vrijdag 8 december 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN DE NOODLOTTIGE BRAND TE 's GRAVENHAGE Verklaringen van den heer Low!; later overleed ook hij Omtrent den brand in de Daendelsstraat te Den Haag. kunnen wij nog melden, dat de heer Löwi in het bijzijn van een medi cus aan den politiecommissaris Kramer eenige inlichtingen heeft kunnen ver strekken. HU heeft de zorg voor de gasradiateuren in de verschillende kamers van het per ceel persoonlijk op zich genomen; ieieren ochtend omstreeks acht uur placht hij die radiateuren te ontsteken. Naar -.ijn beste weten had hij dat ook gisterochtend op normale wijze gedaan, n.l. door eerst het cteekvlammetje te gebruiken. Daarop was hij naar beneden waar zich het atelier bevindt gegaan om het werk te ver- deelen voor de meisjes. In de gang terug gekomen ontdekte hij, dat er op de le éta ge brand was. Zyn echtgenoote had intusschen even eens onheil bemerkt en riep hem toe.' dat het gas moest zijn ontploft; zij begaf zich Ijlings naar beneden en sloot de hoofd kraan van het gas af. Haar echtgenoot snelde naar boven om te trachten de kin deren te redden. Toen zijn vrouw even eens weder naar boven wilde gaan, bleek het vuur zich reeds dit ging alles schier ongelooflijk snel in zijn werk te heb ben uitgebreid tot de trappen en de gan gen, zoodat zij noodgedwongen beneden moest blijven. Haar man bekwam by zyn pogingen tot redding hevige brandwonden en moest helaas zijn reddingsarbeid staken Daarna is hij aan de achterzijde uit wan hoop naar beneden gesprongen. Mevr. L. is tenslotte toch nog weer naar boven gegaan, doch zag zich den toegang tot het kabinet afgesneden door het vuur. Door een achterkamer heeft zij toen het balcon op de tweede étage weten te be reiken, vanwaar zij is gered. Nog een derde gewonde. Behalve de heer Zalm, die aan de voor zijde op straat sprong, waardoor hij ern stige kneuzingen bekwam, is ook diens broeder gewond geworden; deze zou aan de achterzijde door buren, die hem een stok hadden toegereikt, worden gered. Toen hij zich echter langs dien stok naar een platje wilde laten glijden, brak de slok, zoodat hij in den tuin viel en eenige fracturen bekwam. Gerechtelijk onderzoek. Naar wij vernemen is gisterenmiddag door den officier van justitie, mr. P. R. Blok, vergezeld van den rechter-commis- saris mr. Wery, in het perceel Daendels straat 26 een gerechtelijk onderzoek naar de oorzaak van den brand ingesteld. De radiateur, waarvan wordt aangeno men, dat deze den vuurhaard veroorzaak te, is door de politie in beslag genomen en ter onderzoek aan den hoofdingenieur der gemeente-gasfabriek, den heer W. G. F. Wen tink, overgegeven. Ook de heer Löwi overleden. Nader vernemen wij, dat de heer Löwi, die gisterochtend by den verschrikkelijke brand, waarbij zijn schoonzuster en zijn beide zoontjes in de vlammen omkwamen, van het balcon aan de tweede étage is ge sprongen en zwaar gewond in het zieken huis werd opgenomen, gisterehavond in het ziekenhuis is overleden. De toestand van de overige gewonden is naar omstandigheden bevredigend. MEISJE DOOR EEN MACHINE GEGREPEN. De haren van het hoofd gerukt. In de tricotagefabriek der fa. Schmidt te Wildervank is gisterenmiddag het 18-jaxig meisje van W. men een in werking zijnie machine in aanraking gekomen. Haar ha ren werden totaal afgerukt. In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het Academisch ziekenhuis te Gronin gen overgebracht. DOOD IN HAAR KAMER GEVONDEN. Toen een leverancier Donderdagmorgen tevergeefs bleef aanbellen by de 56-jari- ge wed. D. in de Hondsholredijkstraat te Den Haag, vermoedde hij, dat er iets ern stigs gebeurd was en waarschuwde direct de politie. Deze verschafte zich toegang tot de woning en vond toen de vrouw dood op den grond liggen. Het onderzoek van den geroepen genees heer wees uit, dat vermoedelijk hartver lamming was opgetreden en dat misdaad bijna uitgesloten moest worden geacht. Ook de politie stelde een uitgebreid on derzoek in. GAS VERSTIKKING TE ZWOLLE. Goed afgeloopen. Gistermiddag was de vrouw van den hoofdconducteur G. J. W. Alferink te Zwolle bezig met het schoonmaken van het gas fornuis, waartoe zy de slang van de lei ding had afgenomen. Een jongetje van drie jaar speelde bij haar. Plotseling begon het jongetje te schreien en voelde de vrouw zich onwel worden. Zij liep met de kleine naar buiten, waar deze dadelijk bewuste loos geraakte en zij zelf eenige oogenblik- ken later in elkaar zakte. Bij buren inge dragen gelukte het met behulp van een zuurstofapparaat beiden tot bewustzijn te brengen. Bij onderzoek bleek de kraan van de gasleiding geheel open te staan, vermoe delijk was deze spelenderwijs door het jon gentje opengedraaid. TWEE WONINGEN AFGEBRAND. Gisteravond zyn te Boertange (Gr.) twee naast elkaar staande woningen, resp. van de families Kampioen en Othof tot den grond toe afgebrand. De oorzaak is on bekend. Verzekering dekt de schade. BRAND TE ROTTERDAM. Om half tien gisteravond werden de be woners van het Oostelijk gedeelte van Rot terdam opgeschrikt door een feilen vuir- gloed, die het vermoeden deed rijzen, dat er aan de oostzijde van de stad een zwa- ren brand moest woeden. Bij onderzoek bleek, dat een groote schuur, staande op een uitgebreid complex tuinderyen, liggen de aan den 's-Gravenweg in brand stond. Deze schuur behoorde toe aan den heer B. Graafland. Er was een zeer groote partij rietmatten en gereedschap in opgeslagen. Aangewakkerd door den feilen wind was de groote schuur in een minimum van tijd een laaiende vuurzee. De brandweer werd door het personeel van den eigenaar niet toegelaten op het terrein. Bovendien stond de schuur op ongeveer 700 Meter afstand van den weg. De brandweer moest dus on- verrichterzake terugkeeren. De schuur liet men afbranden. Dit duurde tot in den nacnt voort. TWEE DAMES IN EEN BENARDE POSITIE. In den nacht van Woensdag op Donder dag is een luxe auto, waarin twee dames gezeten waren, komende uit de richting Haastrecht en op weg naar Rotterdam, niet den IJsel bij Stolwijkersluis overgesto ken, maar den Westelijken LJseldijk ge volgd. Toen zy de gemeente Gouderak gepas seerd waren, bemerkten de dames dit en wilden den auto keeren. Hierbij reden zij vooruit den hoogen IJseldijk af. Gelukkig bleef de auto hangen tegen twee knotwii- ligen, anders was hij zeker de rivier inge reden. Pas te drie uur in den nacht wer den de beide dames, die zich nauwelijks hadden durven verroeren in haar benauw de positie, aangetroffen. In een auto, gela den met varkens, die juist op weg was naar Rotterdam, zijn zy naar hun woon plaats overgebracht. De beschadigde auto is later op den weg gehaald. ZU WERD EEN ANDER MENSCH en gaf het ook aan haar kleine meid. „Alles heb ik geprobeerd, omdat ik zoo benauwd werd door hoestbuien, dat ik zelfs mijn bezigheden niet meer kon ver richten. Ik was kortademig en leed daarbij aan zware hoofdpijnen. Mijn man raadde mij aan Abdijsiroop te koopen. Taaie slijm kwam bij het gebruik los, waardoor da ademhaling gemakkelijker werd. Ik heb de behandeling een tijd voortgezet en kan verklaren met de Abdijsiroop een geheel ander mensch te zijn gefvórdey', Ook voor mijn kleine meid gebruflc ik ;het steeds met goed resultaat", zdb schrijft ons Mevr. J. van K. te M., wier èrigjnesle brief voor ieder ter inzage ligt. I Iédereen die van borstbenauwdheden té jijden heefl, zal verstandig doen redding tg zoeken by de vanouds beroemde Akk^r's'Abdijsiroop. Moeders vooral zullen goed döen Abdij siroop aan hun kinderen/te geven, als zy hebben kou gevat en overdag of 's nachts beginnen te hoesten. Abdijsiroop heeft een zuiverende, verzachtende werking op de ademhalingsorganen, dank zij haar bijzondere samenstelling uit kruiden extracten. Thans per flesch f 1.f 1.50 en f 2.75. Alom verkrijgbaar. Abdijsiroop- Bonbons („gestolde" Abdijsiroop) voor Ibuitenshuis f 0.35 en f 0.60 per doos. (Reel.) 266 NA DEN ROOFMOORD IN DEN HAAG. Begrafenis van het slachtoffer. Onder groote belangstelling is Donder dagmiddag op Oud Eik en Duinen in Den Haag tor aarde besteld het stoffelijk over schot van mevrouw Harmsen, het slachtof fer van den moordaanslag in de Joan Maet- suyekerstraat aldaar, die Zaterdag j.l. aan gevallen werd en Zondagavond aan de be komen verwondingen is bezweken. De begraafplaats was voor het publiek afgesloten; buiten had zich een groote me nigte verzameld, die hoopte van de droeve plechtigheid getuige tc kunnen zijn. Echter werd slechts een zeer beperkt aantal per sonen toegelaten. In de rouwkapel werd orgelmuziek ten gehooren gebracht, waarna de kist, ge dekt door eenige kransen, grafwaarts werd gedragen. Een huisvriend van de familie Harmsen bedankte, namens den diepgeschokten echtgenoot voor de belangstelling. De dader. Naar wij vernemen, heeft de jongeman, die Zaterdagochtend j.l. 8 uur in de rij wielbewaarplaats bij het Staatsspoorstation te Den Haag een fiets in bewaring had ge geven, om zich daarna met een doos on der den arm te voet naar "de Joan Maet- Suyckerstraat te begeven, vanwaar hij te gen kwart voor elf terugkeerde om zijn fiets te halen, zich ondanks den oproep, welke in alle bladen werd opgenomen, niet bij de politie gemeld. Met vrij groote zekerheid mag dus wor den aangenomen, dat deze jongeman de da der van den moord op mevr. Harmsen is. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Zaterdag 7 Dec. Huizen, 1875 M. K.R.O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Noviteitenrevue. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.- orkest. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2.30 Kinderuurtje. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Cursus Schriftverbetering. 5.00 Gramofoonpl. 5.15 Sportpraatje. 5.30 Verkorte opera „Hansel en Gretel" (gramofoonpl.). 6.20 Journalistiek Weekoverzicht; waar na gramofoonpl. 7.15 Dr. Eykel over „De verspreiding der besmettelijke ziekten", waarna gramo foonpl. 8.00 Onze Zaterdagavond m.m.v. Leon v. d. Hulst, voordracht, Jan Lahey, accor deonist en de K.R.O.-boys. Te 8.30 en 10.30 Vaz Dias. 11.00 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. VARA-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. continubedrijven: VARA-kleinorkest o.l.v. H. de Groot, R. Numan (declamatie) en gramofoonpl. 12.00 Trio Favoriet. I.45 De Notenkrakers o.Lv. D. Wins. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Causerie E. J. W. Verwey. 3.20 Gramofoonpl. 4.45 H. Lindeman: Het urgentie-pro gram van de S. D. A. P. en het N.V.V. 5.00 Jack Bee and the Blue Bees. 6.00 Literaire causerie A. M. de Jong. 6.20 Gramofoonpl. 7.15 De Wielewaal o.Lv. P. Tiggers 7.58 S.O.S.-berichten. 8.00 Uit Carré, Amsterdam: VARA-or- kest o.l.v. P. Tiggers m.m.v. Ljuba Kus- netzowa (zang). 9.00 Vaz Dias en VAR-Varia. 9.15 Orgelspel J. Jong. 9.30 A. de Vries: Laatste ronde 1933. 9.40 Uit Carré, Amsterdam: De Fliere fluiters o.l.v. J. v. d. Horst m.m.v. solisten o.a. Kees Pruis. II.00 Orgelspel J. Jong. 11.2012.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Mrgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05—11.20 Voor de vrouw. 12.20 Western Studio-orkest. 1.05 Gramofoonpl. I.35 Commodore Grand orkest. 2.35 Gramofoonpl. 3.20 Orgelspel. 3.50 Mantovani en zijn Tipica-orkest m. m.v. Rose Hignell (sopraan). 4.50 Variëté-programma. 5.35 Kinderuur. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Welsh Intermezzo. 7.50 „In Town tonight", reportage. 8.20 Variëté-programma. 9.20 Berichten. Sportnieuws. 9.55 Radio-Militair-orkest. 10.45 Uit Amerika: „The march of Time". II.2012.20 Ambrose en zyn Band. DE LISTIGE SMOKKELAARS. Een magere koe, die de vette voorafging. De smokkel-trucs worden aan de Zuider grens hoe langer hoe geraffineerder, meldt de „Msb.". Aan de grens stonden Woens dag smokkelaars gereed met verschillende zware koeien. De Belgisch smokkelaars speurden echter onraad en één van hen „Radio-Pari s", 1724 M. 8.05 12.20 en 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Concert mmv. orkest van oude In strumenten en solisten. Kal und borg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex". I.50 Gramofoonpl. 2.504.50 Omroep-orkest oJLv. F. Mahler 7.20 Zang en declamatie. 8.20 Saxofoonsoli. 8.35 F. Rydahl's orkest. 9.20 Hongaarsche Operettemuziek. 9.45 Zangvoordracht. 10.00 Carl Rydahl's orkest. 10.2011.35 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35, 10.25 en 11.20 GramofoonpL 12.55 Kwintetconcert. 3.20 Omroeporkest o.Lv. Merten. 5.55 Guitaarconcert. 6.20 Werag-orkest o.l.v. W. Buschkotter. Werag-koor o.l.v. Breuer en solisten. 7.30 „Beim Rosenwirt om Grabentor" van Th. Fausch. 8.20 Surag-orkest o.l.v. Drost. 10.05 GramofoonpL 10.20 Omroeporkest o.Lv. W. Caspar. II.201.20 Populair concert. Rome. 441 M. 8.05 „La Somnabula", opera van BellinL Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Dansmuziek. 1.30 Omroeporkest a.l.v. Walpot. 5.20 Omroepkleinorkest o.Lv. Leemans. 6.20 GramofoonpL 6.50 Dansmuziek. 8.20 „La Traviata", opera van G. Verdi. 508 M.: 12.20 Omroeporkest o.l.v. Walpot I.30 en 5.20 Dansmuziek. 6.35 GramofoonpL 6.50 Omroepkleinorkest o.Lv. Leemans. 8.20 en 9.20 Omroeporkest o.Lv. Wal pot. 10.30 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1635 M. 7.25 „Tanz aus Sudende", gevarieerd pro gramma. 9.20 Berichten, Sport-, nieuws, en weer bericht. 10.2011.50 Vervolg v. h. gevarieerd pro gramma. Gemeentelijk Radio Distributie-bedrijf te Leiden. (3e programma). 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VL). 14.2016.30 Kalundborg. 16.30—17.20 Milaan. 17.20—19.50 Brussel (VL). 19.50Afl.: Luxemburg. (4e programma). II.20—12.20 Kalundborg. 12.2013.50 Luxemburg. 13.5016.40 Daventry. 16.4017.35 Deutschlandsender. 17.3518.20 Londen NationaL 18.2019.20 Weenen. 19.2020.00 Warschau. 20.0024.00 Loc. Uitz. Jubileum Muz.- ver. 6e R. V. A. lo. Opening voorz. en toespraak luit.- kol. J. F. Haitsma Muiier. 2o. Concert muz.-ver. 6e R. V. A. 3o. Optreden Cabaret-ensemble Doeke Stuurop. 4o. Dansmuziek „The Dutch Players". trok er nu met een magere koe op uit, de kommiezen tegemoet. Toen de kommiezen dicht genoeg genaderd waren joeg hij de koe over de grens. De kommiezen stelden alles in het werk om het magere koetje te vangen, terwijl in dien tijd de smokke laars met de vette koeien ongehinderd de grens passeerden. feuilleton. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 11) Wat mevrouw Allen vertelde, was De- halve dat mevrouw Withers schijnbaar het een of ander voorval uit haar leven ver borgen moest houden voor den moord zelf van weinig belang; Bristew bleef eeni ge oogenblikken in gedachten verzonken zitten. „Ik heb juffrouw Fulton nooit gezien", zeide hij toen, „behalve vanochtend even. Zou het mogelijk kunnen zijn geweest, dat iemand de twee zusters verwarde?" „O, neen," gaf mevrouw Allen met na druk ten antwoord. „Hoewel de twee zus ters ongeveer van dezelfde grootte waren, was mevrouw Withers lang zoo mager niet als haar zuster. Verder had zij zwart haar, terwijl miss Fulton een blondine is." Nadat mevrouw Allen was vertrokken, nam Bristew een van zijn notitie-Loeken uit de kast en plakte er de knipsels in, die hij dien ochtend aan het lezen was, toen het gegil van „Moord" weerklonken had. Negen jaar achtereen had hij moordza ken en de door moordenaars toegepaste methoden bestudeerd. Vaak genoeg had men hem er om uitgelachen, maar nu was hij meer dan ooit tevreden over zijn stu dies. Opnieuw voelde hij zich gestreeld door de achting, die hij voortaan in Turm- ville zou genieten, omdat Greenleaf zijn assistentie had ingeroepen. Juist toen hij een paar minuten over vij ven zijn notitieboek weer sloot, kwam Greenleaf binnen. „Henry Morley", begon de hoofdcommis saris onmiddellijk, „is kassier by een bankinstelling in Washington, de „Ander son National Bank"' „En kassiers", merkte Bristew onmiddel lijk op, „hebben somtijds geld noodig om het gat te stoppen, dat zij hebben ge maakt, toen ze geld uit hun kas „leenden". Hoe ben je daarachter gekomen?" „Hij vertelde het me zelf, toen ik hem vanmiddag in No. 5 sprak, nadat ik van je was weggegaan." „Was hij er dan nog altijd?" „Ja. Naar het schijnt, heeft miss Fulton eerst geweigerd hem te ontvangen. Toen ze er in toestemde, was hij maar voor een paar minuten bij haar. Hij scheen erg op gewonden, toen hij weg ging." „Ik heb je ook nog iets te vertellen", on derbrak Bristew hem. „Morley moet ver klaren, wat hij vannacht heeft uitge spookt. Hij zeide ons immers, dat hij den trein van middernacht had gemist en toen naar het Brevord Hotel was gegaan. Nu, hij heeft zich pas na twee uur in den och tend in het hotel laten inschrijven!" „Hoe weet je dat?" vroeg Greenleaf hem verbaasd. „O, ik heb straks het hotel opgebeld en van den portier de verlangde inlichtingen verkregen." „Nu, dat is me wat moois", meende Greenleaf, stom van verbazing. „Ik denk, dat we dat jongmensch een tijdje zullen vasthouden." „Dat spreekt." „Een oogenblik", hield Bristew hem te gen. „Ik heb een voorgevoel, dat miss Ful ton ons belangrijke mededeelingen zal kun nen doen. Misschien verstrekt ze ons die wel niet onmiddellijk en zonder omwe gen, maar we krijgen het er wel uit. En daarom, laten we onze hoofden koel hou den. Zooals je weet, heb ik vroeger in Ney-York, -Chicago en Cincinnatie gewoond In de laatste acht jaar heb ik door het be- studeeren van soortgelijke gevallen, heel wat geleerd. En ik ben tot de slotsom ge komen, dat een misdadiger dan de grootste kans heeeft om aan zyn gerechte straf te ontkomen, als de autoriteiten het hoofd verliezen en achter een zaak veel meer gaan zoeken dan er in werkelijkheid in zit." „Dat is heel mooi gezegd en ik zal trach ten je raad op te volgen", meende de hoofd commissaris. „Maar aan moordzaken ben ik niet gewoon." „Tusschen twee haakjes", merkte Bris tew op, terwijl zij zich naar de deur bega ven, „hoe zit hst nu met die twee knoo- pen, die we gevonden hebben?" „Ze hoorden aan Perry", gaf Greenleaf hem ten antwoord. „Dat staat vast. De twee middelste knoopen bleken namelijk aan zijn kiel te ontbreken. En wat meer zegt, een 'der knoopen en wel wit waaraan nog een stukje goed zat, paste precies in het gat, dat ir. de kiel was gekomen, toen de knoop er af werd gerukt." „Welke knoop wat dat?" „De eerste die jij op no. 5 hebt ge vonden." „En heb je de krabben op de hand van mevrouw Withers gezien?" informeerde Bristew nog, terwijl zy al de stoep afdaal den. „Ja zeker." „Als de krabben door Perry zyn veroor zaakt, zullen we dat kunnen bewijzen. Ieder behoorlijk scheikundige zal ons kun nen zeggen, of zich tusschen het vuil van zijn nagels deeltjes van de huid van het slachtoffer bevinden. Als dat inderdaad het geval blijkt te zijn, is het bewijs gele verd. dunkt my." „Waarachtig", riep Greenleaf uit, wiens bewondering voor zijn assistent voortdu rend toenam. „Slim van je bedacht!" „Wat had Perry eigenlijk in te bren gen? Welk verhaal dischte hij op?" „O, het had niets om het lijf! Hij be weerde, dat hij heelemaal niet op No. 5 is geweest, dat hij gisteravond dronken was en van meening, dat hij al dien tijd by Lu cie Thomas was geweest." „Dan hangt het bewijs af van het schei kundig onderzoek van zijn nagelvuiL Wan neer kan het rapport binnen zijn?" Tot Bristew's verwondering toonde Greenleaf bij deze vraag eenige teekenen van verlegenheid. Toen antwoordde hij langzaam: „we kunnen het morgen ver wachten telegraphisch." „Maar waarom niet vanavond of mor genochtend op zijn laatst? Het Davis-Labo- ratorium hier kan dat zaakje toch wel op knappen." „Neen, die lui kunnen voor mij niets doen", merkte Greenleaf kortaf op. „Davis en ik kijken elkaar niet aan. Ik zend het naar een laboratorium in Char lotte. Het zal daar morgenochtend zyn, als ik het no gmet den avondtrein verstuur. Morgenavond laat of overmorgen kunnen wij dan telegraphisch rapport ontvangen." „Best. Dat is dan ook wel goed", meende Bristew. Juist toen zij de stoep naar het huis van miss Fulton opliepen, kwam Morley naar buiten. Hij zag er opgewonden uit, alsof hij zich had geërgerd of bang was. De twee mannen scheen hij niet op te merken. Bristew greep hem bij den arm en vroeg hem op den man af: „waar gaat u naar toe, mijnheer Morley?" De aldus aangesprokene schudde de hand van den ander van zich af en ant woordde bits: „naar Washington. Ik kan nog net mijn trein halen." „Haast u zich maar niet", merkte Bris tew op spottenden toon op. „U bent sterk in het missen van treinen. Overigens zou den we graag weten, wat u tusschen mid dernacht en vanochtend tien minuten over tweeën eigenlijk hebt uitgespookt en om welke reden u ons vanochtend niet hebt verteld, dat u zich eerst over tweeën in het register van het Brevord Hotel hebt laten inschrijven." „Daaraan heb ik zoo gauw niet gedacht", gaf Morley ten antwoord, terwyl hij doods bleek werd. „Ik heb daarmee niets willen verbergen. Ik ben in dien tijd nergens heen geweest ik had geen bepaald doel." „Maar waar bent u dan wel geweest?" drong Bristew aan. „Ik heb een wandeling gemaakt. Dat was alles. Ik had nog geen slaap." „Bent u iemand tegengekomen, terwijl u zoo aan het wandelen was?" „Niet dat ik me kan herinneren. Waar om?" „Omdat, als dat wel het geval is ge weest, het raadzaam voor u zou zijn u dit te herinneren. Het zou wel eens noodig kunnen zyn, dat door u een alibi wordt verschaft." „O, is het dat?" meende de jongeman, ze nuwachtig lachend. „Ja, dat is het. Kunt u ons zeggen, waar heen u gegaan bent?" „Ik ben een paar straten op en neer ge- loopen. Dat was alles." „Als u twee of drie menschen zoudt kunnen aanwijzen, die u tijdens uw wan deling hebt ontmoet, zou dat van groot be lang voor u zijn." „O, maak u'maar niet ongerust. Ik heb niets misdadigs uitgevoerd. Het idee is eenvoudig belachelijk." „Meneer Bristew heeft gelijk," mengde nu ook Greenleaf zich in het gesprek. „We zullen heusch dienen te weten, hoe u die twee uur hebt besteed. Als uplan mocht hebben de stad te verlaten, zullen wij u in hechtenis laten nemen. Mijn onderge schikten hebben daartoe al instructie ont vangen." De hoofdcommissaris dacht allang niet meer aan den ring. dien men in Morley's hotelkamer had gevonden. Maar Bristew was dit feit niet vergeten, maar hij sprak er op dat oogenblik niet over. Terwijl Morley langzaam Mainiston Road afliep, parelde het koude zweet hem op het voorhoofd. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9