VELO TAFELBILUARDS JÜ'S. DONDERDAG 28 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT BUITENLAND DUJTSCHLAND. DE ZAAK-v. d. LUBBE. De stap der Nederlandsche Begeering. De Nederlandsche gezant, graaf van Lim burg Stirum, heeft in opdracht zijner re geering, aan den Duitschen rijksminister van buitenlandsche zaken, Freiherr von Neurath, een schrijven gericht, waarin hij de rijksregearing verzoekt, de in het rijks- dagbrandstichter-proces tegen v. d. Lubbe uitgesproken doodstraf in een mildere straf te veranderen. Belgisch protest tegen het doodvonnis. Een honderdtal leden van het Belgische parlement leden uit alle partijen en daar onder verscheiden oud-ministers hebben een 1 otie aangenomen tegen de terugwer kende kracht van de wet, krachtens welke Van der Lubbe ter dood is veroordeeld. Zij verklaren, dat het beginsel, volgens hetwelk iemand alleen kan worden veroor- d^eid krachtens een wet, die tijdens zijn Wiscrrijf reeds bestond, i uitsluitend tot het Romeinsche recht behoort, maar allen beschaafden volken gemeen is. Het Duitsche ministerie van Propaganda moet een Engelsch advocaat hebben mede gedeeld, dat de vrij gesp okenen niet over de grens zullen worden gezet. „Tel." FRANKRIJK DE FRANSCH—DUITSCHE BESPREKINGEN. Geen discussie ChautempsHitier. De Fransche ministers Daladier, Paul- Boncour en Sarraut zijn onder leiding van den premier Chautemps bijeen geweest ter bespreking van de FranschDuitsche be trekkingen. Na een conferentie van drie uur hebben de ministers zich uitgesproken tegen be sprekingen tusschen de regeeringsleiders der béide landen; men wenschte, dat de dis cussies worden voortgezet door bemiddeling van den Franschen gezant te Berlijn. De ministerraad, die morgen bijeenkomt, zal zich eveneens met de kwestie der Fransch-Duitsche betrekkingen bezig hou den. SPANJE. SPANJE EN HET VATICAAN. Albornoz toekomstige gezant bij den H. Stoel? Naar de Madrileensche correspondent van „El Mati" meldt, heeft de leider der Ka tholieke Liga Catalana, senor Cambo, ^dezer dagen op de nuntiatuur een langdurig otV derhoud gehad met den pauselijken nun tius, mgr. Tedescheni. In verband met de jongste verklaring van Lerroux betreffende de mogelijkheid van spoèdige onderhandelingen over een concor daat met den H. Stoel, bestaat algemeen het vermoeden, dat senor Cambo hiervoor thans den weg heeft moeten vrijmaken. Inmiddels meldt een V. D. telegram uit Madrid, dat in politieke kringen het ge rucht loopt, dat de minister van buitenland sche zaken uit het vorige kabinet, Sanchez Albornoz, eventueel benoemd zal worden tot gezant van Spanje bij den H. Stoel. HET BOMBARDEMENT VAN FOETSJAU. Honderden dooden en gewonden. Drie dagen achtereen, Zaterdag, Zondag en Maandag is de stad Foetsjau het centrum van den opstand in de provincie Foekien door vliegtuigeskaders van de Nankingregeering gebombardeerd. Het luchtbombardement, waaraan tel kens door acht toestellen werd deelgeno men, had een verschrikkelijke uitwerking In totaal werden namelijk 560 personen ge dood, terwijl 1600 personen werden ge wond. Het hoofdkwartier van het negen tiende leger werd geheel verwoest. Talrijke huizen stortten in, of gingen in vlammen op. Drie der aanvallende vliegtuigen wer den neergeschoten. De leiders van den op stand zijn op de vlucht geslagen. Van de bevolking maakte zich een wilde paniek meester. Een groot deel der inwoners heeft in allerijl de stad verlaten en kam peert in de open lucht. Bij het bombardement trachtten de aan vallers zooveel mogelijk, de stadsgedeelten, waarin buitenlanders zijn eevestigd, te sparen. Desondanks werden echter de ker ken en andere gebouwen der Amerikaan- sche missie beschadigd. Ook Tsjangtsjau gebombardeerd. Later verschenen ook boven de stad Tsjangtsjau zestien vliegtuigen der Nan kingregeering, die in totaal 60 bommen lieten vallen. Dertig burgers en drie solda ten werden hierdoor gedood en ruim 100 personen gewond. Intusschen woedde in de nabijheid der stad een hevige strijd tus schen strijdkrachten der Nankingregeering en aanhangers der opstandelingen. Hierbij werden 600 rebellen gedood. Voorts hebben de Nankingtroepen de Namao Tsjagman-forten, op 30 km. ten Oos ten van Foetsjau, bezet, nadat deze door de bezetting waren ontruimd. De oorlogssche pen der Nanking-regeering beheerschen te vens de Pagode-forten bij Tsjangtsjau, van waar de strijdkrachten van het negentien de leger naar Foetsjau zijn afgetrokken. De divisie, die deze forten bezette, vormde de kern van het negentiende leger, dat zich dpstijds in den strijd tegen de Japanners in Tsj^pei, de voorstad van Sjanghai, heeft onderscheiden. BUITENL. BERICHTEN MIJNBRAND TE FOESJOEN. Acht personen gedood elf vermisten. Uit Moekden wordt gemeld: In de mijnen van Foesjoen is een brand uitgebroken. Volgens de eerste schattingen zijn acht per sonen om het leven gekomen en zestien gewond, terwijl elf mijnwerkers worden vermist De oorzaak van den brand is nog niet opgehelderd. FRANSCHE TREIN RIJDT IN OP GROEP ARBEIDERS. Drie dooden, een gewonde. De sneltrein VannesParijs is gistermor gen op een groep lijn werkers ingereden. Drie arbeiders wérden gedood en één zwaar gewond. Door den dichten mist, die nog altijd boven Frankrijk hangt, hadden i de arbeiders den sneltrein niet tijdig ge- noeg zien naderen. Slechts enkele hunner konden zich nog tijdig uit de voeten ma ken. BRAZILIAANSCHE BISSCHOP OVERREDEN EN GEDOOD. Te Caratinga is Z. H. E. mgr. Carlo Fer nandez da Silva Tavora, bisschop van Ca ratinga (Brazilië) op den openbaren weg, toen hij zich te voet naar zijn broeder wil de begeven, door een automobiel aangere den. De bisschop werd tegen den grond geslingerd en eenige meters meegesleurd. Zwaar gewond werd hij naar een zieken huis overgebracht waar hy later is over leden. Mgr. da Silva Tavora is op 18 December 1863 te Jacaribe Mirim in het aartsdiocees Fortaïeza géboren. Op 7 Juli 1889 werd hij priester gewijd. Op 18 December 1919 werd hij tot bisschop gekozen en op 25 Januari van het volgende jaar als zoodanig gewyd. OVERSTROOMINGSRAMP IN BRAZILIË Groot aantal slachtoffers, In de streek van Calaguazez heeft het zoo geweldig geregend, dat groote over stroomingen er het gevolg van zyn geweest. Volgens hier ontvangen berichten moet het aantal dooden, vermisten en gewonden aanzienlijk zijn. Ook zouden 2000 personen dakloos zijn geworden. DUITSCHE VISSCHERSBOOT OMGESLAGEN. De Duitsche visschersboot Volksdorf is aan de Noorsche kust omgeslagen. De be manning. welke uit 13 koppen bestaat, kon worden gered. Tal van ski-ongelukken in Beiersche bergen Gedurende de afgeloopen feestdagen zijn in de Beiersche bergen tal van ski-ongelux- ken voorgekomen. In de chirurgische kli niek zijn meer dan dertig bewoners van München opgenomen, van wie 22 naar het ziekenhuis, voor verdere behandeling, moesten worden vervoerd. DE KOUDE IN POLEN. Wilde zwijnen verlaten de bosschen. Uit Warschau wordt gemeld: Groote troe pen wilde zwijnen worden door de hevige koude uit de bosschen verdreven en komen de boerderijen op. Een 32-jarige boerenknecht, die de bees ten van het erf wilde jagen, werd door een groot zwijn aangevallen en met de slag tanden gedood. De hongerige dieren richtten in de moes tuinen groote vernieling aan. VIER EN VEERTIG GRADEN VORST LN AMERIKA. Twaalf personen dood gevroren te Chicago. In het Noordelijke deel der Vereenjgde Staten heerscht een ontzettende koude. Er is op tal van plaatsen de laagste tempera tuur sedert vijftig jaren geregistreerd. In Illinois, Jowa, Noord- en Zuid-Dakota, Mi chigan en Wiconsin werden temperaturen genoteerd van 26 tot 35 graden Celsius be neden het vriespunt. Uit Minnesota wordt gemeld, dat het daar zelfs 44 graden heeft gevroren. Te Chicago is de temperatuur 23 graden beneden het vriespunt; twaalf per sonen zijn daar doodgevroren. HEVIGE SNEEUWVAL IN SPANJE. In de provincie Oviedo zijn verscheide ne dorpen tengevolge van den hevigen sneeuwval sedert meer dan twee weken geheel geïsoleerd. De bewoners van het dorp El Consejo worden door hongersnood bedreigd. HOOGSPANNINGSNET DOOR VORST VERNIELD. 5 milliard frs. schade. Tengevolge van de strenge vorst van den laatsten tijd zijn de masten van een hoog spanningsleiding, die pas in de buurt van Toulouse gereed was gekomen, stuk gevro ren, zoodat het geh'eele net vernield is. De schade wordt op 5 milliard francs geraamd. DE 50STE VERJAARDAG VAN DEN BENZINEMOTOR. Uitvinder indertijd verdacht van valsche- mnnterij. Te Stuttgart wordt dezer dagen het feit herdacht, dat vijftig jaar geleden het pa tent werd uitgereikt voor een luchtgekoel- den benzine-motor met vonk-ontsteking. De naam van den uitvinder was Gottlieb Daim ler, die maandenlang- tezamen met een technisch arbeider had gewerkt in een werkplaats te Stuttgart-Cannstatt. Aange zien m deze werkplaats in het diepste ge heim gewerkt werd en de gordijnen altijd zorgvuldig waren gesloten, kreeg de po litie argwaan, temeer omdat in die dagen veel valsch geld in cireulatie was, zoodat men meende de valsche munters werk plaats te hebben ontdekt. Des nachts, ter wijl de mannen aan het werk waren, deed de politie een inval, die echter geen resul taten opleverde. Een jaar later, in 1884, werd een motor gemaakt, die ingebouwd werd in een soort rijwiel, zoodat het eerste primitieve mo torrijwiel tot stand kwam. BYRD ONTDEKT GEEN LAND. Vergeefsche Zuidpoolvlucht van vijf uur. De Amerikaansche Zuidpoolonderzoeker admiraal Byrd heeft het land, dat hij in de Zuidelijke IJszee dacht te zullen vinden, niet Hunnen ontdekken. Eergisteren was hij per vliegtuig van zijn expeditieschip vertrokken,, ten einde een tocht over het nog niet ontdekte gebied van de Zuidpool te maken. Hij vond echter, zooals gezegd, geen land, zoodat hij zich genoodzaakt zag, na vijf uur vliegen on- verrichterzake terug te keeren. De winter is in 't land RADIATOR-IJS IS HééL DUUR. Voorruiten van matglas". Tijdens de jongste vorstperiode hebt misschien reeds gedacht, dat het winter was, maar u hebt u vergist, pas 21 De cember begon die winter! Wij zijn er van overtuigd, dat u niet 'tot dan toe gewacht hebt met het koopen van een kachel, een wollen shawl of een paar schaatsen, maar misschien hebt u wèl vergeten de noodige maatregelen voor uw auto te nemen. Als dat zoo is, dan komen wij nu net op den goeden tijd, aldus schrijft ons de A. N. W. B.-Toeristenbond voor Nederland. Of schoon allerlei" noteeringen in de laatste jaren geweldig gezakt zijn, schommelt de prijs van „radiator-ys" nog altijd tusschen de 50 en 5000 gulden. IJs heeft allerlei kwa liteiten (de keuringsdienst kan er over meepraten!) het isnu ja, dat weet u allemaal wel. IJs in een waterleiding is altijd onaangenaam en dikwijls duur maar ys in de automobiel-waterleidingen is meestal onbetaalbaar. Onbevriesbaar koelwater. Denkt u niet, dat een radiatorhoes hoe nuttig overigens ook afdoende is. Deze kan immers alleen maar de aanwe zige warmte zoo goed mogelijk vasthou den, maar eenmaal komt het oogenblik, dat de temperatuur onder 0 zakt en dan is het gedaan met de dunne koperen lamellen in uw radiator. Dan zet de watermassa in het koelsysteem (dus ook om de kostbare cylinders) uit en zelfs de dikke gietijzeren wand is daartegen niet bestand. Daarom moet ieder automobilist, die niet over een verwarmde garage beschikt en niet tel kens het water wil aftappen, een anti- vries-mengsels in zijn radiator doen. Ver schillende preparaten zijn daarvoor in dén handel; wie afdoend, goedkoop en eenvoudig zijn motor tegen vorstschade wil beschermen, kan volstaan met een hoe veelheid brandspiritus of glycerine door het water te vermengen. Glycerineheeft de onaangename eigenschap van „door te zweeten". Op allerlei plaatsen, waar te voren geen lekkage zichtbaar was, ziet men de verdunde glycerine doorsiepslen. Kleine verborgen lekkages worden zicht baar (wat men al naar zijn smaak een voor -of een nadeel kan noemen). Brand spiritus mist deze eigenschap, maar ver dampt vrij snel, zoodat men de concen tratie geregeld moet controleeren, wat evenwel met een handigen areometer, (die tegenwoordig niet duur meer zijn), geen moeilijk werk is. Doch welk anti-vries middel men ook gebruikt, steeds moet men er absoluut zeker van zijn, dat het zui ver en zuurvrij is. De onderstaande tabel geeft aan, in welke hoeveelheid de gly cerine of brandspiritus door het koelwa ter gemengd moet worden om voldoende zekerheid te bieden. Dikke olie en leege accu's. Ziedaar nog een tweetal wintersche auto kwalen. Vele auto's moeten in den winter met een dunnere olie gesmeerd worden dan gedyrende den zomer. In dit bestek kunnen, wij daar niet nader op ingaan, de A. N. W. B.-Toeristenbond voor Neder land, is gaarne bereid over al deze moei lijkheden nadere inlichtingen te ver strekken (p.a. Parkstraat 1820, Den Haag). De accumulator (batterij) is het stiefkind in de auto,, veeral is dit onmis bare onderdeel zoo goed opgeborgen, dat er nimmer naar omgezien wordt. Maandenlang, lijdt de accu dorst ofkrijgt hij te weinig voedsel (lading) en wanneer deze ondervoeding en verwaarloozing ten- slótte tót een vroegtijdrgen ouderdom en dood voeren, krijgt de misdeelde nog al lerlei verwenschingen te hooren. Wanneer men af en toe (b.v. elke 14 dagen) eens een beetje gedistilleerd water (nimmer lei dingwater!) bijvulde en den ladingstoe stand liet controleeren, zou het euvel van niet starten bijna zeker voorkomen kun nen worden. Een ten slotte bedenke men, dat overvoeding ook voor accu's heel slechts is. Het kleine beetje moeite wordt ruimschoots beloond door een ijverigen staat van dienst; accustakingen zyn daar entegen terecht berucht: de wagen moet worden aangesleept, soms probeert een (onhandige) rijder het eerst met den slin ger, wat hem een gebroken pols kan kos ten (bij het slingeren den duim steeds aan dezelfde zijde van het handvat houden als de vingers). IJzel op de voorruit gaat dikwijls samen met een gevaarlijk gladden weg. Hoe men slippen voorkomt, c.q. herstelt hebben wij onlangs beschre ven; een beijzelfde voorruit is tegenwoor dig ook te voorkomen, men kan beginnen met de motorkap op een kier te zétten (een drie-dubbel gevouwen stuk binnen- /WEEDE BLAD - PAG. 5 band en tusschen) waardoor de warme lucht langs het glas strijkt. Deze oplos sing is niet afdoende, evenmin als het in wrijven van de voorruit met keukenzout of glycerine. Het best eis om een der voor- ruitverwarmers te monteeren, welke te genwoordig in prima uitvoeringen in den handel gebracht worden. Sneeuw en mist. Losse sneeuw op den weg is niet direct gevaarlijk, wanneer men een beetje voor zichtig rijdt gebeurt er niets, in het bij zonder omdat in ons land geen hellingen van beteekenis voorkomen. Zoodra er heel veel sneeuw ligt, doet men goed door ket tingen om de wielen te slaan. Bijzónder gevaarlijk is echter een sneeuwdek, dat eenigen tijd bij vriezend weer ligt. De sporen van vorige auto's leiden dan al heel gemakkelijk een flinke slipperij in. Overi gens kan sneeuw zeer hinderlijk zyn in den avond; een gor "j mistlamp is dan een uitkomst. Tegèn het euvel van mist zyn in de laatste jaren verschillende bruikba re hulpmiddelen aan de markt gekomen; behalve de speciale mistlantaarn werken ook gekleurde (geelachtige) gloemlampjes redelijk goed; deze worden in de normale lantaarns gezet. Van overwegend beiang is het om nimmer de gewone koplapipen te gebruiken: het felle licht daarvan wordt door het ipistgordijn teruggekaatst en maakt elk uitzicht onmogelijk. GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Woensdagavond vergaderde de raad van half acht tot half twaalf en heeft de be grooting afgehandeld. De voorz. deelde na opening mede, dat het geraamde tekort nog 18.887.79 be- Kleine bezuinigingen, groote verhoogingen. Bij de uitgaven wil de heer van Breda de presentiegelden der raadsleden terug brengen op ƒ2.De voorz. acht het beter dit voorstel niet te doen, het is een gebaar. Vroeger is altijd gezegfd, dat het bedrag te laag was. Hij geeft in overweging het vrij willig terug te storten. Meerdere leden ach ten het bedrag niet te hoog. De heer Speelman wil minder vergaderen. De post blijft gehandhaafd. Bij de post- druk- en bindwerk wil de heer van Breda weer verlagen. Ook hier gaat het niet. De heer v. Zonneveld wil al les wat van 't gemeentehuis verzonden wordt aan één persoon geven en één zen ding. Nu ontvangen we dikwijls driemaal per dag iets. Ook het onderhoud meube len acht de heer v. Breda te hoog. De voorz.- herhaalt nog eens, dat B! en W. 34.000 bezuinigd hebben. Als we straks bij de regeering om hulp vragen, is het be ter dat we niet te veel bezuinigen, daar de kans bestaat, dat we een zeker percen tage der begrooting zullen ontvangen. De heer Speelman wil voortaan in de Burgerzaal vergaderen, dan behoeft de zaal boven niet verwarmd te worden en sparen we 200. Men heeft hiertegen bezwaar, daar men algemeen van oordeel is, dat by niet ver warming de schade veel grooter zal zyn. B. en W. stellen voor de telefoonaanslui ting van den secretaris en gem.-opzichter te laten vervallen. De heer v. Breda acht het gewenscht, dat de gem.-opzichter als correspondent der arbeidsbemiddeling telefoon heeft. Be sloten wordt echter de telefoon van den secretaris te laten vervallen. Over de al of niet betaling van premie voor de Ziektewet door het gemeente-per soneel zal later worden beslist. De heer van Breda wilde aflossingen der geldleeningen met 50 pet. verlagen. Daar dit de credietwaardigheid der ge meente niet ten goede zal komen, zal geen besluit worden genomen. Men zal deze zaak nog eens bekyken. De kosten van controle op de bedrijven van de gemeente door een accountant wor den met 10 pet. verlaagd. De heer Schrama wil het koffiedrinken voor het personeel ter secretarie handha ven. Een voorstel, gesteund door den heer Hogervorst, wordt verworpen. De heer War naar zegt, dat de straatver lichting op ƒ2300 geraamd is, in 1932 kostte dit ƒ4100. Is dit bedrag voldoende? De voorz. zegt, dat er een voorstel is de lantaarns om de ander te laten branden. De heer v. Breda is hier niet voor, maar wil met lichte maan bezuinigen. De post wordt verhoogd op ƒ2300. De voorz. deelt mere, dat de commissie voor den schoolartsendienst voor de 5 ge meenten voorstelt met 5 pet. te korten en de vergoeding voor reis- en verblijfkosten te verlagen. B. en W. zijn van meening, dat deze kortingen-verlaging misplaatst is. Op een vraag van den heer van Breda zegt de voorz., dat by verschil tusschen de gemeenten Ged. Staten uitspraak doen. De korting wordt niet toegepast. Onderhoud van wegen en voetpaden wordt met 1000 verminderd, daar de heer van Breda van meening is, dat alleen het noodzakelijkste moet gebeuren. Op voorstel van den voorz. zullen B. en W. een verzoek van werkloozen om turf te mogen steken aan de vuilnisbelt, behan delen. De grond moet uitgegraven wor den. Daar besloten is de behoeftigen in te deelen bij de werkloozen wordt de post voor behoeftigen van ƒ8000 verlaagd tot ƒ6000. Hierna wordt overgegaan tot behande ling van de ontvangsten. De heer v. Breda zegt, dat niet van alle scholen de schoolgelden verantwoord zijn, waardoor de post van ƒ5900 verhoogd wordt tot 10.000. De belasting op de vermakelijkheden geraamd op 300 wordt geschrapt. De con trole zou meer kosten. De heer Warnaar vertrouwt niet op de opgaven van de inspecteur der belastingen. Vorig jaar was de opgave ook te hoog. De personeele belasting wordt verlaagd tot 19000. Eindelijk uitgepraat- Hierna werden de gemeentebegrooting en de begrooting der bedrijven vastgesteld. Aan het einde zegt weth. Bader, dat be sloten is 10 pet. korting toe te passen. Hy wil hiervoor een uitzondering maken voor den concierge Bruinsma. Na aftrek van pensioen, woninghuur enz. blijft er over ongeveer 1500. Hiervoor is hij van 's mor gens 5 uur tot laat in den avond in fupc. tie. Ook des Zaterdagsmiddags. Bovendien mist hij nu de winst op de consumptie. Be sloten wordt deze zaak later te behandelen. Hierna sluiting. Uit Leiden vertrokken: H. A. v. Albada, Amersfoort, v. Marnix- laan 59 H. J. v. Berkum, Haarlem, Rijksscr.weg 86a G. Biesot en Fam., Kat-, wijk, Kon. Wilhelminastr. 20 H. de Boer, Utrecht, Boorstr. 16 L. J. Braat, Baren- drecht, Dordtschestr.weg 292 M. Broni- kowski, Voorschoten, Leidscheweg 234 P. P. Bruna, Groningen, Ged. Zuiderdiep 8 H. H. de Bruijckere, Voorschoten, Leid- schweg J. H. J. M. Coenen, Ginneken c.a., Valkeniersln. 3 J. M. Dekker, Utrecht, Agnietenstr. 2 J. M. L. Engels, Amster dam, Sarphatipark 113 J. v. Gelein Vi- tringa, Haag, Bankastr. 143 E. Grüpp, Amsterdam, Amsterdamschew. 199 Th. A. M. Hoelen, Haag, Roelofsstr. 84 Chr. K. Jonasse, Haag, Valeriusstr. 14 C. J. Klein, Amsterdam, Kloveniersbrugw. 115 ïl P. J. C. Laken, Venray, Minderbroeders- klooster L. J. v. d. Laan, Oegstgeest, Ch. de Bourbonlaan 1 Wed. E. Fabian-Leijser, Amsterdam, Raphaelstr. 10 hs. Chr. H. Lorenzen, Apeldoorn, Wiesselschekantw. 85 H. J. Minjer, Arnhem, Kerkstr. 5 C. Mulder, Anna Paulowna, Schorweg 45 H. Neuteboom, Haarlem, Z. B. Spaarne 34 J W. A. v. Nieuwkerk, Warmond, St. Ludwinastichting A. J. Smit-Regeer. Amsterdam, Ruysdaelstr. 89 II G. F. R;la en fam., Arnhem, Jac. Cremerslr. 71 E. R. v. Schothorst, Haag, Frankenslag 320 W. Sloot, Renkum, Oranje Nassauoord J. M. Tieleman, Oegstgeest, Leidschestr.weg 4 J. P. Tom, Gouda, Achter de Visch- markt 52 P. Valk, Veenendaal, Boersche- land 15 Wed. M. Hille-Visser en Farn., Gouda, Langedwarsstr. 32. Te Leiden gevestigd: H. M. N. Alferink, winkelbediende* Hoo- gewoerd 109 J. A. M. v. Anrooij en Fam., kunstschilder, Nieuwe Rijn 8 W. J. Crop pers, Boisotkade 7 H. Dreef, landarbei der, Geeregr. 19 J. v. Duivenboden en Fam., wagen voer der, v. Limb. Stirumstr. 17 J. M. A. M. Elshof, winkelbediende, K. Rapenburg 11 L J. Faber, verpleeg ster, Rijnsb.weg 10 A. A. F. Friesema, Levendaal 26 H. L. A. v. d. Heuvel en Fam., kantoorbediende, Noordeinde 51 O. ten Hof, Heerenstr. 3 B. A. Jegodka, dienstbode, Stationsweg 2 J. T. Knor, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 20 N. L. Kor- bijn, dienstbode, Hoogl. Kerkgr. 29 J. M- Kortekaas, dienstbodp, Morschweg 14 P. v. Leeuwen, Hoogl. Kerkgr. 5 A. C. Llep- mann, Heerenstr. 46 D. de Man en Fam., contr.beambte, Morschweg 73a K. Chr. M. Muth, Rijnsb.singel 9 A. M. W. Pitlo en Fam., chemiker, R. en Schiekade 47 A. Roelands en Fam., spoorwegbeambte, de Genestetstr. 52 B. J. Schrage, U. ver pleegster, Meezenstr. 2 E. Seibt, dienst bode, Nieuwsteeg 33 J. P. de Soeten en Fam., vertegenw., Hooigr. 60 H. Talens, Rijnsb.weg 10 W. A. Weiss, H. Rijndijk 25 J. J. Wichers, Oegstgeesterln. 18. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren1

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5