VRIJDAG S JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KERKNIEUWS REGENT M. A. WIJTENBURG. De Hoogeerw. Heer M. A. Wijtenburg, regent van het Seminarie „Hageveld" is in de Maria-stichting te Haarlem opgeno men voor het ondergaan van een operatie aan den blidendarm. De operatie is uitste kend geslaagd en de patiënt is goed voor uitgaande. Hij hoopt over eenige dagen de Maria-stichting te kunnen verlaten. „Msbd." RECHTZAKEN MET EEN MESSTEEK GEDOOD. De rechtbank te 's-Hertogenbosch heeft P. N. v. R., 29 jaar, arbeider te Oss, die in den nacht van 3 op 4 September te Oss, G. van Lieshout door een messteek in het hart heeft gedood, veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De eisch luidde 6 jaar. VONNIS IN BRANDSTICHTINGSZAAK. De Haarlemsche rechtbank deed uit spraak in de beruchte Wormerveersche brandstichtingszaak. Verdachte L. werd tot twee jaar gevangenisstraf veroodeeld, onder aftrek van de voorarrest tot en met 16 Januari. De eisch was vier jaar. Ver dachte De L. werd tot zes maanden ver oordeeld. De eisch was anderhalf jaar. Verdachte B. werd wegens uitlokking tot brandstichting tot één jaar gevangenis straf veroordeeld. De officier eischte acht maanden. DE INBRAAK TE NAALDWIJK. Het O. M. bij de Rechtbank te 's-Gra- venhage heeft hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank, waarbij de chauffeur A. J. D. en de koop man A. B., tegen wie ter zake van dief stal met braak, gepleegd ten kantore van den ontvanger te Naaldwijk, resp. 7 jaar en 3 1/2 jaar gevangenisstraf was geëischt, werden vrijgesproken. BELEEDIGING VAN OUD-MINISTER RUYS DE BEERENBROUCK. De Hooge Raad te 's-Gravenhage ver wierp het cassatieberoep van de twintig fabrieksarbeiders te Delft, die door den po litierechter werden veroordeeld ieder tot veertig gulden boete of twingti dagen hechtenisstraf, wegens het ophangen van een plaat, die beleedigend werd geacht voor oud-minister Ruys de Beerenbrouck tijdens de verkiezingspropaganda in April j.l. voor hun raam. Zooals men weet werd de heer Ruys de Beerenbrouck op de af beelding vodrgesteld als een minister in gala-uniform, die een arbeider worgt, waaronder te lezen stond: „Weg met Ruys de edelman, die het volk Weltert". UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Cornelia Maria, d. van Leonardus van Emmerik en Maria Adria ns VerdeL Johanna Hendrica d. van Hendrikus Johannes de Jong en Maria Theodora Berarda Hoogenboom. Apo- lonia Cornelia d. van Erasmus Johannes Akerboom en Maria Wilhelmina Zoet. Adrianus Gijsbertus z. van Leonardus Ja cobus Olijerhoek en Elizabeth Kuipers. Gerard z. van Simon van Beek en Anne- tje Noordam. Jacobus Damianus z. van Adrianus Petrus van der Poel en Anna Clazina Cecilia van der Geest. Jan Ber- tus z. van Lubbertus Koenders en van Janna Cornelia Engelenburg. Jacobus Gerardus z. van Anthonia Engelbertus de Jong en .van Johanna Maria van Klink. Josephus Johannes Erasmus z. van Johan nes Jesephus Zoet en van Barbara Balida Petronella Verhaar. Bernardus Petrus Leonardus z. van Johannes Wilhelmus Jansen en Geertruida Cornelia den Hol lander. Elisabeth Johanna d. van Corner lis Theodorus Koek en Maria Alida Wes- selman. Theodora Jacoba d. van Arie Cornelis Leeuwenburgh en Johanna Alida Maria Kurpershoek. Jacobus Hendri- cus zoon van Petrus Thedodorus de Ko ning en Johanna Helena van der Hoorn. Jianna Petrus Maria zoon van Joannes Daleman en Margaretha Mathilda Maria Hillebrand. Petronella Helena Johanna d. van Johannes Anthonius van der Zwet en Johanna Anna van der Zwet. Corne lis Petrus Maria z. van Gerardus Josephus van der Meer en Jacoba Maria van der Meer. Adriana Methilda Maria d. van Cornelis Anthonius van der Wereld en van Adriana Johanna Maria Bizot. Maria Marearetha d. van Petrus Leonardus Straathof en Margaretha Anna Maria Ver- kleij. Wilhelmus Gerardus z. van Pe trus Hendrik van den Bosch en Johanna Maria Masker. Job Hubertus z: van Petrus Duivenvoorden en Johanna Maria Oltshoorn. Ludovicus z. van Gerardus Jacobus van Leeuwen en Wilhelmina Ma thilda Belt. Overleden: Jacobus Rietbroek m. 65 j. Petronella van der Meer vr. 75 j. Jacobus Gerardus de Jong, z. 4 dg. Al- bertus van Wieringen m. 63 j. Ondertrouwd: Leonardus Jacobus van der Hoorn jm. 26 j. en Jacoba Johanna Witteman jd. 24 j. Gevestigd: Th. J. van der Zwet van Uden. C. de Boer van Ursem. A. J. H. Helmich van Schermerhorn. J. M. Th Hoekstra van Leiden. J. E. Koek van Heiloo. P. J. C. van Winden van Be verwijk. Vertrokken M. E. de Jong naar Al phen aan den Rijn. A. M. Oomen naar Rotterdam. G. Deiman naar Schiedam. P. J. Kloos en gezin naar Haarlem. Th. Zwetsloot en gezin naar Haarlemmer meer. HILLEGOM. R.-K. "Harmonie „Crescendo". Deze jeugdige vereeniging gaf gisteravond in „Flora" een uitvoering, met welwillende medewerking van de Tooneelver. „Kunst na Arbeid", beide onderafdeeling van den R.-K. Volksbond. De zaal was te klein, zoodat de heer Van Dril zelfs een gedeel te van de koffiekamer moest afstaan. De heer Waterreus opende als voorzitter van „Crescendo" den avond en dankte do nateurs en anderen voor den ondervon den steun. Verder dankt spr. den directeur, den heer H. A. Maas, voor zijn zwaren ar beid en bood hem een schitterende bloe menmand aan. Ook dankte hij „Kunst na Arbeid" voor hare belanglooze medewer king. Hierop volgden de verschillende mu zieknummers, die alle uitstekend werden gespeeld; bijzonder noemen we „Le Spe- ranza", fantasie van A. Boscolli. Na de pauze kwam de tooneelvereeni- ging met het kluchtstuk „In de Zilveren Haas", van A. de Ruiter, hetgeen danig de lachlust wekte en goed vertolkt werd. Tus- schen de pauze werd een verloting gehou den om prachtige prijzen. Hierna een uur tje gezelligheid. Vermelden we nog, dat „Kunst na Arbeid" op 10 dezer op con cours gaat te Lisse met het tooneelstuk: „De Hellas". Aan haar mede ons succes. „Streven tot Verbetering". De Hille- gomsche Pluimveehouders- en Konijnen fokkersver. „Streven tot Verbteering" zond colleftief in op de tentoonstelling te Lisse en behaalde het volgende resultaat: A. Heij wisselbeker voor mooiste collectie Vlaam- sche Reuzen; mej. A. M. van Beaumont met krielhoenders 2e eerste en 2 eere-prij- zen; G. Westerlaken o.m. voor grootere hoenedsr, de collectieprijs voor Welsum- mers; B. Freijlink 1ste prijs en eereprijs met Hosannakonijnen; L. A. Warmerdam verschillende bekroningen en eereprijzen voor postduiven. Voorzeker een prachtig succes! HOOGMADE. Harmonie. Gisteravond hield de R. K. Harmonie-vereeniging „Heerlijkheid Hoog- made" haar jaarvergadering in de zaal van café Witteman. De voorzitter, de heer Joh. J. v. Goozen, opende de vergadering. De secretaris, de heer Joh. L. v. Goozen, las de notulen en jaarverslag, welke onder dank werden goedgekeurd. Daarna rekening en verantwoording van den Penningmeester, den heer Theo Pouw. In kas 1 Januari 1933 31.7272, ontvangsten 484.967-j, uitgaven 463.20, in kas 1 Janu ari 1934 52.49. Boeken en bescheiden wer den nagezien door de heeren R. Ooiendijk en N. v. d. Pouw Kraan en in orde bevon den. De voorzitter dankte de heeren voor het nazien der boeken en den penningmees ter voor zijn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden Joh. L. van Goozen en Jan v. d. Ploeg werden beide bij acclamatie herkozen. De voorzitter deelde mede, dat er drie instrumenten naar Tilburg zijn ter repa ratie, welke reparatie kost 20. Op voorstel van het bestuur zal op Zon dag 28 Januari een uitvoering worden ge geven met medewerking van den humo risten Spaanderman en Gordijn. Tijdens de uitvoering zal een schaalcollecte gehouden worden voor de reparatiekosten van nog' meerdere instrumenten. Verder spreekt de voorzitter de hoop uit, dat deze uitvoering weer bijzonder goed moge slagen. Daarna bespreking reglement. Besloten werd om het reglement te blijven handha ven, maar het bijvoegsel geheel te laten vervallen. De contributie kan niet verlaagd worden, maar besloten werd boete te hef fen wegens het slechte repetitie-bezoek. Het voorstel van het bestuur om wederom deel te nemen aan het concours, dat gehou den zal worden te Leiden, werd met alge- meene stemmen aangenomen. De voorzitter hoopte dat de Harmonie bij deze gelegen heid met een eersten prijs uit den strijd komt. Nadat de vragen voor de rondvraag door den voorzitter naar ieder genoegen waren beantwoord, sloot de voorzitter deze zoo prettige jaarvergadering met den Chr. groet. KATWIJK AAN DEN RIJN. Bond van kleine kweekers. De afdee- ling Katwijk van dezen Bond hield een ledenvergadering in de zaal Rennes on der leiding van den voorzitter, den heer T. Noort, die de vergadering opende, alle aanwezigen welkom heette en mededeelde, dat sinds de vorige vergadering het leden tal weer was toegenomen. Verwacht wordt, dat dit getal zich in de eerstvolgende da gen nog zal uitbreiden. De voorzitter deel de dan mede, dat twee bestuursleden een onderhoud hadden gehad met den Bur gemeester in welk onderhoud gesproken was over een credietverschaffing en steun regeling voor behoeftige kleine kweekers. Spr. deelde mede, dat het noodzakelijk was, dat de leden die hiervoor in aanmerking wenschen te komen, zich opgeven aan het bestuur. Na deze opgave kan een globaal overzicht gegeven worden wat in deze dient te worden gedaan. Hierna zal nog maals een onderhdud met B. en W. plaats hebben, waarna meer omlijnde voorstellen aan het gemeentebestuur kunnen worden gedaan. Na een geanimeerde rondvraag, waarbij verschillende aangelegenheden ter sprake werden gebracht doch waarbij men nog niet tot definitieve besluiten kwam, werd de vergadering met dank voor de aangename besprekingen door den voorzit ter gesloten. LISSE. Feestavond Congregatie. Gisteravond hielden de jonge dames- en meisjes-con gregatie in de groote zaal van het Bonds- gebouw haar jaarlijkschen feestavond in verband met de opening van het winter- program. Op deze bijeenkomst hadden mede toe gang de ouders der leden van wie echter de meesten schitterden door afwezigheid. Het jonge volkje echter was aanwezig en toonde zich al dadelijk luidruchtig. De Presidente, mej. Geertrui Beelen, opende met den Chr. groet en heette allen welkom. Zij zeide, dat deze avond is be doeld als een Kerstavond en alhoewel het Kerstfeest reeds voorbij is, staat deze avond toch in het teeken van Kerstmis. Allereerst voerde de kleine Graafafdeeling een Kerst spel op, dat door zijn eenvoud diepen indruk maakte. Het „Rorate Coeli" vooral, hetgeen schitterend werd gezongen, deed menige gevoelige snaar trillen! Ook de Boodschap van den Engel Gabriël aan Ma ria werd prachtig uitgevoerd. Eveneens werd de blijde boodschap van den Engel aan de Herders en hun bezoek aan het pasgeboren Kind uitstekend uitge beeld. Het geheel werd in alle stilte gevolgd en verwierf een warm applaus. Het dames-zangkoor kwam vervolgens op het podium om onder leiding van den heer W. Mizee een Kerstcantate ten ge- hoore te brengen onder pianobegeleiding van Mej. Mien Verwer uit Leiden. Ook deze cantate werd magnifiek uitgevoerd en oogstte een welverdiend applaus. Hierna werd het woord verleend aan den weleerw. directeur, kap. Tabink. Deze leg den er den nadruk op, dat het gewenscht en zelfs noodzakelijk is, dat alle leden Don derdagsavonds de Congregatieavonden be zoeken niet alleen, doch daar ook als echte leden der Mariacongregatie zullen hande len. Voorts wees Z.Eerw. er op, dat drie van de zes bestuursleden zullen aftreden waar voor binnen een week candidaten worden ingewacht. Hierna werd de film „Hannele's Hemel vaart" afgedraaid. Deze film viel best in de smaak. De Prefecte dankte aan het einde allen, die hadden medegewerkt dezen avond te doen slagen. Geboren: Roelof Jozef, z. v. S. van der Voort en J. M. Smit. Hendricus Mattheus Chrisianus, z. v. J. van Stijn en A. J. Wessels. Petrus Anthonius, z. v. W. P. Kerkvliet en M. M. Annaert. Ja coba Wilhelmina, d. v. H. A. E. van Wa- mel en A. Kusters. Overleden: Arie de Kwaasteniet, 23 jaar. Gevestigd: E. J. Oostveen uit Noord wij kerhout; M. W. G. Elfers uit Kampen. Vertrokken: S. D. Blok geb. Schra- vendeel naar Heinenoord; B. van Gerven naar Noordwijk; H. M. van der Meer naar Noord wij kerhout; H. J. Oostveen naar N oord wij kerhout. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Het aantal geboor ten in onze gemeente heeft over 1933 be dragen 182, het aantal overlijdens 50 en het aantal huwelijken 54. Voor 1932 bedroegen deze aantallen res pectievelijk 243, 124, 57, voor 1931 respec tievelijk 228, 136 en 62 en voor 1930 respec tievelijk 246, 123 en 85. NOORDWIJKERHOUT. Tentoonstelling St. Joseph- Meisjes school. In de gymnastiekzaal van de St. Josephscholen alhier is een tentoonstelling gehouden van het werk der leerlingen van de meosjesschool, de naaischool en de be waarschool. Tentoongesteld waren hand werken van alle klassen der lagere school. Duidelijk kon men aan de tentoon gestelde voorwerpen de vorderingen van de leerlingen zien van klas tot klas. Ver der waren tentoongesteld de teekenschrif ten, de schriften voor schoonschrijven enz. Van de bewaarschool was al het fröbel- werk der kleinen te zien. We zagen o.a. mooie schilderijtjes, wij waterbakjes enz. De bezoekers van de tentoonstelling kre gen voor 10 cent gelegenheid te raden naar den datum waarop de pop in den wieg was gelegd, welke in de zaal stond. Degene, die den datum ried, zou de pop met wieg krij gen, Een groot aantal deelnemers was aan het „raden" geslagen en dertien er van hadden de datum (5 Augustus) geraden. Onder deze werd de pop met wieg verloot. Het dochtertje van den heer v. d. Berg was de gelukkige winster. De tentoonstelling was prachtig in el kaar gezet en de Zusters Dominicanessen kunnen met genoegen hierop terugzien, hun komt alle hulde toe! Retraitcclub. In café „De Zwaan" al hier had een vergadering plaats van de Re traiteclub „St. Clemens". De voorzitter, de heer van der Voet, opende de avond met den chr. groet en wenschte de talrijke op gekomen leden een gelukkig en zalig nieuwjaar toe, vooral een „zalig" nieuw jaar. Spreker zeide, dat de secretaris van de club, de heer L. Bader, momenteel ver pleegd wordt in het .sanatorium Bilthoven. Hij sprak de hoop uit, dat hij in 1934 we der spoedig hersteld moge zijn en zijn werk voor de retraiteclub wederom kan aanvan gen. Hierna werden de notulen van de vo rige vergadering door den voorzitter voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Ver volgens werden enkele nieuwe leden ge- insctalleerd door den voorzitter. Deze zei dat, dat de Retraiteclub een vereeniging is waaraan weinig werk verbonden is, „doch ééns per jaar gaan we naar de retraite", vervolgde spreker. Hij hoopte, dat ieder lid van den R.-K. Volksbond lid van de retraite zal worden. Vervolgens bracht de penningmeester van de club, de heer P. Opdam verslag uit over den toestand van de geldmiddelen der vereeniging. De inkomsten in het af- geloopen jaar bedroegen 403.37. Hiervan is ƒ388.05 bijeengebracht door sparen. De uitgaven bedroegen 6.80, zoodat in kas is voor de a.s. retraiten 386.27. Een commis sie zal de bescheiden van den penning meester nazien en in de volgende vergade ring verslag van hare bevindingen uitbren gen. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Herkozen werden de heeren F. Turen- hout en A. Kaptein. Tot nieuwe leden werden gekozen B. v. d. Hoorn en P. den Elzen Jr. De voorzitter feliciteerde de nieuw-be- noemden en sprak de hoop uit, dat zij goede propagandisten voor de vereeniging zullen zijn. Hierna werd medegedeeld, dat van 13 16 Januari a.s. in het St. Clemens Retrai tehuis, alhier, de retraite voor de gehuw den zal gehouden worden, reeds 30 deel nemers hebben zich opgegeven. Van 1619 Januari a.s. zal de retraite gehouden wor den voor de ongehuwden in hetzelfde Re- traitenhuis. Voor deze retraite hebben zich 25 deel nemers aangemeld. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Hierna had een ver loting om worst plaats, welke 7.38 op bracht. Intusschen was de geest, adv., de weleerw. kapelaan Minnebo, ter vergade ring gekomen. Zijneerw. zeide verheugd të zijn over de goede opkomst der leden en prees de activiteit van het bestuur. Hij hield daarna een propagandistische rede waarin het nut en de noodzakelijkheid van deelneming aan een retraite werd uit eengezet. De voorzitter bracht den kapelaan zijn dank voor de mooie propaganda-speech Daar verder niets meer aan de orde was, sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. Aanrijding. Op de Goobrug alhier had een aanrijding plaats tusschen een luxe auto bestuurd door den heer T. uit Delft en een zeswielige vrachtauto uit Haarlem, bestuurd door O., aldaar. De linker-voorzij de van de luxe-auto werd ernstig beschadigd. De vrauhtauto bekwam weinig schade. De politie, die spoedig ter plaatse was, stelde een onder - zoe knaar de schuldvraag in. Feestavond R.-K. Volksbond. Maan dag en Dinsdag 8 en 9 Januari a.s. zal in de zaal van café „De Zwaan" een feest avond gehouden worden door de afdee- ling Noordwijkerhout van den R.-K. Volks bond. De avond zal verzorgd worden door de R.-K. Tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst", onderafd. van den Volks bond. Opgevoerd zal worden het vroolijke spel in 3 bedrijven „Een paardenmiddel", of „Gerbroeders van Buuren, grossiers in Manufacturen". Onder de bedrijven zullen laten worden verkocht ten bate voor „Hulp in Nood" en de R.-K. Tooneelvereeniging. De verloting heeft na de pauze plaats. RIJNSBURG. Tuinbouw. Zooals met velen het geval was, zoo viel het ook de tuinders niet zwaar van 1933 te scheiden. De uitkomsten van zoo goed als alle producten en dan voornamelijk de grove producten, waaruit de teelt hier voornamelijk bestaat, die uit komsten waren beneden verwachting, wa ren niet loonend, van sommige verliesge vend. De laatste dagen was het iets be ter, doch wat er nu nog is kan niets meer goed maken. Uien brengen van 2102.50 per 100 K.G. op. Roode kool in de goede kwaliteit van 6.709.80, Gele kool 5.60 7.90 per 100, Spruiten blijven goed ge vraagd en gaan gemakkelijk weg voor 17 20.per 100 K.G. Ook waschpeen kan gemakkelijk koopers vinden, doch het pro duct moet vrij van vorst zijn en helaas zijn vele partijen hier niet vrij van. Beste kwaliteit gaat voor f 3.604.50 per 100 K.G. Andijvie en boeernkool gaat vlug weg. RIJNZATERWOUDE. Groene Kruis. Op Woensdagavond hield de vereeniging „Onderling Hulpbe toon", onderafdeeling van de Zuid-Holland- sche vereeniging het Groene Kruis, te Rijn- zaterwoude haar 28e jaarvergadering in café de Boer alhier. Aanwezig waren 37 le den. De heer G. Eikeelnboom, voorzitter, opende met een mooi inleidingswoord. Onder de ingekomen stukken bevon den zich twee ontslagname. Een van den heer A. Kiebert wegens hooge ouderdom 95. Prachtig zei Jan, kom maar hier Veldje, op dit bankje. Veel zin had de veldwachter niet, maar bij den rechter durfde hij niet tegenspartelen. De doek ging van zijn wang, die van angst nog dikker was geworden; het zweeet gutste hem van het gezicht. Jan nam weer een haar van Hobbeltje en bond nu het eene eind aan de spijker en het andere aan Veldje's kwade kies. en een van den heer J. Rosenboom we gens gezondheidsredenen. De voorzitter schetste in mooie woorden hetgeen beiden gepresteerd hadden voor de vereeniging. Aan de heeren A. Kiebert en Rosenboom werden het eere-lidmaatscnap aangebo den. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van een 14-tal leden, voorstellende zich van het Hoofdbestuur der Z.-H. vereeniging het Groene Kruis af te scheiden vanwege de hooge kosten. Bij de begrooting werd dit schrijven nader be handeld en door het bestuur uiteen gezet de groote voordeelen die aan het lidmaat schap voor onze vereeniging verbonden waren. Met 36 tegen 1 stem, die van den heer Dorrepaal, werd besloten bij het Hoofdbestuur aangesloten te blijven. Daarna volgde een keurig jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek, dat er van de middelen veel gebruik wordt ge maakt. Een woord van dank werd door den voorzitter gericht aan den secretaris. Hier na werd door den waarnemend penning meester, den heer P. J. Jansen, verslag uit gebracht over financieel beheer over het afgeloopen jaar. Hieruit bleek, dat er over het jaar '32'33 een batig saldo was van 7.28, contributie 154. Zoodat de inkom sten bedroegen 161.28. De uitgaven had den bedragen f 180.48 J.S, zoodat er een na- deelig saldo viel te boeken van 19.20 y. Na aftrek van alle uitgaven verschillende rekeningenmoesten nog binnen komen, bleef er voor het jaar 1934 een bedrag over voor materialen van 60.20. Op een spaarbankboekje bevond zich een bedrag van 438. Hierna volgde een keurig jaar verslag van de afgevaardigde naar de Al- gemeene jaarvergadering van het Hoofd bestuur van het Groene Kruis. De heer Compeer, als afgevaardigde, had hiervoor een woord van dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. De commissie tot het nazien van de materialen bracht bij monde van den heer Bijlemeer verslag uit. Alles bleek netjes in orde te zijn. Tot com missieleden tot het nazien in 1934 werden benoemd de heeren J. Roos, E. B. Blaazer en J. W. de Boer. Voorstel van eenige leden om de con tributie van 1 op 0.50 te brengen vond geen bijval, zoodat dit gehandhaafd bleef. Het bestuursvoorstel om geen afgevaar digde meer ter algemeene jaarvergadering van het Hoofdbestuur te zenden, werd met bijna algemeene stemmen aangenomen. Hierna bestuursverkiezingen. Aftredend was de heer W. Dorrepaal. In diens plaats werd gekozen de heer A. van der Knijff met 22 stemmen. De heer Dorrepaal kreeg 12 stemmen. In de vacature J. Rosenboom werd gekozen de heer J. Bulk met 24 stem men en in de vacature-A. Kiebert werd ge kozen de heer H. Th. Kiebert. Hierna volgde de rondvraag, waarvan alleen de heer H. Th. de Boer gebruik maakte. VOORSCHOTEN. Postduivententoonstelling. Door de postduivenvereeniging „De Zwaluw" wordt op Zaterdag en Zondag a.s. een club-ten toonstelling van postduiven gehouden in de serre van het café „Overbosch" alhier, hoek Papelaan. Bijna 150 duiven zullen worden geëxpo seerd, w.o. door welke den afstand St. Se- bastiaan (Spanje)Voorschoten met suc ces werd gevlogen, alsmede eerste prijswin nende van het nationaal concours 1933 der Leidsche T.B.C.-vlucht. Er zal op vliegtype worden gekeurd door C. J. Saarloos, keurmeester te Monster.' De tentoonstelling is geopend: a.s. Zater- dagnam. van 710.30 uur en Zondag van v.m. 10 tot n.m. 6 uur. Entree vrij. Programma's 10 cent. Aanrijding. Gistermiddag kwam een auto afrijden van de Wijngaardenlaan al hier in de Schoolstraat, terwijl in de School straat van uit richting Leiden een auto passeerde, wat een aanrijding veroorzaakte, /.an de beide auto's werd groote schade aangericht en een jongen liep verwondin gen op. Dr. M. v. d. Stoel verleende de eerste geneeskundige hulp. De politie stelt een onderzoek in naai- de schuldvraag. Halte Kniplaan. Met ingang van 7 Januari a.s. zullen alle tramdiensten op tij dig verzoek stoppen aan de Kniplaan. Dit naar aanleiding van een verzoek door en kele omwonenden. 96. De rechter zat heel ernstig toe te kij ken. Hij zag het geheimzinnige doosje uit Jan zijn zak komen, zag hoe hij wat poeder in Veldje's hals strooide, en even later zag hij, hoe deze zich kromde van de jeuk. Daar schoot met een vaart Veldje van het bankje en ja hoor, de kies floepte er uit en bengelde aan den spijker in den muur. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10