dinsdag 12 december 1933 l)E leidsche courant eerste blad pag. 3 voor allen, die hun werk behouden moch ten, om wèl te doen. Dat er nog steeds veel geld noodig is, wie zal daaraan twijfelen? Wil men eenige cijfers? Het Leidsch Crisis Comité gaf sinds zijn oprichting 35.000 uit aan giften, 30.000 aan leeningen en 11.000 in natura, en dit alleen voor de A-afdeeling. Deze cijfers spreken boekdeelen en zij bewijzen, dat hulp nog steeds onvermin derd, ja meer nog dan vroeger noodig is. Wij vertrouwen, dat de Leidsche burge rij dezen noodkreet, welke het Leidsch Crisis Comité ons verzocht te willen schrij ven, zal begrijpen; dat deze noodkreet mo ge doordringen in de harten van allen, die van goeden wille zyn. Het comité, de collectanten, maar meer aog de noodlijdenden, de stille armen, zul len er u dankbaar voor zijn. Stelt daarom deze week 'n goede daad en geeft met milde hand ten behoeve van Jen noodlijdenden medemensch. Wij brengen daarbij nog het volgende roder de aandacht: Leiden zal Woensdag en Donderdag be werkt worden, Woensdag in de buitenwij- ten, Donderdag in de binnenstad. Laat het voor allen 'n wedloop zijn welke dag de hoogste besomming geeft. Met twee mu- ciekauto's zullen de collectanten tot in alle hoeken en straten der stad doordringen om uw gaven: van 's morgens half tien totdat het donker is. En, gaat ge zelf de stad m, legt dan uwe gave gereed, opdat de col lectanten niet het hopelooze: „Mevrouw is niet thuis" te hooren krygen. Welwillende medewerking mocht het Leidsch Crisis Comité ondervinden van de L,eidsche Autoboxengarage, die twee wagens oeschikbaar stelde voor het vervoer der collectanten, alsmede van de N.V. v.-h. de Vries en Stevens. Burgerij van Leiden, laat Woensdag en Donderdag Leidsche Weldadigheidsdagén cijn. Het zal velen noodlijdenden vreugde, a zeiven de hoogste voldoening verschaf fen! DE STADHUIS-KWESTIE. Gepubliceerd is thans de corresponden tie, gevoerd tusschen B. en W. en de Raad- huid-Advies-Commissie en die tusschen de Raadhuis-Advies-Commissie en de archi tecten. Wij hebben reeds een en ander uit deze correspondentie gepubliceerd en bij inzage van deze lijvige dossiers hebben wij geen merkwaardig nieuwe vondsten- kunnen doen. Instituut Pont. Voor het te den Haag gehouden examen voor Machineschrijven slaagden de dames F. Schouten, G- Segaar, J. H. van Eecke, A. M. Hilarius, S. Zwarenstein, en de heer W. Hilarius. Afgewezen geen. Allen leer lingen van het Instituut Pont, Breestr. 58a. TOONEEL. Fatsoenlijke Vrouwen. N.V. Vereen. R'damsch HofstadtooneeL De vierde abonnementsvoorstelling bracht ons gisteravond in den Schouwburg een spel van Rachel Crothers, een Ameri- kaansche schrijfster, die veel over het he- dendaagsche vrouwenvraagstuk heeft ge schreven. Ook dit stuk gaat er over en wel over het recht op liefde. Het kan ook „fat soenlijke" vrouwen overkomen, dat zij meenen in een reeds gehuwden man „den" man te hebben gevonden, die voor haar was bestemd. Als die vrouw dan geen rem heeft in een gezond godsdienstig leven, tracht zij dat goed te praten en zichzelf ke overtuigen, dat ze meer liefde heeft voor den man, dan de vrouw met wie hij getrouwd is en dat zij „dus" meer recht op hem heeft. Zoo doet de heldin uit dit spel Eveneens en ten slotte blijkt, hoe alle drog redenen ineenzakken, gebarsten onder de druk der werkelijkheid. Hoewel de ge- heele toon van het spel a-moreel is, moraal gelijk stelt met conventie, en de schrijfster kn de uitlatingen van een hersenloos gansje gelegenheid zocht om cynische dingen te debiteeren bij wijze van afwisseling ondanks deze bezwaren, zien wij in den levenswerkelijken afloop van dit spel toch sen zeer goede zijde. Het is de waarheid bevestigd van het aloude gebod „Gij zult niet begeeren." Vera Bondam vervulde de rol van de hoogstaande vrouw, die zich wijs maakte, het beter te weten dan de op eeuwen van ervaring gebaseerde „ouderwetsche" mo raal. Zij gaf fraai beheerscht spel, in een uitstekend contrast met het losse spel van Theo Frenkel als Jimmy. Het alles er uit flappende gansje was Wilh. Duymaer van Twist, die na de tweede acte „iets" kreeg, dat zich bij omkeering ontpopte als een bloemenruiker, Verder médespelenden wa ren Paul Steenbergen, Dirk Verbeek (als de amoureuze uitgever), Helene Vink en Wim Hofstra. UIT DE OMGEVING KAAG. IJsclub Kagermeer. Morgen om 2 uur hardrijderij om geldprijzen van leden van de IJsclub „Kagermeer". De baan is 180 M. lang. Het ijs is goed. Op de meren zelf is het ys niet mooi. Donderdag om 2 uur hardrijderij, uit gaande van de Zuid-Hollandsche Ijsbond in den Haag, een districtswedstrijd om me dailles. Baanlengte eveneens 180 M. De wedstrijd staat onder auspiciën van den Zuid-Holl. IJ; bond. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij den secretaris van de IJsclub Kagermeer In de Kaag. UIT DE RIJNSTREEK NIEUWVEEN. Personalia. Wegens ziekteverlof van mej. P. C. Bekker is benoemd tot tijde lijk onderwijzeres aan de R. K. school al hier mej. A. Resink uit Amsterdam. WOERDEN. Gevallen. Het 10-jarig zoontje van den heer v. G. kwam Zaterdag bij het schaat senrijden zoo ongelukkig te vallen, dat hij met een hersenschudding naar huis moest worden vervoerd. Rectificatie Raadsverslag. In het raads- verslag van de laatste vergadering kwam een fout voor. De voorstellen van B. en W. inzake vaststelling rooilijnen werden niet zooals gemeld aangenomen, doch met 76 stemmen verworpen. ZEVENHOVEN. Verwarming van de kerk. Zondag werd aan de parochianen van Joannes de Dooper medegedeeld, dat, behoudens ker kelijke goedkeuring, zal'begonnen worden met den aanleg van centrale verwarming in de kerk. Half Januari kan dit werk af geleverd worden. Voor oudere menschen zal het een uittkomst zijn, in een verwarm de kerk te komen. Ringrijderij. Maandagmiddag werd een ringrijderij gehouden op schaatsen in de buurtschap Sluitkade. Er waren vele deel nemers. Jammer, dat zoo laat begpnnen werd, want 't was al donker voordat de wedstrijd was afgeloopen. ACADEM1ENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Doctoraal examen Rechten, de heer A. H. van Gelder, Den Haag; Doctoraal examen Geneeskunde, de hee- ren: J. M. Beekman, Delft en F. D. Carels, Bilthoven. SPORT SCHAKEN R. K. Schaakverband afd. Leiden en Omstr. Gisteravond had de ontmoeting plaats tusschen de R. K. Schaakclub uit de Zilk en Deliciae Nostrae van Zoeterwoude. Mede doordat de Zilk met een onvolledig tiental was opgekomen, konden zij tegen het veel sterkere Zoeterwoude geen winst behalen; wel hebben zij zich tot het uiterste verde digd, maar moesten tenslotte voor de over macht wijken. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. „PRINSES ZONNEGLANS". Uitvoering ten bate van de R. K. Kinder uitzending. Donderdag 28 December zal het bekende R. K. Zangkoor „Ruim Baan" een liefdadig heidsuitvoering geven in den Leidschen Schouwburg, ten Date van de R. K. Kinder uitzending afd. Leiden. Sedert enkele da gen is met den verkoop van de kaarten be gonnen. Het zal wel overbodig zyn, deze uitvoering in de belangstelling van Katho liek Leiden aan te bevelen. Immers ieder een kent den nood der tijden, iedereen weet, dat vooral in dezen tijd van groote werkeloosheid vele ouders niet in staat zijn, hunnen kinderen de noodige kleeding en vooral het noodige voedsel te geven. Op den duur gaan de kleinen verzwakken, was er niet ons comité, die ze dan, als dit nood zakelijk is, voor eenigen tijd naar bos- schen of zee stuurt. De Eerw. Zusters staan klaar, om ze te ontvangen binnen de gast vrije mureh, en om ze, door een geregeld leven en door goede voeding, eenigen tijd later weer sterker aan de ouders terug te geven. Als alle Katholieken toch eens be seften wat een heerlijk werk dit is, dan zou het nooit voorkomen, dat we aanvragen moesten weigeren .bij gebrek aan geld. En daarom hopen we, dat de zaal op 28 Dec. vol zal zijn, zoodat er een groot batig saldo overblijft. En niet alleen, dat u een goed werk doet, u zult ook genieten. Er zal 'n zangspel worden opgevoerd, „Prin ses Zonneglans". De naam, op muzikaal ge bied, van Irma Timmerman, de leidster van „Ruim Baan", en de medewerking van alle leden van het zangkoor, pl.m. 80, waarborgen u dit ten volle. Daarom, nog- maalSi koopt toch onze kaarten, als ze u worden aangeboden. U zult er een genoeg lijken avond door hebben. Groot en klein zullen profiteeren en de Kath. Kinderuit zending zal er wel bij varen! Het Bestuur. ALMANAK DER V. V. S. L. Bij de N.V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo alhier is verschenen de Alma nak van de Vereeniging van Vrouwelijke Studenten alhier, dertiende jaargang. Even als de vorige uitgave is de uitstekend ver zorgde almanak, met diverse grootere en kleinere teekeningen op aangename wijze verlucht. Na de wetenswaardigheden over de ka lender van het nieuwe jaar, de post- en te- legrafiebijzonderheden alsmede de titula tuur, volgt het in memoriam betreffende de overleden Leidsche hoogleeraren. Dan volgen alle noodzakelijke gegevens over de Leidsche Universiteit, formaties van ver- eenigingsbesturen. het jaarverslag der Ver eeniging en die der onderafdeelingen en clubs en voorts 'n mooie collectie Mengel werk en lijsten van studenten. binnenland. GEVAL VAN KOLENDAMP VERGIFTIGING. Vanmorgen is te Rotterdam in een wo ning aan de v. d. Sluysstraat op de 2e etage een ernstig geval van kolendampvergifti ging voorgevallen. Op deze etage woont het gezin v. d. Laar, bestaande uit den 27-jarigen man, de 25- jarige vrouw en een 2-jarig dochtertje. De man verscheen vanmorgen niet op zijn kan toor. Men meende dat hij ziek was en zijn plaatsvervanger ging zijn werkzaamheden vervullen. Deze miste echter eenige be scheiden en begaf zich daarvoor naar dé woning van v. d. L. om de bescheiden te halen. Hieraan is het te danken, dat de kolendampvergiftiging ten slotte nog goed is afgeloopen. Toen n.l. de plaatsvervanger bij de etage kwam, werd op herhaald klop pen niet opengedaan. De politie werd ge waarschuwd, die in de tusschenkamer den heer v. d. L. en echtgenoote bewusteloos aantrof. Het dochtertje was niet bewuste loos maar ernstig ziek. In de voorkamer werd een kachel aangetroffen welke de kolendamp heeft veroorzaakt. Het gezin werd door den G.G.D. naar het ziekenhuis gebracht, waar het is opgenomen. Man en vrouw kwamen na eenigen tijd tot bewust zijn. Hun toestand is thans redelijk wel. LAATSTE BERICHTEN PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. In de Ridderzaal te 's-Gravenhage is vandaag begonnen de tweede gewone zit ting in 1933 van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, onder voorzitterschap van jhr. mr. dr. H. A. v. Karnebeek. Zonder beraadslaging of stemming wordt goedgekeurd het afwijzend voorstel van Ged. Staten inzake subsidieaanvraag van de Vroedvrouwenschool te Heerlen. Aan de orde is de subsidieaanvrage con sultatiebureau voor zuigelingen te 's-Hage. Ged. Staten stelden voor, afwijzend te be schikken op het verzoek der 's-Graven- haagsche Centrale Vereeniging tot be scherming van zuigelingen en kleuters om subsidie. Verschillende leden pleitten voor sub sidie. De heer B o 1 s i u s verdedigt het voor stel namens Ged. Staten, die in de gege ven omstandigheden verplicht waren, met dit voorstel te komen. Mej. Groeneweg (S. D.) bepleitte bij mo tie aanhouding van het voorstel. Over de motie staakten de stemmen (34—34). Over dit voorstel zal opnieuw gestemd worden vóór begonnen wordt aan de be grooting. DE GEHEIMZINNIGE BRAND OP DE WETERINGSCHANS. Twee Oostenrijksche dienstmeisjes gearresteerd. Naar wij vernemen is het de politie ge lukt licht te brengen in de geheimzinnige zaak betreffende den brand op de Wete ringschans te Amsterdam. Bij dezen brand zijn, zooals vroeger gemeld, vreemde din gen aan het licht gekomen. Na blussching bleken tal van kostbare voorwerpen, die zich in de villa moesten bevinden, verdwe nen. Tevens 'was komen vast te staan, dat men hier met een ernstig geval van brandstichting te doen had. De politie van het bureau Leidscheplein heeft thans 2 dienstmeeisjes van Oostenrijksche natio naliteit, die bij de familie Schnitzler, die de villa bewoonde, in betrekking waren, in arrest gesteld. Het is gebleken, dat het dienstmeisjes van Oostenrijksche natio- thuis was, den brand heeft gesticht. Even te voren was het andere meisje met de vermiste kostbaarheden uit het huis ge gaan. Deze kostbaarheden waren in kof fers gepakt en waren door het meisje per taxi naar het Centraal Station gebracht, waar zy in depot waren gegeven. De po litie heeft na den brand de gangen van de beide meisjes nauwkeurig nagegaan en het is gebleken, dat zij eenige keeren naar het Centraal Station zijn geweest in ver band met de aanwezigheid van de gesto len voorwerpen aldaar. De beide meisjes zijn in het bureau Leidscheplein ingeslo ten en de kostbaarheden bevinden zich thans in het bezit der politie. EEN NIEUWE INDUSTRIE. Naar wij vernemen, is te Rotterdam een combinatie van eenige ondernemingen tot stand gekomen met het doel het stichten van een fabriek voor een machinale ver vaardiging van betonnen heipalen, zware persbuizen enz. volgens de z.g. „Schok- werkwijze". De nieuwe onderneming heeft een kapitaal van 500.000.—. Het ligt in de bedoeling de nieuw op te richten fabriek in de omgeving van Vlaardingen te bouwen. BERGING VAN EEN MOTORSCHIP. Uit Schellingwoude wordt gemeld: Het motorschip, dat sinds eenige dagen bij Pampus in het ys zit, is de „Trois Frères" van de reederij van Zwieten te Amsterdam schipper Lugthart. Hedenochtend om tien uur is de politieboot No. 1, welke van een ijsbreker is voorzien, uitgevaren teneinde het schip te bergen. De boot vordert ech ter slechts uiterst langzaam en het is de vraag of zij er in zal slagen het geisoleer- de schip vandaag nog te bereiken. TELEGRAMMEN PARAGUAY MELDT EEN VOLLEDIGE OVERWINNING ASSUNCION, 12 Dec. (V.D.) Het Paraguaansche Ministerie van Oorlog deelt mede, dat het offensief der Paraguaansche troepen tegen de BoliViaansche troepen in den sector Centeno-Gondra is geëindigd met een volledige overwinning van Para guay. In de afgeloopen twee maanden heb ben de Paraguaansche troepen dertien Bo- liviaansche regimenten, in totaal bestaan de uit zevenhonderd officieren en tiendui zend manschappen, gevangen genomen. GROOTE BRAND IN MARMELADE- FABRIEK TE DUSSELDORF DUSSELDORF, 12 Dec. (V.D.) In de marmelade-fabriek van Schroer en Kier- berg te DusseldorfHolthausen brak van nacht tegen drie uur door tot nog toe on bekende oorzaak brand uit in de emballa ge-af deeling, waar het vuur rijkelijk voed sel vond in de opgeslagen emballage-mate riaal en zich dan ook met groote snelheid uitbreidde. Toen de brandweer arriveerde stonden reeds eenige gebouwen in lichter laaie. Met zeventien stralen werd het vuur aangetast en spoedig slaagde men erin den brand tot zijn haard te beperken en het nabij gelegen groote fabrieksgebouw en een benzine-opslagplaats, die groot gevaar had geloopen, tegen het vuur te beveiligen. Na anderhalf uur was men den brand meester. Een aantal bij-gebouwen met voorraad werden vernield. De materieele schade is zeer aanzienlijk. BIOLCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trjanon: Volwassenen. Wilh. Kordes 1.1.60, Rosalandia 5082 Florex 40—64, Chas. P. Kilham 30—50 Edith Helen 1.40—2.20, Aug. Noack 60—90 Briarcliff 5080, Chrysanten, grootbloemi| GO80, idem tros 1025, Seringen 4070 Mahonia 710. BODEGRAVEN, 12 Dec. Kaas. Aange voerd 167 partyen Goudsche kaas, mei ryksmerk, totaal 6254 stuks, wegende 56286 K.G. Prijs per R.M. Ie soort ƒ25— 27.2e soort 2224.Handel flauw. ZOETERWOUDE, 11 Dec. „Ik leer nog" Aangevoerd 1351 eieren. Kippeneieren f4.905.90, Kuikeneieren f4.30—4.90, Een deneieren f 4.10 per 100 stuks; Kaas f 14— 29.—, Hanen f 0.60—1.05, Duiven f 0.07, Ko nijnen f 0.301.50 per stuk. Effectenkoersen Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDÈN MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Dec. Vette varkens. Aan voer 301, waarvan zwaar 2267, licht 34. Pr. per K.G. levend gewicht, zwaar 3830 ct., licht 3334 ct. Handel vlug. 11 Dec. Groenten Per 100 stuks: Roode kool 1.506.70, Savoye kool 1.80 4.20, Groene kool ƒ0.70—2.60. Pieterselie ƒ1.50—2.80, Prei ƒ2.80—5.20, Kropsalade ƒ3—3.30, Selderie 1.40—3, Knolselderie ƒ0.504. Per 100 kilo: Witloof ƒ6—21. Boe renkool ƒ1.50—3.10 Uien ƒ1—2.80, Worte len 1—5.10, Spruiten I 9—20, id. II 7— 12, Andijvie 1862 ct. per kist. ROTTERDAM, 11 December. Inlandsche Granen en Peulvruchten. Wegens gestrem de vaart geen aanvoer van beteekenis, wes halve werd geen noteering gemaakt. ..ROTTERDAM, 11 December. Buiten- landschc granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek v. d. Schalk). 7475 Kg. Ba- hia Blanca, diesp. f 7.60; 7677 Kg. Hon- gaarsche, disp. f7.40; 7677 Kg. Hongaar- sche, gedenat. disp. f 3.95; 7273 Kg. Duit- sche, oude oogst, gedenat. disp. f3.95. Gerst: 66 Kg. Zuid-Russische disp. f87; 6768 Kg. Russische gedenatureerd disp. f 85}.<; 8061 Kg. Donau disp. 84>/9; 70 71 Kg. Laplata, disp. 93 K; 64—65 Kg. La- plata disp. 90. Haver: 5253 Kg. Zuid-Duitsche, aank. f 6.05; 5354 Kg. Boheemsche disp. f 6.20; 5556 Kg. Poramersche, disp. f 6.40; Ca nada No. 2 disponibel f7.25. Mais per ?000 kg. Gele La Plata aangeko men f 104K; dito stoomend naar aankomst f 10495, Donau/Galfox disp. f 108, dito nieuwe oogst gedroogd, stoomend naar aankomst f 10096. ROTTERDAM, 12 Dec. Vee. Aanvoer: 202 paarden, 8 veulens, 1 ezel, 1464 magere en 506 vette runderen, 333 vette kalveren, 96 graskalveren, 761 nuchtere kalveren, 147 schapen en lammeren, 3 varkens, 10 j biggen, 17 bokken of geiten. Prijzen: vette koeien 5661, 5052, 3540, vette ossen 5355, 4047, 3438, stieren 4852. 42 44, 37, vette kalvern 8590, 6575, 4555, schapen 36, 32, 28, lammeren 38, 32, 28, graskalveren 46, 42. 36, nuchtere slachtkal- veern 26, 36, 36, slachtpaarden 3540, 36, 32, per K.G. Per stuit: schapen 16, 12, 7, lammeren 13, 11, 5, nuchtere slachtkalve ren 12, 10, 8, nuchtere fokkalveren 18. 14, 10, sluachtpaarden 130, 80, 65, werkpaar den 150, 120, 70, hitten 70, 55, 40, veulens 60. 50. stieren 265, 195, 140, kalfkoeien 260, 240, 160, melkkoeien 250, 200, 150, vaarzen, 130, 110. 90, pinken 90, 70, 45, graskalveren 60, 45, 30. Vette koeien en ossen minder aanvoer, handel tamelijk, prijzen hooger, een vet beest 1 ct. boven noteering. Stieren aanvoer gewoon, handel vlug, prenzen hooger. Vette kalveren minder aanvoer, handel flauw, le en 2e soort prij zen als gisteren, 3e soort veel lager. Scha pen en lammeern aanvoer minder, handel tamelijk, prijzen iets lager, er waren slechts enkele goede. Nuchtere slacht- en fokkal veren, aanvoer ruim, handel zeer vlug, prij zen hooger. Biggen 4 stuks aangevoerd. Paarden aanvoer ruim, handel flauw, prij zen als vorige week, veulens iets hooger. Kalf- en melkkoeien aanvoer minder, han del vlug, prijzen als vorige week. Vaarzen en pinken aanvoer minder, handel flauw, prijzen als vorige week. Graskalveren aan voer zeer weinig, handel vlug, prijzen prijs houdend. Over het algemeen tamelijken handel en vrijwel prijshoudend. Door de C.R.V. wer den 500 drachtige koeien overgenomen. In het begin bijna geen handel van vette kal veren, doordat de C.R.C. pl.m. 50 stuks vette kalveren overnam, konden de prijzen van de overige kalveern gehandhaafd blijven. AMSTERDAM, 11 December. Binnen - landsche granen. (Boerennoteering). Rog ge f77.50, wintergerst f3.754.25, Che- valiergerst f44.50, haver f5.756. duivenboonen f910.vale erwten f 10 12.50, geel mosterdzaad f 1213.50, alles per 100 kg., karwijzaad f 14.50 tot f 15, blauw maanzaad f 99.75 per 50 kg. NOOTDORP, 11 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 2531 stuks. Kippeneieren f5.05 6.75, Kuikeneieren f 44.90, Eendeneieren f4.905.05, Kippen f0.65, Konijnen f0.30 1.65, Eenden f 0.65. BOSKOOP, 11 December. Bloemenvei ling. Rozen per bos van 10 stuks: Gol- I den Ophelia 2035, Hadley 6090, Clau- dius Pernet 1.401.80, Columbia 601. 12 Dec. 1933 L.K. Heden. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 291/2 301/3/1/4 Berkels Patent !21/4 191/4 Caivé Delft c. v. A 58 57V2 Kuchenm. Acc. %6 7/8 Ned. Ford 173 t/s 1731/2 Philips Gem. Bez. 2621/3 2631/3/21) Uni Lever 90% 9OI/3/I/4 Petroleum: 1765/8 I76I/4/8/4 Kon Olie Perlak 100*/, 102 Rubber: 07»/8 A'dam Rubber 97 Deli Bat. Rubber 391/, 391/4 Vico 47 47 Serbadjadi 28I/4 28 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 451/2 44V, Oude Boot »Vl6 9l/< Mijnbouw: Boeton 7 7 Alg. Explor. My. 122 123 Suiker: H.V. A'dam 170Va 1701/3/70 Vorstenlanden 231/0 23l/o Java Cultuur 971/5 98 N.I.S.U. 668/4 671/3 Tabak: Deli Mij. 1055/8 107 Sen em bah 127 1273/4 Deli Bat. Tabak 112 114 Oostkust 19 19 Am. Fondsen: Am Smering SBVlB 271/3 Anaconda 9/i5 3~/I6 Ass. Gas en Elec 9/l6 1/2 Bethlehem Steel 23 23% Cities Service l°/l6 ll/2 Central Public. Continental uii U 7/16 1H/2 Cen. Aviation »/t 31/, Int. NickeJ 1 31:,/J6 130/16 Kennec. Copper 127s 131/s Milwaukee 3"A6 31/2 ld. Pref. 6 5 s/. Keesport Tin PI. 54l/o 561/2 North American ioi/5 103/4 Nevada Shell Union 5fi/lG 5% Unit St. Leather 61/16 6% Union Pacific 737/8 74 Wabash 2Vl« 2% Tidew. Ass. Oil 63/8 61/4/6/16 United St. Steel 317m W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) CNiet officieel). Berlijn 59.31 Londen 8.1J8/g New York 1.59''16 Parys 9 731ó/16 Brussel 34 56 Zwitserland 48.11 Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Ween en Praag Boedapest Prolongatie 1 pot. 13 10 £0 30 40 771/? 36 221/-, 41.821/J BEURSOVERZICHT van gisteren. De Amsterdamsche fondsenmarkt had heden een vast verloop onder invloed van de koersstijging in Wallstreet en op de Amerikaansche goederenmarkten en van de aanneming der financieele regeeringsvoor- stellen in de Fransche Kamer. Bovendien liepen er allex'hande geruchten over Phi lips, doch het valt niet uit te maken of de ze in de wereld zijn gekomen voor de koersverbetering dezer aandeelen, of dat de stijging inderdaad door de geruchten was veroorzaakt. Een feit echter is, dat de papieren onder levendige belangstelling aantrokken en tot 264 pet. aanvanceerden. Ook Unilevers waren goed gedisponeerd en kwamen boven 90. Aku's daarentegen in casseerden een licht verlies. Ned. Ford goed gedisponeerd. Voorts waren Suikers ge vraagd. H. V. A's alsmede verschillende courante papieren konden een koerswinst van 4 pet. behalen. Rubbers waren even eens hooger onder invloed van den opti- mistischen toon, die in Londensche Rub berkringen t.a.v. de restrictiekansen blijft klinken. Tabakken waren maar weinig veranderd. Oliewaarden hadden een be perkte markt. Kon. Olies konden onder beurstijd 1 pet. oploopen. De Amerikaan sche soorten waren goed prijshoudend. Scheepv. lagen vast in de markt, doch markante verschillende kwamen niet voor. Amerikanen vaster. Duitsche obligaties wa ren gedrukt. Youngleening was 1 pet. la ger. Ned. Staatsfondsen waren zonder be langstelling prijshoudend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3