W SBRtN|^ LIFFMANN Effectenkoersen WOENSDAG 29 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 KERKNIEUWS uitvaart pater l. steger S.j. Nadat gisteravond in de kapel van het St. Aloysius College te 's-Gravenhage aan den Oostduinlaan de plechtige Metten der Overledenen door de ordebroeders van den overledene waren gezongen, waarbij de rector van het College, pater mr. dr. Borret S.J., als agens optrad, had hedenmorgen 9 uur de plechtige uitvaartdienst plaats, voorafgegaan door het zingen der Lauden. Aan het hoofdaltaar werd de Requiem- Mis opgedragen door Pater Borret S.J. met assistentie van de paters Kooymans S.J. ais diaken en Heijmeijer S.J. als subdiaken. Met de naaste familie waren alle paters uit het college en velen van elders tegen woordig. De ruime kapel was geheel ge vuld. Velen konden niet worden toegelaten. Het knapenkoor zong de Gregoriaansche Requiem-Mis. Na de absoute werd het stoffelijk over schot naar Mariëndal bij Grave vervoerd, alwaar de bijzetting op het Kloosterkerkhof plaats heeft. Frater George O. Cist, t In de Abdij St. Rémy te Rochfort (Bel gië) is plotseling overleden de eerw. fra ter George O. Cist. De overledene, in de wereld de heer Lamb. Melchers uit Schiedam, bereikte den leeftijd van 62 jaren. Eerst op zijn veertig ste jaar was hij in het klooster getreden. Voordien was hij autohandelaar. Hij be hoorde tot de groep personen, die het eerst auto's hier te lande importeerde. Frater Generosus. t Maandagmiddag is in het Fraterhuis St. Eligius te Loon op Zand plotseling overle den de directeur de eerw. frater Generosus van de Congregatie der Fraters van Til burg (in de wereld de heer de Bakker uit Haaren N.B.). Frater Generosus bereikte den leeftijd van 63 jaren. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstal. Gisteravond zijn voor het perceel van den bakker B. ifi de Emmalaan een tweetal rijwielen, ontvreemd. Moeilijke redding. De arbeider O. had gistermiddag het ongeluk, toen hij op een mestvaalt in een weiland langs de Gouwe aan den arbeid was er af te glijden en in de sloot te vallen. Het hulpgeroep van O. werd opgemerkt door een passeerend wiel rijder, die zich geen oogenblik bedacht om den man te redden. Dit bleek evenwel geen gemakkelijke taak. Om den drenkeling te bereiken, moest de redder eerst een twee tal slooten doorwaden, waarna het hem ge lukte, den man op het droge te brengen. „Wilskracht"-verloting. Bij de gister avond ten bate van de R. K. S. V. „Wils kracht" gehouden verloting viel de hoofd prijs, een heeren of dames rijwiel, ten deel aan den directeur der vereeniging, den heer D. Zuidam. Mij. „Ziekenfonds" In de gisteravond gehouden ledenvergadering van de Mij. „Ziekenfonds", Alphen aan den Rijn en Omstreken werden als vertegenwoordigers der verzekerden herbenoemd de heeren A. van Emmerik en W. J. van Leeuwen, ter wijl als plaatsvervanger werd benoemd Je heer F. Rogaar. Bij de rondvraag werd door enkele aanwezigen aangedrongen op ver laging van de premie voor werkloozen. Het bestuur deelde mede, dat terzake contact was gezocht met de gemeente Alphen doen dat hieromtrent nog geen bericht was inge komen. Omtrent een vraag aangaande de financieele toestand van het fonds, kon het bestuur niets mededeelen, daar de balans over 1933 nog niet was opgemaakt. Wel stond vast, dat het ledental zich in stijgende lijn bevond. Mededeeling volgde, dat door verschillende omliggende gemeenten aan sluiting bij het fonds was verzocht aan wel ke inmiddels onderhands toelating was ver leend. Het fonds is daardoor thans weer uitgebreid met 1800 gezinnen benevens 3 doctoren. BOSKOOP. De installatie van den Burgemeester. De installatie van den nieuwen burge meester, mr. E. P. Verkerk, zal een een voudig karakter dragen. De beide wethou ders en de secretaris zullen den burge meester van Gouda afhalen ten huize van diens broer, die aldaar het ambt van in specteur der directe belastingen bekleedt. Te 2 uur zal in de Raadszaal de installa tie plaats hebben, nadat vooraf de twee nieuwbenoemde raadsleden geinstalleerd zijn. Na afloop van deze buitengewone Raads zitting zal te ongeveer 4 uur een receptie worden gehouden. ZOETERWOUDE (DORP). „St. Deus Dedit". Donderdag 23 Nov. hield onze vakvereeniging „St. Deus Dedit'' haar jaarvergadering, welke zeer goed be zocht was in het Patronaat. De Voorz. open de de vergadering met den Christelijken. groet en heette de aanwezige leden harte lijk welkom, in het bijzonder den nieuwen Geestelijk Adviseur. Spr. betreurde het ver lies van den vorigen Geest. Adv. en hoopte, dat de nieuwe ook zyn beste krachten zou schenken aan de vereeniging. De Geest. Adv. antwoordde, dat hij gaarne zijn me dewerking wilde verhenen. Daarna las de secretaris de notulen voor, welke onveran derd werden vastgesteld. Ook het jaarver slag werd onveranderd vastgesteld. Het financieel verslag van den penningmeester werd met groot applaus begroet, want hij wist door zijn zuinig beheer een bedrag van f 66 over te houden. De controle commissie bracht verslag uit over de boeken, die in orde werden bevon den. De voorz. dankte de beide functiona rissen voor hun mooie verslagen. De aftre dende heeren G. Bos en Jac. AkkersdijK werden bij acclamatie herkozen. In de controle-commissie werde ngekozen de hee ren L. Zandbergen uit het bestuur en Ber nard Roesjen uit de vergadering, zoodat de controle-commissie werden gekozen de hee- L. Zandbergen, Bernard Roesjen en Wout Klink. Tot plaatselijk lid voor H. L. werd her benoemd de heer A. Molenkamp. Daarna deelde de voorz. mede, dat het oud-lid Th. v. d. Maat dezen zomer invalide was ver klaard en dat hij toch zijn volle contributie had betaald. Voorgesteld werd hem een vergoeding te geven, welke door de verga dering werd vastgesteld op 15 gulden. Ook werd er een bedrag van 10 gulden geschon ken aan het Jeugdige Werkloozenkamp. De heer Jac. Akkersdijk deelde nog mede, dat hij van B. en W. een schrijven had ont vangen, om een uur vast te stellen waarop de werkloozen kunnen stempelen. Als zij zich niet op dat uur laten zien of hooren, wordt de dag als verloopen gerekend. Aan de rondvraag gekomen vroeg de heer Ber nard Roesjen, hoe het stond met de plan nen Ontspanningslokaal, waarop de heer C. J. van Haastregt deze vraag overgaf aan den G. A. om met den Deken en kapelaan Brans, die er mee doende was, over deze zaak te spreken. De G. A. gaf hierop een bevestigend antwoord. Daar er niets meer voor de rondvraag was, sloot de voorz. de vergadering met een woord van dank. „Hulp in nood" bracht op f 2.67 NIEUWKOOP. Benoeming. De Inspecteur der Direc te Belastingen, de heer G. F. Crone, te Al- pnen aan den Rijn, is met ingang van 1 Decern oer in gelijke functie benoemd te Zwolie. Schoolhoof. De heer H. C. Hulzebos, onderwijzer op wachtgeld, wonende Zuid einde alhier, eerder Hoofd der school te Voorourg, staat no. 2 op de voordracht voor hooid van de openbare lagere school te Lisse. ZEVENHOVEN. TooneeL Zondagavond gaf de R. K. VoiKspond een feestavond. De waarn. voorz. opende dezen avond met een wel komstwoord. Daarna ging het doek omhoog en trad de tooneelcluD, onderafd. van den R. K. Volksbond, voor het voetlicht. Al lereerst kregen wij een dramatische schels in 1 bedrijf „De Schoenlapper". Hierna twee voordrachten, waarbij ue lachspieren in werking werden georacht. Ze werden best gespeeid. Toen volgde pauze. Na een kwartiertje rust kwam aan de orde een klucht in drie bedrijven „Er loopt een streepje door". Een prachtstuk! Het werd uitmuntend weergegeven, niettegenstaan de dat het hooge eischen aan de spelers stelde. Geen wonuer dat na ailoop van het stuk alle aanwezigen (en ddt waren er ve len, want de zaal was geneel gevuld) vol lof waren voor het spel. Na anoop sprak de waarn. voorz. een dankwoord aan de leden. Het muzikale gedeelte was in han den van het trio „De vrooiijke Jongens". STADSNIEUWS LANGS 'N OMWEG NAAR HET ABATTOIR. Dolle stier in actie. Gistermiddag heeJt 'n losgebroken stier een gedeelte oer stad op stelten gezet. Te omsueeks 3 uur was het beest, eigendom van L. B. uit Rijswyk en bestemd voor de firma 'neieman en Dros, voor wie het naar het abatcoir werd geleid, op den Moscn- singel aan zijn begeleider ontsnapt en in een tuintje aldaar binnengeioopen, waar aiies kort en klein werd getrapt. Daarna sprong het beest over het nek en nam de beenen via Morscnstraat en Biauwpooru.- brug de haanemmerstraat op. Daarna ging de, stier rechtsaf de Vrouwensteeg in en véroween via oe Breestraat in de Pieters- kerKhoorsteeg. Dan ging het weer linxsat over de Langebrug en Steenschuur naar de GarenmarKt, de Hoeistraat en Jan v. houiKaae naar het sportterrein op den Zoe ter woucisclien Singei, om tenslotte via Je Cronesi-einitade acnter de Wasstraat op n stuK weuand te komen. 't Behoeit niet gelegd, dat de belang- stexling van de acnter volgers 'n massa mensenen op de been had georacht en on der hen bevonden zich ook gewapenue po litie en militairen, 'n Salvo van schoten, alsof mitrailleurs in actie waren, werd op net beest losgelaten en toen men dacht, dat het einde daar was.... stond hei dier weer op om 'n nieu.wen aanval op zijn belagers te wagen. Door zich plat op den grond te werpen wist 'n agent den sprong van net woeste dier te ontkomen. Het was echter het begin van het einde, want ten slotte bezweek het dier voor de overmacht dei kogels, 'n Slager met *n groot mes vol eindde het drama en sneed het beest den hals door. Toen kwamen de agenten met karabijnenom het drama te bespoedi gen, doch het was te laat. Het lied was uit! Inbrekers aangehouden. Door de politie is aangehouden de 25- jarige J. B. A. H., zonder vaste woon- o' verblijfplaats, verdacht van de inbraken in de Gemeentelijke en Chr. H.B.S. ^n van die ten huize van den heer M. aan de Rijn en Schiekade. Als verdacht van medeplich tigheid werd gearresteerd de 21-jarige Lei- denaar W. P. Beiden hebben bekend. St. Nicolaas-Geschenken koopt U het goedkoopst in den OPHEFFINGSUITVERKOOP bij Wij hebben nog eerf pra chtsorteering Nuttige en Fraaió geschenken tegen echte Spotprijzen. Profiteert van deze zeldzame gelegen heid en bezoekt onze magazijnen HAARLEMMERSTRAAT 116-120 Uitvoering R. K. J. G. V. „St. Bonaventura" Gisteravond werd in de aula van de R. K. H. B. S. de eerste uitvoering van „St. Bonaventura" in de nieuwe school gege- vena De tooneelclub had „De Roman van een krantenjongen" ingestudeerd en dit spel is met succes uitgevoerd. Toen de voorzitter, de heer J. Stijnman, een kort openingswoord had gesproken, was de aula in alle hoeken gevuld. Na een muzikaal tusschenspel van het strijkje der studenten werd met het eerste bedrijf begonnen. Het stuk werd volt ge speeld. De rollen waren goed bezet, vooral de krantenjongen, Jan Sala, en Talon, E. van Ooyen, oogstten veel succes. De too- neelkleeding was naar moderne eischen en de schitterende verlichting voldeed alles zins. Na het eerste bedrijf gaf A. van Dongen, begeleid door den heer van Dongen aan de piano, een mooie cello-solo. Gedurende de pauze was het in de kof fiekamer heel gezellig. De tooneelaankleeding was welwillend afgestaan door de firma's Waals en Zomer- zorg en was dus prachtigwerzorgd. Met deze avond heeft „St. Bonaventura" een goed succes geboekt en wij wenschen haar nog meerdere succesvolle avonden in het komende jaar toe. Lahr Daty Cultuur Mij. Gistermiddag werd in café rest. „In den Vergulden Turk" de nieuwe algemeene ver gadering gehouden van aandeelhouders der N.V. Lahad Daty Cultuur Mij. In deze vergadering werd de statutenwijziging, verband houdende met de reorganisatie welke een reductie van het gewoon ge plaatste kapitaal tot 10 pCt. beoogt, terwijl alle bankschulden en crediteuren op voor de maatschappij voordeelige wijze in in komsten-obligaties en aandeelen worden omgezet, met .tjemeene stemmen goedge keurd. De 51-jarige koopamn J. C. A. R. uit Mid delburg is door de politie alhier aangehou den, wijl hij nog 45 dagen hechtenisstraf te goed had. Kapitein der infanterie E. A. W. Hou- bolt, onlangs van zijn detacheering bij het leger in Ned.-Indië hier te lande terugge keerd en op non-activiteit gesteld, is in ac tieven dienst hersteld en geplaatst bij het 4e regiment alhier. Kapitein W. Antheunissen, van het 4e re giment infanterie alhier, is werkzaam ge steld bij den vrij willigen landstorm en be stemd tot commandant van het landstorm- verband Rotterdam. Gisteravond heeft dr. J. H. Holwerda in het Rijksmeuseum van Oudheden alhier een lezing gehouden over: „Begraving en Lijk verbranding in Oud-Europa". (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g: 5269. Naamlooze Vennoot schap C. van Werkhoven's Automobielbe drijf (f.) Sassenheim, Hoofdstraat 133, hoofdz.: Lisse, Heerenweg 132. Het filiaal te Sassenheim is opgeheven. Uittr. Beh. fil.: F. Landkroon, Sassenheim. BINNENLAND. VIOLIST DOOR DUIZELING BEVANGEN In de concertzaal gevallen Gisteravond is tijdens een concert te Winschoten de violist Francis Koenen door een duizeling bevangen en tot groot?n schrik van het publiek achterover neerge vallen. In de zaal aanwezige doktoren schoten onmiddellijk toe en verleenden me-, dische hulp. Gelukkig was de ongesteld heid van de heer Koenen van lichten aard, zoodat hij zich spoedig naar zijn hotel kon begeven. Het concert, waaraan voorts de pianiste Henriëtte Bosman haar medewerking ver leende, moest echter worden afgebroken. LAATSTE BERICHTEN GASVERGIFTIGING TE DEN HAAG. Man en vrouw overleden. In een perceel in de Rembrandtstraat te Den Haag werden de 69-jarige bewoner G. H. en diens echtgenoote, gistermiddag in bewusteloozen toestand aangetroffen, ten gevolge van gasvergiftiging. De vrouw bleek reeds te zijn overleden, terwijl de man, die naar het R.-K. Ziekenhuis West einde was vervoerd, eveneens in den loop van den nacht is overleden. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan onacht zaamheid bij de behandeling van het gas- comfoor. DOODELIJKE BOTSING TE 's-gravenhage, Duopassagier gedood. den afgeloopen nacht te kwart voor één is op de Nieuwe Parklaan, hoek Ste- vinstraat te 's Gravenhage een droevig on geluk gebeurd, dat aan een jongeman het leven heeft gekost, terwijl een ander in zeer ernstigen toestand naar het Zieken huis moest worden vervoerd. Een auto, bestuurd door den 28-jarigen H. S. uit de Banaanstraat, is op den ge noemden hoek in botsing gekomen met een motorrijwiel, bestuurd door den 28-jarigen J. D. uit de Douzasiraat en waarop als duo passagier de 24-jarige F. Z., wonende Wil lem Beukeiszstraat, meerreed. De botsing, die vermoedelijk is te wij ten aan het niet geven van voorrang door den autobestuurder aan het van rechts ko mende motorrijwiel, was zóó hevig, dat de 24-jarige duo-passagier F. Z. op slag weid geaood. De motorrijder J. D. bekwam een schedelbasisfractuur cn is door den G. G. D. naar het Roomsch-Katholieke Zieken huis aan het Wesleinde vervoerd. BIOSCOPEN. Casino: Vol lassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon:Goedgekeurd. t WOERDEN, 29 Nov. Kaas. Aanvoer 29! partijen. Met rijksmerk le kwal. f 2628, idem 2e kwal. f 2225, zware f 28.50. Han del matig. DEN HAAG, 28 Nov. Fruitveiling. Appe len: Goudreinet L 1621 cent. II 812 ct., Pr. van Eng. I 1120 cent, II 49 cent. Bellefleur I 1518 cent, II 812 cent, Ta felappel 711 cent, Campagnezoet 26 cent, Triumph de Kiel 1014 cent, Bender- zoet 811 cent, Kaneelzoet 11 cent, Brede- rodes 611 cent, Huismanzoet 35 cent, Armgaten 57 cent, Pieterselieappel 89 cent. Jasappcl 48 cent, Notarisappel 13 17 cent. Sterappel extra 2332 cent, Lun- tersche Pippeling 48 cent. Koningspippe ling 911 cent, Bruss. Witlof 2024 cent per kg. Het stoffelijk overschot van den heer Z. is overgebracht naar het Gemeentelijk Ziekennuis aan den Zuidwal. De bestuurder en de overige inzittenden van de auto bleven ongedeerd. De auto werd aan de rechterzijde ernstig beschadigd; het motorrijwiel werd ver nield. Van politiezijde werden eenige getuigen gehoord; de oorzaak was hedenochtend echter nog niet definitief vastgesteld. Bijzondere postzegels. Gelijk bekend zal voor den vlucht van het K. L. M.-vliegtuig Zilvermeeuw, dat 18 December van Amsterdam vertrekt, de speciale driekante postzegel van 30 cent beschikbaar worden gesteld. Bovendien hebben de Posterijen een extra stempel laten vervaardigen, waarin het woord Zilvermeeuw benevens het re- gistratie-teekeri PHAIZ wordt vermeld. TELEGRAMMEN VIJF DOODEN BIJ EEN MIJNONGELUK. BOEDAPEST, 29 November. <V\D.). Uit Resica wordt gemeld, dat in een mijn, op 5 K.M. afstand van deze stad, een mijngang is ingestort, waarbij 12 arbei ders werden bedolven. Vijf hunner wer den gedood, terwijl de overige 7 ernstig werden gewond. NEGER GELYNCHT IN DEN STAAT MONTANA. NEW YORK 29 Nov. (V.D.) Te St. Jo seph in den staat Montana deden vierdui zend bewoners een aanval op de plaatse lijke gevangenis om een negentienjarigen neger, die een blank meisje zou hebben lastig gevallen, te lynchen. Aanvankelijk kon de politie met behulp van traangas de menigte verspreiden, doch na eenige nieuwe aanvallen wist de menigte de ge vangenis binnen te dringen. De neger werd eruit gesleurd en opgehangen. EEN NIEUWE RUSSISCHE STRATOSFEERVLUCHT. MOSKOU 29 Nov. (VJD.) Op 8 of op 10 December a.s. zal de Russische luchtballon „Ossoaviachim" voor een vlucht naar de stratosfeer starten by Leningrad of bij Slawjansk. Aangezien men gedurende de eerste tienduizend meter met groote koude zal hebben te kampen, zijn bijzondere maatregelen genomen om ysvorming op het ballonomhuisel te voorkomen. Vervolging tegen gouverneur van Californië aangevraagd. SAN FRANCISCO 29 Nov. (V.D.) De twee advocaten van den te San José ge- lynchten Jack Holmes, die hem zouden verdedigen in het proces wegens ontvoering van den miilionairszoon Brooke Hart, waar van Holmes beschuldigd werd, zullen na mens de familie van Jack Holmes een aan klacht indienen tegen den gouverneur van Caiifomië, James Rolph Jr. en tegen de autoriteiten van het district Santa Clara en de stad San José, wegens het niet tref fen van de noodige maatregelen om den, volgens hen, onschuldigen arrestant tegen de menigte te beschermen, terwijl gouver neur Roiph bovendien zijn voldoening over de lynchpartij uitsprak. MARKTBERICHTEN VEUR, 28 Nov. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 23369. Prij zen: 23129 kippeneieren f 4.106.70, 240 eendeneieren f 4.105.00, 7 ganzen f la75 2.35, 462 kippen 40160 cent, 52 eenden 5060 cent, 241 konijnen f 0.202.25, en 17 duiven 1020 cent per stuk. HAZERSWOUDE, 27 Nov. Eierenveiling Prijzen: kippeneieren f 6.407.00, eenden eieren f 5.155.30 per 100 stuks; konijnen f 1.002.00 per stuk. AMSTERDAM, 29 Nov. Vee. Ter vee markt heden aangevoerd: 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarkeu. 298 vette kalveren le kwala 5458 cent, 2e kwal. 4452 cent, 3e kwal. 3440 cent per kg. letvend gewicht, 14 nuchtere kalveren f 6 9 per stuk, 356 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 4445 cent, zware 4344 cent, vette 4243 cent per kg. slacht gewicht. Verstrekt door: INCASSO-BANK N V., LEIDEN 29 Nov. 1933 L. IC. Hedon. I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 301/4 308/g Berkels Patent 16 Calvé Delft c v. A 52% 525/, Küchenm Acc. 7/s 1VH Ned. Ford 1577, 160 Philips Gem. Bez. 238 239/38/,) Unf Lever 89V2 907, Petroleum: Kon Olie 17 9V4 1795/4 Perlak 97% 99 Rubber: A'dam Rubber 063/„ 3*8/4 951/.» Deli Bat. Rubber 39 Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N Scheepv. Unie "l/t 4374/44 Oude Boot 9 9 Mijnbouw: Boeton 8 8 Alg. Explor. Mij. 1221/a 123 Suiker: H.V. A'dam 163 »/4 161 Vorstenlanden Java Cultuur S3 V2 83 N.l.S.U. 63 V, 63V2 Tabak: Deli Mij. 101 102 Senembah 1225/g 1231/4 Deli Bat. Tabak 1057g IO0I/4 Oostkust 19 19 Am. Fondsen: Am. Smelting 26716 267a Anaconda 9 9 Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel 20% 20% Cities Service I'/a 11/2 Central Public. Continental Oil 10% 10% Gen. Aviation Int. NickeJ 1372 123/4 131/, Kennec. Copper 123/4 Milwaukee 3'/8 31/s ld. Pref. Keesport Tin PI. 547a 541/2 North American 103/4 10 Nevada Shell Union Ö»/V6 51/4 6 Unit. St Leather 67s Union Pacific 68 Wabash 2'/ld 6 Tidew. Ass. Oil «7* United St Steel 283/8 27%; WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.39 Londen 8.18J/. New York 1.57l/o Parijs 9 74 Brussel 34 58 Zwitserland 48.13 Milaan 130$ Madrid 30 Oslo 41 221 Kopenhagen ;i; 50 Stockholm 42.271/.? Weenen Praag 7.S8 Boedapest Prolongatie BEURSO VERZICHT van gisteren. De Amsterdamsche fondsenmarkt had heden een prijshoudend verloop, nadat de koersen in de ochtenduren meerendeels enkele pets beneden het slotpeil van giste ren waren teruggevallen. Dit vond zijn oor zaak in de reactie van Wallstreet en de Amerikaansche goederenmarkten. De on gunstige invloed, hiervan uitgaande, werd later op den dag geneutraliseerd door de vaste houding van den dollar. Ook de koersstijging van de overige buitenlandsche wissels moedigde aan, aangezien men er in tegenstelling tot het gebruik, thans de beteekenis van groote vertrouwen in die valuta aan hechtte en niet wantrouwen te gen den gulden Dit blijkt wel zonneklaar uit de prijshoudende stemming van Ned. Staatsfondsen. Op de aaneelenmarkt kon den Industrieelen algemeen fractionecl verbeteren. Oliewaarden daarentegen ga ven nauwelijks eenige verandering te zien. Suikers lagen vast in verband met de prijsstijging van het product. Tabakken waren aarzelend, al hadden zij geen ver- Deli's, die iets hooger golden. Rubbers waren aarzelen d,al hadden zij geen ver andering van beteekenis te registreeren. Scheepv. lagen vast. Ned. Scheep Unies verbeterden bijna 2 pet. Amerikanen bic ven op peil. Ned. Staatsobligaties waren prijshoudend, terwijl Duitschc obligaties evenmin veranderingen van beteekenis tc zien gaven.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3