenlijk co mité bestond, doch van slechts enkele personen was het beleggen van de verga dering uitgegaan en deze hadden de heer W. van Koert Gzn. gevraagd haar te leiden en deze had op zijn beurt den heer C. J. Groenendijk, gemeentesecretaris, in den arm genomen om de beweging in goede banen te leiden. Deze hadden vóór de ver gadering nog een onderhoud gehad met den edelacht. heer W. J. Boxce, burgemeester van Zevenhoven en voorzitter van de Stichting. De heer Van Koert zette na opening den gang van zaken uiteen, hij had er in toe gestemd de leiding van de vergadering op zich te nemen onder voorwaarde, dat men het gezag zou erkennen, dat men zich zou houden aan een goede orde, opdat na af loop niet gezegd zou kunnen worden, dat het een wanordelijke troep zou zyn ge weest. Thans werden alle aanwezigen in de ge legenheid gesteld vragen naar voren te bréngen en vermeende bezwaren aan te geven, welke de gemeente-secretaris op schrift stelde. Het woord werd achtereenvolgens ge voerd door de heeren J. Woerde, J. Eijs, W. van der Voorn, A. van Houten, G. Blij- leven, W. Voorn, G. de Haan, P. de Haan, J. Pieterse Pzn., K. C. de Pater, J. van Tienhoven, J. P. Biersma, J. Otto en A. J. Verhaar. En het gesprokene meenen wij in hoofdzaak als volgt te kunnen samen vatten. Gevraagd werd, dat de ophaaldienst in onderling overleg zoodanig geregeld zou worden, dat op 'n zelfden Maandag niet 4 a 5 bodes de huizen langs gaan om geld op te halen. Wat zullen de gevolgen zijn als de waterafname niet betaald wordt. Hoe komt het, dat men op een fatsoenlijke re clame vaak geen antwoord krijgt. Heeft men wel het recht om 2.50 op de dienst leiding te leggen, zooals thans gebeurt en moet men het plaatsen van een meter toe laten. Velen mogen een quantum voor hun tarief gebruiken, wat ze bij lange niet noodig hebben, maar toch moeten ze het betalen. De leeningssom zou bedragen 900.000 en de rente 5 pet., kan de rente niet verlaagd worden. Voor presentiegel den, consumptie, salarissen zou te veel be taald worden. De boeren zouden in de nieuwe tariefregeling onbillijk en onrecht vaardig behandeld zijn. Is de belasting van 2.50 op de dienstleiding slechts voor een jaar bedoeld. Genoemd wordt de oprichting van een vereeniging van waterverbruikers. De heer Groenendijk spreekt de vergade ring nog toe en zegt o.m., dat de vragen lijst aan den voorzitter van de Stichting zal worden overgelegd, die reeds bij voor baat zich bereid verklaarde alle ge wensch - te inlichtingen te willen verschaffen en redelijke voorstellen in het bestuur nader te willen overwegen. Vervolgens werd met algemeene stem men besloten tot den voorzitter, den heer Boxce, het verzoek te richten om de in lichtingen mondeling in een vergadering te komen verstrekken, waarna de heer Van Koert na ruim een uur de vergadering kon sluiten onder dank voor het zeer ordelijk verloop van de gevoerde besprekingen. R.K. Kiesvereeniging. Op Vrijdag avond a.s. wordt de jaarvergadering ge houden van de R.K. Kiesvereeniging. De 9 bestuursleden treden ingevolge reglement af, waarvan er echter slechts 3 zich op nieuw beschikbaar stellen en wel de hee ren W. van Koert, A. J. Zevenhoven en Th. J. F. Teunissen. ZEVENHOVEN. Dienstplicht. Het aantal ingeschrevt nen voor de dienstplichtige lichting 1935 bedraagt 10. Door 7 daarvan is vrijstelling wegens broederdienst aangevraagd. Naaikrans. Zondag was er van na de Hoogmis tot 4 uur gelegenheid de kleeding- stukken te bezichtigen, die door de meisjes van de Naaikrans gemaakt waren. Het heeft aan geen belangstelling ontbroken, want iedere huismoeder is op bezoek ge weest, en zij werden niet teleur gesteld, want er was van alles te zien. 290 stuks van verschillende pluimage. Ook kon de jeugd zich vermaken en wel door de grabbelton, rad van avontuur en raden naar den naam van een groote hond. Intusschen werd het tijd om de zaal te ontruimen voor de uitvoering van de meis jes van de Maria-Congregatie. Om 7 uur opende de zeereerw. heer Pas toor den feestavond en sprak daarbij een dankwoord aan de Naaikrans. Het is voor den zakenman niet zoo mooi, maar voor de Parochie is het een zegen, dat de Naai krans er is. Spr. dankte de ijverige naai sters hartelijk. Nu zal het humoristische gedeelte aanvangen. De Pastoor was er niet bevreesd voor of deze avond zal slagen, want alles staat onder leiding van Mej. v. d. Sloot en dan is alles af. Allereerst een zangstukje „De Krekel en de Mier", daarna een volksdans „Ik heb myn wagen vol geladen". Toen volgde een tooneelstukje in één bedrijf „De vertroe telde dienstbode" en een „Neusrevue" met zang. Onder de pauze had een verloting van verschillende mooie prijzen plaats en te vens werd de naam van den hond bekend gemaakt. De hond heette „Rampie" en werd gewonnen door Mej. G. Warmerdam, door het lot, want er waren 6 personen die goed geraden hadden. De 2 taarten werden gewonnen resp. door Mej. J. Aartma en P. de Groot A. J.zn. Daarna werd een zangstukje „De regen boog" uitgevoerd en een tooneelstuk in 2

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7