MAANDAG A DECEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT LTCKL/E. BLAD PAG. P KERKNIEUWS PATER A. VAN DAM CasJL t In het groot ziekengasthuis te 's-Herto genbosch is overleden de zeereerw. pater A. J. H. van Dam C.s.s.R. aldaar. Pater van Dam was den 17en Januari 1876 te Amsterdam geboren en trad in 1894 te 's-Hertogenbosch in het noviciaat. Den 24sten September 1895 legde hij de H. Geloften af, terwijl hij daarna op 4 Oc tober 1900 te Wittem de H. Priesterwijding ontving. Pater van Dam was een der yveraars voor den eersten plechtigen omgang te 's-Hertogenbosch. De plechtige Uitvaart is Woensdag om 9 uur te 's-Hertogenbosch, daarna vindt de begrafenis plaats op het kerkhof van den bergr Nebo te Nijmegen. EEN ONTROEREND TAFEREEL. De H. Vader en het zieke kind. De Aartsbisschop van Liverpool die on- mg gekeerd, heeft enkele zeer menewaar- dige mededeelingen gedaan betreffende een ontroerende gebeurtenis die zich heeft afgespeeld tijdens de audiëntie der Engel - sche pelgrims bij" den H. Vader. Onder de pelgrims die tegelijk met de Engelsche bedevaartgangers tot het Vaticaan werden toegelaten, bevond zich ook een vrouw, die op den arm haar kind droeg, dat ïeecjs geruimen tijd door een ernstige geheim zinnige ziekte werd gekweld. De H. Vader was juist op zijn troon ge zeten toen hij het kind zag. Onmiddellijk liet hij den kleinen zieke bij zich brengen, terwijl hij de woorden van den Heiland sprak: „Laat de kleinen tot mij komen". En de H. Vader nam het kind op zijn arm. Het hartelijk medelijden met Zijne Heilig heid met deze kleine zieke verwekte on der oe aanwezigen een diepe ontroeruig. Men kan zich echter de geweldige emotie der pelgrims voorstellen toen men den volgenden morgen van de verheugde moe der mocht vernemen dat haar kind op ge heel wonderdadige wijze totaal was gene zen. De Sint Vlncentiusvereenlgtng In Amerika. De Vereeniging van Sint Vincentius Paulo in de Vereenigde Staten van N. Ame rika heeft in het afgeloopen jaar ruim 18054 werkeloozen aan werk geholpen. Tot ondersteuning van de armen heeft de St. Vincentiusvereeniging vier maal zooveel uitgegeven als in 1929. De algemeene uit gaven bedroegen 5.553.115. dollar terwijl voor enkele bijzondere doeleinden nog 6.144.896 dollar werd uitgegeven. Er werd steun verleend aan 143.787 gezinnen tegen over 33.349 in 1929. Het aantal conferen ties dat in 1929 ruim 1500 bedroeg, steeg in 1932 op 2350, terwijl het aantal leden van 18.693 toenam tot 30.000. Het aantal bekeerlingen In Engeland. Uit de statistieken die zijn opgenomen in de nieuwe uitgave van de „Catholic Directory" dat dezer dagen zal verschijnen, blijkt dat het aantal personen dat in het afgeloopen jaar in de katholieke kerk werd opgenomen een record hoogte heeft bereikt n.l. 12.372. Er werden 23.417 huwe lijken kerkelijk ingezegend tegenover 23.342 in 1932. Aan 63.933 kinderen werd het H. Doop sel toegediend (verleden jaar aan 64.717 kinderen). In de zielzorg zyn 3179 wereld geestelijken werkzaam dat is 110 meer dan in 1932. Het aantal ordesgeestelijken daal de van 1649 tot 1639. De Gouverneur van een der Zwïtsersche Kantons wordt Benedictijn. De voormalige Gouverneur van het Zwit- sersche Kanton Freiburg Dr. Ernest Per- rier, zal a.s. Vrijdag zijn eerste gelofte al- leggen in de Benedictijner Abdij van Sainte Marie de la PPierre qui Viri in Frankrijk. Dr. Ernest Perrier die als Broeder Nico laas. Perrier op het eind van 1932 zijn in trede gedaan heeft, was vroeger Vice-pre sident van het Zwitsersche Parlement en FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS 7) Met deze woorden liep hij de stoep af naar de straat. Hij en Bristew waren in Cincinnati goed met elkaar bevriend ge weest en hij scheen zich dan ook niet be- leedigd te voelen, dat de ander hem zoo onomwonden zijn congé had gegeven. De deur, dne van de keuken naar de eet kamer leidde, ging open en Mattie ver scheen. Bristew trad zijn huis weer bin nen. „En?" zei hij op den zachten, vriende lijken toon, dien hij gewoon was in den omgang met haar te gebruiken. „Ik heb Lucy Thomas gevonden, meneer. Bristew", antwoordde Mattie verontwaar digd. „Zij lag dronken thuis. Stomdron ken!" „Heb je haar wakker geschud, Mattie!" „Natuurlijk, meneer. Maar ze kan niet op haar beenen staan. Die gesmokkelde whis ky, die de negers drinken, maakt hen ge woonweg kapot." „Heeft ze je verteld, wanneer ze zich be dronken heeft?" „Gisteravond laat meneer, met Perry. Hij hoeft toen een karweitje voor u gedaan." „Was Perry gisteravond ook dronken? Vertelde ze dat? een der meest vooraanstaande figuren in de Zwitsersche Katholieke Partij. Broeder Nicolaas heeft afstand gedaan van al zijn openbare betrekkingen en heeft zich op 52-jarigen leeftijd in de stilte van het klooster teruggetrokken. Bij de plechtigheden van a.s. Vrijdag zal Mgr. Besson, Bisschop van Freiburg, Genève en Lausanne de feestpreek houden. Kerstliturgie. Men verzoekt ons de aandacht er op te- vestigen, dat de missaalreeks Bron van Christelijken geest dit jaar in zes nummers de complete Kerstliturgie geeft voor zoo ver het betreft de misgebeden, van Vigilie voor Kerstmis Zondag 24 December 1933 af tot en met Driekoningen 6 Januari 1934. Het nummer voor den eersten Kerstdag brengt zonder prijsverhooging den volle- digen Latijn-Hollandschen tekst van de nachtmis, de dageraadsmis en de dagmis. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de N.V. Gooi en Sticht te Hilversum. STADSNIEUWS ONTHULLING GRAFMONUMENT Dr. WYTZE MUYZERT. De koude Noord-Ooster blies Zaterdag middag over Holland's dreven cn lokte al lerminst tot 'n wandeling naar het vrye veld. En toch begaven talrijken zich dien middag, waarvan velen te voet, naar de begraaiplaats Rhynhof, waar te 3 uur de plechtige onthulling en de overdracht aan de familie zou plaats hebben van het ge- denkteeken op het graf van wijlen dr. V7. A. Muyzert. Daar trokken er zeer velen langs den weg, eenvoudige menschen, dankbare pa tiënten van den eenvoudigen sympathieken dr. Wytze Muyzert, in den bloei des levens gevallen als slachtoffer van zijn beroep. Verder merkten we op verscneidene dok toren, collega's van wijlen dr. Muyzert. Zij schaarden zich rond het graf, waar het stoffelijk overschot van den edelen menschenvriend ter ruste was gelegd en dan verscheen 'n korte stoet van menschen: de weduwe van dr. Muyzert, zijn vader en enkele familieleden benevens de leden van het comité tot oprichting van net gedenk- teoken. Naast mevr. de wed. Muyzert schreed dr. S. A. de Graaff, studievriend cn collega van den overledene, tevens voorzit ter van het comité. Toen zij aan den voet van het graf ge komen waren, nam dr. de Graaff het woord en sprak als volgt: Toen in de mooie dagen van Juli op dien Zaterdag het bericht de ronde deed, dat dr. Muyzert overleden was, waren niet .al leen zijn familieleden en vrienden in rouw. In vele gezinnen, in alle lagen van Lei- dens bevolking werd het verlies van zijn heengaan gevoeld. In de eerste plaats m de huizen waar een zieke was en waar hij tot voor een week, bijna dagelijks kwam kijken hoe 't er mee ging. Maar ook die gezinnen, waar gelukkig op 't oogenblik geen ziekte heerschte, waren door dat be richt ontsteld. De moeders, die gewoon waren hem om raad te vragen voor hun kinderen, de menschen, die hem als raads man beschouwden in moeilijkheden, deze allen voelden diep het gemis van hun huis arts. En van hèn ging terstond het verlangen uit om iets te mogen doen, om de nage dachtenis te eeren van den man, die zoo veel voor hen gedaan had en zooveel voor hen geweest was. Van hen ging het initia tief uit op zijn graf een gedenktseken te plaatsen als dank, als erkentelijkheid voor zyn werk. Van zeer verschillende zijden vormde zich een comité en ik acht het een groote eer, dat men mij vroeg hiervan het voor zitterschap te aanvaarden. Van werkelijk alle kanten kwamen bewijzen van instem ming bij ons binnen en binnen enkele maanden kon ons comité beginnen met de Leidsche steenhouwers te verzoeken een ontwerp te zenden. Heel lang heeft het Co mité beraadslaagd welk ontwerp zou wor den gekozen. Hoe 't zou moeten worden, ja dat wisten „Bepaald dronken was hij niet, vertelde ze. Waar hij nu uithing, wist ze niet." Bristew vroeg niéts meer en Mattie ging langzaam naar de keuken terug, terwijl zij zacht voor zich heen mompelde. „Wou je nog wat zeggen, Mattie?" vroeg Bristew. „Ik zei alleen, meneer, hoe schandelijk sommige negers zich gedragen. „Wat bedoel je, Mattie?" vroeg Bristew nu op scherpen toon, want ^jj belangstel ling was gewekt. „Waarover heb je het?" „Ik bedoel, meneer, dat toen ik naar Lu cy's huis ging, ik een sleutel bij haar op den grond vond liggen. Toen ik er haar naar vroeg, antwoordde ze, dat het de sleu tel van No. 5 moest zijn en dat ze hem waarschijnlijk had laten vallen." „Zoo," zei Bristew peinzend. „Ja, je hebt gelijk. Er zijn heel wat menschen op de wereld, die achteloos zijn." Toen ze weer in de keuken was verdwe nen, viel hem de belangrijkheid van haar mededeeling eerst goed op. Hoe eenvou dig kon het voor Perry zijn geweest om van de slapende Lucy den sleutel te ste len en No. 5 binnen te sluipen. En nog eenvoudiger om, nadat hij zijn misdrijf had gepleegd, den sleutel op den grond te gooien in Lucy's huis om zoo elke verden king van zich af te schuiven. „Daaraan had ik niet gedacht", overwoog hij. „Nu hebben wé nog maar één gegeven noodig om hem met de galg kermis te doen maken: te ontdekken, dat hij de sieraden in zijn bezit of ze verstopt heeft. Plotseling schoot hem iets te binnen en hij begaf zich naar de telefoon om het Brevord Hotel op te bellen. „Een zekere mr. Morley, mr. Henry Mor- ley, heeft immers den afgeloopen nacht bij u gelogeerd?" informeerde hij. we wel. Hoe eenvoudiger hoe beter, zou dr. Muyzert's wensch geweest zijn en in dien geest wilden wij handelen. Ten slotte verkreeg het ontwerp van den heer Moene de meeste stemmen en einde October kan deze aan het werk gaan. Nu is ons monument gereed en dragen wij het aan u, mevrouw Muyzert, over. Wij willen, dat u in dezen grafsteen zult zien de groote liefde, de dankbaarheid van de patiënten tegenover uw man. Zeker ook tijdens zijn leven heeft u herhaaldelijk be wijzen gehad, dat uwe mans werk gewaar deerd werd en talrijk zijn de gevallen, dat, 't zij met woorden 't zij door daden, talrij ke menschen, die uw man geholpen had, hun erkentelijkheid toonden. Maar deze grafsteen zal telkens, ais u hier terug komt, u een herinnering zijn dat niet voor niets uw man bij nacht en dag voor zijn patiën ten klaar stond; hij heeft zich daarmee ei-n onuitwischbare plaats gegrift in de harten van zeer velen. Wy wilden dat later wanneer zyn kin deren groot zijn, deze met trots kunnen zeggen: zie, dit monument hebben al Va ders patiënten te zamen opgericht om zijn nagedachtenis te eeren. Namens ons Comité bied ik u dit monu ment aan, wij hopen dat u het zult willen aanvaarden als bewijs van dank van alle patiënten te zamen. Hierna werd het doek van den grafsteen weggehaald cn vertoonde het sprekend-een- vouaige, uit wit marmer vervaadigde mo nument, zich aan het oog der ontroerde omstanders. Nadat 'n krans op de steen was neerge legd, sprak een neef van den overledene, de heer v. Boven, woorden van dank. Door de aanbieding van dezen gedenk steen is de familie, aldus spr., zeer getrof fen, omdat zij daarin het bewijs ziel van de waardeering, welke eruit spreekt. Da her innering aan dezen dag zal allen bijblij ven, zij zal tevens stemmen tot dankoaai- heid en bijdragen het leed over 't groote verlies te verzachten. Hiermede was de korte, treffende plech tigheid ten einde. MUZIEK. OPERA-CONCERT door de Italiaansche Opera. Het gezelschap der Italiaansche Opera, dat op gebied der dramatische kunst zul* een renommé heeft, heeft Vrijdagavond een concert gegeven gewijd aan de italiaansche opera. Men zou zoo zeggen, voor hen die van vocaal-dramatische kunst houden, een attractie. Het schijnt -evenwel voor de ge wone concertbezoekers geen attractie ge weest te zijn, want in de groote zaal ver toonden zich hier en daar leege plekken, en dat is jammer, want ook de italiaansche artisien beleven geen makkelijke tijden. Een opera-concert laat altijd een onbevre digd gevoel na, een brok muziek uit die en dan weer uit die opera. Aan den an deren kant is het werk van Direttore Pa rent! zijn solisten, koor en orkest toch wer kelijk wel belangstelling en waardeerhig waard. Wanneer hoort men een twaalftal solisten met zulke mooie 'natuurstemmen? Een opmerking moet ons van het hart. Maëstro Parentie moet niet vergeten dat zijn orkest nu op gelijke hoogte met de zan gers cn zangeressen geplaatst is. Hy is geestdriftig, geeft felle accenten en is krachtig in opvatting en uitdrukking. Nu het orkest niet in de orkestruimte van een schouwburg, dus lager dan de solisten ge plaatst was, werd er ontzaglijk veel van de zangers gevergd en hoewel niemand te klagen heeft over gebrek aan geluidsvolu me, moesten de zangers het meermalen af leggen tegen het orKest, dat overigens een klankrijk strijkkwintet heeft en een homo geen samenspel geeft met de blazers. Maëstro Parenti is een uitnemend orkest leider, levendig kunstenaar die leidt met groote energie en geestdrift, die hij mede deelt aan die met hem samenwerken, ge lijk wij konden opmerken in de beide or kestwerken waarmede aan den aanvang de avond en na de pauze het tweede ge deelte werd ingezet. Eerst dus „Ouverture La Forza del Destino" van Verdi. Nu, met Verdi voelen de Italianen zich als kind in „Ja", luidde het antwoord. „Ik zou graag willen," verzocht Bristew vriendelijk, „dat u eens het hotelregister inkeek, om na te gaan, hoe laat precies hij zich heeft laten inschrijven. U spreekt met het hoofdbureau van politie." „Ik zal het u direct zeggen, meneer. Wilt u even aan de telefoon blijven, dan zal ik het nazien." Bristew wachtte geduldig. Het Brevord Hotel was maar een minuut of vier van het station, zoodat Morley na twee minuten te laat voor den nachttrein op het perron te zy'n gekomen, niet later dan tien minuten over twaalven in het hotel moest zijn aan gekomen. „Ik heb het al gevonden, meneer", on derbrak de stem van den portier zijn ge- dachtengang. Mr. Morley uit Washington. Gearriveerd om vijf minuten over twee vannacht." Ondanks zijn verrassing antwoordde Bristew op kalmen toon: „Weet u dat ze ker?" „Absoluut", antwoordde de portier. „By eiken gast noteeren we altijd nauwkeurig het tijdstip van aankomst." „Ik dank u zeer," zeide Bristew, terwijl hij langzaam de hoorn op den haak legde. Het was inmiddels één uur geworden, zoodat Bristew zich naar zyn slaapkamer begaf om volgens het voorschrift van de?i dokter nog een half uurtje voor het mid dageten te gaan slapen. „Van middernacht tot twee uur in den ochtend", pverpeinsde hij, „Mr. Morley had ons wel eens kunnen vertellen, waar hy al dien tijd heeft uitgehangen. Als hij geen misdadiger is hij in elk geval mis dadig dom. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 5 Dec. 1933. Hulzen, 1875 M. K. R. O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pas toor Perquin. 12.15 Lunchconcert door het K. R. O.- Sextet. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.Gramofoon. 3.30 Cello-recital door Felix Kwast, afge wisseld door declamatie door Tine Mede- ma en Gramofoon. 5.15 Het K. R. O.-orkest, te 6 uur D. Weh- rens over „St. Nicolaas". 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.Bonte Strooi-avond m. m. van Too3 Meermans (voordracht), Iren en Lucian (schlagers), Kees Bormans (Holl. Liedjes), de 8 Neerlandi's (komische zang), de 4 Goossens (Afrikaansche liedjes) en de K. R. O.-boys. Te 8.20 en 10.30 Vaz Dias. Hilversum, 296 M. AVRO-uitzending, 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Grarnofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Grarnofoonplaten. 10.30 Zang door Jo Speer-de Wilde. A. d. vleugel: E. Veen. 11.00 Kook- en bakpraatje door Mevr. R. LotgeringHillebrand. 11.30 Ensemble Rentmeester en Grarno foonplaten. I.002.15 Omroeporkest o. L v. N. Treep, m. m. van T. Schleyers (sopraan). 2.30 Vervolg omroeporkest. 3.00 Knipcursus. 4.00 Pianorecital door A. Savenije. 4.30 Radio-kinderkoorzang o. L v. J. Ha mel. 5.00 Radiotooneel voor de jeugd. 5.30 Jeugdhalfuur v. d. VPRO o. L van Ds. B.. J. Aris. 6.00 Omreperkest o. 1. v. N. Treep en Grarnofoonplaten. 7.30 Engelsche les door Fred. Fry. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Vroolijk St. Nicolaasavondprogram- ma m. m. van Kovacs Lajos en zijn orkest, de Fidelio Singers, Han Hollander en Ra diotooneel o. L v. Kommer Kleyn- II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Grarnofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, berichten. 11.05 Kookpraatje. 11.20—11.40 Lezing. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Grarnofoonplaten. 1.50 Midi. Studio Orkest. 2.20 Voor de scholen. 2.50 Muzikale causerie. 3.35 Fransche les. 4.25 Lezing. 4.50 Concert 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's cellosuites. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 L. Bridgewater's kwintet. 8.50 Lezing. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Orkest. 10.45 Voordracht. 10.5012.20 Lew Stone en de Monseig neur Band. huis, dan „Danza della Ondine" uit Lore- ley van Catalini, de 'opera waarmede on langs zoo'n groot succes is behaald. Mooie muziek, Italiaansch-zangrijk en wellui dend. Van de „Personae dramaticae" hoor den wij het eerst Piccioli in Rossini's on- sterfelijken „Barbier". Geniet hem, den speelscben karakteristieken Figaro, en luis ter naar Hilde Reggioni's coloratuur, een jonge zangeres met charmeerende veelbe lovende vocale kwaliteit. Vervolgens hoor den wy een „Tosca Aria" van Serafina -ie Lea, waarvan de vertolking alleszins schoon was: zang, stand, uitdrukking. Niet minder valt te roeemn de „Arlesiana Ro- HOOFDSTUK V. Een onderhaud met den echtgenoot van het slachtoffer. Bristew's rust duurde niet lang. Nog geen tien minuten, nadat hy met den por tier van Brevord Hotel getelefoneerd had, kwam Mattie hem storen met de mededee ling, dat de hoofdcommissaris van politie en nog een heer hem wenschten te spre ken. Toen hy de voorkamer binnen kwam, stelde Greenleaf den vreemde aan hem voor. Hij was mr. Withers mr. George Withers, de echtgenoot der vermoorde dame. Hij had 'n donker type, zwart haar en donkere oogen, die scherp en doordrin gend keken en voortdurend in beweging waren. De man was in een staat van hevige op winding en deed dan ook geenerlei po ging om zijn handen te verbergen, die erg trilden. Hij wankelde op zyn beenen, zoo dat, toen hij Bristew begroet had, hy in een stoel neerviel. „Ik trof mr. Withers op No. 5 voor ik nhar de stad was teruggekeerd", legde Greenleaf uit. „Ik heb hem ingelicht op welke wijze u mij in deze droevige aange legenheid ter zijde staat. Daarna zijn we hierheen gekomen." Bristew liet niets blijken van zijn ver wondering, dat Withers zoo eensklaps op het tooneel was verschenen. Volgens zijn berekening immers had de echtgenoot der vermoorde, aan wien dr. Braley een tele gram had gezonden, niet eerder dan laat op den avond in Turmville kunnen aanko men. „Een half uur geleden heeft hy pas van het gebeurde kennis gekregen, lichtte Greenleaf toe. ,.R a d i o-P a r s". 1724 M. 8.05, *12.20 en 7.40 Grarnofoonplaten. 8.20 Radiotooneel. 9.50 Literair-muzikaal programma. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Concert uit rest. „Wivex". 2.204.20 M. Hansen's orkest. 7.20 1ste en 2de acte van Verdi's Opera „Rigoletto", o. 1. v. E. Tango. 8.40 Concert door strijkkwartet. 9.30 Omroeporkest o. 1. v. F. Mahler. 10.2011.50 Dansmuziek uit rest. „Lod- berg". Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10.30 Grarnofoonplaten. 11.20 Weragkocr en -kwintet m. m. van solisten. 12.55 Grarnofoonplaten. 3.20 Omroeporkest o. 1. v. Seyfert. 6.20 Weberconcert m. m. van solisten. 8.30 Dansmuziek o. 1. v. Kühn. 10.05 Grarnofoonplaten. 10.20 Omroeporkc:" o. 1. v. RosbaucL 11.2012.20 Schubert's „Winterreise" voor zang en piano. Rome, 441 M. 7.35 Koorconcert. 8.20 Orkestconcert m. m. v. Marg. Cosa (stopraan). 9.05 Radiotooneel. 9.35 Dansmuziek o. 1. v. Bonavolonta. Brussel, 338 en 508 M. 333 meteer: 12.20 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 1.30 Grarnofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. J. Kumps. 6.50 Omroepkleinorkest o. L v. Leemans. 7.20 Grarnofoonplaten. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. Walpot m jn. van solisten. 9.2010.20 „Hij komt!'.... Maar ook bij ons?", gevarieeerd programma van S. Suis. 508 meter: 12.20 Grarnofoonplaten. 13.00 Zangvoordracht. I.45 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans. 5.20 Omroeporkest o. L v. Walpot 7.20 Grarnofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. J. Kumps. 9.2010.20 Omroeporkestt o. L v. Walpot Deutschlandsender, 1635 M. 7.30 „Deutscher 7 nder" „Dezember". 8.20 Piano-recital door C. Hansen. 8.50 Dansmuziek door Robert Gaden en zijn orkest. 9.20 Berichten, lezing, weerbericht 10.2011.50 Vervolg dansmuziek. Gemeentelijk Ra:"!io Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma.) 8.0012.20 Langenberg. 12.20—14.20 Brussel (VI.) 14.2015.20 Midland Reg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—10.20 Brussel (VI.) 19.20afloop Warschau. Daarna Luxemburg of Kalundborg. (4e Programma). II.2012.20 Kalundborg. 12.2015.25 Daventry. 14.25—17.35 North Reg. 17.3518.20 I and en Reg. 18.2019.20 Deutschl. sender. 19.20—20.20 Praag. 20.20afloop Boedapest Daarna Daventry. manza" van Ciléa door Luigi Fort; prachtig van stem. Benijdenswaardig legatief tenor geluid, gecharmeerd ingetogen de voor dracht. Dan een kwartet uit Kigoletto, dui delijk aantoonend, dat Verdi meesterlijk een vocaal ensemble kan schrijven, maar ook, dat bij de Italianen de wedergave in goede handen is. Nu groepeerde zich de belangstelling om de hoofdpersonen van de opera „La Bohème". Enrica Alberti als „Mimi", Oria Valle als „Musette", Carlo Merino als „Rodolphe" en „Piccioli" als Marcello. Gemakkelijk los en verrukkelijk zingen zy hun partyen. Signora Alberti. warm, ontroerend van uitdrukking,"de on- „Het was mij niet bekend, dat u zich in de stad bevond, of, dat men u hier ver wachtte," merkte Bristew terloop op. „Ik was van meening, dat u nog te Atlanta was." „Ik ik werd niet verwacht", stootte Withers uit. „Verwachtte niemand u?" „Neen. Niemand. Maar sinds gister ochtend ben ik al in de stad." „En wist mevrouw Withers daarvan niets af? „Niemand wist er iets van. Ik wilde ook niet, dat iemand het zou hooren." Bristew gaf met opzet hierop geen ant woord, doen wachtte op de veruere uit eenzettingen van den bezoeker. Hij spaarde naar den grond, terwijl hij zijn rechter schoen tegen de dikke zooi van den linker schuurde, die wel 5 c.M. dik was. Daar zijn linkeroeen zooveel korter was aan het rechter had hij zoo n dikke zool wel noo dig, hoewel hij zijn georek steeds pijnlijk voelde en er voortdurend bewust van scheen te zijn. GreenIeai zei evenmin iets, zoodat Wi thers zich wel verpnent ach he een verdere toelichting te geven. „Ik kwam nierheen zonder er iemand iets van te laten weten", vervolgde hij, „en in het hotciboek heo ik mij onaer een aan genomen naam laten insenrijven." „Waar?" onderbrak Bristew hem snel. „in het Brevord Hotel." „En onder weiken naam?" „Waring Cnaices B. waring." „En sinds gisterochtend bent u al in Turmville? u bent vermoedelijk met den trein van acht uur 's morgens gearriveerd. „Juist". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9