DONDERDAG 28 DECEMBER 1938 DE LEIDSCHE COURAN1 EERSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Dec. 1933, medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt. Hóógste bar^metc: 780.8 te Vardö. Laagste Larometerst.: 734.5 te Scilly. Verwachting tot den avond van 29 Dec.: Meest matige wind uit Oostelijke rich tingen, nevelig tot be trokken of zwaar be wolkt, waarschijnlijk nog eenige sneeuw of regen, temperatuur om het vriespunt tot lichte, later wellicht matige vorst. Terwijl het gebied van hoogen luchtdruk in het Noord-Oosten in beteekenis toenam en in het geheele Noorden de luchtdruk stij gende is, werd de depressie in het Westen veel dieper en breidde zij zich over geheel Zuid- en Centraal Europa uit. Een stroo ming van zeer koude lucht wordt door het nog groeiende luchtdrukverval over Fin land en het Oostzeegebied, vanuit Rusland waar het zeer koud is (minus 25 graden C. tot ihinus 40 graden C.) naar Scandinavië gevoerd. De vorst verdween uit Frankrijk in ons land en in Zuid- en Oost-Duitsehland steeg de temperatuur tot om of boven het vriespunt. Het is te verwachten, dat het ge bied van matige tot strenge vorst zich in de volgend* digen geleidelijk naar het Zuid Oosten zal verplaatsen, wat terugkeer der vorst tengevolge zal hebben. Deze nieuwe vorstinval zal waarschijnlijk gepaard gaan met eenigen sneeuwval. LUCHTTEMPERATUUR. Temperatuur des middag te half drie 1.8 graden C. boven nuL LlCH'i OP VOOR FIETSERS UU Van Donderdagna-.iiddag .422 uur tot Vrijdagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op VrijJag 29 December vm. 12.44 uure n nam. 1.08 uur. DE GEMEENTEN EN DE OMZET BELASTING. In een circulaire aan de gemeentebestu ren zegt de minister van Binnenlandsche Zaken, dat zijn ambtgenoot van Financiën de aandacht vestigt op de mogelijkheid, dat van de zijde van gemeentebesturen bij aanbestedingen de voorwaarde zou wor den gesteld, dat eventueele meerdere kos ten, welke voortvloeien uit de totstandko ming van de omzetbelasting voor 1933, niet voor rekening van de gemeente kun nen worden gebracht. Dit beding is, naar het den beiden minis ters voorkomt, in strijd met het bepaalde in art 8 van de omzetbelastingwet 1933 en houdt een afwijking in van het voor schrift neergelegd in art 39 dier wet In verband hiermede verzoekt de minis ter van Binnenlandsche Zaken de mede werking van de gemeentebesturen om in contracten tot aanneming van leveringen ten behoeve van de gemeente geen bepa lingen op te nemen welke in strijd zijn met letter en geest van bovengenoemde wet. WETTELIJKE REGELING VAN HET CADEAU-STELSEL. Gemeld wordt: Van de 36 Kamers van Koophandel en Fabrieken hier te lande hebben zich tot heden 30 uitgesproken te gen het cadeaustelsel en vóór wettelijke regeling van dit verkoopsysteem. Niet min der dan 27 Kamers van Koophandel heb ben bovendien steun verleend aan de actie van het „Nationaal Comité tot beteugeling van het cadeau-stelsel". Na het verschijnen van het rapport van den Nijverheidsraad. welk college den mi nister van Economische Zaken ontraadt een wettelijke regeling van het cadeau stelsel in het leven te roepen, hebben eeni ge Kamers van Koophandel zich tot ge noemden bewindsman gewend met de me- dedeeling, dat zij handhaven en alsnog aandringen op een spoedige wettelijke re geling van het cadeaustelsel. ONTSLAG RIJKSPERSONEEL. Op grond van revolutionnaire gezindheid. De voorzitter van den ministerraad, dr. H. Colijn, heeft, zoo bericht „Het Volk", den hoofden der verschillende departemen ten van algemeen bestuur de volgende cir culaire doen toekomen: „Ik heb de eer uwe excellentie mede te deelen, dat de raad van ministers heeft be paald, dat bij ontslag van personeel op grond van revolutionnaire gezindheid, de in de navolgende regelen vastgestelde ge dragslijn gevolgd zal dienen te worden: a. de toepassing van artikel 97b van het Algemeen Rijksambtenarenreglement zal geschieden alsof dit artikel imperatief ge steld is; b. in het algemeen zal men zich moe- te bepalen tot duidelijk aanwijsbare ge vallen; c. ontslag krachtens artikel 97b is niet te beschouwen als strafontslag, weshalve de voor straffen voorgéschreven procedure niet dient te worden gevolgd; d. aan arbeiders in den zin van het Ar- beidsovereenkomstenbesluit zal eveneens ontslag worden verleend, indien zy, amb tenaar zijnde, daarvoor volgens de norm van artikel 97b van het Algèmeen Rijks ambtenarenreglement in aanmerking zou den zijn gekomen; e. in de sub d bedoelde gevallen zal de uitkeering ingevolge artikel 63 van het Arbeidsovereenkomstenbesluit aan den ar beider moeten worden te goed gedaan, ver meerderd met den in het tweede lid van dat artikel bedoelde bijslag; over ontslagen als sub d bedoeld, wordt door den betrokken minister beslist en be hoeft derhalve de ministerraad niet te wor den gehoord; g. alle besli:singen, welke te dezer za ke wórden genomen, zullen worden gere gistreerd bij het Departement van Binnen landsche Zaken; daartoe moet derhalve af schrift van de beslissing aan genoemd de partement worden gezonden. Ik moge uwe excellentie verzoeken met het vorenstaande rekening te willen hou den en te doen houden." MINDER ONTVANGSTEN VAN SPOORWEGEN. Over eerste acht maanden bijna 13 millioen beneden het bedrag van verleden jaar. Nu de definitieve ontvangsten van de Ned. Spoorwegen over de maand Augustus bekend zijn, blijkt, dat de spoorwegen over de maanden Januari tot en met Aug. van dit jaar in totaal 12.904.050.17 min der hebben ontvangen dan in dezelfde pe riode in het vorige jaar. De staat van ontvangsten over de maand Augustus vermeldt aan reizigers- en ba- gagevervoer 'n opbrengst van ƒ6.927.711.81 (vorig jaar ƒ7.845.744.01); voor goederen en levende dieren 4.538.450.94 (vorig jaar ƒ5.186.780.36) en aan diversen werd ont vangen ƒ236.841.61 (vorig jaar 233.557.63) In totaal is het bedrag der maand-ont- vangsten teruggegaan met 1.562.087.64. „Tel.." LOONSVERLAGING TE ROTTERDAM De, gemeenteraad van Rotterdam heeft gisteravond verschillende bezuinigingsvoor stellen van B. en W. aangenomen, maar niet het voorstel, betreffende de salaris- en loonkorting, dat werd verworpen. Even eens werd verworpen het voorstel-Dutilh (V.B.), dat een uniformen loonaftrek be oogde. Aangenomen is een voorstel Nele mansKleijpoolDiemer (rechterzijde), waarbij op de salarissen en loonen van de gehuwden een nieuwe aftrek van 2 pet. (in totaal dus 10 pet.) en van de ongehuwden 3 1/2 pet. (in totaal dus 15 pet.) zal wor den toegepast. Een ontwerp tot wijziging van het amb tenaren reglement, speciaal om gratifica tiën van ambtenaren op te heffen werd met 2221 stemmen aangenomen. De loonsverlaging bij de Spoorwegen. De bespreking van de directie der Ne- derlandsche Spoorwegen met den perso- neelraad, welke heden Donderdag zou worden gehouden, is uitgesteld tot 2 Januari. UITVOER NAAR DUITSCHLAND. De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat met ingang van 1 Janu ari 1934 een regeling getroffen zal worden voor den uitvoer van: zinkwit, lithopoon, en voorwerpen van aardewerk, fijn aardewerk, éénkleurig, ingericht om te worden inge bouwd en te worden aangesloten aan een water- of afvoerleiding en bestemd voor hygiënische doeleinden (badkuipen, wasch- tafels e.d.). Voor den uitvoer naar Duitschland van deze artikelen zullen certificaten worden afgegeven. Met de uitgifte van deze certi ficaten is belast de leiding van het Crisis Ir.- en Uitvoerbureau. Voorts is bepaald, dat met Ingang van 1 Januari 1934 certificaten zullen worden uit gegeven voor den uitvoer naar Duitsch land van versche, niet bevroren zeevisch, met uitzondering van haring. Deze certifi caten zullen slechts worden afgegeven voor den uitvoer van visch, aangevoerd ln een Nederlandsche haven door Nederlandsche visschersvaartuigen. Met de afgifte dier certificaten is belast de heer W. J. J. Jans- sens, inspecteur der Visscherijen, hoofd in het le district te 's-Gravenhage. Vice-admlraal v. Hecking Colenbrander, t Op tweeden Kerstdag is te Wassenaar in den ouderdom van 73 jaar overleden de gepensionneerde vice-admiraal G. P. van Hecking Colenbrander. De thans ontslapen vlagofficier heeft ge durende bijna veertig jaren deel uitge maakt van het korps zee-officieren. Den eersten September 1878 werd hij benoemd tot adelborst der le klasse en twee jaren later bereikte hy den rang van luitenant ter-zee- 2e klasse. Na alle rangen te heb ben doorloopen, werd hij 1 November 1913 benoemd tot vice-admiraal, in welken rang hij in Augustus 1916 den zeedienst met pensioen verliet. Vice-admiraal Van Hecking Colenbran der was ridder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw, ridder in de Oranje Nassau Orde, terwijl hij ook gerechtigd watot het dragen van het eereteeken vóór belangrijke krijgsverrichtingen voor de expeditie naar Atjeh en van het Kruis van Verdienste van het Nederlandsche Roode Kruis en voorts onderscheidene bui- tenlandsche ridderorden zijn borst sierden. Mr. dr. L. Regout, Mr. dr. Louis Regout, directeur der Por selein- en Muurtegelfabriek Mosa te Maas tricht, heeft bij legenheid van het 50-jarig bestaan der fabriek van den Paus de orde van St. Gregorius ontvangen. Aan de leden van het personeel schonk de directie als feestgeschenk een bedrag van 10.000. In de ziekenkas werd 10.000 gestort. Besloten werd een onderling pen sioenfonds op te richten. Burgemeester van Loenen overleden. In den ouderdom van 51 jaar is te Loenen aan de Vecht overleden de heer E. A. H. A. v. d. Velde, burgemeester dier gemeente. Invoer op vleesch. De Minister van Financiën brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de com missie van deskundigen voor de vaststel ling van de prijscourant op versch en ge koeld vleesch bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als volgt: Rund- en kalfsvleesch, versch of ge koeld, 100 K.G. ƒ55; paarde vleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. 35. Gedurende de maand Januari 1934 zal mitsdien het invoerrecht voor de hierbo ven bedoelde vleeschsoorten bedragen: 20 pet. van de aldus vastgestelde waarde voor hét rund- en kalfsvleesch, zijnde ƒ11 per 100 K.G. bruto; 121/2 pet. van de waarde, voor het paardevleesch vastgesteld, zijnde 4.37 1/2 per 100 K.G. bruto. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Gemeentezaken. B. en W. deelen de raden mede, dat de in te voeren omzetbe lasting het gas en electriciteitsbedrijf over 1934 vermoedelijk zal kosten f 2327.50 waarom zij voorstellen bij inning der gelden 2)4 pet. meer te rekenen of zooveel minder als noodig blijkt. De commissie nazien van de gemeen terekening 1932 van Stompwijk heeft deze rekening accoord bevonden. B. en W. van Stompwijk stellen de raad voor om- te gaan tot reconstructie van den Stompwijkscheweg en wel in werkverschaf fing volgens plan a schoeiing en middenrij weg van gewapend beton, zijkanten, klin kers. Vanaf Leidschendam tot den Meerlaan wordt het rijvlal: 3.50 meter het klinker voetpad 0.75 meter. De kosten zyn geraamd op f 93589.88, waar- -i het rijk zal bij gen 46/75 x 53 pet. x f 32983.88 is f 10721.96, zoodat voor rekening van de gemeente komt f 828S7.92. Voor 't totaal bedrag van f 93589.88 wordt een crediet gevraagd, daarvo, in afwach- t:ng van een vaste leening, een rekening Courant-overeenkomst aan te gaan met de Bank van Nederlandsche Gemeenten. Gepoogd is nog provincial; subsidie voor deze "werkverschaffing te verkrijgen, welke voorloopig door Ged. Staten is afgewezen. B. en V'. van beide jemeer'en stellen de raden voor op 't salaris van den schoolarts 5 pet. te korten. De begrooting 1934 van et burgerlijk armbestuur te Veur; sluit in ontvangst en uitgaaf met f 9008.75, waarbij gerekend is op een gemeente-subsidie groot f 9000. D. en W. van bei-'e gemeenten stellen de raden voor het ambtenaren en werklieden- reglement te wijzigen. Deze wijzigingen betreffen het verbod van dragen van bepaalde insignes en klee- ren, het uitsteken van vlaggen uit dienst woningen, anders dan nationale of Oranje vlaggen, verder is het verboden, deel uit te maken van vereenigingen met revolution- nair karakter. De begrooting 1934 van het burgerlek armbestuur van Stompwijk sluit in ont vangst en uitgaaf met f 20000, zijnde juist het bedrag waarop is gerekend als gemeen tesubsidie. Kinderkerstfeest. In de Ned. Herv. Kerk had het Kersfeest plaats van de Herv. Zondagsschool. De kinderen, een 200- tal, kregen allen nuttige geschenken. De avond werd opgeluisterd door solo zang, van de dames Leliveld en van Kla veren. SASSEN«r;fM. Bravo „Crescendo". Het j aarlij ksche gebeuren voor m1 .ziekminnend Sassenheim: In het schip van de Ge Kerk de dichte carré van muzikanten, daarboven dominee- rend de c':oere, grijze kop van den dirigent den heer Smolde-s en op den achtergrond het vereenigingsvaandel bezaaid met de overwinningstropheeën, herinneringen wek kend aan Zomersche Corcoursdagen in den vreemde. Een tafereel vol beloften en hoog gespannen verwachting, die ook nu weer voor de zooveelste maal in alle opzichten beantwoord werd. Welk een gewade stem ming ging er uit van de Hymne van F. Silcher t-\ het bekende „Abide with me" van W. H. Monk. Bij deze gedragen en volle klanken, waarbij het veelstemmige corps tot een alle instrumenten omvatende stem stmensmelt, wordt de harmonie en zuiver heid der muziek en ook het uithoudingsver mogen der blazers op zwarm proef gesteld, die zij glansryk doorstonden. Dit laatste geldt in niet mindere mate van de beide solo's nl. The Holy City, gespeeld door A. Helmus op de Tenorhoorn, en Arioso van G. F. Handel, door M. Moolenaar op piston en H. van Duin op sopraan-saxofoon, met be geleiding van het kerkorgel, bespeeld door de vaardige en geoefend hand van Mej. J. Zandbergen. Met ontroering werd geluis- toerd naade warme, volle en zuivere toon waarmee do welbekende melodie van The Holy Citj door den tenorhoorn werd ver tolkt, zich bij herhaling oplossende in het triumphale „Hosanna, het ic volbracht". Ook de beide andere instrumenten, piston en sopraan-saxofoon, getuige' i van de voortreffelijke muzikale talenten die in het corps schuilen. Zeer mooi werden de hooggestemde toonen /an deze instrumen ten -dragen door dm warmen en diepen ondertoon van de orgelbespeling. In de Ma. .he Militaire van F. Schubert ontmoetten wij een vroolyke oude bekende, voor wie de ur altijd openstaat en die im mer welkom is. Het Hallelujah van Handel werd voor het eerst door een fanfarecorps gespeeld. De Directeur de heer Smolders heeft zelf het arrangement voor fanfare bewerkt, en daarmede de keus van gewijde muziek voor blaascorpsen, die tot heden nog zeer beperkt is, verrijkt. Een geheel nieuw nummer was de Calife de Bagdad. Met dit voor Crescendo nieuwe stuk, met zijn aangrijpende melancholische inzet en verrassende wendingen hopen wy nog eens spoedig de kennismaking te ver nieuwen. De beide concoursnummers van 1933 n.l. de Hamlet Ouverture van C. F. Bach en de Preciosa van C. M. von Weber werden ook nu weer met /aardigheid en gevoelvolle voordracht uitgevoerd. De bekende krachttoer van Crescendo voor dezen avond, voorzoover zulk een platvoersch woord met de muziek vereenig- baar is, was gelegen in het nummer Di vertissement uit .'"rinnycs, gecomponeerd in 1876 door Jules Massenet en gearrangeerd door Th. Rottier. Het is een der vele inge studeerde stukken waarbij de leden zich bij de eerste kennismaking de moed in de schoenen voelden zinken, doch door de moed, volharding en begeestering van den directeur het schijnbaar onmogelijke toch beréikten. In „Musica" ^zen wij o.m. van de hand van een bekwaam musicus: „zelfs heel goede mfarecorpsen zullen er de han den aan vol hebben". Bij de uitvoering was hiervan niet veel meer te bespeuren, wel een bewijs van degelijke en onvermoeide voorbereidende studie. Het geheel is verdeeld in drie stukken, nl. Grieksche Dans, waarbij veelszins de pis ton van Hagel domineerde en die eindigt in een snel naar het einde snellend rythme. No. 2 De Trojaansche, inzettende met een pistonsolo, vertolkt het treuren om de val van Troje en de slavernij, terwijl no. 3 „Sa- turnales" zich vooral kenmerkt door een suggestief en onverbiddellijk rythme, ein digend in prestissimo, zware eischen stel lende aan de technischs vaardigheid en ze kerheid van corps en dirigent. Het zal naar wij vermoeden wel een candidaat worden voor eèn concours. In de Pauze werd een kerkorgelbespeling gegeven door Mej. Jo Zandbergen, die zeer zeker ook tot het succes van den avond bij droeg en de organiste gelegenheid schonk de vele kwaliteiten van dit schoone instru ment te doen schitteren. Aan het etnd van het concert was de eere voorzitter wethouder W. Warnaar aller tolk toen hy een welsprekend woord Direc teur en leden dank bracht, daarbij het suc ces op het concours van 1933 in herinnering brengen en in het juiste licht stellen. Het is niet zoo moeilijk om van sport tot sport omhoog te klimmen, als wel om zich nu op de hogste sport te handhaven. Mocht dit laatste evenwel voor 1934 niet mogelijk blij ken, onze sympathie zal er niet minder om zijn, daar wij weten, idus spr., dat er met ernst en toewijding gestudeerd wordt. Personalia. Geslaagd zijn voor het diploma Machineschrijven de volgende leer lingen van dc De Visscherschool: de jonge dames A. Bergman Wd., A. Bruinsma, A. v. d. Berg en de heeren A. van Breda en W. van der Meer Jzn. Geboren: Gerda dochter van P. Cig- gaar en G. Dannijs. Overleden: Cornelia Cathrina Kra mer. Ondertrouwd: P. G. M. Gouverneur 29 jaar en M. E. Deene 24 jaar J. Steen voorden 25 jaar en J. P. Schrama 31 jaar. Getrouwd: P. G. Loos 27 jaar en F. Katter.berg 23 jaar. Gevestigd: C. W. le Clerq en gezin Rusthoflaan 9 van Rotterdam. Vertrokken: C. J. Bouwmeester, H. Baderstraat 23, naar Noord wij kerhout. WARMOND. Bekroond. Warmonds fanfare behaalde op het intern, muziekconcours te Rotter dam in de eerste afdeeling een 2en prijs met 460 punten. NOORDWIJK. Personalia. Door B. en \v. Is de aan stelling van den heer W. Augustinus als hulp-incasseerder bij den kassier der be drijven verlengd tot 1 April 1934. Door B. en W. is benoemd tot stoker van de centrale verwarming van de open bare school de heer de Groot, zulks voor het jaar 1934. Gementeraad. Naar wij vernemen is de vergadering van den raad, waarin de begrooting zou worde nbehandeld en die was bepaald op Vrijdag 29 December, als gevolg van verschillende omstandigheden tot nader order uitgesteld. Bezuiniging. Naar wij vernemen zijn B. en W. voornemens aan den raad voor te stellen het stenografisch raadsversiag op te heffen en dit verslag weer door eigen personeel te laten maken. Gemeentelijke Aankondigingen. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeehe kennis, dat het plan van uit breiding der gemeente Leiden, vastgesteld bij Raadsbesluit van 6\Noveitiber 1933, als mede het bij Raadsbesluit „van denzelfden datum vastgestelde' fplan'tqt herziening van het bij Raadsbesluit van;i8 April 1907 vastgestelde plan van uitbreiding voor déze gemeente, ter gemeente-secretarie,^ Bree- straat 125, met ingang van 29/£5ecember 1933 gedurende 14 dagen v<}pf een ieder ter inzage is nedergelegd. S Binnen 6 weken na afloop van dien ter mijn kunnen belanghebbenden, die zich met bezwaren tot den gemeenteraad heb ben gewend, bij Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland bezwaren tegen het plan indienen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Leiden, 28 December 1933. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. de wed. E. van Velzen om vergunning tot het oprichten van een brood- en koekbak- kery in het perceel Haarlemmerstraat No. 25, kad. bekend Sectie K. No. 2706 en b. G. Filippo om vergunn ng ;t<)t het oprich ten van een inrichting véof het bewer ken, rooken en zouten van Vleesch in het perceel Haarlemmerstraat ÏNo. 252, kad. bekend Sectie H. No. 3486, is verdaagd. A. VAN DE SANDS' BAKHUYZEN. Burgemeester. J. A. VAN DER STOK, Lo.-Secretaris. Leiden, 28 December 1933. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Uitvoering „Prinses Zonne straal",.. Leidsche. Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Woensdag 27 tot en met Zondag 31 Dec. a.s. waarge nomen door apotheek W. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594. MaandaglJan. 1934 (Nieuwjaarsdag) nemen waar de apotheke i: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, en D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406. - Door Burgemeester en Wethouders wordt in de begrooting 1934 aan den raad voorgesteld de volgende subsidies te ver lagen: Kosten van het maken van reclame van ƒ1100 tot ƒ575. Subsidie aan de Ned. Ver. tot bevordering van arbeid voor on volwaardige arbeidskrachten van ƒ50 tot ƒ25. Subsidie aan de Noordwijksche wijk verpleging en aan het Wit Gele Kruis van 200 tot 150. Subsidie aan t' Groene Kruis en aan het Wit Gele Kruis voor bestrij ding van de tuberculose van 15 cent per inwoner tot 111/4 cent per inwoner of van 1630.05 tot 1236.30. Subsidie aan bewaar scholen van ƒ6 per leerling tot ƒ4 per leerling of van 2910 tot 2040. Subsidie aan naaischolen van ƒ7.50 per leerling voor den dagcursus en van 6 per leerling voor den avondcursus te vermin leren met 25 pet. of van 285 tot 238.50. Subsidie aan muziekcorpsen te verlagen van 50 per corps tot 25 per corps of voor 3 corp sen van 150 tot ƒ75. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. DE INBRAAK BIJ DEN GEMEENTE ONTVANGER TE NAALDWIJK. Beide verdachten vrijgesproken. De Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 48-jarigen chauffeur A. J. D., ged. en den 30-jarigen koopman A. B., tegen wie door het O.M. resp. 7 jaar en 3 ya jaar gevangenisstraf is geëischt ter zake dat zij in den nacht van 30 Juni op 1 Juli j.l. hebben ingebroken in het kantoor van den Gemeente-Ontvanger te Naaldwijk. De Rechtbank achtte het ten laste geleg de niet bewezen en sprak beide verdachten vrij, met bevel tot invrijheidstelling van den verdachte D. Zooals gemeld, werd de verdachte B. reeds op de terechtzitting van 14 dezer op vrije voeten gesteld. Wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld (de aanrijding op 12 Juni j.L op den Hoogen Rijndijk te Zoe- terwoude, waarbij den motorrijder G. v. d. W. het linkerbeen werd afgereden) werd G. C. R., te Den Haag veroordeeld tot 1000 boete, subs. 100 dagen. DE AANRIJDING TE SASSENHEIM. De Haagsche rechtbank had R. F. S. we gens het veroorzaken van dood door schuld (de aanrijding te Sassenheim in Sep tember J.l., waarby een jongeman zekére R. werd gedood) veroordeeld tot 2 maan den hechtenis. Het Haagsche gerechtshof vernietigde dit vonnis en veroordeelde S. tot 6 weken hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2