R.K. Sportvereen. A.S.C., Zoeterwoude (Dorp) WOENSDAG 10 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD - PAG. 10 BRUTALE INBRAAK TE BOXMEER. Goed werk van een politiehond. In den vroegen avond van Zondag heeft te Boxmeer een brutale inbraak plaats ge had. Aan den Sambeekschen weg, ten hui ze van den garagehouder Renkens, heeft men getracht zijn slag te slaan. Terwijl de bewoners afwezig waren, heb ben onbekenden zich toegang weten te verschaffen tot de garage. Na daarin te hebben rondgesnuffeld en een en ander te hebben omvergehaald, is men doorgedron gen tot het aangebouwde woonhuis. Daar zijn zij, meldt de „Msb", als be zetenen te werk gegaan. Letterlijk heel het huis is overhoop gezet en niets werd op zijn plaats gelaten. Vooral op de boven verdieping heeft men huis gehouden. Niet alleen werd de inhoud van kasten en laden over de kamers verspreid, maar ook het beddegoed is geheel overhoop gehaald. Zelfs zijn de matrassen tegen de muren gezet. Het geheel geleek wel een uitdra gerswinkel. Om dit alles te bewerken moet men over voldoenden tijd de beschikking hebben ge had. Het geheele geval wordt nog bruta ler, als men weet, dat de woning van den heer R. gelegen is aan den drukken Provin cialen weg en de onmiddellijke buurman de majoor der rijksveldwacht is. Toen de bewoners .thuis kwamen en de inbraak constateerden hebben zij onmid dellijk de rijks- en gemeentepolitie ge waarschuwd. Deze stelde direct een uit gebreid onderzoek in en riep de hulp in van een zeer goed afgerichten politiehond van een collega uit Hees. Deze werd aan 't werk gezet en volgde weldra een spoor. Hierop is een persoon uit dezelfde buurt, die niet lang geleden zich in Boxmeer gevestigd heeft, van bed gelicht. De politiehond wees eerst zijn klompen aan en vervolgens den eigenaar hiervan. De man, een zekere S., is daarop in verzekerde bewaring gesteld, doch ont kent alle schuld. Het vermoeden bestaat, dat meer dan een persoon bij deze inbraak is betrokken. Of er iets en zoo ja wat ver mist wordt, kon nog niet worden vastge steld. De politie zet hare nasporingen ijve rig voort. AVONTUUR VAN EEN BELGISCH JOURNALIST. Duitschers trachtten hem heimelijk naar Aken te brengen. Begin December meldde zich aan het Duitsche consulaat te Heerlen een man van Belgische nationaliteit, die zich ter be schikking stelde tot het geven van inlich tingen betreffende Belgische militaire za ken. Op het consulaat werd den man geant woord, dat men order had personen, die dergelijke inlichtingen kwamen verstrek ken te verwijzen naar het hoofdbureau van politie te Aken. Daar de man beslist weigerde naar Duitschland te gaan vonden enkele bespre kingen te Heerlen plaats: Voor dat dit ge schiedde had de Belg in het Fransch een schriftelijke verklaring afgelegd, dat hij bereid was alle inlichtingen te geven, wel ke in zijn bezit waren over militaire za ken. Het eerste onderhoud vond plaats in een hotel te Heerlen, behalve de Belg waren bij dit onderhoud aanwezig twee heeren en een dame uit Aken. Er werd bij den Belg aangedrongen, dat hij de mededeelingen, welke hij te doen had te Aken zou afleg gen. De Belg bleef er echter bij, dat hij niet naar Aken wilde gaan. Twee dagen later had opnieuw een on derhoud plaats en het bleek den Belg toen, dat het, ondanks zijn afwijzende houding in de bedoeling van de Duitschers lag, hem heimelijk naar Aken te brengen. Besloten werd dat een derde bespreking, waarbij de Belg ten slotte zijn mededeelingen zou doen aan een autoriteit van de Duitsche rijksweer, te Kerkrade zou plaats hebben. De tocht naar Kerkrade zou per auto ge schieden. Gedurende den tocht bemerkte de Belg echter, dat men niet naar Kerkra de reed, zooals de opdracht was, doch dat men naar Aken ging. Vlak voer de grens zag hij kans uit de auto te springen. Omtrent deze zaak vernemen wij, dat de Belg, dien de Duitschers naar Aken wil den brengen een redacteur is van een Bel gisch dagblad, die zijn aanbieding op het Duitsche consulaat had gedaan om per soonlijk te onderzoeken in hoeverre een door een Poolsch blad gepubliceerd be richt, volgens hetwelk in Duitschland was opgericht een patriottische liga, welke ten doel heeft buitenlanders naar Duitschland te lokken voor het doen van mededeelin gen omtrent militaire zaken, juist was. De politie te Heerlen heeft thans deze vreemde zaak in onderzoek. „Msbd." VERTRAGING TREINVERKEER AMSTERDAM—ROTTERDAM. Tengevolge van den mist. Gisteren is door den zwaren mist in den loop van den avond het electrische trein verkeer tusschen Rotterdam en Amster dam in de war geraakt. De treinen kregen steeds meer vertraging. Zoo is de trein die te Rotterdam om goed 12 uur had moeten binnenkomen, pas 10 minuten over half een aangekomen en de laatste trein naar Den Haag. die om halfeen moest vertrekij ken, ging pas om bij eenen. De oorzaak was, dat tengevolge van den kouden mist zich ijzel vastzette op de beugels, die daar door zóó zwaar werden, dat zij niet meer tegen de rij draden bleven drukken. Her haaldelijk vlogen groote felblauwe vonk- bogen van de draden naar de sleepstukken over. Vooral bij het vertrekken van het station te Rotterdam hadden de treinen veel moeite om op gang te komen. ,Vad.w SPORT SCHAATSENRIJDEN DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE DAVOS. Nederlandsche inschrijvingen. Voor de internationale wedstrijden in het hardrijden op de schaats, welke Zaterdag 13 en Zondag 14 Januari a.s. te Davos wor den gehouden, zijn de volgende Nederland sche rijders ingeschreven: R. Koop (Zuid-Laren), S. Heiden (Rot terdam), J. Renaud Zuid-Scharwoude), J. Langendijk (Oud-Karspel), B. S. Blaisse (Amsterdam), K. de Koning (Purmerend), St. de Boer (Edam) en J. Akerboom (Ber gen, N.-H.). In deze wedstrijden zal ook de Fin Thun- berg uitkomen. De afstanden bedragen 500, 1500 en 5000 meter. DE A.S. EUROPEESCHE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. In verband met berichten omtrent de in schrijving van de Nederlandsche rijders Heiden, Van der Scheer en Koops voor de a.s. Europeesche en wereldkampioenschap pen op de schaats, vernemen wij, dat bij het Bondsbestuur van den Kon. Ned. Schaatsen rijders Bond hieromtrent niets bekend is. Het Bondsbestuur heeft nog geen beslis sing in deze materie genomen en het is zeer twijfelachtig, of ons land bij de Europeesche en wereldkampioenschappen door een of meer rijders zal zijn vertegenwoordigd. WATERPOLO WINTERCOMPETITIE HAAGSCHE ZWEMBOND De Zijl I—Zian IV 1—3. In de overdekte Bad- en Zweminrichting De Regentes te Den Haag heeft gisteravond de op 22 November uitgestelde ontmoeting voor de derde af deeling dar Wintercompe titie van den H.Z.B. tusschen de Zijl I en Zian 4 plaats gehad. Het was een stug en op den man gespeelden wedstrijd, waarin Zian geregeld sterker was, doch te weinig samen speelde en onvoldoende plaatste. Met een scherpe voorzet van links wist Hessels voor de Hagenaars te scoren. 01. Na enkele vergeefsche aanvallen was het dezelfde spreler die met een mooien om haal de stand op 02 bracht. Onvoldoende spel van de Haagsche ver dediging stelde kort voor rust Kraayen- brink in de gelegenheid een tegenpunt te scoren. 12. Na rust werd nog meer op den man ge speeld en aanhoudend moest het spel door den scheidsrechter onderbroken worden. Enkele minuten voor het einde zag Hes sels kans de scorè tot. 13 op te voeren. „Vad." ATHLETIEK KON. NED. ATHLETIEK UNIE DE DAMES VRAGEN ZELFBESTUUR De Dames Gymnastiek Vereeniging „Brunhilde" te Groningen heeft een circu^ alire verzonden, waarin men zich wendt tot „Allen die het wèl meenen met de Da- mesathletiek in de K. N. A. U.", meldt het „Hbld.". In die circulaire wordt medegedeeld, dat door het bestuur der vereeniging eenige voorstellen betreffende de damesathletiek zijn ingediend, met het verzoek die op de agenda der a.s. jaarvergadering te plaat sen. Zonder verder aan de leiding iets te willen verwijten meent men te kunnen be- toogen, dat er de laatste jaren van boven af (daarmede bedoelt men dus het bestuur der K. N. A. U.) weinig of niets in het be lang der damesathletiek is gedaan. Tijd en geldgebrek, aldus de samenstellers, heb ben naast onvoldoende kennis der materie daartoe geleid. De damesathletiek zou on bewust dupe worden van de steeds hooge- re eischen, die overal en dus ook in ons land aan de heeren-athletiek worden ge steld. Men vraagt daarom thans de K. N. A. U. aan de damesbeweging de kans te geven zichzelf te helpen. 1. De nationale kampioenschappen voor voor dames, zoo mogelijk eveneens de dis trictskampioenschappen, wederom afzon derlijk van die der heeren te organiseeren. 2.'De algemeene vergadering spreke zich in principe uit tot splitsing van de afdee- lingen dames- en heeren-athleten binnen de organisatie van de K. N. A. U. en drage de reglement-comm. ten spoedigste in ieder geval voor 1 April a.s. een nadere uitwerking der organisatie, waarbij de vol- ende richtlijnen te volgen moeten zijn: a. De afzonderlijke damesafdeeling van de K. N. A. U. worde bestuurd door een afdeelingsbestuur, waarvoor het K. N. A. U.-bestuur uit haar midden een voorzitter (ster) aan wij ze. b. De af deeling zal niet gerechtigd zijn stappen van eenig belang te doen zonder voorkennis en goedkeuring van het hoofd bestuur. c. Alle K. N. A. U.-vereenigingen met een nader vast te stellen minimum aantal dames-leden vormen de algemeene verga dering der damesafdeeling; regelen en be hartigen de belangen der dames-athletiek in de K. N. A. U., verkiezen de rest van het afdeelingsbestuur en doen alle verdere stappen, die in het belang der afdeeling ge- wenscht zijn. d. Voor de financiering der afdeeling worde een nader vast te stellen percen tage der contributies door de K. N. A. U. afgedragen. Deze voorstellen hebben dus ten doel de dames-athletiek meer op eigen voeten te plaatsen. Zij willen dus een, nog wel met de K. N. A. U. in verband staande, afdee ling vormen, maar overigens den dames volle bewegingsvrijheid verzekeren. Bezoekt Zondag 14 Januari a.s. de groote DIOCESANE GYMNASTIEK-WEDSTRIJDEN in het Patronaat. Aanvang 12 uur Deelnemende vereen, uit alle groote steden. 200 Turners Bezoek van Zijne Door luchtige Hoogw. Mgr AEi\IGEN£NT. Des avonds 7.30 groot avondprogramma. Humor, Amusementsmuziek, Acrobatiek en Keurploegen. Prijzen des middags: Volwassenen 25 cent. Kinderen 10 cent, des avonds entróe 25 cent Voorverkoop kaarten waarvan een beperkt aantal voor het avondprogramma kan besproken worden vanat' Vrijdag bij de Heeren (J. J. VAN LEEUWEN, Zuidbuurt, J. J. KODEWlJK, Weipoort. 1142 AUTOMOBILISME RALLYE MONTE CARLO. De zwerm vliegt uit. De Rallye Monte Carlo is begonnen. Van alle kanten komen de berichten omtrent deelnemers, die vertrokken zijn naar hun ne startplaatsen in Europa's uithoeken en de belangstelling die dezen formidablen raid in alle kringen trekt, komt wel het beste uit in de dagelijksche berichten die men in alle Europeesche bladen vind om trent het vertrek van telkens nieuwe deel nemers. In Holland heeft de equipe v. d. Heyden, Habnit en Bakker Schut het sein gegeven door reeds vorige week met hunne Stude- baker de lange reis naar Athene te aan vaarden. Een paar dagen later had te Am sterdam het afscheidsdiner der Fordrijders plaats, die daarna equippe na equippe den reis aanvaardden. Zaterdag zijn van deze deelnemers Mutsaerts, van Strien, Jhr. Bic ker en Couwenberg vertrokken naar Buca- rest; de dag daarop gingen v. d. Meulen, Monso en Wild op weg naar Athene, ter wijl Maandag de drie Noordelijke Neder landsche Ford equippes de reis aanvaard den, van Beeck Calkoen, Weber en Dikker naar Umea; Glerum, Goedkoop, Volmer en Hoogsteder naar Tallin en Nyenbandring de Boer, Liezenbergh, Went en Krabbenbos naar Stavanger. Tot Helsingborg in Zwe den maken de naar Stavanger en Umea gaande equippes de reis gezamenlijk, daar na slaat de een een zijstraat in naar links terwijl de andere rechtuit rijdt naar Umea in den Poolcirkel. Dinsdag zullen dan Dr. Sprenger en van Eijk, Wieleman en Mr. Lamberts Hurrelbrinck naar Athene ver trekken. Zij zijn door omstandigheden een beetje laat maar willen dit inhalen door in een stuk door naar Budapest te rijden. De equipe Cornelius-Strubbe met hun D. K. zijn ook reeds op weg naar Tallinn evenals van Marken en zijn metgezellen op Talbot. Hoevelen van deze allen zullen Monte Carlo bereiken? De berichten luiden alles behalve gunstig. Het zachte weer der laatste dagen vervult de deelnemers uit het Noorden met schrik, hoe vreemd dit oppervlakkig ook klinken moge. De dooi heeft de sneeuwmassa's doen smelten en de wegen veranderd in poelen van bruine modder en witte sneeuwresten. Daar moeten de wagens doorheen, niet zoo even van Asse: naar Meppel-maar honder den kilometers lang dat met een gemid delde van 40 km. per uur, overdag en ge durende de nacht, zonder ophouden, altijd maar door. De rijders kunnen elkaar afwis selen aan het stuur, maar hoe moeten de wagens dit uithouden? Wanneer het nu plotseling weer mocht beginnen te vriezen, een lichte nachtvorst maar, dan wordt de toestand heelemaal ca- tastrophaal, dan wordt het heele Noorden tot aan Stockholm één onafzienbare ijs- en ijzelvlakte, die zich een 1500 km. naar alle richtingen uitstrekt. Ook de berichten uit den Balkan luiden erbarmelijk. Bij Belgrado is het pontver- keer over de Sawa gestremd door ijsschot- sen en wordcr. motorvoertuigen per trein over den spoorbrug vervoerd. In Grieken land is een aardbeving geweest, in de buurt van Larissa heeft een bergstorting den weg versperd en een overstrooming bij Saloniki heeft een deel van Macedonië on der water gezet. Zullen al deze beletselen opgeruimd zijn tegen den tijd dat de Ral ly e-rijders passeeren? Twee Engelsche deelnemers Lord Clifford op Lagonda en Riley op Riley zitten op het oogenblik reeds bij Saloniki vast, vlak achter hen komen de Fransche equipes Chaurieu op Chenard Walcker en Lavalette op Peugeot, die reeds den Balkan binnengetrokken zijn en nog niet weten wat hen wacht. Ook Bignan is onderweg en daarachter komen de Hollan ders en alle andere door 25 equipes die Athene als startplaats gekozen hebben. Zal het ditmaal wederom gaan, zooals ver leden jaar, toen alle deelnemers uit Athe ne en Boekarest tien dagen lang door den Balkan rondzwierven op weg naar huis? Of zal de natuur ditmaal den rijders gunsti ger gezind zijn, hen schrik aanjagen vóór den rit, om gedurende dien hare beletselen uit den weg te ruimen? Dat is het Mysterie van den Balkan, dat ieder jaar opnieuw de Rallyerijders voor nieuwe verrassingen plaatst. P. H. L. LAMBERTS HURRELBRINCK. WIELRENNEN SCHERMEN DE RIJNSTREEK In Café „Sportrust" te Alphen a. d. Rijn worden morgen wedstrijden op hometrai ners gehouden. Door het bestuur is een competitie-wedstrijd over 4 weken inge steld, met een afstand van 1 en 3 K.M. Voor deze wedstrijden zijn zes prijzen be schikbaar gesteld. Vooral de strijd over 1 K.M. belooft spannend te worden, daar een zes-tal renners denzelfden tijd over dezen afstand maken. Er wordt op 2 wielrollen gereden. Belangstellenden hebben gratis toegang. Uitbreiding K N. A. S.-competitie In de competitie van den Kon. Ned. Amateur Schermbond, die in December vo rig jaar is aangevangen, is eenige uitbrei ding gekomen met nieuwe ploegen. Voor de eerste klas meldoe de afd. Den Helder zich aan; voor de tweede klas de zaal Gijsberti Hodenpijl te Leiden, terwijl de damescompetitie waarschijnlijk nog met een drietal ploegen zal worden aangevuld De rooster van de tweede klas is der halve voor de maand Januari nog aange vuld met de volgende ontmoetingen: 16 Jan., Leiden. Zaal Gijsberti, A. V. In- cassob, R. (floret, degen en sabel). 23 Jan. 's Gravenhage. Parade et Ripos te, zaal Gijsberti (degen) en Haagsche S. V., zaal Gijsberti (degen). 30 Jan., Utrecht, Schermver. Utrecht, zaal Gijsberti (degen en sabel). SCHAKEN HET 15-JARIG BESTAAN VAN „PHILIDOR". Gisterenavond had het bestuur der Leid- sche schaakclub „Philidor" in het clublo kaal in café Neuf aan de Bresstraat een feestavond voor de leden gsorganiseerd ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der Vereeniging. Te circa 8 uur opsnde de voor zitter, de heer P. Herfkens de bijeenkomst met een woord van dank voor de groote opkomst, waaronder zelfs van oud-leden en sprak zijn spijt er over uit, dat enkele le den dezen avond verhinderd waren. Daar na schetste hij in enkele woorden den toe stand van de club en verheugde zich er over, dat deze zich weet te handhaven. Ten slotte sprak hij de hoop uit, dat allen zich dezen avond zouden amuseeren. Hierna las de secretaris, de heer H. I. de Nie, op ver zoek, de oprichtingsnotulen voor. Vervolgens verkrijgt de heer A. J. J. Nicaise het woord. Deze wijst er op, dat bij alle hulde aan het ijverige bsstuur er toch reden voor bijzondere hulde bestaan ten opzichte van dsn secretaris, den heer H. I. de Nie, die gedurende een reeks van meer dan 10 jaren het secretariaat der vereeni ging waarneemt op esn wijze, die aller in stemming heeft. Hij biedt hem namens de leden ter herinnering aan dit feit een zil veren vulpotlood aan. De heer De Nie aan vaardt dit onverwachte geschenk met en kele woorden van dank. Daarna krijgt het woord, de heer E. W. v. d. Burgh, oud-lid dsr club. Hij feliciteerde de club met het 15-jarig bestaan, de club hssft nog steeds zijn volle belangstelling en als blijk daarvan biedt hij een schitterend uitgevoerde ledenlijst aan. De voorzitter dankt den heer Van den Burgh voor zijn belangstelling en voor zijn waardevol geschenk en spreekt de hoop uit, dat de heer Van den Burgh nog eens in de gelegenheid zal zijn tot de club terug te keeren. Vervolgens krijgt de heer P. J. van der Zeeuw, die gedurende een 12-tal jaren en wel van de oprichting der club af, voorzitter der vereeniging was geweest, het woord. In zijn rede huldigde hij de leden, die steeds zoo'n groote belangstelling in het wel en wee der clubs hadden getoond, in het bij zonder enkele leden, die zooveel belange loos voor de club hebben gedaan en hem als voorzitter tot steun zijn geweest. Hij twijfelt er niet aan, of onder den huidigen voorzitter zal het de club goed blijven gaan. Op een feestavond van een schaakclub moet natuurlijk ook geschaakt worden. Daarvoor zorgde in de eerste plaats de heer De Nie, die met behulp van een wand- schaakbord een voordracht hield over de Fransche verdediging met zijn vele varian ten. Deze voordracht was zeer leerzaam en werd met groote aandacht gevolgd. Na afloop dezer voordracht werd een bliksem wedstrijd gehouden, waaraan klei ne prijzen waren verbonden. Inmiddels was het reeds laat geworden, maar het voornaamste zou nog komen. Daarvoor had de eigenaar van café Neuf op uitnemende wijze gezorgd, nl. voor een uitgebreid souper. Hoewel laat, immers zij hadden aan een competitiewedstrijd in Den Haag moeten deelnemen, kwamen nog net op tijd de heeren G. en W. H. Bosscha en W. H. v. d. Nat binnen, om hieraan deel te nemen. Zij werden nog op bijzondere wijze door den voorzitter verwelkomd. Het souper was zeer gezellig en het was reeds laat of zeer vroeg, zooals men het noemen wil, toen allen voldaan huiswaarts keerden. De feestavond van Philidor was bijzonder goed geslaagd. Het bestuur had aan alles gedacht. Ieder kreeg zelfs een verrassing mee voor thuis. OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE ROEIWEDSTRIJDEN. Uitnoodiging aan 27 landen. Het Duitsche comité voor de Olympische Spelen 1936, heeft onlangs 52 naties offi- cietel uitgenoodigd tot deelneming aan de Spelen te Berlijn. Hiervan kwamen aan vankelijk de 14 naties, die te Los Angeles bij de Olympische roeiwedstrijden verte genwoordigd waren, in aanmerking om te worden uitgenoodigd tot deelneming aan de Olympische roeiwedstrijden 1936, nl.: Australië, Brazilië, Canada, Denemarken, Duitschland, Engeland, Frankrijk, Italië, Japan, Nieuw-Zeeland, Nederland, Po len, Uruguay en de Vereenigde Staten. Bij vroegere Olympische roeiwedstrijden wa ren bovendien nog vertegenwoordigd: Ar gentinië, België, Finland, Monaco, Noorwe gen, Oostenrijk, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Zuid-Afrika, Zweden, Zwitserland en Hon garije. In totaal is dus door 26 landen deelgeno men aan Olympische roeiwedstrijden, Daar bij komt nog Joego-Slavië, dat zich in de laatste jaren tot een belangrijke factor in de roeisport heeft ontwkikled, en Portu gal, waar aanvankelijk in 1934 de wereld kampioenschappen verroeid zouden worden. In Turkije heeft de roeisport zich eveneens in den laatsten tijd ontwikkeld, terwijl ook Egypte, Bulgarije en Roemenië, in de laat ste jaren een toenemende belangstelling voor de roeisport hebben getoond. Voor de Spelen van 1936 dient rekening te worden gehouden met de geografische ligging der verschillende landen, waardoor een aantal der vèrafgelegen landen niet aanwezig-zal zijn. In verband hiermede zijn uitnoodigingen verzonden aan 27 landen. Men verwacht reeds thans, dat te Berlijn echter de deel neming aan de roeiwedstrijden grooter zal zijn dan bij eenig vorig Olympisch tournooi Te Amsterdam, waar dit aantal reeds vrij groot was, bedroeg het in 1928 negentien. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Hazerswoude naar Beverwijk? Hoeveel K.M.? Antwoord: Hazerswoude, Leiden, Sassenheim, Lisse, Hillegom, Bennebroek, Haarlem, Schoten, Santpoort, Velsen, Be verwijk. Afstand 50 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Noordwijkerhout naar de Wor- mer? Antwoord: Noordwijkerhout, Voge lenzang, Haarlem, Spaarndam, Assendelft, Westzaan, Zaandak, Wormer. Zelfde vragensteller: Adressen van bi bliotheken in Haarlem kunnen wij u niet geven. Vraag: Ik heb een herdershond, die aldoor ruit en ik kan niet bemerken, dat hij ziek is. Wat kan ik daartegen doen? A n t w o o rd: Raadpleeg u een dieren arts of wordt lid van een Kynologenclub. O...is Quo vadis: waar gaat gij naar toe (Als u veilig rijdt, naar uw eigen huis anders naar zieken huis of politiebureau!) mut Y si LIG VAN ROMMELZAK EN HOBBÉLTJE. 103. Toen zocht hij verder op in een bosch een rustig plekje om eens heerlijk te kunnen slapen. Hobbeltje vond wel wat bij den weg. En Jan haalde eerst het een en ander uit zijn zak om te eten en te drinken. Daarna legde hij zich neer en sliep eenige oogenblikken later alsof hij nog bij den waard in Munsterdorp was. 104. Vroeg in den morgen werd hij wak ker door Hobbeltje, die angstig tegen hem aanduwde. Wat heb je toch beest, zei Jan, maar meteen hoorde hij een vreeselijk ge- krijsch in de verte en tot zijn grooten schrik zag hij een geweldigen man op zich afko men met een knuppel in de hand.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10