gesproSLn handen DONDERDAG 30 NOVEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT ZESDE BLAD PAG. 21 DOOS *3|gj IHPAI 30«n60d U Bij Apothekers en Drogisten Het bizonder onderwijs. In bespreking kwam daarna de post Bi zonder Onderwijs. De heer Komijn maakt er opmerkzaam op, dat de eene school minder per leerling krijgt dan de andere. De voorzitter antwoordde, dat ook de scholen in menig opzicht verschillen. Het gaat er om, welk bedrag heeft een school bestuur noodig om zijn scholen zoo zuinig mogelijk te kunnen exploiteeren. De school besturen zullen worden uitgenoodigd met B. en W. een bespreking te nouden en spr. twijtelt er niet aan, of er zal overeenstem ming worden bereikt. Het kan immers niet de bedoeling zijn de eene school een ex traatje te geven boven de andere. De heer Segers zeide, dat B. en W. er toch wel van overtuigd zijn, dat de bizonde- re schoolbesturen zoo zuinig mogelijk le ven? De voorzitter zeide, dat dit inderdaad de overtuiging van B. en W. is. In dezen extra- zwaren tijd moet echter extra bezuinigd worden. De neer Romijn toonde zich nog niet etg tevreden gesteld. De voorz. antwoordde, dat als de heer Romijn aantoonde, dat bij deze regeling de eene school te véél en de andere te weinig subsidie kreeg voor een behoor- lyxe expioitatie, B. en W. zeker een ande re regeling zouden voorstellen. De heer Bangeveld bleex net beter ach ten, dat de suosidie gelijxeiijk per leerling wordt toegekend. De voorz. oestreed dit standpunt nog maals. Spr. hoopte het met de scnoolbestu- ren eens te worden. Mochten B. en W. het met de scnoolbesturen niet eens worden, dan zouden B. en W. met een begrootings- wijziging moeten komen want de be- grooung moet sluitend zijn. B. en W. zulien een ter ue laatsten zijn om onoitiykheaen, die worden aangetoond, te handhaven. Bij de suosidie vervolgonderwijs bepleit te de heer Romijn de verlaagde subsidie op het oude bedrag terug te brengen. De voorzitter verklaarde zich hier tegen. Er is op gerexend, dat ook de ouders der leerlingen iets in de kosten zullen bijdra gen. Het misverstand van K. ter Laan. Bij de post steunverleening bracht de heer Noorland ter sprake, de actie, die van zexere zyae onder aroeiders gevoerd wordt en waaroij aan deze arpeiders den indruk wordt gegeven, alsof de steunoedragen in deze gemeente bizonder laag zijn. Men heelt zien zeils gewend tot het Kamerlid K. ter Daan, burgemeester van Zaandam, die in een schrijven den schijn wekte, alsot B. en W. aan deze lage steun schuld heb ben. Spr. verzocht den voorzitter om diens zienswijze. De voorzitter antwoordde, dat het een R y x s steunregeling is. Indertijd is afge sproken, dat ane gemeenten in de Bollen streek de maximum, dus de hoogste steun zuiien geven, welke volgens deze Rijks steunregeling mogelyk is. Wat de heer K. ter Laan in den brief, door den heer Noor- land voorgelezen, schrijft aldus spr. j berust op een misverstand. De heer Ter Laan zal bedoeld hebben, dat B. en W. de bevoegdneid heboen om beneden dit maximum te gaan., (vrooiykheid). B. en W. kunnen niet meer geven dan thans ge geven wordt. Wat spr. hier gezegd heelt, geldt voor de geneeie Bollenstreek. De heer C. Schrama merkte op, dat vele aroeiders meenen, dat een lage steun wordt uitgekeerd, omdat voor de Bollenstreek het landarbeiders-loon als maatstaf wordt ge nomen. Andere groepen van arbeiders, zoo- UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 1 Dec. Huizen, 1875 M. Algemeen programma verzorgd door de K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.Gramofoon. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door Fabian en zijn Orkest. 2.00 Gramofoon. 3.Voordracht door Anton Verheijen, afgewisseld door Afrikaansche wijsjes op de Gramofoon. 4.15 Gramofoon. 5.15 De KRO-Boys. Te 6.— P. Kotting over „Het Nederlandsche Roode Kruis". 7.15 Mr. E. Franquinet over „Het heden- daagsch luchtverkeer", waarna gramofoon- muziek. 7.45 Dr. A. Wanders over „Wonderen van den sterrenhemel". 8.00 De KRO-Boys. 8.30 Vaz Dias. 8.35 „Stemmen uit ons aller jeugd", hoor spel. 9.20 Solistenconcert door het KRO-orkest Te 10.35 uur Vaz Dias. 11.Gramofoon. Hilversum 296 m. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA 8.00 VPRO, 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Declamatie A. Bouwmeester. 10.30 Trio Favoriet. 11.00 Declamatie A. Bouwmeester. 11.20 Vervolg trioconcert. 12.00 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble Otto Hendriks. 2.30 Causerie door J. H. Doorn. 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Gramofoonplaten. 4.50 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 6.00 Orgelspel J. Jong. 6.25 Gramofoonplaten. 6.30 VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot 7.00 A. de Vries: „De laatste ronde 1933". 7.15 C. Steyn (accordeon) en J. Jong (piano). 7.30 Vervolg orkestconcert. 8.00 Causerie Dr. W. Banning. 8.30 Elize de Haas (zang) en M. van Yzer (piano). 9.00 Causerie Ds. B. J. Aris. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie Ada Geyl. 10.4512.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.0511.20 Lezing. 12.20 Orgelspel M. Vinden. 12.50 BBC-dansorkest o. 1. v. H. Hall. 1.35 Uorthern Studio-orkesst o. 1. v. J. Bridge. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Weekend-programma. 4.10 Gramofoonplaten. 4.50 E. Colombo en zijn orkest 5.35 Kinderuur. 6.50 Liederen van Berlioz door K. Win ter sopraan). 8.20 „What next", variété-programma o. 1. v. J. D. Sharman. 9.20 Berichten. Gramofoonplaten. 9.50 Uit Amerika: S. P. B. Mais: „The Modern Columbus". als b.v. de bouwvakarbeiders, komen daardoor in ongunstige positie, vergeleken bij de steden. Sommige werkloozen meenen ook, dat de administrateur Peters zeer wil lekeurig handelt. Dit is totaal onjuist, waarom spr. den voorzitter vraagt, of het niet mogelyk is, dat alle ministerieele re gelingen worden aangeplakt. De voorzitter antwoordde, dat dit reeds geschiedde. Soms tweemaal. Men kan ech ter niet het geheele wetboek ophangen. In Lisse was gisteren de staat van beleg afgekondigd. Huzaren renden door de stra ten en knipoogden tegen de bloem van deze gemeente. Dampende eetwagens reden af en aan. Tot zelfs in het Raadhuis had „das Militar" zich genesteld. In de hal van ons parlementsgebouw zaten twee soldaten druk te teieioneeren over een fiksche aan val in de Engel, terwijl eenlge schreden verder de vroedschap vreedzaam bijeen was ter behandeling van de gemeentebe- grooting. Hoewel eerst in de meening verkeeren- de, dat de beroemde Vie Veld. uit Leiden alliier was ingekwartierd, bleek ons nader hand, dat dit militair vertoon was opgezet om onrustige elementen tot bedaren te brengen. Het was namelyk uitgelekt, dat de begrooting zonder verdere beiastingver- hooging sluitend was een in dezen tijd ongewoon en daarom schrixaanjagend feit. Zich niet bekommerend om de inkwartie ring is de Raad met een flinke vaart door de zee van cijfers heengestoomd, al hadden de vroede vaaeren meer te bepraten dan m anaere jaren. Men scnampert wel eens op het praten en nog eens praten in de gemeenteraden. De Raad van Disse behoeft zich van deze scnimpscheuten weinig aan te trekken. Wij kennen geen Raad, die zakelijker de zaken benanaeid dan die te Lisse, hetgeen wij henen met een sterk staaltje kunnen toe- licncen: er werden géén algemeene be- scnouwingen gehouden. Iedereen in Lisse weet, dat de toestand zorgelijk is en dat B. en W. hulde en lof verdienen voor hun zuinig en kraentig beleid. Geen der Raads- leaen vond het noodig om, wat ieder weet, met veel patnos te verteilen. Na enkele kleine punten, o.a. benoeming van den heer A. J. van Uiist te Sassenheim tot hootd der openbare school, kwamen de begroonngen aan de orde. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur en de Begrootingen der bedrijven weraen goedgekeurd. Aan de orde was vervolgens de Gemeen- teoegrooting. Presentiegelden raadsleden verlaagd. Bij de post presentiegelden Raadsleden steiue oe heer C. Scnrama namens de Katn. gemeenteraadsleden voor de presentiegel den te brengen voor 4.op 3.Alle lenen gingen hiermede accoord, zoodat z. h. st. aldus werd besloten. By de post straatverlichting vond de heer Van Resteren de post onderhoud lan taarns rijkelijk hoog. De voorzitter lientte tóe, dat het salaris van den fitter hierin begrepen was. De heer Pijnacker had het juist gevox^ den, wanneer het gasbedrijf aan de ge meente een lager gasprijs in rekening bracht. Bij de subsidie van de IJsclub vroeg de heer C. Schrama, of de gemeente er niets aan kon doen, dat kinderen van behoefti ge ouders op de ijsbaan worden "toegelaten. Wel is door mevrouw van Lynden toestem ming verleend, dat de kinderen op „Zand vliet" rijden, maar ook dit is nog niet ge heel veilig. De voorzitter zeide, dat dit een aangele genheid is, waar de IJsclub over beslissen moet. Bij de post gezondheidscommissie noo- digae de heer Noorland B. en W. uit een gedeelte van de taak der gezondheidscom missie over te nemen, met name de beoor deeling of een woning ai of niet onbewoon baar moet worden verklaard. De voorz. zeide, dat B. en W. hieraan aandacht zullen schenken. Bij de post vleeschkeuring drong de heer C. Schrama aan op verlaging der keurloo- nen. De voorzitter antwoordde, dat de keur- loonen reeds zoo laag waren, dat verla ging niet wel mogelijk is. Ged. St. zullen vermoedelijk met een andere regeling ko men. Bij de kosten bad- en zweminrichtingen (pro memorie geraamd!) drong de heer A. H. Schrama aan op toezicht bij het FEUILLETON. DE MAN DIE DE TROEVEN HAD. Naar het Amerikaansch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 4) „Die Perry", legde Bristew den hoofd commissaris uit, toen Mattie de deur weer achter zich had gesloten, „Perry Carpen ter heet hij eigenlijk, is een jonge neger, die in deze buurt alle mogelijke karwei tjes opknapt. Zooals je weet, is achter elk van deze villa's een tuin. Huizen staan er niet achter. Nu dan, die Perry staat me niet aan. Gisteren en Zaterdag heeft hij ook in mijn tuin gewerkt." „Zou je denken, dat hij....?" „Hij heeft een ongunstig uiterlijk. Wan neer het blijkt, dat noch Campbell, noch Mor ley mevrouw Withers hebben ver moord, waarom zouden we dan niet onder zoeken, waar Perry en het dienstmeisje van No. 5 op het oogenblik uithangen en waar ze in den afgeloopen nacht zijn geweest?" „Dat ben ik met je eens", viel Green- leaf hem bij. „Het heeft er werkelijk niets van weg, alsof de moord door een neger is bedreven." „En dit", vervolgde Bristew, terwijl hij iets uit zijn vestzakje haalde en het den hoofdcommissaris overhandigde, „is ook van groot belang." Greenleaf bekeek het voorwerp, dat de ander hem had gegeven. Het was een me talen knoop, van het soort, dat aan werk kielen wordt gedragen, terwijl er zelfs nog eenige vezels van de donkerblauwe stof aan vastzaten, waaruit dergelijke GEMEENTERAAD VAN LISSE zwemmen in vaarten enz. De voorz. zal hierop de aandacht der politie vestigen. Rattenbestrijding te duur. De heer Verduyn informeert,of nog maat regelen genomen zulien worden ter bestry- ding van de ziekte van Weyl. De voorzitter antwoordde, dat de ratten- bestryding in B. en W. besproxen is, maar de kosten zijn zeer hoog. Spr. acmte 't Deste, ais men bang voor besmetting is, niel in de Ringvaart te gaan zwemmen. De heer A. rf. Schrama stelde voor aan enxeie personen op te dragen, op ratten- jaent te gaan. Er zyn wel iiemeDoers voor uit vermaak! De voorzitter zag gaarne adviezen tege moet voor een koscenlooze rauenoesirij- ding. r>ij de post onderhoud wegen en voet paden bepieitten ae neer en rvumyn en van resteren de aanleg van een trottoir langs een gedeelte Kyxssuaatweg tusscnen Voortiaan en Beexorug aan ue siootzyae. De voorz. zou nier wel voor te vinden zijn, maar de kosten ervan (ongeveer S lüüO) zyn te üoog om in deze begruoung te kunnen worden verwerkt. Spr. zeide tue, aai, wanneer in den loop van net jaai de ungaven meevallen, deze zaak net eerst onuer de oogen zal woraen gezien. By de post Gemeenterenugnig verzocht de neer domyn m 't vervolg net vuil langs den Voortiaan op te naien. ue vuilnisbelt is daar zeer hinueriyk. De voorzitter zeiae nier niet afwijzend tegenover te staan en zal de mugclyxneid ervan besprexen. De werkioozensteun. Bij de post geldleeningen wees de heer Veruuyn erop, uai ae posien voor werxtoo- zensceun en saosiaie burgerlijk armbestuur vry aanzieniyx veriaagu zyn. Spr. vraagL zien ax, of vermindering van deze pusten met leidt tot pauperisme. Spr. is er voor om het levenspeil uer werxioozen met te veriagen. De gemeente geelt suosidie aan verscmiienae zaxen, die minder noodzaxe- iyx zijn dan deze. De voorzitter antwoordde, dat het Burg. Armoestuur met 18.00U kan rondxomen, mits zy aan 't oegin van 't jaar op scnuon semp xomt. Er komen namenjx steeas re keningen in het meuwe jaar o innen, wel- xe uitgaven oecrenen van het axgeioopen jaar. Hierin is door B. en W. voorzien, aoor een Deorag van 3UUU.op de reke ning 1933 te brengen. Feitelijk omvangt net Armoestuur dus niet 18.000, maar 21.000. Het Armbestuur zal echter groote zuinig heid moeten betrachten en nauwlettend moeten toezien, aan wie steun wordt ver leend. In dezen tijd mogen wij er boven dien op rexenen, dat door de particuliere iiexaaaigneid (in den vorm van Kerxeiyxe Armoesiuren en Crisis-conute) zal woruen aangevuld in zooverre de openbare midde len texurt schieten. Wat het bearag voor de steunverleening betreft, spr. wees erop, dat^ andere gemeen ten moeten komen met een verlaging van de steunnormen. Dit is hier geiuxxig niet het geval. Het bedrag van lO.OOU is krap geraamd. Spr. hoopt echter, dat er in deze Begrooting nog meevallers zitten. Mocht de crisis verergeren, dan zullen B. en W. ertoe moeten overgaan te bezuini gen op het niet strik t-nuoazakelijke, b.v. door vermindering subsidie biz. bewaar- scnolen en zoo nooaig opneifing der open bare bewaarschool en intrekking der sub sidies. Spr. hoopt echter, dat dit middel niet noodig zal zijn. De begrooting is thans nog zoo sluitend geworden, dat er niets behoefde te worden stuk gemaakt. De heer Pijnacker wees er op, dat de sub sidies een ondergeschikte rol spelen op de begrooting. En welke narigheid en kosten bezorgt men aan de arme gezinnen met een event, opheffing der bewaarscholen. De voorzitter zeide, dat intrekking der subsidies alleen overwogen zal worden in de uiterste nood. werkpakken gewoonlijk worden vervaar digd. Op den achterkant van den knoop stond in het wit de naam der firma: „Na tional Overalls Company." „Waar heb jé dien vandaan gehaald?" vroeg Greenleaf verwonderd. „Ik heb hem in de kamer, waar mevrouw Withers lag, opgeraapt.het schiet me pas nu weer te binnen. Het ding lag op den grond, een paar meters van het lijk af. Je zag zelf, dat ik iets opraapte. Je stond net te telefoneeren." „Dat is ook zoo. Ik herinner het me nu. Die knoop heeft aan een gewone werkkiel gezeten. Dat staat vast." „Het eenige is", merkte Bristew naden kend op, „dat onze neger toch geen werk kiel gaat aantrekken, midden in den nacht, als er niets meer te werken valt." „Hoe dien knoop maar bij", antwoord de Greenleaf. „Ik ben wel niet zoo opti mistisch als jij, maar het kan geen kwaad, als je Perry's werkkiel eens bekijkt. We mogen geen enkel detail over het hoofd zien." Diep in gedachten verzonken, bleef Bris tew in het vuur zitten staren, terwijl Greenleaf opstond en zich naar hét raam begaf, vanwaar men een schitterend uit zicht had op de in de verte gelegen berg keten. Maar de hoofdcommissaris had op dat oogenblik geen aandacht voor bergke tens. Hij verwonderde er zich slechts over, waarom Mor ley nog altijd niet was komen opdagen. „Zou ik even een glas water kunnen drinken?" vroeg hij zijn gastheer eens klaps. Hij was al op weg naar de keuken, voor dat Bristew was opgestaan. „Wacht even", riep hij den hoofdcommissaris achterna. „Ik zal het wel voor je gaan halen." Maar Greenleaf was al in de keuken; Bristew volgde en gaf hem een glas. De hoofdcommissaris vulde 't bij de kraan en dronk twee glazen water achter elkaar leeg. Zijn hand trilde, zoo zenuwachtig was hij. Toen zij de keuken weer wilden verla ten, slaakte hij plotseling een uitroep en zich snel bukkend, haalde h(j iets van on der de kachel vandaan. Het was een twee de metalen knoop. „Die lijkt precies op den knoop, dien jij op No. 5 hebt gevonden," merkte hij op. De twee mannen vergeleken de knoopen met elkaar. Ze bleken inderdaad geheel eender te zijn. Zwijgend staarden Bristew en Greenleaf elkaar aan. „Ik zou wel eens willen weten", sprak Bristew, „wanneer en hoe deze knoop hier is gekomen. Mattie draagt geen werk kielen", voegde hij er aan toe. Samen keerden zij naar de voorkamer terug. „Maar," vervolgde hij, „Perry heeft gisteren een paar werkjes voor me opge knapt. Hy heeft met Mattie in de keu ken staan praten. En als blijkt, dat van Perry's werkkiel twee knoopen ontbre ken, zal hij ons een nauwkeurig alibi die nen te verschaffen." „Goddank!" riep de hoofdcommissaris verlicht uit. „Ik zou haast denken, dat we op het juiste spoor zijn. Ik zal iemand naar hem toesturen." Met deze woorden liep hij de straat op en riep daar een van zijn mannen. „Drake", zei hij. „Je moet een jongen neger gaan opsporen. Zijn naam is Perry Carpenter en hij is 25 jaar oud. Hij knapt in deze buurt alle mogelijke karweitjes op. De eerste de beste neger zal je zijn adres 'kunnen geven. Als je hem vindt, breng hem dan naar het hoofdbureau en houd hem daar, tot ik er ben. Je mag hem niet laten ontkomen." Toen hij deze opdracht had gegeven, ging hij weer naar Bristew terug. „Ik hoop, dat je gelijk hebt", merkte deze op, „maar ik heb een vaag vermoe den, dat je op het verkeerde spoor bent. Ik ben namelijk van meening, dat we hier met iets anders dan met een gewonen roof moord te doen hebben. Ik heb den indruk, dat er meer achter zit." „Waarom dat?" „Dat kan ik niet precies uitleggen. Mis schien wel, omdat het slachtoffer bijzonder knap was." Hij dacht nog eenigen tijd na, doch kon geen aannemelijke verklaring voor zijn opinie geven. Het was ook eigenlijk niet zijn bedoeling geweest om een derge lijke opmerking te maken. Ze was hem spontaan ontvallen, alsof hij hiermee de gedachten weergaf van alle bewoners van Manniston Road, die algemeen geloofden, „dat er meer achter zat". En ook Greenleaf. ondanks zijn schijn bare zekerheid wat betreft de schuld van den neger Perry, voelde voor d_ mogelijk heid, dat er iets ernstigers achter school meer dan op 't eerste gezicht leek. Maar openlijk wenschte hij dit niet toe te ge ven, daar hij aan de veel gemakkelijker oplossing, de schuld van Perry, de voor keur gaf. „Neen, sprak hij dan ook tegen, „ik ge loof stellig, dat Perry degeen is, dien we moeten hebben." Op dat oogenblik liep een jongmensch de stoep op en schelde. Het was Henry Morley. Hoewel Greenleaf de deur voor hem opende, wendde Morley zich toch onmid dellijk tot Bristew, alsof hy instinctief de 10.10 „Red Tabs", hoorspel van Val Geil- gud. 10.55 Voordracht. 11.0012.20 Harry Roy en zijn band. „Radio-Pari s", 1724 M. 8.05, ,12.50 en 7.40 Gramofoonplaten. 9.05 „Séance du IX Termidor", m. m. v. G. Colin en zijn emsemble. Kalundborg, 1153 m. 12.051.20 Concert uit het Bellevue- Str andhotel. 2.204.20 M. Hansen's oi-kest. 7.30 Spaansche liederen door E. Brems. 7.50 Radiotooneel. 9.00 Gramofoonplaten. 9.50 Concert R. Dietzmann (cello) en W. MeyerRadon piano). L a n g e n b e r g. 473 M. 5.25, 6.35, 10.30 en 11.20 Gramofoonpl. 12.55 Omroeporkest o. 1. v. Mertens. 2.20 Concert (zang en viool). 3.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Schroder. 5.55 Gramofoonplaten. 8.30 Omroepdansorkest o. 1. v. Kühn. 10.20 Omroeporkest o. 1. v. Rosbaud. Rome, 441 m. 7.35 Gramofoonplaten. 8.35 „La giornata di Marcellina", operette van Parelli. Brussel, 338 en 508 m. 338 meter: 12.20 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps. 8.20 Vlaamsche muziek o. 1. v. J. Kumps. 9.25 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.45 Vlaamsche liederen. 10.0510.20 Vervolg Omroeporkest. 508 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.30 Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans en Zangvoordracht. 5.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 6.35 Accordeonmuziek. 7.00 Pianorecital. 8.20 Omroeporkest o. 1. v. André. 9.2010.20 Symphonieconcert o. 1. van Kumps. Deutschlandsender, 1365 M. 6.20 Rijksuitzending: Orkestconcert. 7.40 Actueele causerie. 7.50 „Winke bunter Wimpel", ballade v. d. Omroep door A. Karrasch. 10.20 Causerie over bokssport. 10.3511.20 Concert uit Frankfurt. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf te Leiden. (3e Programma) 8.0012.20 Langenberg. 12.2014.20 Daventry. 14.2016.10 Londen Reg. 16.1017.35 Daventry. 17.3518.20 Londen National. 18.2018.50 Deutschl. sender. 18.5022.20 Boedapest. 22.20afloop Kalundborg. (4e Programma). 12.0512.20 Kalundborg. 12.2014.00 Luxemburg. 14.0014.35 Langenberg. 14.3515.20 Kalundborg. 15.2017.20 Langenberg. 17.20—18.20 Brussel (VI.) 18.20—19.35 Weenen. 19.35afloop Warschau. Daarna Daventry. (Wijzigingen voorbehouden). Weth. Warmerdam waarschuwde nog maals de werkloozen toch hun juiste ver diensten op te geven, Lisse blijft het centrum. Een geanimeerde discussie ontwikkelde zich over de vraag, of het reclame-stempel „Lisse centre of the bulbdistrict" gehand haafd moest blijven. De heer Verduyn stel- superioriteit van den kreupelen man voel de. Met zijn rood, door weer en wind ge hard gezicht en de zachtaardige, uitdruk kingloze oogen had Greenleaf dan ook meer van een boer in goeden doen dan van een man der wet. „Gaat u zitten", verzocht Bristew den bezoeker. De nieuwaangekomen was lang en slank. Ondanks den fermen neus en de dunne lippen gaf zijn gezicht toch den indruk van weekheid. In zijn donkergrijze oogen was duidelijk angst of ongerustheid te le zen. Morley's ademhaling ging gejaagd. „Wat is er? Hoe hoe is het gebeurd?" barstte hij uit, toen hij gezeten was. Greenleaf nam nu eveneens een stoel, zoo dat Morley tusschen hem en Bristew in kwam te zitten. „Hoe de zaak zich heeft toegedragen, weten we niet," lichtte hij den bezoeker in. „We wilden juist, dat u ons eens het een en ander vertelde. „Ik heb mevrouw Withers gisteravond laat niet meer gezien", atnwoordde Mor ley met een zenuwachtige trilling in zijn stem. „Dat beweert ook niemand," merkte de hoofdcommissaris op. „Neen, dat begrijp is", verklaarde Morley op geagiteerden toon. „U bent toch gisteravond daar in huis geweest, nietwaar?" mengde Bristew zich in het gesprek. „Ja zeker." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 21