DINSDAG 2 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG ANTO-ONGELUK. Een zwaar, twee lichtgewonden. Gisternacht omstreeks half twee had te Roermond op den hoek Schuitenberg Bakkerstraat en Kloosterwondstraat een botsing plaats tusschen een taxi en een luxe-auto, bestuurd door den heer H. uit Riermond. De taxi kwam op het trottoir terecht en reed daar den heer Wei ter s aan, rijwielhandelaar daar ter stede. Deze werd zwaar gewond. Hij is in ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De be stuurder van de taxi en een der inzittenden van de luxe-auto, liepen lichte verwondin gen aan hoofd en gelaat op. Beide wagens werden zwaar beschadigd. MIJNWERKER GEDOOD. Bekneld geraakt tusschen de lift. De 32-jarige seingever J. Defalx is Za terdagnacht in de ondergrondsche werken van Staatsmijn Emma te Heerlen Tree beek, tijdens het omhoog trekken van de lift, in een tusschenschacht bekneld ge raakt tusschen de lift en de schachtbalken. Hij is kort daarna aan de gevolgen der be komen verwondingen overleden. De ge troffene was gehuwd, vader van een kind en woonde te Sibbe. BOTSING TUSSCHEN TWEE STOOM SCHEPEN IN DEN MIST. Beide beschadigd. Om 5 uur Zaterdagmiddag zijn buiten gaats den Nieuwen Waterweg niet elkaar in aanvaring gekomen het Engelsche stoomschip Tadorna, van Liverpool, op weg naar Rotterdam en het Néderlandsche stoomschip Arie Scheffêr, van Rotterdam op wég naar Havre. Dé botsing geschiedde in den mist. Hét EngèlsChe schip kreeg een gat aan bak boord boven de waterlijn. Het Nederland- sche schip werd aan den voorsteven be schadigd. OUDE VROUW IN BRAND. In hopeloozen toestand naar ziekenhuis. In haar woning aari het Roermondsplêin te Arnhem is gistermorgen de 91-jange weduwe Van BuurenLensihk het slacht offer geworden van een fel brandende kachel, waar zij te dicht bij zat. Op haar hulpgeroep schoten haar dochter en schoon zoon, bij wien zij inwoont en die zich in eên ander vetrek bevonden, tóe, maar het arme oudje stond reeds in lichte laëie. Door haar in een deken te wlkkeleh, werd het vuur gedoofd. De brandweer, die op het alarm met groot materiaal uitrukte, behoefde geen dienst te doen, want het vuur had zich niet in dé Woning Verspreid. Hét slachtoffer is per ziekenauto naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Haar töéstand is hopeloos. „De Crt." BRAND OP DE BATAVIER II. Tijdens zware Londensche mist. Gisteren is een brandje uitgebroken aan boord van de Batavier IJ, liggende aan de Batavièr-aanlegplaatsen aan de Theems te Londen; het vuur was ontstaan in een mid- scheeps-hut en kon door de brandweer bin nen eên uur geheel bedwongen worden. Al leen de genoemde hut brandde uit, Tijdens het uitbreken van de brand heerschte in Londen een mist, gelijk die in jaren niet zoo hevig in het toch om zijn „fog" beruchte Londen is voorgekomen. De brandweer, die voor het brandje was gealarmeerd en die zich onmiddellijk der waarts begaf, was zelfs genoodzaakt om de manschappen vóór de spuiten te doen uitloop en, aangezien geen handbreedte zicht in dé straten aanwezig was en dus van fijdèfi geen sprake kon zijn. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 29) HOOFDSTUK XVIII. Wat voert Braceway in zijn schild? Braceway zat op de stoep van No. 9 en keek naar de laatste gouden stralen, die de zon boven de blauwe toppen van de bergen had geworpen. Hij had zijn wan delstok nog in de hand. „Wat is uw plan, mijnheer Braceway?" vroeg Bristew. „Bent u voornemens Mor- ley naar Washington te volgen?" „Niet, hem te volgen", antwoordde de detective glimlachend. „Ik ga met hem mee. Dat is te zeggen, ik ga met denzelf den trein als hij." „Greenleaf heeft u zeker verteld, dat hij Morley verlof had gegeven om Vanavond te vertrekken?" „Ja, hij zei, dat u dat had voorgesteld. En ik geloof dat u gelijk hebt. We moeten niet onnoodig tijd verliezen. Gaat u ook?" „Zeker," sprak Bristew snel, „en tegen de bevelen van mijn dokter. Dat is te zeg gen, als u er niet op tegen hebt als u niet denkt, dat ik u in den weg zal loopen." Braceway begreep heel goed, dat Bris tew met hem mee wilde om zich niets te laten ontgaan, wat met de zaak in ver band stond en ook om het goed te doen BRAND IN DE „GROTIUS". Oudejaarsavond omstreeks 9 uur is een brand uitgebroken aan boord van het stoomschip „Grotius" welke op de werf van Simons Scheepsslooperij te Pernis ligt, om afgesloopt te worden. De onmiddellijk uit gerukte brandweer van Pernis bestreed het vuur op energieke wijze en wist de werf geheel te behouden. Op het schip echter werd belangrijke schade aangericht. Alvo rens echter een drijvens brandspuit uit Rotterdam, welke te hulp was geroepen, arriveerde, kon de plaatselijke brandweer omstreeks 10.30 uur het vuur geheel mees ter worden. De Rotterdamsche brandspuit bleef echter voor de werf liggen om dade lijk te kunnen ingrijpen, wanneer de vlam men soms opnieuw mochten oplaaien. BOOTENHUIS AFGEBRAND. Zaterdag te middernacht ontstond te Am sterdam door onbekende oorzaak brand in het bootenhuis, gelegen aan den Amstel- veenschenweg, achter het Stadion, bij de Sloot, uitkomende bij het Olympiakanaal. De brandweer van de Honthorststraat rukte uit, doch behoefde geen water meer te geven, daar alles reeds afgebrand was. Een luxe-motörboót, toebehoorende aan den heer Marsman, ging verloren. EEN VELDWACHTER DIE ZICH NIET UIT HET VELD LIET SLAAN. Het gebeurde in een onzer groote pro vincieplaatsen. Een gemeente-veldwachter irit eèn Overijsselsch plaatsje begeeft zich in de richting van het gerechtsgebouw, om er te getuigen in een strafzaak en heeft zich derhalve en zeer begrijpelijk gestoken in uniform, met volle uitrusting, o.m. be staande uit een draagriemenstel en revol ver. Nu wil het toeval, dat deze uniform een bruine kleur heeft, overeenkomstig hét provinciale voorschrift. Een rechercheur van het politie-corps in Het Gèldêrsche Haagje, ijverig speurende naar overtreders ger wet, ziet plotseling den geuniformden man en stapt regelrecht op dén goedigen, gértioedelijken en geen kwaad Vermoedenden diender af, die ver dacht wordt van overtreding van het uni form-Verbod. Op het desbetreffende Verzoek maakt de „speurder" zich bekend én Verzoekt den veldwachter mee naar het bureau te gaan, waarop laatstgenoemde mededeelt, even eens tot de politie te bèhooren en er niet aan denkt zijn gang naar het gerechtsge bouw té Onderbreken. De rechercheur Ver wijdert zich, doch komt even later terug mét èeh heer, die zich vervolgens bekend maakt als inspecteur van politie. Nogmaals Wórdt den veldwachter verzocht de woning van den Heiligen Hermandad te bezoeken» doch op nieuw wordt dit verzoek van de hand gewezen. Inmiddels heeft zich om het drietal een groote groep menschen verzameld die nog al plezier in het geval hebben, maar on danks alles laat de gewaande overtreder zich niet van de wijs brengen en deelt me de, nader in het gerechtsgebouw te spreken te zijn. De beide „sterke" armen begeven zich vervolgens naar de opgegeven plaats Waar men hen al spoedig in gesprek ziet met èèn majoor van de rijks veld wacht» die hèt ge val Opheldert. „Msb." DE EERSTE KLANT. Kostbare ring gestolen. De juweliers winkel van den heer S. Spijer aan het Koningsplein te Amsterdam heeft op Nieuwjaarsdag zeer in de vroeg te zijn eerste klant gehad. Tusschen 1 uür 's nachts toen de electrische verlichting automatisch uitging en zes uur des mor gens, toen het bezoek van dezen eersten klant werd opgemerkt» heeft iemand, die den winkel gesloten vond, het rasterwerk van een der aan den gevel hangende vi trinekastjes opengesneden. Door het op schuiven van het glas achter het raster werk, kon hij in het kastje komen en daar uit een met briljanten bezette ring ter waarde van 1200 medenemén. uitkomen, dat hij, Bristew de bewijzen, waaruit de schuld van den neger zonder twijfel blijken zoU, had bijeengebracht. „Integendeel", antwoordde hij op harte lij ken tööh. „Ik stel het juist bijzonder op, prijs als u meegaat. Ik dacht om samen met u per autö naar Larrimore te rijden. Daar zullen zij den trein laten stoppen. "We gaan in êen privé compartiment en daar blijven we: ons eten laten we in de Coupé brengen. Wij komen pas tegen don ker mox-genavond in Washington aan." „Dat is een goed plan." Eenigett tijd zwegen zij. Braceway was de eerste, die de stilte Verbrak. Hij Vertelde Bristew alles wat hij van Abrahamson en Roddy vernomen had. Hij verzweeg geen enkele bijzonderheid. Daarna deed hij hem het verhaal, wat hy Van Withers op het perron gehoord had. Zijn geprikkeldheid tegenover Withers was verdwenen. Toen Bristew hem het horloge overhandigde, dat Maria Fulton gevonden had, zei hij lachend: „Nu, 't is maar goed, dat George me er van verteld heeft. Anders hadden we een heeleboêl tijd moeten zoekbrengen om te bewijzen, dat hij met de misdaad zelf niets te maken had." „Hebt u er wel eens over gedacht", drong Bristew aan, „waarom Withers Greenleaf en mij gisterochtend vertelde dat hij in den winkel van den pandhuis baas was, toen de man, met den gouden tand binnenkwam. Waarom zou hij dat ge zegd hebben? Abrahamson sprak het da delijk tegen en vertelde, dat zij niet tege lijk in den winkel waren?" „Heeft Withers u ronduit en zonder dat er aan te twijfelen viel, verklaard, dat hij den vent in den winkel had gezien?" Bra- ceway's stem klonk strijdlustig. INBRAKENSERIE TE OSS VOORTGEZET. Een dader op heeterdaad betrapt. Waakhond belet andere poging. Oudejaarsavond omstreeks kwart over elf werd van het winkelhuis der familie De GrootWolters op den Stationsweg te Oss een spiegelruit stukgeslagen, waar na de dader een doos bonbons uit de vi trine kaapte en ermede aan den haal ging. Hij had evenwel buiten den waard gere kend, want juist waren er eenige politie mannen in de buurt, die op het glasgerin kel afkwamen en den man achtervolgden. In de Klaphekkenstraat werd de vluchte ling gegrepen. Hij bleek een zekere Van O. te zijn, die naar het politiebureau werd overgebracht en in arrest gesteld. Bij zijn verhoor ontkende de aangehoudene den dieftsal gepleegd te hebben. Hij zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Eenige dagen geleden werd van denzelf den winkelier een sigai-enautomaat gesto len, die later van den inhoud beroofd, in een nabijgelegen weiland door de mare chaussee werd teruggevonden. Voorts hebben onbekenden in den nacht van Zaterdag op Zondag nog gepoogd in te breken ten huize van de familie De N. aan den Berghêmschewcg daar ter plaatse. De buren werden door het luide blaffen van den waakhond uit hun slaap gewekt en togen op onderzoek uit. Toen een hunner buiten kwam, sloegen twee mannen, die bezig waren eenige pannen van het lage dak der schuur open te leggen, hals over kop op de vlucht. Zij verdwenen in de duisternis. Bij de marechaussee volgde aangifte, doch tot op heden bleef het on derzoek negatief. „De Crt." BANKBEDIENDE TE DEN BOSCH VOORTVLUCHTIG. Met medeneming van drie duizend gulden in bankpapier. Een bediende van het bijkantoor der Nederlandschê Middenstandsbank te 's-Her- logenbosch (directeur de heer Mertens), is een dezer dagen verdwenen mét medene ming van bijna drie duizend gulden aan Nêderlandsch en vreemd geld. Vermoed wordt, dat de voorvtluchtige, de 23-jarige G. v. d. P. uit 's-Hertögenbösch, de wijk naar het buitenland heeft genomen. De politie heeft pet radiobericht opsoprirtg van den jongen man verzocht. De Bossche re cherche heeft de beide laatste dagen een onderzoek ingesteld in Duitschiand en Bel gië. De schade wordt door verzekering ge dekt. De jonge man genoot hèt volste Ver trouwen van de directie. „Dè Courant" verneemt over deze zaak nog nader: Vrijdagmiddag kwam de bediende aan - bet, bankkantoor, belde aan bij het woon huis Van den directeur dat er naast is ge legen dë difèCtèüf was afwezig en vroeg verlof om even in het kantoor te gaan, daar hij iets Vergeten had. Dit werd hem door mevrouw nu toegestaan. Een poosje later vëfliët hij de bank, ging siga retten koopen, haalde een koffer en,... verdween met de Noorderzon. Tegen 2 uur 's middags kwam het overige per60- Bristew probeerde zich Wither's woor den te herinneren. Zijn aandringen op de mogelijke schuld van Withers leek hem bespottelijk met al de bewijzen tegen *Perry. „Ik kan er geen eed op doen", gaf hij eindelijk toe; „maar wij kregen toch dien indruk. Abrahamson vertelde u zelf, dat Greenleaf er van overtuigd was, dat Wi thers en die andere man er tegelijkertijd waren." „Ah", klonk het een beetje korzelig, „dat is èen van die dingen, waar wij voorzich tig mee moeten zijn losse uitdrukkin gen en woorden door deze en gene ge uit." „Ik begrijp u niet", zei Bristew., terwijl hij hem scherp aanzag. „Wat bedoelt „Uw overtuiging, dat Morlee de schuldi ge is, uw weigering om de zaak tegen Per ry Carpenter op te nemen en uw onge* duld als er over Withers gepraat wordt." „Denk nóg eens na over het verhaal van juffrouw Fultön", wierp Braceway tegen." „Het versterkt, dunkt mij, het vermoe den, dat Morley de man is, dien wij zoe ken. Eil wat Raddy vertelt nou, dat is al heel bezwaarlijk voor Morley. Withers had geen motief, behalve héél misschien, jalouzie. Morley's motief was doodge woon: wanhopige geldverlegenheid." „Laten we dat even aannemen. Maar wat wilt u dan met de bewijzen tegen den ne ger? D4en was het om geld te doen." Braceway lachte. „Om u de waarheid te zeggen", gaf hij toe, „ik wil er niets mee. Ik ga nog verder; er lijkt niets tegen in te brengen en toch Zijn oogen kregen een ernstige uitdruk king. „Tegen het rapport van het laboratorium UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 3 Jan. Huizen, 296 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o. 1. v. Ds. H. v. d. Elskamp. 11.00 Harmoniumspel S. Duif. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kwintetconcert o. 1. v. P. v. d. Hurk. 1.15 Gr mofoonplaten. 1.45 Vervolg Concert. 2.30 Voor Postzegelverzamelaars. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 Piano-recital A. Koole. 5.00 Kinderuur. 6.00 Landbouwcauserie Ir. J. Wind. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. tip. Persbureau. 7.30 Declamatie B. v. Gelder. 8.00 Orgelspel S. P. Visser. 9.00 G. van Roekei: Weldadigheidspara sieten. 9.30 Holl. Kamermuziekvereeniglng. In de pauze om ca. 10.00 Vaz Dias. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Hilversum, 1875 M. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 „Onze Keuken" door P. J. Kers. 10.00 Morgenwijding. VPRO. 10.15 Uitz. voor Arbeiders, i. d, 12.00 De Notenkrakers. I.30 Gramofoonplaten. 2.15 VARA-knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 „De Flierefluiters. 6.15 Orgelspel. 7.00 Causerie over de Bokssport. 7.20 Zang door Sofia Galirrné. 8.00 Herh. SQS-bérichten. Vaz Dias en VARA-var ia. 8.15 VAR A-orkest. 9.00 „Feest", spel Vah Heyermans—Van Duin. 10.00 Vervolg orkestconcert. II.00—12,00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Causerie. LJ.20 Orgf.'.F.pel. 4 1.05 Western Studiö-örkest. 2.20 Het Trocaderó Cinema orkest. 3.20 Piano-recital, 3.35 Stèd. Orkest Bournemouth. 5.05 Gramöfóönplaten. 5.35 Kinderuur. 6.50 ËaCh-piiano-muziek. 7.50 Pianorecital. 8.20 BBC-symphöïiië orkest, Philh. kooi en solisten. 10.10 Het Café Colette-orkést. 10.55 Voordracht. 1 l.(Jö-=12.2Ö Roy Fex en zijn band. „R a d i'o-P a r i g", 1724 M. 8.05, 12.35 Gramofoonplaten, 12.50 Orgelconcert G. T. Dossei'ro. 9.05 Orkest van de Assoc. des Concerts Lamoureux o. 1. v, Wolf. neel op de bank én bemerkte terstond, dat er iets niet in dén haak was. Een geld- ladé Was opengebroken eh éeh geldkistje geforceerd. In dat geldkistje béVond zich een zéér groot bedrag aart bankpapier. Van ieder pakje heeft de bediende eêfi paar biljetten weggenomen tot het boven- genoemd bedrag. De hoofddirectie tê Am sterdam Wérd terstofid vart éêh en andef in kennis gesteld, terwijl men den direc teur waarschuwde, diè aanstonds terug kwam. De dader is een jongen van goéden huize die echter in vroegere betrekkingen Ook reeds onregelmatigheden heeft gepleegd. Hij was in gezelschap gekomen van vrienden, die meer geld konden verteren dah hij. Hij had reeds met de Kerstmis willen vluch ten, maar een goede vriehd had hem nog overgehaald thuis te blijven, waarover hij later zijn blijdschap betuigd had. Men vermoedt nu, dat hij met een meisje Silvesteravond in Duitschiand is gaan vie ren. De recherche ging naar een opgege ven adres in een gröotê stad in de Rijn- is niets aan te vöerèft", ging Bristew voort. „Neen. Toch voel ik mij niét zekér maar dit wil ik Wél Zéggen; als ortzè i'éi& naar W&shingtoii niet Slaagt, dan houd ik op met theoretiseeren en geef ik Zonder eenige réserve toe, dat Perry de Schuld ge is." Bristew weifelde eer hij opmerkte: „na tuurlijk ben ik niét door Withers aange steld. Ik werk in deze zaak uit vrfjèrt Wil. Voor u is dat anders en ik begrijp hêel goed, dat er -- wél --- dingen kunnen Zijn, die u weet en niet Wilt, dat'mij bekend worden. Maar ik vraag me toch af, of het alleen om Morley is, dat u naar Wash ington gaat of er niet iets anders zou kunnen zijn, dat op de een of andere ma nier verband met de zaak houdt en er toch niét direct mee verbonden is." „Wat bevoorbeeld?" gaf Braceway te rug. „Wat onaangenaam of pijnlijk voor Ful ton en Withers is een familieschandaal bijvoorbeeld." Braceway dacht even na. „U hebt een scherp verstand, meneer Bristew," zei hij eindelijk. „Ik kan dat deel van de zaak nu niet bespreken; u hebt niet heelèmaal ongelijk, maar ik moet eerlijk zeggen, dat als Morley niet naar Washington vertrok, ik Ook niet ging." „Dank u. Ik stel het op prijs, dat u mij dit meedeelt. Maar laat me u nog één vraag mogen stellen; waarom volgt u Mor ley eigenlijk?" „Dat zal ik u zeggen", zei Braceway flinkweg. „Het is een eerlijke vraag en die zal ik beantwoorden. Ik ga er op de bon nefooi heen. Ik kan mij er zelf maar niet van overtuigen, dat Perry de schuldige is Kalundborg, 1153 M. 11.0012.20 Roy Fox en zijn band. Strandhotel. 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Omroeporkes t o. 1. v. Ree- sen. 7.20 Slavisch-Hongaarsche muziek o. 1. v. Fr. Mahler. 8.50 Gramofoonplaten. 9.05 Radiodialoog. 9.35 Kamermuziek (viool, cella. cem balo). 10.2011.50 Dansmuziek uit Rest. „Ritz" Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.30, 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Kwintetconcert. 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Merten. 7.30 Süragorkest o. 1. v, Görlich. 8.50 Süragorkest o. 1. v. Drost. 10.05 Populair programma. 10.2012.20 Concert. Rome, 441 M. 8.00 Gramofoonplaten. 8.20 Operauitzending. Brussel 338 en 508 M. 338 meter: 12.20 Max Alexys en zijn orkest. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zangvoordracht. 6.55 Trioconcert. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 503 meter: 12.20 Concert uit Antwerpen: I.30 Max Alexys' orkest. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 8.20 Concert door Vocaal Trio. 8.50 Radiotoneel. Deutschlandsender, 1635 M. 7.20 Pianorecital door Selma Erler-Ho- hig'oerger. 7.50 Perpetuum mobile, dansmuziek (gramofoonplaten). 9.20 Berichten. 9.50 Electrö-tèchnische causerie. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Concert uit Frankfort. Gemeentelijk R~ "io Distributiebedrijf te Leiden. (3de Programma). 8.00—13.30 Lahgenberg. 13.50—15.20 Kalundborg. 15.20—17.20 Lahgenberg. 17.2017.40 Deutschl. sender. 17.40—18.20 Warschau. 18.2021.20 Deutschl.-sender. 21.2022.50 Boedapest. 22.50afloop Langeftberg. (4de Programma), II.20—12.20 Kalundborg. 12.20—17.35 Daventry. 17.3518.20 Londen National. 18.20—20.50 Daventry. 20.50—22.20 Radió Suisse Romande. 22.20-—afloöp. Daventry. (Wijziging voorbehouden). 7.05, 7.40 Gramofoonplaten. pröVihcie en Vond daar wel hèt meisje, maar den jongen man niet. Later bleek, dat dit méisjé niets met de zaak uitstaande had. Een ander spoor leidde naar Tilburg eft het is nu wel vast komen te staan, dat hij vandaag met een meisje is vertrokken, vermoedelijk naar België. De recherché van 's-Hertogenbösch heeft thans nasporing in Brussel en Antwerpen gedaan, tot op heden echter zonder resul taat. INBRAAK POSTKANTOOR. Oudejaarsavond is ingebroken in het postkantoor te Wijk aan Zee. De inbrekers zijn binnengekomen door de achterdeur van de wofting van den kantoorhouder. Eèn klein bedrag aan privé-geld en een klein bedrag Van het kantoor is ontvreemd. Al hoewel in het kantoor een vrij aanzienlijk bedrag aanwezig was hebben de inbrekers dit blijkbaar niet kunnen vinden. Door de politie Wórdt een uitvoerig onderzoek in gesteld. en ik heb zoo'n idee, dat ik nu den eigen lijken schuldige op het spoor ben. En zoo lang als ik in dit vak ben, heb ik mij steeds voorgehouden nooit zoo maar èen greintje van bewijs te veornachtzamen. Ik volg ieder spoor, iedere aanwijzing, hoe gering ook, vóór ik een geval opgeef eh feitelijk te kennen zou geven: deze of gene schijnt Schuldig te zijn; ga je gang en hang hem maar óp! Geen onschuldige zal ter dood worden gebracht, zoolang ik denk, dat er nóg kans is, dat de schuldige vrij rondloopt en ons allemaal uitlacht. Dat is nu eenmaal mijn standpunt. Daar om volg ik Morley, daarom ga ik naar Washingtonl" Bristew nam hem als uiting van harte lijke instemming bij de hand. „Prachtig," zei hij. „Dat is mooi ik ben het heele- maal met u èens," „Het Is de eenige manier om dit soort werk op te vatten. Zonder behoorlijke idealen is het niet om te doen. Maar als men een goed standpunt inneemt, is het fijn werk en soms van heel wat meer waarde dan dat van advocaten en rech ters. „Ik ben blij, dat u dit hebt gezegd", ver klaarde Bristew, „heel blij, omdat ik er over denk mij heelemaal op dit werk toe te leggen." „Werkelijk?" „Ja. Ik heb er dezen namiddag met Greenleaf over gesproken. Ik begrijp ik zou dwaas zijn, als ik het niet begreep dat dit drama voor mij een goede reclame is geweest. Het heeft mij gelegenheid ge geven om mijn kennis omtrent misdaden en misdadigers te luchten." „Ja. dat is inderdaad zoo." (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9