MAANDAG 4 DECEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 R.K. VEREEN. VOOR KRAAMVERZORGING VOOR ALLE GEZiNDTEN TE LEIOEN Plaatsiug-3ureau Boer.iaavektraat 30 verleent hulp door gediplomeerde Geopend elke Üondo.dagmiddag tot het vcrstrekkun van de ge lichtingen en ter aanmelding vat eeeeudo leden. Schrillelijke aanvr^f adres: K.Kr. Vr. v. Kr., Stille TCjjn 7, Teiel. 3042 deugende Musette aan alle eischen van mu zikaliteit voldoende; de tenorstem van Me rino bewonderen wij ten volste om kracht, welluidendheid en voordracht en Piccio'.i, wij weten niet wat meer te waardeeren zijn zingen, of zijn volkomen muzikaal uitbeei- dingstalent; voortreffelijk was dit ensem ble. Dan een sextet uit uonizetn s „Lucia ai Lammermoor'" en al die prachtige krachtige stemmen zongen als vogels in de natuur. Tot siot „Aïda Grande rinale" van Verdi, waarin Seralina di Leo als de Ethiopiscne slavin haar glansrol heeft. De verscnillen- de tegeuzangers in de genoemde ensembles deden allen goed en fraai werk. Ook daar waar het ko'or medewerking verleende zorgt Parenti voor een gaaf-muzikale ver tolking. Jammer, dat het orkest, dat hij zoo graag m climax opvoert, wat te hard klonk. Dit moet een vergissing, of onbekendheid met de acoustiek van de zaal zijn, want Maestro Parenti is op ende op orkestleider; een kunstenaar die de onsterfelijke parti turen vooral van eigen land bijzonder ca chet geeft. In een hartelijk entnousiast ap plaus vond het gezelschap de welverdien de waardeering voor de expressieve uit- voeiing. Moge deze gevolgd worden door de opvoering van een hunner geliefde ope ra s en mogen de Italianen zich dan verheu gen in een uitverkocht huis. J. K. UIT DE OMGEVING DE KAAG IJsclub „Kagermeer". De ysclub „Ka- germeer" hield een alg. ledenvergadering in café Looyman. Aanwezig 9 bestuursleden. 80 gewone leden. De voorz., de heer P. Stok man, opende de vergadering, heet allen welkom en dankt voor de groote op komst. De secretaris geeft het volgende verslag: le. de distritcs-wedstrijd van den Zuid- Hollandschen IJsbond te 's Gravenhage (Z. H. IJ.) zal dit winterseizoen op de Kaag verreden worden; 2e. de groote bondswedstrijd (Z.H.IJ.) zal het volgende jaar hier worden gehouden; ?e. dat de Z.H.IJ. pogingen in het werk stelt om ook ledei beneden 18 jaar, lid van een bij den Z.H.IJ. aangesloten ijs- cub, verzekerd zijn tegen ongelukken, n.l. gedurende maximaal 130 dagen 3 per dag uitkeering; bij dood 2000; o 4e. dat de contributie voor hen, die door den penningmeester een kaart werd aangeboden, doch deze niet heeft voldaan, na 1 December wordt verdubbeld, dus ƒ2.wordt; 5e. dat de Oranje Ver. „Ons Genoegen" 25 heeft aangeboden om onder de be- hoeftigen uit te deelen, hetgeen geschiedt door een leden wedstrijd te laten verrij den, zoogenaamd „spekrijden"; 6e. dat de heer K. J. H. Hoff als be stuurslid heeft bedankt, omreden hij des winters niet in de Kaag aanwezig is; 7e. dat de loonen voor de baanvegers zijn vastgesteld op 2.50 per dag of 30 ct. per uur. Hierna doet de penningmeester verslag en deelt mede, dat de ontv. bedroegen, in clusief het saldo van verleden jaar ƒ287.14, uitgaven 83.10, zoodat in kas een saldo van 199.04. De heer Hoff licht hierna toe om welke redenen hij als bestuurslid heeft bedankt, waarna de voorz. voorstelt genoemden heer als eere-voorz. te benoemen, hetgeen on der een donderend applaus van de aan wezigen wordt goedgekeurd. Nu is aan de beurt de verkiezing van een nieuw bestuurslid; na heel wat ge praat wordt gekozen de heer Dirk van Nieuwkoop, onzen bekenden visscher. Dan stelt de heer J. Biemond, bestuurs lid, voor, een avondijsfeest te organisee- ren, gepaard met gecostumeerd rijden; prij zen worden beschikbaar gesteld; een jury van personen van buiten de Kaag zal ver zocht worden als scheidsrechter te willen fungeeren. Na heel wat heen en weer gepraat wordt dit voorstel aangenomen. De secretaris stelt voor een klein uit- neembaar houten huisje te laten bouwen, teneinde de controleurs aan de finish van de wedstrijdbanen bij felle wind tegen de koude te beschermen. Goedgekeurd, ech ter mag een bedrag van 30 niet over schreden worden. Het lid, de heer Janus Schuilenburg, stelt voor een speciale starter te benoemen om op de banen, vooral bij nationale hardrij derijen, dienst te doen. De voorz. ant woordt dat een dergelijk iemand zal wor den benoemd. Hierna komt de verloting; ieder aan wc zig lid ontvangt één lot gratis;, er zijn 37 prijzen, w.o. 2 paar schaatsen, banketlet ters, portefeuilles, tabakszakken, sigaren, sigaretten, enz. De winnaar van de le pr. heeft de eerste keurs uit de prijzen, de winnaar van de 2e prijs de tweede keuze, enz. Onder een zeer geanimeerde stemming heeft de verloting plaats en bij midder nacht sluit de voorz. de vergadering. HÏLLEGOM. Personalia. De heer W. van Lütgen, hoofd der Gemeentelijke U. L. O.-school alhier is met ingang van 1 Maart 1934 in gelijke betrekking benoemd te Gouda. De 11030ste. Op 30 Nov. bedroeg het aantal inwoners onzer gemeente 11015. De 11000ste was de pas geboren Eduard An- toor. Schuit. Geboren: Wilhelmus Petrus Nicolaas z. van C. Janssen en M. S. Wijngaarden Maria Clara d. van J. L. van Amerongen en A. J. Steenvoorden Bernardina Adri- ana Maria d. van H. P. Lommerse en E. C. Rurman Laurens Adolf Josephus z. van L. A. J. Stroombergen en M. van Kam pen Sofia Anna Emma d. van C. Spie- rings en E. S. Ortwein Agatha Helena d. van F. W. van der Voorn en H. M. M. Peperkoorn Wilhelmina d. van M. Dub- bes en D. Pijper Jacob z. van N. S. Brussee en A. M. de Nijs. Getrouwd: A. van der Zwet en A. M. Gelz. Overleden: J. G. van Dooren m. 51 j. J. Kortenkaas m. 71 j. J. M. van Dijk wed. van J. Rusman 87 jaar. LISSE OPENING GEMEENTELIJK SPORTTERREIN Door den burgemeester Zaterdagmiddag werd het vanwege de gemeente aangelegd sportterein aan de Spekkelaan geopend. Nadat de muziekvereeniging „Adolf Kolping" eenige nummers ten beste had gegeven, sprak de burgemeester, de heer dr. S. F. A. C. M. baron van Wijnbergen, een openingswoord, waarin hij naar voren bracht, dat de gemeente Lisse zich geluk kig mag prijzen, dat de Raad, gezien de tegenwoordige tijdsomstandigheden, het besluit nam om een gemeentelijk sport park in te richten. Hierdoor kan de sport zich ten volle ontwikkelen en voorname lijk de voetbalsport van de voetbalvereni gingen „Lisse" en „L.R.C.", die de beschik king over dit terrein krijgen. Spreker bracht dank aan de aanneemster van het werk, de fa. Daudeij en Co., voor de keu rige aflevering van het geheel. De vereni gingen kunnen zich gelukkig achten, dat een van de voorzitters, zoo nauw verbon den was aan het College van B. en W. en die zeer zeker het zijne er toe heeft bijge dragen om dit sportterrein te verkrijgen, hetgeen naar sprekers overtuiging in het geheel geen luxe genoemd kan worden, omdat de oude toestand voor een goede sportbeoefening niet te handhaven was Met den wensch, dat de verenigingen van dit terrein veel genoegen zou mogen on dervinden en door de overhandiging van de sleutels aan de voorzitters van de var- eenigingen, stelde spreker, namens de ge meente, dit terrein beschikbaar aan de voetbalverenigingen „Lisse" en „L.R.C." Namens bovengenoemde verenigingen bracht de heer J. C. de Haan, voorzitter van de R.K. Voetbalvereniging „Lisse" een woord van dank uit aan den Raad de zer gemeente, die door de beschikbaarstel ling van het terrein de beoefenaars van ie voetbalsport in de gelegenheid stellen in eigen gemeente te spelen, zoodat niemand zich meer behoeft aan te sluiten aan clubs buiten de gemeente gevestigd. Met het ge ven van de verzekering, dat de vereni gingen al het mogelijke in het werk zul len stellen, dat de exploitatie van dit sportterrein zoo goed mogelijk in het be lang der gemeente zal worden bewerk stelligd en een woord van dank aan den burgemeester voor het verrichten van de opening besloot spreker, waarna een plaat selijke ontmoeting plaats had tusschen bo vengenoemde clubs. Nadat de burgemeester den toegang tot het sneelveld door het doorknippen van een lint had vrijgemaakt, stelden de elf tallen zich op en werd de aftrap door den burgemeester verricht. Er ontwikkelde zich direct een vlug spel, hetgeen jam mer genoeg een beetje tekort werd gehou den. Voor de rust ontkwamen beide docien eenige malen te nauwernood aan een door boring. Met blanco stand ging de rust in. Na de rust kreeg met hetzelfde spel te zien met L.R.C. iets in de meerderheid. Na ongeveer 10 minuten wist deze vereeni- ging deze meerderheid om te zetten in een mooi doelpunt van den voet van den rechts buiten. In dezen stand werd het spel be ëindigd. De opening werd bijgewoond door ver schillende genoodigden, waaronder weth. Warmerdam en verschillende raadsleden. Het speelveld is schitterend, alsmede het kleine oefenterrein, terwijl het gebouwtje, bestaande uit 4 kleedkamers, 2 bercolaat- sen, een consumotietent en een scheids- rechterskamer. Zonder overdrijving: Lisse kan trots wezen op zulk een sportterrein. Personalia. Voor het examen-diploma slagersvakschool te Utrecht is geslaagd M. Bruijnen, alhier. Aanbesteding arbeiderswoningbouw. Onder architectuur van de heeren C. W. Barnhoorn en Theo v. d. Eerden had in het café restaurant „De Nachtegaal" de aanbesteding plaats van den bouw van 10 arbeiderswoningen ten behoeve der Wo- ningbouwvereeniging „Volksbelang". Inge komen waren 6 biljetten als volgt: A. Meeuwissen 20.837.78; Daudy en Co. 19.864.—; H. Marseille 19.450.—; Gebr. Randsdorp 17.837.J. Kastelijn 17.444; A. L. Beugelsdijk 17.382. Het werk is opgedragen aan den laag- sten inschrijver, den heer A. L. Beugels- dijk, alhier. N. C. C. Lisse. Woensdag 6 en Donder dag 7 December a.s. telkens des avonds van 7 tot 9 uur zal de uitgifte van de bon nen plaats hebben aan het bureau der ge meentelijke arbeidsbeurs, Bondstraat, al hier. Politie. Door de politie te Heemstede is aangehouden en naar hier op transport gesteld de voormalige boekhouder B. der N.V. van Werkhoven's Automobielbe drijf, die verdacht wordt malversaties te hebben gepleegd. Op verzoek van den burgemeester van j Voorhout is door de politie alhier aange- i houden een zekere V., wonende te Lisse, die er van verdacht wordt te Voorhout zich te hebben schuldig gemaakt aan dief- stal. Hij is ter beschikking van voornoem- I den Burgemeester gesteld. GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK De voorzitter heropent de Donderdag avond geschorste vergadering met gebed. Aanwezig zijn alle leden, behalve de heer de Groot, waarn. secretaris de heer Trap man. De voorzitter bracht aan den heer Vink dank voor de keurige uiteenzetting der be grooting. Bij het inzenden der begrooting zal wor den gewezen on de buitengewone uitgaven en op welke wijze de begrooting is sluitend gemaakt en zal getracht worden de regee ring trachten te bewegen de helpende hand aan onze Gemeente te bieden. Spr. dankt voor de wiize. waarop door alle woordvoerders het beleid van B. en W. besproken is. Hij wil meteen een der vra gen van den heer Willemse beantwoorden, n.l. die betreffende de taakverdeeling in het College. Persoonlijk, aldus de voorzit ter, sta ik hier tegenover niet afwijzend. Het zal zeer ernstig in de vergadering van B. en W. worden besnroken en hij hoont, dat deze kwestie spoedig zal worden ooge- lost. doch hieraan zullen nog vele voorbe reidingen worden getroffen. Hij vertrouwt echter, dat dit punt bij de volgende te- groofing niet meer aan de orde behoeft te worden gesteld. De aansluiting aan de waterleiding van de 3 molens heeft de volle aandacht van B. en W., doch aansluiting stuitte steeds op onwil van het Polderbestuur. Mocht d't be stuur weigerachtig blijven, dan zullen B. en W. een besluit tot onbewoonbaarverklaring bij U uitlokken. De kwestie van het wegrennen heeft de volle aandacht; B. en W. zullen trachten van hoo;. :rhand in deze medewerking te krijgen. De salarieering. B. en W. zijn van meening, dat zij inzake de salarieering geen verkeerd standpunt hebben ingenomen. Immers van Ged. Sta ten is een circulaire ingekomen, waarin werd medegedeeld, dat zij eerst in het na jaar hun standpunt inzake korting op de jaarwedden zouden kunnen bepalen en dat in de begrooting voorloopig moest worden geraamd de korting als voor 1933 toege past. B. en W. stellen zich voor, wanneer voor 15 Dec. a s. geen nader bericht is ingeko men, met een voorstel te komen. Dat B. en W. in hun voorwoord mededeeling deden, dat de steunnormen met 10% moesten wor den verlaagd, vindt zijn oorzaak hierin, dat de begrooting sluitend gemaakt moest wor den. B. en W. erkennen, dat de steunnor men niet te hoog zijn en betreurden het, dat zij met die voorstellen moesten komen. Inmiddels hebben B. en W. de aankondi ging van een voorstel teruggenomen. Door B. en W. zal alles in'het werk worden ge steld om de gedachte, zoo deze mocht zijn gewekt, dat verlaging van de normen wel mogelijk zou zijn, te ontzenuwen. Ten opzichte van de kosten van aanleg van waterleiding en de gas- en electrici- teitsvoorziening aan den Westvlietweg zet ten B. en W. hun standpunt duidelijk uit een en verklaren, dat een en ander volko men rechtvaardig is. Heffing van een straatbelasting is gemo tiveerd, o.a. door de openbare straatver lichting, die op kosten der Gemeente ge schiedt. Bebouwing park Leeuwenbergh. B. en W. zeggen, dat het plan van bebouwing door den Raad werd goedgekeurd. B. en W. heb ben dit besluit uitgevoerd. Bouwers kwamen zelf besprekingen voe ren over het bouwen van villa's en beloof den uit eigen beweging werkloozen uit de Gemeenten in dienst te nemen, doch na het verkrijgen der vergunning, kwamen zij die belofte niet na. Wanneer later een bouwer kwam spre ken en dan zijn belofte deed, werd er door B. en W. op gewezen, dat die belofte geen waarde had, waarna zij uit eigen beweging een garantie voorstelden. B. en W. hadden hierbij de hooo, dat de werkloosheid daar door zou verminderen. B. en W. zullen thans echter hun houding in deze moeten herzien. Volgens ingekomen bericht zal a.s. Maan dag een bespreking plaats hebben over het uitbreidingsplan van den Westvlietweg met de Commissie voor de uitbreidings plannen in de provincie Zuid-Holland. B. en W. hopen, dat de totstandkoming spoe dig zal kunnen volgen. Dempen sloten. Ged. Staten werden op advies van de Ge zondheidscommissie aangeschreven de slo ten langs den Westvlietweg in behoorlijken toestand te brengen en te houden, de pro vincie gooit echter de zorg op de Gemeente. Zijn B. en W. 'goed ingelicht, dan ligt het in de bedoeling van Ged. Staten om den Westvlietweg vanaf de Kerkbrug tot aan Leidschendam te brengen op een breedte van 6 Méter. De provincie wil niet mee werken de sloten te dempen, waardoor de kosten voor de gemeente alleen te hoog zouden worden. B. en W. zullen echter steeds voeling blijven houden met de pro vincie. Naar het oordeel van B. en W. zal een eenigszins beduidende vermindering van het aantal werkloozen niet worden be reikt met de onderhavige slootdemping. Ge zien ook de vrijwel vaststaande feit, dat de provincie een subsidie zal geven, ach ten B. en W. het niet juist, kosten te maken voor voorbereidende werkzaamhefen. Be treffende de inschakeling van het pa ticu- lier initiatief zeggen B. en W. dat zij zich gaarne in verbinding willen stellen met het Gemeentebestuur van Katwijk. Annexatie. Waar deze zaak nog bij Ged. Staten aan hangig is, kunnen B. en W. hierop niet ver der ingaan. Laten wij hopen, aldus de <mor- zitter, dat de vereeniging van Stomp wij c en Veur spoedig tot stand komt. Den heer Willemse zeggen B. en W. toe, dat overschrijding van de posten der be- grooting zoo min mogelijk plaats heeft. Van B. en W. van Veur zal spoedig een voorstel tot wijziging der gemeenschappe lijke regeling inzake de O. L. School wor den aangeboden. Tot stichting van een bad- en zwemin richting kunnen B. en W. voorshands nog niet medewerken. Van de mededeeling van het lid Bloem- heuvel inzake het rijden zonder licht, heb ben B. en W. nota genomen. Ook zal de aandacht geschonken worden aan het op stapelen van groenten onder de gemeente Voorburg. De plaatsing van een hek met reflector nabij den Broekweg zullen B. en W. nader bezien. De avondteekenschool van de Hanze. B. en W. betreuren eveneens de ophef fing van de Avondteekenschool de Hanze, maar hieraan is niets te doen. Wat de op voering der vermogensbelasting betreft merken B. en W. op, dat deze reeds tot het wettelijke maximum is opgevoerd. B. en W. betreuren het, dat de heer Bloemheuvel niet kan medewerken aan de verhooging van het aantal opcenten. Deze verhooging is noch de schuld van B. en W. of den Raad, evenmin mogen wij de regeering daarvan een verwijt maken. Laten de hee ren Bloemheuvel en de Lange de noodige middelen 'dan aanwijzen. Werkloozensteun en armenzorg, welke zoo enorm zijn opge- loopen, zijn toch zeker oorzaak, dat de be lastingen moeten worden verzwaard. De verwarming van het arrestantenlokaal is thans geheel in orde. Den heer de Lange verwijst de voorzitter geheel naar het antwoord van den heer Bloemheuvel. Waar de heer de Lange zich beroept op encyclieken, zou spr. hem aller eerst willen wijzen hierop, dat men het ge zag eerbiedigt. Hij had van hem niet ver wacht een uitdrukking als „de heeren uit den Haag moeten maar eens hier komen zitten". Hij moet toch begrijpen, in welke moeilijke omstandigheden de regeering zich bevindt. Hij had van hem als R. K. een an deren tem verwacht. Over werkverschaf fing in Veur, waarbij te weinig loon zou zijn betaald, deelt de voorzitter mede, d3t er in Veur loonen worden verdiend in de werkverschaffing, die in het particulier tuindersbedrijf niet worden betaald, ter wijl aan de menschen nog cokes en boter bonnen worden verstrekt. Nadat de heeren in tweede instantie hebben gesproken, wordt overgegaan tot behandeling van het rapport der Commis sie ad hoe. De motie der Commissie inzake den West vlietweg en samenvoeging Veur en Stomp- wijk en betreffende een billijke verdeeling der lasten tusschen Stompwijk en Veur worden door B. en W. overgenomen. Salarissen en loonen. De heer Vink wil niet dieper op deze zak ingaan doch wil ook niet wachten op Ged. Staten en dien1" namens de Commis sie 2 moties in van den volgenden inhoud: le. de raad van oordeel, dat de jaarwed den van Burgemeester en Secretaris, zoo lang de cumulatie van ambten voortduurt, van dien aard zijn, dat een verlaging van 10% van het huidige salaris redelijk en met het oog op de Gemeentefinanciën geboden is, noodigt het College uit bij Ged. Staten op een zoodanige wijziging aan te dringen; en 2e de Raad van oordeel, dat de salari eering van het Gemeentepersoneel in het licht der huidige omstandigheden en met het oog op de financiën der Gemeente voor een redelijke verlaging in aanmerking komt, noodigt het College uit bij het Ge organiseerd Overleg een voorstel aanhan gig te maken, waardoor de tijdelijke loo- pende korting van gemiddeld 3% vervan gen wordt door een vaste korting van on geveer 8%, hetzij door verlaging in de sa larisschaal, hetzij door verhooging der pen sioenbijdrage. De voorzitter vraagt, wat gedaan zal worden, als Ged. Staten het voorstel niet aannemen, waarop de heer Vink antwoordt, dat men dan nader zal zien. De moties worden in stemming gebracht en worden aangenomen resp. met 73 en met 64 stemmen. Burgerlijk Armbestuur. Hierover worden lange besprekingen ge voerd. Dè heer Vink merkt op, dat het niet de bedoeling der Commissie is geweest critiek uit te oefenen, hij dringt aan, dat bij de Kerkelijke armbesturen wordt aan gedrongen, dat zij zooveel mogelijk de ar men steunen en niet alles aan het Burger lijk Armbestuur wordt overgelaten. Weth. van Wijk licht nog een en ander toe, ter wijl de voorzitter de noodige toezegging doet. De post subsidie Moederschapszorg te Heerlen wordt geschrapt. De uitgaven worden z.h.s. goedgekeurd. Belastingen: De verhooging opcenten tot 100 wordt z.h.s. goedgekeurd, alleen de heeren de Lange en Bloemheuvel wen- schen geacht te worden te hebben tegen gestemd. Na enkele opmerkingen van min der ernstigen aard worden ook de inkom sten z.h.s. goedgekeurd, waarna de ge- heele begrooting in inkomsten en uitga ven en de kapitaalsdienst z.h.s. worden aangenomen. Hierna sluiting. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. C. Balkenende, veehouder, Leider dorp. Cur. Mr. C. P. de Vries, Leiden. Wed. K. BoerteeAlbert, Leiden. Cur. Mr. L. Spreij, Leiden. J. W. Vooijs, fotohandelaar, Katwijk aan Zee. Cur. Mr. C. L. B. W. Overeem, Leiden. Opgeheven: M. Jonkers, Wassenaar. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MIJ. NEDERLAND. TABIAN (thuisr.) vertr. Dec. van Sin gapore. KON. HOLL. LLOYD. SAL LAND vertr. 2 Dec. v? Amsterdam naar IIar..burg. KON. NED. STOOMB. MIJ. CALYi-SO vertr. 2 Dec. van Amsterdam naar "elilla. CRIJNSSEN vertr. 2 c. van Amster dam naar Hamburg. VESTA vertr. 2 Dec. van Rotterdam n. Vigo. VULCANUS ver' 2 Dec. van Amster dam naar Lambur~ HOLLAND—AMERIKA-LIJN. Bi.^_.DIJK vertr. Dec. van Rotterdam nr-- New York. DA?-STER -JK arr. 30 Nov. van Rotter dam te Portland. DELFTD"TI, Rotterdam ïaar Vancouver vertr. 23 Nov. v.è nta Arenas. NARENTA vertr. 2 Dec. van Rotterdam via Londen aar San Francisco. ROTTERDAM vertr. 30 Nov. van King ston Ja) naar New York. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN DELFLAND vertr. 2 Dec. van Rotterdam naar Hamburg. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. ALHENA vertr. 2 Dec. van Rotterdam naar B.-Aires. ALUDRA (uitr.) pass. 1 Dec. Bevezier. ALWAKI (thuisr.) arr. 1 Dec. te Santos. STOOMV. MIJ. OCEAAN. ALCINOUS vertr. 1 Dec. van Liverpool naar Eatavia. ATREUS Ja va-Amsterdam, arr. 2 Dec. te Suez. HECTOR vertr. 2 Dec. van Liverpool n. Rotterdam. MEMNON, Japan-Rotterdam arr. 1 Dec. te Suez. NELEUS Rotterdam-Japan, -r. 1 Dec. te Sjanghai. EMZETCO LIJN. JONGE ELISABETH arr. 2 Dec. van Al- meria te Rotterdam. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ. HollandOost- Azië- Lijn WAALKERK vertr. 2 ^rc. van Rotter dam naar Dairen. Waarom heb je zoo'n lol. Bü da tandarts geweesten hü was fyn niet thuis. (Dimanche Ulustré). VAN ROMMELZAK EN HQBBELTJE. 45. Op een gegeven oogenblik hield Jan plotseling op, sprong op Hobbeltje met zijn zak en was in een oogenblik verdwenen, terwijl de anderen nog lustig aan het dan sen waren. Maar het werd hoog tijd, dal Rommelzak op de markt kwam, want om 10 uur begon de markt. 43. Het was dan ook extra druk. Van alles kwam er aan de markt. Dieren, zooals kip pen, geiten, konijnen, honden, katten, vo gels enz. en allerlei andere dingen. Er wa ren stoelemakers, ketellappers, parapluie- makers, in één woord van alles. De jeugd kreeg op zoo'n dag ook meestal vrij, voor al als Jan op de markt was.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10