ZATERDAG 23 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. ZALIG KERSTFEEST! Met blijde herinnering aan de missie dagen, welker goede indrukken nog zoo geheel versch in ons geheugen liggen en, dankbaar voor het geestelijk goed in die dagen ontvangen, gaan thans onze ge dachten uit naar de kribbe van Bethlehem. Daar werd geboren thans 1934 jaren geleden, het kleine Kind, de groote Ko ning, het teere Wicht, de machtige Heer- scher, de God van eeuwigheid. Rumoerig was het in Jerusalem, waar heen Maria en Joseph met zoovele ande ren getogen waren, om aan hun plichten te voldoen. Stil was het rondom den een- Szamen stal, waar zij genoodzaakt waren den nacht door te brengen. Doch plotse ling doet zich vanuit de hooge hemelen een machtige jubelzang hooren. De Engelen! Zij scharen zich te zamen, zij aan zij, en het davert over velden en beemden: Ho sanna! Hosanna in excelsis! Vrede op aarde de menschen van goeden wil! Den menschen van goeden wil! Moget gij, vrouwenbondsleden, u allen rekenen kunnen onder deze menschen van goeden wil! Moget gij in breede rijen u scharen achter de engelen om met hen het Hosan na aan den kleinen Jesus te kunnen toe zingen! Moget gij ook allen in oprechte eensgezindheid elkander kunnen toezin gen: Vrede op aarde! En moge verder door uwe liefde die vrede niet alleen onderling gebracht worden, maar moge hij verbreid worden onder allen, de geheele wereld over, zooals Christus Zijn vrede over de geheele wereld wenschte. Want gij, vrou wen, hebt een groote vredeszending te ver vullen, welke God zelf u op duidelijke wijze heeft opgedragen. Gij vrouwen, gij vooral moeders van huisgezinnep, hebt een zware, een zeer verantwoqrdelijke taak. Geen heeft in deze wereld een taak waarder dan de uwe, een zending ver hevener dan de uwe, een plicht verant- woordelijker dan de uwe. Gij zult die taak, die zending, dien plicht vervullen. Maar gij behoeft dit niet alleen te doen. Op bijzondere wijze voorzag God daarin, Zijne hulp blijft u steeds bij. Hij schonk u een bijzondere gave, een bijzondere lief de, waaraan die van geen enkel mensche- lijk schepsel evenaart, de moederliefde. Steunende daarop, alle kracht puttende daaruit, is het u gegeven die zware moe- dertaak, welke God u op de schouders leg de, te vervullen. Door uwe teedere moe derliefde is u voor uw huisgezin geen ar beid te zwaar, geen opofefring te groot. Gij cijfert u zelf weg en leeft voor uw kin deren, voor uw huisgezin. In voor- en te genspoed steeds met een vriendelijk ge zicht wijdt gij u aan uw huisgezin, vervult gij uw plicht, gelijk Maria en Joseph hun plicht vervulden. Hoevele tegenslagen u ook treffen, gij wankelt nooit. Ter eere God werkt gij steeds en gij besteedt er al uw krachten aan om ook in uw kinde ren een echt christelijken geest van liefde te brengen en te behouden. Moge u dit steeds gelukken ,moge met Gods hulp de geest van christelijke liefde in de harten uwer kinderen steeds bestendigd blijven, opdat zij door u en met u mogen brengen, over de aarde liefde, vrede, den vrede door Christus gewild. Dan zult gij uw zware taak niet vergeefs vervuld hebben, dan zult gij in waarheid medegewerkt hebben om dien jubelzang van den Kerstnacht steeds verder te doen klinken: Vrede op aarde: In dien bijzonderen geest wordt u heden door het Bestuur in deze zorgvolle tijden een zalig Kerstfeest toegewenscht. J. M .V. In aansluiting op bovenstaand wordt namens het Bestuur van den Vrouwenbond meegedeeld, dat ieder lid op vertoon van haar lidmaatschapskaart vrije toegang heeft tot deze lezing. Deze gaat uit van „Geloof en Wetenschap" en wordt gehou den op 4 Jan. in den Burcht. Een opwekking om van deze gelegen heid gebruik te maken is dunkt me, ge heel overbodig. We zijn ons bestuur dank baar dat ze ons in staat stelt dezen avond zonder extra kosten, te kunnen meemaken. „SANCTA VERONICA" EN KERSTMIS Het mag als een buitengewoon gelukkig samentreffen beschouwd worden, dat juist heden aan onze vereeniging de gelegen heid geboden is, om u iets naders omtrent onze wijze van werken te kunnen vertellen Is het feitelijk nog wel noodig, u hier omtrent iets te vertellen? Is u het prach tige doel van de vereeniging „Sancta Ve ronica" niet reeds volkomen bekend? Wij wenschten zoo gaarne, dat zulks het geval ware, dat ieder even innig overtuigd was van de noodzakelijkheid en de onmisbaar heid, vooral nu, van ons werk en dat ieder de lust in zich zou voelen ontwaken om met ons mede te werken aan het mooie en zoo hoog noodige liefdewerk, dat door ons verricht wordt. „Stille Armen" Weet gij wel, hoe- velen tegenwooqrdig onder deze droevige benaming te rangschikken zijn? Weet gij, wie alzoo in aanmerking komen om door ons geholpen te worden, als we slechts in -^at waren om te helpen? Als wij u onze registers open zouden leggen om u te too- nen wie en waar wij geholpen hebben, om u te doen zien wat per jaar door onze vereeniging geschonken wordt in gezinnen die door tijdsomstandigheden, ziekten of andere oorzaken niet meer in staat zijn om zich de, meest onontbeerlijke huishoude lijke goederen en de meest noodzakelijke kleedingstukken aan te schaffen, wij twij felen niet of met vol enthousiasme zoudt gij allen ons helpen. Echter mogen en kunnen wij dit niet doen. Ons werk is en blijft geheim. Niemand komt buiten de Presidente en Magazijnmeesteresse ooit te weten, waar de inhoud van onze kast ge bleven is. Geen naam wordt ooit genoemd We weten maar al te goed, dat ons daar- daar een machtig wapen uit de handen genomen is, dat daardoor ons de kans ont nomen is om op daadwerkelijke resulta ten te wijzen, dat daardoor door ons geen reclametrom geroerd kan worden en de velen, die ons zouden kunnen helpen dus niet met sprekende bewijzen gewonnen kunnen worden. Een sprekend bewijs heb ben wij evenwel in handen en dat is ons magazijnboek, dat u bewijzen kan wat en hoeveel er jaarlijks door onze handen gaat om de juiste bestemming te bereiken De dames die ons steeds zoo trouw ter zijde staan, die op al onze zittingen aan wezig zijn en met dezelfde bewonderens waardige ijver de telkens weer ontoereik- bare voorraden helpen aanvullen, zij kun nen mede getuigen, wat er zooal door Sancta Veronica geholpen wordt. Geen ander werk van liefdadigheid verdient thans zoozeer uw steun als dit: steun aan stille armen! Geen missie-arbeid kan he den opwegen tegen dit inlandsche missie werk, dat juist misschien omdat het in eigen kring arbeidt, niet de waardeering ondervindt, die het zoozeer behoeft en verdient. En toch wij veragn zóó weinig van u. De hulp, die we zoo gaarne van u zouden ontvangen is zóó licht, dat niemand haar als te bezwaarlijk zal kunnen verwerpen. Maak voor onze vereeniging per jaar twee kleedingstukken, in overleg natuurlijk met ons bestuur, dat precies weet, wat noodig en wenschelijk is. Is het koopen van de benoodigde stof u te bezwaarlijk, dan verschaft de vereeniging u dit, waar toe elke eerste Donderdag der maand in het St. Vincentius-gebouw zitting gehou den wordt. Katoen, wol en andere stoffen hebben wij in voldoende mate voorhan den, de handen ontbreken ons echter om alles in gebruiksartikelen om te zetten. Uw hulp kan dus bestaan om per jaar minstens twee stuks kleeding te vervaar digen, zoo noodig van de stof, die wij u daarvoor ter beschikking stellen. Kan dit voor één uwer een bezwaar zijn? Wat een heerlijke Kerstgave zou het voor onze vereeniging zijn, als nu een groot aantal uwer ons berichten, dat zij in den vervolge tot onze medewerksters zouden willen behooren. Wat een prach tige voldoening voor ons, maar evenzeer voor u, als door dezen hernieuwden toe vloed van helpsters ons werk in veel grootscher vorm uitgevoerd zal kunnen worden. Wat een voldoening en troost te vens voor de vele huismoeders, die buiten haar schuld in omstandigheden zijn ko men te verke^ren, welke het haar onmo gelijk maken, het noodige te koopen, om linnenkast en kleeding op peil te houden. Voor het voeren onzer actie is echter ook geld noodig. De aankoop van de te verwerken stof en wol eischt per jaar niet onbeduidende sommen. Wij willen er hier tevens op wijzen, dat door ons alles ge kocht wordt in middenstandszaken, omdat wij maar al te dikwijls ondervinden, dat juist onder den middenstand onze steun het allernoodzakelijkste is. Wij bedelen niet om gratis onze grondstoffen te mogen bekomen, wij eischen geen hooge kortin gen, accepteeren natuurlijk dankbaar al les, wat ons uit voller harte geschonken wordt. Dankbaar gedenken we den financieelen steun, die wij hebben mogen ondervinden en door het koopen van de loten der door ons georganiseerde loterij en door uw be zoek aan het tuinfeest, dat wij dezen zo mer op den Burcht gegeven hebben en dat ons een niet onaanzienlijk batig saldo heeft opgeleverd. De kas raakt echter uitgeput. Dringend hebben wij geld noodig om dezen winter voort te kunnen gaan op den ingelsagen weg. Om in ons dreigend tekort te voorzien is aan de stedelijke autoriteiten toestem ming verzocht tot het houden van een bloempjesdag op Zondag 24 Dec. Is het nog noodig u op te wekken tot het koopen van een bloempje ten bate on zer kas? Is een schooner begin van de i Kerstdogen denkbaar, dan door het stor ten van een gave in de kas van een ver eeniging, die zich ten doel stelt, menschen uit uw eigen kring, uit uw eigen omge ving, den zwaren strijd te helpen ver lichten? Denkt eens aan de vele kleinen, die nau welijks voldoende gekleed in de barre koude rond moeten loopen, omdatja, omdat moeder geen kleeren meer koopen kan en niet in staat is om ook maar iets te doen om haar schatten te verwarmen en te versterken. Moeten wij allen daar niet helpen? vToont ons dan uw bereidheid, geeft u op als werkster voor onze vereeniging, koopt om te beginnen een bloempje ter versterking onzer geldmiddelen! Van harte zeggen wij daarvoor dank uit naam van haar, die daardoor geholpen zullen kunnen worden. NAAR DEN WEDEROPBOUW DER REGALE ABDIJ VAN EGMOND De woorden van Jezus Christus: „Ver koop alles, wat gij hebt. Deel het onder de armen en gij zult een schat in den hemel verwerven", werden voor de eerste chris tenen aan aansporing in een verborgen gemeenschapsleven door onthouding van aardsche lusten en geestelijke gebedsoefe ning deze leer na te volgen. In de tij den der Romensche keizers, toen het volk verzadigd werd met zinnenweelde, bedor- van was door de meest-geraffmeerde be geerlijkheden, verzwakt door verwijfde neigingen, opgehitst door demonische in vallen, in dien tijd van de bloedroode wer kelijkheid der arena, van ontzaglijke de cadentie, van verwording en ongehoorde zedenverwildering, is het te verklaren, hoe de menschheid, verzadigd van al dit uiterlijke, gretig zich keert tot een inner lijk, geestelijk leven. Vervolging en mar teling ten spijt, voert de geest zichzelf op tot een extatisch leven, tot een voortdu rende hunkering naar het Allerhoogste. Machtig onder dezen was Sint Anto- nius, de kluizenaar. Door aanhoudenden strijd en vasten overwint hij in het harde woestijnleven iedere dierlijke neiging, roept zichzelf op tot de overwinning in een volmaakt asceten leven en werd een heilige. Zijn regels voor het Coenobitenleven bleven ongeschreven, doch een stroom van volgelingen begon 'n zelfde nieuw leven in de barre woestijn. St. Antonius trok naar Alexandrië, ter bestrijding van heidenen en Arianen, door zijn woord, en mét hem trok een leger monniken binnen. Is het wonder, dat de indrukwekkende aanblik dier duizenden monniken, dier ontelbare geharde, verstorven Coenbiten, hun psal men donderend over de markten het volk schokte en vervulde met ontzag en eer bied? Arianen en heidenen bekeerden zich, krijgslieden verlieten hun gelederen; hei den-priesters lieten hun afgodsbeelden in den steekAllen volgden Antonius, te- rugkeerend naar de woestijn. Zóó ontlook in eenzaamheid de stille bloem van het kloosterleven. Terwijl het kloosterleven zich naar het Oosten en het Westen verbreidt, terwijl verslapping intreedt, terwijl de levens bloei der bloem verflenst, staat in het be gin der zesde eeuw in Italië de man op, de heilige Benedictus van Nurcia, die, na als anachoreet en coenobiet zijn ziel ge louterd te hebben door kastijding, vasten en gebed, aan de Westersche wereld regels voorschrijft voor een nieuw kloosterleven. Hij schrijft een regel van zóó diepgaande menschenkennis doortrokken, dat Viollet le due niet aarzelt, dezen regel uit filoso fisch en psychologisch oogpunt te betite len als een wonderwerk der middeleeuwen Uw belangstelling op te wekken voor 't groote en goede, door deze Benedictijner monnik óók voor ons land gedaan, u te vertellen over de eminente waarde dezer cultaardragende orde, die zij me gegeven op Donderdag 4 Januari a.s. Als lid van het desbetrefende Haagsche R.K. Comité, hoop ik u mijn enthousias me over te dragen, een enthousiasme, dat ons voeren moge, tot den wederopbouw der Regale Abdij van Egmond; tot het sober begin, als voorbode vein het glo rieus bekroonde einde. M. v. d. SCHRIECK, Bouwk. Publ. OFFICIEELE MEDEELINGEN Het bestuur maakt bekend, dat in Ja nuari aan de beurt van aftreden zijn: Mevrouw B. GeiseStaphorst (niet her kiesbaar). Mevrouw MeliefTersmette (herkies baar). Mevrouw J. MandersVermeulen (her kiesbaar), en dat wegens bedanken af treedt Mej. J. van der Laan. Candidaten moeten 14 dagen vóór de ledenvergadering zijn ingediend bij de secretaresse dus vóór of op 4 Januari 1934 moeten ze bij de secretaresse aanwe zig zijn. Ieder 10-tal leden heeft 't recht zooveel candidaten te stellen, als er vaca tures zijn. Zij, die candidaten voorstellen moeten zich tevoren hebben overtuigd, of deze een mogelijke keuze zullen aanvaar den. MEJ. BAK VOOR DEN K.R.O. Op 24 December zal van 3.303.45 voor en namens de Federatie van R.K. Vrou wenbonden voor den K.R.O. spreken: mej. Chr. Bak, directrice van het Centraal Bu reau van R.K. Vrouwenbonden. De titel van haar onderwerp luidt: Vele middelen, één doel. Allen, die belangstellen in het werk van den R.K. Vrouwenbond stemmen Zondag om kwart na drie natuurlijk af op Huizen! INGEZONDEN. Naar aanleiding van het artikel in de Rubriek van 9 Dec. over het Wachtvuur bij het Heilig Sacrament, zou ik gaarne van u weten tot'wie ik mij wenden moet, om lid te worden van bovengenoemde vereeni ging? EEN VROUWENBONDSLID. IMTERPAROCHIEELE WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. XXXVUL Wezen wij reeds op de onchristelijke leerstellingen van het nationaal-socialisme in zijn rassentheorie, onze beschouwing daarover zullen we vandaag voortzetten en beëindigen. O zeker, er zou nog heel wat te schrijven zijn over aeze materie, maar als wij de hoofdzaak weten en ont houden, dan is dat wel genoeg voor „wat een Gezel toch weten moet". Vooraf nog een opmerking, waarmede we rekening moeten houden. Niet alles wat Hitier z.g. geschreven heeft en zeker niet alles wat als „nationaal-socialis- tisch" over ras en volk is verkondigd, is de oorspronkelijke idee van Hitier. Er zijn nog andere krachten aan het werk geweest en juist die hebben de gevaarlijkste theorieën verkondigd. Hoe een kracht Hit- Ier ook is, wij voor ons zijn van meening (en daarin worden we dagelijks versterkt) dat Hitler die onchristelijke theoretici niet overheerscht. Daargelaten of hij kan of durft. Niet dat Hitier vrij te pleiten is van wat fout is, want in de theorie is hij goed thuis en in de praktijk.afwachten en oppassen! Hü schrijft o.a.: „Had het Duitsche volk die eenheid gehad, die andere volkeren ten goede kwam, het Duitsche rijk zou „Herrin des Erdballs" wasen. Dan zou er een vrede zijn, niet gesteund door de palmtakken van weenende en pacifistische vrouwen, maar gegrond op het zegenrijke zwaard van een Herrenvolk, dat de wereld zou stellen in den dienst van een hoogere cultuur". Als propaganda is die theorie een tien waard! Maar practisch is de fantasie er te sterk in. De heerschers-idee van een „Her renvolk", dat ondanks alles over alles en allen heerschen wil, zal wél spreken tot het Duitsche volk, maar de andere volkeren zijn er ook nog en zagen ook gaarne een open plaats voor zich. M.a.w. het „Deutsch- land über alles" moet zich matigen! Doet het dit niet, dan blijft er groot oorlogsge vaar ondanks vredelievende redevoerin gen. Dat Hitier een hekel heeft aan een par lement is te verklaren. Zoowel in Oosten rijk als in Duitschland heeft hij het aan schouwd, hoe de afgevaardigden elkaar met inktpotten bekogelden en handgemeen werden. Een ieder begrijpt, dat zooiets wei nig verheffends met zich brengt. Maar moeilijker valt het om te verklaren het „waarom" van een reeks wetten, die thans in het Duitsche rijk van kracht zijn en ver band houden met de opvoeding. Eerstens de beruchte sterilisatie-wetten. Een dagblad is niet de plaats om over de beteekenis daarvan uit te wijden, maar dit is toch wel opmerkelijk, dat de „Osservalo- re Romano" een zeer scherpe afkeu ring uitspraak over die wetten; dat prof. H. Muckermann (Jezuiet) ontslag moest nemen als Directeur der eugenetische af- deeling van het Kaiser-Wilhelm-instituut te Berlijn. De man kan er zich niet mee ver eenigen. En wie het waagt om er in Duitschland tegen te schrijven, die is heel spoedig abonné van een concentratiekamp! En dat is toch ook niet alles. Op de tweede plaats wil men ingrijpen in het huwelijksleven en de regeering zal voortaan uitmaken wie trouwen mag of niet. Als men zulke dingen van moreel standpunt beziet (en dat is toch christen plicht) dan huivert men. En dan zwijgen we nog maar van geboorterechten, die in de nieuwe staat door wetten zullen worden gebonden, 't Is volslagen heidensch. Waar zoo gehakt zal worden in het huis gezin, wat toch moet zijn de kern der maat schappij, daar blijft practisch weinig ideëels bestaan. Daar staat de staat scherp tegenover de katholieke opvatting van hu welijk en huisgezin. De staat mag niet in- druischen tegen de natuur en tegen de rech ten der menschen, de staat is er om de men schen en niet andersom. Voor de katholieken in Duitschland zal de strijd zwaar en moeilijk zijn en wij, vrije Nederlanders, zullen goed doen te leer en waardeeren hetgeen we bezitten, en te bidden voor onze Duitsche broeders cn zusters in Christus. S. M. WANDELSPORTCLUB. A.s. Zondag is er weer een trainings- marsoh; we zullen nog wel nader bespre ken waarheen. JJ. Zondag hebben we een prachtige tocht gemaakt en ik ben er zeker van, dat jullie weer present zullen zijn. Op 2en Kerstdag zou de tocht van 40 K.M., uitge schreven door de „Bataven", gehouden wor den, doch die is door omstandigheden uit gesteld. Wel jammer, maar daar is niets aan te doen. Willen jullie echter toch een marsch maken, kom dan op het gewone uur in de zaal, vanwaar we vertrekken. Verder geen nieuws, alleen wensch ik jullie na mens het bestuur een Zalig Kerstfeest. Tot ziens a.s. Zondag. DE KERSTRETRAITE. Op lsten Kerstdag komen de retraitanten te vijf uur bijeen in het Gezellenhuis, van waar per autobus vertrokken wordt naar Noordwij kerhout. Donderdagmiddag zal onze Vice-Praeses komen sluiten, waarna we te half twee in de stad zullen arrivee- ren. Een ieder houde zich aan de bepalingen van het bestuur en leze de belangrijke me- dedeelingen op het bord in de groote zaal. Wie in den goeden geest meewerkt be wijst zichzelf en anderen een groote dienst. DE KERSTUITVOERING. Dit jaar geven Liedertafel en Sympho- nie hun uitvoering op Vrijdag 29 Dec. Be halve muziek en zang zal dien avond een prachtige film vertoond worden, die alleen reeds een gang naar ons huis waard is. Er wordt gerekend op goede belangstel ling van Gehuwden en Gezellen. DE PALADIJNEN. Binnen korten tijd zal ook onze vereeni ging haar kerngroep bezitten, waarvan het groote doel is de zelfheiliging. Wij vertrou wen dat onze kernleden in sterke eendracht hun mooie taak zullen volvoeren. ONS JAARBOEKJE. In handig formaat en in frissche kleur is het Jaarboekje 1934 van de St. Joseph's Gezellenver. verschenen. De inhoud bestaat uit enkele fiksche artikelen, eenige versche cijfers der beweging waaruit vooruitgang allerwege blijkt en een zeer handige ka lender. Als steeds geeft de Centraal-Prae- ses zijn actueele inleidingen en leerrijk zijn de mededeelingen van alles wat geschiedde in het Centraal Verband en in de Distric ten. Talrijke foto's verfraaien het geheel. Wie het boekje doorleest zal ontdekken de groote beteekenis en de vitale kracht van het Kolpingswerk, dat thans in stad en dorp gevestigd is. De prijs is 25 ct., maar op dat alle Gezel len zich dat boekje zullen aanschaffen, stellen wij 't verkrijgbaar voor onze leden a 15 ct. bij den huismeester. EEN VRUCHTBAAR „DEBAT". (Vervolg). Een tweede vraag was, hoe 't komt dat in Duitschland de werkloosheid daalt en by ons stijgt. Hierop werd geantwoord: Gelooft de vra gensteller, dat ae werkloosheid in Duitsch land daalt? (Interruptie: Dan geeft de Roomsche pers onware berichten). Hola, mijnheertje, u beschuldigd de Roomsche pers zonder eenige reden. Want de zaax staat zoo: ook de pers is in Duitschland gelijk geschakeld. Bij berichten uit Berlijn ziet 'u staan W.B., dit beteekent Wolff-Bureau, dit is het officieele Duitsche persbureau. U zult toch niet vergen, dat wij bij elk W.B.- bericht zetten: Denk er om, lezer, het komt van een gelijkgeschakeld bureau? Vraag- teekens zou men er achter kunnen zetten, want zelfs al die S.A.-mannen zijn nog met aan werk geholpen, terwijl men nu toch 't heft in handen heeft. Bij ons stijgt het wel, maar toch is het cijfer gunstiger dan verleden jaar. En wy hebben geen menschen uit rassenhaat op straat gezet! De derde vraag was: In Rusland was het onder de Czaren ook niet alles; zal het nu niet stukken beter zijn? U meent, aldus de heer Kasteel, dat het nu beter zal zijn. Ik acht het lood om oud ijzer, want vergeet niet, dat de menschen daar ontroofd zijn van kerken en priesters en dat systematisch alle geloof wordt uit geroeid. De strenge pers-censuur en de uit gebreide spionnagedienst laten weinig door van de eigenlijke toestand, maar nu Kardi naal Innitzer uit Weenen oproept tot hulp aan het hongerlijdende Rusland, blijkt wel duidelijk hoe afschuwelijk de toestanden daar zijn. Recht is er nu ook niet, doch al leen is de knoet van den Czaar veranderd in dien van Stalin. Rusland is door ons wèl te helpen met ons gebed, in de hoop, dat eenmaal de klokken der vrijheid weer zul len klinken over het arme Rusland. (Wordt vervolgd). KOLPINGS-BOYS. De competities die tot voor kort een vlot verloop hadden, zijn thans door een vorst periode onderbroken. Voor het tweede elf tal en de junioren is dit zoo erg niet, daar hun niet al te uitgebreid programma wel zal kunnen worden afgewerkt, maar voor het eerste elftal, dat nog 12 competitiewed strijden voor den boeg heeft, benevens naar we hopen.... promotie-wedstrijden, kan het laat worden. Wanneer we de verrichtingen van onze elftallen in het eerste gedeelte van het com petitieseizoen overzien, dan blijkt dat het eerste en het junioren-elnal een zeer ern stige kampioenskans hebben. Het eerste elftal behaalde uit 8 wedstrijden 12 punten (de gestaakte wedstrijd tegen O.D.I. niet medegerekend) terwijl de junioren uit 6 wedstrijden 10 punten behaalden (onge acht de gestaakte wedstrijd tegen Meer burg). Het tweede elftal wist het nog niet tot eenoverwinning te brengen, maar de re sultaten zijn van dien aard, dat ze zich wel zullen herstellen. Zeer binnenkort zal een bestuursverga dering worden gehouden, terwijl in de tweede helft van Januari een belangrijke bijeenkomst van alle leden en junioren zal plaats hebben waarop o.a. de heer F. J. v. Veen, secretaris van den R. K. Amsterdam- sche Voetbalbond een spelregelavond zal houden, verlucht met lichtbeelden. Nu de vorst weer voorbij is zullen de junioren wederom Zaterdagmiddag's trai nen, waarbij niet enkelen maar zoo moge lijk allen verwacht worden. Voor eventueele wedstrijden raadplege men de sportrubriek.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13