DINSDAG 2 JANUARI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 LUCHTVAART VLIEGRAMP IN BELGIË Nederlander onder de slachtoffers VLIEGRAMP BELGIE. NIET MINDER DAN TIEN DOODEN. Zaterdagvoormiddag om tien uur is een Britsch Hannibalvliegtuig van den dienst BrusselLonden tengevolge van den mist tegen een der 285 M. hooge zendmasten van het station Ruysselede in België te pletter gevlogen. Aan boord bevonden zich be halve de piloot en een radiotelegrafist, 8 passagiers. Alle 10 inzittenden kwamen om het leven. Oorspronkelijk werd medegedeeld, dat een der omgekomen passagiers was de heer Berge uit Engeland. Vast is komen te staan, dat de heer Berge niet in dit toestel heeft gezeten, doch dat een Nederlander het slachtoffer is geworden. Omtrent deze ramp laten wij hieronder nadere bijzonderheden volgen. Er schijnt inderdaad een Nederlander te zijn onder de slachtoffers van de tragische vliegramp in België. Het betreft een geboren Amsterdammer L. Grein, die zijn naam verengelscht heeft tot Green. Hij was sinds vele jaren in Lon den gevestigd als directeur eener groote handelsvennootschap. Tevens was hij be kend als muziekcriticus. De heer Green was een goede zestiger. De vliegramp bij Ruysselede heeft in ge heel Engeland sensatie en ontsteltenis te weeggebracht. Verscheidene hoogere amb tenaren van de Imperial Airways zijn on middellijk naar België vertrokken, om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Omtrent de toedracht van de zaak ver nemen wij, dat de bestuurder, de 28-jarige Engelsche piloot Gittins, de radio-telegra fist en de acht passagiers, te weten zes En- gelschen, een Duitscher en één Pool, on middellijk gedood werden en hun lijken volslagen verkoold werden. Het personeel van den radio-zender, alsmede eenige inwo ners van het dorp Ruysselede snelden on middellijk naar de plaats des onheils, maar konden aanvankelijk niets ondernemen, daar zij tengevolge van de geweldige hitte het brandende vliegtuig niet konden nade ren. Nochtans probeerden zij, zoodra het vuur eenigszins verminderde, nog te red den wat er te redden was. Bij deze red dingspogingen liepen tien personen brand wonden op, waarvan één zoo ernstig, dat hij onmiddellijk naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Alle ooggetuigen ver klaarden eenstemmig, dat zij noch kreten, noch gillen uit het brandende vliegtuig hebben gehoord, waaruit men concludeert dat alle inzittenden op slag dood zijn ge weest. Te Brussel waren Zaterdag vijf passa giers in het verongelukte vliegtuig gestapt, te weten drie Engelschen, de heeren Green, Perry en Brown, de Duitscher Schroeder en de Pool Halperine. die directeur is van een Poolsche fabriek van rubberartikelen. Drie Engelschen hadden de reis reeds van Keulen meegemaakt. Onder de koffers die personeel van den radio-zender in veiligheid kon brengen het grootste gedeelte van de bagage is ver brand bevond zich een city-bag met een naamkaartje van mej. Marcelle Boël, die echter niet zelf in het vliegtuig schijnt te hebben gezeten. De G.A.B.L.V. was, klaarblijkelijk mis leid door den dikken mist, ver van de ge wone route afgeweken en naar het Noor den afgedwaald. Dit verklaart ook waar- om de piloot in deze streek niet op grootere hoogte heeft gevlogen. Indien hij geweten had, dat zich hier de zes hooge antenne masten van het station Ruysselede bevon den, zou hij natuurlijk niet zóó laag oog getuigen verzekeren nauwelijks 100 M. bo ven den beganen grond hebben gevlo gen. cys Marsalis en Helen Richey gedaald. De beide dames hebben met haar tijd van 237 uur en 52 minuten het wereldrecord voor vrouwelijke piloten met een vollen dag ge slagen. Zij waren bij de daling volkomen uitgeput. SPORTVLIEGTUIG GEVALLEN. Bij Mijdrecht: twee gewonden. Zaterdagmiddag te omstreeks vier uur is in den polder Groot-Mijdrecht in de nabij heid van de gemeente Mijdrecht neergeval len en totaal vernield een sportvliegtuig van de City Garage te Eindhoven. Het toe stel was op weg naar Schiphol, en het schijnt, dat de bestuurder ten gevolge van den mist den weg is kwijtgeraakt. Hy trachtte een noodlanding te maken, waar bij het toestel tegen den hoogen polderdijk terecht kwam en totaal werd vernield. Van de beide inzittenden is de heer Bazelmans uit Eindhoven tamelijk ernstig gewond, hij werd naar het St. Anthoniusziekenhuis te Utrecht overgebracht. De tweede inzitten de, de heer Staals kwam er met eenige zeer lichte kwetsuren af. Het doel was Schiphol om daar de feeste lijke aankomst van de „Pelikaan" bij te wo nen. Alles ging uitstekend, tot in de nabij heid van Mijdrecht. Hier was alles dicht van den mist, zoodat de bestuurder den koers kwijtraakte. Hij probeerde een nood landing te maken, waarbij het toestel, een Chenet, met den kop in den grond boorde. Het toestel werd bijna geheel vernield. De heer Staals vertelde dat hij er goed was af gekomen, en zoover hij op dat oogenblik wist, was ook de verwonding van den heer Bazelmans niet zoo ernstig als deze zich aanvankelijk liet aanzien. TWEE KRANIGE AVIATRICES. Wereldduurrecord verbeterd. Uit Miami (Florida) wordt gemeld: Na negen dagen ononderbroken in de lucht te zijn geweest, zijn Zaterdag op het vlieg veld te Miami de twee dames-piloten Fran- DE SNELLE POSTJAGER. Ons snelste vliegtuig te Batavia aan gekomen. De Postjager is Zondag 31 December 1933 te half tien 's morgerts, Indischen tijd, dus 2.20 G.M.T. behouden op het vliegveld Tji- lilitan bij Batavia geland. Het vliegtuig vertrok 23.30 uur G.M.T. van den 30sten December van Singapore en heeft den afstand van Singapore naar Ba tavia van 932 K.M. in 2 uur en 50 minuten afgelegd, hetgeen dus een snelheid van 329 K.M. per uur beteekent. De voorzitter van het Studie Comité, de heer A. F. Bronsing, heeft Zondagochtend I telefonisch met de vertegenwoordigers van I het Studie Comité te Batavia gesproken, en van hem vernomen, dat de bemanning en het toestel in uitstekende conditie te 1 Batavia zijn aangekomen. De bemanning was hoegenaamd niet vermoeid en heeft nog verscheidene uren met de vertegen woordigers en belangstellenden over den tocht en wat daarmede verband hield, ge sproken. Groote belangstelling te Batavia. Voor de aankomst bestond te Batavia groote belangstelling; naar schatting waren tusschen 3000 en 4000 personen aanwezig. Het Comité Snelpost in Nederlandsch- Indië heeft de wenschelijkheid naar voren gebracht om den Postjager ook Medan, Semarang en Soerabaya te laten aandoen, wegens ook daar bestaande groote belang stelling, alvorens de terugreis naar Holland aan te vangen. Besloten is het aan de vertegenwoordigers over te laten dit zoo mogelijk te regelen. De mogelijkheid bestaat, dat in verband hiermede het vertrek van Batavia naar Hol land één of twee dagen later dan 5 Januari a.s. zal worden gesteld. De terugreis. De definitieve vertrekdatum zal in over leg met de bemanning en de Ned. Indische Posterijen door de vertegenwoordigers wor den vastgesteld; zoo spoedig mogelijk zal het Studie Comité hier te lande hierover telegrafisch worden ingelicht. Het ligt in het voornemen, zoowel het vertrek van Indië, als de aankomst op Schiphol via de radio uit te zenden. Nog tegenslag op 't laatst. De Postjager heeft op zijn tocht naar Ne- derlandsch Indië een tweeden tegenslag ondervonden, doordat het vliegveld Tjilili- tan bij Batavia door het Bureau Luchtvaart van het Verkeersdepartement ongeschikt geacht werd voor een nachtlanding, terwijl de moesson een bezwaar vormde voor een nachtlanding op het vliegveld Andir bij Bandoeng. De bemanning van den Postjager kon hierdoor geen gevolg geven aan haar voor nemen om Zaterdagmiddag te Batavia aan te komen, wat anders gemakkelijk moge lijk geweest was, en heeft Zaterdagmorgen, 30 dezer, 10 uur 30 min., dus 13 uur te Sin gapore moeten wachten, alvorens de reis te kunnen vervolgen om naar Batavia, waar i Zondagmorgen om 2 uur 20 min. geland is. (G.M.T.). Hij kan 't in ruim drie dagen doen! De tocht van Athene naar Batavia werd volbracht in 72 uur 20 min. Van Athene werd vertrokken op denzelfden tijd, als waarop de reis vandaar zou zijn vervolgd,» indien het vliegtuig geen noodlanding te Grottaglie had moeten maken, n.l. om 2 uur in den morgen. De tijd tusschen vertrek Schiphol, 4 uur 34 G.M.T. en vertrek van Athene om 2 uur G.M.T. zou dus bedragen hebben 21 uur 26 min. Zonder de noodlanding in aanmerking te nemen komt men op een totaal van 93 uur en 46 minuten en zonder het gedwon gen verblijf te Singapore, waar anders niet zou zijn geland, op 80 uur 46 min. LEIMUIDEN IJswedstrijd aan het Tolhuis. Door en kele milde gevers daartoe in staat gesteld werd op Vrijdag 29 Dec. 1.1. een kinderijs- feest gegeven door de ijsclub „Het Tolhuis" De wedstrijd had plaats op den Amstel. Door ongeveer 40 kinderen van 6 tot 13 jaar werd deelgenomen. De uitslagen zijn als volgt: jongens en meisjes van 6 tot 9 jaar: priksleden met hindernissen: le pr. H. v. Ewijk, 2 C. Kempers, 3. Theo van Dam. Jongens en meisjes van 9 tot 13 jaar: hardrijden met hindernis: 1. L. Wortman, 2. Jo Osterkamp, 3. A. Braam. Na afloop werden de deelnemers onthaald op melk, koek en kwatta. Na uitreiking der prijzen, ging het jonge volkje zeer voldaan huis waarts. LEIMUIDEN—RIJNZATERWOUDE Werkloosheid. Op 30 December 1933 stonden bij het agentschap der arbeidsbe middeling 103 personen als werkzoekenden ingeschreven (vorig jaar 117). RIJNZATERWOUDE. Ziekenhuisverpleging. Op Vrijdag avond had alhier in café de Boer een jaar vergadering plaats van de vereeniging zie- kennuisverpleging „Eendracht maaKt Macht" te Rijnzaterwoude c.a. Aanwezig waren 43 leden. De voorzitter, de heer W. Compeer richtte zich met een woord van welkom tot de aanwezigen en hoopte, dat de te houden besprekingen zakelijk en ver standig mochten gevoerd worden. Aange zien in een vorige vergadering reeds een belangrijk deel der agenda was afgewerkt gaf hij thans het woord aan den penning meester. den heer W. Dorrepaal, tot het doen van rekening en verantwoording van het financieele beneer over het afgeloopen jaar. Alvorens hiertoe over te gaan deelde de heer Dorrepaal mede, dat hij aan de hand van het regiement verplicht was over het afgeloopen jaar rekening en verant woording te doen. Doch aangezien het jaar GEMEENTERAAD VAN WARMOND Onder voorzitterschap van den heer A. J. L. Ketelaar, burgemeester, hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering. Alle leden waren aanwezig. Nadat door den secretaris de notulen der vorige bijeenkomst waren voorgelezen en onder dankzegging zonder op- of aanmer kingen waren vastgesteld werd door den voorzitter voorlezing gedaan van eenige ingekomen stukken welke hoofdzakelijk mededeelingen van goedgekeurde beslui ten betroffen, weshalve deze stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Inzake een ingekomen schrijven van de af deeling Warmond van den Ned. R.-K. Volksbond met betrekking tot het verstrekken van huurtoeslag aan werkloozen en het doen vervallen der wachtweek genoemd in de steunregeling werd besloten dit schrijven te renvoyeeren naar B. en W. om advies. Hierna werden de aftredende leden der commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd, eveneens de aftredende le den der commissie van toezicht op het la ger onderwijs. De openbare school opgeheven. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van Burgemeester en Wethoucfërs tot opheffing der O. L. School en schrapping van de niet verplichte onderwijsuitgaven uit de begrooting 1934. Te dezer zake was door B. en W. een uitvoerig praeadvies overgelegd waarbij dit college mededeelde, dat de O. L. School alhier noodzakelijk algeheele verbetering of beter nog alge- heele vernieuwing behoefde, waarmede een bedrag van ongeveer 15000 a 20.000 gemoeid zou zijn. Deze school, aldushet praeadvies, wordt de laatste jaren door een klein getal leei'lingen bezocht, ongeveer gemiddeld 24. Met het oog op de ongunstige tijdsom standigheden en de financieele moeilijkhe den die hieruit voor de gemeente voort- nog niet om was, behoefde hij dit nu nog vloeien, stellen B. en W. voor deze school niet te doen, dit moest de vergadering goed begrijpen. Doch aangezien hij in de vori ge vergadering beloofd had in deze verga dering rekening en verantwoording te doen. zou hij het nu doen. Uit de rekening bleek, dat het batig saldo over 1932 ƒ71.44 be droeg. Inüomsi.en van 348 leden en een be drag van 300 op de spaaroank vormen een beurag aan inkomsten van ƒ719.44. In de kas was een bedrag van 478.74. Er moest nog betaald woraen aan verpleging een beurag van ƒ197.50 en een bedrag van 11.20 aan de Kamer van Koopnanael. Er bleek na afcrek van ailes nog een bedrag van ƒ260.04 over te blijven. Tot het naz.en der reKening werden aangezocht de heeren G. Eikelenbcom, J. Bulk en Chr. Overde- vest. Na oplossing van een klein verschil werd door deze heeren de rekening in orde bevonuen en voorgesteld deze goed te keu ren. Aldus besloten. Hierna werd de be- grcodng voor het komende jaar vastge steld, met aan inkomsten batig saldo ƒ260.04, 350 leden ƒ350, te zamen ƒ610.04. Uugaven diverse ƒ45 blijft over voor ver pleging ƒ535.04. Hierna was aan de orde bes. uursver kiezingen. De heer Disseldorp aftredend, werd herkozen met 29 stemmen. In de vacature J. van Iperen werd met 26 stemmen gekozen de heer J. Bulk. De heer E. Blaazer verkreeg 16 stemmen. De heer Bulk nam zijne benoeming aan. Hierna rondvraag. De heer P. van Rijn vroeg aan het bestuur of he aantal verpleeguagen onbeperkt was, zoo ja, dan zou hij in over weging willen geven of het geen aanbeve ling verdient zulks te beperken. Hij was anders bang, dat de een of andere tijd bij i een langdurige ziekte de kas in gevaar KATWIJK AAN DEN RIJN Schieten. Gebruikelijk is het, dat bij het verscheiden van het oude en het begin van het nieuwe jaar, met allerlei soorten voorwerpen, carbidbussen, sleutels, knal pistooltjes enz., saluut- en welkomschoten worden gelost door verschillende jongelui. Dit scheen blijkbaar ditmaal door de poji- tie niet te worden toegestaan, althans jp de ongevaarlijke schutters werd flink jacht gemaakt en o.m. werd van C. A. M. een kinderpistooltje in beslag genomen. Verbetering. Door J. C. Sch. en L. Schr. is belangloos op zich genomen om de straat voor kerk en pastorie in een betere conditie te brengen. Verhooging van het terrein en opnieuw bestrating zijn hier voor noodzakelijk. Vooral bij regenachtig weer en in den winter eischt de toestand wel eenige verbetering, zoodat genoemde heeren S. hierdoor vele parochianen aan zich zullen verplichten 'en deze hen hier voor dankbaar zijn. Omzetbelasting. Aangezien de wet op de Omzetbelasting toestaat, dat door tuin ders vrijstelling wordt gevraagd voor arti kelen, die voor dat bedrijf noodig zijn, als b.v. brandstoffen, meststoffen, is door vele tuinders hiervan reeds gebruik gemaakt en ontheffing van deze belasting op genoemde benoodigdheden voor het bedrijf verzocht. kwam. deeld, dat het aantal verpleagdagen onbe perkt was en dat hierdoor de vereeniging zeer gunstig afstak bij andere vereenigin- gen. Het was nu zoo 10 jaar goed gegaan en het bestuur wilde dit voorloopig zoo la ten, hetgeen met applaus door de vergade ring aanvaard werd. De heer Knelange vroeg hoe lang men lid moest zijn eer men recht op steun had. Door het bestuur werd dit toegelicht. De heer H. de Boer besprak de contri butie-inning. Gezien het voorgevallene en het daarop genomen besluit van het bestuur zou hij het bestuur in overweging willen geven toch zoo soepel mogelijk te zijn. Het I woord wanbetaling en vooruitbetaling is nu dikwijls genoeg gebezigd en hoort z.i. achterwege te blijven. Het bestuur deelt daarop mede, dat dit de volle aandacht van het bestuur heeft en voorloopig op de oude voet zal worden doorgegaan. Hetgeen met daverend applaus begroet werd. Ook ver zocht spr. de leden tegen de kostende prijs een' reglement te verstrekken. Met het oog op een reglementswijziging zou het bestuur hiermede nog even willen wach ten, doch ter zijner tijd had ook dit de aan dacht van het bestuur. De heer Dorrepaal vroeg wat nu eigenlijk onder wanbetaling verstaan werd. De heer Donker, hierop antwoordende, achtte wanbetaling pas aan wezig wanneer de contributie over het af geloopen jaar nog niet betaald was. Daarop vroeg de heer Dorrepaal wat dan vooruit- I betaling was. De heer Donker antwoord de, dat dit zeer logisch vooruit betalen was. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze vergadering. Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot de verga dering voor de aangename en zakelijke besprekingen. Het bleek, dat spr. niet te vegl had gevraagd. Spr. hoopte, dat nu de rust weer eenigszins was weergekeerd, dit zoo mocht blijven en men op den ingesla gen weg mocht voortgaan tot groei en bloei der vereen. Tenslotte wenschte spr. de le den met hunne gezinnen een gelukkig oud jaar en een voorspoedig en gezegend nieuwjaar. Uit het applaus bleek, dat dit slotwoord in dank werd aanvaard. op te heffen, temeer nog omdat het gemid deld bedrag per leerling dezer school ruim (43.bedraagt, naar welk bedrag ook de ijzondere scholen moeten worden uitge- j keerd. Veel voordeeliger is het voor de ge- meente om de kinderen die openbaar on derwijs willen genieten de openbare scho len, te Leiden te doen bezoeken, welke ge meente bereid is de leerlingen uit deze gemeente op die scholen toe te laten. De kosten zullen op deze wijze voor de ge meente aanmerkelijk lager zijn dan de kosten van instandhouding der O. L. school. Ook tot intrekking der onverplich te uitgaven ten dienste der bijzondere scholen adviseert dit college met aandrang, omdat in het belang der gemeente bezui- i nigd moet worden en dit in de allereerste plaats moet geschieden op die uitgaven, I waartoe de gemeente niet verplicht is. Ook J uit een oogpunt van rechtvaardigheid j dient dit te geschieden tegenover de ouders die voorst-anders ^ijn der O. L. school en i thans, aldus dit college, voorgesteld wordt j die school uit bezuinigingsoverwegingen i op te heffen. De voorzitter deelt mede, dat te dezer zake een schrijven was binnengekomen van den heer L. van Mastrigt als lid en voorzit ter der oudercommissie van school, waarin hij namens deze commis sie zijn bezwaren uit tegen de opheffing dezer school. Schrijver meent, dat nu de i Minister het sein heeft gegeven om aller- wege een slachting te gaan aanrichten on- I der de O. L. scholen er ook in deze ge meente slachters genoeg zijn, die hun kans willen wagen teneinde voor het bijzon der onderwijs voordeelen uit te behalen. Hij hoopt evenwel dat de Raad hierin niet klem ontkent spreker, dat het hier gaat te gen of voor het openbaar onderwijs, en de conclusie die schrijver aan het einde van het adres trekt is dan ook volkomen on juist. Spreker wil nog opmerken dat, wan neer deze school wordt opgeheven ook de kosten per leerling van de bijzondere scholen zullen worden teruggebracht van ƒ43.op ongeveer ƒ11.of ƒ12.De begrooting kan nu eenmaal een nieuw of verbouw niet dragen en het is niets dan de harde noodzaak die ons tot dit besluit ge noopt heeft. De heer Weyers zegt gaarne nader te willen hooren wat bedoeld wordt met de slachters in deze gemeente. De voorzitter zegt dit zelf ook niet te begrijpen. Het adres wordt geheel door politiek vertroebeld, welke echter aan dit besluit geheel vreemd is. De heer Weyers zegt steeds voor de O.L. school te hebben gestreden en steeds op verbetering te hebben aangedrongen maar eveneens voor opheffing te zullen stem men omdat de financieele positie van de gemeente zulks thans eischt. Wat betreft het schrijven van den heer Mastrigt wil spreker alleen nog zeggen, dat hij critiek goed vindt als het maar gezonde critiek is. De heer Oudshoorn zegt het schrijven van den h$er Mastrigt êveneens te betreu ren. Spreker van verklaren, dat bij geen der leden van het college van B. en W. ooit heeft voorgezeten het openbaar onder wijs een hak te zetten en bij spreker heeft alleen de eisch dat déze school geheel moet worden verbouw of een nieuwe school moet worden gebouwd den doorslag gege ven. Hierna wordt het voorstel de school met ingang van 1 April a.s. op te heffen, met a!g. stemmen goedgekeeurd en dit besluit ter goedkeuring in te zenden aan Ged. Staten. Tevens wordt met algemeene stemmen besloten tot afvoering van de begrooting van de niet verplichte onder wijsuitgaven als subsidies aan bijzondere H.B S. en Lycea. Wijziging der begrooting. Van bestuurszijde werd medege- i ni nuüpi eveuwei udi ue »t h-t „„„tal vemlesedasen onbe- 1 zal ^willigen, en het voors.el met aan zal nemen en van de agenda af zal voeren. De voorzitter zegt, dat B. en W. lang geaarzeld hebben dit besluit aan den Raad voor te leggen maar nu wij elk oogenblik tot verbonw of nieuwbouw moeten over gaan moeten B. en W. noodgedwongen met dit besluit komen om reden in het praead- i vies neergelegd. Hadden wij een school, I aldus spreker, die eenigszins aan de eischen voldeed, zouden B. en W. nimmer met dit voorstel zijn gekomen. Wat betreft het schrijven van den heer v. Mastrigt merkt I spreker op, dat de toon van dit schrijven hem onaangenaam heeft getroffen. Met Thans kwam aan de orde de wijziging der begrooting 1934. In een uitvoerig prae advies zetten B. en W. uiteen dat door ver schillende rijkmaatregelen, waardoor de inkomsten belangrijk zijn verlaagd een tekort is ontstaan van ruim 11000.Dit bedrag moet nog worden verhoogd met een bedrag van ruim 28000.welk bedrag aan het Rijk moet worden gerestitueerd wegens te veel ontvangen belasting over de de jaren 1929 en 1930. In verband hierme de stellen B. en W. voor op de begrooting verschillende bezuinigingen aan te bren gen van 400 op 77. De voornaamste bezui nigingen zijn schrapping van eenige sub sidies en verlaging van enkele subsidies als Wijkverpleging, politieschietvereeniging, politiescholen enz. Tevens werd besloten de toeslag op het pensioen van A. W. van j Noort terug te brengen van 500 op 300 minus 5 pet korting. B. en W. motiveeren deze verlaging met het feit, dat destijds besloten is bedoelde toeslag te geven van I jaar tot jaar en alleen op grond van het feit dat belanghebbende geen andere in komsten had dan zijn pensioen. Deze toe- j stand is echter thans geheel gewijzigd en O. L. bedraagt het inkomen van belanghebbende buiten de toeslag op zijn pensioen ruim 1800. Met algemeene stemmen wordt besloten de door B. en W. voorgestelde wijzigin gen in de begrooting aan te brengen en het aantal opcenten te brengen van 40 op 77. Nadat nog eenige comptabiliteitsbeslui- ten waren goedgekeurd werd overgegaan tot de rondvraag, welke geen zaken van bijzonder belang opleverde. In een kern achtig speech je wenschte de voorzitter de leden een zalig uiteinde en een gelukkig nieuwjaar, waarbij hij eerst nog een woord van dank bracht aan de raadsleden, en de wethouders voor het vele en moeilijke werk wat zij in het afgeloopen jaar hadden verricht. Een speciaal woordje van dank had de heer B. G. Steekers in ontvangst te nemen die 1 Januari als buitengewoon agent van politie dezen dienst verlaat. Spr. wees er op, dat hij is samengegroeid met de gemeente en allerwege bekend staat als een bereidvaardig en hulpzaam men en ve len zullen hem als zoodanig missen. Hierna sluiting. ZILK Personalia. De heer G. Klinkenberg, v/onende alhier, is door den heer burge meester dezer gemeente, benoemd tot ad junct bij het korps gemeentepolitie der ge meente Noordwijkerhout, ten einde zich in den practischen politiedienst te kunnen be kwamen. Ongeval. Zaterdagmiddag reed de broodbakker M., alhier, per rijwiel over den Zilkerduinweg, toen hij aan het hoofd werd getroffen door een plank, welke dwars op een passeerende vrachtauto lag. Na nog eenige meters te zijn doorgereden, viel M. van zijn rijwiel op den weg en bleef bewusteloos liggen.Door omwonenden en eenige paseerende wielrijders, is M. in de woning van den heer de Gr. binnenge dragen. Dr. Versluis, te Hillegom, ontbo den, was spoedig ter plaatse aanwezig en gelastte overbrenging van den patiënt naar het St. Johannes de Deo Ziekenhuis te Haarlem. Per ziekenauto van den heer S. te Lisse is M. dien middag vervoerd naar voornoemd ziekenhuis. Door den gemeenteveldwachter is naar den bestuurder der vrachtauto, die na het ongeval was doorgereden, een onder zoek ingesteld en 't bleek, dat het ongeval was veroorzaakt door zekere v. d. B., wo nende te Noordwijkerhout. De chauffeur had van het ongeval niets bemerkt, het geen zeer aannemelijk is. Naar wij vernemen is de toestand van M. goed te nemen. Laat men toch vooral bedenken bij eventueele verkeersongeval len, hiervan onmiddellijk de politie in ken nis te stellen, daar zulks voor het te hou den onderzoek van véél nut kan zijn. Van uit de missie. Naar wij vernemen kon onze plaatsgenoot de weleerw. pater J. Doeswijk den hem aangewezen missiepost alsnog niet betrekken wegens de aldaar heerschende gele koorts onder de bevol king. Voorloopig is zijneerw. op een seminarie aldaar werkzaam tot het geven van les in Engelsche en Latijnsche taal. Tentoonstelling. Op den eersten Zon dag na Paschen zal in het parochiehuis al hier een tentoonstelling worden gehouden van verschillende voorwerpen, welke door de leden der onlangs alhier opgericht zijn de figuurzaagclub zijn gefabriceerd. Ook zijn voor de mooiste werken eenige prij zen beschikbaar gesteld. Bijtijds gered. Het 9-jarig dochtertje van den broodbakker K. alhier, geraakte in een sloot, gelegen in de Zanderij alhier, Met veel, moeite gelukte het eenige per sonen die aldaar werkzaam .waren, het kind te redden. LEEST MET AANDACHT DE ADVERTENTIE-PAGINA'?

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12