VELO TAFELBILLIARDS ZATERDAG 23 DECEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 KATWIJK. Vertrokken: T. Geijteman en gezin, naar Noordwijk; J. A. M. v. Anrooy, naar Leiden; J. Tukker, naar Leiden; J. v. Dorp, naar Delft; J. de Jong, naar Noordwijk; C. J. Wouters, naar Rotterdam; A. Ooster- lee, naar Valkenburg; L. Kwakkenbos, naar Kamerik; W. v. Duyn, naar Rijnsburg; J. H. Dekker, naar Noordwijk; M. Pont, naar Amsterdam. Gevestigd: P. de Koe, Weeshuisstr. 2; F. Huisman, Overrijn 7; A. E. Klinken berg, Zeehospitium; J. A. M. Vermeer, Dwarsstraat; H. C. C. Schade, Overrijn 7; C. J. Grauw, Meerburgstr. 16; T. v. d. Werf, Comm. deurspad 18; L. de Haan, Zeeweg 26 a; G. v. Dorth, Zeeweg 26a; A. K. Hoek stra, Zeeweg 26a. LISSE. Retraitefonds „St. Ignatius". Donder dagavond hield het Retraite-Spaarfonds „St. Ignatius" zijn jaarvergadering onder presidium van den heer S. Langelaan. De opkomst was best. Met den Chr. groet open de de voorzitter de vergadering en heette allen welkom, waarna de notulen werden gelezen en vastgesteld. Wegens ziekte van den secretaris moest het jaarverslag achterwege blijven. Uit het finantieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat naast een ontvangst van 674.95 een uitgave viel te boeken van 658.90, alzoo een voordeelig saldo van 16.05. De bescheiden waren door den Geestel. Adviseur en den voorzitter gecon troleerd en in orde bevonden, weshalve den penningmeester werd dank gebracht. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende heer en L. v. Dijk en J. P. de Koning bij enkele candidaatstelling wer den herkozen. Wegens het bedanken van den heer A. v. d. Berg was er een vacature. De voorzitter wees op de wenschelijkheid om in deze vacature te voorzien met een lid van de H. Engelbewaarders. In de va- cature-v. d. Berg werd bij enkele candi daatstelling gekozen de heer G. v. Wijn gaarden terwijl in een oude vacature van het vorig jaar werd gekozen de. heer H. Grimbergen uit de parochie van de H. En gelbewaarders. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den zeereerw. Pater Hennekes van het Re traitehuis „St. Clemens" te Noordwijker- hout welke als onderwerp had gekozen „Le vensvernieuwing". In een kernachtig be toog zette spreker uiteen dat het Katho lieke geloof verzwakt omdat het niet goed beleefd wordt. Als we als echte Katholieken willen leven moeten we den strijden daar voor niet schuwen. Allereerst is noodig, zei de gewijde spreker, zelfkennis. Wij moe ten ons zelve leeren kennen, dan kunnen we ons zeiven verbeteren. Wij moeten in ons H. Geloof mannen zijn uit één stuk. Vervolgens is noodig dat we zijn leeken- apostelen want het mag ons, als we zelf goed katholiek leven ,niet onverschillig zijn, dat duizenden broeders onder ons te zwak zijn om in 't geloof op eigen beenen te staan. Hoe komen we tot dien zelfken nis, opdat we tot apostelen uitgroeien? Waar kunt ge eens rustig nadenken, waar eens tot U zelf komen. Daar is maar een plaats voor: het Retraitehuis. Daar kunt ge eens diep in uw eigen ziel kijken. In die gewijde stilte kunt ge God tot Uw hart hooren spreken. Daar vindt ge de midde len welke ge noodig hebt om als echte overtuigde Katholieken te leven. Spreker spoorde krachtig aan een retraite te hou den, dan is hij er van overtuigd, als we de retraite goed houden, we het besluit ma ken dat zoo mogelyk jaarlijksch te her nieuwen en dan, aldus spreker, staat het voor mij vast, dat ge eerstens zelf uw ge loof goed beleefd, doch ook als echte lee- kenapostelen in uw plaats terugkomt. Spreker vondt een aandachtig gehoor. De voorzitter dankte den zeereerw. Pater voor zijn mooie rede en hij hoopte, dat de retraite voor gehuwden van 20 tot 23 Janu ari overvol moge zijn. Hierna werden zes retraitekaarten gratis onder de aanwezigen verloot. De voorzitter feliciteerde de geluk kigen en hij hoopte dat ze een vruchtbare retraite zullen meemaken. Hierna was er gelegenheid zich op te geven, waarbij de voorzitter aanspoorde te zorgen dat deze retraite minstens even vol moge zijn. Na de rondvraag werd de vergadering met dén Chr. groet gesloten. NOORDWIJKERHOUT. De werkloosheid. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier staan thans als zijnde geheel werkloos ingeschreven 408 landarbeiders, 7 opperlieden, 12 tim merlieden, 7 metselaars, 1 mandenmaker, 1 reiziger, 4 betonwerkers, 1 kistenmaker, 1 voeger, 1 monteur, 1 smid, 1 fabrieksar beider, 2 transportarbeiders, 1 schilder. Een waaghals. Het zoontje van den heer V., alhier, die waarschijnlijk dezer dagen nog niet genoeg had genoten van het ijs, waagde zich op de Schippersvaart, ondanks waarschuwing van zijn kameraad jes. Bijna aan den overkant zijnde brok kelde het ijs plotseling af en de waaghals verdween tot zijn middel in het water. Door het gegil van de andere kinderen kwamen enkele omwonenden toegeloopen en trokken het ventje uit zijn netelige po sitie. Als de waaghals maar geen nadeelige gevolgen van zijn koud bad ondervindt! RIJNSBURG. Bloemenhandel. Ondanks de naderen de Kerstdagen, waarop meestal voor de bloemtrekkers en koopers de hoop gebouwd is, viel het in den handel niet mee. De prij zen waren nog onbevredigend. Voor Schar- let due werd van 0.90 tot 1.40 per 100 betaald. King of the Yellow ging voor 2.80 tot 3.10. Cramoisie Brillant van 1.70 tot 2.40. Blauwe en roode Hyacinthen gin gen voor 5.70 tot 6.10. Idem witte voor 7.60 tot 8.20 per 100. De aanvoer was Se laatste dagen al tamelijk groot. Leiden, HfUegom, Alphen a/d Rijn GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Gisterenmorgen kwam de raad dezer Gemeente in openbare vergadering bijeen. In de morgen vergadering was de heer Ver- kley met kennisgeving afwezig, des mid dags was de vergadering voltallig. Bij de ingekomen stukken was een ver zoekschrift van den heer Van Zoen, die het woonwagenkamp van drinkwater voorziet en daarvoor vergoeding wenscht, temeer daar de paardenmest die hem naar een on geschreven wet toekomt door anderen „voor zyn neus wordt weggehaald". Van enkele ouders van kinderen van de opgeheven openbare school die beslist geen qhristelijk onderwijs voor hun kinderen wenschen was het verzoek ingekomen om vergoeding van de reiskosten naar Lisse. De wet sohrijft voor, dat deze vergoeding moet gegeven worden wanneer de te bezoe ken school verder dan 5 K.M. van het huis verwijderd is. Voor twee huisgezinnen zou dit verzoek formeel genomen niet ingewil ligd kunnen worden, daar, volgens ka dastrale opmetingen hun huis slechts 4.990 M. van de school verwijderd is. Zij gaven echter voor dat naar Lisse, waaraan zij de voorkeur geven, omdat daarheen de gewezen hoofdonderwijzer van Sassenheim als zoodanig benoemd is, geen behoorlijk voetpad voor de kinderen is. Door meerdere raadsleden wordt gewezen op de openbare scholen te Warmond en Oegstgeest. De Burg. deelt mede, dat met deze beide be trokken scholen reeds is onderhandeld, doch dat geen nieuwe leerlingen kunnen worden toegelaten. Alsnog zal dit onder zocht worden en indien geen bevredigende oplossing is te vinden zal deze zaak aan het Departement worden voorgelegd. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken op het verzoek van de caféhou ders tot verlaging voor de Personeele be lasting voor de biljarten. Dit verzoek is ge grond op het feit, dat deze biljarten bij de uitoefening van het bedrijf behooren. Over het voorstel van den heer Schrama om de grondslag voor deze biljarten van 20.op 15.te brengen, wat voor de gemeente over de 9 betrokken biljarten met de opcenten een belastingderving be tee kent van 135.wordt gestemd. Het ver zoek wordt ingewilligd met 6 tegen 4 stem men, die van de heeren W. Warnaar, A. Warnaar, Speelman en Dannijs. Verleden jaar is op de huurprijzen van weiland een verlaging toegepast van 25 pet. Verzoek tot tweede verlaging werd af gewezen. Het blijkt dat de huurprijs thans staat op 84.per H.A. De huur loopt tot 1937. Tusschen de Burgemeester en de leden van het steuncomtié waren verschillende nota's gewisseld over de steunverleening en armenzorg. De heer Zonneveld en meer deren met hem zijn van meening, dat de indeeling in categoriën zooals thans ge bruikelijk niet juist is. Hij is er voor om alle valide werkloozen gelijk te stellen, on verschillig of zij in aanmerking komen voor de rijkssteun of niet en hen op gelijke voet te behandelen. Daarnaast komt dan de tweede groep die zuiver als armlastigen kunnen worden aangemerkt te staan. Tot nu toe was het zoo, dat de werkloozen die niet onder de Rijkssteun vielen feitelijk ook bij de groep armlastigen waren ingedeeld. Nadat hierover uitvoerig van gedachten is gewisseld, wordt deze nieuwe indeeling met algemeene stemmen aangenomen. In de middagvergadering sprak aller eerst de heer Van Zonneveld over de be voegdheden van het steuncomité t.a.v. de groep armlastigen. Hiervoor is nog steeds geen goede regeling getroffen en het steun- cóhiité wil weten waar men aan toe is. Hij zou er sterk voor zijn, dat het steuncomi té met de diverse armbesturen te doen kreeg en met hen periodiek vergaderde in samenwerking met B. en W. De verzoeken om ondersteuning zouden dan gericht moe ten worden tot de diverse armbesturen, het steuncomité kan fungeeren als commissje van advies, terwijl B. en W. daarbij optre den voor de gemeente-financiën. Een ge heel aparte commissie met eigen bevoegd heden wordt practisch een Burgerljjk Arm bestuur, waartegen veel bezwaren zijn. In verband hiermede brengt wethouder Bader in het midden, dat wethouder War naar een verkeerde voorstelling van zaken heeft gegeven op de vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging, wanneer hy zegt, dat van de pl.m. 6000.voor armenzorg uitgetrokken, hiervan slechts enkele hon derden guldens door de Prot. zijn getou cheerd, terwijl de rest voor het R. K. Arm bestuur zijn besteed. Wethouder Warnaar weerspreekt dit ten stelligste en motiveert zijn houding tot genoegen van zijn collega. Tengevolge van een zeer betreurenswaar dig misverstand is een fout geslopen in het verslag van de bewuste vergadering, waar op de heer Bader is afgegaan. De juiste ver houding is /5.703.60 voor de R.K. en 2.134.40 voor de Protestanten. De heer Verkley c.s. wenscht uitbreiding van de bestaande commissie tot 7 perso nen, en dan verleening van eigen bevoegd heden. Deze meerdere zelfstandigheid zal de snellere afwerking van de loopende za ken ten goede komen. Tenslotte wordt het voorstel van den heer Van Zonneveld aan genomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen de heeren Schrama, Hoogervorst, Verkley, Bisschops en Bader. Hierna zijn aan de orde de Algemeene beschouwingen aan de behandeling van de begrooting voor- De Burgemeester wijst er op, dat reeds op 3 October een begrooting aan de com missie van financiën kon worden aangebo den. Helaas is nadien zooveel in de finan ciën ten ongunste veranderd, o.a. door de vermindering van de subsidie voor werk- loozensteun en vermindering uitkeering fondsbelasting, dat men voor 1934 zit voor een tekort van 27.000.terwijl niets voor onvoorzien is uitgetrokken, waarvoor on der normale omstandigheden 5 pet. van de totaaluitgaven als norm wordt aangenomen. Kwamen voor 1931 aan uitgaven voor 105.voor armenverzorging, 2700. voor steun en ƒ3121.voor bijdragen aan werkloozenkassen, over dit jaar tot 1 Dec. waren deze cijfers resp. 8.321, 61.780 en 6980. Bovendien komen ten laste de ver minderde inkomsten. De heer Speelman vreest vlucht uit de Gemeente wegens de hooge belastingen. Bij een inkomen van 15.000.betaalt men voor opcenten op de fondsbelasting 528. voor Sassenheim 145.voor Oegstgeest en 73.te Warmond. De heer Van Zonneveld, het beleid van B. en W. waardeerende, heeft critiek op de wijze waarop door het college van B. en W., dat te dien opzichte niet eenstem mig was, de voorbereiding voor de salaris verlaging in verband met deze begrooting is ter hand genomen. Deze verlaging is noodzakelijk, doch waarom moet het ini tiatief daartoe van de Gemeenteraad uit gaan? Ook de Gemeente moet naar een la- geren levensstandaard. De heer Verkley: hoewel ook van mee ning, dat deze zaak beter van B. en W. had kunnen uitgaan, wijt deze onbevredigende gang van zaken aan het bestaan van de commissie van financiën. De heer Bisschops acht belastingverhoo- ging vrijwel onmogelijk. Op de uitgaven moet bezuinigd worden, doch de billijkheid mag niet uit het oog verloren worden. De kerkbesturen stellen er eer in zelf voor de armlastigen te zorgen, doch gezien het feit, dat een groot deel van de minder gesitueer den R .K. is, komt het R. K. Armbestuur door groote en bijna onoverkomelijke 'moei lijkheden. Moet er bezuinigd worden, dan hebben het bijzonder onderwijs de aan dacht. De heer Van Breda meent, dat steunver leening door den Haar het laatste moet zijn, met het oog op de zelfstandigheid der Ge meente. De uiterste omzichtigheid worde betracht ten opzichte van openbare wer ken. Hoe staat het met de salarissen van Burg., Secr. en Ontvanger en ook den ac countant? Door B. en W. is een bedrag van 12.per leerling aangenomen voor het bijz. onderwijs. Gezien het feit dat dit 20.geweest is zou het daarom niet beter zijn om bij wijze van overgangsmaat regel dit te stellen op 13.50. Verder zou de gemeente in navolging van part, bedrij ven de aflossingen tot 50 pet. kunnen be perken, dat zou een goede stap naar een sluitende begrooting zijn. De heer Schrama betreurt het, dat bij de voorgestelde salarisverlagingen de lagere salarissen percentagegewijze het meest zul len worden getroffen. Hij betreurt de roe- kelooze critiek van de „buitenwacht", die zich daarbij geen rekenschap heeft gege ven van de werkelijkheid. Als er gezegd wordt, dat de gemeente te hoog geleefd heeft, steke men eerst de hand in eigen boe zem. Verder pleit hij voor een algemeen medegevoel met de werkloozen die het zwaarst getroffen worden. De heer A. Wai'naar Jzn.: Dit is de derde begrooting die onder crisisomstandigheden plaats heeft en in onderscheiding met vo rige jaren ziet men eerst nu algemeen de toestand naar waarheid in. Ook hem is de wijze waarop de salarisverlaging voorbe reid is niet naar den zin en hij meent daar in te zien een verflauwing van de kracht van het Gemeentebestuur. Laat de moed niet zinken. Spr. had gaarne gezien, dat de genen, die een salaris genieten waarover de Raad geen beschikking heeft, vrijwillig een offer hadden gebracht. Hij prijst de eensgezindheid en hoopt, dat deze zich ook zal handhaven nu de weg zich in neder- waartsehe lijn beweegt. De heer Dannijs zou ook gaarne zien, dat de Burg. en Secr. en Ontv. vrijwillig een offer brachten. Kan door vermindering van personeel niet bezuinigd worden op de openbare veiligheid? Hij wil niet spre ken van kindertoeslag, maar van kinder- salaris. Het was beter als de toeslag voor ieder kind gelijk was, ongeacht de salaris sen. De heer Hoogervorst betreurt het, dat de lagere salarissen het meest getroffen worden. De mindere man kan met een gul den niet meer doen dan de beter gesitueer den. Wethouder Warnaar wijst op het feit, dat naast de verminderde inkomsten en ver meerderde uitgaven ook nog komt het ge mis aan saldi van vorige jaren, die vroeger de begrooting ten goede kwamen. De wer kelijkheidszin bij de algemeene beschouwin gen heeft hem verheugd. Het beroep op Burgemeester, Secr. en Ontvanger onder streept hij. Moge de energie en ambitie van den Burgemeester onder de drukkende omstandigheden niet verflauwen, die kun nen wij niet missen. Mochten de bestaande commissiën u niet kunnen bekoren, u bent de man toch die de leiding moet blijven geven en zeggen moet hoe het moet. De eenstemmigheid in de boezem van B. en W. bij de voorbehandeling van deze be grooting was niet zooals andere jaren. Ge zien de serieuse samenstelling van de be grooting mag nog wel hoop gekoesterd wor den, dat hulp voor het tekort door het Rijk zal geboden worden. Hij meent, dat de steunnormen het laatste moeten zijn waar aan getornd moet worden, gezien de groote nood. Bij beschouwing van de salarissen worde het vergelijkingspunt genomen van uit de particuliere bedrijven. Wethouder Bader dankt ook den Raad voor de welwillende critiek. De heer van Breda moet niet te makkelijk praten over de bezuiniging op de openbare werken. De heer Bader merkte ook op, bij een eerdere gelegenheid, dat het R. K. Armbestuur weliswaar eenigszins onevenwichtig op de gem. fin. mogen drukken, met het bijzon der onderwijs is dat bij de Prot. in nog sterkere mate het geval. De Burgemeester geeft als zijn meening, dat door het feit, dat van de zitting van de comm. van financiën door een verzuim geen verslag aan de betrokken leden werd gezonden, daardoor de behandeling van de salarissen een verkeerde indruk heeft ge maakt. De Burg. betwijfelt sterk of de Re geering met de idee van den heer Van Breda tot halveering van de aflossingen ac- coord zou gaan. De gem.bedrijven zijn mijn „troetelkinderen", omdat daarvoor geen commissiën bestaan. De bijdragen voor het bijzonder onderwijs zyn in de omlig gende gemeenten nog lager dan thans door ons werd voorgesteld. Betreffende de sala rissen van Bur., Secr. en Ontv. kwam een schrijven binnen van Ged. Staten behelzen de op handen zijnde algemeene herziening. Dat wachte men af. Uitbreiding van het politiepersoneel is zelf door den Gemeenteraad gewild. Met het oog op den geregelden nachtdienst is vermindering niet te motiveer en. De tijd brengt mee, dat door de te nemen beslis singen een commissie zich maar moet la ten gelden, vandaar dat men wel eens den indruk krijgt, dat de Burg. minder energiek optreedt. De Burg. is de uitvoerder van de besluiten van B. en W., van den Raad en van de Commissiën, en heeft zich uiteinde lijk bij hun opvattingen aan te passen. Van den Raad mag dan ook evenwel respect verwacht worden voor een overtuiging, ook al staat men daa.-n als Burg. alleen. Hem is niets aangenamer dan hard te werken voor de Gemeente, zonder voldoende admi nistratieve hulp evenwel ontbreekt hem wel eens de ware werklust. Hierna geheime zitting. Voorzetting van de openbare vergadering wordt bepaald op Zaterdagmiddag 2 uur. HILLEGOM. R. K. Kantoor- en Handelsbedienden. Gisteravond hield de afd. Hillegom van den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië" een ledenvergadering in „Flora", die slechts matig bezocht was. Wegens ver hindering van den voorz., leidde de heer C. Seysener, wnd. voorz., de vergadering. Deze opent met den chr. groet en een woord van welkom, zijn spijt uitdrukkend over de te geringe belangstelling. Behalve van den voorz. is bericht van verhindering ingeko men van den penningmeester. De secretaris leest de notulen, die onveranderd worden vastgesteld. Naar aanleiding van een circulaire van het Hoofdbestuur wordt besloten evenals vorig jaar de werklooze leden tegemoet te komen. De vergadering ging accoord met de voorgestelde verhooging der bijdrage werkloozenkas. De voorzitter wees nog maals op de noodzakelijkheid van het ie- gelmatig betalen der contributie en lichtte dit met een sprekend voorbeeld toe. Ver volgens bracht de heer Seijsener als afge vaardigde ter Bondsvergadering uitvoerig verslag uit van die vergadering en van de viering van het zilveren Bondsjubileum. Uit de vergadering werd den afgevaardigde daarvoor dank gebracht, door applaus on derstreept. Na de rondvraag, die van huis- houdelijken aard was, richtte de voorz. en kele woorden tot Kap. Schneiders voor zijn aanwezigheid op deze vergadering. Zyne belangstelling zal zeker niet minder zijn, indien het Z. H. Exc. den Bisschop behaagt, Z.eerw. tot Geestelijk Adviseur te benoe men. Kap. Schneiders dankte voor deze waardeerende woorden en zal gaarne een eventueel Adviseurschap der Vereeniging aanvaarden. Hierna sluiting op de gebrui kelijke wijze. NOORDWIJK. De Kerstgave. Naar wy vernemen wordt in onze gemeente de z.g. Kerstgave voor de werkloozen niet alleen verstrekt aan de werkloozen, maar"ook aan de armen in de gemeente, ook aan die armen, die gesteund worden door de particuliere arm besturen. Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde.'-Wederom vergaderde de afdee- ling Noordwijk en Omstreken in Hotel Royal, onder leiding van den voorzitter, den heer H. de Boer. Na afdoening der gewone huishoudelijke zaken, hield de voorzitter een causerie over de plantenfamilie der Wolfsmeltachtigen of Euphorbiaceeën. Ach tereenvolgens stond hij stil bij de versprei ding dezer planten over de aarde, de aan wezigheid van vergiftig melksap, de zeer merkwaardige bloei wij ze, door teekeningen verduidelijkt, het gebruik ervan in de ge neeskunde en in vroeger meer barbaarsche tijden, door de heksen en toovenaars; alles zeer interessant. Hij gaf deze inleiding om dat de heer Wiecherink zou spreken over een veelgekweekte plant dezer familie nl. Poinsettia pulcherrima, de z.g. Kersster. Tot in de kleinste bijzonderheden gaf de heer Wiecherink de kweekwijze hiervan aan. Omstreeks Kerstfeest moet deze plant bloeien, omdat ze dan zeer gezocht is. Na den bloei wordt de plant een paar cm. boven de wortels afgesneden, vorstvrij be waard onder een tablet ?i de warme kas, zonder begieten dus in rusttoestand. In het laatst van Januari worden de planten op het tablet gebracht, schuinliggend in turf molm, fijne bladaarde; spoedig ontwikkelen zich de oogen en vormen zich spruiten. Deze worden afgesneden en in bosjes bij elkaar in vloeipapier gewikkeld, om het melksap gelegenheid te geven op te drogen. Nu worden ze met bodemwarmte geplant op tablet onder dubbel glas, waar ze weldra binnen drie weken wortelen. Dan worden ze overgeplaatst in stekpotjes, weer warm geplaatst, later verpoot en in bak geplaatst (Juni) zoo dicht mogelijk bij het glas. 't Is een zonneplant en daarom veel gieten en geregeld gieren. Verder gaf de inleider allerlei nuttige wenken, waardoor hij weer eens blijk gaf van zijn groote vakkennis. Hij oogstte dan ook den dank der vergadering door een krachtig applaus en een dankwoord van den voorzitter. Na keuring der bloemen en ver loting daarvan sluit de voorzitter deze laat ste vergadering in 1933, met de beste wen schen voor al de leden en voor de afdeeling en tot ziens in 1934, dat ons meer optimis tisch moge stemmen. WARMOND. GraalhuisZooals wij reeds eerder heb ben medegedeeld, heeft de Graal voor en kele maanden terug haar intrek genomen in het vroegere zusterhuis. Alles is door deze vereeniging in het werk gesteld om, zij het op eenvoudige wijze, het de leden zoo gezellig mogelijk te maken, opdat allen zullen medewerken de vereeniging zoo sterk mogelijk te maken. Het huis staat voor ieder belangstellende ter bezichtiging open en wel op den 2en Kerstdag van 3 tot 5 uur namiddag en slechts tegen een entroe van 5 cent per persoon. Wij twijfelen niet of velen zulen van deze gelegenheid ge bruik maken om eens te gaan zien wat door de Graal tot stand is gebracht. Wij voor ons kunnen een bezoek warm aanbevelen. Vrijwillige Landstorm. Door den heer L. van Noord is eervol ontslag genomen als leider van de Vry willige Landstorm in deze gemeente en is door de plaatselijke afdeeling alhier als zoodanig voorgedra gen aan de Gewestelijke afdeeling de heer W. J. Th. v. Niekerk. Collecte. De tijdens de ysperiode dooi de dames van het Crisis-comité gehouden collecte heeft de som opgebracht van 20.68. Een woord van dank komt toe aan de ijverige collectrices die geen gelegenheid voorbij laten gaan om de kas van het Cri sis-comité te stijven. Gemeenteraad. - De Raad dezer ge meente komt Vrijdag 29 December a.s. in openbare vergadering bijeen ter behande ling van de navolgende agenda: 1. Ingeko men stukken. 2. Benoeming leden der Com missie tot wering van schoolverzuim, zoo mede van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente. 3. Voorstel tot opheffing der O. L. School en intrekking onverplichte uitgaven ten dienste der bijzondere scholen, die geraamd zijn in de begrooting voor 1934. 4. Wijzi ging der gemeente-begrooting dienst 1934, als gevolg van de minder te verwachten rijksbijdrage in de kosten van werkloos heidsvoorziening en uitkeering uit het ge meentefonds. 5. Heffing van 77 opcenten, aldus verhooging met 37 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting voor 1934. 6. Comptabiliteit. 7. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 8. Rondvraag. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 79. Jan zelf ging nu naar een van de dorps herbergen om er te slapen. Hij zocht er één waar hij nog nooit eerder was geweest, want hij hield van een veranderingetje. Hoe verwonderd was hij, toen hij de waard naar zich toe zag komen. Daar heb je warempel Jan de tandarts! hoorde hij hem zeggen. 80. En ja hoor! Het was dezelfde man, wien Jan 's middags zoo goed van zyn kies pijn had afgeholpen. Hé vrouw, roept de waard nu. Kom toch eens gauw hier. Jij had immers ook kiespijn! Hier heb je Jan Rom melzak, die mij vandaag zoo fijn van mijn kies heeft afgeholpen. Moet je hem on! even laten trekken?

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 15