UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 12 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE C0URAN1 TWEEDE BLAD PAG. 1 WARMOND. Ontspanningslokaal werkloozen. On der groote belangstelling van de zijde der werkloozen had gisterenmiddag dc oXXl* cieeie opening plaats van het onlspannings- lokaal, hetwelk is ondergebracht in het voormalige gemeentehuis. Behalve de be sturen der diverse organisaties was mede aanwezig het voltallige college van Burge meester en Wethoudeis. De voorzitter van den R. K. Volksbond heette Burgemeester en Wethouders hartelijk welkom, zij n vreugde er over uitsprekende, dat zij di- *ect gevolg hadden gegeven aan de uitnou- diging tot bewoning dezer opening. Mecle, aldus spreker, breng ik een woord van bij- zonderen dank aan het gemeentebestuur, zoowel voor de beschikbaarstelling van het oude Raadhuis als voor de toegekende sub sidie. W\j zullen deze daad van het ge meentebestuur zeer zeker weten te waar- deeren en ik twijfel er dan ook niet aan of de werkloozen zullen het lokaal keurig in orde houden. Hierna nam de Burgemees ter het woord, die een woord van dank en hulde bracht aan het Comité voor de moei ten om het ontspanningslokaal zoo gezellig mogelijk in te richten. Hij hoopt, dat ie werxloozen van het lokaal zoo groot mo gelijk gebruik zouden maken, of het moest zijn, dat de toestand zulks in de toekomst niet meer noodig maakte, hetgeen hij van harte hoopte. Teneinde al direct een huise lijke sfeer te scheppen, was gezorgd voor een heerlijk kopje koffie en werd Burge meester eir Wethouders thee aangeboden. Men kon zien, dat de menschen zich weer geheel op hun gemak gevoelden. Wellicht gyn er nog ingezetenen, die deze werkloo zen op een of andere wijze in hun sym- pauhiek streven om de menschen tijdens hun werkloosheid eenige afleiding te be zorgen, willen steunen hetzij door een gift in natura hetzij door op een andere wijze. Dit zouden zij zeer zeker op prijs stellen. Ijs wedstrijden. De activiteit der War- mondsche IJsclub laat niets te wenschen over, want zoodra het ijs zulks toelaat, worden wedstrijden uitgeschreven en ook direct gehouden. Wedstrijden welke nu niét direct zoo'n groote voorbereiding behoeven komen natuurlijk het eerst aan de orde, maar deze wedstrijden zijn voor de leden der ijselub lang niet de onbelangrijkste, omdat 2\j zelf in deze wedstrijden betrok ken zijn. Zoo was voor de eerste keer een wedstrijd georganiseerd voor jongens van 12, 13, 14 en 15 jaar, of liever gezegd er waren drie categoriën gevormd t.w. jonger.s van U tot 12 en 13, en van 14 en 15 jaar. Voor dezen wedstrijd waren geldprijzen beschikbaar gesteld en het was een lust om te zien hoe vinnig de diverse deelne mers eikander bekampten. Dit was sport van de zuiverste soort, niet zoo spannend als een zesqaagsche, maar in ieder geval stukken eerlijker. Dra bleek, dat onder de opkomende generatie krachten schuilen, die, wanneer oezer krachten op doelmatige wijze worden opgeleid, zeer zeker nog van zich zullen doen spreken. Na een heftige kamp, waarbij elke prijs bij het voor van daan gesleept moest worden, was de uitslag als volgt: Jongens tot 12 jaar: 1. Wim Prins, 2. Har ry van Moorsel Azn„ 3, G. van Niekerk. Jongens van 12 en 13 jaar; 1. Piet Sam- wel. 2. Willem van Velzen. 3. Arie de Hoog, 4. Co. Vis. Jongens van 14 en 15 jaar: 1. Carl Grub- stra, 2. Arie van Tongeren, 3. Jan Beugels- dijk Gzn. Nu is het wachten op de groote Nationale Hardrijderij. Het zal de groote vraag zijn of deze wedstrijd doorgang zaJ kunnen vinden, daar inmiddels de dooi is ingevallen. Laten wij hopen, dat deze dooi slechts van tijdeüjken aard blijkt te zijn. Schaatsenrijdend Warmond hoopt het van harte. Aardappelcentrale. Door een der Raadsleden was m de laatst gehouden ver gadering verzocht pogingen in het werk te stellen teneinde ook in deze gemeente een controleur te krijgen, die gemachtigd was tot het afgeven van vervoervergunningen voor aardappelen. Burgemeester en Wet houders hebben zich te dezer zake in ver binding gesteld met de Aardappel-Centrale met als gevolg, dat twee maal per week en wel des Dinsdags en des Vrijdags van 12 tot half één des middags voor dit doel einde door een der controleurs zitting wordt gehouden in het gemeentehuis. NOORD WUKERHOUT. Uitvoering ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Op 27 December a.s., des avonds om 7.30 uur precies zal in de zaal van het café van mej. Brama, alhier, een liefdadigheidsuitvoering gegeven worden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". De uitvoering wordt gegeven door het Ge zelschap van Frits Bouwmeester, terwijl het geheel zal worden opgeluisterd door een gezellig stukje muziek van de Muziea- vereer.iging „St. Jeanne d'Arc". Het be stuur van „Herwonnen Levenskracht" ver wacht dien avond een groote opkomst. Door zijn tegenwoordigheid verricht men dien avond een goeden daad, daar vele tubercu- lose-lyders verlangend uitzien naar een plaatsje in hei Sanatorium, alwaar zij we derom beterschap in hun droevig lijden verwachten. Komt allen dien avond op naar café „De Zwaan" en geniet van het mooie spel van het Bouwmeesters-ensemble. Gij doet dan tevens een goed werk. Uitvoering Crisisweiten enzWy vesti gen er de aandacht van onre betrokken le zers op. dat voor alle inlichtingen omtrent arbeidsbemiddeling, rijkssteunregeling, ver strekking van onvermt. ïgde margarine en distributie van goedkoop rundvleesch in blik roet niet meer op de Secretarie voor hei loket geholpen wordt, doch uitsluitend voor het JcUet van het pol. bureau (zij-in gang raadhuis) en alleen des voormid dags om 11 uur. Aan het loket van de gemeente-secretarie wordt dus dienaangaande niemand meer geholpen. IJswcrlstrijden. Maandagmiddag is op de Leidsche vaart een wedstrijd in het hardrijden gehouden, uitgeschreven door de Noordwijkerhoutsche IJsclub. Hoewel het reeds vroeg in den voormiddag was gaan dooien was het ijs des middags rog prachtig te berijden en stond er geen wa ter op. Er was een drukte van belang en ieder die ook maar naar het ijs kon gaan bleef niet achter den kachel zitten. 58 deel nemers hadden zich voor den wedstrijd op gegeven en de prijzen werden verreden voor de armen. De le prijs won B. Caspers voor de wed. Caspers; 2e pr. J. Verschoor voor C. v. d. Tang; 3e pr. A. van den Burg Fz. voor F. v. d. Burg; 4e pr. A. Bouwmeester voor J. Bouwmeester; 5e pr. C. Guldemond voor C. Guldemond; 6e pr. P. v. d. Veek voor Cor Nulkes; 7e pr. J. Jansen voor L. v. d. Berg. Alle deelnemers hadden prijs, bestaande uit levensmiddelen. De IJsclub had van de gegoeden ongeveer ƒ70 gekregen en daar nog een batig saldo in de kas was, werden er aardige prijzen uitgeloofd. De IJsclub is dan ook den ge vers hartelijk dankbaar. Men is in staat gesteld om goed wat levensmiddelen te la ten „verrijden". ALKEMADE. Rectificatie. In ons nummer van gis teren kwam een bericht voor betreffende een Kerstgave door het plaatselijk crisis comité. Men verzoekt ons te willen rectifi- ceeren, dat aanvragen gericht kunnen wor den tot en met 13 December (morgen). WASSENAAR. Wassenaarsche ÏJsvereeniglng. In Het Wapen van Leiden, hield de Wassenaar sche IJsvereeniging haar algemeene leden vergadering. De belangstelling van de zijde der leden was ditmaal buitengewoon groot en velen moesten zich met een staanplaats tevreden stellen. Door den voorzitter, den heer C. van Tol, werden de aanwezigen welkom geheeten. Hierop geeft hij het woord aan den se cretaris de heer G. A. Hemkes, tot voor lezen zijner notulen, die onder applaus worden vastgesteld. Vervolgens wordt door den penning meester, de heer J. Stijnis verslag uitge bracht van den stand der financiën. Met een saldo van het vorig boekjaar ten be drage van 889.23 hadden de inkomsten bedragen f 13S4.49 terwijl de uitgaven die in verband met de lange ijsperiode van verleden jaar vele geldelijke offers vroeg door het onderhoud der banen, organisee- ren van ijsfeesten en wedstrijden, een be drag vermelden van 1360.06 3^alzoo een batig saldo van 4.42 Tot commissie om de bescheiden van den penningmeester te controleeren wor den benoemd de heeren Bots en van Kep- pel, die later rapport zullen uitbrengen en bekend maken. Hierop wordt door den secretaris een uitvoerig jaarverslag uitgebracht hetwelk eveneens met applaus door de vergadering werd begroet. Door den voorzitter worden hierop eeni ge mededeelingen gedaan. Eerstens wat de oorzaak is, dat deze jaarvergadering zoo laat in het jaar werd uitgeschreven. Dit had zijn oorzaak in het feit dat de plaatselijke vermakelijkheidsbelasting fu nest dreigde te worden voor het lidmaat schap der vereeniging. Nu zijn de leden belastingvrij, maar daartegenover staat nu, dat de vereeniging een besloten club is, en er geen dagkaarten meer kunnen wor den verkocht. Dit feit echter zal evenwel niet in het belang van de kas der vereeni ging blijken te zijn en spreker zegt dat het bestuur maatregelen in overweging neemt, om volgend jaar iets te vinden op de contributie, door b.v. de dames der le den ook geheel of gedeeltelijk te laten be talen. Verder deelt spreker mede, dat het ver leden jaar een succes was geworden wat betreft het maken van een kinderijsbaan op een veld nabij het Burchtplantsoen. Daar werd door vele kinderen gebruik van gemaakt en de vijver van De Paauw werd daarmede mooi ontlast. Ook dit jaar heeft men getracht een dergelijke kinderijsbaan aan te leggen op een ander stuk land. Dit is evenwel niet geslaagd, de grond was bij zonder poreus, zoodat het een ondanks reeds vele gemaak'te kosten een mislukking is geworden. Voorts doet hij mededeellng dat door het lid de heer A. J. Boddeus reeds een tweetal mooie luxe prijzen zijn uitgeloofd voor een te organiseeren wedstrijd terwijl door den heer van don Berg vleeschwaren zijn beschikbaar gesteld voor een hardrij derij voor de armen. Deze mededeelingen werden met een warm applaus beloond. Aan de orde komt nu de verkiezing van drie bestuursleden wegens periodieke af- ttreding van de heeren G. A. Henkes, J. J. Remmerswaal en C. van Tol. Deze drie heeren werden bij acclamatie herbenoemd en namen deze benoeming aan. Vervolgens werd een gearfimeerde ver loting gehouden waarvoor een 36-tal prij-* zen beschikbaar waren. Tenslotte kwam aan de orde de rond vraag. Gevraagd werd om behalve op De Paauw ook op de Zijlwatering een ijsbaan te onderhouden. Dit werd evenwel om de hooge kosten met daartegenover geen ba ten, ten sterkste afgeraden. Door den heer Visser werd opgemerkt dat voor 2 jaren reeds in de algemeene ledenvergadering was besloten dat ieder persoon, boven 16 jaar persoonlijk lid moest zijn, alleen ge huwde dames vielen daar niet onder. Hij maakt het voorstel dat ook deze, willen zij van hot ijs profiteeren, /l.— zullen moe ten offeren. Dit voorstel werd bij accla matie aangenomen. Verder werden nog inlichtingen gevraagd over gehouden wedstrijden verleden jaar en of het bestuur reads wedstrijden had vastgesteld voor dit jaar, en zoo ja, wat men dacht te organiseeren. Werd besloten allereerst een hardrijderij te houden voor de armen. Tenslotte werd nog geïnformeerd of deze vereeniging was aangesloten bij de een of andere bond. De voorzitter gaf hierop ten antwoord, dat men jaren was aangesloten bij den Z. H. Ijsbond, maar dat wij als Wassenaarders hiervan slechts de lasten hadden, en de plaatselijke leden geen lusten en dat daarom indertijd werd be sloten, het lidmaatschap op te zeggen. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Hardrijderij. De Sassenheimsche Hard rijderij-vereeniging „De Oude Post", door de bijdragen en toezeggingen van de Sas senheimsche ingezetenen daartoe in de ge legenheid gesteld, heeft gistermiddag de reeds aangekondigde hardrijderij op schaat sen gehouden voor personen van 36 jaar en daarboven. De hardrijderij waarvoor zoowel van de zijde van de deelnemers, als van het pu bliek groote belangstelling bestond, had een aangenaam verloop. De uitslag was als volgt: le prijs C. Im merzeel, 2e prijs Jac. Bakker, 3e pr. C. Rotteveel, 4e pr. A. C. Spruijt, 5e pr. C. Guldemond, 6e pr. N. v. d, Zwaan, 7e pr. Arie Hoogervorst. De ongeveer 50 overige deelnemers zul len alle een troostprijs ontvangen in even redigheid met hunne prestaties. NOOTDORP, Vleeschdistributie. Het gemeentebe stuur vestigt er de aandacht op dat huls gezinnen, welke tengevolge van de crisis omstandigheden in de onmogelijkheid ver- keeren zich voldoende voedsel te ver schaffen, zich ter secretarie kunnen vervoe gen met een aanvrage voor goedkoop vleesch. IjsvermaakZaterdag werd reeds een ringrijderij gehouden door de Z- H. U. B. afd. Veenweg, op de plas aan „de Goo". Do prijzen, welke prachtvoorwerpen waren, werden behaald als volgt: le prijs Th. de Winter, 2e pr. C. v. d. Meer, 3e pr. A. A. v. Eijk, 4e pr. S. P. Grosnewegen, 5e pr. W. Pijl, 6e pr. Adr. v. Eijk. NOORDWIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mede deelingen. 3. Verzoek bewoners van Har- denbroekweg inzake plaatsing straatlan taarns. 4. Verslag spaarbank Noordwijk en Omstreken over 1932. 5. Verhuring stukje grond achter voormalige O. L. school. 6. Adressen inzake verlaging personeele be lasting voor café's enz. 7. Bouwregelingen voor eenige wegen. 8. Verzoek Bsvea aan leg straat. 9. Vernieuwing Bronckhorst- straat, 10. Verzoek bewoners Schevening- schestraat. 11. Voorstel tot opheffing van j het bouwverbod doorbraak Noordwijk aan Zee. 12. Voorloopige vaststelling gemeen- I erekening 1932. 13. Wijziginlg verordening I samenstelling politie. 14. Verzoek om sub sidie voor ontspanning en ontwikkeling j van werkloozen. 15. Verzoek Mej. de Lan ge. 16. Conversie geldleening. 17. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappe lijke regeling inzake den Vleeschkeurings- dienst en daarmee verband houdende voor stellen. Inenting. Door het gemeentebestuur is ter openbare kennis gebracht, dat op 20 December 1933 des namiddags 3 uur in een van de localen van de openbare school aan de Van Panhuysstraat gelegenheid zal wor den gegeven tot kostelooze vaccinatie. Aan gifte moet geschieden uiterlijk 14 Decem ber te Secretarie onder medebrenging van het trouwboekje. De meest gunstige leef tijd voor het inenten ligt tusschen 3 en 9 maanden en de geschikste tijd van inenten is in de maanden Mei en December. Opheffing bouwverbod? Naar wjj ver nemen stellen Burgemeester en Wethouders aan den Raad voor over te gaan tot ophef fing van bouwverbod in Noordwijk aan Zee. Wordt dit voorstel aangenomen dan wil dit zeggen, dat de geprojecteerde door braak in Noordwijk aan Zee van den Ouden Zeeweg via Maarten Kuytstraat, Hoofd straat, Jan Kroonsweg, Schoolstraat en de Ruyterstraat van de baan is. HOOGMADE L.T.B. Deze vereeniging hield gister avond een ledenvergadering in de zaal van café Witteman. De voorz., de heer P. Zwet sloot, opende de vergadering met den chr. groet, heette de leden van harte welkom, in het bijzonder den geestel. adviseur. Het doet spr. genoegen, dat de leden in zoo een groot getal zijn opgekomen. Spr. ver zocht tevens den secretaris, den heer J. Hoogeveen, de notulen van de laatst ge houden vergadering voor te lezen, welke onder dank worden goedgekeurd. De voor zitter deelde mede, dat, zooals besloten was in de vorige vergadering, er gesproken was over verlaging van keurloonen bij huis slachting of noodslachting. Maar die be sprekingen hebben niets gebaat. Volgens B. en W. kon dat onmogelijk. Daarna werden er verschillende circu laires behandeld. Vervolgens deelde de voorzitter mede dat half Januari een ver gadering zal worden gehouden in Haar lem, een zoogenaamde huishoudelijke ver gadering van den boerenvakbond, waar wij ook amendementen kunnen indienen. De voorzitter zou het zeer gaarne wenschen, dat de vergadering met voorstellen kwam, vooral daar wy zoo weinig van de crisis- wetten weten. Een voorstel uit de verga dering om een voorstel in te dienen om in den zomer vanaf April tot September, de consumptiemelk 20 pet, boven de taxe op te voeren, omdat wij in den zomer zoo ge makkelijk aan onze taxe kunnen komen, en om dan hooger prijs te bekomen, en om in den winter 20 pet. beneden de taxe te kunnen blijven, omdat men dan het tekort voor de 100 pet. van de consumptie-melk wel kunnen vol maken met de melk van de kaasboeren, zoodat die boeren soms ook gedeeltelijk een hoogen prijs voor hun melk krijgen. Dit voorstel zal worden in gediend. De voorz. bespreekt den treurigen toe stand bij de Varkenscentrale. Nu wederom den varkensstapel zoo verbazend zal wor den ingekrompen, wordt de toestand zoo verslecht. Wat zal het den boer wel niet kosten! Besloten werd een voorstel in te dienen, om ten gunste van den fokker en meste- rijen, de biggen die geboren worden, te houden om te mesten, of te verkoopen aan de varkensmesterijen. Ook werd met een stem tegen besloten, om aan te sluiten bij den Bond van Veehouders, kring Leiden. Deze bond, aldus de voorzitter, heeft de bedoeling, dat wij als L.T.B.'ers meer con tact met elkaar zouden krijgen en het werk voor het hoofdbestuur te verlichten. De contributie, welke is 20 ct. per lid, zal uit de afdeelingskas betaald worden. Daarna werd door den secretaris propa ganda gemaakt tot verkoop van een zang bundel, getiteld: „Zaaien en maaien. Het is heel mooie zang, vooral voor de boeren vrouwen en meisjes. De boekjes kosten p. stuk 12 ct. Ze kunnen bestelt worden bij den secretaris. Daarna verkreeg de geestel. adviseur het woord. Er Is hedenavond in deze vergadering, aldus spr., gesproken over varkens-Centrale, Rundvee-Centrale en Zuivel-Centrale enz. enz., nu wil ik eens een opwekkend woord tot u spreken. Wij moeten, aldus spr., al ons vertrouwen hebben op den goeden God, want, zooals God deed in het Oude Verbond aan die genen, die in Hem het volste vertrouwen hadden, zoo zullen ook wij in dezen be narden tijd niet door hem verlaten worden Wij weten toch allen wel uit het Oude Verbond, hoe de profeet gespijzigd werd door de weduwe van Sarepta. Door haar groot vertrouwen op God werd de wedu we voor den hongerdood bewaard. Ook wij moeten in den tijd, dien wij nu beleven, ons alelr vertrouwen hebben, dan zullen wij daar niet in bescaamd worden, maar dan kunnen wij zeer zeker door ons vaste ver trouwen erop rekenen dat wij door den goeden God zullen gezegend worden. De voorz. dankte den geestel. adviseur voor zijn schoone woorden van opbeuring en hoopte, dat deze woorden hun doel niet zul len missen. Nadat de vragen voor de rondvraag door den voorzitter na ieders genoegen waren beantwoord, sloot de voorz. onder dank aan de leden voor hun opkomst deze verga dering met den chr. groet. LEISCHENDAM Pater Meijer. Zondag 17 December a.s. zal pater Meijer na een 10-jarig verblijf als missionaris op Banka en Billiton, voor eenigen tijd met vacantie naar huis komen. Hem zal een feestelijke ontvangst bereid worden. Hieromtrent zullen nog nadere berichten volgen. Biljartwedstrijd. Gisteren speelde het eerste viertal van de biljartclub A.D.O., onderafdeeling der St. Josephsgezellenver- eeniging alhier een competitie-wedstrijd tegen Transvaal II, onderafdeeling der Ge- zellenvereeniging te Den Haag. Het was een mooie en spannende wed strijd. waarin A.D.O. de sterkste bleek. Zij wist 3 wedstrijden te winnen tegen Den Haag I, terwijl Leidschendam in totaal 213 en Den Haag 177 caramboles behaalde, al- zoo een mooi resultaat. Het twee viertal van de biljartclub der St. Josephsgezellenvereeniging alhier zal Donderdag 14 dezer een competitie-wed strijd spelen tegen Carambole I uit Den Haag. Aanvang 7.30 uur. 59. Je hebt de verkeerde kies ge-ge-trok- ken, bulderde hy Jan toe. Dat zal ik je be taald zetten! Jan, die 't nog niet goed be greep, zei, dat hy niets hoefde te betalen. Je krijgt zelfs nog een tandenborstel extra! Wat Jan belooft, doet hij! STOMP WIJK. B. V. L. De uitslag der gehouden schietwedstrijd luidt: Wisselbeker en le prijs A. v. Vliet; 2e pr. F. Beekman; 3e pr. M. v. d. Pijl; 4e pr. G. Warmerdam; 5e pr. J. Boogmans; 6e pr. A. de Winter. De schietoefeningen beginnen weer op Vrijdag 5 Jan. 1934. Dan kan men trachten het brevet konings- of scherpschutter, of schutter le klas te halen. Op de propaganda-avond 18 Dec. a.s. zal nog optreden Mevr. Maas <uit Voorschoten die enkele zangnos. ten gehoore zal bren gen. Bewijzen van toegang kosteloos voor ieder verkrijgbaar bij de heeren Boogmans en van Esveld. ZOETERWOUDE (H. R.) IJssport. Op de Meerburger watering, de Weipoortsche vliet en de Does werd veel gereden. De vereeniging „IJsclub" had reeds 35 menschen aan het werk ge zet om aan haar doel, de bevordering van de ijssport, te beantwoorden. De vereeniging „IJsclub", welke thans haar 50ste bestaansjaar is ingegaan, wil haar ledental uitbreiden. De niet-leden zullen dus worden bezocht en verwacht mag worden dat een groot aantal vooral de vele nieuwe bewoners zich zullen laten inschrijven als lid. Dinsdagmiddag werd de 1ste wedstrijd gehouden op den Rijn voor heeren boven de 16 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Op hol. - Gisteren is van den landbou wer V. op de Aarkade een paard op hol geslagen. De viervoeter nam zijn weg door Bruggestraat en Julianastraat, doch het dier vond zijn weg versperd, bij de afge broken Hofbrug en werd aldaar toen ge grepen. Begin van brand. Zaterdagavond is een begin van brand ontstaan in een schuur achter een perceel in de van Boetselaer- straat. In de omgeving wonende personen wisten den brand in zijn aanvang te blus- schen. De vermoedelijke oorzaak wordt geweten aan het achteloos wegwerpen van een brandende lucifer. Diefstal. Door de politie werd giste ren aangehouden en ter beschikking van den officier van Justitie gesteld, zekere L. als verdacht van diefstal van een vat benzine. Personalia- Onze plaatsgenoot G. W. de Jong is geslaagd voor het examen zwemonderwijzer. Ringrijderij. Onder buitengewon veel belangstelling werd gisteravond op de ver lichte baan nabij hotel ,,'s-Molenaarsbrug" een ringrijderij op schaatsen voor paren gehouden. Aantal inschrijvers 27 paren. Er werd gereden om kunstvoorwerpen. Na spannende ronden waarbij door het talrijk publiek zeer werd genoten was de uit slag als volgt: le pr. T. Jansen met mej. A. Winkel; 2e pr. de heer C. Blom met mej. de Vogel; 3e pr. de heer W. Wieman met mej. Beb Wieman. Na afloop had de uit reiking der prijzen plaats in het bekende hotel ,,'s-Molenaarsbrug" van den heer A. j v. Griethuizen. Zooals door ons gemeld is in deze omgeving Zaterdag een baan on- der water gezet, zoodat Maandag volop door de schaatsliefhebbers kon worden ge- j noten, waarbij genoemd hotel als van ouds het aantrekkingspunt bleek. IJs en weder dienende zal ook hedenavond weer een wedstrijd worden georganiseerd, j Ook in de omgeving van hotel „Rijnlust" 1 van den heer Bakker nabij het Goudsche i rijpad was het op den Rijn dank zij de dortrekking van de baan naar Zwammer- I dam weer zeer druk gisteren. Gisteravond werd alhier op de verlichte baan een wed- J strijd hardrijden gehouden. De belangstel- j ling was ook hier buitengewoon groot, waartoe het mindere koude weer wel het hare toe bijdroeg. Ook dit punt blijkt voor de ijssportbeoefenaars als steeds wederom I een zeer aantrekkelijk punt. Den geheelen j avond bleef het zeer druk. Na felle bekam- pingen door de deelnemerswerd de uit- slag als volgt: le pr. M. Brune; 2e pr. C. v. d. Schee; 3e pr. J. Nachtegaal. Ook hier bestonden de prijzen uit kunstvoorwerpen. 60. Maar in zijn woede smijt de veld wachter Jan de 3 borstels toe en draait zich nijdig om. Jan vangt ze heel hand.g op zyn vingers en voet op en brengt zoo weer de goede stemming in de beduusde menigte. Maar zijn gemopper wordt overschreeuwd door de jongens die riepen, dat is weer een echte streek van Jan Rommelzak.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7