DONDERDAG 7 DECEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 UIT DE OMGEVING LISSE. Werkloosheid. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs staan momenteel ingeschre ven 619 werkzoekende personen, tw. land arbeiders 516, timmerlieden 19, metselaars 18, opperlieden 6, schilders 13, loodgieters 3, behangers en stoffeerders 2, machinist 1, schippersknechts 8, chauffeurs 6, bakkers knechts 3, winkelbedienden 4, rijwielmon teurs 1, fabrieksarbeiders 5, kistenmakers 2, transportarbeiders 1, kellners 1, monteurs 2, handelsreizigers 1, letterzetters 2, mees terknechts 1, machinale houtbewerkers 2, kantoorbedienden 2, kantoorjuffrouw 1 en winkeljuffrouw 1. De toename der werk loosheid in deze week is zoodanig, dat het stempelen thans in verschillende ploegen moet geschieden. St. Nicolaas. Gistermiddag had in de groote zaal van den R. K. Volksbond het jaarlijksche St. Nicolaasfeest plaats voor de jongens der leden. Er werd volop ge noten. Prachtige films werden vertoond en de jongens werden daarenboven getrac- teerd. NOORDWIJK. Bloembollencultuur. Woensdagavond vergaderde B. B. C. in Hotel „Royal" on der voorzitterschap van den heer J. C. v. d. Meer, waarbij de opkomst goed was. In zijn openingswoord memoreerde spr. in korte trekken het verloop van 1933, een jaar waarin men heeft geleefd vol hoop en verwachting, waarin teleurstellingen niet achterwege bleven. Van de saneering had spr. nog verwacht, dat de rekening over dit jaar nog iets gunstiger afgesloten kon worden, dat is ook op een bittere ontgoo cheling uitgesloopen. Het saneeren zelf kan spreker een goed werk noemen, omdat dit ten gevolge heeft gebracht een beduidende inkrimping, die in de toekomst zeker goede gevolgen zal opleveren. De manier waarop de sa neering plaats heeft, wilde spr. in het mid den laten. De notulen werden hierna onder dank ongewijzigd aangenomen. Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen, terwijl een an der gedeelte tegelijk met den beschrij vingsbrief zal worden behandeld. De voorz, deelde mede, dat in 1935 we derom een groote tentoonstelling zal ge houden worden te Haarlem, waarvan de opzet zeer grootsch is. In princiepe werd besloten, dat de afd. Noordwijk hierop een collectieve inzending zal doen, en de na dere regeling op te dragen aan de perma nente tentoonstellingscommissie. Tevens deelde de voorzitter mede, dat a.s. Vrij dag 8 Dec. uitgaande van de Ned. Mij. v. Tuinbouw een lezing zal gehouden wor den door den oud-Hortulanus Budde over „Kamerplanten" in Hotel „Royal", waarop de leden van B. B. C. vrijen toegang heb ben. De verkiezing wegens periodiek aftreden van de bestuursleden J. v. d. Wilden en A. R. Overvelde had tot uitslag, dat beide met groote meerderheid werden herkozen. Voor de verkiezing van een nieuw be stuurslid wegens tusschentijds bedanken van den secretaris, den heer C. Verwey, om gezondheidsredenen, wilde de voorz. even stilstaan, want het heengaan van den heer Verwey beteekent voor de afd. Noord- wijk een groot verlies en slechts noode heeft het bestuur de ontslagaanvrage ge accepteerd. Spr. bracht dank aan den heer Verwey, die steeds klaar heeft gestaan in het belang van afd. en leden en onder ap plaus werd hem het eere-lidmaatschap aan geboden. De heer Verwey dankte hierna de voorz. voor diens vriendelijke woorden en voor de aanbieding van het eere-lidmaat schap, waardoor hij buitengewoon gevoe lig was getroffen, want het was wel na een zeer ernstig beraad dat hij zijn ontslag had ingedien 1 en 't was een zeer moeilijke stap voor hem, want in de 26 jaren, dat hij als secretaris voor de afd. heeft mogen wer ken, was hem dit werk dierbaar geworden, temeer daar hij steeds in het bhstuur een prettige samenwerking heeft gevonden, waarvoor hij gaarne allen hartelijk dank bracht. Spr. hoopt dat het streven der afd. in het belang van het vak succes zal heb ben en er spoedig betere tijden mogen aan breken. Bij dit afscheid wilde spr. er nog eens met op wijzen, dat meer eensgezind heid in de Bollenstreek wenschelijk is om in de naaste toekomst iets te kunnen be reiken. In de bestuursvacature werd hierna ge kozen de heer Jos. de Mooij, wien van zijn benoeming zal worden kennis gegeven. Tot afgevaardigde naar de Algem. Vergadering werden gekozen de heeren W. S. v. d. Meer en C. Hoek, plaatsv. J. Lindhout en J. v. Konijnenburg. De behandeling van den beschrijvings brief der 172e Algem. Verg. volgde hierna. In de vacatures W. Jonkheer en W. A. Philippo werden resp. als candidaten ge steld J. Veldhuyzen van Santen en J. W. A. Lefeber. Bij punt 9 voorstel van het H. B„ om óok dit jaar weder vrijstelling te verleenen voor het 2 cents per Roe-fonds, werd na ampele besprekingen ten opzichte van het wetenschappelijk onderzoek en de opner- soonlijke reclame, besloten, om, gezien de slechte tijdsomstandigheden, dit voorstel te steunen. Het volgende punt was zeer ur gent nJ. de bekende motie-Voorhout over de noodzakelijkheid om te trachten beta ling te verkrijgen van alle bij de saneering ingeleverde leverbare bollen en het sur plus van leverbaar, tegen de vastgestelde minimum-prijzen en, indien de terugbeta ling geheel of gedeeltelijk wordt ver langd, deze te doen geschieden door een Roe-belasting over een periode* van pl.m. iO jaar. Deze crediet-verleening werd door de aanwezigen van alle kanten bekeken en na lange besprekingen werd na stemming, 21 voor en 12 blanco, besloten, deze motie te steunen. De rondvraag bracht geen verdere be sprekingen meer naar voren, waarna de voorz. onder dank voor opkomst en de aangenaam gevoerde besprekingen, met een opwekking om 1934 met moed in te gaan, deze bijeenkomst sloot. NOORDWIJK AAN ZEE. SdPUROL Bij Apothekers en Drogisten UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Distributie van vleesch. Gisteren zijn aan de steuntrekkende werkloozen de eer ste bonnen uitgereikt ter bekoming van ge conserveerd vleesch van de crisis-rundvee centrale. Aan de gevolgen overleden. De 85- jarige echtgenoote van K. in de Raadhuis straat, die zich enkele weken geleden door een val van de trap in hare woning ernstig bezeerde, is gisteren aan de gevolgen daar van overleden. Sinterklaas in de Volksbond. Voor de R. K. Volksbond was gisteren het heerlijk middagje gekomen van St. Nicolaas. Vol verwachting klopte het hart, toen de jeugd de St. Josephzaal binnenstroomde, met de gedachte, wie wel de koek zou krijgen en wie de gard. Met spanning luisterden zij naar den voorzitter de commissie, toen deze hen welkom toeriep en mededeelde, dat St. Nicolaas nu reeds zijn vijfde jaarlijk sche bezoek bracht. Met groote voldoening vernamen zij intasschen het bericht, dat St. Nicolaas per vliegtuig was gearriveerd en op het veld der Alphensche Boys was geland, zoodat zijn intrede in de zaal spoe dig kon worden verwacht. Spr. verklaarde dat ouders en onderwijzers over het ge drag der jeugd tevreden waren geweest en wenschte hen allen een gezelligen middag toe. De vroolijke stemming bleef niet lang uit. In afwachting van de komst der goede Sint werd er door de jeugd lustig op los gezongen, tot plots St. Nicolaas en zijn zwarte helper benevens de Geestelijk Advi seur der afdeeling de zaal binnen kwamen. Verwonderde blikken der kleinen, drukke gesprekken, met langgerekte halzen. Allen vestigden hun oogen op de zetel waar de Goede Sint plaats nam. Na de gebruikelijke verwelkoming van St. Nicolaas door den voorzitter, werd hem een lied toegezongen. Intusschen was het tooneelscherm omhoog gegaan en kon de jeugd zich verlustigen in de talrijke ge schenken die daar voor hen gereed lagen. St. Nicolaas sprak vervolgens de jeugd toe, hen aansporende tot gehoorzaamheid en gebed. Achtereenvolgens moesten zy één voor één voor den Sint verschijnen, doch o schrik, de eerste reeds kreeg de gard. Onder groote hilariteit verdween het ventje in de zak. Het bleef gelukkig bij een uit zondering Met glunderende gezichtjes wer den de mooie geschenken door de jeugd in ontvangst genomenen allen waren zeer voldaan over hetgeen de goede Sint hen had toebedacht. Het spreekt wel vanzelf, dat Sint Nicolr.as hen ieder afzonderlijk mededeelde, dat zij door hun goed gedrag deze geschenken hadden verdiend. Alles bijeen genomen, had dit St. Nico laasfeest een uitstekend verloop. De ver snaperingen, welke de jeugd werden toe gediend, lieten zij zich goed smaken. De commissie en dogenen die haar in staat stelden, dit feest te organiseeren, kunnen met voldoening op deze feestviering terug zien. RIJNZATERWOUDE. IJsclub. Woensdagavond hield de IJs club „Eendracht maakt Macht" alhier haar jaarvergadering in café de Boer. De verga dering zou om 7 uur een aanvang nemen, doch door het late verschijnen van den voorzitter werd dit 8 uur. Gelukkig waren er door het bestuur enkele prijzen aange kocht voor een gratis verloten onder de le den, waarschijnlijk bleven daarom de le den wachten, anders was er toen de ver gadering begon geen lid meer geweest. We hopen een volgende keer beter. De verga dering werd door den voorzitter, den heer F. W. Nijbakker, met een woord van dank voor de groote opkomst geopend. Spr. me moreerde het overlijden van den heerf H. Hoogenboom en schetste de verdiensten van den heer Hoogenboom ten opzochte van de IJsclub. De notulen van de vorige jaarvergadering werden door den secreta ris, den heer S. J. Visser, voorgelezen en zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer P. van der Meer, blijkt, dat de inkomsten hebben bedragen 322.61 en de uitgaven 146.93. Een batig saldo van 175.88. De inkomsten in de kas der werkver schaffing bedroegen 116.73. De uitgaven 56.25, zoodat hier een batig saldo was te boeken van 60.48. Hierna bracht de secretaris een keurig jaarverslag uit, waaruit o.a. bleek, dat het bestuur ten opzichte van de niet-leden een harde maatregel had moeten nemen en wel dat de kinderen van niet-leden niet mee mochten doen met de onderlinge wedstrij den en kinderfeesten. Het bestuur sprak hier ten opzichte van de kinderen zijn spijt over uit, doch hoopte, dat die de ouders, die geen lid zijn en die dit wel kunnen, mocht nopen lid te worden. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni- ging 79 leden telt. Hierna werd de begroo ting in uitgaven vastgesteld op 62.90. Zoodat voor festiviteiten een bedrag over blijft van ƒ112.78. Hierna bestuursverkiezing. Aftredende leden waren de heeren S. J. Visser, J. E. Hartveld, J. W. de Boer en P. Kerseboom. Er werd uit de vergadering voorgesteld om de aftredende bestuursleden bij acclama tie te herbenoemen, doch de heer Dorre- paal maakte hiertegen bezwaar, daar dit niet reglementair was. Daarna werden met bijna algemeene stemmen de vier aftreden de leden gekozen. De heeren kregen ret volgende aantal stemmen. S. J. Visser 36, J. W. de Boer 34, P. Kerseboom 33 en de heer J. E. Hartveld 32 stemmen. Hierna volgde de rondvraag waarvan door enkele leden gebruik werd gemaakt. De heer J. W. Kin kel besprak het aanleggen van een ver lichte baan en het organiseeren van wed strijden. Zooals de heer Kinkel die bedoelde lag 't niet in de lijn van de IJsclub. Doch het bestuur zou een en ander overwegen. Hierna gratis verloting. Door het bestuur DE KATHOLIEKE PERS IN ZWITSERLAND. De noodzakelijkheid om de Katholieke pers, de stem der katholieke openbare mee ning in de wereld, die door de crisis ook zwaar getroffen is ter hulp te komen, heeft pastoor Carrier uit Genève het plan opgevaf, een rondreis door Zwitserland te doen en op de verschillende plaatsen lezin gen te houden, waarin hij de katholieken de beteeken is van een sterke, Katholieke pers duidelijk uiteenzett. Hij zette de ver schillende oorzaken der crisis uiteen en het eenige middel, om ze te overwinnen. De gewone uitvlucht, dat de katholieke pers wat kwaliteit betreft, niet met de ove rige kranten te vvrgelijken is, en dat haar economische politieke en vakkundige in houd iedere degelijke grondslag mist, laat zich slechts met één antwoord beantwoor den: Katholiek, en abonneer U op een ka tholiek blad, om het noodige kapitaal tot ontwikkeling te verschaffen; twee millioen goud-francs worden in Zwitserland ieder jaar door de Katholieken voor de neutrale en anti-Katholieke pers uitgegeven. Deze so mzou voldoende zijn om een groot en goed geredigeerd blad in het leven te roepen. De pastoor spoort allen, speciaal de katholieke ouders aan, 'n katholiek blad te nemen, opdat een ieder naar best vermo gen zou bijdragen tot ontwikkeling van een goede en invloedrijke Katholieke pers. waren 9 mooie prijzen aangekocht. De rest der prijzen bestond uit sigaren. Deze gra tis verloting vormt telken jare een groote attractie voor de leden. Vandaar waar schijnlijk de groote opkomst. Er waren n.l. 38 leden aanwezig. Een ieder ging na de verloting voldaan naar huis. Het bestuur van de IJsclub kan met voldoening op de zen avond terugzien. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. Het Gerechtshof bevestigde het vonnis van de Haagsche Rechtbank, waarbij de chauffeur J. B. uit K a t w ij k a. d. R ij n, wegens het veroorzaken van dood door schuld, is veroordeeld tot 1 maand hech tenis en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. DOM BIJGELOOF. In hooger beroep heeft voor de recht bank te Arnhem terecht gestaan N. K., wonende te Lunteren, die door de kan tonrechter te Wageningen was veroordeeld tot twee geldboeten, elk van 300 gulden, subsidiair 60 dagen hechtenis, wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. Deze man beweerde, de menschen te kunnen genezen met een kippenei, dat op Witte Donderdag was gelegd. Een derge lijk ei hielp voor alle kwalen. Hij streek den patiënt met het ei over het hoofd en over de borst, terwijl hij daarna met zijn handen den patiënt nog op verschillende plaatsen van 't lichaam bewerkte. Volgens den verdachte waren dan in het ei alle ziektekiemen opgenomen en daarom stop te hij daarna het ei in den grond. Voor deze behandeling liet hij zich gewoonlijk ƒ2 betalen. De verdachte beweerde bij de behande ling van zijn zaak, dat zijn handeling niet strafbaar was en het O.M. betreurde het, dat men een dergelijke speculatie op het bijgeloof nog moest betitelen als onbe voegd uitoeienen van de geneeskunde. Daar het dit echter was, heeft de rechtbank het vonnis van den kantonrechter beves tigd. WILT U IETS WETEN? Vraag: Is er in Leiden ook een insti tuut voor kankeronderzoek. Antwoord: Het Instituut voor Pre ventieve Geneeskunde aan de Boerhaave- straat 19, heeft een atfdeeling voor kanker onderzoek onder leiding van dr. de Bruine Groeneveld. Deze is momenteel afwezig. U kunt zich evenwel schriftelijk aanmel den aan bovenstaand adres, waarna u op gave van spreekuur ontvangt. Vraag: Kunt u mij berichten voor wel ke middelbare akten men te Leiden aan de Universiteit kan studeeren. Zijn er hier nog andere instellingen die opleiden voor middelbare akten. Antwoord: De universiteit is geen instelling voor opleiding tot middelbare acten. Wel kunnen zij, die voor een mid delbare acte studeeren, één of meerdere colleges volgen in het een of andere vak, waarin zij bijzonder belang stellen (bijv. Nederlandsch, Fransch, Duitsch, Geschie denis, Wis- en Natuurkunde, enz.). Men kan zich dan als toehoorder laten inschrij ven. Er zijn in Leiden wel instellingen (wal particulieren), die voor middelbaar boek houden opleiden, maar overigens kennen wij hier geen instelling die voor middel bare acten opleidt. Vraag. H. te V. inzake beschadiging van een hek. Antwoord: Degene, wiens vee het hek beschadigd heeft, is verplicht de scha de te vergoaden. In dit geval is dus de huurder tot schadevergoeding verplicht. Vraag. A. N. te Z. Antwoord: Laat de Duitsche dienst bode* zich vervoegen bij het Duitsche con sulaat te Rotterdam, op de Gedempte Glashaven, ten einde na te gaan of haar papieren in orde zijn. Dinsdagmdïdag en Donderdagmiddag van 3—4 uur gelegenheid tot het bekomen vm mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). A.N.W.B.-avond. Zooals uit de adver tentie in dit nummer blijkt, zal de alom bekende A.N.W.B.-Toeristenbond voor Ne derland, op 13 December een Böndsavond organiseeren, bestaande in een expositie van het Bondswerk en Bondsuitgaven, een lezing en de vertooning van een interes sante film. Dat de A.N.W.B. een instelling van alge meen nut is en eigenlijk de vriend van iedereen, die het toerisme beoefent, hetzij per auto, fiets, moto trein, boot, te voet of te paard, van iedereen ook, die deelneemt aan het verkeer op de wegen, mag algemeen bekend worden geacht. De A.N.W.B. is gegroeid van Wielryders- bond tot algemeenen Toeristenbond. De Bond ontwierp in 1913 den eersten Bondswandelweg en heeft er thans een groot aantal In verschillende deelen des lands uitgezet. Dat ons land verlost is van tollen is voor een niet gering deel te danken aan den A.N.W.B. Ontzaglijk veel heeft de Bond gedaan voor de verbetering van het Nederlandsche wegennet en voor het aanleggen van rij wielpaden, waarmede tienduizenden ge moeid zijn geweest. Hoezeer en op hoe velerlei wijze de A.N. W.B. heeft gearbeid voor de verkeersvei ligheid, is velen bekend; wie het niet moch ten weten, zullen dit kunnen vernemen op den Bondsavond. Het behoud van natuurschoon mnakte al jaren een belangrijk deel van het werkpro gram van den A.N.W.B. uit. Iedere toerist en weggebruiker vindt zijn belangen bij den A.N.W.B. veilig. Hij weet, dat deze Bond de oudste en best geoutil leerde vereeniging is op het gebied van toe risme te land en te water, dat hij banen effent en veilig maakt, er het ideëels genot van reizen en trekken verschaft op een wijze, die bewondering en erkenning nesft gevonden. De reisinlichtingen en reisplannen cn voor buitenlandsche tochten daarenboven de onmisbare grensdocumenten, die hij ver schaft, geven den toerist een bron van ge not en gemak. De Bondsbelangen zijn Volksbelangen ge worden, zoodat bevordering van de belan gen, die de A.N.W.B. voorstaat, identiek is met de bevordering van de belangen, welke heel de natie raken en ten goede komen. Daarom raden wij iederen automobilist, motorrijder, wielrijder, voetganger, water- toerist, ruitertoerist, alsmede den koetsier, den voerman, den landbouwer, kortom ieder, die van de land- en waterwegen ge bruik maakt, hetzij voor genoegen, hetzy voor beroep of bedrijf, den Bondsavond te bezoeken. NOORDWIJKERHOUT. Sluiting winkelweek. Woensdagavond had de sluiting van de winkelweek plaats in het Cofé „de Zwaan", om half negen. Van te voren had de harmonie „St. Jeanne d'Arc" nog een muzikale rondwandeling gedaan door het dorp. Velen hadden zich naar „de Zwaan" begeven om van de slui ting der goedgeslaagde winkelweek getui ge te zijn. De bijeenkomst werd geopenJ door den voorzitter van het winkelweek- comité, den heer H. Buschman, die alJe aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, in 't bijzonder den Edelachtb. heer Burge meester, Kapelaan Dekker en den heer Zijlstra, procuratiehouder van den Twent- sche Bank, alhier. Hierna deelde de voor zitter verheugd mede, dat de winkelweek uitstekend geslaagd mag heeten, waarna hij den Burgemeester verzocht tot sluiting van de winkelweek over te gaan. De burgemees ter feliciteerde den voorzitter met het goed slagen van de winkelweek en sprak Je hoop uit, dat de goede samenwerking der winkeliers van thans, bestendigd moge blij ven. Vervolgens verklaarde hij de winkel week voor gesloten. Met een dankwoord aan de aanwezigen voor hun belangstelling, door den voorzitter, werd de bijeenkomst gesloten. Distributie Ruudvleesch. Woensdag is het vleesch in blik by de slagers beschik baar gesteld voor degenen die hiervoor in aanmerking komen. B. en W. dezer ge meente heoben een openbare kennisgeving gedaan, dat het op straffe van uitsluiting van de distributie verboden is om met Je bonnen-kaart van een ander te trachten goedkoop rundvleesch te krijgen en bon nen of vleesch onderling te verkoopen. Volksbond. A.s. Dinsdag 12 Decem ber zal de 2e cursusavond worden gegeven door den R. K. Volksbond Als spreker zal optreden de heer J. Angenent, Districis- bescuurder, met als onderwerp: „Fascisme en Nationaal-Soeialisme". Gezien het ac- tueele onderwerp wordt een volle zaal ver wacht. St. Nicolaasfeest. Woensdagavond was er een St. Nicolaasfeest voor de kin deren van de leden van den R. K. Volks bond. De zaal van Calè „de Zwaan" was gevuld met een 3UU-tai kinderen en hunne moeders. Alle kinderen werden getracteerd op suikergoed, welke St. Nicolaas, verge zeld van zwarten Piet, uitdeelde. Eenige leuke filmpjes werden vertoond, wat bij de kleinen erg in den smaak vieL Allen gingen voldaan naar huis. De muziektent opgeruimd. De mu ziektent, staande op het drukke verkeers punt, den z.g. „Steeg", in vandaag (Woens dag) afgebroken en veilig opgeborgen. Het uitzicht vanuit de Dorpsstraat in de Haven straat is hierdoor zeer verbeterd. Muziekschulp St Bavo-Gesticht. De muziekschulp van het St. Bavo-terrein achter het St. Paulus Paviljoen is geheel voltooid en een sieraad voor de omgeving. De accoustiek van den schulp voldoet prachtig. De patiënten zoowel het perso neel van het St. Bavo-Gesticht zullen a.s. zomer kunnen genieten van de concerten gegeven door hun „eigen" harmonie. SASSENHEEVL Arbeidsbeurs. Bij het correspondent schap van de arbeidsbemiddeling stonden op 4 Dec. ingeschreven 357 werkloozen. Op 27 November 1933 was dit 255, dus 102 meer. De stand op 5 Dec. 1932 was 235 man, dus zijn er heden 122 werkeloozen meer dan verleden jaar. „St Ambrosius". De trekkingslyst van de gehouden verloting van de Harmonie- en Zangvereeniging is verschenen en ge publiceerd aan het K.S.A.-gebouw. Geslaagd. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. de Nobei, slaagde te Batavia voor het diploma C. Werktuigkundige. Geboren: Klaas, z. van H. Dannijs en J. M. van Schaik. Hendricus Cornells, z. van C. J. Wolvers en M. J. Hoogervorst. Wiihelmina, d. van A van der Kwaak en M. C. Bette. Adriana Anna, d. van C. van Pijpen en A. Biesheuvel. Johannus Petrus, z. van Th. J. Wesseling en M. J. van der Meer. Overleden: A. P. Th. Zandvliet 2 d., d. van J. C. Zandvliet en G. van der Stigt. Gevestigd: A. J. du Croix van Haar lem G. C. van Dijk van Lisse P. G. Loos van Warmond. Vertrokken: C. Boer en echtgenoo te naar Vleuten A. de Vreugd naar Voor burg D. Offers naar Den Haag F. Lanakroon en gezin naar Lisse J. van der Heiden naar Koudekerk. VEUR-LEIDSCHENDAM. K.R.O. Te Veur-Leidschendam ls op gericht een comité van actie voor den „Ka tholieken Radio Omroep". Het doel van het comité is om leden, donateurs en begunsti gers te werven. Katholieken van Veur-Leidschendam, het comité doet een beroep op uwe medewer king, om onzen eigen omroep zoo hoog mo gelijk op te voeren! Het secretariaat is: Damlaan 8 te Veur. Werkloozen. Door de vorst is het aan tal werkloozen in Stompwijk en Veur sterk toegenomen. In Stompwijk bedraagt dit momenteel 146 en in Veur 111. Onjuist. Naar men ons mededeelt, schrijlt „Vooruit" in het Raadsverslag van Stompwyk: „Met Veur zuiien besprekingen gevoerd worden om de openbare school op te heflen". Ter voorkoming van misver stand en ter geruststelling van de betrok ken ouders, kan worden medegedeeld, Jat noch het plan bestaat deze school op te heffen noch hierover besprekingen zullen worden gevoerd. De gemeenschappelijke openbare school te Veur heeft een grooter percentage leerlingen dan voorheen. WARMOND. St. Nicolaasfeest R. K. Volksbond. Gisteren dan was het voor de kinderen van de leden van den R. K. Volksbond de dag, dat oudergewoonte getrouw, St. Nicolaas een bezoek zou brengen aan Hotel „de Stad Rome", waar ongeveer 150 kinderen in spanning de komst verwachten van den goeoen Heilige. Te ruim vijf uur arriveer de de goede Sint met zijn onaischeideiy- ken vriena en reisgenoot de zwarte Piet en door de Commissie ontvangen werd hy de zaal binnen geleid. De voorzitter, de heer Th. Derriks, neette de goede Sint hartelijk welkom en sprak er zyn vreugde over uit, dat alvorens naar Spanje te vertrekken, hy nog had willen voldoen aan het verzoek van het bestuur van den Volksbond, eerst nog een bezoek aan deze gemeente te bren gen. Spieker heeUe eveneens hartelijk wel kom cien Burgemeester, Wethouder Zwet sloot en den Kapelaan. De ontvangst van den goeden Sint door de kleintjes was al ler naivelyksl en spontaan weraen de vele St. Nicolaas-liedjes gezongen. Vervolgens nam de Burgemeester het woord om St. Ni colaas re danken voor het bezoek aan deze gemeente. Mede breng ik een woord van dank, aldus spreker, aan het bestuur van den Volksbond, dat geen moeiten heeft ge spaard om de kinderen dit jaar wederom een gezellig St. Nicolaasxeest te bereiden. De Heilige Sint dankte de beide sprekers voor hun hartelijke woorden, waarbij hij mededeelde, dat het hem steeds een groot genoegen is Warmond te bezoeken. Dub bel graa§ is hy dezen keer gekomen, om dat oe kinderen thans in hun midden heb been een jubilaresse, mej. de Vetten, die met een o verdroten ijver 12 >4 jaar haar beste krachten aan de opvoeding van War- monds jeugd heeft gegeven. Mej. de Vet ten had van alle aanwezigen voor dit feit een har«.elyke felicitatie in ontvangst ie nemen. Hierna werd overgegaan tot uitrei king van de geschenken door de Sint uit Spanje medegebracht. Wij behoeven zeker niet te zeggen, hoe bij al dit moois de gezichtjes der kleinen straalden van vreugde. Aan het gezang cn gejubel kwam schier geen einde. Hier is dan ook een woord van dank op zijn plaats aan de Commissie uit den R. K. Volksbond voor de wijze waarop zij dezen dag voor de kinderen tot een onvergetelyken dag hebben gemaakt.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10