t Advertentiën r VRIJDAG 5 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURAN* EERSTE BLAD PAG. 3 LEIDSCHEDAM. Biljartwedstrijd. Donderdag speelde het eerste viertal van A. D. O. van de St. Josephsgezellenvereeniging te Leidschen- dam een competitietvvedstryd tegen het 2e viertal van A. D. O. Begrijpelijkerwijs was het 1ste viertal sterker dan de 2e viertallers, zoodat A. D. O. I alle 4 partijen won en in totaal 240 tegen A. D. O. 2 in totaal 132 ca ramboles behaalden en alzoo met 108 caram boles won. OEGSTGEEST. Begrafenis Dr. Timmermans. Heden te twaalf uur had op de begraaf- 'aats nabij „Het Groene Kerkje" de begra- nis plaats van het stoffelijk overschot van Dr. Timmermans in leven geneesheer hier ter plaatse. Ondre de zeer talrijke aanwezigen merk ten wij buiten de familieleden o.m. op Bur gemeester van Gerrevink, de Gemeente- Secretaris, de heer R. Reitsma, de beide wethouders, de heeren van Egmond en Zandbergen, de Raadsleden Kraan, Bakker en Kortmann, de doktoren Varenkamp en Hugenholtz, de heeren J. v. Noort en J. Post als afgevaardigden van de Oranjever- eeniging waarvan dr. Timmerman voorzit ter was, de heer Peltenburg en de heer v. d. Post, bestuursleden van de Burgerwacht, dr. Borgerhof Mulder, de heeren van Ingen Schenau en de Bruin namens de Zwemver. „Poelmeer". Verder doktoren uit Leiden en omgeving. Namens het gemeentebestuur legde Bur gemeester v. Gerrevink een krans op de kist. Nadat de kist in de groeve was neer gelaten werden bloemen in het graf ge strooid. Dr. Hugenholtz nam daarna het woord en deelde mede, dat het de uitdrukkelijke wensch van den overledene was dat niet werd gesproken. Uit de enorme belang stelling valt wel volgens spreker te conclu- deeren, hoe bemind de dokter was, waar voor hij namens de familie hartelijk dankte. Spr. besloot met de woorden „Beste Dr. Timmermans, rust zacht". UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Aanbesteding van het Stationsgebouw. Door de Directie der -Nederlandsche Spoorwegen werd gisteren te Utrecht in het openbaar aanbesteed volgens bestek 1651 S.S. (Raming 175.000.het maken van een Hoofd- en Nevengebouw en een Chefs woning te Waddinxveen, alsmede van een Hoofd- en Nevengebouw, een Goederen loods, een Chefswoning met schuurtje en een Gebouw voor algemeene doeleinden te Boskoop. Ingekomen 49 inschrijvingen, t.w.: C. C. v. Rijswijk, Heemstede 151.400.H. Broersma, Harlingen 175.680; A. v. d. Grijp Zn., Ridderkerk 173.570; H. G. Hen driks, Wassenaar 169.569; A. den Ouaen, Gouda 161.750; J. C. Minck, Utrecht 173.000; J. G. Steenstra, Lemmer 168.000; L. R. Jansen, Groningen 174.700; A. Keizer Azn., Ridderkerk 162.975; K. Bijker, Haarlem 172.400; Hollander en v. Dijken, Amersfoort 170.800; A. J. de Beus, Uithoorn 167.950; Aann. Bedr. v/h. T. v. Hoogvest, Amersfoort 168.300; M. K. de Groot, Heerenveen 175.000; lng. Bur. voor Bouwnijverheid, Oegstgeest 171.500; A. en J. den Ouden, Alphen a. d. Rij n 160.900; B. Komin, Amsterdam 172.000; A. Rozema, Kortezwaag 175.800; A. v. Rossem, Utrecht 164.700; J. B. Nieuwen- huizen en H. Pas, Asdam 168.600; C. Kok, Asciam 171.800; Fa. Draisma en Woudstra, Arnhem 172.000; L. v. d. Meuien, Heeren veen 171.800; J. Gesman, H. Turkenburg, H. Oudenes, Alphen a. d. Rijn 178.699; V. P. Braven en Zn., Beverwjjk ƒ169.000; L. v. d. Hoek, Brieile 158.720; K. v. d. Veer, Assendelft 180.500; N. Hobeleng en Zn., Haarlem ƒ172.700; Blanken en de Bruin, Bussum-Asd. 173.850; E. de Brum te Hoogland -176.8.00; v. Geel s Aann. Bedr. Aemennout ƒ164.880; C. v. d. Loo, Rotter dam 194.205; H. J. .Nederhorst, Gouda 1/5.600; H. V. en J. de Vries, Purmerend 166.650; G. Gesman en C. Zoetemeier, A 1 p h e n a. d. R ij n 173.690; J. Broertjes, Heemstede 161.300; P. Reehorst, Wad dinxveen 162.800; J. Tydsma, Bloemen- daal 157.900; C. Boel, Voorburg 173.900; H. W. A. v. Dijk, Helmond ƒ162.000; Aann. Mij. Noord-Holland, Heemskerk 178.600; W. Bokhoven, Gouda 176.800; E. .Sanders en Co., Gouda 155.717; R. Stam, Nieuw koop ƒ190.000; A. v. Varik, Aalsmeer 189.200; Tecfan. Bur. J. H. de Wilde, Gou da ƒ159.683; F. Bijl, Kethel 173.460; J. Rijm en F. Vink, Waddinxveen/Moordrecnt 167.432; J. H. Strijland te Uithoorn 164.000. GROENENDIJK. Een groep „fascisten"! Gisteravond gaf de tooneelvereeniging „Onder Ons" m de lokalen der R. K. school hare jaarlijk- sche uitvoering. Nadat het bekende strijkje op éclatante wijze er voor gezorgd had er de stem ming in te brengen, memoreerde de direc teur in een kort woord vooraf het feit, dat het de tachtigste verjaardag der vereeni- ging was. „Moest ik, aldus Z.eerw., de geschiedenis onzer vereeniging schrijven, dan zou ik al dus beginnen: „Er was eens eene vereeni ging weike geen donateurs had, nimmer een fancyfair hield, een tombola zonder nieten of een verloting of iets dergelijks, maar altijd gesteund heeft op de trouw van z n bezoekers". Hij hoopte, dat deze de ver eeniging ook in de toekomst trouw zouden blijven, omdat.... 't scherm zoo versleten raakte!! Hij had er als verdere merkwaardighe den bij kunnen voegen, dat deze vereeni ging ook nooit, geen statuten heeft gehad, nooit geen vergaderingen, deswege ook nooit geen notulen en, last not least, nooit geen bestuur; maar altijd alles berust heeft op het beginsel van één leider. Echt fascistisch dus, maar dan een fas cisme van de goede soort. Dat die leider ter gelegenheid van dit zes tiende lustrum, in het daarna opgevoerde blijspel: „De hoed van ltaliaansch stroo". nog weer eens de rol van Nonancourt heeft willen vervullen, heeft er zeker wel toe bij gedragen het enthousiasme bij de andere spelers aan te wakkeren, want zelden za gen we van „Onder Ons" een vlotter spel, waar allen zich zoo voluit in hun rol had den ingewerkt. Wat het nastukje betreft „De vloek der gravin", dit is wel wat griezelig om er open lijk van te schrijven; wie echter van grie zelen houdt, ga Zondagavond om zeven uur zien; misschien.... dat dan ook met evenveel lof over de voordrachten kan ge sproken worden. ZEVENHOVEN. Uitvoering Maria-Congregalie. Zondag 7 en Zondag 14 Januari a.s. geven de meis jes van de Maria-Congregatie des avonds om 7 uur in het Bondsgebouw een uitvoe ring. Gezien het gepresteerde van vorige malen is een uitnoodiging overbodig. De Naaikrans, onderafd. van de Congre gatie, zal op Zondag 7 Januari de vervaar digde kleedingstukken, ongeveer 300 stuxs, voor ieder te bezichtigen stellen van 11 uur tot 4 uur n.m. in het Bondsgebouw. Nie mand verzuime een kijkje te gaan nemen. Nieuwe attractie. Toegang vrij. Gemeenteraad. De Raad dezer ge- mêente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Dinsdag 9 Januari 1934, des voorm. om 9.45 uur ten Raadhuize. De agen da bevat een 7-tal punten ter behandeling. NIEUWKOOP. Het Tweede Kamerlid A. J. Loerakker komt hier spreken. Op Dinsdag, 7 Ja nuari a.s. des avonds 7 uur, zal in het Pa tronaatsgebouw als spreker optreden de heer A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer en lid van den Gemeenteraad te Haarlem en zal behandelen het hoogst in teressante onderwerp: Gemeente-politiek en de R. K. Staatspartij. Aangezien de heer Loerakker No. 1 is op de lijst van de Staatspartij van dit district en bekend staat als een vlot en aangenaam spreker, mogen wij aannemen, dat voor deze verga dering groote belangstelling zal bestaan en de opkomst daaraan evenredig. De verga dering gaat uit van den R. K. Volksbond, doch is ook voor anderen toegankelijk. Voor het verwaarloosde kind. De post zegelverkoop in Nieuwkoop en Noorden ten behoeve van het verwaarloosde kind heeft een Date opgeleverd van ƒ85.48, een bedrag waar men in dezen tijd zeker te vreden over zijn kan. Loop der bevolking. De loop van de bevolking was in het afgeloopen jaar al lerminst gunstig; bedroeg het aantal zie len op het einde van 1982: 34U1, thans was dit 3382 of 19 minder, niettegenstaande het geboorteoverschot bepaald gunstig was. Geboren werden 94 kinderen, waarvan 45 jongens en 49 meisjes, het aantal sterfge vallen was 38, waarvan 20 mannen en 13 vrouwen, alzoo een overschot van 56. De vestiging bedroeg 113, waarvan 40 man nen en 73 vrouwen, hier staat tegenover een vertrek van niet minder dan 188 per sonen, waarvan 85 mannen en 103 vrouwen of een tekort hierop van 75. Uitslag verloting. De uitslag van de gehouden verloting door het plaatselijk cri sis-comité is, dat het heerennorloge is ge wonnen door mej. G. Pietersen te Noorden, terwijl het dameshorloge is gevallen op een onverkocht lot. Bij een overlijdensbericht. Dezer da gen berichtten wij het overlijden op 79-ja- rigen leeftijd van den molenaar van den Polder Nieuwkoop en Noorden D. Kaptem alhier. Men wijst er nog op, dat hij deze functie nagenoeg 50 jaren heeft vervuld, tot de windbemafing vervangen werd door een machinale. Op 17-jarigen leeftijd volg de hij in September 1871 zijn vader op, die eveneens molenaar op denzelfden mo len was en op. ongelukkige wijze om het leven kwam. Hij was een timmerman be hulpzaam bij het afnemen van een versle ten molenroede en kreeg dezen tegen zijn borst, waardoor hij op slag dood was, ter wijl hij eerder bij het inbrengen van de zelfde roede eveneens behulpzaam was en toen een beén brak. Geboren: Antonius z. van J. Douven en J. Aartman. Overleden: D. Kaptein 79 j. wedr. v. A. Klein. NOORDEN. Eervol ontslag. Met ingang van 1 Jan. j.l. is aan het hoofd van de gemeenschap pelijke openbare lagere school, den heer G. D. van Noort eervol ontslag verleend uit die betrekking wegens opheffing van deze school. De heer Van Noort werd op 7 Juli 1899 door den gemeenteraad van Nieuwkoop met algemeene stemmen be noemd tot onderwijzer aan de dorpsschool aldaar en wel met ingang van 1 Augustus en op 9 October 1913 eveneens met alge meene stemmen door den Raad van dezelfl de gemeente benoemd tot hoofd van de school alhier en wel met ingang van 1 Jan. 1914, zoodat de heer van Noort der halve 33 jaren en 5 maanden in deze ge meente is werkzaam geweest, waarvan pre cies 20 jaren als hoofd der school alhier. Een langdurige staat van dienst en wij kun nen er aan toevoegen ook een eervolle, want de heer van Noort stond steeds be kend als een'bekwaam onderwijzer, die om zijn bescheiden en sympathiek optreden mede aller achting genieten mocht. Op wachtgeld gesteld blijft hij voorloopig in Noorden wonen, tot hem mogelijk een an dere betrekking wordt aangewezen. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een juffrouw uit Boskoop, mej. G. v. d. M., had een 20-jarig jongmensch een klap toegediend en stond heden wegens mishandeling terecht. „Laat uw handen eens zien", zei de poli tierechter tegen de juffrouw, die van mee ning was, dat een gezonde jongen van 20 jaar van een klap van een juffrouw niet dood zal gaan. Ook de zuster van het „slachtoffer" werd gehoord, die de mishandeling bevestigde. Uit het rapport bleek, dat verd. zeer ongunstig bekend stond. Verd. ontkende zich aan dit feit te heb ben schuldig gemaakt. „Als ik het niet gedahn heb, dan ben ik niet van plan te betalen en dan houd ik mijn portemonnaie dicht!" „Als u niet betaalt, gaat er een deur open en weer dicht en na vijf dagen pas weer open", merkte de politie-rechter op en veroordeelde de verd. conform den eisch tot 5 subs. 5 dagen hechtenis. Een juffrouw uit Berkel en Roden rijs had zich schuldig gemaakt aan dief stal van geld. Als getuige werd gehoord de oude dame, bij wie zij in dienst was. Volgens verklaring van deze getuige had verd. op een desbe treffende vraag van get. erkend, dat zij het tgeld had weggenomen, en beloofd, het geld te zullen vergoeden, wat zij echter niet was nagekomen. De Officier van Justitie achtte dit een ernstig feit en vorderde een onvoorwaarde lijke straf, nl. 6 weken gevangenisstraf. Uit het rapport bleek, dat verd. herhaalde lijk op diefstal was betrapt en als onbe trouwbaar bekend stond. De politierechter deelde de meening van den ambtenaar van het O. M. en veroor deelde verd. conform den eisch. LAATSTE BERICHTEN CRISISBOTERMERK. De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, dat voo rde week van 7 tot 13 Januari, be houdens tussehentijdsche wijziging, de prijs van het Crisisbotermerk op 1.per K.G. en voor de vervoervergunning voor buiten- landsche boter op 1.10 per K.G. is vast gesteld. VRACHTAUTO UITGEBRAND. Hedenochtend omstreeks 6 uur brandde op den Zuiderzeestraatweg onderde ge meente Oldebroek een 5-tons nieuwe vrachtauto van de firma Tonkens uit Gro ningen zoo goed als geheel uit. De wagen was gedeeltelijk geladen met stukgoede ren, welke tijdig konden worden geborgen. Alleen een hoeveelheid emballage ging verloren. De auto was onderweg van Gro ningen naar Amsterdam. De oorzaak van den brand is kortsluiting in de cabine. MAN DOOR LOCAALTREIN GEGREPEN EN GEDOOD. Hedenmorgen vond men op de spoorbaan BorculoRuurlo in de nabijheid van Bor- culo het lijk van H, de Gunst, ongeveer 20 jaar oud. De overledene is door den lo- caaltrein EnschedeDoetinchem gister avond of vanmorgen gegrepen. Het slacht offer was ongehuwd. SCHIP GESTRAND EN WEER VLOT GEBRACHT. Gisteravond is het Engelsche stoomschip „Waterland" van de Shipping and Coal Company, met een lading steenkolen, op weg van Newcastle naar Amsterdam ten gevolge van den mist uit de koers geraakt en op ongeveer anderhalve Kilometer ten Zuiden van den Zuidpier te IJmuiden op het strand geloopen. In verband met het ongunstige weer verzocht de kapitein sleepboot-assistentie. Ook de motorreddingboot. „Neeltje Jacoba" voer daarop voor eventeele hulpverleening uit. Gedurende den n'acht is de mist opge trokken en is de positie van het schip zoo veel gunstiger geworden, dat de sleepboo- ten „Nestor", „Stentor" en „Drente" er he denmorgen vroeg bij hoog water in slaag den het schip, dat 1200 ton groot was, vlot te brengen. Het is te IJmuiden binnenge sleept. DE FABRIEKSBRAND BIJ DE FA. JANNINK. Naar aanleiding van den brand in de fabriek van de firma Gerhard Jannink en Zonen te Enschede kunnen wij nog mede- deelen, dat men hoopt, de stagnatie zoo spoedig mogelijk te verhelpen, zoodat geen personeel behoeft te worden ontslagen. Het is niet mogelijk op dit oogenblik de schade op te geven maar vast staat, dat deze zeer aanzienlijk is. Het fabrieksgedeelte, dat to taal is afgebrand, had een oppervlakte van pl.m. 500 M.2 Een zeer aanzienlijke partij garens en verfstoffen alsmede een aantal machinerieën is verbrand. LIJKJE GEVONDEN. Hedenmorgen te 8 uur is uit het Pekel- derhoofddiep bij de Erica-stroocartonfa- brieken te Oude Pekela opgehaald het lijk van het sedert 8 November 1.1. vermiste knaapje L. Snakenburg. Het lijkje werd ontdekt doordat een arm boven het water uitstak. Het verkeerde reeds in verregaan- den staat van ontbinding. Het lijkje is naar de begraafplaats over gebracht. GELDKISTJE ONTVREEMD. Gisteravond heeft tijdens een besloten feestavond in het café Royal te Amers foort een tot nu toe onbekend gebleven persoon van de drukte gebruik gemaakt om uit een kastje in de keuken een geldkistje, inhoudende 500 aan zilvergeld en voor eenzelfde bedrag aan sieraden te ontvreem den. De politie doet ijverig nasporingen naar de daders. HET US OP HET IJSELMEER. Nadat de ijsbreker „Daniël Goedkoop" gisteren zonder er in geslaagd te zijn, een vaargeul door het IJselmeer naar Kampen te breken, is hedenmorgen de ijsbreker „Ijsbeer" door de Oranjesluizen naar bui ten geschut, om het werk van de „Dgniël Goedkoop" over te nemen. Ook thans wordt de ijsbreker weer gevolgd door de vrachtboot „De IJsel", van de reederij Koppe en opnieuw zal men trachten Kam pen te bereiken. TELEGRAMMEN DE MIJNRAMP IN BOHEMEN. Het reddingswerk opgegeven. BRÜX, 5 Januari (V.D.). Het reddings werk op de Nelson-mijn is thans gestaakt. De 120 mijnwerkers, die zich nog in de mijn bevinden, kunnen als verloren worden beschouwd. Vanmorgen vroeg tegen 5 uur volgde in het Oostelijk gedeelte van de Nelson III een nieuwe ontploffing. Het be sluit om het reddingswerk te staken is ge nomen in overleg met de officieele com missie van onderzoek. Men heeft nu ook de hoop, dat binnen afzienbaren tijd de lijken der 120 ingeslotenen geborgen zul len kunnen worden, opgegeven. Het kan weken of maanden duren, voordat de van nacht ingedamde brand uitgedoofd zal zijn. Gisteravond is men opnieuw op twee brand haarden gestuit. De opwinding onder de mijnwerkersbevolking in Bohemen, die na het vreeselijk ongeluk in de Nelson-mijn reeds zeer groot was, is nog toegenomen nu het waarschijnlijk is, dat zelfs de lijken der slachtoffers vermoedelijk niet gebor gen zullen kunnen worden. De mijnwer kersbevolking is van meening, dat dit on geluk in hoofdzaak is te wijten aan de be- zuinigings- en rationalisatie-maatregelen die den laatsten tijd opnieuw in deze mijnen zyn toegepast. Sterke af deelingen gendar merie zijn geconcentreerd. De afzetting van de Nelson-mijn is in den loop van gisteren aanzienlijk versterkt. ERNSTIG ONGELUK MET WATERWERK IN DEN ELZAS. Negen personen verdronken. PARIJS, 5 Jan. (V.D.) Nabij Orbey, ten Westen van Colmar, is bij een waterwerk een ernstig ongeluk gebeurd. De stuwdam in het bij de Centrale behoorende kanaal brak door, waardoor de geheele omgeving overstroomd werd. Volgens nog niet bevestigde berichten zou het geheele personeel van de electri- sche centrale den dood hebben gevonden. Het dorp Orbey wordt eveneens door het water bedreigd. De brandweer en het gar nizoen van Colmar zijn reeds ter plaatse. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. De met waterkracht gedreven electrische centrale ligt tusschen de twee aan bezoe kers van de Vogezen zeer bekende meren, het Lac Noir en het Lac Blanc. Het Lac Noir ligt ongeveer 100 M. hooger dan het Lac Blanc en toen in den loop van den nacht de stuw in het verbindingskanaal doorbrak, had het neerstortende water in korten tijd de centrale geheel overstroomd. PARIJS, 5 Jan. (V.D.) Omtrent de over- stroomingsramp bij Orbey in de buurt van Colmar wordt nader gemeld, dat negen personen zijn verdronken, w.o. de directeur en de hoofd-ingenieur der electrische cen trale. Slechts twee arbeiders konden op het laatste moment gered worden. De schade aan de centrale en de bijbehoorende water werken wordt geschat op eenige millioenen francs. Het gevaar bestaat, dat ook de in het dal gelegen huizen door het water worden be reikt. De prefect heeft dan ook de onmid dellijke ontruiming van deze huizen gelast. Het reddingswerk van militairen en brand weer wordt ten zeerste belemmerd door de sneeuw, die ongeveer een meter hoog ligt. PARIJS, 5 Jan. (V.D.) De lijken van de bij de overstroomingsramp bij Orbey ver ongelukte arbeiders konden nog niet gebor gen worden. Het zijn drie Franschen, drie Zwitsers en drie Italianen. Het dak van de centrale werd door het water ingedrukt den Raad mededeelen of 't bericht in een beide arbeiders, die zich konden redden, zagen nog kans ook de moeder van een der verongelukte arbeiders te redden. Zij was een dag tevoren gearriveerd om haar zoon te bezoeken en woonde op een kamer op de bovenste verdieping van de centrale. Tengevolge van den dichten mist is men er nog niet in geslaagd nauwkeurig de oorzaak van de doorbraak vast te stellen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Januari. Vee. Aanvoer: 603 runderen, 144 kalveren, 743 schapen, 582 varkens, 415 biggen, 2 paarden, 3 bokken en geiten. Prijzen: 6 stieren f 120—210, handel matig; 103 kalf- en melkkoeien f 90 225, handel matig; 275 varekoeien f 70 135. handel vlug; 219 vette ossen en koeien f 125240, schoon aan de haak 3262 cent, handel stug; 32 vette kalveren f 3560, schoon aan de haak 4590 cent, en 112 nuchtere kalveren f 48, handel vlug; 433 vette schapen f 914, en 250 weideschapen f 720, handel stug; 582 mestvarkens f 10 26 handel matig; 415 biggen f 4.508.00, liandel matig. Kaas. Aangevoerd 66 partijen, w. o. 54 partijen Goudsche en 12 partijen Leidsche kaas. Inclussief omzetbelasting: le soort Goudsche kaas f 2426, 2e soort f 2223. le soort Leidsche f 2022 per 50 kg. Han del voor Goudsche en Leidsche kaas matig Stettin. LEEUWARDEN, 4 Jan. Boternoteering. De noteering is heden vastgesteld op 54 ct. per kg. DELFT, 4 Jan. Boter. Aangevoerd 4 acht ste en 3 zestiende vaten,wegende 110 kg. Prijs f 1.7017.725 per kg. Vee. Aangevoerd: 3 paarden, 111 run deren, 106 nuchtere kalveren, 244 magere varkens, 393 biggen, 1 schaap, 1 geit. Paarden f 65150, kalfkoeien f 115250. varekoeien f 75150, nuchtere kalvereH f 412, magere varkens f 1228, biggen f 413 per stuk, rundvleesch per kg. 42 52—60 cent. ALKMAAR, 5 Jan. Kaas. Aangevoerd 34 stapels, zijnde 48.000 kg. Fabriekskaas klei ne f 22.50, Fabriekskaas commissies f 20 petr 50 kg. Handel matig. LEEUWARDEN, 5 Jan. Vee. Aanvoer: 114 Enterstieren f 2575, 74 Twenterstie- ren f 75250, 255 vette koeien f 100185, 551 melk- en kalfkoeien f 100230 per stuk 3436 cent per kg.; 115 pinken f 2070, 18 vette kalveren f 2060, 288 nuchtere kalve ren f 4.006.50, 574 vette schapen f 810. 65 weideschapen f 613, 345 lammeren f 6 12, 284 varkens f 3080 per kg. 3036 cent 19 magere varkens f 1540, 46 kleine big gen f 48, 31 bokken en geiten, 26 paarden Totaal 2805 stuks Kaas. Sleutelkaas f 29, Goudakaas f 28 29, Edammerkaas f 35, Aanvoer 16.641. Boter. Inclusief omzetbelasting. Mijn- boter f 1.471,431.36 en veilingboter f 1.39 1.37 per kg. Aanvoer 7 derde, 11 zesde, 1 twaalfde vaten. Commissie 54 cent. VOORSCHOTEN, 3 Jan. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 4.105.40 per 100 stuks, konijnen 12 cent, huiden 6 cent per stuk, kuikeneieren f 3.80 per 100 stuks. AARLANDERVEEN, 4 Jan. Eierenvei- ling. Prijzen: kippeneieren f 3.305.00 per 100 stuks; kaas 26 cent per pond plus om zetbelastïng. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1%. Ondertrouwd: COR DE HEIDEN en TRUUS GEENE Huwelijksvoltrekking Dins dag 23 Jan. a.s. te 9.30 uur in de Kerk van den H. Leonar- ius aan den Haagweg. Leiden, 4 Januari 1934. 1036 Heden overleed, tot on ze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- bi en Overgrootmoeder MARIA KOELEMAN, weduwe van JACOBUS BONTJE, in den ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam: JOH. G. BONTJE O. M. BONTJE- VREEBURG. Roelofarendsveen, 4 Januari 1934. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Maandag 8 Januari te 9.30 uur in de Parochie kerk van St. Petrus-Ban den te Roelofarendsveen. Onder aanbieding van we- derkeerige heilwensch, dankt ondergeteekende voor de be langstelling bij de jaarwis seling ondervonden. G. A. DE BRUUNE. 986 Arts. Met wederkeerige heilwen- schen zeggen ondergeteeken- den hartelijk dank voor de gelukwenschen bij de wisse ling des jaars ontvangen. Dr. H. DE BOER Dr. M. VAN DER STOEL Voorschoten, 5 Jan. 1934. 59.15 8.075/s 1.571/8. 9 761/4 34 56l/2 48.18 13 09 20 50 40 60 36 05 41.60 7.501/4

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3