KOOPT- WAALS BUITENLAND uwe Mantel- en Japoi/stoffen bij ons UIT DE OMGEVING VRIJDAG 8 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 Bemadette Soubirous Vandaag heeft in de Basiliek van Sint Pieter de heiligverklaring plaats gehad van de zalige Bernadette Soubirous. Honderd duizenden pelgrims waren in de Eeuwige Stad, om deze grootsche plechtigheid mee te vieren. Deze heiligverklaring geschiedde dus in het jaar van het 75-jarig jubileum der Ver schijningen te Lourdes. In de heiligverklaring van Bernadette Soubirous zien wij een bevestiging, een be kroning van de hooge waarde, die er ligt in den eenvoud. Het arme, onontwikkelde herderinnetje van Lourdes is heilig geworden door haar simpele overgave aan Gods wil en beschik king.... Wy hebben nog 'ns opgezocht een arti kel, indertijdeen tiental jaren geleden over Bernadette Soubirous geschreven door den bekenden journalist prof. P. Geurts z. g. En wij willen daaraan hier een paar citaten ontleenen: „Niets was ons meer. wantrouwig stemt ten opzichte van Verschijningen en „mys tieke" zielstoestanden dan zeker gemis aan gezonden menschenzin, aan natuurlijkheid en frissche opgewektheid bij de personen, die er door begenadigd heeten. Als zekere diepschijnendheid en ondoorgrondelijkheid, welke sommige stille naturen met de „stille ■waters" gemeen hebben, een persoonlijkheid maakt tot een probleem, hoed U dan en vrees voor menschen- en duivelslist in ge vallen, dat er „iets bijzonders" met haar gebeurt. In zoo'n gecompliceerd wezen, waaraan spontaneiteit en openhartigheid ontbreken, kan van alles schuilen, wat niet deugt. Het slechte kan zich dan aan het licht en de openbaarheid zoo gemakkelijK onttrekken. Bernadette Soubirous was een natuurlijk meisje, in den besten zin een natuurkind, op achtjarigen leeftijd zoo argeloos en ipeelsch en lustig als de allerlei bokken sprongen makende lammeren, die zij moest weiden. Met hare groote naïeve oogen, zui ver als een heldere waterbron, blikt zij open en onbevangen het leven in. Op de dorpen vormen de menschen nog een echte ge meenschap, waarvan hij alleen een waardig lid is, die door gemeenschapszin gedreven, allen kleinen en grooten, armen en rij ken hartelijk bejegent en groet, zoo niet met woorden of door pet en hoed af te ne men, dan toch door een hoofdbuiging of een glimlach. De rechtgeaarde dorpsbewo ners laten het aan stedelingen over om elkaar als stomme standbeelden voorbij te loopen, zonder te verraden dat er een hart klopt onder het kleed van een „deftigen meneer" of een mooi opgedirkte menschen- pop. Bernadette groet iedereen en legt door den haar eigen glimlach in dien groet iets van haar montere, blijde ziel. Alle men schen houden van haar en zijn er op uit haar een pleizier te doen. Niet alleen de menschen voelen zich bij haar thuis, ook de lammeren en de her dershond. waarmee zij speelt en dartelt als waren het haar beste vrienden. Een bij zondere genegenheid heeft zij voor alles wat lief en klein en tenger is als zij zelf. De minst gezochte en meest verscholen bloempjes zoekt en verzamelt zij, om er de altaren mee te versieren, die zij maakt van gras en mos. Om haar te plagen komen de stoute lammeren aanzetten en bonsen met hun bokachtige koppen die kleine mo numenten van hare godsvrucht tot Maria omver. Zij mort en bromt op die deugnie ten, maar onvermoeid en onverdroten richt zij nieuwe op. Want zij is echt vroom en al kan ze lezen noch schrijven, noch som mige kindergebeden van buiten opzeggen, één zaak kan zij beter dan al haar speel- genooten: het Weesgegroet en haar Rozenkrans bidden. O, zij lijkt wel een en geltje, als ze biddend voor haar altaartje geknield ligt. De menschen zagen het maar zelden, doch Eén was er, die haar zoo gaar ne vroom zag prevelen Onze Lieve Vrouw, die zelf later met haar het rozen hoedje zal bidden." En verder: „Ook nadt Bernadette het aanschijn van de Koningin des Hemels had gezien, had zij in haar leven en haar gedragingen niets „buitengewoons", niets van een „mystieke". Zij bad gaarne, evenals vroeger, maar niet langer dan voorheen. In haar gebed verhief zij zich volstrekt niet tot „de steile mystie ke hoogten"; er is bij haar geen sprake van diepzinnige overwegingen en beschouwin gen. Zij brengt geen lange uren in de kerk door. Als men zijn verwondering daarover te kennen gaf, zeide zij heel oprecht: „Ik kan niet mediteeren"; zij bad niet meer langer, maar zij bad anders dan anderen. Hare ingetogenheid was „hemelsch"; hare houding, „als die van een Engel"; het ma ken van het kruisteeken alleen was voor de omstaanders een „prediking". Zij zocht de eenzaamheid en was dan zóó verdiept in God, dat zij door geen rumoer en lawaai gestoord werd. Onder den indruk van de vermaning der hemelsche Verschijning: „boetvaardigheid, boetvaardigheid, boetvaardigheid!", stortte zij dikwijls overvloedige tranen en haar geslaat straalde intusschen van een he- melschen vrede. Zij had evenwel niet de heldhaftigheid van een H. Theresia, die geen ander alternatief kende, dan lijden of sterven; zeker, zij was geduldig, maar dat geduld bereikte niet altijd den graad van heldhaftigheid; als het haar te erg werd, klaagde.zij en voelde zij zich zelfs ontmoe digd. Goed en medelijdend van inborst, zachtzinnig en lieftallig is zij op het eind van haar leven de lievelinge van allen. „Hare tegenwoordigheid alleen is reeds een vreugde voor anderen", alle wantrouwen is verdwenen, men vergeeft haar, dat zij een „zienster" is. Maar bij dat alles verheffen haar levens- vijze, haar deugd en gebedstoestanden zich niet boven menschelijk peil. Als ze een hei lige moet heeten, dan is het er eene, die aan onze menschelijkheid genoeg verwant blijft om, ondanks hare hemelsche zending en karaktertrekken, toch tot de onzen gere- VOLKENBOND DE REORGANISATIE-PLANNEN VAN MUSSOLINL Frankrijk eischt eenstemmigheid. In Fransche regeeringskringen heeft Reu ter geinformeerd naar de houding, die de Fransche regeering zal aannemen ten aan zien van reorganisatie van den Volkenbond. Een reorganisatie van den Volkenbond, al dus werd medegedeeld, vereischt de eens gezinde instemming van al zijn leden. Frankrijk zal alleen toestemmen in een hervorming van den Bond, als alle andere landen eensgezinl daarmede instemmen. Mussolini tegen herstel van vroeger machtsevenwicht. In gezaghebbende kringen te Rome be schouwt men Mussolini's wensch, om ver andering te brengen in de organisatie van den Volkenbond als een poging den terug keer te voorkemen van het oude stelsel van machtsevenwicht, dat z.i. slechts tot oorlog tot dit gevaarlijke systeem verhinderen, indien zijn executieve bevoegdheden wor den versterkt en hij zijn beslissingen ook inderdaad kan doen uitvoeren. Als de groote landen het thans niet eens zijn, kan elk Bondslid steeds zijn besluiten negee- ren. Daarom is Mussolini er voor, dat de zeven groote wereldmogendheden een groep vormen voor de handhaving van den vrede en den Volkenbond leiden. Onder het huidige stelsel, zoo wordt ge zegd, genieten de kleine mogendheden de zelfde rechten als de groote. Albanië b.v. heeft bij het treffen van beslissingen over vitale internationale kwesties evenveel in te brengen als de groote naties. Voorts meent men te Rome, dat de Volkenbond moet worden ontdaan van den geest der vredes-verdragen, die onderscheid maakten tusschen overwinnaars en over wonnenen. Britsche commentaren. Ook de „Times" en de „Morning Post" leveren nog commentaar op het besluit van den fascistischen grooten raad, dat Ialiëts aanblijven in den Volkenbond afhankelijk stelt van een radicale hervorming van den Bond. De Volkenbond is een te sterke organi satie, zegt de „Times", om door een con structieve hervorming te worden gedood. De „Morning Post" daarentegen, ziet in het besluit het gevaar, dat Italië den Volken bond zal verlaten. Laten wij bedenken, ver volgt het blad, dat vrede en oorlog niet door machines worden gemaakt, doch door de geestesgesteldheid van menschen en vol keren. DU1TSCHLAND. GRATIE AAN 5000 GEVANGENEN. Nog vóór Kerstmis uit de concentratie kampen. Als chef van de geheime staatspolitie heeft de Pruisische premier Göring aan de inspecteurs van de geheime staatspolitie een schrijven gericht, waarin hij zegt: „Met het oog op de gunstige resultaten van de rijksdagverkiezingen, in het hijzonder in de concentratiekampen, koester ik het voornemen naar aanleiding van de Kerst dagen gevangenen uit de concentratiekam pen te ontslaan. Nu de binnenlandsche toe stand tot rust gekomen is en het nationaal- socialistische régime definitief is gestabili seerd, acht ik het toelaatbaar aldus vóór de Kerstdagen nog ongeveer 5000 gevan genen op vrije voeten te stellen. Opdat de vrijlating haar opvoedkundige bedoeling niet mist, moet zy groepsgewijze geschieden, waarbij commissarissen der ge heime staatspolitie of de kampcommandan ten de verzamelde gevangenen moeten wijzen op de motieven tot myn maatrege len. De in vrijheid te stellen gevangenen moeten vooral op de hoogte worden ge steld van mijn voornemen hen in overeen stemming met den wensch van den leider weer in de nationaal-socialistische gemeen schap in te schakelen. Zij moeten er echter tegelijkertijd van op de hoogte worden gesteld, dat ik met onverbiddelijke gestrengheid en zonder pardon voor goed diegenen onschadelijk zal maken, die de edelmoedigheid van den nationaal-socialistischen staat beantwoor den met nieuwe staatsvijandige agitatie. Naar de geheime staatspolitie hierbij nog mededeelt, beschouwt de Pruisische pre mier deze amnestie als een proefneming, welke hij zal herhalen, indien de in vrij heid gestelden niet weer in hun oude zon den vervallen. In de eerste plaats zullen de vaders van talrijke kinderen worden ont slagen, indien er althans geen doorslag gevende bezwaren tegen zijn. I O FRANKRIJK DE FRANSCHE KAMERDEBATTEN. Nog geen resltaat. In de Fransche Kamer zijn gisteren de debatten over de financieele voorstellen der regeering begonnen. Tot een resultaat is men nog niet gekomen. De beraadslagingen worden vandaag voortgezet. Zoowel de minister voor de begrooting kend te worden. De Zienster was voorbe stemd om tot voorbeeld te dienen aan de pelgrims, die zij niet mocht verschrikken of ontmoedigen door een niet na te volgeA heldhaftigheid en de buitengewoonheid van hare dadenen gedragingen". Wij knipten gratis de gekochte >stof naar ieder gewenscht \jh o d e I en op Uw maat. HAARLEMMERSTR. 130-136 als de minister van financiën hebben het woord gevoerd. Beiden wezen er op, dat het tekort van 6 milliard moet verdwijnen en dat het verkeerd zou zijn te willen wachten, totdat het tekort door een stijging der middelen van zelf zal verdwijnen. Het land zal de regeering voor zijn bemoeiin gen dankbaar zijn. Opnieuw werd er op ge wezen, dat de schatkist niet langer kan wachten en dat ook het land niet wil wach ten. De algemeene beschouwingen werden gisteren ten einde gebracht, waarop een begin werd gemaakt met de behandeling der tegenvoorstellen. IERLAND DE VALERA EISCHT VRIJHEID VOOR IERLAND. Anders geen vriendschap met Groot-Brittannië mogelijk. De speciale correspondent van de „Pe tit Parisien" heeft een onderhoud gehad met De Valera, den president van den Ier- schen Vrijstaat. De Valera verklaarde, dat er slechts dan werkelijke vriendschappelijke betrekkingen tusschen Ierland en Brittannië kunnen be staan, als hun vrijheid wederkeerig wordt erkend en beide landen op den voet van gelijkheid worden geplaatst. Ierland is nooit voor de. keuze van onaf hankelijkheid geplaatst. Als ons dit werd voorgesteld, aldus De Valera, zouden wy met Groot-Brittannië in onderhandeling moeten treden over de door de afscheiding ontstane problemen en zouden wy ook al gemeene verkiezingen moeten houden. Wat de emigratie betreft, zeide De? Valera, dat de Iersche kinderen niet langer voor ex port zullen moeten dienene, zooals ons vee. Laat Engeland ons recht op vrijheid er kennen, dan zal er tusschen ons niets dan harmonie en vrede zyn. BUITENL. BERICHTEN HET WINTERT IN EUROPA Gladheid en ijzel in België Te Antwerpen waren de straten gister morgen buitengewoon glad. In het genecl zijn 34 personen naar de ziekenhuizen overgebracht, die kwamen te vallen en daarbij letsel opdeden. Te Gent heeft men tengevolge van de vorst het werk bij ver schillende openbare werken, o.a. aan de sluizen, moeten staken. In een dorp in de buurt van Leuven heeft een tramongeluk plaats gehad, door dien tengevolge van den ijzel de remmen niet meer werkten. De tram liep tengevol ge van een hellenden weg af, totdat hij te gen een hinderpaal botste. De bestuurder werd daarbij gedood, de conducteur ge wond. Gelukkig bevonden zich in de tram geen passagiers. In Duitschland regent het Gisterochtend is in verschillende steden, vooral in het Westen, een lichte regen ge vallen, waardoor het op vele plaatsen zeer glad is geworden. Uit Dusseldorp en Keulen komen berichten omtrent verkeersstoringen tengevolge van de gladheid Op vele rivieren in het Westen begint zich drijf ijs te vormen. Hevige sneeuwvai In Spanje In de Spaansche provincies Avila en Guadalajara is zeer veel sneeuw gevallen. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw een halven meter dik. Mist in Engeland. De koude en de mist in Engeland hebben talrijke ongevallen veroorzaakt. O.a. zijn twee electrische treinen met elkaar in bot sing gekomen, waarbij een machinist ge dood werd. De meeste luchtvaart-onderne mingen hebben haar dienst gestaakt. Noodweer in Italië Calabrië is ernstig getroffen door het noodweer, dat Zuid-Italië en Sicilië heeft geteisterd. De te veld staande gewassen zijn vernietigd door de wolkbreuken en de onweders. De rivieren zijn over groote ge bieden buiten haar oevers getreden en heb ben haar vernietigend werk verricht. Aan de geheele Z.W.-kust is de olijfoogst vernietigd. De schade is enorm. Tot nu toe zijn drie personen om het le ven gekomen tengevolge van de overstroo mingen. Te Benavente zijn bij een aardverschui ving twee huizen ingestort. AUTOBUS VAN EEN HELLING GESTORT Twintig personen licht gewond. Op een straatweg van Loebau naar Bautzen stortte een autobus met aanhang wagen, waarin een aantal arbeiders en ar beidsters gezeten waren, van een helling naar beneden. De autobus kantelde en werd geheel vernield. Twintig inzittenden, voor het meerendeel vrouwen en meisjes, werden licht gewond. TWEE KINDEREN VERBRAND In de woning van een fabrieksarbeidster, te Kirschau (Oberlausitz), brak gisteren een kamerbrand uit, waarvan twee kinde ren, resp. van vier en vyf jaar, het slacht offer werden. De vrouw had in het bed van beide kin deren een warmen steen gelegd, om hen te verwarmen. De steen was echter zoo heet, dat het bed in brand geraakte Nog voordat de brand bemerkt werd, waren de kinderen in zwijm gevallen. Zij liepen zware brandwonden en rookvergiftiging op, zoodat zy kort daarna overleden. BIJNA ALLE GEVANGENISSEN VOL Als gevolg van droogte. De langdurige droogte en de economi- sie depressie zijn oorzaak, dat bijna alle gevangenissen in den Oranje-Vrijstaat vol zijn. Honderden Inlanders zoowel op het plat teland als in de stad zijn werkloos gewor den en om zichzelf en hun gezinnen voor den hongerdood te vrijwaren, hebben zij diefstal gepleegd, waardoor velen thans voor de eerste maal in hun leven gevange nisstraf ondergaan. De gevangenis te Bloemfontein, met in normale tijden ongeveer 450 gedetineer den, telt er thans 850, bijna allen inlanders. Met het oog op dezen ongewoncn toe stand is voorgesteld, dat de regeering voor kleine overtredingen kwijtschelding van straf zal verleenen ter gelegenheid van het bezoek van prins George aan Zuid-Afrika in het begin van het volgend jaar. Men wijst erop, dat vroeger ook derge lijke kwijtscheldingen zijn verleend by be zoeken van leden der Koninklijke lamilie. ONTVOERDE FRANSCHMAN TE CHARBIN VERMOORD Bandieten hadden 300.000 losgeld geëischt Aan de Engelsche bladen wordt uit Charbin gemeld, dat de politie aldaar het lijk heeft gevonden van Simeon Kaspe, een Fransch onderdaan, die in Augustus j.L door bandieten werd ontvoerd, pitrraal ge schiedde de ontvoering niet door Chinee- sche bandieten, doch door een Russische bende, die van Kaspe's vader, een te Char bin gevestigde millionnair, een losgeld eischte van 300.000. Toen hierop niet werd ingegaan, zonden de onverlaten de helft van een der ooren van hun gevan genen aan diens vader. Dezer dagen slaagde de politie er einde lijk in, de bende op te sporen en te arres teeren. Het bleek echter reeds te laat te zijn, Een der gevangenen vertelde, dat Kaspe was doodgeschoten en leidde de po litie naar de plaats, waar het lyk was be graven. LAFFE ROOFOVERVAL Voor het uitbetalingslokaal van den mijn- v/erkersbond Bochum in Obermassen werd gisteren in de vroege namiddaguren een groote roofoverval gepleegd. De beambte die zou uitbetalen, was juist in gezelschap van een S. A. man, die een geldzak met twee duizend mark erin by zich droeg, per auto gearriveerd, toen een jonge man op de auto toesprong, een revolver trok en den S.A. man neerschoot. Hij ontfutselde aan den zwaargetroffen S. A. man de geldzak, sprong daarna op 'n fiets en ging ervan door. De fiets cn de geldzak werden later op een grooten af stand van het lokaal gevonden. In den zak bevonden zich nog 78 mark, die de dief blijkbaar niet gevonden had. De S. A. man werd met een ernstige schotwonde in de longen naar het ziekenhuis vervoerd. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDINGEN VOOR DE FAMILIE PASTOR Men schrijft uit Rome aan de „Msbd.": De H. Vader heeft aan Freiherr Ludwig von Pastor, den oudsten zoon van den schrijver van de bekende „Geschichte der Paepste" het commandeurskruis van de St. Sylvesterorde verleend en den jonge ren zoon, Freiherr Georg von Pastor, be noemd tot pauselijk geheim kamerheer. Aan de dames van de familie Pastor overhandigde Zijne Heiligheid tijdens een particuliere audiëntie groote medailles van het H. Jaar en rozenkransen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. De even onverwachte als strenge vorst heeft nogal stagnatie veroor zaakt in vele tuinbouwbedrijven. En niet alleen stagnatie doch ook schade, want deze zal niet onbelangrijk blijken te zijn, al was het nog pas van korten duur en al waren de pryzen niet hoog. Alles wat er in deze omstandigheden binnenkomt is zeer wel kom. Met dit al lagen de werkzaamheden in den tuinbouw bijna geheel stil. De nog te veld staande bloemkool (Le Cerf) wordt als geheel verloren beschouwd. Voor de reuzenbloemkool heeft men nog eenige ver wachting dat, als het droog weer blijft, hiervan nog wel wat terecht zal komen. LISSERD1JK. Bond van Z.-H. Klein-kweekers. Gis teravond hield de Klein-kweekersver. „Lis- serdijk en Omstr." hare le jaarvergadering in het café van den heer A. Faas. De belangstelling voor deze vergadering was buitengewoon groot. De voorzitter, de heer Chr. v. d. Klauw, opent deze verga dering met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot de hee- ren Braun en v. d. Nouland, vertegenwoor digers van het hoofdbestuur. Wij kunnen terugzien op een jaar van vele werkzaam heden van deze nieuwe vereeniging. De sa neering is in dien geest verloopen, dat wij kunnen aannemen, dat er flink ingekrom pen is. De Regeering staat voor een zeer moeilijke taak, wat betreft terugbetaling van het surplus, doch afwachten zonder critiek toe te passen, is het gunstigste oor deel. De samenwerking in onze afdeeling is van goeden aard. Uit het jaarverslag bleek, dat bij de op richting dezer afd. zich 52 personen lieten inschrijven, hetgeen thans geklommen is tot 83 leden. Uit het jaarverslag van den penningmeester blijkt, dat na een ontvanst van 89.een uitgave viel te boeken van 58.80, alzoo een voordeelig saldo van ƒ30.20. Voor het controleeren der boeken werden benoemd de heeren W. Mesman en Joh. v. d. Lely. Boeken en bescheiden werden in orde bevonden. Aan de orde is verkiezing definitief be stuur. Er wordt -overgegaan tot verkiezing van een voorzitter, gekozen werd den heer chr. v. d. Klauw. Spr. dankte de vergade ring voor het vertrouwen in hem gesteld. Vervolgens werden de volgende bestuurs leden gekozen de heeren F. de Groot, Jac. de Butter, H. A. v. Leeuwen en A. v. d. Veek. Aan de orde is candidaatstelling voor *t hoofdbestuur, hetwelk volgens het advies van Hillegom geschied. Tevens deed de voorzitter mededeeling, dat 25 Januari te Lisse de Algemeene Vergadering wordt ge houden. Vervolgens gaf de heer P. v. d. .Nouland een korte uiteenzetting over het werk van dezen Bond en de geboekte suc cessen. Spr. toonde aan, dat deze ver. hare plaats waardig is, gezien de toestand in het vak. Voorts bracht spr. naar voren de kwestie H. B. G.-Kleinkweekersbond, welke tot een oplossing is gekomen. Zonder middelen van bestaan hebben wij de strijd aangebonden en met succes. Vele onderafdeelingen zijn uit de grond verrezen, en hebben recht van bestaan. Zoo zien wij, dat ook van deze af deeling. Ons doel is in de streek iets te bereiken voor de belangen van de Klein- kweekers en wij moeten daarom ook hoo- ren van de buitenwereld, dat het juist deze vereeniging is, die het rad laat draaien, en successen weet te boeken, met de actie van den laatsten tijd. De gehouden inlevering der bloembollen werd in den breede uit eengezet, alsmede de kwestie van de wa terschade. Velen hebben, dank zy de actie onzer vereeniging ontheffing .van levering ver kregen. Uit het een en ander blijkt, dat de Bond zeer nuttig werkt voor hare le den. Spr. zegt niet te kunnen begrijpen, dat de veilingen bij deze laatste inlevering mandenhuur berekenen, daar er groote partijen zijn die in eigen fust aangevoerd worden, juist omdat er toch al risico ge dragen wordt bij de veilingen. Ook zal er op aangedrongen worden, voorschot te krijgen op het geveilde goed voor de Re geering, daar er velen zijn, wier inkomsten totaal nihil zijn. Uit de gehouden bespre kingen over credietverleening bleek, dat de Ver. voor Bloembollencultuur het groot ste struikelblok is, terwijl de Vereeniging van het H. B. G. gesterkt wordt door den invloed van onzen Bond. Spr. bracht een word van lof aan den voorz. van die afd., de heer Schoneveld. Alleen spijt het spr., dat deze te zwak optreedt tegen de hande lingen van de heeren Krelage en van Wa- veren, de struikelblokken. Het valt ons daarom had tegen, dat wij een zoo koud St. Nicolaasgeschenk mede kregen van den mi nister, n.L afwijzing van de credietverlee ning, althans voorloopig. Oorzaak is: de groote heeren constateeren het volgende, n.L saneeren noodzakelijk, credietverlee ning bijzaak. In de Kamer is men van meening met normale bedrijven te doen te hebben en deze achten alzoo geen crediet noodig. Een gevaarlijke zijde is het geweest, om steeds aan die groote heeren het vertrouwen te schenken. Met het een en ander vertrouwt spr. de leden voldoende met het wel en wee van het vak op de hoogte gesteld te heb ben. Het applaus bewees dan ook, dat de vergadering instemde met het gesproken woord van den hoofdbestuurder. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Na verloting van rollade etc. werd deze vergadering op gebruikelijke wyze door den voorzitter gesloten.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6