donderdag 14 december 1933 DE LE1DSCHE COURAN i vierde blad pag. 14 UIT DE RIJNSTREEK GEMEENTERAAD VAN KOUDEKERK ALPHEN AAN DEN RIJN. IJswedstrijden. Niettegenstaande de felle koude, was ook gisteren het ijverige comité ,,'s-Molenaars" paraat en werd gis teravond op de baan nabij hotel ,,'s-Mole- naars" een hardrijderij gehouden, om geld prijzen. Het aantal inschrijvers bedroeg 17, w.o. zeer bekende rijders uit onze ge meente. Dank zij deze bekwame rijders, kreeg het publiek felle bekampingen te zien. De uitslag was als volgt: le pr. L. Bouthoorn; 2e pr. C. de Jager; 3e pr. S. Koopmans. Een ijsbaan? Door den voorzitter van de IJsclub „de Rijnstreek", Ir. Waarden- burg, worden momenteel in overleg met den Burgemeester, plannen overwogen, om op een stuk weiland, gelegen langs den Buitenweg, tot den aanleg te komen eener ijsbaan. Hedenmiddag zal tot dit doel een vergadering worden belegd, waarvoor een aantal ingezetenen zijn uitgenoodigd, die geacht worden zich voor dit doel te inte resseeren. „Alphen". Op de ledenvergadering van de supportersvereniging der A.V.V. „Alphen", werd wegens bedanken van het bestuurslid, de Rijnsburger, in zijn plaats benoemd L. v. Klaveren. Besloten werd voorts in de maand Januari uit te noodi- gen den heer Lotsy, bestuurslid van den K.N.V.B. tot het houden eener lezing met lichtbeelden. Als secretaris werd gekozen de heer L. Slootjes. Derde lustrum van „Wilskracht". Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de R. K. S. V. „Wilskracht" zal Zondag een H. Mis worden opgedragen, w.o. alge- meene H. Communie der leden. Na afloop zal een gemeenschappelijk ontbijt plaats vinden in de St. Josephzaal. Voorts ligt het in de bedoeling in de maand Januari een jubileum-uitvoering te geven. Op 't ijs gevallen. De schaatsenrijder Z. kwam gisteren op de Spoorhaven te val len waarbij hij zich vrij ernstig aan het hoofd verwondde zoodat dokter's hulp moest worden ingeroepen. HAZERSWOUDE. Crisis-Comité. De maapdelijksche col lecte in onze gemeente gehouden door de leden van het crisis-comité heeft opge bracht 145.35 y., benevens twee bonnen voor kruidenierswaren. NIEUWVEEN. Gezelschap Stille Omgang. Dinsdag avond vergaderde afd. Nieuwveen van het Gezelschap van den Stillen Omgang in het café van Gebrs. Bezuyen. De opkomst was vrij groot. Ook de Zeereerw. heer Pastoor was aanwezig, hetgeen door de leden zeer op prijs gesteld weerd. De heer P. J. J. Stouten, die door het be stuur tot voorzitter gekozen is in de plaats van den heer A. J. v. d. IJssel, opent de vergadering met den chr. groet, heet allen welkom, doch i. h. b. den Pastoór, en hoopt evenals de vorige voorzitter de volle me- dewerking van de leden te mogen onder vinden. De notulen van den secretaris, den heer C. de Groot, worden onder extra dank goedgekeurd. In behandeling komt het agenda-punt: bespreking van de reisgelegenheid voor de a.s. bedevaart. De voorz. zegt, dat het hoofd bestuur steeds sterker op centralisatie bij de omliggende afdeelingen aandringt o.m. wat het reizen betreft. Op de kringverga dering te Nieuwkoop is de wensch geuit, per extra trein de reis naar de Mirakelstad te maken. De reiskosten zullen voor de Nieuwveners slechts 45 cent bedragen door de subsidie van de afdeelingskas. Het vertrekuur uit Nieuwveen zal pl.m. half twaalf wezen. In de St. Agneskerk zal een kort Lof gehouden worden, waarna de pelgrims te voet naar het Spui zullen trek ken om den Ommegang aan te vangen. In genoemde kerk zal de plechtige H. Mis ge lezen worden, waarna gelegenheid wordt geggeven zich te ontnuchteren. De voorz. begrijpt, dat de reis per bus voor de leden langs de Amstel en in Blokland woonach tig verkieselijker is. Spr. legt er de nadruk op, dat de reis per trein de devotie ten goede komt, de saamhoorigheid versterkt en goedkooper is zoowel voor de plaatse lijke als voor de omliggende afdeelingen. Voor de leden die ver van het station wo nen mag het geen reden zijn zich af te scheiden en op eigen gelegenheid de reis te maken. Ze moeten steeds voor oogen houden, dat het een bedetocht is, waarop we voor een offertje niet terug moeten schrikken. De zeereerw. heer Pastoor spreekt in de zelfde geest en raadt ten sterkste aan het bestuursvoorstel te steunen. Applaus. Van de busvoorstanders doen zich ook yerscheidenen hooren. Na schriftelijke stemming is de uitslag werkelijk verras send. 29 stemmen worden vóór en 9 tegen de reis per trein uitgebracht; 2 hebben blanco gestemd. Den Voorz. is de vreugde op het gezicht te lezen, dat de beslissing zoo gunstig afgeloopen is. Toegezegd wordt, dat naar de kosten van afhalen per bus van de Amstelbewoners en de Bloklanders zal geinformeerd worden, dit op verzoek van den heer C. Koeleman. De rondvraag geeft weinig belangrijks. Aan het slot der vergadering dringt de voorz. er nog eens met klem op aan vooral de goede verstandhouding en samenwerking in de vereeniging te behouden, ook al mocht dat eens offertjes kosten. Volgt slui ting op de gebruikelijke wijze. Onze afdeeling heeft het met haar nieu wen voorzitter wederom best getroffen, dat is een feit ons allen duidelijk gewor den. Voorzitter is de Burgemeester. Tegen woordig alle leden. Na opening der vergadering door den voorzitter met gebed, worden de notulen der vorige vergadering voorgelezen en on veranderd vastgesteld. De voorzitter doet hierna mededeeling van de plaats gehad hebbende kasopname bij den Gemeente-Ontvanger en den Ad ministrateur van het Waterleidingbedrijf. De ontvangsten hebben bedragen 62.568.34 en de uitgaven 58.721.72, zoo dat in kas was 1193.62 en bij de Bank van Nederl. Gemeenten 18.974.02. Het kassaldo van het Waterleidingbedrijf be droeg 72.36. Voorts brengt de voorzitter ter tafel een schrijven van de voorzitter van Gsd. Sta ten houdende het verzoek om het sev~°- len van den Raad te mogen kennen omtrent een door hem aan H.M. de Koningin ge richt verzoek om opnie1"" vergunning te mogen ontvangen om in Leiden te wonen. B. en W. stellen voor mede te deelen, dat de Raad tegen het verzoek geen bezwaar heeft. De heer van de Lee merkt op, dat er nog geen gelegenheid voor een geschikte wo ning voor den Burgemeester in deze ge meente is. Algemeen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Punt 2. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1934. De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van Ged. Staten, «cvaarin ver zocht wordt het bedrag der Rijksbijdrage ad 50% in de kosten van steun verleening aan werkloozen te brengen op 33% zulks in verband met een na de vaststelling van de begrooting ingekomen circulaire van het departement van Binnenlandsche Zaken, met een maximum van 46/75 van het be drag der rijksbijdrage over 1933. Door deze verlaging moet nog een bedrag ad 2320 gevonden worden, hetwelk mogelijk is door verheoging van den post opcenten gemeen te-fondsbelasting met 1100.en verlaging van onvoorziene uitgaven met 1220. Spreker constateert met voldoening, dat zulks kon geschieden zonder belastingver- hooging. Besloten wordt hierna met de Bank van Nederlandsche .Gemeenten te 's-Graven- hage een geldleening aan te gaan van 12.000.rentende ten hoogste 4'/a tegen een koers van 100, welke geldleening benoodigd is in verband met den aankoop van het nieuwe Raadhuis en de inrichting daarvan. Op een vraag van den heer de Jong geeft de voorzitter een opsomming van de kosten en deelt nog mede, dat de opbrengst van de veldwachterswoning eerst in mindering is gebracht. Van den heer W. Lskx is een verzoek in gekomen om verlaging van den huurprijs van het gedeelte tuingrond bij de alge- meene begraafplaats en wel van 100. op 75.per jaar. De voorzitter zegt, dat B. en W. dit ver zoek alleszins billijk achten en daarom dan ook voorstellen den huurprijs met ingang van 1 Januari 1934 te brengen op 75. per jaar. Algemeen is men van oordeel, dat dit verzoek toegestaan moet worden, waar toe dan.ook wordt besloten. In verband met een circulaire van Ged. Staten betreffende aanvulling ambtena renreglement met bepalingen inzake poli tieke gezindheid van ambtenaren enz., wordt na toelichting door den voorzitter be sloten het ambtenarenreglement in dien zin aan te vullen. Voorts wordt na toelichting door den voorzitter vastgesteld een tweetal beslui ten model D tot wijziging van de begroo tingen dienst 1933 en 1934, terwijl tevens wordt besloten de jaarwedde van den amb tenaar ter Secretarie met 30.te ver- hoogen omdat de kindertoelage als Ge meente-Ontvanger niet 50.per kind, doch slechts 20.bedraagt, hetgeen bij de plaats gehad hebbende vermindering der wedde niet bekend was. Na toelichting door den voorzitter en wethouder van Egmond wordt besloten een bijdrage ad 60.te verleenen in de kos ten van slootdemping bij het Burgerlijk Wees- en Armhuis. Hierna doet de voorzitter mededeeling van een schrijven van Ged. Staten, waarin zij mededeelen van voornemens te zijn ook voor het jaar 1934 eenzelfde korting toe te passen op de jaarwedden van Burgemees ter, Secretaris, Wethouders enz. als in 1933 en dat zij een algemeene herziening van de geldende salarisregeling ter hand heb ben genomen. B. en W. stellen voor Ged. Staten te be richten, dat met deze korting accoord wordt gegaan, waartoe algemeen wordt besloten. Na toelichting door den voorzitter, wordt hierna besloten tot wijziging van de veror dening tot heffing van leges ter secretarie, met een bepaling, dat voor het verstrekken van maandelijksche opgaven uit de regis ters van ingekomen en vertrokken perso nen een recht verschuldigd is van 7.50 per jaar en dat voor het verkrijgen van een afdruk van de kiezerslijst een recht van 2.50 betaald meet worden. Punt 9. Benoeming lid commissie van plaatselijk toezicht op het Lager-Onderwijs wegens periodieke aftreding van den heer G. Dorrepaal Gzn. Aanbeveling: 1. G. Dor- repaal Gzn..; 2. J. W. Kwakernaak. Ee- noemd wordt G. Dorrepaal Gzn. met 5 stemmen; de heer J. W. Kwakernaak ver kreeg 2 stemmen. Punt 10. Eenoeming lid Burgerlijk Arm bestuur en Burgerlijk Weeshuis tengevolge periodieke aftreding van den heer Jac. van Ommering. Aanbeveling: 1. Jac. van Om- mering; 2. A. van Heiningen. Benoemd wordt de heer Jac. van Ommering met al gemeene stemmen. Hierna doet de voorzitter mededeeling van een ingekomen voorstel van den heer van der Lee om verlaging van huur van eenige gemeente-woningen. Dit voorstel wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, dat het adres van de voebbalvereeniging om subsidie, dat in handen van B. en W. werd gesteld, in verband met de mogelijkheid dat de financieele positie der vereeniging ver andert, in de eerstvolgende vergadering ter tafel zal komen. Bij de rondvraag vraagt de "heer van der Lee of het toelaatbaar is, dat de veldwach ter het agentschap var. een verzekering waarneemt, waarop de voorzitter antwoordt dat de veldwachter hieraan weinig meer doet. De heer Lieverse informeert naar het ver strekken van rundvleesch in blik. De voor zitter zegt, dat de gelegenheid tot het ver krijgen van rundvleesch zco ruim moge lijk wordt opengesteld, ook voor hen, die door de vorst werkloos zijn. Hierna sluiting. INGEZONDEN STUKKEN De credietverleening aan kleine kweekers. WARMOND, 11 December. Toen ik Zaterdag in de Leidsche Cou rant het ingezonden stuk las, dat, zooals ik verwacht, afkomstig is van het bestuur der j Spaar- en Voorschotbank voor land- en tuinbouw, bleek mij daaruit, dat het ge- heele bestuur zonder uitzondering voor het geven van crediet was. Dat is geheel anders, dan ik op de raadsvergadering vernam Van den Vooizitter, dat de Boerenleenbank niet bereid was op hun voorwaarden crediet te verleenen. Om welke reden werd niet ge zegd. Het werd ook door geen enkel raads lid gevraagd. Of zij het wisten weet ik niet. Maar de voorzitter deelde hun mede, dat zij een andere bank gevonden hadden, om i crediet te verleenen en bracht die particu- liere instelling dank, dac zij wel bereid was te doen wat de eigen land- en tuin- I bouwbank niet wilde. Maar dat „wilde" js niet op zijn plaats. Dat had moeten zijn 1 „niet kon doen". Dat de gemeente vour- I waarden stelt is goed en noodig, is zelfs plicht, maar geen onmogelijke. Dit zijn uit den booze. Nu wordt de xieine kweeker ge holpen, maar, schrik niet lezer, tegen een reine van zeven procent! Dat is helpen, wat men wel eens noemt de achterdeur uit of van de wal in de sloot of aan de galg hel pen. Nu was er wel een raadsiid, die net I renteloos crediet. En dat is ook niet ge- I zeker steexhoudende argumenten tegen retéloos crediet. En dat is ook niet ge- j vraagd door de kleine kweekers, maar wat ik wel verwacht had van den Raad, dat, j nu de rente zoo hoog moest wezen, de ge- j meente de helft van de rente voor haar re- I kening genomen had. Het crediet werd be- groot op 8000.tegen 7 pet. De helft daar- j van 280.had gemakkelijk gevonden kunnen worden op de begroocing, daar iic ook nog hoorde beweren door een raadslid, I dat alle Warmonders even veel rechten hadden. Welnu, de middenstand, de zaken- I man, is eenige jaren gesteund1 geweest met Ieen subsidie van J 1000.per jaar aan het vreemdelingenverkeer, maar, nadat die grafwaarts is gegaan, wordt er jaarlijks I 500.voor uitgetrokken. Als men die nu eens geheel of gedeeltelijk besteedde voor steun aan de kleine kweekers, dan steunde men tevens ook de zakenmenschen, daar de kleine kweeker dan met zijn vijftien gulden per week crediet in de gelegenheid was om, wat hij voor zijn noodzakelijk levens onderhoud noodig heeft, te betalen. Als men op zoo een raadsvergadering zit te luisteren, dan hoort men zoo ongeveer op elke verga dering: het kost geld, wij moeten zuinig zijn. Dat ben ik volkomen met den voorzit ter eens, maar dan ook op alles. De voor laatste vergadering werd de begrooting be handeld. Daar deelde de voorzitter mede, dat B. en W- niet een bloedend hart de be lasting hadden .moeten verhoogen, maar in diezeL.de vergadering werd het salaris van een ambtenaar met 200.verhoogd, wat niet alleen onnoodig was (een raadsiid zei- de mij persoonlijk, dat het schande was, maar had er zelf voor gestemd), maar wat tevens een groole onbillijkheid is tegenover alle in gemeentedienst zijnde personen. Er is een raadslid, dat nog wel eens het een en ander wil laten doen. Dan is het ant woord: het kost geld; er zijn geen centen en het is onmogelijk om te leenen. En dan een voigende vergadering gaan zij een geldleening aan van 2U.UUU.voor een ambtswoning (die er gelukkig niet gexu- men is). Dat had jaarlijks meer gekost dan de steun aan de kleine kwesxers, maar kleine kweekers: houdt moed, probeer al het mogelijke, om u zelve te helpen. Is dat onmogelijk, gaat dan naar het gemeente bestuur om crediet tegen rente, waarvan men kan zeggen, .dat het helpen is en dat de gemeente hopelijk geen geid kost. En wij mogen verwachten, dat zij u liever een keer aan het gemeentehuis zien om cre diet, dan dat zij u alle dagen zien staan in de treurige rij der werkeloozen. Dan kost gij elke week gëld aan de gemeente en God alleen weet hoe iang. Met da"nk voor de plaatsing H. DEN BLANKEN. ZILK, 7 Dec. 1933. Mijnheer de Redacteur! Eerst thans kreeg ik gelegenheid in te gaan op een ingezonden stuk uit ons vre dige Zilk van „Luisteraar" in uw blad van 28 November j.l. Ik kan niet nalaten mijn meening over het in bedoeld stuk naar voren gebracht, te uiten. Zoo'n samenspraak kan wel eens leuk zijn, en vele dingen die erg scheef zijn, recht zetten, vooral als het in een veelge lezen blad geplaatst wordt, doch of het on derhavige ingezonden stuk veel „dingen" recht zet, laat ik in 't midden. Neen, din gen die niet scheef zijn, worden scheef voor gesteld. Men wake er in onzen toch al zoo rumoe- rigen tijd voor, om zoo iets te doen. Maar ter zake! Kees begint tegen Piet te vertellen dat de „D.E.M." (bedoeld zal hier wel zijn de Duin-Exploitatie-Mij.), Hillegommers als arbeiders uit Hillegom aan te nemen? Zoo'n ken wel bij deze Mij., doch ook wel Zilkers en een enkele uit Noordwijkerhout. Is het niet een goed recht van deze Mij. om ook aroeders uit Hillegom aan te nemen? Zoo'n vaart loopt dat niet en er zijn ook wel Zil kers die in Hillegom werk hebben; iets an ders zou het zijn, wanneer deze Mij. b.v. buiteniandsche arbeiders aan het werk zou zeiten als het er is. Wat betreft het halen van auto's met ar beiders uit Katwijk door enkele firma's (wal inderdaad getuigt van weinig sociaal gevoel), dit wordt sterk overdreven, cn vermindert voorai de laacste jaren. Doch het praatje over het aannemen van ,,vreemde(?) arbeiders" wofdt als een aan loopje beschouwd in de samenspraak, want hierna volgt een samenspraak over de Kiesvereenigmg, en komt de eigenlijk aap uit de mouw en zal de vrede, die reeds lang in de Zilk was teruggekeerd na de laatste raadsvei kiezing, weer eens verstoord wor den. Er wordt in de .samenspraak plotseling geschermd met een bedanxen van 140 le den der Kiesvereeniging om een. bepaalde, door „Luisteraar veronderstelde reden. Ja, het ledental is wel achteruitgegaan, doch geen 140, minstens 20 overdreven, en de vereeniging telt nog steeds bijna 300 le den, niet zoo héél weinig voor onze Zilk, zelfs den laatsten tijd hebben zich nog nieuwe leden aangemeld. „Luisteraar" laat in de geheele samen spraak doorschemeren, dal het grootste aantal bedankt heelt omdat we zullen het maar precies zeggen en er geen doek jes om winden er een candidaat bij ae vorige raadsverkiezing was, die met voc-r- keurstemmen in den raad is gekomen. Dit is zeer sterk overdreven, daar het getal personen, dat om die reden heeft bedankt, hoogstens 40 zal bedragen, geen klem ver schil. „luisteraar" laat K. vertellen: „Ze moe ten des avonds met meerdere auto's langs den weg reclame hebben gemaakt voor een ander dan no. 1. Insinuaties gewoonweg' „Ze moeien", zegt niets. Heeft „Luisteraar*" het zelf gezien? Dan er eerlijk voor uitko men en niet gepraat van „Ze moeten In de samenspraak wordt van „beetne men" gesproken. Het bewuste lid, dat met voorkeurstemmen in den raad is gexomen, is door de vereeniging geroyeerd, wat moet er nog meer gebeuren? Uit de raadszaal sieepen? Komt „Luisteraar" dan ook hul pen? Over eenheid gesproken! Neen, een heid komt niet tot stand door geschrijf van ingezonden stukjes. Daardoor wordt de eenheid juist geschaad. Neen, „Luisteraar", eendrachtig samengewerkt, grieven op de vergaderingen naar voren georacht, eerlijk en oprecht en hei bestuur zal daar twij fel ik geen moment aan zooveel als in zijn vermogen is, de grieven uit den weg helpen. Laten we allemaal samenwerken een drachtig om de Kiesvereeniging omhoog te werken, wat onze eenheid, zoo door Paus en Bisschoppen gewild, ten goede zal komen. Een lid van de Kiesvereeni ging Zilk. Naar aanleiding van het onlangs gepu bliceerde twistgesprek tusschen „Kees" en „Piet", gewerd ons nog de volgende behar- tenswaardige vermaning, thans niet van „Luisteraardoch van „Upmerker": Wat een troebelheid in deze Kiesvereeni ging. Moet deze nog langer duren? Dit mag toch niet langer? Ik zou het wel uit wil len schreeuwen: sticht of herstel toch tei- stond die eenheid. Herstel toch terstond onze vereeniging v/aarin werkgevers, mid denstand en toch ook de arbeiders en werxioozen zich veilig kunnen gevoelen. Aanvaard elk middel wat dienstbaar is, om die eenheid te herstellen. Dus herstelt de eenheid in de Zilk. Ik teeken GeenLuisteraardoch Opmerker. Huisdieren buiten in deze felie koude! Het is weer zoo; het wordt winter, kou der en kouder, dit maal zelfs zeer plotse ling, en de klachten gaan weer komen: hier paarden, daar koeien, kalveren, scha pen, geiten, men laat ze buiten loopen met, maar ook zonder bijvoeren. Zoo héél veel vee-houders zijn er niet, die dit doen, maar om.Leiden heen, zijn er toch altijd nog heel wat te veel. En als men klaagt, dan komt het „hardingsargument" nog een schijn van goeden grond geven aan deze handelwijze. Laten we dit argument voor uitzonderings gevallen b.v. jonge paarden, die dan toch beschutting in de weide moeten heb ben en die vooral ook behoorlijk moeten worden bijgevoerd aanvaarden, dan blij ven de meeste andere gevallen toch nog over als voorbeelden van verkeerde be handeling en, voor het belang van het vee gesproken, van mishandeling. Het aangeven van grenzen van temperatuur en weersge steldheid, waarbij het vee, of een bepaald soort, wel of niet buiten mag zijn, is heel lastig en voor een leek althans te gewaagd, maar de waarheid toont zich van zelf; want als in den grooten, triesten polder alles binnen is op een heel enkele uitzondering na, als al die andere veehouders dus too- nen dal ze voor hun dieren een plaatsje op stal dan toch maar beter vinden, dan bewijst die uitzondering den regel: dat ze vast en zeker binnen moeten zijn. Wie zoo'n geval in zijn omgeving constateert, lette eens of er behoorlijk wordt bijge voerd en vrage zoo mogelijk het oordeel van een deskundige; de bevindingen zul len we dan gaarne vernemen. Tot de veehouders het verzoek om dit belang onder de aandacht te nemen, ook in vergaderingen en gesprekken, zoodat er een algemeen oordeel (veroordeeling) ont staat, wat wel en wat niet mag voorko men. Niets is ons liever dan dat op deze wijze verbetering intreedt. Wat niet wil zeggen, dat we markante gevallen niet aanhangig zullen maken, wat ook verleden jaar bij verwaarloozing is voorgekomen. En nu nog een vraag: men denke ook eens speciaal om de kettinghonden. Die dieren hebben toch al een ellendig bestaan, maar met deze koude is dat al heel erg. als er gebrekkig voor gezorgd wordt. Een goed, dat wil zeggen dicht, hok is noodig, maar niet voldoende. Ook op de plaatsihg van het hok moet worden gelet, van den wind af, liefst geheel beschut en dan een behoorlijk stroonest: dat is zelfs in dezen malaise-tijd slechts een kwestie van zorg en aandacht; dat bij felle kou een flink maal eten nog meer dan anders noodig is, spreekt van zelf. „Ouderzorg" Leiderdorp Op den fel-kouden 13en December 1933. Secretariaat Ned. Ver. t. Bescherming v. dieren, Afdeeling Leiden O. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND JOHAN DE WITT (thuisr.) vertr. 13 Dec. van Colombo. POELAU 'ROEBIAH (uitr.) arr. 12 Dec. te Belavvan. POELAU TELLO (thuisr.) arr. 12 Dec. te Singapore. TABIAN (thuisr.) pass. 12 Dec. Perira, KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ AJAX, arr. 13 Dec. an Rott. te Passages. ALKMAAR( uitr.) vertr. 10 Dec. van Talca- huano. COSTA RICA arr. 11 Dec. te Kingston (Ja.; EUTERPE arr. 12 Dec. v. Amst. te Bord, IRIS, arr. 13 Dec. v. Odense te Gothenburg, KON. HOLL. LLOYD. ALRICH (uitr.) vertr. 9 Dec. v, Santos. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ HOUTMAN vertr. 12 Dec. v. Kaapstad naar Pt. Natal. TASMAN arr. 11 Dec. te Batavia. VAN REES arr. 11 Dec. v. Batavia te Sydn. HOLLAND--AMERIKA-LIJN BILDERDIJK, Boston/Rott., pass. 12 Dec. Prawle Point. ROTTERDAMSCHE LLOYD KOTA GEDE (thuisr.) vertr. 12 Dev. van Colombo, STOOMVAART MIJ. OCEAAN MELAMPUS, Java/Amst., vertr. 12 Dec. v. Padang. STENTOR arr. 11 Dec. v. Amsterdam te Batavia. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. 63. In een groote emmer maakte ik de verf aan en om gauw klaar te zijn, nam ik er een bezem bij. Op een ochtend, toen ik bezig was, zag ik plotseling 2 gezichten bo ven de schutting uitkomen. Het waren een paar bekende bazen, die liever lui dan moe waren. Nu, dat moeten ze zelf weten. Ze stonden mij een beetje te plagen, waar ik altijd best tegen kan. 64. Ze zongen: Rommelzak, Romm-7zak, doe het niet zoo op je gemak. Ja, ja dacht ik, blijf daar nog maar even staan. Straks zing je wel een ander liedje en toen ik dicht genoeg bij was, 'schoot mijn bezem de verkeerde kant uit en vloog over de 2 lachende gezichten. Natuurlijk per onge luk hè.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 14