VRIJDAG 8 DECEMBER 1933 DE LEID5CHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 1 NOORD WIJK. Crisis-Comité, steun B. Het Crisis-Co- mite B, dat belast was met de ver strekking van schoeisel en kleeding aan de werkloozen, is opgeheven. Voortaan worden deze werkzaamheden verricht door Burgemeester en Wethouders. De belastingen. Naar wij vernemen rijn Burgemeester en Wethouders voorne mens bij de begrooting 1934 aan den raad voor te stellen in te voeren of te wijzigen de volgende belastingen: te heffen 50 op centen op de Vermogensbelasting, het aan tal opcenten op de Gemeentefondsbelas ting te verhoogen van 42 op 80 en de ge meente voor de gemeentefondsbelasting te brengen van de tweede naar de derde klasse. De goedkoope margarine. Door Bur gemeester en Wethouders is de volgende wijziging gebracht in de distributie van de goedkoope margarine. De margarine zal voor telkens 6 weken worden beschikbaar gesteld bij 4 boterhandelaars, 2 in Noord- wijk Binnen en 2 in Noordwijk aan Zee, terwijl aan de ingezetenen de vrijheid wordt gelaten van welken leverancier uit deze 4 de boter zal worden betrokken. NOORDWIJKERHOUT. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Kindje van 4 jaar overreden en gedood. Donderdagmiddag heeft een ernstige aan rijding met doodelijken afloop plaats gehad op den Kerkweg. Een luxe auto bestuurd door den heer Aartman reed in de richting dorp, toen een 4-jarig dochtertje van W. Heemskerk de auto tegemoet kwam. Het kind keerde plotseling om en stak de straat dwars over. De bestuurder van de auto kon een aanrijding niet voorkomen. De auto reed over het kind hetwelk met een ernstige schedelbreuk werd opgenomen en naar huis gedragen. Dokter Wösten verleende de eerste geneeskundige hulp, doch niets mocht meer baten, een kwartier later is het kindje gestorven. De gemeente-politie heeft het lijkje en de auto in beslag genomen en onderzoekt de schuldvraag. Hoogstwaarschijnlijk treft den heer A. geen schuld daar hij nog krachtig heeft ge remd, doch doordat de kleine den weg plot seling overstak kon hij het ongeluk niet voorkomen. Crisis-Comité, steun B. Vandaag (Vrij dag) worden gezinnen met 3 of meer kin deren van de werkloozen verblijd met een bon waarop schoenen verkrijgbaar zijn. 108 paar schoenen zullen worden verstrekt, alsook 40 wollen dekens. Opening ontspanningslokaal werkloozen Schoolstraat. =- Donderdagmorgen had onder zeer groote belangstelling de ope ning plaats van het ontspanningslokaal voor werkloozen aan de Schoolstraat. On der de aanwezigen waren onder meer de burgemeester met de beide wethouders en den gemeente-secretaris, ds. van Noort en de heer Verdegaal, eigenaar van het lo kaal. De voorzitter van de commissie voor werkloozenzorg, ds. van Noort, opende de samenkomst met een welkomstwoord aan B. en W., den gem.-secretaris e.a. Het ver heugde spreker zeer dat burgemeester en wethouders aan de uitnoodiging om de ope ning bij te wonen, hadden gehoor gegeven. Spreker zeide, net zooveel werkloozen te zien als verleden jaar, met daarbij veel zor gen, maar gaf den raad op God te blijven vertrouwen dan zal alles terecht komen. Spreker bracht dank aan de gevers, door wie het mogelijk is gemaakt dit lokaal be schikbaar te krijgen. Spreker bracht even eens dank aan het gemeentebestuur voor de toegezegde subsidie. Spreker zou, in dien het mogelijk was de naam ontspan ningslokaal willen veranderen in „inspan ningslokaal" en gaf iedere werklooze den raad om te doen wat zijn hand zal vinden te doen, want het werkloos zyn is op zich zelf genomen al iets ontzettends. Hierna nam de burgemeester het woord en dankte voor de uitnoodiging. Spreker zeide ten volle de goede woorden van den voorzitter te onderschrijven. In verband met de toe gezegde subsidie maakte de burgemeester nog de opmerking, dat deze gegeven zal worden behoudens goedkeuring van de Ge deputeerde Staten. Spreker nam de gele genheid waar nu er zooveel werkloozen bij elkaar waren om iets te zeggen over de steunregeling. De Raad heeft besloten om tot 1 Januari a.s. het verschil tusschen bondsuitkeering en de steunbedragen vol gens de rijksregeling bij te passen. Het gemeentebestuur zal voor de werk loozen doen wat in haar vermogen is. Ook over de onrechtmatige steuntrekkers werd een enkel woord gezegd, vooral drukte spr. ieder werklooze op het hart in alle opga ven inzake steun eerlijk te zyn. Wanneer een oneerlijkheid aan den dag zou komen, dan wordt van betrokkene het dubbele be drag van de te veel genoten steun afge houden. Spreker zeide niet voor verbali seeren te zijn. Nadat de burgemeester de werkloozen nog gezellige dagen had toe- gewenscht in het ontspanningslokaal nam de heer Barnhoorn het woord. Deze dank te B. en W., den gem.-secretaris en den voorzitter van het comité werkloozenzorg voor hun aanwezigheid en de toegezegden steun. Hierna was het lokaal voor geopend ver klaard en werd met verschillende spelen een aanvang genomen. RIJPWETERING. IJsclub.. Maandagavond vergaderde deze vereeniging in café „Rustoord". De vergadering, die bijgewoond werd door ruim zestig leden, werd door den voorzit ter, den heer J. Bakker, met een kort woord van welkom geopend, waarbij den wensch werd geuit, dat we dezen winter eens flink van de ijssport zullen profiteeren. De notulen der vorige jaarvergadering werden nu door den secretaris voorgele zen en zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd en vastgesteld. Evenzoo ging het met de rekening en verantwoording van den penningmeester, die door den heer De Graaf werden voorgelezen, daar de penningmeester wegens gezondheidsrede nen zijn functie had neergelegd. De hier door ontstande bestuursvacature had er het bestuur toe gebracht, den rooster van aftreding te wijzigen, welke wijziging door de vergadering werd goedgekeurd. De twee aftredende bestuursleden werden nu bij eerste stemming herkozen, terwijl in de vacature-Bakker werd gekozen de heer J. Juffermans. De secretaris, die als afgevaardigde de vergadering van den Zuid-Hollandschen Ijsbond had bijgewoond, bracht inmiddels verslag uit van het verloop dezer verga dering. Het belangrijkste gedeelte van dit verslag was voor de leden zeker de mede- deeling betreffende de. bondswedstrijden. Bij de rondvraag vroeg een der leden 'n omvangrijker agenda, hetwelk door het bestuur werd toegezegd voor 't vervolg. Tevens werd door een der leden gewezen op de last, die het schaatsenrijdend pu bliek ondervindt van de bruggen, die niet afgedraaid zijn. Het bestuur beloofde al zijn invloed bij de belanghebbenden aan te wenden om gedaan te krijgen, dat ieder een zooveel mogelijk de schaatsenrijders in dit opzicht ter wille zal zijn en het doet daarom langs dezen weg een beroep op al len, die dit aangaat, opdat de schaatsen- sport zoo weinig mogelijk wordt belem merd door het klauteren over of langs bruggen. Ten slotte werd de gebruikelijke verlo ting gehouden, waarbij de tien prijzen in volgorde ten deel vielen aan de volgende heeren: S. v. d. Geest, H. v. d. Poel, N. Borst, G. Zoetemelk, P. v. Emmerik, C. Jagers, P. Bakker, A. Nederstigt, A. Rotte veel en J. Borst. De damesprijs werd ge wonnen door mej. J. Juffermans. Met een woord van dank en de wensch, dat het ijs ons dezcjn winter in de gelegen heid moge stellen, het voordeelig saldo van bijna ƒ300.voor arbeidsloonen te kun nen bestemmen, sloot de voorzitter de bijeenkomst. RIJNSBURG. Tuinbouw. Tegen de verwachting in, was er de laatste dagen nog aardig wat aangevoerd. Men schrijft dit gedeeltelijk hieraan toe dat van verschillende tuinders een gedeelte der voorraad door de strenge vorst onhoudbaar was geworden. En dit moest nu opgeruimd worden. Daar dit geen beste kwaliteit was, bleef de prijs ook op het gewone peil. Voor de afzet van de beste kwaliteit was" de tijd dus nog niet daar. Betaald werd voor roode kool van 3.20 tot 4.00 per 100, Gele bracht van 2.80 tot 3.90 op. Voor waschpeen, mits onbevroren was goede vraag. Deze bracht van 3.20 tot 4.50 op per 100 K.G. Uien gingen iets vlugger en haalden gemakke lijk 2.10 tot 2.34 per 100 K.G., Bloem kool werd niet aangevoerd. Andijvie voor 1.tot 1.30 per 100. Groene kool 0.80 tot 1.20. Gevestigd: D. K. v. d. Zwan, Brou werstraat 108; W. Heemskerk, echtgenoote van J. v. jJgmond, Buitenweg 13; P. Th. Slats, Oegstgeesterweg 52; E. Impthorn, Sandtlaan 28; P. B. Groenvelde Oegstgees terweg 39; S. de Roode, Kerkstraat 24; A. C. v. d. Berg, Moleneind 18. Vertrokken: Jac. de Mooy en gezin, naar Sassenheim; W. ten Haken naar Val kenburg; Jac. v. Nieuwkoop, naar Kam pen; A. H. v. Klaveren, naar Den Haag; P. A. Brussee, naar Alphen aan den Rijn; C. P. Slats, naar Oegstgeest; C. V. Smidt, naar Katwijk; J. A. v. Schaik, naar Kat wijk; A Corn. v. d. Does naar Katwijk. WOUBRUGGE. K. Kammeraat. t Na een kortstondige ziekte overleed al hier de heer K. Kammerraat, tot 1931 ge meente-ontvanger en administrateur der gemeen tebed r ij ven. De ontslapene heeft in zyn langdurige en vruchtbaar leven veel goeds verricht in 't belang van overheid en kerk. Geboren in deze gemeente aan den Woudschendijk in 1849 ontving hij van den burgemeester van Alkemade (Holboom) zijn opleiding in de gemeente-administra tie. Bij het aftreden van burgemeester ter Wicher in 1889 werd de heer K. be noemd tot gemeente-secretaris der ge meente Woubrugge en bij het overlijden van den toenmaligen gemeente-ontvanger, den heer Rodenburg, in deze functie be noemd in het jaar 1892. In 1931 nam de ontslapene ontslag uit deze functies bij welke gelegenheid hem het ridderkruis in de orde van Oranje- Nassau werd uitgereikt door den heer Bod- dens Hosang, burgemeester dezer ge meente. Naast deze functie was de heei4 K. secre taris-penningmeester van den Oudendijk- schen- en den Veenderpolder uit welke laatste functie hij met ingang van 1 Jan. a.s. ontslag had gevraagd. Verder is hij se cretaris van het schoolbestuur voor Chr. Nat. Onderwijs geweest en ouderling bij den Raad der Ger. Kerk. De begrafenisplechtigheid 2al a.s. Zater dag plaats hebben. In een wak gezakt. "Woensdagmiddag waren zeven personen op de Wijde-A aan het schaatsenrijden. Toen zy een wak overstaken zakte een zekere M. uit Kou dekerk door het ys. Met behulp van ladder van den heer W. v. d. Meer en den heer Philip Meijer, die daar ter plaatse aanwe zig waren, werd de drenkeling spoedig op het droge gebracht en by den heer W. v. d. Meer van droge kleeren voorzien. De winkelsluiting tijdens de „ijsdagen". —Naar wy vernemen hebben B. en W. de zer gemeente gedurende de ijsperiode ont heffing verleend van de bepalingen der Winkelsluitingswet en -verordening, onder motiveering, .dat zich bijzondere omstan digheden voordoen. Deze regeling he<=»tt al leen rechtskracht tijdens de ysdagen. SASSENHEIM. Serenade. Gisteren trad de heer A Stemfoort, dirigent van de Chr. Mondorgel- club „Excelsior" alhier in het huwelyk met mej. M. v. d. Heiden. Gisteravond om 8 uur brachten de jeugdige muzikanten het jonge paar een serenade aan de ouderlijke wo ning van de bruid in de Baderstraat, waar voor groote belangstelling was en die door de jonggehuwden zeer gewaardeerd werd. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris W. Wachter alhier werd in Hotel „Het Bruine Paard" by afslag verkocht de boer derij met wei en teelland groot circa 10 H.A., gelegen aan de Frank v. Borselenlaan, genaamd „Laag Teylingen", in bod voor 26.000 en niet gemijnd. Toegewezen aan H. v. d. Glind q.q., Oudenrijn. Vrouwenbond. De jaarlijksche fancy- fair ten bate van den R. K. Vrouwenbond zal plaats hebben op Zaterdag 16 Dec. cn Zondag 17 Dec. Het bestuur vertrouwt op een groote belangstelling om by de armen en behoeftigen tegen Kerstmis eenig leed te verzachten met een Kerstgave van nieu we of gedragen kleeren. St Nicolaasfecst, De kinderen van de leden van den Volkenbond hebben weer eens kunnen profiteeren van de gave, die St. Nicolaas voor hen had meegebracht. De groote zaal van het K.S.A.-gebouw was Woensdagmiddag dan ook geheel gevuld met ruim 200 van het kleine goed, dat ul weken van te voren daarop had gerekend. Te twee uur ging de zaal open en met een blij gezicht zocht elk zich een plaats op. Door den voorzitter, den heer Kortekaas, werd den kinderen eenige woorden van welkom toegesproken. Spr. maaxte bekend, dat St. Nicolaas eerst om 3 uur zou arri- veeren, doch dat eerst enkele goocheltoe ren zouden worden gegeven door den heer v. d. Venne uit den Haag, die dat op zeer bekwame wijze deed. Hierna kre gen de kinderen elk een kop anijsmelk met speculaas en suiker. Te 3 uur arri veerde de Sint met twee zwarte Pieten, welke door de zaal de kinderen op peper noten tracteerden. Men begrijpt dat dit een feest was dat grabbelen! St. Nicolaas sprak de kinderen vanaf het tooneel toe. Vooraf werden -enkele liedjes gezongen. Na zijn vertrek nog een poppenkast-vertooning, welke er altijd graag in gaat. Tegen 5 uur kwam het einde van dezen middag en kreeg elk nog een versnapering mee naar huis. Schaakclub. jDoor de Sassenheimsche Schaakvereeniging wordt ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan een ééndags- wedslrijd georganiseerd op 26 December 2e Kerstdag) in Hotel „Het Bruine Paard" met het navolgende program. Ie. Er wordt gespeeld in 4 klassen, n.l. Hoofd, le, 2e, en 3e klasse, terwijl het in- leggeld zal bedragen voor de Hoofdklasse 1.50, le kl. 1.25, 2e kL 1.— en 3e kL 0.75. 2e. Deze wedstrijd is open voor iedereen en zal gespeeld worej^n in drie ronden, le ronde van 10 tot 1 uur, 2e ronde van 2 tot 5 uur, 3e ronde van 6.30 tot 9.30 uur; prijs- uitdeeling onmiddellijk na de 3e ronde. 3e. Elke klasse wordt verdeeld in groe pen van 4 spelers, zoodat ieder 3 partijen heeft te spelen. Voor iedere groep worden 2 prijzen beschikbaar gesteld, n.l. le prijs draagmedaille met inscriptie; 3e pr„ een luxe voorwerp. 4e. De Hoofd- en le kl. spelen op tijd, n.l. met wedstrijdklokken. Het noteeren der partijen is voor ieder speler verplichtend, ook in de 2e en 3e klasse. Overigens gelden de gewone wedstrijdbepalingen. Om aan dezen wedstrijd deel te nemen, heeft men zich op te geven, met toezending van het inleggeld vóór 15 December e.k. aan den wedstrijdleider, den heer Nic. van der Poel, Julianastraat 96 te Lisse. STQMPWIJK. Gemeenteraad. Dinsdag 12 December 1933, des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare ver gadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1932 en benoeming Commissie van Onderzoek. 3. Voorstel betrefefnde korting op jaarwedden, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten. 4. Voorstel tot wijziging en aanvulling der algemeene Po litieverordening. 5. Voorstel betreffende verpachting van vischwater. 6. Verder voor komende zaken. VEUR. Gemeenteraad. Dinsdag 12 December 1933, des namiddags te 3 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. Agenda: 1. Inngekomen stuk ken. 2. Aanbieding Gemeente-rekening, dienst 1932, en benoeming Commissie van Onderzoek. 3. Voorstel betreffened korting op jaarwedden, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor het 2e halfjaar 1933, voor extra steun aan werkloozen (steunregeling B). 5. Verder voorkomende zaken. WASSENAAR. Geboren: Christina Jeanette, d. v. H. J. Donkers en C. C. Barnhoorn. Petro- nella Maria Johanna, d. v. P. G. Westgeest en G. van Leeuv/en. Else Marlijk, d. v. E. M. Schade en W. Bouma. Ans, d. v. P. J. van der Waard en M. den Hertog. Overleden: Johannes van Winden, 74 j. wedi van A. M. Vijverberg. Ondertrouwd: P. Kramer en N. W. Hage. Gevestlgd: C. M. A. J. van Pelt, 1.L verpleegster, uit Den Haag, Backershaegen- laan 70. M. J. H. van Koersveld, R.K., onderwijzeres, uit Tubbergen, Wittenb. weg 78. A. M. Stuijt, R. K., uit Purmerend, Ridderlaan 1. E. B. Romstedt, Ev. L., Duitsche kokkin, uit Den Haag, Vijver- weg 1. A den Boer, N.H., d.b., uit Al melo, Lange Kerkdam 54. M. Paijk, Ev. L., Dtsche d.b., uit Den Haag, Konijnen laan 38. J. C. L. van der Tuyn, R.K-, d.b., uit Den Haag, v. d. Oudermeulenlaan 16. P. A. C. Steunebrink, N.H., koopman, uit den Haag, Narcislaan 17. J. Schmidt, R.K., Dtsche huisknecht-chauffeur, uit Den Haag, Wittenburgerweg 178. E. M. Windschiegel, Ev. L., Dtsche d.b., uit Den Haag, Nachtegaallaan 6. M. C. Orta, R.K., uit Den Haag, Kl. Persynlaan 4a. Wed. S. R. Hermanides, N.H., uit Den Haag, Deylerweg 5. C. Borreman, N.H., d.b. uit Alphen aan den Rijn, Teylingerhorst- laan 37. C. Westdyk, N.H., d.b., uit Voor burg, van Calcarlaan 29. A. Fasaleg,, R.K., Yoego Slav., d.b., uit Den Haag, Rijksstraatweg 795. R. Hofer, R.K., Oos- tenr. d.b., uit Stuttgart, Gr. Haesebr. weg 45. M. Karter, R.K., Dtsche d.b., uit Voor burg, Teylingerlaanhorstlaan 4. H. Zwart, 1.1. verpleegster, uit Noordwyk, Gra- vestraat 1. J. H. Drop en gez., D., uit Den Haag, Meijendelscheweg 8. M. Cron, R.K., Dtsche d.b., uit Den Haag, Meijendel scheweg 8. J. W. F. Mosterd en gez., N.H., chauffeur, uit Den Haag, Rijksstraatweg 446. A J. F. A. Hendriks en gez., adj. Comm. P.T., uit Rotterdam, Hyacinthstr. 18. Wed. C. Boogaard geb. Bijeman, N.H., uit Den Haag, van Z. v. N. straat 152. E. J. M. C. van Es geb. de Poorter, R.K., uit Den Haag, Wittenb. weg 74. A. B. J. Crage, Ev. L., Dtsche d.b., uit Den Haag, Wittenb. weg 74.'J. H. Ten Hagen en gez., N.H., accountant uit Voorburg, Sant horstlaan 67. E. Speckhaus, R.K., Dtsche d.b., uit Voorburg, Santhorstlaan 67. J. van Dop en gez., N.H., koopman uit Den Haag, Crocusstraat 27. Vertrokken: A. W. K. Eickhof, naar Oud-Beijerland, Boterhof 2. J. Y. Lou- werse, naar Amsterdam, Pr. Hendriklaan 3. B. V. Ruck, naar Noordwijkerhout, St. Bavogesticht. M. Eberle, naar Haarlem, Spaarnwoudestraat 77. A. H. M. Ouds hoorn, naar Den Haag, Thomsonlaan 64. F. Dreps, naar Den Haag, J. v. Nassaustraat 103. H. Nothacker, naar Den Haag, Bad huisweg 137. J. M. Raadschelders, naar 's-Hertogenbosch, Papenhulst 26. J. A. van Wijk en gez., naar Den Haag, Heeren gracht 6. F. de Vries, naar Bergen op Zoom, Borneostraat 2. J. P. Kutgrink, naar Den Haag, Poeldijkstraat 1. M. D. de Munnik, naar Poortugaal, Dr. Willem Vosstraat 9. H. Verbakei, naar Pijnacker, Oostlaan. M. H. Lewin, naar Dusseldorf. A. Lewin geb. Fliege, en dr., naar Lu- xembrug. K. Mitterbauer, naar Den Helder, Bonselaarweg 7. J. van Dokkum, naar Enkhuizen, Venuslaan 2. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Verloting Winkelweek-bonnen. In te genwoordigheid van de besturen van de pl. Middenstandsvereenigingen, verschillende bankdirecteuren en de heeren v. Kleef, Lam en Boot als vertegenwoordigers van het publiek, had gisterenavond ten over staan van den Inspecteur van politie de trekking plaats van de verloting gehouden tijdens de winkelweek, waarvoor bij aan koop van iedere 50 cent aan het publiek bonnen waren uitgereikt. In een tweetal draaiende tonnen bevonden zich de num mers der bonnen en de nummers der prij zen. De nummers der prijzen werden ge trokken door den heer G. Kooy en de num mers der bonnen door den heer J. P. Lief hebber. In totaal waren er 506 prijzen be schikbaar gesteld met als hoofdprijs een dressoir en eetservies. Er hadden dus 506 trekkingen plaats. Op de le prijs n.l. nr. 118164 had de heer Jac. v. Vliet een extra- prijs gezet. De uitslag van de trekking zal heden bij de plaatselijke winkeliers wor den bekend gemaakt Geboren: Peternella Jenny, d. van J. van Beest en Fr. T. P. Jens. Hendrik Ni colaas, z. van H. J. van der Kolk en 3. Scheepmaker. Cornells Jan, z. van W. van Wageningen en J. Sprokkerieft. Ma- rinus Johannes, z. van J. van der Vlies en C. Ramp. Adrian us, z. van A Hesseling en P. Vermaas.Roelof je, d. van H. Hart man en L. Booij (wonende te Amsterdam). Gerrit Jan, z. van A. de Rover en A. A. van Oost. Nicolaas, z. van M. E. Ver schuur en A Chr. van der Woensel. Cornelis Gerard us, z. van W. J. van Dijk en J. van Leeuwen. Gehuwd: D. van Heijningen 25 j. cn G. W. Stapper 22 j. Overleden; G. Soeteman 61 J., echt genoot van G. van Dijk (overl. te Leiden). A. Kranenburg 79 j., weduwe van S. van 53. Maar wat ik hier heb kun je best ge bruiken en is een middel tegen kiespijn. Het zyn puikbeste tandenborstels en ze kosten slechts twee voor één kwartje. Niet duur hè? En als je kiespijn hebt trek ik gratis je zieke kies er uit, maar dan moet je ook twee tandenborstels koopen. Ik trek kosteloos en bovendien pijnloos. Dam. B. van der Wolf 81 j., echtgenoota van D. Verkade. Reinier van Niekerk 61 j. (overleden te Leiden). J. de Wit 84 j., echtgenoote van C. Kramer. Gevestigd: Celia M. van de Laar van Wijk en Aalburg Jan Tellingen van Ha- zerswoude Agnes Cornelia Rijkelijkhui- zen en Cornelia Agnes Rijkelykhuizen van Woubrugge Kinderen Groen van Alk maar Kinderen Hommel van Rotter dam Elli M. Kieffer van Mülheim-Ruhr. (Duitschland). Johanna A. A. M. Gee- len van Utrecht Elisabeth M. A. Ockera van Hilversum Marrigje Spruijt geb. van der Snoek van Hengelo (O.) Wilhel mus J. van Velsen van Nieuw veen Ma ria E. de Jong van Alkemade Ludovicua J. F. Nuyen van 's Gravenhage. Vertrokken: Hilbrand Goedhart en gezin naar Ned. Oost-Indië Johan Smit en gezin naar Zutphen Johanna M. Can- negieter naar Rotterdam Pieter Ar lm an naar Apeldoorn B.ertus J. van Dordrecht naar Velsen Maaike Versteeg naar Mon ster Maria P. Verkerk naar Oegstgeest Johanna van der Ende naar Rotterdam Lina Schutze naar Gravenhage Dievertje Vos naar Hazerswoude Pieter Verkade en gezin naar Rotterdam Cor nelia van Roon naar Leiden. BODEGRAVEN. Arbeidsbemiddeling. Tengevolge van de plotseling ingevallen vorst, is het aan tal ingeschrevenen bij het correspondent schap der Arbeidsbemiddeling met een tien tal vermeerderd. Bouwen. Door B. en W. is aan F. Boer vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis te Nieuwerbrug, aan J. Ver sloot Dz. tot het bouwen van een wring- huis voor zuivelbereiding te Nieuwerbrug en aan A. Verstoep tot het bouwen van drie woonhuizen aan de nieuwe Markt. Crisis-comité. H.H. Winkeliers die bonnen van het Crisis-comité „B" in hun bezit hebben, worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk ter Secretarie te bezor gen by den heer M. Vervoorn, secretaris van het Comité. Houders van vleeschkaarten worden er aan herinnerd dat sluitend 's Zater dags en 's Maandags van 913 uur gelegen heid bestaat voor het afstempelen der bon nen. Geboren: Jacob Pieter, z. van J. P. Dam en C. Sprey Willemina Fiorina, d. van B. Woudenberg en W. F. van Noord Adriana, d. van G. Kwakernaak en A Boelen. Gevestigd: G. Slappendel van Zeg veld J. Koen van Krimpen a. d. Lek A. E. Nobel van Ouderkerk a. d. IJssel M. G. Bakker van Waddinxveen J. B. de Penning van Papendrecht D. van Vliet van Alblasserdam. Vertrokken: W. C. J. Verweij naar Woerden F. Verweij en gezin naar Wil lige Langerak C. G. Schouten naar Bar- woutswaarder A. M. Vergeer naar Zeg veld F. Huisman naar Katwijk C. P. Bontje naar Veur P. I. Bontje naar Al pen aan den Rijn A. T. Verboom naar Waarder AM. van Laar naar 's Graven hage W. van den Broek en gezin naar Delft E. van der Neut naar Reeuwyk Th. C. Rietveld naar Waddinxveen D. Tuis naar Zegwaart P. ten Have naar Apeldoorn W. ten Have en gezin naar West broek. HAZERSWOUDE. Geboren: Jacob, z. van L. van Oeve- ren en C. van Haatten Adriana Maria, d. van J. de Vogel en J. M. Straver Joanna Maria, d. van P. Brugman en G. M. Ver meulen Petrus Cornelis, z. van C. Kwak ken bos en A. van Rossum. Overleden: Jelle Zwemstra 71 j. Arent Hiddo Wessels 52 j. KOUDEKERK. Personalia. De heer A. Visser, kwee- keling met akte aan de Chr. Nat. Schodl aan den Hoogen Rijndijk, is uit de 200 sol licitanten met ingang van 1 Februari a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Nat. School te Ter-Aar. NIEUWKOOP. Geboren: Petronella, d. van G. Steen beek en F. J. J. Kamp Annie Henriëtte, d. van W. Kranenburg en H. F. Visser. Ondertrouwd: A. van der Louw 28 j. en M. Timmerman 28 j., wonende te Zeg veld. 54. En dan krijgt degene die niet piept nog een tandenborstel cadeau. Cadeau! zeg ik u. De menschen met kiespijn verdringen zich nu om het stalleije. De één kijkt al benauwder dan de andere. Eindelijk stapt de veldwachter, die ook zoo'n dikke wang had, op Jan toe. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 7