f: DONDERDAG 30 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 OPENBARE LEESZAAL REUVENS. Gistermiddag te half vijf werd in het ge bouw aan de Breestraat onder presidium van mevr. de wed. prof. Kuenen-Wicksteed de j aarlij ksche algemeene vergadering van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek „Reuvens" gehouden. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer ir. Rauwenhoff ge lezen, werden onveranderd vastgesteld. De penningmeester, de heer dr. I. M. van der Vlerk, geeft hierna een overzicht van de begrooting over 1934. Deze geeft de vol gende cijfers: aan ontvangsten contributies en subsidies f 12519.61, aan huren en rente f 1500.uit beheer f 585,tezamen f 14604.61. Wat de uitgaven betreft, deelt de penningmeester mede, dat besloten is het filiaal aan het Kooipark te sluiten, doch tot Mei is hiervoor neg f 50 huur verschul digd. De uitgave aan gebouwen bedragen f 733.10, aan exploi xtie gebouw f 972. aan personeel f 9864.aan boekaan- schaffing f 3000.technische administra tie f 800.huish. administratie f 600. onvoorzien f 250, totaal f 16219.10, zoodat er een nadeelig geraamd te kor' is van f 1614.49. Er moet dus be~uinigd worden. De heer mr. v. d. Eist vraagt, of niet op meubilair bezuinigd kan worden, waarop dr. v. d. Vlerk antwoordt, dat hierop misschien f 50 kan worden bezuinigd. Voorts deelt de penningmeester mede, dat op de salarissen va.i het personeel 7 pet. kan worden gekort, hetgeen een bedrag van f 600 zal kunnen opleveren. Voorts zal er ber-'nigd moeten worden op de boekaanschaffing, hetgeen eveneens een post van f 600 kan worden. Maar daar mee is men er nog niet, waarop mr. v. d. Eist voorstelt dan het mes er maar ineens ink in te zetten f 1000 hierop te be- ioeien. Dr. v. d. Vlerk zegt dit wel vat veel *e vinden, temeer wijl de Leeszaal rekening moet houden met de concurrenten, de kleine lees-inrichtingen. Op 'n vraag hoe deze dan werken, ant woordt mej. Berends, dat deze inrichtingen slechts romar.s hebben, dus gec dure stu dieboeken, vooral niet die in vreemde ta len. Ook tijdschriften hebben die inrich tingen niet. Het bestuur zal inzake deze kwestie na der overleg plegen. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. Alle altredenden, mevr. Kuenen, mevr. v. d. Eist, mej. Senurier en de hee- ren Mesijnen. Buurman en dr. Kroon wor den zonder stemming herkozen. Tot leden der kascommissie worden be noemd (1. heeren Schilp en Wisse., Na de rondvraag, die nog en' ele bespre- kin en opleverde, volgde sluiting der ver gadering. JUVENAATS-DISTRICTSBOND. In de eerste bestuursvergadering van den Juvenaats-Districtsbond zijn de nog vacan te bestuursfuncties verdeeld. Hierdoor is de samenstelling nu als volgt: 1ste Voor zitter: Rector H. J. A. M. van der Ven, 2de Voorzitter, Kap. H. Brans van Zoeterwoude, lste Secretaris: de heer W. Heydemann, Haagweg 36, Penningmeester: P. Vlasveld, Hoofdstraat, Voorhout en 2de Secretaris P. van der Horst, Warmond. RECHTZAKEN ARREST IN MUDRECHTSCHE MILLIOENENZAAK. Het Hof verhoogt de straf tot vier jaar. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde vanaaag de Mijdrechtschen kwee- ker Br. wegens het voortgezet misdrijf van georuik maxen van vaiscne geschriften, ais waren ze echt en onvervalscnt, tot een ge vangenisstraf van vier jaar. De Rechtbank te Utrecnt had den man veroordeeld tot twee en een nalf jaar ge: vangemssuraf met aftrek van voorarrest. De straf werd dus verhoogd met anderhall jaar. De procureur-generaal mr. A. Baron van Hannxma thoe Slooten, had drie jaar gerequireerd. De man nad twee stukken vervaardigd, waarin de zeer rijke weduwe Mevr. van Yieringeri van Soest, te Mijdrecht verklaar de, dat zij het vruchtgebruik van haar vaste en roerende goederen, voor een waarde van meer dan twee en een half millioen, na liet aan verdachte. Voorts verklaarde de weduwe in een ander stuk, dat zij aan ver dachte ruim ƒ400.00 schuldig was, wegens aroeid door hem voor haar verricht ge durende een aantal jaren. Voor de weduwe overieed, had verd. de stukKen laten registreeren, om daardoor een vaste dagteekening van de stukken te hebben. Reeds voor het overlijden van de weduwe, werd een onderzoek naar ac echtheid van de stukken ingesteld, de vrouw die toen reeds ziek was ver klaarde pertinent de stukken nooit te heb ben gezien. De man hield vol, dat de handteekeningen echt waren. Vfjf schriftkundigen verklaar den de handteekening voor valsch. Zoowel voor de rechtbank als voor het Hof hield verd. zijn onschuld vol. In het zeer uitvoerig arrest overwoog het Hof o.m., dat de kwade trouw van verd. bleek uit de groote onwaarschijnlijkheid van den inhoud van de stukken, ook heeft hij niet aannemelijk gemaakt, dat de wedu we zoo op hem gesteld was, dat zij hern dermate zou bevoordeelen. Bij den strafmaat nam het Hof in aan merking, dat verd. op een sluwe en geraf fineerde wijze had getracht in het bez't van een groot vermogen te komen, voorts dat hij reeds meermalen wegens vermo gensdelict werd veroordeeld. DIEFSTAL MET GEWELDPLEGING. Tot twee jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam bevestig de vandaag het vonnis van de rechtbank, waarbij een 26-jarigen courantenbezorger wegens diefstal met geweldpleging tot twee DE MAND MET SURPRISES. De oplossing van ons prijsraadsel, de vo rige week geplaatst, is: Zoekt u in onze advertentiekolommen, dan vindt U ook zeker de aardigste Sin terklaas-surprises. Geeft aan Nederlandsche Fabrikaat de voorkeur. Er is zoo'n groot aantal oplossingen, dat wij het aantal beschikbaar gestelde prijzen grooter hebben gemaakt. De eersten vier winnaars zullen wij een missaal toezenden, den volgenden vier een klokje, den daarop volgendeh vier een vulpenhouder, den laatsten zes een vulpootlood. Bovendien schenken wij een klokje aan den heer G. A. Schrijvers, Nieuwe Rijn 74, Leiden, die ons de oplossing in een mooie teekening heeft gezonden. De prijzen zijn togezonden. 1. G. P. Verdonk, Bilderdam, Leimui- den. 2. Jo v. Zwieten, A 214, Langeraar. 3. J. T. A. v. Lieshout, Sumatrastraat 34, Oegstgeest. 4. Jac. v. d. Akker, Oosteinde 282, Stompwijk. 5. C. P. Pieterse Gzn., A 20, Langeraar. 6. J. L. C. v. Leeuwen, 3 Octoberstraat 35. Leiden. 7. J. v. d. Geer, Weipoort B 25, Zoeter woude. 8. M. v. Leeuwen, Veursche weg (Ro zenburg), Voorschoten. 9. J. Brugman, Abbenes 36, Haarlem mermeer. 10. C. Th. Duivenvoorden, Concierge R.-K. Volksbond, Lisse. 11. Mevr. Gertsen, Jac. v. Looystraat 24, Arnhem. 12. M. Scheel, Groenedijk 35, Hazers- woude. 13. Mien Breukel. Prins Hendrikstraat 45. Alphen aan den Rijn. 14. P. Heemskerk Jr., Hooigracht 33a, Leiden. 15. J .H. W. Thoolen, Mare 114, Leiden. 16. S. Pennings, Heerenweg 200, Noord wij kerhout. 17. G. B. A. de Waal, Schoenhandel, Zoetermeer. 18. Mej. M. Kallenberg, Hoogewoerd 15, Leiden. VAN ONZE ADVERTEERDERS CAFé „IN DE WOLSTEEG". De heer R. Helge-van Royen heeft hedenmiddag een nieuw café geopend in de Wolsteeg no. 6. Sedert vele jaren was in de Wolsteeg het welbekende café Pommée gevestigd, doch na diens overlijden heeft het perceel jaren leeg gestaan. De hear A. van der Poel wist op het. pand beslag te leggen, deed het afbreken en 'n gaheel nieuw café verrijzen. „In de Wolsteeg" zoo heet het nieuwe café is naar de eischen des tijds ingericht. Alles is hier nieuw, buffet, meubilair, biljart enz. Het geheel is uitgevoerd door den heer Ves- ter, architect, het timmer- en metselwerk door de fa. Bik en Bredeveld, het stuca- doorswerk door den heer Joh. de Best, het granietwerk door de firma Groenewegen en het schilderwerk door den heer A. J. Bleys. Het geheel maakt een goeden indruk. De heer Helge, die een café had in de Heerensteeg hoek Kloksteeg, heeft zijh zaak nu naar de Wolsteeg verplaatst, waar we hem veel succes wenschen. Slagerij W. J. Visser. De heer W. J. Visser heeft zijn rund- en varkensslagerij van de Heerengracht, hoek Groenesteeg, verplaatst naar het perceel Lage Rijndijk 10. Daar werd reeds vroeger 'n slagerij uitgeoefend, doch de winkel is thans geheel gerestaureerd. De wanden zijn van fraaie tegels voorzien en de schilder droeg er verder het zijne toe bij om geheel 'n goed aanzien te geven. jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. De procureur-generaal had één jaar gerequi reerd. De man was op den vroegen ochtend van den 17en Juni een woning in Zuid binnen gegaan naar hij beweerde stond het raam aan de straat open en had een por- temonnaie met 5.— weggenomen# Op dat oogenblik kwam de bewoonster van het perceel, een verpleegster, de kamer bin nen. Verd. had haar bij de keel gegrepen en op den grond geworpen, waarna hij vluchtte. Hij kon echter later worden ge arresteerd. DE MAN DIE DE SCHULD OP ZICH NAM. Twee mannen te Den Helder maakten in het begin van dit jaar de politie erop op merkzaam, dat revolutionaire arbeiders, afkomstig uit Wieringen, opruiend^ ge schriften verspreidden. De politie arres teerde twee personen en de Alkmaarsche rechtbank veroordeelde hen wegens op ruiing tot gevangenisstraffen. Op 21 Mei jl. diende de zaak van deze twee arbeiders voor het Amsterdamsch Gerechtshof. Een geestverwant van de verdachten kwam hier als getuige a décharge verklaren, dat niet zij maar hij de pamfletten had uitge reikt. De mariniers hielden echter onder eede vol, dat het inderdaad beklaagden waren geweest, die de pamfletten hadden afgegeven. Het Hof trok zich in raadkamer terug om te overleggen, welke maatregelen tegen den getuige a décharge moesten worden geno men. Kort na de zitting werd de man als verdacht van meineed gearresteerd. De Alk maarsche Rechtbank veroordeelde den man te dezer zake tot 1 jaar gevangenisstraf. Vandaag stond hij in hooger beroep te recht voor hetzelfde college, dat indertij.l zijn verklaring in twijfel trok. De procu reur-generaal requireerde bevestiging van het vonnis, 1 jaar gevangenisstraf. De ver dediger pleitte vrijspraak subs, clementie. Arrest 4 December. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDENv DAS DREIMaDERLHAUS. Fritz Hirsch Operette. Het was gisteren niet de eerste maal. dat het „Dreimaderlhaus" in den Leidschen Schouwburg was opgeslagen. Ondanks het feit, dat deze alleraardigste operette zoo langzamerhand gemeengoed van iedereen is geworden, was de Schouwburgzaal toch nog flink bezet, al waren er in de hoogere regionen eenige hiaten, die men anderè tevergeefs zoeken zal bij een Fritz Hirsch- operette. De muziek van Schubert doet het uitstekend in deze operette, die zich geheel afspeelt rondom dezën genialen maar ver legen musicus en componist. Het is haast ongelooflijk, hoe een man van zulk een kaliber zoo schuchter kan zijn tegenover het schoone geslacht en het lijkt ons dan ook een vrij moeilijke opgaaf om deze fi guur uit te beelden zonder hem belache lijk te maken. Paul Harden slaagde daarin voortreffelijk; hij is een pracht-combinatie van zanger en artist, twee elementen, die maar al te dikwijls niet samengaan. Fritz Hirsch heeft ze echter in voorraad. Wan neer wij het programma van gisteren zou den nagaan, komen ze in overvloed te voor schijn. Vrijwel alle oude bekenden komen erin voor: Friodl Dotza als Hannerl, Fritz Hirsch, Albert May, Elly Krasser, Walter Triebei, Herbert Weissbach enz., die allen met applaus bij hun optreden werden be groet en verschillende „open doekjes" in ontvangst hadden te nemen. Aan het einde kregen Friedl Dotza en Elly Krasser bloemen. En bij het huistoe gaan zoemden de fijne Schubert-melodietjes ons nog door bet hoofd en neuriede menigeen nog het „her- zenbezwingende Lied aus Wien". DE INSPECTIES DER RIJKS BELASTINGEN. In verband met de aanstaande inwer kingtreding van de Omzetbelasting wet is een verandering ten aanzien van de inspec ties der rijksbelastingen tot stand gekomen, die daarir. bestaat dat de dienst der in voerrechten en accijnzen, waaraan tevens de uitvoering der Omzetbelastingwet is op gedragen, is afgescheiden van den dienst der directe belastingen. Er zijn dus afzonderlijke inspecties der directe belastingen en afzonderlijke inspec ties der invoerrechten en accijnzen inge steld. De verandering gaat in op 1 December 1933. Van af dien dag zijn te Leiden de vol gende inspecties gevestigd: a. De inspectie der directe belastingen Leiden le afdeeling, waartoe alleen de ge meente Leiden behoort; het bureau dier inspectie is gevestigd in het gebouw Bree straat 40, kamer no. 2 (beneden vóór in de gang); hoofd dior inspectie is.de heer B. Moolenburgh; toegevoegd inspecteur is de heer P. C. Labrijn; b. De inspectie der directe belastingen Leiden 2e afdeeling, waartoe behooren de gemeenten, welke deel uitmaken van de ontvangkantoren Leiden 2e kantoor, Hil- legom, Katwijk en Noordwijk; het bureau dier inspectie, is gevestigd in het gebouw Breestraat 40, kamer 17 (op de eerste ver dieping); hoofd dier inspectie is de heer A. L. Boot; toegevoegd inspecteur zijn de heeren A. W. Kamp en H. Bodde Bou- man; c. De inspectie der invoerrechten en ac cijnzen, waartoe o.a. behooren, behalve de gemeente Leiden, de gemeenten, welke deel uitmaken van de inspecties Leiden directe belastingen 2e afdeeling en Alphen aan den Rijn; het bureau dier inspectie is gevestigd in het gebouw Breestraat 40, kamer no. 9 (beneden achter in de gang); hoofd dier inspectie is de heer G. A. H. Kluytmans; toegevoegd inspecteur is de heer E. J. H. Volkmaars. Voor zaken betreffende de omzetbelasting heeft men zich te wenden tot laatstgenoem de inspectie, niet tot eene van de inspecties der directie belastingen. De Inspecteur der registratie en domei nen te Leiden (Rapenburg 19) blijft belast met de vaststelling van de aanslagen in de belastingen naar het inkomen en het ver mogen in de gemeenten Leiderdorp, Zoe terwoude en Noordwijk. Ten opzichte van de in het belastingge bouw Langebrug 18/29 gevestigde ontvang kantoren komt in den bestaanden toestand geen verandering. LAATSTE BERICHTEN DE BRAND OP DE WETERINGSCHANS TE AMSTERDAM. Het onderzoek naar den brand in de villa aan de Weteringschans te Amsterdam heeft uitgewezen, dat de brandhaarden op ver schillende plaatsen zijn aangetroffen. Er hebben nog geen arrestaties plaats gehad. Het onderzoek wordt voortgezet. EEN ONTAARDE MOEDER. Sinds eenigen tijd bestond er oneenigheid in het huishouden van mej. S. te Haelen. Woensdagmiddag kwam het wederom tot een twist, waarbij juffrouw S. haar 15- jarig dochtertje een ketel kokend water naar het hoofd wierp. Met hevige brand wonden overdekt vluchtte het meisje naar een woning in de buurt. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De toestand van het meisje, dat over het geheelc lichaam met brandwonden is bedekt, is hoogst ernstig. De moeder trok zich van het geheele geval niets aan. De politie heeft het geval in onderzoek. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur had te Capelle bij Zierikzee een ernstig ongeluk plaats. De heer J. L. v. d. Houten, reed op zijn motorfiets met een duo-passagier, ko mende uit de richting Ouwerkerk. Uit de tegenovergestelde richting Nieuwenkerk, kwam de vrachtauto van den heer B. te 's Heerjansland plotseling om den hoek van een daar staande schuur. Een botsing was onvermijdelijk. De motor kwam met volle vaart tegen de auto terecht. De motorrij der bekwam een sleutelbeenbreuk en een hersenschudding. Per auto is hij naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd. De duo-passagier bekwam een lichte hersen schudding. Hij is per auto naar zijn woning te Zierikzee vervoerd. De beide voertuigen werd licht beschadigd. TELEGRAMMEN TWEE ERNSTIGE AUTO-ONGEVALLEN IN FRANKRIJK Vier dooden PARIJS, 30 Nov. (V.D. Op den groo- ten straatweg van Parijs naar Compiègne, dicht bij laatstgenoemde stad, vond gister avond een ernstig auto-ongeluk plaats. Een particuliere auto reed op een afdeeling In fanterie, die van een oefening terugkeer de, in. De auto kwam uit dezelfde rich ting asl de troep en reed van achteren op de colonne in. Twee soldaten werden ge dood en zeven anderen vrij ernstig ge wond. Een ander ernstig auto-ongeluk, waarbij eveneens 2 personen werden gedood en 5 anderen levensgevaarijk gewond werden, geschiedde in de omgeving van Annemas- se, waar een huurauto op een naar bene den hellenden straatweg met groote vaart tegen een telegraafpaal reed. MARBURGSCHE STUDENTEN EISCHEN AFTREDEN VAN EEN PROFESSOR MARBURG, 30 Nov. (V.D.) De hoog leeraar in het recht prof. Manik aan de universiteit van Marburg heeft zich in zijn laatste colleges blijkbaar eenige krasse uitdrukkingen tegen het nationaal-socialis- me veroorloofd. De studenten protesteer den daar gisteren tegen in het college van professor Manik en verlieten de college zaal. Op het Marktplein verzamelde zich een duizendtal studenten, die naar de wo ning van den hoogleeraar marcheerden en zijn verwijdering van de universiteit ver langden. In den loop van den middag bracht de standaardleider der S.A. te Mar burg een bezoek aan den rector van de universiteit om den eisch der studenten te steunen. VECHTPARTIJ TUSSCH^N FASCISTEN ONDERLING. PARIJS, 30 Nov. (V.D.). Gisteravond kwam het te Parijs tot een vechtpartij tus- schen de leden van 2 fascistische organi saties, waarvan één een anti-semitisch ka rakter draagt en een vergadering bijeen had geroepen. De leden der andere organi satie zijn de organiseerende vereeniging sedert haar oprichting niet gunstig gezind omdat zij van meening zijn, dat de anti semitische vereeniging den naam, die de protesteerenden zelf hebben gekozen, mis bruikt. In de zaal kwam het tot protesten en vervolgens tot een hevige vechtpartij waarbij de tegenstanders elkaar met stoe len en andere voorwerpen te lijf gingen. De politie moest tenslotte ingrijpen en de zaal ontruimen. Bij beide partijen waren eenige min of meer ernstig gewonden. ZES COMMUNISTEN TE KEULEN TERECHT GESTELD. KEULEN, 30 Nov. (V.D.). Hedenmorgen zijn te Keulen de op 22 Juli 1933 ter dood veroordeelde communistische arbeiders Hermann Hamacher, Otto Waeser, Bern- hard Willms, Heinrich Horsch, Matthias Josef Moritz en Josef Engel terecht ge steld. Zij waren betrokken bij een politiek bot sing op 24 Februari j.l. te Keulen tusschen leden van den Rooden Frontstrijders Bond en van een nationaal-socialistische verga dering terugkeerende S.A.- en S.S.-lieden, waarbij twee S.A.-lieden gedood werden. Minister-President Goering heeft gratie geweigerd omdat het hier een georganiseer de overval van de communistische onder wereld op onschuldige nationaal-socialisten gold. De overval zou op uitdrukkelijk schriftelijk bevel van de plaatselijke K.P.D. zijn geschied. Gewapende communistische patrouilles zouden opdracht hebben gehad nationaal-socialisten op wapenen te fouil- leeren en bij weigering „neer te leggen". BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trjanon:Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Nov. Groentenveiling. per 100 stuks: andijvie 5090 cent, bloem kool I f 4.508.10, bloemkool II f 1.503.80, roodekool f 1.40—4.50, savoyekool f 1.20 3.90, groenekool f 0.702.40,, pieterselie f 0.601.50, prei f 0.601.20, kropsalade f 1.406.00, selderie f 0.701.60, knolsel- derie f 0.702.90, wortelen f 5.408.50, per 100 kg.: kroten f 2.002.80, kroten gek. f 46, witloof f 622, bvoerenkool f 1.59 3.80, uieen f 1.002.40, spruiten I f 511, spruiten II f 1.504. Melkveiling. Week van 3 tot en met 9 December. Consumptiemelk lste klas f 6.50, 2de klas f 6.25 en 3e klas f 6.Industrie- melk f 5.10—5.50. BOSKOOP, 29 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2042 cent, Hadley 4075 cent, Clau dius Pernet 4070 cent, Columbia 4070 cent, Butterfly 4086 cent, Wilh. Kordes 60100 cent, Mme Jules Bouché 20 cent. Rosalandia 4081 cent, Florex 3067 een* Phoebe 80 cent, Hoover 2035 cent, Chas. P. Kilham 4066 cent, Edith Helen f 1.00 1.50, Aug. Noack 4067 cent, Else Poulsen 3050 cent, Briarcliff 4060 cent, Steward 2035 cent. Chrysanten, grootbloemig 70 120 cent, idem tros 1040 cent, Seringen 3050 cent, Ligustrum 812 cent, Pernet- tia 1526 cent. GOUDA, 30 Nov. Vee. Aangevoerd in to- taaly 1730 stuks, waarvan 77 slachtvarkehs vette 1819 cent, Londensche 1516 cent per pond levend 2 pet korting, Geldesche biggen f 1014, 381 magere varkens f 18 23 per stuk, 1197 biggen f 79.50, 13 run deren f 1.502.00, 50 nuchtere kalveren f 4 8 per stuk, 12 bokken en geiten f 34 per stuk, 410 crisisrunderen. Handel stug. Kaas. Aanvoer 274 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk f 2629, 2e kwala f 24 25, le kwal. zonder f 0.zware f 30. Handel matig. Boter. Aanvoer 338 ponden. Goeboter 8590 cent en weiboter 8085 cent pet pond. Hgn-lel vlug. Eieren. Aanvoer 45500 partijen. Kleine kippeneieren f 3.504.50, kippeneieren f 5.506.25 en eendeneieren f 4.per 100 stuks. Handel matig. KOUDEKERK (RIJNDIJK). 28 No. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren f 6.30 7.00, kuikeneieren f 4.305.50 en eenden eieren f 4.204.60 per 100 stuks, boter 64 72 cent, kaas 1827 cent, per pond, kippen 6070 cent en konijnen 35120 cent per stuk. STOMPWIJK. 29 Nov. Eicrenveiing. Aangevoerd 1853 stuks. Prijzen: kippen eieren f 6.056.85, henneneieren f 4.70 4.95 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 29 Nov. Veiling V.P.V. Prijzen: kippeneieren f 4.806.00, eenden eieren f 4.805.00 per 100 stuks, kippen 5065 cent, konijnen 50190 cent, duiven 912 cent en hanen 90100 cent per stuk. ZOETERMEERZEGWAART, 29 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd 1000 stuks. Prij zen kippeneieren f 6.257.30 en eenden eieren f 4.60 per 100 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 29 Nov. Groenten- veiling. Per 100 stuks: roodekool f 2.00 2.50, gelekool f l.?03.00, groenekool f 1.10 1.70, bloemkool f 5.707.90, per 100 kg.: uien f 1.802.00, peen f 2.503.75. LOOSDUINEN. 29 Nov. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 145 aanvoerders verkocht om in de week van 4 tot 11 Dec. dagelijks te leveren 24300 liter melk. Prijs af boerderij f 6.75 6.80 en melk voor industrie f 5.505.60 per 100 liter. ROELOF ARENDSVEEN, 29 Nov. Groen tenveiling. Andijvie 5070 cent, sla f 0.50 5.50 per 100 krop, tomaten A f 1.1010.40 B f 4.00—11.30, C. f 1.00—1.80, CC f 1.— per 50 kg. TER AAR, 29 Nov. Centorale Veiling. Sla f 0.504.20, spruiten f 4.508.70, bloem kool 1.57 cent, spinazie 14 cent, andijvie 1022 cent, kroten f 1.202.00, snijboonen f 5.25, kas-stek f 1.60, roodekool 24 cent. groenekool 25 cent, peen 56 cent. breek- peen f 1.503.20, uien f 1.002.00, tomaten A f 2.90—4.80, tomaten B f 3.80—5.70 en C f 1.50. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.37 Londen 8.2 NL New York 1.58'/8 Parijs 9 793/s Brussel 34 56 Zwitserland 48.12 Milaan 53 08 Madrid 50 30 Oslo 41.25 Kopenhagen 36 70 Stockholm 42.35 Weenen Praag 7.58 Boedapest Prolongatie BEURSOVERZICUT van gisteren. De Amerikaansche effecten- en goede renmarkten gaven gisteren een aarzelende stemming te zien ondanks het feit, dat de goudprijs voor het eerst weer werd ver hoogd. De daaruit voortspruitende teleur stelling kwam hedenmorgen tot uitdruk king met een koersdaling van enkele pets. De officieele beurs had evenwel een vrien delijkér voorkomen. De verliezen werden grootendeels weer ingehaald en verschil lende toonaangevende waarden kwamen zelfs weer boven het peil van gisteren. Om trent de oorzaken dezer verbetering liepen de meeningen uiteen, ofschoon in verschil lende hoeken werd gesproken van aankoo- pen voor buitenlandsche rekening. Daar bij ging een stimulans uit van de koersstij ging tot 165 pet. van de Ned. Ford. Naast de verwachting van een kapitaalsterugbetaling in navolging van de Belgische zustermaat schappij werd de dividend-aankondiging van de Canadeesche Ford gunstig opgeno men. Philips stegen tot boven 240 pet. Aku's liepen ruim 1 pet. op. Unilevers trokken eveneens aan. Van de Oliewaarden zetten Kon. Olies lager in, doch herstelden zich nadien. Rubbers hadden een overeenkom stig verloop, doch Suikers hadden een klein verlies te incasseeren. Tabakken waren aanvankelijk gedrukt, doch herstelden zich op de verwachting, dat de voorgestelde verhooging der accijns op sigaren zal wor den verminderd van 22 t ol2 1/2 peet. Scheepv. bleven op peil. Amerikanen wa ren meerendeels lager. Van de Duitsche obligaties kon de Youngleening zich na flau wer begin herstellen. De Ned. Obligatie- markt was prijshoudend.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3