DONDERDAG 14 DECEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 SPORT ZWALUWEN—KRAKAU. Het Zwaluwen-team samengesteld. Dinsdagavond 19 December, des avonds 3 uur spelen, de Zwaluwen (ijs en weder dienende!) op het verlichte V. U. C.-ter- rein te Den Haag tegen den kampioen van Polen, de Krakau F. C., waarin niet min der dan 7 internationals spelen. Deze wed strijd zal worden geleid door den Belgi schen scheidsrechter Langenus. Het Zwaluwenelftal is voor dezen wed strijd als volgt samengesteld: Doel: Wasserval (Xerxes). Achter: Lelyveld (V.U.C.) en Pettinga (Hermes-D.V.S.) Midden: Breitner (A.D.O.), B. Paauwe (Feijenoord) en Graafland (H.B.S.). Voor: De Jong (Xerxes), Broeken (L.O.N.G.A.), Berg (A.D.O.), Slot (D.W.S.) en van Nellen (D.H.C.). Reserves zijn: Dommers (V.U.C.), Kalf (H.V.V.), Van Maaren (A.D.O.), van Vliet (H.B.S.), Schoemaker (Quick) en Drok (R.F.C.). ROODE DUIVELS—ZWALUWEN. Naar wij vernemen zal de jaarlijksche ontmoeting Roode Duivels—Zwaluwen, die niet meer op Vastenavond (Mardi Gras) wordt gespeeld, ditmaal plaats hebben op 7 Februari des avonds in het Heyssel-sta- dion te Brussel. NA HOLLAND—OOSTENRIJK. Nog enkele Weensche persstemmen. Over den Zondag gespeelden wedstrijd Nederland—Oostenrijk schrijft het „Wiener Neue Journal", dat de allergrootste krachts inspanning van de zijde der Oostenrijkers noodig was, om de kleine zege te bereiken. Met uitzondering van Platzer, die zijn doel prachtig verdedigde, valt er weinig goeds van het elftal te zeggen. In den geheelen wedstrijd loste de Oostenrijksche voorhoede geen enkel goed schot. Daarentegen, trad de Hollandsche aanval op den voorgrond en alleen Platzer heeft den Hollanders den weg naar de overwinning versperd. Van de backs had Seszta eenige goede momenten, hij ging echter geregeld te ver naar voren en bracht zoodoende het eigen doel onnoo- dig in gevaar. In de middenlinie liet Nausch zeer matig spel zien, waardoor Smistik en Wagner meegetrokken werden en den Hol- landschen aanval niet in bedwang konden houden. Er werd steeds in de Breedte ge speeld en het samenspel .te ver doorge voerd. Binder schoot tweemaal naast het verlaten doel en Schall had niets in te bren gen. De andere voorhoede-spelers waren niet in staat, een regelmatigen aanval op te zetten of een goed schot te lossen. De Hollanders verrasten over de geheele linie en vooral de aanval gaf goed spel te zien, waarbij Lagendaal, Wels en Ven te opvielen. De „Reichspost" zegt. dat behalve Platzer geen enkele Oostenrijksche speler zijn ge wonen vorm bereikte. Vooral de' aanval miste voor het doel doorzettingsvermogen en energie. Het goede samenspel in het veld werd voor 't doel „Ugberkombination" en- geen een aanvaller kon op het j uiste mo ment het goede schot vinden. Binder was te langz'aam, Schall viel heelemaal niet op en ook Sindelar kon niet bevredigen, zoo- aat het in hoofdzaak van den rechtervleu gel BicanZisehek moest komen. Van de halfs was Wagner de beste. Nausch speelde zwak, waardoor ook Smistik erg gehandi capt scheen te zijn.. Seszta was door zijn lichtzinnigheid soms de oorzaak van gevaarlijke situaties. De Hollanders waren verrassend goed, het elftal speelde snel en energiek, de aan- van speelde volgens een systeem, dat veel op het Oostenrijksche lijkt, maar dat een voudiger en technisch minder werd uitge voerd. Als de beste Hollandsche spelers worden genoemd doelman Van der Meulen, Diepenbeek. Pelikaan en Lagenraal. ALS VOETBALGROOTHEDEN VALLEN. Kingscott verdedigt zich. Mr. A. Kingscott, die gedwongen werd af te treden als penningmeester van de Foot ball Association, gelijk we gisteren reeds meldden, heeft aan de „Times" medege deeld, dat hij in elk geval zijn relaties met de Midland League, waarvan hij president is, niet zal verbreken. De actie, die door de F. A.-Council is ondernomen, meldt het blad verder, is ontstaan over de keuze van den bal welke in de lente van het' vorig jaar voor den Cup-final zou worden gebruikt. Beweerd is, dat Kingscott de keuze van den bal uit aanden van den scheidsrechter heeft geno- nen. Kingscott verklaart, dat hij de aan lem toegeschreven opmerkingen niet heeft 5gmaakt en ontkent de bedoeling te heb- oen gehad de integriteit van den scheids- •echter aan te tasten. Kingscott heeft aan de F. A. een brief gezonden, waarin hij zegt: „Om na zes maanden iets uit je herinne- tingen op te halen is een moeilijke zaak, naar wat ik ook gezegd heb: ik deed alles net de zuiverste motieven en om de eer van len scheidsrechter te beschermen. „Op dit bewijs ben ik beschuldigd on- .vare verklaringen te hebben afgelegd. Ik neb geen schuld en verdien den laster niet welke de commissie heeft uitgesproken. Ik houd er aan vast, dat de commissie een ern stige vergissing begaat, misschien onwe tend." Ook de heerschappij van Hugo Meisl bedreigd. Na hetgeen er met den Engelschen voet bal-dictator Kingscott is gebeurd, is het wel toevallig te noemen, dat ook zijn Oosten rijksche confrère, Hugo Meisl, zij het dan om andere redenen, wellicht aan het einde van zijn heerschappij is. De „Tel." meldt althans het volgende uit Weenen: De matige prestaties van het nationale Oostenrijksche voetbalelftal te Londen en te Amsterdam hebben in Weensche voet balkringen en in de leidende instanties van de Oostenrijksche voetbalor^anisatie groote beroering teweeggebracht. Er wordt scher pe critiek uitgeoefend op de personen, die verantwoordelijk zijn voor de samenstelling van het elftal. Het grootste deel van de voetbalclubs uit de eerste klasse heeft zich aaneengeslo ten tot een zeer sterke oppositie, welke o.a. eischt, dat de bevoegdheden van den „se cretaris-generaal", Hugo Meisl, beperkt zulr len worden; dat een afzonderlijk comité zal worden gekozen hetwelk belast is met de samenstelling van het nationale elftal: dat het aantal internationale ontmoetingen zal worden verminderd en dat niet aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap zal worden deelgenomen, zonder dat aan de Ligaclubs een overeenkomstige schadever goeding wordt betaald. Voorts wordt verlangd, dat de Oosten rijksche voetbalbond den vereenigingen zijn medewerking, zal verleenen bij het ver krijgen van engamenten in het buitenland en dat de bond energieke stappen bij de bevoegde regeerings-instanties zal onderne men in zake een verlaging van de belas ting op vermakelijkheden. Ook een dictator in België? In Belgische voetbalkringen wil men thans juist het tegenovergestelde van het geen men in Oostenrijk van plan is? Daar heeft men in verband met de ca- tastrophale nederlagen van het Belgische elftal het denkbeeld geopperd om in na volging van eenige andere landen één per soon aan te wijzen, belast met de samen stelling van de vertegenwoordigende elf tallen. .Een voetbal-„dictator" dus zooals Hugo Meisl, Pozzo en Chapman. Belangrijk in dit verband is het feit, dat ook de voor zitter van den Belgischen voetbalbond, Seeldrayers, zich heeft uitgesproken tegen een veelhoofdige keuze-commissie én voor een autoritaire persoonlijkheid. Met zulk een functionaris heeft men reeds 13 jaar geleden succes gehad toen België er in slaagde Olympisch kampioen te worden. Men kan er met vrij groote zekerheid op rekenen, dat men binnenkort een princi- pieele beslissing in deze richting zal nemen. „Hbld." LIVERPOOL SLAAT OOSTENRIJK 4—2. Het „Hbld." meldt uit Londen: De eer ste klasse club Liverpool heeft Oostenrijk met 42 geslagen. Het werd door English, Nieuwenhuys en Hodgson 30, voor Sindelar gemakkelijk scoorde, na prachtig opbrengen van Viertl. Nog voor rust werd het 41 door En glish. In de tweede helft kwam Liverpool niet meer tot doelpunten. Sindelar bracht den stand op 42. Het veld was bedekt met sneeuw. Opval lend was het prachtig samenspel der Oos tenrijkers. IERLAND—BELGIE. De interlandwedstrijd IerlandBelgië als voorwedstrijd der wereldkampioen schappen is thans definitief vastgesteld op 25 Februari te Dublin. VOETBAL OP DE OLYMPISCHE SPELEN? Nog steeds geen beslissing. De vooruitzichten op een compromis tusschen het Internationaal Olympisch Co mité (I. O. C.) en de F. I. F. A. inzake een Olympisch voettbaltournooi 1936 te Bei-lijn zijn nog steeds ongunstig, al dient daarbij in acht te worden genomen, dat de kwes tie of een dergelijk tournooi zal plaats vin den, nog geen oplossing heeft gevonden. De situatie is zoo, dat de hoop op een goede oplossing nog niet behoeft te worden op gegeven. De onderhandeleingen betreffen de dit vraagstuk zijn nog altijd gaande en vóór het I. O. C. congres in Mei 1934 te Athene zullen de vertegenwoordigers dei- beide lichamen nogmaals bijeenkomen, waarbij te hopen valt, dat een formule zal worden gevonden welke beide partijen be vrediging kan schenken. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Junioren-Competitie. In verband met de weersomstandigheden zijn er voor a.s. Zondag geen wedstrijden vastgesteld voor de Junioren. De Competitieleider, C. J. v. LEEUWEN. LEIDSCHE VOETBALBOND. UITSTEL VAN WEDSTRIJDEN. Alle door den Leidschen Voetbalbond uitgeschreven wedstrijden voor Zondag a.s. zijn uitgesteld. SCHAATSENRIJDEN PROV. KAMPIOENSCHAPPEN. Schoonrijdcn van Noord-Brabant. Op de banen van de ijsclub ,,'s-Bosch Belang" te Vught hebben gisteren de pro vinciale kampioenschappen in het schoon- rijden van de provincie Noord-Brabant plaats gevonden. De belangstelling was voornamelijk door het gure weder uiter mate gering. De resultaten waren: 1. Mevr. van DuysbergCrooswijck, den Haag; 2. Mevr. KraakKroon te Amster dam. 3. Mej. Maandag te Arnhem. Kampioenschap heeren schoonrijden: 1. F. G. van Balen, den Haag. 2. A. Bakker te Bussum. 3. G. de Waal te Amsterdam. Kampioenschap schoonrijden paren: 1. Mevr. van Duysberg—Crooswijck en F. G. van Balen te den Haag. 2. Mevr. Kraak Kroon en G. de Waal te Amsterdam. 3. Mevr. Stoffelaar en A. Bakker t.e Bussum. ÏJ^-UURS KOPPELWEDSTRIJD VOOR SCHAATSENRIJDERS TE UITHOORN. Gisteren werd door de ijscRib „Zijdel- meer" te Uithoorn een 1%-uurs koppelwed- stijd georganiseerd voor schaatsenrijders op de baan van 450 meter. Er waren in totaal 6 SDrints, elk van 3 ronden, waarbij het koppel de Grootvan Vliet de meeste punten behaalde. Gemiddeld werd door het winnend koppel de ronde (450 meter) afgelegd in 1 min. 5.5 sec. In totaal namen 17 koppels aan den strijd, die door een zeer groot aantal toeschouwers werd bij gewoond, deel. Drie koppels moesten den strijd staken. Het resultaat van dezen kop pelwedstrijd luidde: 1. A. de GrootP. v. Vliet 22 punten. Afgelegd in iys uur 79 ronden, is ruim 35 K.M. 2. D. Schelling houtA. Janmaat 18 punten. 3. Verbrug- genG. van der Horst met 1 ronde ach terstand en 13 punten. 4. C. van Vliet N. van Vliet op 2 ronden achterstand. De andere kopels waren meer dan 2 ronden achter. UITGESCHREVEN WEDSTRIJDEN. De Koninklijke Nederlandsche Schaat senrijders-Bond heeft de volgende wed strijden uitgeschreven: Nationale wedstrijd voor amateurs om het provinciaal kampioenschap in het hardrijden voor de Provincie Overijsel over 500, 1500 en 5000 meter op Vrijdag 15 December ,a.s. Op de baan van de Steen- wijker IJsclub te Steenwijk. Inschrijvin gen bij den heer J. D. Roeles, Noordwal- straat te Steenwijk (telefoon 129). Aan vang 11 uur. Nationale wedstrijd voor amateurs in het hardrijden voor dames over 500 en 1000 meter op Vrijdag 15 December a.s. op de baan van de IJsclub Volharding te Oud-Karspel, Noord-Holland, gevolgd door een wedstrijd in het schoonrijden voor dames. Inschrijvingen bij den heer Mr. C. P. Eecen Gzn., Oud-Karspel (tel. Broek op Langendijk 142). Aanvang 1 uur. De wedstrijd om het kampioenschap in het hardrijden voor de provincie Gelder land te Zutphen op Vrijdag 15 December gaat door. ELFSTEDENTOCHT OP ZATERDAG A.S? Naar wij vernemen zijn reeds voorbe reidende maatregelen getroffen door het bestuur van de Friesche Elfsteden-Vereeni- ging om a.s. Zaterdag 16 December den Elfstedentocht door Friesland te organi- seeren Het ijs is volgens ingekomen be richten overal van goede kwaliteit en be trouwbaar, ondanks de korte dooi, welke onlangs heerschte. Inschrijvingen voor dezen elfstedentocht, welke sedert 1929 niet meer is gehouden, .kunnen geschieden bij den voorzitter van de vereeniging: Mr. M. Hepkema. Een mooi tochtje. Een lezer van het „Hbld." geeft den vol genden tocht op als zeer aanbevelens waardig: Van Aalsmeer over dè Westeinderplas- sen naar Leimuiden. plassen zijn be hoorlijk berijdbaar voor den geoefenden schaatsenrijder. Van Leimuiden naar Oude Wetering zeer goed berijdbaar. Van Oude Wetering over het Braassemer Meer en de Aa naar Leiderdorp. Het Braassemermeer is, hoewel er minder goede stukken zijn, goed berijdbaar, daarentegen is de Aa bui tengewoon goed berijdbaar. In Leider dorp bindt men af, wandelt (over planken) over den Rijn en bindt weder op 10 minu ten Oostwaarts, om over de Weipoortsche Vliet over buitengewoon goed ijs naar Zegwaart te rijden. Van Zegwaart 20 minu ten loopen naar de toegangswegen tot de Rotte (plaatselijk vragen), vervolgens over de Rotte naar Rotterdam. De geheele Rotte is uitstekend berijdbaar. De Hoofdvaart en de andere vaarten in den Haarlemmermeer zijn onberijdbaar. De verbinding van Haarlem met de Lyn- den langs de Ringvaart is onbetrouwbaar. De ijsbaan te Hoofddorp is zeer goed. Mor gen zullen daar wedstrijden gehouden wor den om het dameskampioenschap van Noord-Holland en wedstrijden voor paren in het schoonrijden. Sportvereeniging „Klimop". Afd. Gymnastiek: Het Bestuur deelt mede, dat in verband met de H. Missie welke in de Parochiekerken wordt gehou den, deze week de gymnastieklessen niet zullen gegeven worden. Men neme van een en ander goede nota. Afd. Korfbal: Officieel wordt mede gedeeld, dat het n i e t-doorgaan van wed strijden om welke reden ook 's Zondags morgen tijdig wordt bekend gemaakt bij Meykamp's Sport- en Wapenhandel, Vrou- westeeg. Leiden. HET VERTREK VAN DE „ZILVERMEEUW. De laatste voorbereidingen worden getroffen. De technische dienst van K.L.M. is. bezig de laatste voorbereidingen te treffen voor het. vertrek van de „Zilvermeeuw", hetgeen in den nacht van Zondag op Maandag om 3 uur zal plaats vinden. De bemanning is iederen dag op Schiphol aanwezig, om per soonlijk de toebereidselen mee te maken. De laatste gegevens van de route worden gecontroleerd en de laatste aanwijzingen van den gezagvoerder vastgelegd. De „Zil vermeeuw" zal Donderdag en Vrijdag nog eenige vluchten uitvoeren. De mail kan in geheel Nederland Zaterdag tot de laatste buslichting worden gepost. Het specia'e „Zilvermeeuw"-postpapier, dat gratis dooi de K.L.M.-kantoren en haar agentschappen wordt verstrekt, is tot en met Zaterdag ver krijgbaar UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. IJsclub. De IJsclub vergaderde in café „Flora" onder groote belangstelling der leden. Dat gaat meestal zoo wanneer men „in den ijstijd" vergadert. De heer J. Imthorn presideerde deze ver gadering. De voorzitter ontvouwde de reden waarom men hem hier als voorzitter aan trof. De heer Gooi heeft n.l. reeds in Maart 1933 als voorzitter bedankt, zooals hij voor dien reeds van plan was. Ook de secreta ris bedankte als zoodanig, zooals men ver nam uit zijn ontslagbrief, omdat hij wegens zijn werkzaamheden vreesde het secreta riaat niet voldoende te kunnen behartigen. De beide heeren zijn in de beste verstand houding gescheiden met de beste wenschen voor de club. De waarn. voorzitter bracht dank aan de heeien M. Gooi en E. C. Urlus voor alles wat ze in het belang der club deden. Noodlottigerwijze is ook het derde lid van het dagelijkscli bestuur ontvallen door den dood, nadat hij verleden jaar zijn jubi leum heeft gevierd van 40-jarig penning meesterschap. De voorzitter wijdt waardee- rende woorden aan zijn nagedachtenis en zegt dat het een voorbeeld was voor allen om zijn trouw en werkzaamheid. In verband met de plotselinge ijsperiode moest er gehandeld worden en zoo fun geerde Just Imthorn als voorzitter, W. Pool-tier als s^gretaris en Chr. v. d. Voort alspenningmeester. De notulen en het Jaarverslag van den heer E. C. Urlus werden hierna gelezen en ongew. goedgekeurd. Vervolgens werd de zoon van den over leden penningmeester, de heer Chr. v. d. Voort, in de gelegenheid gesteld het laat ste verslag van zijn vader voor te lezen over de penningen. De inkomsten bedroegen 652.68 en'de uitgaven 794.87. aldus een nadeelig saldo van 142.19. Dit kon van het spaarboekje worden bijgepast waarop nu nog een bedrag voorkomt van 53.81. De groote uitgaven houden verband met het nieuwste wat de club zich heeft gepermit teerd n.l. een verlichte ijsbaan, waarvan verleden jaar een zeer druk gebruik werd gemaakt en welke absoluut in een behoefte voorziet. De kosten van aanschaffen van een en ander bracht een groote uitgave, wat voor een deel ook weer vermeerdering van bezit beteekent. De heer Duynstee en A. van Schie werden aangewezen om de bescheiden te controleeren. De heeren rap porteerden bij monde van eerstgenoemde dat alles weer tot in de puntjes in orde was. Hierna volgde een bestuursverkiezing die tot resultaat had dat de heer Just Imt horn als voorzitter gekozen werd, wat door hem na aandringen der vergadering werd geaccepteerd voor één jaar. Als#secretaris werd gekozen de heer Duynstee (Kerkhof pad) en als penningmeester de heer Chr. v. d. Voort, die de functie van zijn vader voortzet. Herkozén werd de heer J. Zuider duin en gekozen werd de heer A. Ottevan- ger. Vervolgens was er gelegenheid zich op te geven voor de jubileumrit van den Z.H. Ijsbond, waaraan alle leden boven de 14 jaar kunnen deelnemen tegen een inleg- geld van 75 cent. Ter vergadering gaven zich 24 leden op. Gelegenheid om alsnog in te schrijven blijft open tot 20 December bij den secretaris. Na dien tijd wordt het inleggeld verdubbeld. Hierna werd aan de rondvraag begonnen. De heer J. v. d. Lippe vraagt bij even- tueele wedstrijden indeeling naar den leef tijd b.v. deelnemers boven 35 jaar apart, dan krijgt men waarschijnlijk meer oudere deelnemers. Het bestuur zal dit overwegen. De heer C. Imthorn wil gaarne de reke ning vóór de vergadering laten nazien. Dit werd toegezegd om onnoodig oponthoud te voorkomen. Gevraagd werd om een ge deelte van de baan te reserveeren voor kunstrijders. Dit is moeilijk, zegt de voor zitter, maar er zal over gesproken worden. Voorts werd door P. v. Bohemen ge vraagd het rijden van lange slierten van meerdere personen te verbieden en als maximum 3 personen toe te laten. De voor zitter zegt dat dit reeds gedaan wordt en met goed succes. Voorgesteld wordt om de afgetreden voorzitter als eerelid te benoe men en ook een blijvend aandenken aan de nagedachtenis van den overleden penning meester te stellen. Dit laatste zal in het bestuur worden besproken. De heer M. Gooi vraagt dan het woord en zegt dat hij een eerelidmaatschap niet kan aanvaarden voor een zoo korten tijd, dat hij zijn krachten gaf. Hij dankt voor de sympathieke woor den en voor de goede bedoeling. De voor zitter grijpt deze gelegenheid aan om den heer Gooi dank te' brengen voor zijn veel en goed werk en hoopt hem nog langen tijd als gewoon lid in de vergaderingen mee te maken en vraagt om op zijn adviezen te mogen rekenen. Als kascommissie voor volgend jaar wer den benoemd de heer M. Gooi en Alt van Schie en als reserves de heeren C. Imthorn en A. Reekers. Hierna sluiting met dank aan allen voor opkomst en aangename gedachtenwisse- ling. Schaatswedstrijden. Op de Katwijker Watering werd door de IJsclub een wed strijd gehouden. Er werd op tijd gereden waardoor de wedstrijd wel vlug was afge werkt, maar waar de spanning der mooie ritten ontbrak. Het resultaat wa8 als volgt: I. J. v. d. Lippen 56 3/5 sec.; 2. J. v. d. Lip pen Jr 57 4/5 sec.; 3. C. v. d. Berg 58 sec.; 4. P. v. Kampen 58 3/5 sec.; 5. Leo v. Dam 58 4/5 sec.; 6. H. v. d. Noort 59 sec.; 7. Alt Ruigrok 59 sec.; 8. N. Passchier 60 sec.; 9. L. Wijnands 60 sec.; 10. L. Korving 60 sec.; II. P. Smit G12/5 sec.; 12. K. Passchier 61 3/5 sec.; 13. C. Ruigrok 62 2/5 sec.; 14. Th. Steenvoorden 67 1/5 sec.; 15. J. Hooger- dam 68 sec.; 16. C. Alders 68 sec. Er waren drie prijzei uitgeloofd n.l. van 12.50. 17.50 en 2.50. S de beenenhet ver* voermiddel van menschen- zonc/er-wielen Ook zij hebben 'n hekel aan modder baden. Rijdt u dus ge rust de plassen mis. RUOT VS 1 LIG Geboren: Karmel Frederik, z. v. H. v. Venetiën en M. H. Sommeling. Ber- nardus Theödorus Thomas, z. v. J. P. Vink en M. E. Schulte. Petrus Johannes, z. v. C. M. Noordermeer en J. Hoeckx. Ondertrouwd: W. J. Siddré en A. C. v. d. Dorp. G. A. E. Duijster en A. Zoutendijk. J. E. A. Post Uiterweer en J. M. Seret. D. v. Duijn en N. de Bes. J. Middel en G. de Wit. Getrouwd: C. O. de Vroomen en C. A. M. J. Dames. D. Admiraal en G. Oepts. A. Smit en N. Busscher. Overleden: Elisabeth Theodora Hen- drika Bakker, 64 jaar. wed. van J. M. M. Poletti. Jacoba Meijers, 25 jaar. Ja- coba v. Beelen, 67 jaar, wed. van C. Bedijn. Aaltje Romijn 87 jaar. geh. met A. J. v Leeuwen. WOUBRUGGE. IJspret. De aanhoudende vorst heeft de ijsvereeniging „De Rijnstreek" door mid del van haar alhier gevestigde vertegen woordigers doen besluiten om de Woud watering, welke geheel is toegevroren en voor het waterverkeer is gestremd, te ega- liseeren. Tot dat doel zijn een 12-tal werk- loozen tewerk gesteld om de banen gelijk te maken. Hierdoor ontstaat een mooie ver binding met de beide meren (Braasemer- en Kagermeer). Houdt de vorst aan, dan zal de plaatselijke ijsver, een ijsfeest organisee- ren. ZOETERMEER-ZEGWAART. „De Goede Woning". Het raadsbesluit van de gemeente Zoetermeer, tot veriee- ning van bouwvoorschot aan de R. K. Wo- ningbouwvereeniging „de Goede Woning" alhier, is door het College van Ged. Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Bedoelde bouwvereeniging kan dus haar plannen uitvoeren. Het is gegund aan de laagste inschrijvers, de heeren Gebrs. Huurman te Zegwaart. Gecostumeerd ijsfeest. Op „onze" ijs baan is Dinsdagavond 1.1. een groot gecos tumeerd ijsfeest gevierd. Een 19-tal groe pen, als solo's, duo's, trio's tot een groep van 8 persoonen, hadden voor dit festijn ingeschreven. Een record aantal toeschou wers was getuige van dit gebeuren, het welk een zeer gezellig verloop had. Er wa ren zeer aardige en origineele costuums bij. Over het geheel was er veel werk van ge maakt. De jury bestaande uit het bestuur der ijsvereeniging, had lang geen gemakke lijke taak, om tot een juiste beoordeeling te komen. Als solo's traden op een kabou tertje, een 5-jarig ventje, die een schitte rend figuurtje maakte in z'n maskerade pakje. Zijn schaatsenrijden was van dien aard, dat een ieder z'n aandacht op hem had govestigd; een kerstmannetje; een amazone, een zwarte piet, een Staphorster boerinnetje; een Zèeuwsch boerinnetje (Goes); Roodkapje met wolf (hond); een Indiaan; een clown; Buziau; een adonis en een kok(in); als duo's een Amerikaansch danspaar; Willem en Sijne van Krabben- dijke; Kozakkenpaar; Volendammerpaar; Tyrolerpaar; kabouterspaar en IJstax; als trio's: de huishoudschool; matrozen (S.V.A.) en 8 zigeunerinnetjes (Pro Patria-groep). De prijsuitreiking had plaats in de zaal van den heer Van Well. De voorzitter sprak ter gelegenheid daarvan zijn vreugde uit over de groote deelname, de mooi costuums en combinaties. De taak der jury, aldus spr,. was niet gemakkelijk. Het verschil in pun ten was dan ook niet groot. Aan de volgende werden prijzen, bestaan de in geld, toegekend: le prijs Mevr. en Mej. van Duyvenbode, Amerikaansche paar; 2e pr. Mej. M. Ooms en den heer P. Lammers, Kozakkenpaar; 3e pr. Mej. C. van Leeuwen en jongeheer van Leeuwen, Tyrolerpaar; 4e pr. den 5- jarigen jongeheer Leo Wijting, kaboutertje; 5e pr. de jongedames van Leeuwen Ad., ka boutertjes; 6e pr. Mej. M. Krijgsman en den heer Joh. Uitdenbogert, Zeeuwsch paar (Krabbendijke); 6e pr. Mej. D. Lammens en den heer P. Diephout, Volendammer paar. Met een toepasselijk woord van den voorzitter werden de prijzesn uitgereikt, ondersteund door het noodige applaus, waarna alle deelnemers(sters) werden ge-# tracteerd. De op Woensdagmiddag uitgeschreven wedstrijd in het schoonrijden voor paren ging vanwege den kouden wind niet door. Onze plaatsgenooten Mevr. P. van Her- wijnen-Franx en de heer P. Houtman, be haalden te Nieuwerkerk a. d. IJssel bij een wedstrijd in het schoonrijden voor paren een 2en prijs. Koopt bij hen, die in UW dagblad adverteeren

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 13