DONDERDAG 28 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ARBEIDER IN PAPIERMOLEN GEVALLEN. Slachtoffer door de machine vermalen. Een vreeselijk ongeluk is gisteren ge beurd op de papierfabriek Berghuizen te Wapenveld, meldt de „Prov. Over. en Zw. Crt." De arbeider Biesterbos uit Wapenveld, die zijn werkzaamheden op zolder had is op onverklaarbare wijze in den papiermo len gekomen en daarin vermalen. In de papierpap die op het rooster kwam te lig gen zag men vreemde bestanddeelen en kwam daardoor tot de vreeselijke ontdek king van het ongeval. Vast staat, dat B. bij den papiermolen geen werk had te ver richten. WIELRIJDER DOOR AUTOBUS GEGREPEN. Aan de gevolgen overleden. Gistermiddag om 2 uur heeft op den Rijksstraatweg onder Schoten (Haarlem- Noord) een ongeval plaats gehad met doo- delijken afloop. De 62-jarige J., wonende in de Hyacinthenlaan te Haarlem, kwam op zijn fiets de Leeuwerikstraat uitrijden, toen uit de richting Santpoort op den Rijks straatweg een autobus naderde. Hij werd gegrepen en bleef bewusteloos op den weg liggen. Per ziekenauto werd hij in hoogst- ernstigen toestand naar het Ziekenhuis „St. Joannes de Deo" te Haarlem vervoerd, waar hij in den loop van den avond aan de gevolgen van de aanrijding is overleden. AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Bij het oversteken van den weg. Gisteravond vond te Stadskanaal een ernstige aanrijding plaats, waarbij een slachtoffer te betreuren viel. De bejaarde landbouwer A. Brouwer, wilde bij het Hoofdstation den weg oversteken doch be merkte blijkbaar niet, dat een auto in snel le vaart naderde. De bestuurder zag het gevaar en remde uit alle macht, doch kon niet verhinderen, dat B. gegrepen werd en tegen den grond gesmakt werd. Ernstig ver wond werd het slachtoffer opgenomen en naar zijn woning vervoerd. Daar is R. zon der tot bewustzijn te komen aan de gevol gen van de bekomen verwondingen over leden. AUTO TE WATER. Gisternacht is tengevolge van de glad heid een personenauto uit Amsterdam on der de gemeente Jutfaas in den Vaartsche Rijn terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde, doordat een as van den wagen brak en de auto van den weg gleed. De inzittenden, twee dames en twee hee- ren, konden met behulp van voorbijgan gers met eenige moeite uit den wagen wor den bevrijd. DOODELIJK ONGEVAL OP HET IJS. Dinsdag is de 11-jarige Br. te Ryen zoo danig op het ys gevallen, dat hij een zeer ernstige hersenschudding heeft bekomen en daaraan is overleden. CAFE UITGEBRAND. Gistermiddag te omstreeks vier uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan in het café, annex bakkerij van den heer A. Beekman te Hoenderloo, ge meente Apeldoorn. De Apeldoornsche brandweer was spoedig ter plaats, doch kon door gebrek aai. water niets uitrichten. Door de gunstige windrichting kon de bak kerij behouden blijven. Overigens brandde het geheele pand uit. De vrij aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. DE BRAND IN DE TELEFOON CENTRALE TE AMSTERDAM. De gearresteerde monteur in vrijheid gesteld. De officier van justitie, mr. J. A. van Thiel, heeft gistermiddag te ruim drie uur den gearresteerden monteur W., die er van werd verdacht brand te hebben gesticht in de Telefooncentrale aan de Raadhuisstraat te Amsterdam, in vrijheid gesteld. De officier heeft gistermorgen den man nogmaals aan een uitvoerig verhoor onder worpen. Ook gistermiddag is hij in het bij zijn van den directeur van het Telefoon bedrijf, den heer Snijders, verhoord. De man hield pertinent vol met het geheele gebeurde niets te maken te hebben. Toen hem werd voorgehouden, dat kortsluiting vrijwel absoluut is uitgesloten, temeer daar in de splitsingskamer slechts een zwakke stroom staat, bleef W. er bij, dat z.i. aan kortsluiting de brand te wijten was. Kortsluiting uitgesloten geacht. Dat inderdaad kortsluiting vrijwel is uit gesloten, blijkt ook wel uit de bewaking die zich in het gebouw bevindt; op alle punten waar kortsluiting mogelijk is, zijn voortdurend wakers aanwezig, echter niet in de splitsingskamer. Aan verdachte werd ook o.m. voorgehou den, dat in de anarchistische en communis tische pers herhaaldelijk wordt geschreven over „daden". Toen hem werd gevraagd of daarmee eventueel een staking werd be doeld bij de Gemeentetelefoon, antwoordde hij dat dit wel zeer ondoelmatig zou zijn, omdat daar alles automatisch gaat. Bij een huiszoeking, die bij verdachte gehouden is, is geen enkel bezwarend be wijsstuk gevonden. In de verschillende verhooren die giste ren en vroeger zijn gehouden, meende de officier geen voldoende termen te kunnen vinden om de zaak in handen te stellen van den rechter-commissaris, zoodat de man op vrije voeten werd gesteld. Het politie-onderzoek wordt intusschen met onverminderde kracht voortgezet. De teraardebestelling van den heer van Eylen. Gistermiddag is op de Nieuwe Oosterbe graafplaats te Amsterdam onder groote be langstelling de heer van Eylen, chef van het Centraal Bureau der Gemeentetele foon aan de overzijde van het IJ, ter aarde besteld. De heer van Eylen is, naar wij ge meld hebben, overleden aan een hartver lamming, tengevolge van het feit, dat toen Vrijdag 1.1. in de Telefooncentrale aan de Spuistraat brand uitbrak, hij juist de cen trale aan het Mosplein (overzijde van het IJ) betrad en aldaar alle storingslampen rood aangegloeid stonden, welk ontstellend verschijnsel hem zoodanig deed schrikken, dat hij vrijwel onmiddellijk overleed. UITSLAANDE BRAND TE TILBURG. Maandagavond omstreeks kwart voor tien werd de Tilburgsche brandweer geal armeerd voor een binnenbrand in de wo ning Oude Kerkstraat 36 aldaar bewoond door zekeren T. Toen de brandweer met de motorspuit ter plaatse kwam, bleek men met een uitslaanden brand te doen te hebben. De vlammen sloegen reeds door het dak. Met twee stralen op de motor spuit tastte de brandweer het vuur aan. Het vuur dat gretig voedsel vond in het met riet onderschoten dak, deelde zich echter spoedig mede aan het dak van de naastliggende woning op no. 34. IJlings werd deze woning en perceel no. 32 door brandweer en politie ontifüimd. Door krachtdadig optreden wist men den brand tenslotte tot de woning van H. te beper ken, welke nagenoeg geheel uitbrandde met alles wat zich daarin bevond. Het dak van de woning no. 34 kreeg vuur- en wa- - terschade. De woning was verzekerd, de meubilee ring echter niet. Omtrent de oorzaak ver nemen wij, dat de bewoner met een bran dende petroleumlamp in de hand was ko men te vallen, waardoor het vuur en de olie zich aan de meubelen had meege deeld. EEN REEKS INBRAKEN TE UTRECHT. Ongewenscht bezoek aan tiental scholen. Tusschen Zaterdagavond en Dinsdag is te Utrecht een serie inbraken gepleegd, waarbij de tot nog toe onbekende daders wel veel vernield hebben, doch een gerin gen buit hebben behaald. De recherche heeft reeds eenige personen aangehouden, doch dezen moesten wegens onvoldoende bewijs op vrijen voeten worden gesteld. De daders schijnen het, naar de „Tel." bericht, vooral op schoolgebouwen gemunt te hebben. Thans is het aantal inbraken in scholen reeds tot tien gestegen. De inbrekers hebben o.a. in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken in de Da Costaschool aan het Brederoplein. De ka mer van den directeur en andere school lokalen zijn geheel overhoop gehaald, ter wijl bovendien hier en daar vernielingen .waren verricht aan kastdeuren. De buit bestond uit 25.aan geld, bestemd voor de zending. Iets belangrijks werd hier ver der niet vermist. Ook het gemeentelijk lyceum voor meis jes aan de Wittevrouwenkade is door de schoolinbrekers bezocht. Er was in dit ge bouw echter niets te vinden, zoodat men ook niets mist. Vermoedelijk zijn de onge- wenschte bezoekers van dit schoolgebouw naar het naastgelegen gemeentelijk bureau voor beroepskeuze gegaan. Ook hier zijn alle vertrekken doorzocht, kasten overhoop gehaald. Er wordt hier ongeveer 30. vermist. Opmerkelijk is wel, dat deze beide gebouwen gelegen zijn vlak achter het po litiebureau aan de Wittevrouwenbrug. Verder is nog in eenige andere scholen ingebroken, waar echter niets vermist wordt. De inbrekers hebben hier wel ver nielingen gepleegd, lijsten van kastdeuren afgerukt en paneelen ingetrapt, ruiten ver nield, maar daarbij is het gebleven. Ook zijn bij particulieren eenige inbra ken gepleegd. Terwijl een bewoner van de Doelenstraat zijn woning voor enkele mi nuten had verlaten, had een insluiper kans gezien binnen te dringen en ten nadeele van den bewoner een bedrag van 30.te ontvreemden. In de Prins Hendriklaan, waar de bewo ner zelfs thuis was, is o? een der Kerstavon den ingebroken. Deze hoorde gestommel in de gang en meende, dat een der huisgenoo- ten thuis kwam. Toen niemand de kamer binnenkwam en de bewoner eens ging zien, wat er aan de hand was, bemerkte hij aan den kapstok, dat een inbreker kans gezien had eenige kleedingstukken mee te nemen. Ook van dezen inbreker was geen spoor te vinden. DE JUWEELENDIEFSTAL IN DEN HAAG. Resultaten van het verdere onderzoek. Omtrent het verdere onderzoek naar de inbraak in den juwelierswinkel van de fir ma v. Willigen aan de Piet Heinstraat te Den Haag, in den nacht van 30 Sept. op 1 October jl. kan nog worden medegedeeld, dat één der daders, genaamd K., die zooals bekend, is in Hamburg werd gearres teerd, heeft verteld, dat de gestolen juwee- len in de duinen te Scheveningen waren begraven. Hij gaf een duidelijke schets van de plaats, waar de juweelen moesten lig gen. Daarop werd met de politie te Ham burg overeengekomen, dat K. naar Den Haag zou worden gebracht om deze plek nader aan te wijzen, hetgeen einde Novem ber plaats vond. Hoewel K. naar de door hem aangeduide plek werd geleid, was hij niet in staat de juweelen te voorschijn te brengen en hij bekende tenslotte, dat zijn beweringen op fantasie berustten. De Haagsche politie kreeg echter door dit onderzoek verdere aanwijzingen, zoodat als heler kon worden gearresteerd de te Rot terdam wonende Nederlander A. W., die naar het Huis van Bewaring te Rotterdam is overgebracht. Beide daders hadden zich na de inbraak onmiddellijk met al het ge- stolene naar de woning van W. te Rotter dam begeven, in welk perceel de buit schijnt te zijn verdeeld. Het is intusschen nog niet gelukt meer juweelen op te spo ren. De dader K. is na het onderzoek naar Hamburg teruggebracht. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 29 Dec. Huizen, 1875 M. Algemeen Programma verzorgd door den K. R. O. 8.00 Morgenconc ->rt. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Het K.R.O.-sextet, afgewisseld door orgelconcert door Alphons Dreissen. 2.15 Gramofoon. 3.Viool-recital door Els Berentzen, af gewisseld door gramofoonpl. 4.15 Orgelklanken. 4.30 Louise Wijngaarden, viool en Ela Nolthenius, klavier. 5.00 Land- en tuinbouw halfuurtje. 5.30 Met de microfoon door het door het Kon. Koloniaal Militair Invaliedenhuis „Bronbeek" te Arnhem. 6.30 Vervolg Louise Wijngaarden en Elsa Nolthenius. 7.25 Prof. Sprenger over „Zoete most in dustrie". 8.30 Vaz Dias. 8.25 Solistenconcert door het K.R.O.-orkest m.m.v. Herman Schey, bariton, afgewis seld doar gramofoonpl. Te 10.30 Vaz Dias. 11.15 De KRO-boys. i Hilversum, 296 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Hetty Beck. 10.30 Gramofoonpl. 10.20 „Onze keuken", door P. J. Kers Jr. 11.30 Orgelspel J. Jong. 12.00 Kovacs Lajos. 2.15 Gramofoonpl. 2.30 Declamatie R. Geraerds. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Gramofoonpl. 5.30 VARA-Orkest o.l.v. H. de Groot. 6.05 Orgelspel C. Steyn. 6.20 Gramofoonpl. 6.30 Vervolg orkestconcert. 7.00 Causerie P. v. d. Meulen. 7.20 Vervolg orkestconcert. 8.00 Concert door het Haydn-kwartet. 8.30 „Het inteiwiew van den dood". 9.45 Vervolg concert. Ca. 10.00 Decla matie. 10.15 Vrijz. Godsd. Persbureau en Vaz Dias. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. I.35 Northern Studio-orkest. 2.20 Solistenconcert (sopraan, bariton, piano). 3.20 Het John Mac Arthur Kwintet. 4.20 Midi. Saudio-Orkest. 4.50 Emilie Colombo en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Haydn's pianosonates met muziek. 7.10 en 7.30 Lezingen. 7.50 „The streets of London", hoorspel met muziek. 9.20 Berichten. Gramofoonpl. 9.50 Uit Amerika: S. P. B. Mais: The mo dern Colombus. 10.10 L. Bridgewater's kwintet. II.10 Lezing. 11.15—12.20 Harry Roy en zijn orkest. P a r ij s „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 3.05, 12.50 en 7.40 Gramofoonpl. 9.05 „La Traviata", opera van Verdi. M. m.v. het Operakoor en het Omroeporkest o.l.v. Bigot. Kalundborg 1153 M. 11.201.20 Concert uit hotel Angle- terre. 2.204.20 Omroeporkest o.l.v. E. Ree- sen. 7.35 Radio-Strijkorkest o.l.v. Reesen. 8.20 Reportage. 9.05 Cembalorecital F. Jensen. 9.35 Fransche muziek d. h. Omroepor kest o.l.v. Reesen. 10.2011.50 Dansmuziek. Langenberg 473 M. 5.20, 6.35, 10.30 en 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Orkestconcert. 2.40 Gramofoonpl. 3.20 Weragkoor en -solisten o.l.v. Kneip. 4.05 Kwintetconcert. 4.35 Concert. 7.30 „Le domino noir", operette van Auber. M.m.v. het Omroeporkest o.l.v. Rosbaud. 10.05 Gramofoonpl. 10.20 Weragdansorkest o.l.v. Kuhn. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.00 Koorconcert. 8.50 Vocaal en orkestconcert o.Lv. Caso- lari en Santarelli. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Meu- lemans. 6.20 Gramofoonpl. 6.50 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 8.20 Omroeporkest o.l.v. André. 9.50 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Meu- lemans. 5.08 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroepörkest o.l.v. Ai-dré. 6.35 Gramoi'-onpl. 7.05 Pianorecital. 3.20 Omroepsymphonie-orkest o.l.v. Meu- lemans. 9.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1635 M. 7.20 Militair concert o.l.v. Ahlers. 9.20 Berichten. 9.45 Causerie. 10.05 Scheepsweerbericht. 10.2011.20 Concert. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3de Programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—15.20 Kalundburg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—21.05 Brussel (VI.). 21.05Afl.: Parijs Radio. Daarna Ka lundborg of Luxemburg. (4e Programma). II.20—12.20 Kalundburg. 12.2017.35 Daventry. 17.35—20.20 Warschau. 20.2022.20 Radio Suisse Romande. 22.20—Afl.: North Reg. (Wijziging voorbehouden).' DE K.R.O.-MICROFOON BIJ AANKOMST VAN DE „PELIKAAN". Het ligt in het voornemen van den K.R.O. om, dank zij de welwillende medewerking van de KX.M. a.s. Zaterdag, 30 December een reportage te geven van de aankomst van het Indië-vliegtuig de „Pelikaan" op Schiphol. Met P.T.T. wordt onderhandeld om deze reportage ook via den Rijkszender naar In- dië te relayeeren. Nadere gegevens worden voor de microfoon bekend gemaakt. DE K.R.O. EN DE TELEFOON-STORING. Tengevolge van de brand in de telefoon centrale, waardoor alle gewone nummers gestoord zijn, deelt de K.R.O. mede, dat alle mededeelingen, zoowel voor den Katho lieken Radio Omroep als voor den Katho lieken Radio Gids, gedaan kunnen worden onder nummer 81297. Voor dringende gevallen is het gebruik van telegrammen aan te bevelen. FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 26) Sommige vrienden van Braceway lach ten hem wel eens uit omdat hij, als hij er zeker van was een of ander crimineel raadsel te hebben opgelost, altijd met een wandelstok liep. Dat beteekende, dat een schuldige op het punt stond gearresteerd te worden. Hij ging nu naar den hoek, waar zijn schrijfbureau stond en nam de wandelstok op, die hij vastgebonden aan zijn valies had meegebracht naar Turm- ville. Hij liet het stokje in zijn hand rond draaien. Zijn gedachten gingen terug naar het onderoud, dat hij en Bristew dien morgen met Fulton hadden gehad, wiens doorgegroefd gezicht hem duidelijk voor den geest stond. En hij herinnerde zich wat de oude man van zijn dochter gezegd had. Braceway's oogen namen een zachtere uitdrukking aan. Hij hoefde nu niet langer te tobben. De oude man kon zich wreken. Hij zette zijn hoed op en nam zich voor om in de stad te gaan lunchen, maar eerst zou hij naar het station gaan om Withers en Fulton goeden dag" te zeggen. Zooals hij wel verwacht had, vond hij beide man nen veel te vroeg voor den trein. Zij ston den al op het perron. Braceway merkte op, dat de vader kalmer en beheerschter was dan de ander. Withers was zenuwachtig, ongedurig en scheen het onmogelijk te vinden, stil te blijven staan. Hij trok Braceway terzijde. „Ik heb je iets te zeggen, Brace, zei hij zachtjes en met een bevende stem. „Ik wilde het je niet zeggen om om ha rentwille. Ik dacht, dat het maar noode- loos gepraat en schandaal zou geven. Maar je loopt het vuur uit je sloffen voor mij en je hebt het recht alles te weten!" „Tob maar niet, George", stelde Brace way hem gerust. „Alles zal wel uitkomen. Praat maar niet als je er geen lust in hebt." „Ik wil het je toch zeggen", sprak Wi thers haastig". Ik was gisteravond vlak voor het huis tot, tot na eenen. Je weet, dat ik je verteld heb, dat ik op de stoep stond aan den overkant van den weg en naar het hotel terugkeerde, toen Ctmp- bell naar huis was gegaan. Döt was niet heelemaal juist. Ik wachtte, omdat Enid de lichten in de woonkamer niet uitdeed. Dat kwam mij vreemd voor. En toen viel ik in slaap. Dat lijkt vreemd, maar het ge beurde toch. Toen ik weer wakker werd, waren de lichten in de woonkaamer nog aan. Ik keek op mijn horloge en hoewel ik niet heel goed kon zien, meende ik dat het na eenen was. Ik moet minstens een half uur hebben geslapen. Ik had een beroerden nacht in den trein doorge bracht, zie je en een afschuwelijke dag en. „Zeker, zeker, dat is te begrijpen", zoo troostte Braceway hem. „En zag je iets, George?" „Ja, ik zag wel degelijk iets", en hij worstelde met zijn woorden. „Toen ik opkeek, zag ik het silhouet van een man tegen het gele venstergordijn. Het was na een uur in den morgen en daar was een man...." Zijn stem stokte. Braceway zag hem on rustig aan. „Het silhouet was heel duidelijk. Het was zóó scherp, dat ik zien kon, dat hij een pet droeg. Ik kon er de klep van zien, weet je, een lange klep. Het was een goed ge bouwd man met breede schouders. Toen ik opstond, gingen de lichten uit. Ik stak de straat over. Ik geloof niet, dat ik hard liep. Het regende. Ik was van plan hem te dooden. Dat was mijn eenige gedachte." Het werk drukker op het perron en Wi thers vervolgde: „Hij deed, wat ik had verwacht. Hij kwam zonder gerucht te maken de stoep af. Ik hoorde hem zelfs de deur niet dicht doen. Ik kan niet zeggen, dat ik hem ge zien heb. Het was pikdonker en ik voelde, waar hij was. Ik voelde al zijn bewegingen. Toen hij de onderste trede bereikte, greep ik hem, maar slaan kon ik niet. Het was te donker. Ik stak mijn handen uit naar zijn keel, maar ik was te laag en greep hem bij zijn middel. Hij had een regen jas aan. Dat voelde ik aan de stof. Ter wijl ik met hem worstelde, pakte hij mij bij de keel. Hij was een groote, sterke ke rel, heel wat sterker dan ik. Wij stonden zoo een paar seconden of minuten dat weet ik niet meer. Ik kon niets doen. Hij drukte mijn ,keel zoo sterk dicht, dat ik dacht, dat mijn hoofd zou barsten. Toen hij merkte, dat hij gewonnen had, gaf hij mij een duw, waardoor ik het pad een pas of tien afstrompelde. Hij wachtte niet om te zien, wat ik deed. Hij liep weg. Dat is te zeggen, ik geloof, dat hij wegliep. Ik hoorde noch zag hem terug. Hij was op eens verdwenen." „Braceway keek op zijn horloge. Het was vijf minuten voor het vertrek van den trein. „En wat deed je toen?" „Niets". „Waar ging je toen heen? Wat dacht je? Vooruit George, haast je! Ik wil dit alle maal weten, eer je vertrekt." „Ja", zei Withers met een brok in zijn keel. „Ik vond natuurlijk ook, dat je dit behoorde te weten. Ik ik stond daar een oogenblik in den regen, verbijsterd, snakkend naar adem. Ik was eerst van plan om naar binnen te gaan om het met Enid uit te vecnten. Maar ik deed dat niet. Ik geloof, dat ik dacht, dat als ik het deed, ik mezelf niet zou kunnen beheerschen. Ik had er geen flauw idee van, dat er iets met haar gebeurd was, dat haar iets kwaads was overkomen, bedoel ik. Daar om ging ik naar het hotel terug. Men plan was later op den dag naar haar toe te gaan." „Zeg mij even", vroeg Braceway onge duldig: „droeg die man een baard?" „Dat geloof ik wel. Ik heb er den hee- len dag over nagedacht. Ik geloof het wel, maar zeker ben ik er niet van." „Maar je zag toch het scherpe silhouet, den omtrek van zijn hoofd en bovenlijf." „Ja, misschien had hij een baard, ik weet het niet zeker. Hij was zwaar ge- "bouwd, met een korten, dikken hals." „En toen je met hem worstelde, kwam je toen niet dicht bij zijn gezicht?" „Ja, maar hij was langer dan ik ik weet het niet, ik kan het mij niet herinne ren. Maar ik geloof wel, dat hij een baard had." De conductenur begon te roepen: „in stappen!" Zij zochten een coupé. „Ik zou je dit alles niet verteld hebben, als het niet was, dat er zich iets zou kun nen voordoen, waar je last mee zoudt krij gen", legde Withers uit, nog altijd fluiste rend. „Je zou me later verwijten, dat ik niet openhartiger tegen je geweest was." Hij had zijn voet al op de treeplank. De conducteur stond op het punt het portier te sluiten. „Wat bedoel je?" beet Braceway hem toe, terwijl hij hem aan zijn mouw vast hield. „In die worsteling",' zei Withers nauwe lijks hoorbaar, liet ik mijn horloge val len, geloof ik, of ik verloor het. Iemand moet hem opgeraakt hebben, weet je.'" „Deksels!" barstte Braceway woedend uit. „Waarom De trein zette zich in beweging. De con ducteur nam Withers bij den arm en duw de hem de coupé in.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9