NIEUWJAARS- AD VERTENTIËN NIEUWJAARSWENSCH ZATERDAG 23 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Tot en met 28 Decembe1* a.s. is de gelegenheid opengesteld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 30 December den gebruikelijker! Nieuwjaarsgroet te plaatsen. De prijzen dezer Adver tentiën zijn a contant 14 regelsf0.50 5-8 1.— 9—12 1.50 13—16 2.— DE ADMINISTRATIE Ondcrgeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 30 December van „De Leidscke Courant', Papengracht32, Leiden S.v.p. duidelijk met potlood invullen LISSE. Tooneelvereeniging „Nut en Genoegen". Gisteravond hield de R. K. Tooneelver eeniging „Nut en Genoegen" haar leden vergadering in de bovenzaal van den R. K. Volksbond. De voorz., de heer J. C. v. Rui ten, heette allen van harte welkom. Spr. sloeg een terugblik op de herdenking van het 37-jarig bestaan, hetgeen een succes avond geworden is, ook wat betreft het fi- nantieele gedeelte. Vol lof was het bestuur voor de wijze waarop spelers en speelsters zich van hunne taak hebben gekweten in het mooie tooneelspel „De Gerechtigheid Gods". Een heropvoering daarvan moest plaats vinden. Tevens was het een beste avond voor de kas. Wat betreft de drie ge houden concours-avonden, deze zijn ge slaagd, doch wat het spel betrof: dit was zeer zwak. De voorz. deed een beroep op de leden, de hun opgelegde functie tijdens de komende concours-avonden te vervul len. Hierna volgde contributiebetaling, wat, gezien de groote werkloosheid onder de leden, geen groote inkomsten gaf. Aan ie orde is rolverdeeling, van twee stukjes, ge titeld „Een Kerst-avond", „Twee oude vrijers" en „Het gelukje". Hierna had stem ming plaats over een nieuw lid, dat aan genomen werd. Aan de orde is bespreking feestavond. De heer H. Elf ring zag liever, dat het bestuur eens besprak om in de a.s. zomer een dag gezamenlijk uit te gaan. Rondvraag. De heer Koelewijn zegt, dat deze week het archief der Vereen, is op- geJtnapt; er zijn 1197 boeken aanwezig te gen een waarde van 993.25, alles tegen den halven prijs berekend. Nu vraagt spr. hoe hoog deze boeken zijn verzekerd. De voorz. zegt dit te onderzoeken en dankt de heeren voor de werkzaamheden. De voorz. zegt, dat het plan is Zondag 11 Febr. a.s. weder om „De gerechtigheid Gods" op te voeren, dit in verband met het laatste succes en -ie vele aanvragen. De heer Elfring zegt, dat het bestuur in overweging moet nemen, met de a.s. concoursavonden niet te veel kaarten te verkoopen, in verband met de beschikbare ruimte. Het bestuur van den R. K. Volksbond zal daar tevens rekening mede houden. Niets meer aan de orde zijn de, sloot de voorz. met een woord van dank voor de aangename besprekingen deze vergadering met den chr. groet. Z.H. Bond voor Kleine Kweekers. Gisteravond hield de afdeeling van den Z.H. Bond voor Kleine Kweekers een le denvergadering in café „De Beurs" onder presidium van de nheer J. H. Hageman. De opkomst was tamelijk goed. Met een woord van welkom opende de voorzitter de vergadering en wees op de urgentie van trouw vergaderingbezoek, opdat men met elkaar de belangen kan bespreken. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Aan de orde is voorts verkiezing van af gevaardigden naar de Algem. Vergadering, welke zal worden gehouden op Donderdag 25 Januari. Alvorens hiertoe over te gaan, vestigde de heer C. v. d. Laan er de aan dacht op, dat het hoofdbestuur had beslo ten als haar bondsorgaan te nemen de Hobaho, zonder het bestuur der afdeeling Lisse daarin te kennen. Bij stemming werden als afgevaardigden gekozen de heeren C. v. d. Laan, bestuurslid en H. v. Voorst, terwijl de voorz. ambtshalve afge vaardigde is. Vervolgens had de stemming plaats voor candidaten voor het hoofdbe stuur. Gekozen werden de heeren P. v. d. Nouland, Voorhout, M. Braun, Noord wij- kerhout, A. H. de Bekker, Voorhout J. Hoogstraten, Wassenaar, C. Carol, Hille- gom, K. Oudshoorn, Sassenheim, C. v. d. Klauw, Lisserbroek, J. H. Hageman, Lisse en B. Molenaar, Breezand (N.H.) De voorz. deelde- mede, dat het bestuur een onderhoud had gehad met den bur gemeester teneinde steun te verkrijgen. Eerstens was gevraagd om goedkoope bo ter en regeeringsvleesch voor de leden en vervolgens geldelijken steun. Hadden we het bij het eerste gelaten, had men mis schien dit wel gedaan gekregen, doch toen men sprak over geld, moesten B. en W. daarover eerst den Raad hooren. Op een vraag van den burgemeester, of het te doen v/as om een crediet, had het bestuur ge antwoord, dat ze niet voor credietver- strekking was, aangezien men bevreesd was, dat men omtrent den tijd van terugbeta ling financieele daartoe niet in staat zou zijn. Enkele leden vroegen of er kans zou zijn crediet te verkrijgen op lange termijn, waarop de voorzitter antwoordt, dat we dat een vorig jaar hebben geprobeerd, doch daartoe was het gemeentebestuur niet te vinden. Na de stemming voor hoofdbe stuursleden adviseerde de bondsvoorzitter, de heer P. v. d. Nouland, den afgevaardig den voor de stemming van het hoofdbe stuur een vrij mandaat te geven, omdat de leden der jonge afdeeling Lisse niet met de capaciteiten van de verschillende can didaten op de hoogte is of kan zijn. Hij adviseerde de candidaten, welke door de vergadering van voorzitters zijn geadvi seerd, alhoewel hij toegaf dat het de af deeling Lisse daar enkele namen aan kan toevoegen. Over dit punt werd nog lang en breed gediscussieerd, waarna tenslotte werd besloten den afgevaardigden een vrij mandaat te geven. Hierna besprak de heer v. d. Nouland de credietverstrekking, waar- .bij hij de leden in twee soorten moest verdeelen, n.l. zij die zich niet zelfstandig kunnen helpen en moeten worden gehol pen op gelijken voet met werklooze arbei ders, en zij welke met een kraamcrediet zijn geholpen. Hy wees er daarbij op, dat ook in deze de aanhouder wint Er zijn ge meenten waar de kleine kweekers door de gemeenten via het armbestuur en diaconie gesteund worden. Voorop staat, dat we op een breeder standpunt staan dan de ar beiders, al hebben we het op 't oogenblik minder. Wat het kraamcrediet betreft zei spreker, dat hij altijd heeft geadviseerd het bedrijf bij de gemeente onder te brengen. In Voorhout b.v. werkt dat vrij goed, waar het dan gaat via de Raiffeisenbank, met de pemeente als borg. Spr. deed uitkomen, het in 't belang is van de gezamenlijke Rkers, dat we onze verplichtingen zoo j w mogelijk nakomen. De kraamcre- dieten worden altijd en overal maar voor één jaar verstrekt. Een volgend jaar krij gen we crediet op de ingeleverde nota's. Elk jaar moet dat crediet gecontinueerd worden, zoodat een crediet wel tien of twaalf jaar kan loopen. Spr. wilde hier door illustreeren, dat men niet zoo be vreesd behoeft te zijn voor een crediet op korten termijn. Een crediet van de ge meente heeft dit voordeel, dat men nim mer beslag kan leggen op onze bollen- kraam, zoodat, als weer betere tijden aan breken, wij toch onze bollenkraam nog hebben behouden. Na deze glasheldere uit eenzetting werden aan den heer v. d. Nou land nog enkele vragen gesteld en door hem afdoende beantwoord. De voorz. merkte na deze uiteenzetting op, dat de afdeeling Lissie hierdoor een anderen kijk op het kraamcrediet gekre gen heeft en hii meende wel te kunnen concludeeren. dat het op dezen grond voor ons aanvaardvaar is. Alsnu was aan de orde de vraag of de afdeeling Lisse kan meegaan met het hoofdbestuur om een gedeelte van het weekblad de „Hobaho" te reserveeren voor den Eond v. Kleine Kweekers met de verplichting, dat elk lid daar zich op abonneert. Verschillende stemmen gingen hier tegen op; men zag liever, dat de leden verplicht werden lid te worden van het H. B. G., omdat wij als kleine kweekers daar in thuis behooren en daar is voor den kleinen man iets te berei ken. De heer v. d. Nouland diende de te genstanders van antwoord, waarbij hij deed uitkomen, dat het H. B. G. tot heden met den Bond v. Kleine Kweekers heeft meegewerkt. De leden van de afdeeling Lisse kon spreker echter niet begrijpen, want als zy dan zulke voorstanders zijn van het H. B. G„ waarvoor komen ze dan in den Bond v. Kleine Kweekers? In een kernachtig betoog zette spr. uiteen, dat we door het H. B. G. absoluut niet geholpen worden. Wel is er na een jaar werken door onzen Bond toenadering merkbaar. De le den moeten niet meenen, dat het Kwee kersblad of Bloembollencultuur artikelen zullen opnemen, waardoor wij onze belan gen wenschen te behartigen. Geheel an ders is dit met een blad als „Hobaho". Wij kunnen in dat blad onze belangen bespre ken, zonder dat we ons behoeven te be moeien met de interne aangelegenheden van dat instituut. Tot in het oneindige werd daarover ge discussieerd en tenslotte met 29 stemmen voor en 10 tegen aangenomen. Het liep intusschen naar elf uur, toen de voorz. deze belangrijke vergadering met een dankwoord sloot. KATWIJK AAN ZEE Ontduiking vleeschkeuringsdienst. De politie was er van op de hoogte gekomen dat er in de gemeente vleesch werd ver kocht dat niet de vereischte stempels van den vleeschkeuringsdienst droeg. Dat er dus frauduleuze slachtingen moesten plaats hebben. Na onderzoek is het de politie ge lukt bij meerdere slagers dergelijk onge keurd vleesch aan te treffen. Gebleken is dat de voornaamste bron was te vinden bij den slager A. M. tegen wien wegens ontduikingen van verschillende voorschrif ten meerdere processen-verbaal zijn opge maakt. Er is bij meerdere slagers onge keurd vleesch in beslag genomen. OEGSTGEEST Diefstal. Ten nadeele van den veehou der Z. alhier is uit de weide een schaap ontvreemd. Vermoedelijk is dit in den nacht gebeurd. De politie heeft de zaak in onderzoek- Mond- en klauwzeer. Bij den veehou der J. U. is onder zijn vee, in de stal het mond- en klauwzeer uitgebroken. De daar voor voorgeschreven kenteekenen zijn van gemeentewege geplaatst. Baldadigheid. In het clubhuis van de Sportclub Vroom en Dreesman, is door onbekenden een nachtelijk bezoek ge bracht, waarbij de deuren en ramen zijn vernield. Door de politie wordt een onder zoek ingesteld. TER-AAR. Een pracht Kerstuitvoering. Evenals voorgaande jaren zal de St. Lidwinaver- eeniging den 2en Kerstdag een uitvoering organiseer en ten bate van de arme men- schen. Wij hebben het programma gezien, het is rijk beladen. Het hoofdstuk wat de dames voor het voetlicht zullen brengen is „Om het Kind", e endrama in 4 bedrij ven door Pater Adrianus. Vernomen heb bende, dat de rollen in goede handen zijn, twijfelen wij geen moment dat deze uit voering iets schoons zal worden. Voor hen, die graag een paar kluchtstukjes zien, kun nen genieten van „Kaviaar", een blijspel. Met nog eenige liedjes en declamaties zal deze avond wel goed gevuld zijn. Wij raden de Parochianen aan, een bezoek tebrengen, den 2en Kerstdag aan deze lief dadigheidsuitvoering. Tevens helpen zij dan het goede doel steunen. Het bestuur van de Lidwinaver. staat gewis voor groote zor gen. Trachten wij haar taak te helpen ver lichten. Dit doen wij als we naar de uit voering komen. De entree is zoo laag ge- stled, dat deze voor weinigen een bezwaar kan zijn om niet te komen. Wij verwachten een stampvolle zaal. Denkt er aan, er wordt maar één avond gegeven. Haast U, om spoe dig een kaart te krijgen. Graal wacht. Zaterdag a.s. om 8 uur declamatie-club voor afd. 1 en 2. Zondag uit de Hoogmis club voor de meisjes van 1315 jaar. 's Middags na het Lof voor de meisjes van 1517 jaar. Om 3.45 club voor de grooten. Van 4.30 tot 5 uur Inwijdings cursus. Mogen we ook nog eens namens het Be stuur van de Graalwacht, afd. financiën, de leden krachtig aansporen tot het beta len. Waarom de een altijd trouw betalend lid, en ander altijd achteraankomend. Denk er om, je betaalt om je eigen beweging in stand te houden. Aan alle Graalleden vast een heel Zalig Kerstfeest. Excelsior. SASSENHEIM Kindertoeslagfonds. Gisteravond werd in het K.S.A.-gebouw door de drie orga nisaties uitgekeerd aan 40 gezinnen een bedrag van ƒ653. Stand van de werkloosheid. Op 18 December stonden ingeschreven 415 werk- loozen, waarvan 231 gehuwden en 184 on- gehuwden. Op denzelfden datum van het vorig jaar waren deze cijfers resp. 290, waarvan 163 geh. en 127 ongeh. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN Ijsbaan. In hotel „Centraal" had gis teravond een vrij druk bezochte vergade ring plaats, teneinde te komen tot de op richting van een vereeniging, die zich ten doel stelt den aanleg en exploitatie van een ijsbaan. De bijeenkomst stond onder lei ding van den heer ir. J. D. Waardenburg, die na de aanwezigen welkom te hebben gehee^ten, uitvoerig het doel van deze bij eenkomst uiteenzette. Na deze uitzetting waren de aanwezigen in de gelegnheid tot het stellen van vragen. De vraag of men de eventueel aan te leggen baan ook des Zondags geopend zou hebben, was wel een der belangrijkste besprekingen. De voor stellen van de voorlopoige commissie wa ren dienaangaande van dien aard, dat alle groepen der bevolking er door bevredigd waren. Begin Januari a.s. zal de voorloo- pige commissie die de verdere plannen tot oprichting zal uitwerken, een definitieve oprichtingsvergadering utschrijven. Voor- loopig gaven zich ter vergadering een 75- i tal personen der te vormen vereeniging zich als lid of donateur op. Het plan be staat een ijsbaan aan te leggen van plm. 200 M. lang en plm. 75 M. breed, benevens de plaatsing van een muziek- en consump tietent en de baan bij avond te doen ver lichten. Schietoefeningen Bijz. Vrijw. Landstorm. Naar wij uit goede bron vernemen is er thans groote zekerheid dat zal worden over gegaan tot den bouw van een modern lo kaal met 7 banen, bestuurskamer, cantine, telefoon, centrale-verwarming, verband- trommel, E.H.B.O., lees- en schrAfgelegen heid, enz. In verband hiermede zijn de schietoefeningen van de B.V.L. tot den len Zaterdag in Maart zijnde de waarschijn lijke datum van opening gestaakt. Van de zijde van Burgerlijke en Militaire auto riteiten is de volle medewerking reeds ver kregen. Het lokaal zal ook aan Burgerwacht en Vooroefeningen tegen bijzondere con dities kunnen worden aangeboden. Binnen kort hopen we meerdere'gegevens te ver strekken. Het ligt o.a. in de bedoeling in Maart a.s. een 6 weeksche inter-provinciale schietwedstrijd op K.S.O. te organiseeren. Schietvereeniging. Naar wij uit goede bron vernemen is in oprichting een nieuwe schietvereeniging, genaamd „Door Oefe ning Beter" (D.O.B.) Het voorloopig be stuur heeft plannen reeds in Januari a.s. een oprichtingsvergadering uit te schrijven. Wij hopen belangstellenden tegen dien tijd nader te kunnen inlichten. Geboren: Willem Jan Louis, z. v. E. D. Lodder en E. J. Blok Jannigje, d. v. J. Oskamp en Francina Meerveld. Wil- lempje, d. v. A. van der Kwaak en Mar- garetha H. den Ouden. Antoon, z. v. C. Westerhoud en C. H. Boon. Maarten, z. v. Jan Angenent en H. Fokker. Jan, z. v. J. van der Schee en K. van Dam. Hen- dricus, z. v. J. Schonewille en J. PoL Adriana Cornelia, d. v. F. J. Binken en C. rit Willem de Jong en Maria van Toor. -— Helena Ida Louise, d. v. G. W. de Jong en M. N. Goebel. Arnolda Theo dora, d. v. Th. W. van Leeuwen en Johan na Loffeld. Overleden: Lysje van Klaveren, oud 85 jaren, weduwe van Johannes Horsman. Nicolaas de Goede, oud 44 jaren. So phia Petronella Feeterse, oud 76 jaren. Johannes Wilhelmus Zonneveld, oud 87 jaren, weduwnaar van Theresia Maria Timp. Marinus van Veen, oud 6 jaren. Hendrik Bogaard, oud 83 jaren, weduw naar van Maria van den Heuvel. Catha- rina van Stijn, oud 74 jaren, echtgenoote van Petrus Quirinus Suijkerland. Bre- getta Gerdina Verkade, oud 62 jaren echt genoote van Frans Lamfers. Gehuwd: Adriaan Cornelis van Muis winkel, oud 21 jaren en Cornelia Maria Humme, oud 22 jaren. Elbertus Frans Kruisifikx, oud 27 jaren en Wilhelina Bonte, oud 27 jaren. Ingekomen: Cornelia Bremer, Lin- denhmovenstr. 37, van Hazerswoude. Vertrokken: Arie de Wildt, naar Reeuwyk; Joannes B. de Meijer, naar Win terswijk; Elizabeth Dongelmans, naar 's-Gravenhage. BOSKOOP. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te zal Vrijd-tg 29 December 1933, des avonds l te zeven uur in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeenkomen. Agenda: 1. Opening, trekking van num mer voor stemming en rondvraag; 2. Vast stelling van de notulen van de vergade ring van 27 November en 1 December 1933; 3. Ingekomen stukken; 4. Mededeelingen; 5. Voorstel tot vaststelling van een pen sioensgrondslag; 6. Voorstel tot het ver- leenen van eervol ontslag aan den heer P. A. Colijn, als ambtenaar van den Bur gerlijken stand dezer gemeente en tot het vervullen van deze vacature; 7. Voorstel tot herziening van de verordening, rege lende de verdeeling van werkzaamheden tusschen de verschillende ambtenaren van den Burgerlijken stand; 8. Voorstel tot be noeming van een lid der raadscommissie voor onderzoek van rekeningen en begroo tingen; 9. Voorstel tot benoeming van een gedelegeerde der gemeente in de Badhuis commissie; 10. Voorstel tot benoeming van een lid van het stembureau III; 11. Voor stel tot het verleenen van een crediet voor de verandering van de centrale verwar ming in de Rijkstuinbouwschool; 12. Voor stel in verband met de wet van 25 October 1933, tot heffing van een omzetbelasting; 13. Voorstel tot onderhandsche verhuring- van een gedeelte van het voormalig ge meentehuis; 14. Voorstel tot wijziging van de begrootingen voor het dienstjaar 1934; 15. Voorstel tot verkoop van grond; 16. Rondvraag. Aanbesteding. Naar wij uit betrouw baren bron vernemen, zal de aanbesteding van het Station Boskoop en Waddinxveen der in aanleg zijnde spoorlijn en die van het permanente Tentoonstellingsgebouw te Boskoop op Donderdag 28 December 1933 plaats hebben. BODEGRAVEN. Bouwen. Door B. en W. is aan A. Hen- sen vergunning verleend tot verbouw van een woonhuis van T. Hensen en aan A. Mulckhuyse tot den bouw van een woon huis voor rekening van D. G. van Eyk. Geboren: Hendrika, d. v. G. van Dijk en M. de Lelij. Arentje Cornelia, d. v. T. Domburg en S. C. van Leeuwen. Overleden: P. Batelaan, 74 jr. m.; M. Schouten 72 jr. v., echtgen. van N. Ho- gendoorn. G e v e s t i g d: J. M. A. van Rossum, van Utrecht; W. Pels, van Barwotswaarder. Vertrokken: D. Hoogendoorn, naar Rietveld; K. van Tol, naar Gouda; J. M. Voordouw, naar Zwammerdam; J. hT. Ver- bree en gezin, naar Waarder; J. de Wit en gezin, naar Zwammerdam. HAZERSWOUDE (Rijndijk). IJssportvereeniging. Vrij dagavond werd ten huize van Mej. Wed. Verhaar de jaarvergadering gehouden der IJssportver eeniging, welke gevestigd is te Hazerswoude Rijndyk. 'De voorzitter, de heer C. de Boer, opende deze vergadering. Door den secretaris, den heer J. D. Kort, werd een verslag uitgebracht omtrent den financieel entoestand der vereeniging. De ontvangsten bedroegen plus het voordeelig saldo van voorgaande jaren 533.37, de uit gaven 364.62, zoodat er een batig saldo is van 168.75. De aftredende bestuursleden, de heeren A. A. de Jong erf L. van Bennekom, werden by acclamatie herbenoemd. Aan de rondvraag gekomen zijnde, wer den door enkele leden vragen gesteld, welke naar genoegen door den voorzitter werden beantwoord, waarna de vergade ring, nadat de voorzitter een woord van dank richtte aan den Eedelachtb. Heer Bur gemeester, welke blijk gaf van belangstel ling door op deze vergadering tegenwoor dig te zijn, met een woord van dank werd gesloten. Een heldendaad. Woensdagavond te omstreeks half 12 werden de bewoners van den timmerman J. B., wonende aan den Hooen Rijndijk, opgeschrikt, doordat in de woonkamer aan den kant van het Jaagpad uit baldadigheid een groote ruit werd inge slagen. De zoon des huizes, H. B. geheeten, be gaf zich onmiddellijk naar buiten, waar door blijkbaar de dader geen voldoende gelegenheid meer had om te vluchten, zoo dat hy door H. B. werd aangetroffen ach ter een schutting langs het Jaagpad. De dader, zekeren Ant. K., manufacturier, eveneens wonende aan den H. Rijndyk, werd door H. B. gegrepen en na een korte worsteling aan de in de nabijheid wonen den veldwachter overgeleverd, waarna hij na een streng verhoor, zijn „heldendaad" bekende. Zijn vriend, zekeren W. v. K., uit Kou dekerk, die inmiddels de vlucht had geno men, werd nog dienzelfden nacht van zyn bed gelicht. Tegen den vernieler is proces verbaal opgemaakt HAZERSWOUDE (Groenendijk). „St. Deus Dedit". Deze dagen werd ten huize van den heer D. G. v. d. Voort de algemeene jaarvergadering gehouden van den R. K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit". Na opening door den voorzitter met den Chr. groet en een woord van welkom aan de aanwezigen, betreurde hij de slechte op komst der leden op de jaarvergadering. Vervolgens werden de notulen en het jaarverslag door den secretaris voorgele zen en onder dank goedgekeurd. De penningmeester sloot zijn verslag met een batig saldo; ook aan deze functionaris werd een woord van dank gericht voor zyn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren S. Jansen (voorzitter), P. Groen (secreta ris) en W. Hoogeveen werden met alge meene stemmen herkozen. Tot kasnazieners voor het jaar 1934 werden benoemd W. Hoogeveen (bestuurslid) G. Wolfers en C. Ammerlaan als leden. Door het bestuur werd medegedeeld, dat zooals gewoonlijk op den eersten Kerstdag een H. Mis zal worden opgedragen tot in tentie der levende en overleden leden der afdeeling. Het bestuur verwacht dan ook dat alle leden in deze H. Mis ter H. Tafel zullen naderen om van God de genade af te smeeken welke wy zoowel op lichamelijk als op geestelijk gebied noodig hebben. Aan de rondvraag gekomen zynde werd de vraag geopperd om indien mogelijk, deze winter een propaganda-avond te or ganiseeren, waar een spreker zal optreden, op welke vergadering alle R. K. Mannen en Jongelingen vrijen toegang zullen heb ben. Deze gestelde vraag zal door het be stuur in overweging genomen worden. Vervolgens sprak de Gee,stel. Adviseur nog een opwekkend woord tot de aanwezi- gen.den wensch uitende dat toch vooral al len trouwe leden mogen zyn en blijven der organisatie en er vooral op wijzende om in deze benarde tijden de eenheid te bewaren, want dit alleen kan vrede brengen. Waarna sluiting op de geowne wijze. HAZERSWOUDE Geboren; Anna Petronella Maria d. van J. van der Haas en G. van Velzen. Leonardus Theodorus z. van A. J. van Mil en J. M. Olyerhoek Hermanus Cornelis Johannes z. van H. H. Straver en M. van Amsterdam Dirkje d. van C. van Aalst en N. van Zekveld Johanna Theodora a. van M. Kiekens en J. van Hoesel Heiltje Willemijntje d. van W. M. van Dorp en H. Qualm Marigje d. van J. Koetsier en Chr. Stam Jan z. van E. W. Baerveldt en W. van Sti Overleden: Margaretha Veelenturfl 76 j. wed. van A. D. Kempen. KOUDEKERK. Bazar. De bazar, welke georganiseerd wordt door een damescomité, ten bate van de Crisis-commissie te dezer plaatse zal vermoedelijk worden gehouden in de twee de helft van Februari, zoodat degenen, welke hunne medewerking toezegden, be leefd verzocht worden, hunne bijdragen, m welken vorm, uiterlijk in de tweede helft van Januari, aan de bekende adressen in te zenden. Overleden: Hendrik Batelaan 88 j„ weduwn. van A. van der Veer.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6