VRIJDAG 5 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BUITENLAND VOLKENBOND. OM HET BEHOUD VAN DEN BOND. Internationale bijeenkomst te Brussel. Lord Cecil heeft zich in een circulaire gericht tot verschillende vredes-organisa- ties, waarin hij het volgende schrijft: „De volkenbond en het internationale stelsel, dat deze vertegenwoordigt, zijn sinds hun ontstaan nooit zoo ernstig in ge vaar geweest als op dit oogenblik. De eeni- ge andere mogelijkheid buiten den volken bond is de internationale anarchie en deze zal noodzakelijkerwijze tot oorlog voeren. In deze omstandigheden is besloten, te gen het midden van Februari te Brussel een groote internationale bijeenkomst te houden, welke hierbij voorloopig wordt aangekondigd. Men hoopt, dat deze bijeen komst zoo volledig mogelijk alle kringen der openbare meening, die voor vrede en internationale samenwerking arbeiden, zal vertegenwoordigen. Ik hoop ten zeerste, dat het uw organi satie mogelijk zal zijn, een talrijke en zoo vertegenwoordigend mogelijke afvaardi ging te zenden en dat u alle pogingen in het werk zult stellen, om uw leden op de hoogte te stellen van dit plan. Ik zou u zeer erkentelijk zijn, indien u mij zoo spoedig mogelijk het vermoedelijk aantal uwer afgevaardigden zoudt laten weten". Energieke hand is noodig, zegt Mussolini. Het tijdschrift „Les Annales" publiceert een artikel van de hand van Mussolini. Daarin schrijft de duce a.o., dat de vol kenbond hervormd moet worden, daar hij anders ten doode gedoemd is. Italië is voor een blijvende overeen stemming tusschen de groote mogendheden, opdat de vreedzame ontwikkeling der klei ne staten beter gegarandeerd zou kunnen worden. De kleine staten moeten niet vree zen voor overeenstemming, maar voor de tweedracht der groote mogendheden. Als de volkenbond door een energieke hand zou geleid worden, zou hy uit zyn tegenwoordige machteloosheid geraken en de stabiliteit van het internationale sys teem waarborgen. De wereld kan er slechts bij winnen, wanneer een handjevol mannen de voile verantwoordelijkheid draagt, zich als ver tegenwoordigers van vast verankerde re geeringen aan de onderhandelingstafel zet en de basis van een overeenstemming door reëel-politieke wederzijdsche concessies zoekt. Het fascistische voorbeeld van Italië is reeds de directe of indirecte wet van tal rijke landen geworden en bovendien is het terrein thans van vele economische ideeën gezuiverd, die een min of meer bijgeloovig karakter droegen. Zekere ervaringen, zooals de inflatie en de toltarieven, zijn doel- of nutteloos ge bleven. Eik land heeft tot zijn schade ervaren, dat het onmogelijk is, steeds te verkoopen, maar niet te willen koopen. Het artikel van Mussolini eindigt met de voorspelling, dat het jaar 1934 een be slissende étappe zal zijn in de „fascistisee- ring" der wereld. BELGIE CRISIS IN BELGIE AFGEWEND. Koninklijke bemiddeling. De Belgische ministerraad hield zich gis teren gedurende vijf uur bezig met de ne telige kwestie van het weder in dienst ne men van na den oorlog wegens activisme ontslagen ambtenaren. De ministercrisis is voorloopig afgewend, omdat de Broqueville den koning een brief heeft doen schrijven, waarin de vorst zegt, dat hij de kwestie met inachtneming van strenge rechtvaardigheid wil opgelost zien, doch het onderzoek der gevallen eigenlijk opnieuw aanhangig maakt. Dit zal echter met voortvarendheid moeten geschieden. In feite komt deze conclusie neer op een halve overwinning van de liberalen en Franskiljons, die tegen Vlaamsch rechts herstel zijn en op een halve capitulatie van Vlaamsche ministers, die tevoren hadden laten verklaren, dat niets meer kon her zien of verdaagd worden. DUITSCHLAND. KRIJGT v. d. LUBBE GRATIE? Verzoek om clementie van Braziliaansche zijde. Nog altijd is geen beslissing genomen op het verzoek der Nederlandsche regee ring om de straf voor v. d. Lubbe te ver zachten. Volgens een bericht in de „Tel.", zou men te Berlijn evenwel van meening zijn, dat het verzoek zal worden ingewil ligd en dat de doodstraf voor den brand stichter zal worden veranderd in levens lange tuchthuisstraf. Van de zijde van het Rijksministerie voor Propaganda wordt medegedeeld, dat een definitieve beslissing over het verdere lot van v. d. Lubbe in de volgende kabi netszitting zal worden genomen. Waar schijnlijk zal deze zitting Vrijdag of Za terdag, nadat rijkskanselier Hitier te Ber lijn zal zijn teruggekeerd plaats hebben. Uit Rio de Janeiro wordt door Reuter gemeld, dat de Constitueerende Vergade ring van Brazilië een motie heeft aangeno men, waarin de Duitsche regeering wordt verzocht, zich jegens Van der Lubbe cle ment te toonen. OPLICHTINGSSCHANDAAL TE BAYONNE. Valsche obligaties uitgegeven. Frankrijk is sinds eenige dagen in rep en roer dooi de ontdekking van een groote zwendel-zaak te Bayonne. In 1930 werd te Bayonne een stedelijke leenbank opgericht, die geld op crediet verschafte tegen 8 pet. en het daarvoor benoodigde geld verkreeg door de uitgif te van obligaties tegen 6 pet. In Decem ber 1933 is echter aan het licht gekomen, dat er een groot aantal valsche obligaties in den vorm van „bons" in omloop zijn ge bracht tot een waarde van verscheidene millioenen francs, De directeur van de bank is gearresteerd. De eigenlijke finan cier van de bank is evenwel een zekere Stavisky, een genaturaliseerde Rus, die zich thans ontpopt als een gentleman-op- lichter in groot formaat. Ook buiten Frankrijk heeft Stavisky, naar thans blijkt, al eens 'n grooten slag geslagen, n.l.'in Hongarije waar hij zich schuldig moet hebben gemaakt aan op lichting ten nadeele van de Hongaarsche rechthebbenden op de landgoederen in Slovakije, welke bij het verdrag van Tria non aan Tsjecho-Slowakije zijn gekomen, de z.g. optanten. Deze personen hadden uit den aard der zaak behoefte aan gereed geld en wilden dan ook, zoodra hun krach tens het accoord van Den Haag bepaalde uitkeeringen waren gewaarborgd, gaarne zoo spoedig mogelijk geld zien. Hun vor deringen bedroegen in totaal een milliard kronen, doch daarvan behoefde slechts 200 milhoen in contanten te worden voldaan, en dit alleen naar mate een daartoe inge steld fonds door de successie-staten der Donau-monarchie werd aangevuld. De Hongaarsche optanten kregen schuld brieven, waarop het bedoelde fonds, zoo dra het over contanten beschikte, uitkee ringen deed tot een maximum van 20 pet. van het nominale bedrag. Stavisky deed nu het volgende. Hij kocht den om geld verlegen Hongaarsche heeren, onder voor wendsel hun aandeel te zullen verzilve ren, de schuldbrieven af, doch ook slechts tegen 20 pet. Van die 20 pet. betaalde hij echter maar een klein gedeelte in contan ten, terwijl hij beloofde de rest later in termijnen te zullen aflossen. Blijkbaar ver trouwden de optanten meer op het „eer lijke" gezicht fvan Stavisky, dan op de so liditeit van de internationale kas. Met de aldus verworven stukken heeft Stavisky verschillende manoeuvres ver richt. Een deel heeft hij als internationaal gewaarborgde onderpanden ingebracht in het effectenbezit van het Crédit Municipal te Bayonne en met behulp daarvan heeft hij bij verschillende banken en verzeke ringsmaatschappijen groote bedragen we ten los te krijgen. Voorts meldt een Parjjsch avondblad, dat Stavisky op de conferentie van Stresa enkele jaren geleden relaties heeft aange knoopt met verschillende politici en eco nomen, waardoor het hem gelukte intro ducties te krijgen bij de Bank voor Inter nationale Betalingen te Bazel. Deze zou garanties hebben verstrekt voor een pak ket der genoemde Hongaarsche schuldbrie ven, welke Stavisky later te gelde wilde maken. Door den krach van Bayonne is hem dit niet meer gelukt. Verschillende andere Fransche assuran tie-maatschappijen zijn er ook ingevlogen en zelfs de Fransche regeering wordt er bij betrokken. O.a. worden scherpe aanvallen gedaan op minister Lalamier, die het zaak je heeft beschermd door aanbevelings brieven. ROOSEVELT'S BOODSCHAP. Over 't algemeen gunstig ontvangen. De democratische leden van het Ameri- kaansche Congres bestempelen Roosevelt's boodschap vrijwel eenstemmig als „bezie lend". Zij zijn van oordeel, dat de presi- dentieele boodschap het vertrouwen van de bevolking in de regeeringspolitiek enorm zal vergrooten. Ook de bladen zijn het, ongeacht hun politieke richting, hier mee meerendeels eens. BEGROOTINGSDEFICIT IN DE V. S. Op 6.6 milliard dollar geschat. Volgens de raming van den minister van Financiën zal het begrootingstekort over het financieele jaar 1934-'35 in totaal 6630 millioen dollar bedragen. BUITENL. BERICHTEN TWAALF FRANSCHE SOLDATEN GEWOND. Bij botsing tusschen locomotief en twee wagons. Uit Parijs wordt gemeld: Gisternacht is een locomotief, die twee wagons met solda ten moest halen, met zulk een vaart tegen deze wagons opgereden, dat één uit de rails sprong en voor een deel werd vernield. Twaalf soldaten werden hierbij meer of minder ernstig gewond. DE OVERSTROOMINGEN IN CALIFORNIE. Volgens een bericht uit Los Angelos neemt men aan, dat bij de overstroomin gen in Californië meer dan 100 personen om het leven zijn gekomen. Veertig lijken zijn reeds geborgen. Ruim 5000 arbeiders zijn aan het werk om naar lijken te zoeken. VOOP lic-Jr .een. glaasje Islikjfe' NiIIIS.. DE MIJNRAMP IN BOHEMEN ALLE HOOP OP REDDING OPGEGEVEN. Nog 126 arbeiders in de mijn. De eerste directeur van het Nelson-mijn- bedrijf te Brüx, ir. Locker, heeft over het reddingswerk, voorzoover dat thans gevor derd is, verklaard, dat het gelukt is door de liftschacht te komen tot de plaats waar de wagens geladen werden. Men kon ech ter niet in de mijngangen doordringen, daar deze verstopt waren door puin. De schacht waarin de mijnwerkers opgesloten zijn, wordt aan twee kanten benaderd. Aan den eenen kant is men bezig het puin jn de gangen weg te ruimen, aan den anderen kant is een reddingsploeg bezig te trach ten langs een omweg de schacht te berei ken. Zoodra de schacht bereikt is, zal alle moeite gedaan worden den daar waar schijnlijk woedenden brand te blusschen door indamming. Over de oorzaak van de ramp kan nog niets met zekerheid gezegd worden. Het staat echter vast, dat de mijn Woensdag middag nog absoluut vuurvrij was. De rap porten van de controleerende myninge- nieuren waren gisteren geheel normaal en gaven geen enkele aanleiding om te vree zen voor een plotseling uitbreken van brand. In den loop van dezen dag zijn de voor uitzichten voor het succes der reddings pogingen nog slechter geworden, daar in de schachten 7 en 9 weer brand ontstaan is. Tusschen deze schachten is slechts een kor te verbindingsgang brandvrij. Ook uit de waterleidingschacht slaat een steekvlam op. De hoop op redding van de mijnwerkers die in de schacht III zitten, wordt steeds geringer geacht. Minister-president Malypetz en de mi nister voor sociale zaken, die naar de plaats der onheils overgekomen waren, zijn des middags naar Praag teruggekeerd. Talrijke parlementsleden zijn te Brüx gearriveerd om beter op de hoogte te blijven van ae berichten uit Ossegg. Er is thans een aanvang gemaakt met de ommuring der mijnen Nelson VII en VIII aangezien gevaar bestond, dat de brand zich langs de houten stellingen, welke reeds vlam hebben gevat, zou uitbreiden. Op de mijn Nelson III hebben op den dag van het ongeluk in de middagploeg ge werkt 131 mijnwerkers en 9 opzichters. Dus in het geheel 140 personen. Er zijn 03 Duitsch-Bohemers en 61 Tsjechen bij. Van de 140 mijnwerkers, die de mijn zijn bin nengegaan, zijn slechts vier gered; tien zijn als lijken geborgen, zoodat nog 12C personen zich in de mijn bevinden. Deze opgesloten mijnwerkers hebben geen teekenen van leven gegeven en het is tot nu toe ook nog niet gelukt verbinding met hen tot stand te brengen. Er bestaat dan ook weinig hoop de bedolvenen te red den, aangezien geen zuurstofvoorraad in de mijn is. Een neergelaten lamp ging di rect uit. De reddingswerkzaamheden vorderen slechts langzaam, daar nien op nieuwe moeilijkheden is gestuit: in de schachten VII en IX is n.l. brand uitgebroken. Nag slechts een korte verbindingsweg tusschen schacht VII en IX is vrij van vuur. Tegen drie uur zijn de meeste brandweerwagens en ziekenauto's naar huis gezonden. Er werd opdracht gegeven bij het aanbreken van den dag weer te beginnen. In de mijn VII moesten tegen vier uur 's morgens de werxzaam heden worden gestaakt, aange zien een donkere rook de reddingsman schappen hinderde. Tegen den middag wer den uit de Nelson drie lijken geborgen. Een der mijnwerkers is als door een wonder gered. Hij moest op 150 M. alleen achterblijven, daar zijn krachten hem be gaven, doch op hetzelfde oogenblik ver scheen een man, die den mijnwerkers naar boven droeg. Deze bleek zijn broer te zijn. Er wordt thans met alle macht gewerkt om het binnendringen van frissche lucht bjj den brandhaard te verhinderen. Voor het onderzoek naar de ramp is een bijzondere commissie ingesteld. Uit den omvang der verwoestingen concludeert men, dat het hoogstwaarschijnlijk een ontploffing van kolenstof betreft. Minister-president Malypetz heeft 50.000 kronen ter beschikking van de nagelaten betrekkingen der slachtoffers gesteld. KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS LAND- EN TUINBOUW HET BOTERMERK. Nieuwe bepalingen aangebracht. By Kon. besluit van 28 December 1933 is een wijziging gebracht in de artikelen 2 en 5 van het Nieuw Crisis-Zuivel-Besluit II 1932, betreffende boter en andere spijs- vetten. De beschikkingen van den minister van Economische Zaken van 3 Januari 1934 zyn op deze wijziging gebaseerd. Als gevolg van een en ander moet in de volgende gevallen op boter steeds een merk zijn aangebracht, dat daarop met een stempel behoort te zijn aangedrukt: a. in een bereidplaats van boter of in een bewaarplaats bij een boterproducent of iemand, wiens erkenning als zuivelpro- ducent is ingetroken, in gebruik, zoodra de waar voor verkoop of aflevering gereed is of in ieder geval binnen 2 maal 24 uur na het karnen, tenzij door of vanwege de cri- sis-Zuivel-Centrale schriftelijk vergunning is verleend voor het zonder merk voor handen hebben van boter; t b. in bepaalde, door den minister van Economische Zaken aangewezen gebieden en marktplaatsen; c. bij vervoer, verkoop of aflevering door of ten behoeve van een boterprodu cent of iemand, wiens erkenning als zui- velproducent is ingetrokken; d. bij vervoer, verkoop of aflevering uit een boterbereidplaats (d.i. een perceel, waarin zich een inrichting tot het berei den van boter bevindt) of uit een bewaar plaats bij een boterproducent of iemand, wiens erkenning als zuivelproducent is in getrokken, in gebruik; e. bij vervoer, verkoop of aflevering uit een koelhuis (behalve het gewone merk op de boter bovendien een driedeelig koel- huismerk op de verpakking); f. bij vervoer verkoop of aflevering van eenheden, grooter dan 1 K.G., terwijl in Zuid-Limburg alle eenheden, grooter dan 100 gram van een merk voorzien behooren te zijn. De wijziging bestaat dus hierin, dat thans ook voorschriften gegeven zijn ten aanzien van personen, wier erkenning als zuivel producent is ingetrokken. „Andere spijsvetten". Voor z.g. „andere spijsvetten" gelden de volgende bepalingen: I. bij vervoer, verkoop of aflevering dient de waar op de verpakking van een merk, waarop de aanduiding van het ge wicht, waarvoor de aanduiding bestemd is, voorkomt, voorzien te zijn of wel behoort zij vergezeld te zijn van een geleidebiljet; II.Het is verboden andere spijsvetten, waarvan de verpakking niet van een merk is voorzien, voorhanden te hebben,1 tenzy een der volgende feiten of omstandigheden wordt aangetoond: a. dat door de Crisis-Zuivel-Centrale schriftelijk toestemming voor het voorhan den hebben is verleend; b. dat de waar vergezeld van een ge leidebiljet ter plaatse is aangevoerd, mits zij aanwezig is in een niet voor het pu bliek toegankelijk gedeelte van het per ceel, terwijl de waar bovendien in onaan gebroken toestand dient te verkeeren wan neer in vorenbedoeld perceel gevestigd is een bedrijf, waartoe het verkoopen en uitsmelten van vet als nevenbedrijf be hoort (b.v. een slagerij); c. dat de waar zich in onaangestoken of onaangebroken eenheden van tenminste 2 K.G. en ten hoogste 50 K.G. tezamen tot een gewicht van niet meer dan 50 K.G. in een niet voor het publiek toegankelijke, niet tot woning bestemd gedeelte van een perceel bevindt, waar een bedrijf geves tigd is, waartoe het verkoopen en uitsmel ten van vet als nevenbedryf behoort. d. dat de waar zich tot een hoeveelhed van 2 1/2 K.G. (voor eigen huishoudelijk gebruik) in een woning bevindt of dat voor een grootere hoeveelheid schriftelijk toe stemming door de Crisis-Zuivel-Centrale is verleend; e. dat de waar in het perceel, waarin zij zich bevindt, uit rauw dierlijk vet is gesmolten door een bedrijf, dat daartoe door de Crisis-Zuivel-Centrale erkend is. Het verschil met de oude bepalingen be staat hierin, dat men thans niet meer kan volstaan met aan te toonen, dat de waarde van het merk is betaald terwijl b.v. een slager, die vet onder geleidebiljet ont vangt, dat niet langer ongebanderolleerd in zijn winkel mag hebben. Wanneer hij het aldus ontvangen vet in een niet voor het publiek toegankelijk gedeelte van zijn perceel bewaart, mag het slechts in onaan gebroken en onaangestoken toestand aan wezig zijn. INVENTARISATIE VAN BROED MACHINES. Capaciteit van 14 millioen eieren. Voor selectie van den hoender- en een denstapel heeft, zooals bekend, de Regee- ringscommissaris voor de kippen- en een- denhouderij inventarisatie van de broed machines noodig geoordeeld. Iedereen die in 1934 een of meer van deze machines zou willen gebruiken werd verzocht dit op te geven aan het kantoor van den regeerings- commissaris te Beekbergen (gemeente Apeldoorn). Ongeveer 9000 personen heb ben medegedeeld in 1931 één of meer broed machines te willen gebruiken, ter geza menlijke capaciteit van 14 millioen eieren. FINANClëN EN ECONOMIE SCHULDVORDERINGEN OP DUITSCHLAND. Nadere mededeelingen voor houders van scrips. Officieel wordt, in aansluiting aan het communiqué van 9 December 1933, mede gedeeld: le. dat houders, die vóór de inwerking treding van de op 4 December gepubliceer de regeling tusschen Nederland en Duitsch- land reeds scrips hadden ontvangen, welke voor een gedeelte voortkomen uit een vor dering uit «affecten en voor een gedeelte uit een vordering uit hypotheek, particuliere geldleeningen of huizenbezit, slechts op volle betaling dier scrips aanspraak kunnen maken, indien zij deze eerst aan de „Zeich- nungs-Abteilung" van de Reichsbank, Ber lin S.W. 1111, voor rekening van de Kon- versionskassa für Deutsche Auslandsschul- den, toezenden, vergezeld van den advies brief, welke zij van de Konversionkasse bij de toezending der scrips ontvingen en van den brief; waarbij de Konversionskasse me- dedeeling deed van de bij haar gedane storting door den Duitschen schuldenaar. De Konversionskasse zal daarna voor de bovengenoemde houders de zending split sen en de aldus gesplitste scripbedragen met afzonderlijke brieven aan de houders doen toekomen, opdat zij voor het gedeelte, dat uit effecten voortkomt, hun scrips door bemiddeling van een commissionnair in effecten kunnen doen uitbetalen en voor zoover de scrips uit hypotheken, particulie re geldleeningen of huizenbezit voortko men, deze aan den Postchéque- en Giro dienst kunnen toezenden, ten einde volle betaling te verkrijgen. 2e. dat houders van scrips, die voort spuiten uit rente van in Duitschland (ook in z.g. „Sperr-depot") of in andere lan den berustende Duitsche obligatiën en aan- deelen .deze scrips door bemiddeling van een commissionnair in effecten ter natio naliseering kunnen doen aanbieden, ten einde volledige betaling te erlangen. In dat geval zal de houder den commission nair, die de nationaliseering voor hem aan vraagt, in staat moeten stellen als bewijs stukken over te leggen: a. indien de stukken in Duitschland ge deponeerd zijn: de brief, waarin het Duit sche kantoor (bank) kennis geeft van de gedane storting bij de Konversionskasse, alsmede het desbetreffende schrijven van de Konversionskasse zelve; b. indien de stukken in andere landen dan Duitschland zijn gedeponeerd; de brief van den buitenlandschen correspon dent, waarin deze afrekening der geincas- seerde coupons (dividendbewijzen) geeft en de toezending der scrips adviseert. Deze bewijsstukken worden door de Vereeniging voor den Effectenhandel van een merkteeken voorzien, ten blijke, dat zij als zoodanig gediend hebben. Wetenschappelijke Berichten VOOR EEHOUD VAN KLASSIEKE OPVOEDING. Adres aan den Ministerraad. Het comité tot behoud van de klassieke opvoeding, voorzitter prof. mr. B. M. Ta verne, secretaris mr. C .J. M. Schaepman, heeft zich met een adres tot den minister raad gewend naar aanleiding van de nieuwe regeling der inspectie van het middelbaar en gymnasiaal onderwijs. In dat adres geeft het comité zijn groote teleurstelling over de nieuwe regeling te kennen en wordt nadruk gelegd op de omstandigheid, dat deze fundamenteele wijziging in de inspec tie welke inspectie in de wet op middel baar onderwijs en in de wet op het hooger onderwijs wordt geregeld is voltrokken, vóórdat deze wetten zijn gewijzigd. In verband met het feit, dat de nieuwe regeling nog niet is ingevoerd, doch be stemd is, om op 1 Maart 1934 in werking te treden, wordt met klem aangedrongen op uitstel van de invoering van de nieuwe regeling, opdat bedoeld ontwerp tegelijk met de in uitzicht gesteld herziening van het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs aan de orde kan komen. INGEZONDEN STUKKEN OPROEP AAN KATHOLIEK NEDER LAND VOOR DE STERVENDE OEKRAÏNE Het Apostolaat der Hereeniging in Ne derland heeft zich tot taak gesteld mede te werken met Paus en Bischoppen, om de éénheid te herstellen onder alle Chris tenen der geheele wereld, door al de af gescheidenen terug te roepen tot de ééne, heilige, Roomsche, Katholieke Kerk. Tot nu toe hadden de pogingen van dit Apostolaat vooral de andersdenkende Christenen van den Oosterschen Ritus op het oog.. Veel is reeds bereikt, en op ver schillende plaatsen staan de velden blank, wachtend op de geestelijke maaiers, om den rijken oogst binnen te halen. Maar ziet, daar bereiken ons ontstellen de berichten van hongersnood en honger dood uit de landen onzer toewijding. Hart verscheurend was het schrijven van Mgr. Szeptycki en zijne medebisschoppen. On weerstaanbaar klinkt de noodkreet van kardinaal Innitzer. De bladen berichten ons dat binnen een half jaar 10 millioen Oekrainers van honger zijn gestorven; en ze voegen er bij, dat het einde der ram pen nog niet te voorzien is. Kan het milddadige Nederland ongevoe lig blijven? Het Apostolaat der Hereeni ging meende de aangewezen organisatie te zijn, om een oproep te richten tot de Ne derlandsche katholieken, om geldelijken steun voor de arme Oekrainers, die van honger sterven. Ons Hoogwaardig Episcopaat heeft in zijn jongste vergadering onze meening on derschreven en zijn toestemming verleend, om door middel der katholieke bladen on zen oproep tot allen te richten. Wij verzoeken de katholieke bladen een inschrijving in hunne kolommen te willen openen. Opdat al de bijdragen goed terecht ko men, zal onze penningmeester de bemid deling inroepen van kardinaal Innitzer, van Mgr. Szeptycki en andere katholieke Bisschoppen. Het dagelijksch bestuur van het Apostolaat der Hereeniging. H. VAN KEULEN C.s.s.R., Voorzitter. J. SCHOLTENS, Pr., Secretaris.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6