Advertentiën WOENSDAG 13 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. Wit-Gele Kruis. In het Juvenaatsge bouw vergadrde het Wit-Gele Kruis onder voorzitterschap van den heer W. de Ruijter, waarby de opkomst slechts matig was. Na een kort welkomstwoord werdén de keurig gestelde notulen ongewijzigd vast gesteld en werd het woord verleend aan den heer Ir. H. J. A. Post, die dezen avond zou spreken over de Onderlinge Nationale R. K. Verzekering tegen de kosten van Zieken- huisverpleging en Operatie, een instelling van het Wit-Gele Kruis. Waar spr. verno men had dat in Noordwijk reeds een goed werkend R. K. Ziekenhuisverplegingsfonds bestond, opende spr. zijn betoog, dat het in 't geheel niet de bedoeling van hem was, dit fonds eenige concurrentie aan te doen en het hem verheugde, dat Noordwijk de taak inzake verzekering voor Ziekenhuis- verpleging zoo goed begrepen had. Spr. be hoefde in deze alzoo niet te wijzen op de groote noodzakelijkheid van een dergelijke instelling. Men kan zich de vraag stellen, waarom heeft zich het Wit-Gele Kruis er voor gespannen om een dergelijke instel ling tot stand te brengen. En dan kan het antwoord tweeledig zijn, eerstens van het standpunt der behartiging der Volksge zondheid, een der hoofddoelen van het Wit-Gele Kruis, doch tevens ook om te be vorderen dat een juiste Ziekenhuisverple- ging zou worden toegepast en men niet al leen zou aangewezen zijn op particuliere instellingen, welke aleeen het winstbejag als hoogste doel stellen. In een helder betoog zette spr. uiteen, dat van een nationale verzekering een groote kracht kan uitgaan, hetgeen hij met eenige voorbeelden illustreerde. Zonder eeinge pressie te willen uitvoeren, bracht hij nog de premies van de Nat. verzekering naar voren, waarbij het groote voordeel was dat men, door de verschillende tarie ven, zich kon verzekeren voor elke klasse ligging in ziekeninrichting en desgewenscht ook voor de operatie-kosten. Vooral over het laatste ontspon zich een zeer vrucht baar debat, hetwelk zeker goede resultaten zal afwerpen. Echter kwam goed tot uiting, dat bij verzekering tegen gewone zieken- huisverpleging het plaatselijke fonds voor- deeliger was dan de Nat. verzekering, waar bij men zich echter kan verzekeren in ver schillende klassen en tegen operatiekosten. Het 7e Jaarverslag kwam hierna in be handeling, waaruit wij het volgende ont- leenen: het ledental is thans 505, hetwelk een kleine achteruitgang beteek ent," voor het grootst gedeelte ontstaan do.or meerdere royementen wegens contributieschuld. Ge zien de geringe contributie-heffing, is dit dubbel te bejammeren. Voor de Wijkver pleging werd in den loop van 1932 door Zuster Julian^ 2154 maal hulp verleend in 175 gezinnen, terwijl voor de wijkverple ging 229 maal een artikel werd uitgeleend. Ook de tuberculose-bestrijding, een be langrijk onderdeel van het Wit-Gele Kruis, vroeg de volle aandacht van Zuster Ju liana, die in 29 gezinnen niet minder dan 925 bezoeken bracht, waarbij 73 maal een verplegingsartikel in bruikleen werd af gestaan. Het dagverblijf bleek dit jaar nog meer noodig te zijn, dan vorige jaren, 16 patiënten werden hierin verpleegd met een totaal van 3310 verpleegdagen. Naast Zuster Juliana mag wel een woord van dank gebracht worden aan de dames v. d. Plas voor de toewijding, waarmede zij de lighal-patiëntjes hebben verpleegd. In het bestuur was eenige verandering door het bedanken van Mevr. de Groot-Romeijn, welke vacature niet kon "worden vervuld.. De voorzitter bracht voor uitbrenging van dit zeer overzichtelijk Jaarverslag dank aan Dr. Visser, die een onontbeerlijke steun is voor het Wit-Gele Kruis. De financiën baarden in het afgeloopen jaar nog al wat zorg, want het kassaldo verminderde van 785.191/- tot 531.47, hetgeen grootendeels is ontstaan door de verminderde contributie-opbrengst. De kas- commissie bracht bij monde van den heer v. Buitenen verslag uit van hun boekon- derzoek en kon met genoegen mededeelen dat boeken en bescheiden in punctueele or de zijn bevonden, waarvoor hij een woord van lof aan dr. Visser bracht, hetwelk door de vergadering met applaus wordt onder streept. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den heer W. de Ruijter en Dr. Visser had tot uitslag dat beiden met groote meerderheid werden herkozen, terwijl in de bestaande vacature werd gekozen de heer C. v. Gerwen. In de rondvraag bracht Dr. Visser nog dank aan den volijverigen secretaris, die wegens ongesteldheid verhinderd was ter vergadering te komen, waarna de voor zitter onder dankzegging voor de opkomst nog een dankwoord bracht aan Ir. Post, voor diens gehouden rede over onze Nat. verzekering. Spr. sloot hierna met den Chr. groet. ALKEMADE. De diefstal in de Pastorie. De politie te Doetinchem heeft in een logement daar ter stede een tweetal zeelieden aangehou den, resp. afkomstig uit Rotterdam en Antwerpen, die zich vermoedelijk aan dief stal in de pastorie te Alkemade hebben schuldig gemaakt. Zy zijn daarheen op transport gesteld. NOOTDORP. IJswedstrijden. Bij de gisteren gehou den hardrijderij op de schaats op de Goo van de afd. „Vccnweg" van den Zuid-Hol- landschen Ijsbond zijn de volgende prijzen toegekend: ïo'pr. J. van der Marei, 2e pr. C. van Leeuwen, 3e pr. C. van de Zande Czn., 4e pr. Th. van de Zande Czn., 5e pr. Chr. van Oudheusden, le troostprijs F. van der Swan en 2e troostprijs Jac. van Haaster. Bij 't ringrijden mocht het Th. de Winter gelukken den eersten prijs te bemachtigen, terwijl op hem volgden C. van der Meer, Th. van Eijk, S. Groenewegen, W. Pijl en Adr. van Rijk. Gisteren werden alhier wedstrijden in het ringrijden op de schaats gehouden, aan welke Wedstrijden, die uitgingen van de afdeeling „Nootdorp" van den Zuid- Hollandschen Ijsbond, werden deelgeno men door 9 dames en 26 heeren. Onder de aanwezige belangstellenden mochten wij o.a. Burgemester Schölvinck en ds. Loeff opmerken. Bij de dames werd mej. J. M. van Veen als eerste prijswinster eigenaresse van een paar kunstschaatsen, de tweede prijs viel ten deel aan Mej. P. van Veen en bestond uit een paar lederen handkappen, terwijl mej. Abr. Post-Vrij als derde prijswinster een schemerlamp in ontvangst mocht ne men. Bij de heeren werd de eerste prijs, even eens bestaande uit een paar kunstschaat sen toegekend aan P. van Vliet; D. J. Steneveld, tweede prijswinnaar, ontving een paar lederen motorhandschoenen en aan den derden prrswinnaar A. A. van Eijk viel een zaklantaarn ten deel. Niettegenstaande het weder niet erg me1-" dewerkte heerschte er toch een prettige stemming onder de aanwezigen en mogen deze wedstrijden als goed geslaagd be schouwd worden. STOMPWIJK. Hardrijden. Gisteren hebben op de Jan Coenvaart alhier hardrij-wedstrijden plaais gehad. De le prijs werd gewonnen door F. Beekman, de 2e prijs door A. Vogelaar, de 3e prijs door A. v. d. Zalm, de 4e prijs door A. Luiten. De prijzen bestonden uit levens middelen en brandstoffen. Morgen is een wedstrijd ringrijden voor leden van de ijsclub. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen wis- en natuurkunde met hoofdvak wiskunde, de heer J. G. M. Dommisse te Aerdenhout en Mej. J. R. A. P. van Rhijn, Den Haag. Idem, hoofdvak, plantkunde de heer W. K. H. Karstens, Wassenaar. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Hardrijderij. Bij de Maandag j.l. ge houden hardrijderij op schaatsen voor be- hoeftigen werden de prijzen gewonnen als volgt: le prijs A. de Kort, 2e pr. A. Dors man, 3è pr. A. Panebakker, 4e pr. P. Bol. Aan 23 behoeftigen werd ieder 3 pond spek verstrekt. Bij de hardrijderij van 12 Dec. uitslui tend voor leden, werden de prijzen ge wonnen als volgt: A. de Kort, A. Dorsman, A. de Haan en J. de Wit. KOUDEKERK, ..Milde gift. Bij den burgemeester, voorzitter van de plaatselijke Crisiscom missie is van een onbekende gever een gift binnengekomen van ƒ50.voor het ver strekken van brandstoffen. Zeker een mil de daad die met deze strenge koude op hoogen prijs wordt gesteld. Oude man aangereden. Woensdagmor gen werd in de Hoogewaard alhier, de 85- jarige J. R., verpleegde van het „Tehuis voor Ouden van Dagen" aangereden door een luxe-auto, bestuurd door den varkens handelaar H. J. v. S., uit Oude Wetering. De oude man, die een been- en hoofd wond had opgeioopen, werd door dr. VL alhier verbonden en ve~volgens door den bestuurder naar het „Tehuis" gebracht. Doordat de man wat doof is, merkte hy de auto te laat op en het is aan de oplettend heid van den bestuurdoer te danken, dat het geval nog zoo goed afliep. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK Onder voorzitterschap van Burg. Keyzer, kwam dc Raad der Gemeente Stomp wijk Dinsdag .15 ui openbare vergade ring bijeen. Aèn^e/ïg alle leden, behalve de heer de Groot. Secretaris de heer Trapman. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Ingekomen zijn: Verdaging door Ged. Staten van het Raadsbesluit inzake ver pachting van het vischrecht in Stompwijk- Krhe Vaart, Nieuwe Va»r« en Knipslooc. Schrüveu van de gemeente Katwijk inzake voor«u»J. wijziging begrooting •chooUrisen- D# «tukken worden voor kennisge- vir. s aangenomen Aangetwden wordt de Gemeenterekening 193?. si'j'teod* 2&et een. nadeelig saldo van f 239*11. De hart* rif- Langrti stelt mor dezelfde pr>riuni*«ie Ut mmas© aivoor óm Be- pooting. motie bij de behandeling der begrooting niet terugnemen; de genomen besluiten moeten gehandhaafd blijven. De voorzitter: Dit is toch ook de bedoe ling van het prae-advies van B. en W. Het voorstel wordt hierna z. h. s. aangenomen. Voorstel tot wijziging en aanvulling der algemeene politieverordening. De heer Willemse vraagt, of er thans ook het verbod van melkbezorging op Zondag niet in kan worden opgenomen. De Voorzitter: dit is een beetje te vlug en was nog niet mogelijk; de Raad kan hieromtrent echter spoedig een voorstel verwachten. Het voorstel wordt z. h. s. aangenomen. De verpachting van vischwater. Voorstel betreffende verpachting van Vischwater. De heer Willemse begrijpt niet, dat B. en W. met dit voorstel zijn gekomen, en kan zich hiermede niet vereenigen. De raad heeft gemeend, dat het een gemeentebelang was, als het gedaan werd, zooals zij gedaan hebben en het besluit genomen heebben; Ged. Staten zeggen juist andersom. Wij hebben en het besluit genomen hebben; nu toch niet aan om dit te veranderen. Hij handhaaft het besluit, zooals in de vorige vergadering genomen. Er zullen eerst betere motieven moeten aangegeven worden om het besluit in te trekken. De Voorzitter: er is indertijd geen oproep geplaats doch er zijn inderdaad meer ge gadigden gekomen. B. en W. en ook Ged. Staten hebben gemeend, dat er meer uitge haald kon worden, als openbaar verpacht werd. De -heer Willemse; als Ged. Staten niet meer hebben gekregen dan hy, dan hebben zij daaruit ook niet kunnen concludeeren, dat er meer gegadigden waren. De Raad wilde het bedoelde persoon geven, omdat hij het al 30 jaren had. Het besluit is ge nomen om gegronde redenen en er zijn geen redenen het besluit te veranderen. De Voorzitter: B. en W. hebben gemeend aldus te moeteen handelen, omdat zij bang waren moeilijkheden te zullen krijgen met Ged. Staten, dat B. en W. de Gemeentebe langen niet behartigden. De heer Willemse zet uitéén, waarom hy het vischrecht aan den heer Van Veen wil geven, omdat wij anders niet weten, wat wij in de Gemeente halen. De heer Vink voelt zeer veel voor de argumenten van den heer Willemse, of schoon het voorstel van B. en W. principieel juist is. Hij zegt, dat de pacht goed betaald is en vindt het klein van Ged". Staten om op zulk een klein bedrag te kijken. Moe ten wij nu naar Ged. Staten luisteren; wij moeten het genomen besluit handhaven en Ged. Staten laten doen, wat zy wenschen. Er worden dan nog enkele besprekingen gevoerd. Het voorstel Willemse het besluit te handhaven, wordt als het verstreickendste voorstel in stemming gebracht en aange nomen met 73 stemmen. De heer Bloemheuvel vraagt, of B. en W. reeds nadere gegevens hebben omtrent de Kerstgaven aan de werkloozen. De Voorzitter: De hoofdorganisaties zul len dit wel regelen en dat komt wel in orde, zoodat de Raad hieraan niets moet doen. Hierna sluiting. De voorzitter: dit heeft geen zin meer. B. en W. blijven er bij, dat het beter is een commissie van 3 personen te benoemen in plaats van 5. B. en W. laten het echter thans aan den Raad over. Hierna wordt overge gaan tot stemming en worden gekozen de heeren Bloemheuvel, Willemse, Ten Hoo- pen, dfe Langen en Mooijman. Voorstel betreffende korting op jaarwed den, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten. De heer Willemse: er is gevraagd zich uit te spreken over de salarissen van Wet houders, ontvanger en ambtenaar Burg. Stand. Volgens hem vallen de Wethouders, Ontvanger en Ambtenaar Burg. Stand bui ten de korting. Wanneer Ged. Staten wer kelijk binnenkort komen met een herzie ning der korting salarissen, kan hij zich mol het voorstel vêreenigen. De heer Vink, wij kunnen de ingediende (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. Van 'n'steiger gevallen. De 44-jarige L. v. E., die gistermiddag op het terrein der Lichtfabrieken op 'n 8 Meter hoogen steiger aan het werk was, is van de voorlaatste verdieping gevallen. Hij bleef met 'n gebroken been liggen en werd door den E. H. D. naar het Diacones- senhuis vervoerd. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1411. Hotel Wervel man, Leiden, Heerensteeg 1. Hotel- en ca fébedrijf. Wijz. handelsn in: I. van Rijzen. Wijz. uitgeoef. bedr.: alléén cafébedrijf. 4008. P. Brouwer, Noordwijk-Binnen, Voorstraat 130. Sleeperij en handel in hooi en stroo. Bijv. uitgeoef. bedr.: luxe-auto verhuur en touringscaronderneming (sinds 1931). Tevens wordt handel gedreven on der den naam: Noordwijksche Touringscar onderneming. De bekende onvermoeide Broeder Leo- nardus volgend jaar hoopt hij zijn 50- jarig kloosterfeest te vieren doet weer zijn jaarlijksche rondgang voor het Broe ders-Missiehuis te Bergen. Dit Missiehuis, dat van liefdegaven moet bestaan, leidt, zooals men weet, broeders-missionarissen op voor de Missie in China. Men zal, ongetwijfeld, broeder Leonardus niet ongetroost laten heengaan, als hij om een gift aanklopt. Bij Kon. besluit van 7 December is, met ingang van 1 Januari den kapitein J. L. Ha mel, van het 4de regiment infanterie op het daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontslag uit den militairen dienst verleend. De 1ste ploeg niet-voorgeoefenden der lich ting '34, niet bestemd voor de officiers- of de onderofficiersopleiding bij het 4e regi ment infanterie, wordt 19 Maart ingelijfd en direct daarna gezonden naar het korps, waarvoor bestemd. BINNENLAND. DE VERLATEN VERLOOFDE. 12 jaar voor moordaanslag. Voor de Rotterdamsche rechtbank dien de heden de zaak tegen den 33-jarigen H. v. M., uit Rotterdam, thans gedetineerd. Hij is de dader van de dubbele moordaan slag die op 2en Pinksterdag van dit jaar in de Koloniastraat op de gezusters E. A. en M. M. Kopischka heeft plaats gehad. De man is verloofd geweest met de jongste dezer zusters. Echter verbrak het meisje de verloving. Als wraak daarop heeft v. M. daarop zijn daad gepleegd. Uit het getui genverhoor bleek, dat beide dames zeer ernstig gewond waren. Het O.M. eischte 12 jaar gevangenisstraf. LAATSTE BERICHTEN HOFBERICHT. In verband met de blijvend moeilijke tijdsomstandigheden heeft H. M. de Konin gin besloten wederom gedurende dit win terseizoen geen officieele feesten en maal tijden te doen plaats hebben. Voorts ligt het niet in de bedoeling van H. M., dat aanvragen voor eerbiedige op wachting en dankbetuiging zullen worden ingediend. ZWARE IJSGANG OP HET USELMEER. Scheepvaart volledig gestremd. Motorschip „Trois Frères" onbereikbaar. Er bestaat, nu de vorst opnieuw zijn in trede heeft gedaan, weinig of geen katis dat het motorvrachtschip „Trois Frères" dat, op weg naar Amsterdam, op een kilo meter voorbij Pampus in het ys is vastge raakt, de eerstvolgende dagen uit zyn iso lement zal worden verlost. De gisteren van Amsterdam uit ondernomen pogingen van den ijsbreker „Ijsbeer" en den „Haven dienst I" om het scheepje te bereiken heb ben naar wij berichtten geen succes gehad. Gebleken is dat krachtige, op het breken van ijs ingerichte vaartuigen van de Oran jesluizen uit, niet verder kunnen komen dan ongeveer 1500 meter; daarna boeken zij in hun strijd tegen de geweldige ijs massa, die op enkele plaatsen anderhalve meter dik is, een besliste nederlaag. Met dat al bestaat er voor de opvarenden van de „Trois Frères" geen gevaar dat zy gebrek zullen krijgen aan levensmiddelen en brandstof. De scnipper-eigenaar bindt op gezette tijden de scnaatsen onder en be geeft zich op deze wijze naar den dijk om voorraden op te doen en besprexingen te voeren met zijn lastgevers. Het scneepje heeft lading in, welke door een Amsterdam- sche stoomboot-reederij verder zal worden geëxpedieerd; de onmogelijkheid om deze te lossen is in de eerste plaats een zaak voor de assurantie. Overigens is het IJselmeer voor Je scheepvaart volkomen gestremd, zoo heeft de N.V. Koppe's Scheapsagentuur haar diensten langs deze route sinds verleden week Maanaag reeds stopgezet. DE POSTBOOT VAN AMELAND WEER IN HET US. Gisterenmiddag vertrok de postboot op den gewonen tijd van Nes (Ameland) met aan boord vier passagiers en de post. Ten gevolge van het vele ys kon de boot Hol- wert niet herenten en moest op een afstand van 300 M. blijven liggen. Tot hedenmor gen elf uur waren de passagiers en de be manning zoowei ais de post nog aan boord. De geheele Wadden van Nes naar Holwert zjjn één ijsmassa, zoodat men niet verder varen kan. Hopelijk zullen passagiers en bemanning met laag water naar Holwert kunnen ioopen. De boot zit echter gevaar lijk in het ys. Het beurtschip van de gebrs. De Bruin heeit gisteren zyn gevaariyke ligplaats op de reue van Holwert kunnen veriaten en heeft na een moeilijke reis Harlingen be reikt. ZWARE BINNENBRAND TE DEN HAAG. Hedennacht even voor vijf uur is de brandweer te Den Haag uitgerukt voor een zwaren binnenorana in een kapperszaax aan de Ant. Heinsiusstraat 47, eigenaar J. J. Pouweis, weiite brand bleeK te zijn ont staan doordat de voorraad üaarafval, die in een bergplaatsje tegenover de kachel was verzameiu, vlam haci gevat. Mevr. P., die boven oen winkel sliep, nam het eerst de branoiucnc waar en waar schuwde een survenieerend agent van po litie, die aan den dicntstbyzjjnaen telefoon post de brano weeraloeeling telefoneerde. De spuit in de Duinstraat was kort daar na al m actie ter plaatse; de 2e spuit, die in de Arciiimeuessuraac, was eveneens int- geruKt, doen behoeide geen dienst te doen. De brand kon beperict blyven tot den winkel en een werxplaais daaraenter gele gen. De inventaris ging verloren. Oud-minister Waszink. Mr. M. A. M. Waszink, burgemeester van Roermond, is gisteravond van de laatste Heilige Sacramenten voorzien. De toestand van den burgemeester was in de laatste wegen zeer achteruit gaande. TELEGRAMMEN STRENGE VORST IN FRANKRIJK. PARIJS, 13 Dec. (VJD.). Onder den in vloed van het blijvende minimum-gebied blijft in Frankrijk de koude aanhouden. Vooral in Oost-Frankrijk heerscht een strenge vorst. Te Nancy staat de thermo meter 15 gr. onda- nul, te Vitry-le-Fran- gois 20 graden en te Bar-le-Duc zelfs 21 graden onder nul. Te Parijs vriest het tus- schen de 4 en 10 graden. De Seine is voor een groot gedeelte met ijs bedekt. In de omgeving van Lyon heeft het gesneeuwd. STRENGE VORST IN OOST-PRUISEN. KONINGSBERGEN, 13 Dec. (V.D.). Heden morgen werden voor zonsopgang de laagste temperaturen van den laatsten tijd geme ten te Koningsbergen met 21 graden onder nul, te Treuburg met 22 graden en te El- bing met 23 graden onder nuk BÏOGCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. VORST EN SNEEUW IN NOORD- EN MIDDEN-ITALIë. MILAAN, 13 Dec. (V.D.). In de afgeloo pen 24 uur is de thermometer in Noord- en Midden-Italië sterk gedaald. In Bolzano (Bozen) vroor het 10 graden, te Verona 7 graden, in Florence 6 graden en in Milaan 4 graden. Te Milaan en te Genua sneeuwt het reeds 12 uur ononderbroken. ZES WERKLOOZEN IN EEN NOOD- SCHACHT BEDOLVEN. Na 10 uur levend geborgen. KATTOWITZ, 13 Dec. (V.D.). In de Morti mer-mijn te Sosnowitz werd gisteren in een gedeelte van een noodschacht, die opge ruimd moest worden, met springpatronen gewerkt. De ploeg, die de dynamietpatro- nen moest plaatsen, vergat echter van te voren de schacht te onderzoeken, zoodat zes werkloozen, die in de schacht waren doorgedrongen om clandestien kolen te zoe ken, bedolven werden. Onmiddellijk ging een reddingscolonne aan het werk, die er na tien uur in slaagde alle zes bedolvenen levend te redden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 13 Dec. Vee. Ter vee markt aangevoerd: drie wagons geslachte runderen uit Denemarken. 302 vette kal veren le kwal. 5456, 2e kwal. 4452 en 3e kwal. 3440 cent per kg. levend gewicht 19 nuchtere kalveren f 69 per stuk; 366 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 4445 cent, zware 4344 en vette 4243 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren groote aanvoer, willige handel in de beste soorten en prijs houdend. Mindere soorten sleepende han del en lage prijzen. Varkens matige aan voer en prijzen als Maandag. WOERDEN, 13 Dec. Kaas. Aanvoer 137 partijen, met Rijksmerk le kwal. f 2527, idem 2e kwal. f 2224. Handel matig. VINKEVEEN, 12 Dec. Groentenveiling. peen 5 cent per bos, groenekool 3 cent per stuk, witlof I 1517 cent, idem II 9 cent en idem blad 3 cent per kg. KOUDEKERK—RIJNDIJK, 12 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 1288 stuks. Prij zen: kippeneieren f 5.106.60, kuikeneieren f 4.605.00, eendeneieren f 4.905.00 per 100 stuks, boter 6875 cent en kaas 24—28 cent per pond, kippen 4070 cent en konij nen 2428 cent per stuk. STOMPWIJK, 12 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 1993 stuks. Prijzen: kippeneieren f 5.806.75 en kuikeneieren f 4.055.40 per 100 stuks. VEUR, 13 Dec. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 23720 stuks Prijzen: 26720 kippeneieren f 3.205.75, 11 ganzen f 1.302.10, 142 kippen f 0.501.25, 63 eenden 5070 cent, 522 konijnen f 0.40 1.50, 15 duiven 1025 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 12 Dec. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren f 5.507.00, kuiken eieren f 4.505.00 per 100 stuks, kippen 3060 cent, konijnen f 0.602.00, hanen 3060 en duiven 2025 cent per stu. KATWIJK a. d. RIJN, 12 Dec. Groenten- veiling. Per 100 stuks roodekool f 3.104.70 gelekool f 2.70—3.20, groenekool f 0.70 0.90, bloemkool f 6.5011.90, per 100 kg.: uien f 1.702.10, peen 3080 cente sprui ten f 13—15. W1SSELNOTKERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.33 Londen 8.15i/4 New York j.613/R Parys 97 15/ie Brussel 34 53 Zwitserland 48 14 Milaan 1307 Madrid kO 32»/, Uslo 41 Kopenhagen 33 50 Stockholm 42.05 Weenen Praag 7.l83/4 Boedapest Prolongatie 1 pet. Heden overleed, tot onze diepe droefheid na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.'S. Sjitramen- ten der Stervenlen, on ze innig^tóiefJe Echt genoot en vVlef HERMANUJyCCmNELUS mCj£nburg. in den ouderdom van 62 jaar. Wed. A. M. MILTENBURG- KROMWIJK en Kinderen. Bodegraven, 12 Dec. '33. De Uitvaart en begra fenis zal plaats hebben, op Zaterdag 16 Decem ber 9 uur in de kerk vnn den H. Willibrordua :e Bodegraven.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3