Effectenkoersen DONDERDAG 14 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG, j Denkt om het reddingsmateriaal. Het bestuur van de Leidsche Reddings brigade verzoekt de posten het reddings- materiaal voor eventueele ongevallen ge reed te houden. Waarschuwing. In de laatste dagen wordt in adverten ties en circulaires druk reclame gemaakt voor de zgn. Bouw- en Exploitatie Mij. „Lado" te Apeldoorn. De leider van deze zaak wekt op tot deelname aan door hem georganiseerde „loterijclubs", welke hoofd zakelijk hemzelf voordeel verschaffen, terwijl reeds velen, vooral op de dorpen, het slachtoffer van zijn handelingen zijn geworden. De Secretaris van den Armenraad geeft daarom in overweging op voorstellen van de „Lado" niet in te gaan. Gemeentelijk Filmarchief. Het Archief heeft van de directie der tfilnuabnek Polygoon te Haarlem ten ge schenke ontvangen het filmpje, dat ver vaardigd is ter gelegenheid van de ont hulling van het Lorentz-monument, op 8 November j.L Behalve de gisteren reeds gemelde in braken in eenige clubhuisjes op sportterrei nen is cok ingeoroken in het ciubhuisje der Leidsche Boys aan den Wassenaarsche weg. Ook daar zijn eenige snuisterijen en etenswaren ontvreemd. Door de politie is gisteren gearresteerd de 52-jarige C. J. B., verblijf houdend in een logement alhier, die in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbetoon twee ruiten had vernield, wijl hij geen steun kon krij gen. Den man was 'n werkhuis aangebo den, waarvoor men dan z'n logementgeld zou betalen. Wijl de man dreigde, dat njj met vernieling zou doorgaan, indien zijn verzoek aigewezen bleef, is hij naar Den Haag overgebracnt en mgesloten. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Volksbond. Deze vereeniging hield gisteravond haar gewone maandvergade ring in de zaal van Café Witteman. De voorzitter sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst, ondanks de barre kou de. Onder de ingekomen stukken was een dankbetuiging van het bestuur van „Her wonnen Levenskracht" voor de ontvangen gelden, f 6.62, opgehaald bij de uitvoering van 26 November en een schrijven van het St. Clemens retraitehuis te Noordwijker- hout inzake het houden- van een gesloten retraite. De Geest, adviseur spoorde aan om zoo'n retraite mede te maken, wat heel gemakkelijk zal gaan, aldus spr., als wij daar alle weken iets voor sparen. Na dit woord van den geest, adviseur werd on middellijk besloten tot het oprichten van een retraiteclub; 12 leden traden toe. Het bestuur is samengesteld als volgt: Andr. v. d. Ploeg, voorzitter, C. v. d. Klauw, se cretaris en C. H. v. d. Berg, penningmees ter. De heer C. v. d. Klauw zal iedere we ken de spaargelden ophalen. De geest, adviseur hield een rede over de vergevingsgezindheid, zooals deze in het Oude en Nieuwe Verbond ons in woor den en voorbeelden worden geleerd, voor al in het voorbeeld van onzen Zaligmaker. Wij, christenen, mogen nooit in haat met elkander leven maar vrede 'sluiten, als wij iets met elkaar hebben gehad. Zoo al leen kan het Kerstmis, ook voor ons een Vredesfeest zijn. De voorzitter dankte den geest adviseur voor zijn schoone woorden. De voorz. deelde mede, dat een landbou wer 20 liter melk had geschonken voor het St. Nicolaasfeest van de kinderen, waarvoor hij hartelijken dank bracht. De Vaandelcommissie deelde mede, dat de laatste aandeelen van het vaandelfonds waren uitgeloot. De nummers zijn: Serie 1 N 2 en N 10, Serie 2 N 4 en N 8, ieder groot 2.50, Serie 3 N 34 en N 45, ieder groot 1.00. De aandeelen zijn wederom in te wisselen bij C. v. d. Klauw. Het be stuur van het vaandelfonds vertrouwt, dat hiervan goede nota genomen wordt; het zegt hartelijk dank aan al diegenen, die de aandeelen hebben geschonken en ver der aan al degenen, die hebben medege werkt, om door het koopen van de rente- looze aandeelen zich een mooi vaandel te koopen. Daarna bespreking van de verloting, zooals dat ieder jaar geschiedt op de jaar vergadering; als er ten minste genoeg lo ten verkocht worden. De prijzen zouden bestaan uit dekens. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat er de volgende vergadering bestuurs verkiezing zal zijn; aftredend zijn le secr., 2de penningmeester en 1 commissaris. De le secr. en 2e penningm. zijn herkiesbaar en in de vacature van commissaris kunnen candidatenlijsten worden ingediend tot op den dag van de jaarvergadering bij den secr. De voorzitter hoopt dat de leden goede candidaten zullen indienen. Het bestuur zegt dank aan het gemeen tebestuur inzake de medewerking steun aan werklooze leden, voor het verstrek ken van het goedkoope vleesch in blik, enz. Enkele vragen bij de rondvraag werden door den voorzitter beantwoord. WARMOND. IJswedstrijd. A.s. Zaterdag zal al hier een nationale hardrijderij op de korte baan worden gehouden op de ijsbaan „Poel meer". Er zijn prijzen van 75.tot 10. Men kan zich 1-iervoor opgeven vóór Zater dag 12 uur bij den heer W. K. Heyl, alhier. Voor meerdere bijzonderheden verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer. Wat het ijs in de omgeving betreft kun nen wij nog mededeelen, dat de toestand der Kagermeren goed is. Er is echter een groote open vaargeul, die wel is afgezet, maar toch dient men met op oog op dit slob voorzichtig te zijn. Over de toestand der plassen kan men zich doen inlichten bij het paviljoen „De Leede". NIEUWVEEN. .IJswedstrijden. Vrijdagmiddag a.s. te 1 uur zal het bestuur der Nieuwveensche IJsclub blijk geven van haar groote activi teit door het organiseeren van wedstrijden met schitterende prijzen. De volgende groe pen zijn gevormd: Groep I: jongens en meisjes tot 9 jaar (6 prijzen); groep II: meisjes van 913 jaar (3 prijzen); groep III: jongens van 913 jaar (3 prijzen). Zij zullen moeten hardrijden met hindernis sen. Tenslotte groep IV voor de grooteren, die elkaar met gewoon hardrijden moeten bekampen. De groote attractie hieraan ver bonden is, dat evenals in het vorige ijstijd- perk, deze rijders om levensmiddelen zul len rijden voor behoeftige gezinnen. Onge veer 140 pond vleesch zal op die manier onder een 35 arme gezinnen verdeeld wor den. Aan de laatste wedstrijd mogen ook niet-Nieuwveners deelnemen, echter onder voorwaarde, dat het vleesch aan Nieuw veensche gezinnen ten goede komt. Boven dien zullen de 5 hoofdwinnaars uit groep IV persoonlijk een verrassing krijgen. In- leggeld wordt voor geen enkele wedstrijd gevraagd. Wie doet er mee? (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. MUZIEK. Maatschappij t. Bevordering d. Toonkunst. Afdeeling Leiden. SAMSON ET DALILA, De uitvoering van „Samson et Dalila" van Saint Saëns door bovengenoemde Toonkunstafdeeling heeft de bevallige ka rakteristiek van den begaafden Fransch- man uitnemend belicht. Hij toch, vurig vereerder van de Fransche clavecinistes, deed zijn landgenooten gewoon raken aan de klassieke vormen, die hij met veel charme en zwier in zijn werken gebruikte. Hij kende de oud-Fransche kunst maar manifesteert als nationaal kunstenaar zijn idee als volgt: Jeunes musicens, si vous voulez 'tre quelque chose rester francais, soyez vous-mêmes, de votre temps et de votre pays. Begaafd was hij volop en in velerlei opzicht. Zijn werk draagt 't cachet van individualiteit „Samson et Dalila" heeft van zijn dramatische werken wel den meesten opgang gemaakt. Om het Bijbelsch gegeven is het geen bezwaar deze opera in concertvorm te maken. Een cantiker bij uitnemendheid, weet Saint Saëns hoe hij de menschen moet imponeeren. Tijdig geeft hij telkens wat anders in vormen, rhythme, melodie en harmonie. De stuw kracht beinvloedt voortdurend. Glanzend zijn de muzikale effecten, aanzienlijk het melodisch vermogen. En Saint Saëns kent de geheimen van 't orkest. In den aanvang gedragen drijft hij.'t werk op tot meesle pend dramatische hartstochtelijkheid; mo menten als de verleidings-scène, het ba- chanale, contrasteerend. met het aangrij pend slot. De meest gedistingeerde Fran sche romantieker van zijn tijd. Ook nu bleek opnieuw hoezeer er contact is tus- schen hem en zijn toehoorders. En wie riep dit contact ten leven op? De dirigent van dezen avond Richard Boer, die het werk met zoo'n buitengewoon entrain en impulsief dirigeerde. De veel stemmigheid der koren werd voortreffe- I lijk uitgevoerd. Technisch moeilijk zijn deze ongetwijfeld, maar het werk werd zóó gekend door het koor, dat het in staat is op een plotselinge ingeving van den di rigent te reageeren, en daar gaat 't toch maar om. Beginnen wij dus met onze warme hulde te brengen aan het koor zelf en aan Ri chard Boer, want ei- is briljant, expansief en dramatisch van uitzegging gezongen. Wij genoten van dien volumineuzen koor- zang, somtijds ook van dat klank-klare en i têëre der vrouwenkoren. Hoe jammer dat i het mannenkoor niet evenredig is aan het j mooie vrouwenkoor, noch in aantal, noch in timbre. Soms zelfs verloren ging onder de klanksterkte hiervan. De tenoren schie ten (hoewel buiten hun schuld) het meest te kort. Deze bemerking wordt gemaakt ter opwekking aan heeren zangers (vooral aan hen die in 't gelukkig bezit van een tenorstem zijn) om te komen helpen om dergelijke mooie uitvoeringen tot stand te doen komen. Want, mooi was het. Midden in al dat muziekschoon stond mevrouw Maartje Offers. Ja zij heeft wel heel mooi en artistiek gezongen. Zij kon zich in dit lyrisch dramatische werk heel en al uitleven. Haar omvangrijk altgeluid is van hoog tot laag welluidend en klank rijk. Van nature is de stem expressief, vol komen ingesteld op muziek-dramatisch gebied. Saint Saëns' Dalila is haar uit 't hart gegrepen. Boven lof haar vertolking, heeft zij bij hr/" erotische klankverzadi- ging voldoende beheersching betoond om tot de hoogste keur te zijn gekomen. BINNENLAND. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De tweede gewone zitting 1933 van de Provinciale Staten van Zuid-Holland is he denochtend in de Ridderzaal voortgezet on der voorzitterschap van Jhr. mr. dr. H. A. v. Karnebeek. Voortgezet werd de behandeling van het prae-advies omtrent het verzoek inzake den vrijdom van omslag, verbonden aan openbare wegen. De Z.-H. Waterschaps- bond had n.l. verzocht art. 142 van het Al gemeen Polderreglement zoodanig te wij zigen, dat opgeheven wordt de vrijdom van omslag, verbonden aan openbare wegen, op welk verzoek Ged. Staten afwijzend heb ben geprae-adviseerd. Verschillende sprekers voerden over dit punt het woord. Een van hen, de heer V o n Fisenne (R.K.), verdedigde het prae- advies van Gedeputeerde Staten. Er zit wel wat in de argumentatie van den Water- schapsbond en het college wilde aanvan kelijk aan de bezwaren eenigermate tege moet komen. Bij nader inzien blijken ech ter de bezwaren niet zóó groot, dat afgewe ken moet worden van hetgeen thans be staat. Spr. sluit zich aan bij het betoog van mr. De Visser. Door het derven van bedoelde polderlasten is het nadeel voor de polders gering. De neer Trouw (Lib.) diende een mo tie in, waarin Gedeput. Staten worden uit- genoodigd, een wijziging voor te bereiden voort art. 142, zoodat vrijdom van omslag van openbare wegen en voetpaden, op den legger vermeld, wordt opgeheven, behou dens voor zoover te voren vrijdom van om slag was genoten. Deze motie werd verworpen. Het prae-advies wordt z. h. st aange nomen. N. Z. I. T. M. Maatregelen ter voorziening in de ongunstige bedrijfsuitkomstenn. Dinsdagmiddag had in het hoofdkantoor der Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij te Haarlem plaats de gebrui kelijke driemaandelijksche conferentie tus- schen de directie en de 3 erkende Vakor ganisaties. Daarin werden door de eerst genoemde ter kennis van de vakorganisa ties gebracht de verschillende maatregelen welke zij voornemens is met ingang van 1 Januari 1934 te treffen ter voorziening in de tegenwoordige ongunstige uitkomsten van het bedrijf. Nadat de directie deze maatregelen uit voerig had toegelicht, door de vakorgani saties daaromtrent nadere inlichtingen ge vraagd en door de directie gegeven waren, verzochten de vakorganisaties daarover eerst met het personeel te beraden, om daarna haar oordeex in een voortgezette bijeenkomst ter kennis van de directie te mogen brengen. Deze verklaarde daarte gen geen bezwaar te hebben, waarna werd overeengekomen, om de vervolg-conferen- tie te houden op Vrijdagmiddag, 22 Decem ber e.k. Ten slotte deelde de directie mede, dat door het Departement van Waterstaat afwij zend was beschikt op het verzoek aan de Regeering, om een bedrag ter beschikking te stellen tot dekking van het tekort, dat zou ontstaan, indien met medetelling van al le dienstjaren ir Net N. Z. H.-pensioen- fonds werden opgenomen de personeel-le- den, die met ingang van 1 December 1932 zijn overgegaan uit den dienst der 2e N.- Hollandsche Tramweg Maatschappij in den dienst der N. Z. H. T. M. Eenige andere mo gelijkheden, die zich thans te -ezer zake voordoen, werden onder de oogen gezien; in de conferent.van 22 dezer zal ook hier omtrent nader worden overlegd. LAATSTE BERICHTEN BINNENSCHEEPVAART PRACTISCH STILGELEGD. Het ijs is onvermurwbaar. Hedenmorgen te negen uur is de ijsbre- ker „Daniël Goedkoop" met een convooi van vier schepen van de N.V. J. K. Koppe's Scheepsagentuur en 2 tank-schepen van de Shell van Amsterdam te Nieuwediep aan gekomen. De „Daniël Goedkoop" is daarna teruggekeerd. Aan het voornemen, dat de ijsbreker twee andere vrachtbooten van Koppe behulpzaam zou zijn op hun tocht van Nieuwediep naar Amsterdam, heeft men geen gevolg kunnen geven, aangezien deze vaartuigen, die gisteren op weg wa ren van Leeuwarden naar Harlingen en vandaar zouden oversteken, op eerstge noemd traject in het ijs zijn blijven vast zitten. Waarschijnlijk zal het ook niet mo gelijk zijn, dat de heden te Nieuwediep gearriveerde schepen naar Harlingen over steken. De z.g. Harlinger trekvaart is voor de scheepvaart niet meer begaanbaar. Practisch is thans tengevolge van den hevigen vorst de geheele binnenscheep vaart in het land stilgelegd.. De ijsbreker „Wilhelmina Goedkoop" die in overleg met de z.g.1 IJscommissie voor het openhouden van het Merwedeka- naal van Amsterdam naar Vreeswijk is vertrokken en, naar het plan was, tot Go- rinchem zou trachten te komen, zal het niet verder dan tot eerstgenoemde plaats kunnen brengen, aangezien in verband met de ijsgang hedenmorgen te 10 ..uur de schutbalken voor de sluis te Vreeswijk zijn aangebracht. De situatie in de hoofdstad. Wat de hoofdstad betreft deelde de ha venmeester, de heer W. N. van de Poll ons mede, dat vanmorgen de „Havendienst I" is uitgevaren om den Amstel tot de Zuidergasfabriek open te houden, teneinde den aanvoer der kolenvoorraden niet te stagneeren en om ook het bedrijf van Ber- tels gaande te houden. Het Noordzeekanaal ligt vol drijfijs van zijkanaal F. tot aan de Velserbrug; verder is er van deze brug tot den kop van de in vaart der Noordarsluis een ij3vry stuk, terwijl hei overige gedeelte, tot aan de sluizen weer vol ijs ligt. Het havengebied van Amsterdam ver- eischt nog geen bijzondere maatregelen. DE DOODSLAG TE SCHIJNDEL. Heden werd voor de Bossche rechtbank behandeld de strafzaak tegen den 34-ja rigen C. J. v. H. logementhouder te Ooster hout, die op 28 Aug. j.l. te Schijndel J. Schelle door een revolverschot van het le ven heeft beroofd, v. H. was per fiets naar Schijndel gegaan om bij Schelle zijn vrouw te zoeken, die van hem was weggeloopen. Op 23 Nov. werd deze zaak behandeld en' uitgesteld om veldwachter Schuurman uit Eerde nog te hooren. Verd. had n.l. ver klaard, dat Schelle hem bedreigde, toen hij op hem schoot en ook eerder zou Sch. be dreigingen jegens hem hebben geuit in bij zijn van den veldwachter. De officier van Justitie had 6 jaren gevangenisstraf ge- eischt. Get. Schuurman verklaarde, dat de verslagene in April ernstige bedreigingen jegens verd. had geuit. Daarna handhaafde de Officier van Justitie den eisch. De ver dediger pleitte ontslag van rechtsvervol ging en verzocht invrijheidstelling van ver dachte. Dit verzoek werd door de recht bank geweigerd. Uitspraak over 14 dagen. BRANDEN. In den afgeloopen nacht om 2 uur is te Eexterveen on de gemeente Anloo door on bekende oorzaak de boerderij van den landbouwer W. W. Hulsthof geheel afge brand. De bewoners hebben zich in nacht gewaad in veiligheid moeten stellen, er kon niets worden gered. Vier koeien, vier varkens en drie pinken kwamen in de vlammen om. Nog voor de brandweer ar riveerde was het huis een puinhoop. Vanochtend is door onbekende oor zaak in de boerderij van C. van den Broek te Kortenhoef brand uitgebroken. De brandweer, werkte met drie spuiten, doch door den hevigen wind viel het vuur niet te stuiten. Een groot deel van den inven taris kon worden gered. De geheele boer derij is afgebrand. Verzekering dekt de schade. De belendende perceelen konden worden gespaard. In den drogistwinkel van den heer M. Blik in de Blasiusstraat 111 te Amsterdam stond hedenmorgen achter de toonbank een brandende petroleumkachel. Deze kachel stond naar de meening van de vrouw des huizes te dicht bij een flesch met terpen tijd. Zij zou de kachel daarom verplaatsen. Bij de uitvoering van dit voornemen liet het reservoir van de petroleumkachel los en stond weldra de winkelin lichte laaie. De brandweer had het vuur spoedig on der de knie en wist den barnd tot den win kel te beperken. BIOoCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. TELEGRAMMEN SNEEUWSTORMEN BOVEN NOORD RUSLAND. 120 schepen in het ijs. MOSKOU, 14 Dec. (V. D.). In tal van deelen van Noord-Rusland woeden hevige sneeuwstormen. Verscheidene spoorlijnen zijn geheel ingesneeuwd en moeten door afdeelingen van het Roode Lager worden vrijgemaakt. In de Finsche Golf zijn 120 schepen in het fjs vastgevroren. NIEUWE GEVAREN VOOR DE REGEERING-CHAUTEMPS. PARIJS, 14 Dec. (V. D.). De finan- cieele Senaatscommissie heeft bij de be handeling der reeds door de Kamer goed gekeurde financieale regeeringsvoorstellen op eenige belangrijke punten ingrijpende wijzigingen aangebracht, zoodat het lot van deze voorstellen en daarmee dat van de regeering opnieuw twijfelachtig is ge worden. 52 SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE IN AMERIKA. NEW-YORK, 14 Dec. (V. D.). Hoewel de koudegolf in de Vereenigde Staten slechts twee dagen heerscht en lang niet van zoo groote felheid is als in vorige ja ren dikwijls het geval was, komen toch uit tal van staten berichten binnen over personen, die tengevolge van de koude om het leven zijn gekomen. In twee dagen tijds bedroeg voor zoover bekend is, het aantal slachtoffers van de koude 52. De toevluchtsplaatsen voor dakloozen zijn overvuld met werkloozen. MARKTBERICHTEN stuk, 9 runderen 150200 per stuk. 28 nuch tere kalveren 48 per stuk, 6 bokken en gei ten 25 per stuk. 435 crisisrunderen, alle soorten handel stug. 14 Dec. Kaas. Aanvc^r 173 partijen, le kw. met Rijksmerk 2527, 2e kw. 2224, handel matig. 14 Dec. Boter. 190 ponden boter. Goeboter 8590, weiboter 80—85 ct per p. Handel vlug. 14 Dec. Eieren. Aanvoer 36.300 stuks. Kipeieren 55.50 per 100 stuks, eendeieren 4 per 100 stuks. Kleine kipeieren 34, han del matig. TER-AAR, 13 Dec. Centrale Veiling. Spruiten f 10.0017.20, roodekool 3 cent, andijvie per kist 1020 cent, boerenkool 1317 cent, uien f 1.101.20, tomaten f 1.20. BODEGRAVEN, 13 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 6030 cstuks. Prijzen: kippeneieren wit f 4.905.50, bruin f 5.005.70, kuiken eieren f 3.804.50 per 100 stuks. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDEN 14 Dec. 1933 L. K. Heden. I LEIDEN, 13 Dec. Groenten. Per 100 st Roode kool 2.406.60, Savoye kool 2.10 4, Groene kool 1.202.80, Pieterselie 1.60 2.50, Prei 2.407.20, Kropsalade 3.50 6.20, Selderie 1.504.60, Knolselderie 1 3.80. Per 100 kilo: Kroten, gek. 36, Wit loof 622, oBerenkool 1.604.80 Uien 1 2.80, Wortelen 1.505.50, Spruiten 1/12 —25, id. II 8—20. 13 Dec. Melk Consumptiemelk 6.75, 2e klas 6.50, 3e 6.20. Industriemelk 5.20 —6.—. ROELOF ARENDSVEEN, 13 Dec. Groenten. Roode kool 23 ct. per stuk. Sla 0.60 6.80 per 100 krop. Tomaten 15.20 per 50 kilo. DEN HAAG, 13 Dec. Melk Gekocht werd van 145 aanvoerders, om in de week van 18 25 Dec. dagelijksch te leveren 23500 L. melk. Prijs af boerderij 6.75, voor industrie 5.60 5.70 per 100 liter. BOSKOOP, 13 Dec. Bloemen. Rozen: Golden Ophelia 2025, Hadley 2050, Clau dius Pernet 1.50, Columbia 6090, Butterfly 35—70, Mac Keiler 30—50. Wilh. Kordes 70— 100, Rosalandia 4080, Florex 4062, Phoe be 1.10—1.60. Chas. P. Kilham 15—30. Edith Helen 1.50-2.20. Aug. Noack 1.00—1.30, Briaircluiff 4080. Chrysanthen, grootbl. 60 70. id. tros 1525. Mahonia 815. GOUDA, 14 Dec. Vee. Aanvoer in totaal 437 stuks, waarvan 87 slachtvarkens. Vette van 17,5 tot 18,5 ct. per pond, levend met 2 pet. korting. Londensche van 15 tot 16 ct. per pond, levend met 2 pet. korting. 91 magere varkens, 1622 per stuk. 206 biggen 79 per industrie: Alg. Kunstz. Unie 308/16 308/g Berkels Patent 20 20 Calvè Delft c. v. A 60l/4 6OV4 Kuchenm. Acc. 'J& 7/8 Ned. Ford 173 1721/4 Philips Gem. Be2. 26H/3 2551/4 Uni Lever' 941/8 931/j Petroleum: 1751/4 Kon Olie 176l/4 Perlak 101 3 102 Rubber: A dam Rubber 068/8 W/a Deli Bat. Rubber 388/g 38 Vico 47 47 Serbadjadi 271/3 27 Scheepvaart: Oude Vaart N Scheepv. Unie 46 451/j Oude Boot lO'/a 101'3 Mijnbouw: 71/s Boeton 7 Alg. Explor. Mij. 1238/, 123 V, Suiker: H.V A'dam 1693/4 169 Vorstenlanden 24 24 Java Cultuur 98 98 N.l.S.U. 671/4 66 Tabak: Deli Mij. 1088/3 IO9S/4 Senembah 1291/3 130l/o Deli Bat. Tabak 115 1151/3 Oostkust 19 19 Am. Fondsen: Am. Smering 287s 28 Anaconda 9i/4 9'/8 Ass. Gas en Elec V2 1/'2 Bethlehem Steel 235/a 231/4 Cities Service l9/l6 »9/l« Central Public. Cont mental Uii ll9/l6 Gen. Aviation 38/4 35/g Int, Nickel Kennec. Copper »3Vl« 123/4 Milwaukee 3Vg 31/4 ld. Pref. 55/8 Keesport Tin PI. 56 56 North American 107/g U Nevada Shell Union 5&/l6 5l/< Unit St. Leather «7/l6 6Vs Union Pacific 737/8 74 Wabash 2Vt« 2 Tidèw. Ass. Oil 6»/8 6&/i« United St. Steel 315/8 111/4 WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) CNiet officieel). Berlijn 59.36 Londen 8.151/2 New York I.6D/4 Parqs 9 7 41 Brussel 34 58 Zwitserland 48.16 Milaan 1305 Madrid i0 30 Oslo 41 071/2 Kopenhagen 36 471/-> - Stockholm 42.121/2 Weenen Praag 7.39 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. van gisteren. De beurs had hedenmiddag een eenigs- zins onregelmatig verloop, doch de grond toon was zeker niet ongunstig. De zeer vaste houding van Unilevers, die voor rekening van het publiek gevraagd bleken, waar door een koerswinst van 3% kon worden behaald, gaf de markt steun tegen den on- gunstigen invloed, die uitging van de zwak kere tendenz in Wallstreet en de verdere daling van Duitsche waarden. Omtrent da vaste houding van Unilevers waren geen bepaalde redenen aan te voeren en de loo- pende geruchten klonken weinig waar schijnlijk. Philips openden 2% hooger doch de koerswinst ging verloren en het slot was gedrukt. Ned. Ford en Aku's wa ren weinig veranderd. Oliewaarden geheel buiten de belangstelling, waarbij een prijs houdende tendenz viel waar te nemen. Rub bers ware nauwelijks prijshoudend, doch de nadeelige verschillen waren onbeteekenend. Suikers weinig veranderd. H.V.A.'s avan ceerden aanvankelijk 1%, doch sloten per saldo lager. Tabakken waren verdeeld, doch over het geheel genomn prijshoudend. Scheepsw. lagen vaster. Amerikanen gaven iets lager noteeringen te zien. Duitsche obli gaties waren wederom aan aanbod onder hevig. Youngleening haalde beneden 48%, Nederlandsche Staatsfondsen waren pi ijs- houdend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3