DINSDAG 2 JANUARI 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM JUBILEUM PASTOOR B. v. LEEUWEN Twaalf-en-half jaar priesterlijke toewijding Op feestelijke wijze is Nieuws jaarsdag 't heuglijk feit herdacht, dat de zeereerw. heer B. van Leeuwen pastoor werd der St. j Josephparochie. Des morgens naderde schier geheel de parochie tot de H. Tafel te zijner intentie. Te half elf droeg de jubilaris een plech tige H. Mis van dankbaarheid op. Voor het schoone kerkgebouw prijkten de pau- selijke en nationale vlaggen; in het Gods- i huis een zee van de schoonste vaandels, i een zee van licht, een bloemenzee. De eerw. feesteling werd bij het op- drag^ an het H. Dankoffer geassisteerd als diaken door den eerw. heer C. Glas, zoon der parochie, als sub-diaken de zeer eerw. zeergel. heer mr. A. Diepenbrock, leeraar te Heemstede, oud-kapelaan der parochie. De lagere functies werden door studenten vervuld. Verschillende geeste lijken hadden plaats genomen in het pries terkoor. Het zangkoor begon met het Veni- creator van Kornmuller, gevolgd door de j 3-stemmige Mis van Perosi. Hierna het j meerstemmig Tantum Ergo. Na de H. Mis beklom de zeereerw. heer H. J. M. Nieuwenhuyzen, pastoor van Vijf- huizen en eerste kapelaan der parochie, i den kansel. De gewde redenaar begint met een woord van dank aan 't feestcomité voor de uitnoodiging tot het uitspreken van dit kort woord. Bij eenig nadenken werd die uitnoodiging een plicht, een plicht van dankbaaarheid en een zeer aangename. Spr. weet van nabij wat deze herder in die 12% jaar gewerkt heeft en feliciteert hem, met wat onder zijn leiding met Gods zegen werd verricht. Wat was het hier, toen pastoor van Leeuwen hier kwam en wat is het nu? Alles heeft deze herder ge geven voor zijn parochianen, voor hun zie lenheil: zijn tijd, zijn zorgen, zijn nacht rust, zijn gezondheid, al zijn werkkracht. Het heeft spr. zoo innig getroffen, toen hij hoorde, dat pastoor van Leeuwen near Lourdes ging om door Maria's voorspraak zijn werkkracht te erlangen. Moge die bede verhooring vinden, waar de werklust immer onovertroffen was. Dan keert pas toor Nieuwenhuyzen zich tot de parochia nen, die hij zelf 5 jaar heeft gediend ils kapelaan. Ook dezen wenscht de gewijde redenaar geluk. Hij brengt hun den dank van him herder over, voor hun medewer ken met hem, waardoor zooveel werd be reikt en waardoor deze parochie is gewor den tot een der bloeiendste van 't Bisdom. Na de H. Mis volgde de Priestercantate van Dobbelstein, waarmee de eerste plech tigheid was geëindigd. Onnoodig te zeggen, dat het kerkgebouw tot in de uiterste hoe ken gevuld was. Des middags werd van 13 aan de pas torie geceptie gehouden. Deze werd ge opend door mr. D. F. Pont, burgemeester der gemeente. Namens het Kerkbestuur werd de jubileerende pastoor toegesproken door den heer P. Klaver, die hem als feest gave een couvert met inhoud aanbood. Be halve een stroom van parochianen, geeste lijken en anderen kwamen ter receptie de putaties van diverse vereenigingen, kruis- kinderen, Graal, Verkenners. Door de Mis dienaars en de Patronaatsjongens werden de wénschen op rijm naar voren gebracht. Een prachtcollectie van bloemstukken ge tuigde mede van daadwerkelijke belang stelling. Ook de Eerw. Moeder van Huize Theresia-oord en Zuster Agneta kwamen persoonlijk haar gelukwenschen aanbieden en offreerden een kostbaar cadeau in den vorm van een rijk geborduurd (rood) velum. Vermelden we nog, dat als Misdienaars bij de Plechtige H. Mis uitsluitend studen ten uit de parochie fungeerden. Een plech tig danklof bekroonde het feest. Ook wij wenschen den volijverigen en zoo eenvoudigen pastoor nog tal van even vruchtbare priester jaren toe. St. Lidwina-vereeniging. Deze ver- eeniging, die zich ten doel stelt de nooden der arme zieken van de St. Joseph-paro- chie te lenigen, heeft met haar liefdadig heidsverloting een schitterend succes ge had: alle 1000 loten werden verkocht, ter wijl alle prijzen geschonken zijn. St. Li- dwina's bestuur is voor dezen steun uiterst dankbaar ende gezinnen der arme zie ken zullen het niet minder zijn. Gem. Arbeidsbeur. Aan de Gemeen telijke Arbeidsbeurs alhier staan thans 813 werkzoekenden ingeschreven, tegen 817 op 20 Dec. j.l. Hiertoe behooren 78 bouwvakarbeiders, 622 bloemist- en land arbeiders en 40 losse arbeiders, de overigen behooren to diverse categoriën. Ingebroken. In de chr. burgerschool alhier is ingebroken, doch de buit was gelukkig gering. In verband met de vacan- tie waren de zendingsbusjes juist geledigd Alle kasten en buspes zijn opengebroken, doch de eenige buit was eenige sigaren. De politie stelt een onderzoek in. Dahlia Calvé. Onze plaatsgenoot, de heer J. van Oosten, dahlia-kweeker van beroep, bracht voor eenigen tijd een nieuw soort dahlia ter expositie en noemde haar Calvé. Op verschillende tentoonstellingen werd deze bizonder mooie bloem geëxpo seerd en de Nederlandsche Dahlia Vereeni- ging nam haar in het desbetreffende regis ter op als Semi Cactus Dahlia Calvé, zoo dat de soort thans officieel in den handel is De directie der N.V. Mij. tot expl. der Olie-fabrieken Calvé Delft toonde zich in verband met dezen naam, verbonden aan haar Calvé-producten bizonder erkentelijk, deed den heer van Oosten een zeer hoffe lijk felicitatie-schrijven toekomen en zond hem als blijvend souvenir een collectie aardewerk van Calvé-Delft met inscriptie gemaakt naar het ontwerp van prof. Ro land Pïolst. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP GEMEENTERAAD V/.N STOMPWIJK—VEUR De gemeenteraad van Boskoop kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bij een. Na opening en goedkeuring der notu len, besloot de Raad zich te vereenigen met de door Ged. Staten voorgestelde kor ting van 5 pet. op de salarissen van Burg. en Wethouders, in afwachting van een na dere regeling. Mededeelingen: B. en W. deelen mede, dat zij van Ged. Staten dezer provincie be richt hebben ontvangen, dat deze besloten hebben in verband met de huidige tijdsom standigheden, de behandeling van de grens regeling AlphenBoskoopReeuwijkHa- zerswoude voorloopig aan te houden. Voorstel tot het verleenen van een cre- diet voor de verandering van de centrale verwarming in de Rijkstuinbouwschool. 't Bevreemdde den heer de Ruijter eenigs- zins, dat de verwarming thans niet meer voldoende functioneert, hetwelk in Febr. van dit jaar nog wel het geval was. Immer lag toen de reden van het niet behoorlijk verwarmd zijn der lokalen niet in de slech te toestand, waarin de ketel en buizen ver keerden, maar in het zuinig stoken. Spreker mist de inschrijvingen van het werk. De heer P. Loef Azn. is van de noodza kelijkheid der verandering overtuigd en meent dat, wat betreft de gunning van hst werk, dit wel aan B. en W. kan worden overgelaten. De heer Brand vraagt of de annuiteiten van de vorige credietverleening reads zijn afgelost, waarop wethouder Guldemond antwoordt, dat dit bijna geheel is gsschied. Verder zegt spreker, dat het werk niet al leen aan den laagsten inschrijver, maar ook aan hem die de beste kwaliteit van het materiaal kan leveren, is gegund. Het voorstel wordt hierna z. h. st. aan genomen. Voorstel in verband met de wet van 25 October 1933, tot heffing van een omzet belasting. Verhooging van het Gas- en Electriciteitstarief. In verband met de heffing van een om zetbelasting, hebben B. en W. het volgende voorstel den raad voorgelegd: a. de verbruikers van gas in rekening te brengen 4 pet. van het door hen voor het verbruik van gas verschuldigde; b. de prijs van een gasmunt waarvoor één M3. wordt geleverd te bepalen op 11 cent, en bij aankoop van vijf gasmunten, of een veelvoud van vijf, tegelijk, de prijs vast te stellen op 52 cent of een veelvoud daarvan; c. het tarief als bedoeld in art. 8 der ver ordening betreffende de levering van elec- triciteit, zoo te wijzigen, dat in art.I onder a en b inplaats van „20 cent" wordt gele- lezen „21 cent". De heer Boekraad zet uiteen, dat voor de bedrijven gunstige cijfers zijn aan tè wij zen. Spr. voegt hieraan toe, dat de verhoo ging van de tarieven, ook zal drukken op de werkloozen en bewoners van wonin gen der gemeente en bouwvereenigingen. Thans is het geen tijd om nieuwe lasten op te leggen. Spreker stelt voor de verhoo ging dit jaar niet te doen plaats hebben, daar de overwinst uit de bedrijven wel kun nen worden aangewend tot voldoening der omzetbelasting. Het is den heer Noest gebleken, dat door het verhoogen der tarieven tevens een winst wordt gemaakt door de bedrijven, door niet alles met 4% te verhoogen. Zoo wordt het tarief van 1 K.W.U. met 1 cent verhoogt. Dit is meer dan 4%. Ook de ver koop van gasmunten, wanneer deze ge kocht worden, onder een aantal van 5- levert meer op dan voor de betaling der omzetbelasting zal worden gevraagd. Spr. zou met het voorstel van B. en W. kunnen meegaan, indien de verhooging voor één jaar zou gelden. De heer v. d. Staak vreest, dat de afname geringer zal worden. De heer Brand stelt voor de heffing op de gasmunten te laten vervallen. Verder steunt hij het voorstel van B. en W. De heer van Kleef vermoedt dat op de begrooting 1934 nog wel tegenvallers zul len voorkomen, en zou dit kleine winstje willen aanwenden tot dekking daarvan. De voorzitter, de verschillende sprekers beantwoordend, zegt dat het college zich heeft laten leiden door de prijzen, welke in andere gemeenten worden in rekening gebracht. Het is thans nog niet te zeggen, welke nadeelen voor de gemeente nog uit deze omzetbelasting zullen voortvloeien en spreker meent, dat het wel geoorloofd is, De winst, welke uit de verhooging der ta rieven zal voortkomen, kan worden aan gewend, om eenigszins deze nadeelen te on dervangen. Wat betreft de heffing voor een jaar, meent spreker, dat ten alle tijde de mogelijkheid open blijft tot het doen van voorstellen, om deze belasting te putten uit andere bronnen. De heer Boekraad blijft op z'n standpunt staan, n.l. de belasting te halen uit de over winst der bedrijven. De heer Jb. Loef is overtuigd dat het college er naar gestreefd heeft op redelijke wijze aan de verplichting tot betalen der belasting te voldoen. Ook de heer Haring noemt het voorstel gezond. De heer Noest stelt hierna voor de gas munten niet te betalen, en van de prijs der electriciteit, evenals van het gas, dat niet via de muntmeter verkregen wordt 4% te heffen in plaats van het tarief van 20 op 21 cent per K.W.U. te brengen. Beide voorstellen worden in stemming gebracht. Het eerste wordt met 84 ver worpen (vóór stemden de heeren Noest, 't Hart, v. d. Staak en Brand). Het tweede voorstel wordt met 102 ver worpen (voor de heeren Noest en 't Hart). Het voorstel van B. en W. wordt hierna in stemming gebracht en met 111 stem aangenomen. Tegen stemde de heer Boek raad. De heer Noest motiveerde zijn stem en zeide in geen geval te willen deel ne men aan de tactiek van de regeering, maar in dit geval in het belang der gemeente te moeten vóór stemmen 13. Voorstel tot ondershandsche verhuring van een gedeelte van het voormalig ge- meenthuis. Z. h. st. aangenomen. Het tekort. 14. Voorstel tot wijziging van de begroo tingen voor het dienstbaar 1934. De heer van Kleef heeft tot zijn vol doening gezien dat het aanleggen van een nieuwe begraafplaats thans van de baan is De heer 't Hart zet de zaak even uiteen en zegt dat een tekort van 23100, hetwelk is ontstaan door de in 1934 minder te ver krijgen rijksbijdrage in de kosten van on dersteuning van crisiswerkloozen en werk verschaffing en de korting op de uitkee- ring ingevolge de financieele verhoudings wet, moet worden gedekt. De dekking van dit tekort is thans gevonden door op ver schillende posten nog meer te korten als bij de behandeling der begrooting is ge schied, het uitstellen van het aanleggen van een nieuwe begraafplaats etc. Thans is dekking gevonden, maar vraagt spre ker zich af: zal dit zoo kunnen doorgaan? De heer Noest maakt een opmerking, dat er posten zijn gekort, die in het belang der volksgezondheid op de begrooting zijn uit getrokken, zooals o.a. het uitbaggeren van slooten. De voorz. doet nog mededeeling over de verbreeding der Zuidkade, welk werk, de aanleg van, de begraafplaats zal moeten vervangen, om een werkverschaffingsob ject te kunnen vinden en zegt, indien de Raad thans in principe tot verbreeding van genoemde weg besluit, het college t.z.t definitieve plannen zal voorleggen. Na nog geruimen tijd over dit onder werp te hebben gediscussieerd, wordt bo vengenoemd voorstel tot wijziging der be grooting z. h. st. aangenomen. Grondverkoop. 15. Voorstel tot verkoop van grond. De in het voorstel opgenomen wijziging tot verlenging van den termijn van be bouwing van 2 op 5 jaar, welke inhoudt, dat de verplichting wordt opgelegd het te koopen perceel binnen een tijd van 5 jaren in plaats van 2 jaren te bebouwen, ont moet bij den Raad bezwaren. De heer van Kleef vreest, dat het de bouwgrondspeculatie in de hand zal wer ken, wat niet past in het kader van den opzet, n.l. het vrijgemaakte terrein zoo spoedig mogelijk te doen bebouwen. Na eenige bespreking wordt het voor stel van B. en W. aangenomen z.h.st. met dien verstande evenwel, dat de termijn in welke de verkochte perceelen moeten zijn bebouwd bepaald blijft op 2 jaren. Rondvraag. De heer Boekraad vraagt of niet op een spoedige uitbetaling van de door de regee ring aan boomkweekers te verleenen cre- dieten kan worden aangedrongen. De heer van Gelderen antwoordt hierop dat ver wacht wordt, dat binnen korten tijd de gelden zullen worden uitgekeerd. De heer v. d. Staak dankt het college voor het besluit, dat zij heeft genomen, om den werkloozen een extra Kerstgave te verstrekken en vraagt inlichtingen betref fende het bureau der arbeidsbemiddeling welke hem door den heer van Gelderen worden verstrekt. De heer Brand vraagt of niet bij de Prov. kan worden aangedrongen op spoe dige afdoening van de zaken betreffende de verbreeding van den Zij de weg. De voorz. deelt mede, dat besprekingen dienaangaande reeds hebben plaats gehad. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. de vergadering. Onder leiding van burgemeester Keijzer kwamen de raden van Stompwijk en Veur in openbare zitting bijeen. Voorstel tot wijziging'der verordening betreffende de tarieven voor gas en elec triciteit. De heer Bloemheuvel vraagt wie de in het prae-advies genoemde grootgebruiker is. De Voorzitter: de P. T. T. (kabelmaga zijn). De heer Willemse kan alleen accoord gaan met de wijziging als voor den ver bruiker beroep op den raad mogelijk is. Z. h. st. aangenomen. Voorstel toepassing omzetbelasting op gas en electriciteit. I De heer Willemse vraagt of krachtge- bruik er buiten valt. Voor 1 jaar wil spre ker dit voorstel wel accepteeren. I De voorzitter: Alle krachtgebruik valt er buiten. j De heer Bloemheuvel: De arbeider wordt steeds meer belast, dus zij die 't minst draagkrachtig zijn. De voorzitter: als 't l minder kan, dan zal dit ook plaats hebben. De heer Raaphorst: het electriciteitsbe- I drijf maakt winst, het is dus best mogelijk I het bedrag ten laste van het bedrijf te I brengen en een jaar te kijken hoe het gaat. De bedrijven mogen geen sluitpost I zijn voor de begrooting. i De voorzit;er. De bedrijven loopen ach teruit, iedereen is aan 't bezuinigen een nieuwe last kunnen de bedrijven niet dra- gen. Het voorstel wordt z. h. st. aangeno- i men. Z. h. st. wordt aangenomen om op 1 het salaris van den schoolarts 5 pet. te korten. De geel-witte wimpel. Voorstel wijziging van ambtenai^n en werklieden-reglement (Insigne en vlag- verbod). De heer Vink vraagt een inlichting inzake I vlaggen met andere dan Oranjewimpels. De voorzitter en 't georganiseerd overleg I hebben de Katholieken gevraagd toe te staan dat gevlagd mdg worden met den Pauselijke wimpels, de geheele commissie 1 ging hiermede accoord. Ged. Staten heb ben dit ook elders toegestaan. De heer Vink heeft deze vraag gesteld in verband met een vroegere vraag, inzake 't uitsteken uit het gemeentehuis van een vlag met dergelijke wimpel, wat gebleken is j niet juist te zijn geweest, doch men moet i vooral denken, dat er ook andere men- schen in de gemeente zijn dan R. K. J De voorzitter: Vanaf 't gemeentehuis zal alleen worden uitgestoken een nationale i vlag en wimpel. Een geel-witte wimpel be- I zitten we zelfs niet. j De heer Bloemheuvvel protesteert tegen de aantasting van de vrijheid van den ambtenaar. De voorzitter: En in 't georganiseerd overleg heeft u voorgestemd. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. De salarissen. Voorstel loonsverlaging gemeenteperso- neel. De heer Vink: B. en W. zeggen met 8 pet. korting, doch Arka zegt in het adres dat er kortingen zijn van 12 en 13 pet. De voorzitter: Er is een middenweg ge zocht. 12 en 13 pet. korting is onjuist, de huidige korting vervalt thans. Deze was slechts voor 1 jaar. De kindertoeslag blijft op f 1. De heer Bloemheuvel: In deze tijd is een korting van 8 pet. gehandhaafd, terwijl alle progressie uitgesloten is. De gemeentebode, die met zijn vrouw meer dan 100 uren per week maakt, ver dient gemiddeld maar 30 cent per uur. Deze wordt het zwaartst getroffen. Deze man moet gelijkgesteld met de veldwachters. De heer de Lange heeft getracht de eerste f 1000.loon vrij te maken; dat is niet gelukt. Vandaar dat spr. zal tegenstem men. De heer Willemse: de reductie op het loon van den gemeentebode is pijnlijk. In geen geval mag het arbeidsloon van het schoon houden worden gekort. De Voorzitter: Het loon van den gemeen tebode heeft de aandacht van B. en W. De heer Willemse: had de Arka zijn voor stellen ingezonden dan hadden we daar mede rekening kunnen houden. De lagere ambtenaren worden het meest getroffen. De heer Zuidwijk: In Veur is aangeno men van de eerste f 1000: 5 pet. en daarbo ven 10 pet., de minderen zouden dan ook het minst getroffen worden. De he er Raaphorst: De offers moeten ge bracht worden door de best gesitueerden. Dit is Christelijk. Door B. en W. is geen re kening gehouden met de zienswijze in Veur. De Voorzitter: Aan te brengen wijzigin gen moeten eerst in georganiseerd overleg besproken worden; gelijkstelling van bode en veldwachters moet eerst in B. en W. worden besproken. Voor de laagst bezol digden is moeilijk iets te doen. Van hoo- gerhand zullen alle salarissen worden her zien. De heer Bloemheuvel: De Arka wenscht ook progressie. De voorzitter kent het adres niet. Of schoon lid van de Arka heeft men het hem niet gezonden. Het vporstel van B. en W, wordt hierna .aangenomen. Tegen stemmen de heeren Bloemheuvel, Zuidwijk, de Lange, Raap horst, Schrader. De voorzitter deelt nog mede, dat door het gasbedrijf een nieuwe zinker moest worden besteld, f 4300.en vraagt hier voor een crediet. wat wordt toegestaan. Met een hartelijk woord dankt de voor zitter voor den steun in 't geheele jaar ge noten; ook wat betreft ambtenaren en werklieden. De heer Vink beantwoordde deze rede op de gebruikelijke wijze. GEMEENTERAAD VAN VEUR Onder leiding van burgemeester Keijzer vergaderde de raad van Veur. Ingekomen stukken: Goedkeuring door G. S. van den aankoop grond en opstal aan den Voorburgscheweg, eigenaresse Mevr. de Wed. Lambo. Goedkeuring van den Mi nister van Onderwijs instandhouding R. K. Landbouwhuishoudschool. Mededeeling van den Minister van Soc. Zaken inzake de Kerstgave aan de werk loozen. Voor kennisgeving aangenomen. Z. h. st. wordt voorloopig vastgesteld de Gemeenterekening 1932, voordeelig slot f 708.80. Goedgekeurd wordt de begrooting 1934 van het Burgerlijk Armbestuur (f 7003.75). De samenvoeging der gemeenten. De voorzitter deelt nog mede, dat Ged. Staten hebben bericht, dat zij op het ver- j zoek tot bespreking met een commissie uit den raad, inzake de samenvoeging van Stompwijk en Veur, spoedig zullen terug- komen. Over dit punt loopen de meeningen zeer I uiteen. Vooral de heer Raaphorst meent, dat de commissie op een nette manier wordt af- i gepoeierd, welken laatste volgens den voor- i zitter niet het geval zal zijn. De heer Schra- i der zegt, dat 't nu wel weer een half jaar zal duren eer we iets hooren. Het schrijven wordt daarna voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen is nog een adres van de Oudercommissie van de O. L. School in zake het beschikbaarstellen van een lokaal aan de Geref. Zondagsschool, zonder vol doende waarborgen te eischen. De Voorzitter zegt, dat in de vorige ver gadering is medegedeeld, dat het hoofd van de school nog zou worden gehoord, dit zal nog geschieden. De Oudercommissie gaat te ver, waarom voorgesteld wordt het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Koerts v. B. meent dat de goede gewoonte eischt, dat vooraf overleg wordt gepleegd met het schoolhoofd, deze is voor de school verantwoordelijk. Het advies van 't hoofd der school had bij de stukken moe ten liggen. De voorzitter merkt op, dat het gewone onderwijs er niets mee te maken heeft. De heer Koerts v. B.: en des Maandags is het lokaal vuil. De voorzitter: de Geref. Zondagsschool stelt zich hiervoor en ook voor schade aan sprakelijk. Als 't hoofd van de school zich gepasseerd gevoeld dan komt hij bij B. en W. Toegezegd wordt dat met het hoofd overleg zal worden gepleegd, terwijl een bepaalde persoon bijv. de leider der Zon dagsschool voor alles ver- - - lelijk wordt gesteld. Hierna sluiting. 2 1—2% 0.88 2 1—2% 0.83 2 11 2Vi 0.63 Schaaksport. De competitie-stand na de 4e ronde der Schaakclub „De Mil" is als volgt: le groep: P. G. A. Hofkes G. Marinus J. J. Bol P. de Rooy Th. Schouten W. G. A. Verleur E. Wiedijk J. Philippo Mej. M. Marinus j L. C. M. Koeken' j 2e groep I A. Philippo i P. J. v. d. Mey j Mej. W. de Vries i Mej. G. Marseille Mej. R. Marseille J. Walraven I P. Kleefstra G. Vermeij 5 3—23 2—2 1 1 1 4 3—1 3 2 1 2 5 3—23 4 1—31 4 1—31 11 33 0.50 0.50 0.50 0.33 0.25 0.— 1.— 0.75 0.67 0.60 0.25 0.25 0.— 0.— WARMOND Graalwacht. De uitslag van de verlo ting van de Graalwacht is als volgt: het kussen is gevallen op no. 89; theemuts en eierwarmers op no. 163; fruitmand op no. 270. Aantal erwten bedroeg 7340; het dichtstbijzijnde getal is geraden door mej. v. Dooremaalen uit Haarlem. De „Jonge Wacht" had 380 missaaltjes verkocht en werd gewonnen door Jan Schakenbos alhier die het dichtstbijzijnde getal geraden heeft. De naam van de pop was „Lies" en werd gewonnen door Joke Walekamp te Leiden. De prijzen kunnen worden afgehaald: Vrijdag 5 Januari na het Lof aan het Graal- huis Heerenweg A 98, Warmond. Lot s.v.p meebrengen. VAN ROMMELZAK EN HOBBEUJF 89. Onder het eten van zijn lievelings kostje dacht de commissaris: 't Is toch wel wat overdreven van den veldwachter om Jan te arresteeren daarvoor. Zeg veldje, zei hij, 'k zou maar terugkomen op m'n besluit inzake Jan. Die kiespijn maakt je misschien wat vervelend, 't Was toch niet kwaad bedoeld van Jan! 90. De veldwachter, die weer opgestaan was, bulderde: De rechter zelf zal in dit geval beslissen. Jan gaat mee. En zoo stapte even later het drietal de herberg uit. De medelijdende waardin gaf nog gauw een doek met eau de cologne voor veldje. Jan haalde, tot groote woede van veldje, Hobbeltje uit de stal en nam hem mee.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10