Advertentiën MAANDAG 4 DECEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der gemeente Leiden bijeen. Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. een voorstel van den heer Coster inzake sluiting der café's en restaurants op Oudejaarsavond, welk voorstel in handen van B. en W. wordt gesteld om praeadvies. IJit praeadvies zal behandeld worden in de raadsvergadering van 18 December a.s. Alvorens tot de agenda over te gaan, ves tigt de voorzitter er de aandacht op, dat hij in de vorige vergadering tweemaal ©ver een voorstel (geldleening) heeft laten trommen. Ten einde geen precedent te scheppen, erkent spr. hierin onjuist te heb ben gehandeld, hoewel hij dat deed ten ge rieve van den Raad. Daarna wordt overgegaan tot behandeling der agenda. Rondom een bewaarschool. lo. Benoeming van een hoofd van de openbare bewaarschool aan het Elisabeths- hof. De heer Groeneveld beveelt aan, op de voordracht te plaatsen hst tijdelijk waarnemend hoofd aan die school en vraagt B. en W. de voordracht terug te nemen en te wijzigen. De hesr Eikerbout beveelt no. 2 van de voordracht aan n.l. msj. v. Klaveren, tijdelijk onderwijzeres aan deze school. De heer M e ij n e n ziet geen aanleiding om ds voordracnt te wijzigen, noch om er van af te wijken. De commissie van advies is deskundig genoeg om zich er op te ver laten. De heer v. E s zou met den heer Meijnen kunnen meegaan wanneer er normale tijden waren. Hij wenscht thans de voorkeur te geven aan een Leidsche kracht, anders komt er één", misschien zelf twee, op wacht geld. No. 2 is bovendien een insider, dat in verband met bestaande moeilijkheden ge- wenscht is. De heer M e ij n e n acht het verkeerd aan het bezuinigingselement een te groote kracht toe te kennen. Wethouder T e p e brengt in het midden, dat, wanneer B. en W. niet zooveel zorg hadden gehad voor het openbaar bewaar- schoolonaerwijs, zij het zich veel gemak kelijker hadden kunnen maken en een Leiasche kracht hadden kunnen voorstellen. Zij hebben echter de beste kraeht willen uitzoeken, vooral onder deze bepaalde om standigheden en hebben daarvoor zelfs een commissie van deskundigen aangesteld. Zij stellen zoozeer prijs op een prima kracht, dat zij er zelfs een wachtgeld voor over hebben. B. en W. stellen veel prfjs op no. 1, ook al omdat zij geen insider geweest is, omdat zij zich verneffen kan boven de strubbelingen van het verleden. De heer Groeneveld weet niet, wat dat voor verborgen moeilijkheden en strub belingen zijn. Overigens ziet hij niet in, waarom aan no. 1 de voorkeur moet wor den gegeven, temeer omdat daardoor een Leidscne kracht werkloos zal worden. De heer M e ij n e n zet zijn standpunt na der uiteen en licht toe, dat er in de laatste 10 jaren strubbelingen hebben plaats ge had in het openbaar bewaarschool-onder wijs, welke strubbelingen men ook „ru zies" zou kunnen noemen. Voor de goede harmonie is de benoeming van iemand, die er buiten en boven staat, gewenscht. Wethouder T e p e wijst er nog eens met klem op, dat het geheele openbare bewaar school-onderwijs z. i. de benoeming van een prima kracht dringend eischt, en deze ziet spr. alleen in no. 1. De heer Groeneveld dient een voor stel in, waarin B. en W. worden uitgenoo- digd om de voordracht terug te nemen en daar alsnog als no. 1 op te plaatsen mej. Ligt, het tijdelijk hoofd der school. Z. i. is er van strubbelingen op deze school thans geen sprake meer. Thans is er harmonie, doch zal deze gehandhaafd blijven, als er een nieuweling, die slechts 25 jaar oud is, als hoofd wordt aangesteld? Het voorstel-Groeneveld wordt ver worpen met 22 tegen 11 stemmen. Voor: de S. D. A. P. en de heer Van Wei zen. Benoemd Wordt vervolgens mej. S. Mo lenaar te Huizen (no. 1) met 18 van de 33 stemmen. Op mej. M. van Klaveren, alhier (no. 2) waren 15 stemmen uitgebracht. (Wordt vervolgd). TASSCHEN ROOVERS. Zaterdagavond probeerde in de Konin- ginnelaan een plotseling opduikende heer schap een dame haar handtasch te ontroo- ven. De dame hie^d haar bezit echter stevig vast zoodat de man geen schijn van kans had. Hij probeerde het een uur later weer op het Rapenburg. Daar liepen twee dames. Aan een ervan wist hij de handtasch te ontrukken, met welke buit hij onmiddellijk op de vlucht sloeg. De dames hem achter na, zonder resultaat echter. Wel kwamen de dames een oogenblik later een persoon tegen, die zij in gezelschap van den roover hadden gezien. Zij wisten hem zoover te krijgen dat hij haar naar het politie-bureau vergezelde. Daar viel hij door de mand. Hij bleek met den tasschenroover op de motor uit Apeldoorn te zijn komen rijden. Gewapend met een nauwkeurig signale ment begaf de motorpolitie zich de stad in en wist inderdaad den dade.* te arrestpe- ren. Het bleek te zijn de 18-jarige S. G. B. uit Apeldoorn. Zijn metgezel was di 37- jarige Z. y. S. B. bad het taschje niet meer in zijn bezit. De commissaris van politie vti zpvkt di-gene die het vindt, zich aan het bureau tc meiden. rJet is een ouderwetsche bruin lederen handtasch, bevattende een br-jin Wieren portemonnaie en een lorgnet in zwart blikken etui. DE LEIDSCHE VEEMARKT. Men schrijft ons: „De Leidsche veemarkt is nog steeds een der grootste van ons land. Ongeveer 70 dorpen komen te Leiden ter markt. Deze markt bestaat uit drie aaneengesloten ter reinen, waarvan een is gelegen aan de Steenstraat. Met het oog op de nieuwe wettelijke be palingen moest voor de Leidsche veemarkt naar een ander, geheel afgesloten, terrein worden omgezien, waarvoor werd uitge kozen een terrein gelegen tusschen de Haarlemmervaart en het openbaar slacht huis. In verband hiermede heeft de ge meente destijds de buitenplaats Groenoord aangekocht. Wegens de groote kosten, welke de aan leg en inrichting van een nieuwe veemarkt met zich zou meebrengen, namelijk een millioen gulden, heeft de gemeente gebruik gemaakt van de bepaling, waarbij om be paalde redenen uitstel van de verplichting tot het stichten van een nieuwe veemarkt kan worden verleend, welk uitstel dan ook is verkregen. Intusschen doet zich te Leiden door de snelle ontwikkeling van het verkeer de behoefte aan een behoorlijk parkeerterrein stprk gevoelen. Ware destijds het terrein aan de Steenstraat, waarop thans de nieuwe burgersocieteit Amicitia is opgericht, niet opnieuw voor'ongeveer 30 jaren in erf pacht uitgegeven, dan zou zonder veel kos ten daar een behoorlijk parkeerterrein kun nen zijn aangelegd. Hierop is indertijd reeds de aandacht van B. en W. gevestigd, doch B. en W. zijn hierop niet ingegaan. Naar wij thans vernemen zal binnenkort den gemeenteraad een voorstel van B. en W. bereiken om het aan de Sceenstraat ge legen veemarktterrein aan zijn tegenwoor dige bestemming te onttrekken en dit als parkeerterrein in te richten. Voor het vee, dat nu aan de Beestenmarxt bij de Steen straat ter markt komt, zal een ander, ge heel nieuw terrein worden ingericht, uit terrein is gelegen aan de Lammermarkt. De destijds door de gemeente reeds aangekoch te huisjes aldaar zullen voor dit doel wor den afgebroken. Het dan vrijkomende ter rein alsmede het terrein van het thuis bui ten gebruik zijnde begraafplaats aan het bolwerk zuilen dan met een stuk grond, be hoor ende aan de Leidsche Broodfabriek, als marktterrein worden ingericht. Over den Rijnsburgersingel zal een brug worden ge legd naar net Schuttersveld, dat voor een deel ook als parkeerterrein zal worden in gericht. De kosten van een en ander zullen onge veer 100.000.bedragen. Bij aanneming van du voorstel mag wor den aangenomen, dat van het maken van een nieuwen hoofdverkeersweg van het station over de Langegracht, zooals deze is ontworpen, binnen afzienbaren tijd wel niets zal komen. Immers een deel van het nieuw te maken marktterrein was in dezen hoofdverkeersweg geprojecteerd". Een bevestiging van deze mededeelingen kunnen wij niet geven. Onwaarschijnlijk lijken ze ons niet. De inrichting van een nieuwe veemarkt zal in dezen tijd wel op te groote financieele moeilijkheden stuiten, terwijl van den anderen kant de bestaan de veemarkt en zijn huidige omgeving, niet zóó kan blijven en de verbetering en uit breiding noodzakelijk maakt. Pater A. Smitz. De weleerw. pater A. Smitz O.F.M. kape laan van de Harte'orugparochie alhier heeft hersteld het St. Elisaoethgesticht ver laten en hoopt over enkele weken zijn werkzaamheden weer te kunnen hervatten. Radio distributie. Men deelt ons mede, dat sinds 16 Octo ber j.l., den dag waarop het 4de program ma officieel werd ingesueld, het aantal aan sluitingen bij het Gemeentelijk Radio Dis tributiebedrijf zeer snel is toegenomen, zoodat het aantal aansluitingen thans reeds meer dan 3.200 bedraagt. In verband met den grooten toeloop van nieuwe abonné's in de laatste weken, wordt verwezen naar de mededeeling in de ad vertentie in dit blad. Leidsche IJsbaan. Bij doorgaand vriezend weer zal morgen de baan der Leidsche IJsclub zeer waar schijnlijk voor de schaatsenrijders kunnen opengesteld worden. Israëlitisch Weeshuis. Tot Regentes van 't Israëlitisch Wees- en Doorgangshuis is beroemd Mevr. Marx- v. d. Bergh uit Rotterdam. „De Postjager". De Directeur van het P. T. T.-kantoor Leiden maakt bekend, dat de correspon dentie, welke 9 dezer met het vliegtuig „Postjager" naar Ned. Indië verzonden zal worden, moet worden ter post bezorgd uiterlijk 8 dezer te 13.15 aan het hoofdkan toor en vóór de eerste lichting der bijbus sen. Aanbevolen wordt met de ter post be zorging niet te wachten tot de laatste ge legenheid. Ten slotte wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de driehoekige groene lucht postzegels van 0.30 alleen en uit sluitend gebruikt mogen worden voor frankeering van stukken per „Postjager" over te brengen a.s. 9 dezer, en voorts voor eventueele latere extra-postvluchten. Marktdicfstal. Door de politie is aangehouden de 52- jarige Mej. F. v. N. alhier die zich schul dig had gemaakt aan diefstal van goederen op de weekmarkt. Bij een huiszoeking kwa men nog verschillende goederen, afkomstig van diefstal, te voorschijn. Als verdacht van medeplichtigheid aan deze diefstallen is aangehouden Mej. W. v. L te Zoeter- woude. Aangehouden. Door de politie is voorts nog aangehouden de 22-jarige fabrieksarbeider J. G. die uit een automaat op de Steenstraat cigaretten heeft trachten te ontvreemden met behulp van een Belgisch muntstuk. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Bovengenoemde vereeniging heeft Zater dag bezoek gehad van St. Nicolaas en zijn knecht, en met welwillende medewerking van leden versnaperingen werden uitge- eeniging, intrek genomen in het kantoor gebouw. waar aan ongeveer 180 kinderen van leden vrsnaperingen werden uitge deeld, bestaande uit: speculaas, suikergoed en elk een prentenboek, terwijl elk kind door den Sint werd toegesproken. Het was voor vele kinderen een prettig oogenblik zoo dicht bij St. Nicolaas te zijn, doch voor sommigen, welke een terechtwijzing kre gen, was het minder prettig. Het geheel was een aardige middag, wel ke met muziek werd opgeluisterd. Wij verwijzen naar een advertentie in ons blad van de N.V. Leidsche Duinwater- Mij. inzake het beschermen van de water leiding tegen vorstschade. Naar wij vernemen zal mr. E. C. Wiersma alhier, die als lid van den Raad van Toezicht en Discipline van de Orde van Advocaten bij den Hoogen Raad der Nederlanden als zoodanig periodiek moet aftreden, zich niet meer voor deze functie beschikbaar stellen. LAATSTE BERICHTEN DE ROOFOVERVAL TE 's-GRAVENHAGE. Omtrent den dader van den roofoverval te Den Haag verklaarde het slachtoffer mevr. H. in het verhoor aan de politie nog, dat zij den jongeman tevoren nimmer ge zien had. Hij had een dcos of pakket bij zich en had, nadat op zijn bellen mevr. H. het deurraampje had geopend, haar ge vraagd: „Woont hier Harmsen?" (Er stond n.l. geen naam op de deur of op den deur post vermeld;. In de meening, dat de jon geman de doos of het pakket moest afge ven, had zij na bevestigend antwoord op de haar gestelde vraag de deur ge opend en boodschapper in de gang gelaten. Toen was zij onmiddellijk door hem aan gevallen Meer kon de oude vrouw niet uitbren gen. Zij verloor na deze woorden weder het bewustzijn en is daaruit niet weder by gekomen. Uit het onderzoek in de woning is wel duidelijk gebleken, dat er een hevige wor steling moet hebben plaats gehad. Dit bleek uit den toestand zoowel in de keuken als in* de kamer bij den di van, waarop de vrouw, kreunende met de hand onder het hoofd nagenoeg buiten ken nis, door haar tegen half één 's middags thuisgekomen echtgenoot was aangetrof fen. De aanslag moet Zaterdagochtend tus schen half 9 en 10.33 zijn geschied. Om half negen had de melkboer, naar gewoon te, de melk bezorgd. Om 10.38 had de bak ker gebeld, doch geen gehoor gekregen. Tegen 12 uur was de bakker voor de twee de maal gekomen, weder tevergeefs. Op zijn terugweg ontmoette de bakker den heer H.. wien hij mededeelde, dat hij geen brood had kunnen bezorgen, omdat, naar hij meende te moeten concludeeren, mevr. li. niet thuis was. Daarom had hij een briefje in de bus gestopt, met de woorden „tweemaal ge beld, doch niet opengedaan", welk briefje bij de thuiskomst van den heer M. nog in de bus lag. De 72-jarige echtgenoot had alles in wan orde aangetroffen. Er lag een groote plas bloed, een piëdestal was in stukken geval len, enkele gordijnen waren gescheurd en in alle kamers waren kasten overhoop ge haald. Geld werd vermist, doch de heer H. kon niet opgeven welk bedrag, daar zijn vrouw de financiën beheerde; wel wist hij dat zij de huur van een paar woningen, waarvan hij eigenaar is. moest hebben ont vangen, welk geld met andere geldswaar den wordt vermist. Slechts een portefeuille met 30 werd onaangeroerd gevonden. Tot de vermiste voorwerpen van waarde behooren: een gouden heeren remontoir horloge met aan de achterzijde de inscrip tie 5 Juni 1888 (of 25 October i8öl), witte wijzerplaat met gouden wijzers en zwarte araoische cijfers, welk horloge aan den achterkant is geciseleerd: daarbij behooren- de een antieke, bewerkte gouden scnakel- ketting met platte schakels; een zwart me talen horloge met zwarte wijzerplaats, waarop gouden arabische cijfers en wijzers, en vermoedelijk met zilveren ring voor de bevestiging van de ketting; een gladde gou den damesring" met grooten ovalen steen; een zilveren halsketting met langwerpige fantasiesteen als aanhanger, welke steen een groenachtige tint met weerschijn heeft, en welke puntig en gekarteld is; een lange, antiexe gouden halsketting van groote roo- de schakels; een gouden dasspeld, hoefijzer vormig, breed model, met aan de achter zijde een zilveren plaatje; een zilveren beursje met dubbeltjes; een gouden dameo- horloge, rond model, met blauw emaille sterretjes aan den achterkant. Zaterdagavond heeft de aan het hoofd verwonde vrouw, die in overleg met den huisdokter 's middags dadelijk naar bet Ziekenhuis was vervoerd nog gezegd, dat zij met moord was bedreigd door een jon geman met een revolver in de hand en dat deze jongeman een pakje bij zich had, dat hy van een winkel aan de Laan van Nieuw Oosl-Indië op 'zicht moest bezorgen. Het meer nauwkeurige signalement heeft zij, zooals boven vermeld, eerst Zondag ochtend kunnen geven. De politie heeft in de woning geen en kel wapen aangetroffen, noch de doos of het pakket, dat de moordenaar bij zich moet hebben gehad. Daar de worsteling hevig is geweest is de dader vermoedelijk ook zelf bebloed of gewond geworden, terwijl het niet onwaar schijnlijk is, dat zijn kleeding is gescheurd of gehavend. Bij zijn verzoek om inlichtingen van per sonen, die iemand alsboven gesignaleerd Zaterdag mochten hebben ontmoet of ge zien (welk verzoek hier wordt herhaald) vestigt de commissaris van politie in Je afdeeling C. tevens de aandacht op de bo vengenoemde vermiste voorwerpen, welker ontdekking kan bijdragen tot de opsporing van den dader. ALS KONING WINTER REGEERT Zeven tot tien graden vorst In den afgeloopen nacht is op tal van plaatsen in het land een temperatuur van min. 6,8 graden Celsius waargenomen. Groningen en de Bilt gaven temperatu ren van min. tien graden. Het Hoornsche Hop toegevroren. Hoe sterk het in den afgeloopen nacht heeft gevroeren moge blijken uit het feit, dat het IJsselmeer van Hoorn uit gezien in een onafzienbare ijsvlakte is herschapen. Sinds jaren is het Hoornsche Hop niet zoo vroeg in den winter toegevroren ge weest De Rijksveerboot weer vlot De Rijksveerboot, die den dienst Schier monnikoogOostmahorn onderhoudt en door den lagen waterstand aan den grond was geloopen, is gisteravond om tien uur weer op eigen kracht vlotgekomen. De boot is met passagiers en post weer naar Oost mahorn vertrokken. Grondijs veroorzaakt stremming der zeilvaart Uit Schellingwoude wordt gemeld: Het Buiten IJ en het IJselmeer tot aan Marken zijn geheel bereikt met grondijs. De zeil vaart is niet mogelijk; alleen stoom- en motorschepen kunnen de vaart met ver traging onderhouden. AMELAND GETEISTERD De zeer onverwachte harde Oostenwind is oorzaak, dat de waterstand op de Wad den gisteren en heden zoo laag was, dat de postboot niet kon varen en Ameland ge- isoleerd is. Reeds twee dagen ontvingen de bewoners geen post. OP VRIJE VOETEN GESTELD Het raadslid van Barneveld, A. Fikse, dat voor eenige weken, verdacht van brand stichting, in hechtenis werd genomen, is Zaterdagavond weder op vrije voeten ge steld. GOED AFGELOOPEN De autobus van den heer Bouma, welke den dienst onderhoudt tusschen Makkum en Workum is hedenmorgen bij Verwoude in den bocht van den weg op een melkwa gen van de firma Tjebbes en Co. ingere den. De botsing ontstond, doordat de chauf feur, verblind werd door de zon, die op het bevroren voorruit scheen. De beide auto's werden beschadigd. De chauffeurs bekwamen glasscherfwonden. Een passagier is door het voorruit geslin gerd en is licht gewond naar Makkum ver voerd. De melkbussen kwamen op het ijs van de langs den weg loopende vaart te recht. INBRAAK TE AMSTERDAM Geldkistje met ongeveer ƒ700 gestolen Een nachtwaker van den Alg. Gecontr. Part. Nachtveiligheidsdienst te Amsterdam, ontdekte in den afgeloopen nacht, dat van perceel Nassaukade 319, waarin gevesti"tf is een z.g. afbetalingsbureau van technisch- huishoudelijke artikelen, een ruit van de buitendeur was stukgeslagen, terwijl de deui zelf openstond. Een met de politie en den eigenaar in gesteld onderzoek «heeft uitgewezen, dat in het kantoortie uit een daar staand bu reau, dat niet gesloten was, een geldkistje met een bedrag van ongeveer ƒ700 is ge stolen. TELEGRAMMEN DE KOUDE NEEMT TOE In Duitschland Het was gisteren een der koudste Zonda gen üie Beriijn in langen tijd heeft gekend, ue plotseling invaiiencie vorst maaxte het mogelijk dat gisteren reeds tal van ijsbanen geopend konaen worden. Ondanks de kou de werd ook de voetbalwedstrijd Duitsch landirolen aoor ongeveer öo.Uvü toescnou- wers bijgewoond, al hadden dan ook velen wollen dekens meegebracht, waarin gehuld zij den wedstrijd volgden. In den afgeloopen nacnt daalde de tem peratuur in de binnenstad van Berlijn tot dertien graden onder nul en in de buiten wijken zelfs tot vijftien graden onder nul. De brandweer moest in tal val gevallen as- sisteeren wanneer waterleidingbuizen ten gevolge van de vorst knapten. Ook moesten in vele vijvers zwanen door de brandweer uit het ijs gehaald worden. De strak blau we hemel, de hooge luchtdruk en de aan houdende Oostenwind doen verwachten, dat de koudé-periode geruimen tijd zal duren. Ook strenge winter in Engeland. Ook in geheel Engeland heeft de winter gedurende het geheele week-end zijn in trede gedaan. Een ijzige Oostenwind bracht strenge vorst en op vele plaatsen sneeuw val. In Zuid-Wales ligt de sneeuw op som mige plaatsen een meter hoog, waardoor het verkeer ernstig belemmerd wordt. Aan de Oost- en Zuidkust van Engeland stormt het. BURGFRIIJKE STAND LEIDEN. Geboren Maria Elisabeth d. van J. Leget en S. v. d. Linden. Ondertrouwd: W. S. v. d. Heijden jm. 23 j. en C. M. Kriek jd. 24 j. J. Hockx jm. 21 j. en J. de Ridder jd. 20 j. L. Brandt jm. 21 j. en J. G. M. Krapels jd 19 j. Overleden: C. M. E. VonkTeigeler wed. 84 j. NANKING-VLIEGTUiGEN BOMBAR DEEREN FOEK1EN Twintig personen gedood SJANGHAI, 4 Dec. (V.D.) De vijande lijkheden tusschen de Nanking-regeering en de opstandelingen in de zich autonoom verklaard hebbende provincie Foekien zijn in vollen gang. Vliegtuigen der Nanking- regeering hebben de steden Sjasien, Tsjangtsjau, Jemping en Tsjoeantsjau ge bombardeerd. Te Tsjangtsjau viel een bom in een massavergadering in een der par ken, waardoor twintig personen werden gedood en tien zwaar gewond. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 4 Dec. Vee. 4 wagons ge slachte runderen uit Denemarken w.o. 4 ge slachte paarden. 412 vette koeien: le kwaL 5662, 2e kwal. 4855 en 3e kwal. 3545 cent, mindere soorten 3034 cent, 47 melk en kalfkoeien f 130—180 per stuk, 127 vette kalevern: le kwala 4254, 2e kwal. 3540 en 3e kwal. 2534 cent per kg. levend ge wicht, 26 nuchtere kalveren f 710 per stuk, 84 schapen f 1822 per stuk, 733 var kens vleeschvarkèns wegende van 90100 kg. 44—46, zware 434 4en vette 42—32 per kg. slachtgewicht, 45 paarden f 70—100 per stuk. Overzicht: Runderen met korten aanvoer, handel stug en prijzen vooral voor beste iets hooger. Vette kalveren stillen aanvoer, zeer vlotten handel en prijzen da lend. Nuchtere kaleveren geringen aan voer, stillen handel en constante prijzen. Schapen tamelijken aanvoer, vluggen han del en iets beter prijzen. Varkens ruimen aanvoer, vluggen handel en onveranderde prijzen. Slachtpaarden ruimen aanvoer, vluggen handel en iets betere prijzen. ROTTERDAM, 4 Dec. Vee. 492 vette run deren, 296 vettë kalveren, 244 schapen en lammeren, 693 varkens. Prijzen per kg.: vet te koeien 56—60 48—52 en 3440 cent, vet te ossen 5456 4248 en 3438 cent, kal veren 85—95, 70—75 en 45—55 cent, var kens levend gewicht 39, 37 en 34 cent, ex port varkens 34 en 32 cent, schapen 40, 36 en 30 cent, lammeren 42, 36 en 30 cent. Prij zen per stuk: schapen f 19, 14 en8 per stuk, lammeren f 16128. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM (Officieel). Berlijn 59.28 Londen 8.-JJ3L New York J.60i/,> Parus 9 7Ji/4 Brussel S4 54 Zwitserland ^g "Uaa" 13 10 Madr'<* 50 35 05,0 41 35 Kopenhagen 36 75 Stockholm 42.45 Weenen Praag 7.S8 Boedapest Prolongatie 1 pet Heden overleed plot seling, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn gelief de Echtge ALE1 geb. VAlf LEEUWEN, in den ouderdom van 7j jaar. BURKS. Warmond, 3 Dec. 1933. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 6 December in de Parochiekerk van St. Matthias des mor gens om 8 Y-s uur, waar na begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. Heden overleed, zacht en kalm, na een lang durig, geduldig gedra gen lijden, onze innig geliefde VrouW en on vergetelijke i Moeder, Behuwd^ en •rootmoe- der, F 156 SOPBL* jq ROL- VVB «ANNA JtRS, in den c uderaom van öf.jfear. Uit aller naam: H. ROL. Voorschoten, 2 Dec. '33. Noortheystraat 31. De teraardebestelling zal plaats hebben op de Ned. Herv. Begraaf plaats op Dinsdag 5 De cember a.s.; vertrek van het sterfhuis 12 uur.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3