WAALS WOENSDAG 29 NOVEMBER 1933 DE LEÏDSCHE COURANT ^ilRSTE BLAD PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 29 Nov. 1933 medegedeeld door het Kon. XSi ,u. i .eteoroL instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 779.4 te Riga. Laagste barometerst.: 744.3 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 30 Nov.: Matige Oostelijke wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. De hooge drukking bleef in Scandinaviö toenemen en verplaatste haar centrum iets Zuidwaarts. De depressie op den Oceaan trok hoofdzakelijk naar IJsland, maar ver toont nog een tweede kern verder in het Zuid-Westen, terwijl die bij Spanje afnam. In Noord-Scandinavië waaien krachtige Westelijke winden en steeg de temperatuur tot boven het vriespunt, in Finland nam de vorst af, maar in Oost-Duitschland en Pole a toe, eveneens in Zuid-Duitschland, waar reeds 8 graden vorst werd gemeld. Daar- tusschen ligt nog een strook van betrokken lucht, die zich tot het midden en noorden van ons land uitstrekt, terwijl in het Zuiden reeds opklaring intrad. In Frankrijk ver plaatst het vast gebied tot zonnig weer en hoogvere temperaturen overdag, zich Noord waarts, de Britsche Eilanden hielden be trokken lucht, waarbij in Ierland de tem peratuur steeg. De algemeene toestand blijft gunstig voor afkoeling in oze omge ving, zoodat de vorst ook geleidelijk hier te lande kan doordringen. LUCHTTEMPERATUUR. Temp-.-atuur des middags te half drie 3.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS c.a.: Van Woensdagnamiddag 4.23 uur tot Donderdagmorgen 7.15 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Donderdag 30 Nov. v.m. 1.10 uur en nam. 1.27 uur. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND. In de na afloop der algemeene vergade ring van den Vrijzinnig Democratischen Bond te Groningen gehouden hoofdbe stuursvergadering is het dagelij ksch be stuur als volgt samengesteld: Prof. mr. R. Kranenburg, Leiden, voor zitter; mr. M. Slingenberg, Haarlem, vice- voorzitter; mr. L. G. van Dam, Haarlem, secretaris-penningmeester. Het ligt in het voornemen het bonds- bureau van Den Haag naar Haarlem te verplaatsen. EEN TEELTREGELING VOOR RUNDVEE. Vèr-strekkende plannen in voorbereiding. De Crisisrundveecentrale heeft een plan ontworpen voor een goede regeling der rund veeteelt, welk plan de vorige week de goedkeuring heeft verworven van den mi nister van Economische Zaken en Dins dag is goedgekeurd door het bestuur der Centrale, Vrijdag zal de Commissie van Advies dit plan gaan bespreken. Aan de mededeelingen hieromtrent in het „Handelsblad" ontleenen we het vol gende: „De Crisisrundveecentrale zal afzonder lijke regelingen maken voor vaars- en voor stierkalveren. Bij de eerste zal als regel een procentsgewijze toewijzing geschieden, waarop uitzonderingen voor hoogwaardige fokdieren mogelijk zullen worden gemaakt. Bij de stierkalveren zal de toewijzing als regel plaats vinden op grond der vermoe delijke fokwaarde met uitzonderingsgeval len voor dieren zonder bekende afstam ming. Op grond van verschillende overwegin gen zal het aantal toe te laten vaarskalve ren worden vastgesteld op 350.000 en dat der stiertjes op 60.000 stuks. Bestudeering der uitkomsten van de jongste tellein (1933) heeft de Centrale bevestigd het in de practijk bekende feit, dat de toestanden ten aanzien der rund- veefokkerij van streek tot streek zeer ver schillen. In deze toestanden wil de Cen trale zoo weinig mogelijk veranderen. Teneinde de uitvoering der teeltregeling technisch èn financieel mogelijk te maken, zal de Centrale voorschrijven, dat een be paald aantal vaarskalveren, b.v. de helft van het toegestane aantal en alle niet toe gelaten stierkalveren als nuchtere kalveren geleverd moeten worden. Alle aangehouden dieren moeten worden geschetst of omschreven. Om de onkosten der gewestelijke cen trales, plaatselijke commissies, controle, enz. te dekken, zal voor ieder af te geven bewijs met schets of omschrijving een na der vast te stellen bedrag worden gehe ven, vermoedelijk veeertig cents. GEDELEGEERDE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Den heer Vliegen eervol ontslag verleend. Bij Kon. Besluit is, op zijn verzoek, eer vol ontslag verleend aan den heer W. H. Vliegen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, als Nederlandsch gedele geerde ter Ontwapeningsconferentie, met dankbetuiging voor de als zoodanig bewe zen diensten. RADIO-REGLEMENT. Wijziging van artikel 64 afgekondigd. In het Staatsblad is afgekondigd een Kon. Besluit, houdende wijziging van art. 64 van het Radio-reglement 1930. Daardoor komt art. 64 als volgt te lui den: 1. Het is verboden te hebben of te ge bruiken een ontvanginrichting, die voor zien is van een of meer geleidingen, die nende als antenne, welke inrichting of ge leidingen belemmeren den aanleg, de in standhouding of de exploitatie onderschei denlijk het gebruik van voor het openbaar verkeer bestemde telegrafen en telefonen en daarmede door den minister gelijk te stellen radio-electrische inrichtingen, van telegrafen en telefonen, bedoeld in artikel 13 der Telegraaf- en Telefoonwet 1904 of van inrichtingen, bedoeld in artikel 3ter dier wet, indien de aanleg en het gebruik daarvan van Rijkswege geschiedt. 2. Voorzieningen ter opheffing of ter voorkoming van belemmeringen, bedoeld in het eerste lid van dit artikel, geschie den op kosten van dengene, te wiens name de ontvanginrichting te boek staat. 3. Onverminderd het bepaalde in het eerste lid van dit artikel is het verboden te hebben of te gebruiken een ontvangin richting, die hinderlijke straling door de antenne kan veroorzaken. Als opvangin richtingen, die hinderlijke straling kunnen veroorzaken, worden aangemerkt die, waarmede kan worden opgewekt een hoog frequente spanning van 50 milli-volt of meer aan een serieschakeling van een ca paciteit van 200 micro-microfarad, een weerstand van 25 ohm en een zelfinductie van 20 microhenry, geschakeld tusschen de antennecontacten onderling en tusschen eenig antennecontact en het aardcontact van de ontvanginrichting. Het in dit lid gestelde verbod geldt niet voor houders van opvanginrichtingen met betrekking tot inrichtingen, welke zij voor of op 28 Februari 1934 in gebruik of ten gebruike gereed aanwezig hebben. 4. De houder van de ontvanginrichting is voorts verplicht: a. de door of namens den minster met betrekking tot de inrichting en antenne verlangde voorzieningen te treffen; b. de door den directeur-generaal aan te wijzen ambtenaren, voorzien van een le gitimatiebewijs, in de gelegenheid te stel len de inrichting te onderzoeken en kennis te nemen van alles wat daarmede verband houdt. 5. De minister kan in bijzondere geval len, zijner beoordeeling: a. ontheffing verleenen van de in dit artikel gestelde bepalingen,, zoo noodig on der door hem te stellen voorwaarden; b. het verbod, bedoelde in het derde lid van dit artikel, ten bate van een onbe lemmerde radio-ontvanginrichting, welke voor of op 28 Februari 1934 in gebruik of ten gebruike gereed aanwzig zijn. NADERENDE FEESTDAGEN. Arbeid in broodbakkerijen. De Minister van Sociale Zaken heeft, zooals reeds eerder gemeld, onder bepaal de voorwaarden ten aanzien van brood bakkerijen in alle gemeenten des Rijks toe gestaan, dat door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen in afwijking van het bepaalde met den bakkersarbeid mag begonnen worden: op Dinsdag 5 Dec. om 2 uur des voorm.; op Zaterdag 23 en Za terdag 30 Dec. telkens om 12 uur des nachts; op Dinsdag 26 Dec. en op Dinsdag 2 Januari 1934, telkens om 12 uur des nachts, doch alleen voor het stoken van ovens door één persoon. Door bakkersgezellen mag op Zaterdag 23 en Zaterdag 30 Dec. gedurende ten hoogste 13 uren arbeid worden verricht. DE WERKZAAMHEDEN DER C. R. C. Met het oog op de distributie van vleesch verwerkt door de Crisis Rundvee Cen trale, welke 4 December een aanvang zal nemen, had de Regeeringscommissaris in zake de beperking van den rundveestapel, de heer L. Bückmann, de vertegenwoordi gers van de Nederlandsche pers uitgenoo- digd tot een persconferentie ter bespre king van de werkzaamheden der C. R. C. Onder de gasten van de Crisis Rundvee Centrale waren de Minister van Economi sche Zaken, mr. Verschuur met den secre taris-generaal van zijn Departement, mr. dr. van Rhyn, de secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken, mr. dr .Scholtens, de adviseurs van de Crisis Rundvee Centrale, prof. Berger, directeur van den Veterinairen Dienst en mr. Lie- taert Peerbolte, diretceur-generaal van de Volksgezondheid. Voorts waren aanwezig de voorzitter van de C. R. C., ir. Tromp van Holst, de directeur, de heer van Zwanenberg met den secretaris, de heer van Deth. Een verslag van deze conferentie moe ten wij tot morgen laten liggen. PROGRAM DER RUNDVEE-CENTRALE. Als alle boeren meewerken, kan het stelsel van vrijwillige inlevering wordet* gehandhaafd. De Crisis-rundvee-centrale schrijft ons: De levering van vee aan de Centrale blijft, met het oog op het aantal runderen, waarmede de veestapel zal moeten worden beprekt en het tijdsbestek binnen hetwelk de inkrimping zal moeten zijn tot stand gekomen, een bevredigend verloop heb ben. Indien wekelijks de hoeveelheden gele verd worden, welke tot dusver werden af genomen, laat zich volgens de thans daar voor bestaande schattingen en verwach tingen aanzien, dat door vrijwillige beper king van den veestapel het vereischte evenwicht tusschen de melkproductie en den economischen loonenden afzet van zui velproducten zal kunnen worden tot stand gebracht, op het daartoe gestelde tijdstip. Sedert 17 October, toen de leveringsmo gelijkheid werd geopend, tot en met 24 November werd een zóódanig aantal gele verd, dat ook in December de vrijwillige levering zal worden mogelijk gemaakt. Het ligt in de bedoeling van Januari 1934 af regelmatig mededeeling te doen, hoe de stand der leveringen is, zoodat op den grondslag van de hieronder volgende in deeling ieder betrokkene zal kunnen mede werken tot het door vrijwillige medewer king bereiken van het gestelde doel. November: Stichting van Gewestelijke Centrales en instelling van districten en plaatselijke commissies. Vrijwillige leve ring. December: Vrijwillige levering. Januari: Vrijwillige levering. Indien in deze maand verwacht wordt, dat 1 Febr. niet 1/3 van het aantal af te nemen die ren zal zijn geleverd, wordt door de Cri- sis-Rundvee-centrale bepaald hoeveel per Gewestelijke Centrale zal moeten worden beperkt. Februari: Indien op 1 Februari zijn ge leverd: a. 1/3 van het aantal af te nemen dieren: vrijwillige levering, welke zal blyven voortduren, indien op 15 Mei 2/3 van het aantal af te nemen dieren zijn ge leverd. b. minder dan 1/3 van het aantal af te nemen dieren: de Gewestelijke Cen trales bepalen de beperking per district, in te gaan 1 Maart 1934. Maart: Indien op 1 Februari zijn gele verd: a. minstens 1/3 van het aantal die ren: vrijwillige levering, b. minder dan 1/3 van het aantal dieren: de beperking per district treedt in werking. April: Indien op 1 Februari zijn gele verd: a. Minstens 1/3 van het aantal die ren vrijwillige levering, b. minder dan 1/3 van het aantal dieren,: de beperking per district is in werking. Indien in deze maand verwacht wordt, dat op 15 Mei niet minstens 2/3 van het aantal dieren zullen zijn geleverd, zal wor den bekend gemaakt," dat met in gang van 1 Juni de beperking per bedrijf wordt in gevoerd. Mei: Indien op 15 Mei zijn geleverd: a. minstens 2/3 van het aantal dieren: vrijwillige levering, welke op 1 Decem ber het totale aantal dieren moet hebben opgeleverd. b. minder dan 2/3 van het aantal die ren: voorbereiding der beperking per be drijf. JuniDecember: Indien op 15 Mei zijn geleverd: a. minstens 2/3 van het aantal dieren: vrijwillige inlevering. In den loop van deze periode zal, indien blijkt, dat een on voldoende inlevering plaats vindt, tot be perking per bedrijf moeten worden over gegaan. b. minder dan 2/3 van het aantal die ren: beperking per bedrijf. December: Indien op 1 December zijn geleverd: a. het totaal aantal dieren: geen ver dere stappen. b. minder dan het totaal aantal die ren: verplichte inlevering per bedrijf door hen, die niet voldeden aan de beperking. „RUNDVLEESCH GESTOOMD IN EIGEN JUS". Wat er met de Regeeringskoeien gebeurt, welke overal in den lande zijn opgekocht. Naar aanleiding van hetgeen er den laat- sten tijd geschreven is over de behande ling van het drachtige vee, hetwelk door de Crisis-Rundvee-centrale is aangekocht, om te worden afgeslacht en vervolgens ver werkt te worden tot vleesch in blik, had de directie van de Beverwijksche Conser- venfabriek ons uitgenoodigd voor een be zoek aan haar inrichting, ten einde het verwerkingsproces en wat daaraan voor afgaat, in oogenschouw te nemen. De Beverwijksche Conservenfabriek is een van de 36 inrichtingen, die het vleesch van de „crisis-runderen" tot conserven ver werken, waarna het voor lagen prijs be schikbaar zal worden gesteld voor hen, die daarvoor in aanmerking komen. Van de plaatsen, waar de inlevering ge schiedt, wordt het vee naar de verschil lende fabrieken gedirigeerd, die van te voren een opgaaf ontvangen van het aan tal runderen, dat haar voor de eerstvol gende week is toegewezen. Nu gaat het er maar om te zorgen, dat men een goede ge legenheid heeft om de dieren gedurende den tijd tusschen de aankomst en het slachten, onder te brengen. In Beverwijk is daarvoor goed gezorgd. In de nabijheid van het gemeentelijk abat toir zijn twee stallen zoodanig ingericht, dat een flink kwantum runderen een goed onderkomen heeft, om de onvermijdelijke executie af te wachten. De koeien worden thans regelmatig des avonds per trein aangevoerd, brengen dan den nacht in de stallen door en worden dan den anderen ochtend in het slachthuis op de gebruikelijke wijze om zeep gehol pen. Het aantal dat te Beverwijk werd ontvangen, varieerde van 10 tot 15 per dag Eng. Rieten Haardfauteuil, vanaf10. lm. Lederen Fauteuils, vanaf 15.75 ïbjes, vanaf yJn, spiEGels; uitvoeringen stjes dktafels bijzettafeltjes IETS BIJZONDERS: MODERNE ROOKTAFEL met tinbeslag en 4-deelig tinnen rookstel, 1 ft 7 F Compleet IV. i O GAAT OOK VOOR UWE PRACTISCHE GESCHENKEN HAARLEMMERSTRAAT 130-136 een kwantum, dat de Beverwyksche Con servenfabriek gemakkelijk kan verwer ken. Op de plaats van inlevering hebben de koeien een loodje aan de staart gekregen. Dat is het begin van een zeer scherpe controle, die ten doel heeft, er voor te zor gen, dat later het juiste aantal Kilogram men is .verwerkt, waarvoor het koebeest stond aangeschreven en dat er geen ver wisselingen kunnen plaats vinden. Dit is van belang, want blijkt, bij de slachting, dat het rund niet drachtig was, dan ont vangt de eigenaar slechts 60 pet. van het bedrag. Dezelfde korting wordt toegepast, wanneer blijkt dat. het dier langer dan 7 maanden drachtig is. Na de slachting wordt het afval aan de daarvoor bestemde plaats verzonden. De huiden gaan naar de Huidenclub te Am sterdam, terwijl het krans- en nek-vet naar de crisis-zuivel-centrale gaat. Het vleesch wordt in vaten naar de con servenfabriek vervoerd, die in Beverwijk uitstekend geoutilleerd is. In de groote mo derne fabriekshal, waar o.m. ook de steri- liseer-apparaten zijn opgesteld, is een aparte ruimte afgescheiden voor de ver werking van het vleesch, dat hier ont daan wordt van de beenderen enz. en dat vervolgens in stukken wordt gesneden. Terloops zij nog opgemerkt, dat de been deren aan de Lijm- en Gelatinefabriek te Delft moeten worden gezonden. Wie krijgt de biefstuk? Nu zou men geneigd zijn te veronderstel len, dat het van het gelukkige toeval zal afhangen, wien van de toekomstige con sumenten straks de haas en de biefstuk ten deel zullen vallen en wien het eenvou dige doorregen lapje. Zóó zal het echter niet zijn. Er zal geen sprake zijn van een bofje. De „gleichschaltung" is ook hier streng doorgevoerd. Het vleesch gaat door elkaar en wanneer het in een machine in stukjes van ongeveer 4 c.M. is gesneden, wordt het nog eens gemengd. Nadat er 2 pet. zout bijgevoegd is, gaat het in de bus sen, die verder op de gewone wijze, zoo als bij andere conserven, worden behan deld. Het steriliseeren geschiedt onder voorgeschreven temperatuur en op zoo danige wijze, dat men later, bij het openen een compacte massa heeft, welke er zeed smakelijk uitziet. De controle op de verwerking is zeer scherp. Eenmaal in de 14 dagen worden door de Rundveecentrale monsters getrok ken, teneinde het product te controlesren. Bovendien zijn alle 36 fabrieken aangeslo ten bij een controle-bureau, dat een con troleur uitzendt, die de fabrieken zelf be talen. Dit heeft het voordeel, dat men met één centraal lichaam te doen heeft en dat door alle fabrieken eenzelfde product ge maakt wordt. Ten slotte staan de instal laties onder toezicht van den Rijksveteri- nairen dienst en de inspectie van de Volks gezondheid. De blikken worden op de fabrieken van een eensluidend etiket voorzien, met het opschrift: „Rundvleesch gestoomd in eigen jus." Het etiket vermeldt verdere een vier tal recepten voor de bereiding van gerech ten, waarbij het vleesch uit de bus kan worden verwerkt. De directie stelde ons in de gelegenheid om elk dezer vier gerechten te proeven en inderdaad, het was een smakelijk en tege lijk krachtig voedsel, Natuurlijk kan het vleesch nog op tallooze andere manieren tot gerecht verwerkt worden en dat be wijst meteen den verstandigen opzet van de centrale, om geen gehakt of corned- beef te doen maken. In het eerste geval is er geen keus en in het laatste moet het ge bruik zich bepalen tot een plakje op de boterham, waarbij de veel duurdere fa bricage dan nog maar buiten beschouwing wordt gelaten. De directie van de Beverwijksche con- AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M:andag27Nov. tot en met Zondag 3 Dec. a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, Tel. 594. j servenfabriek meent overigens, dat de or ganisatie van deze geheele zaak uitste kend is opgezet. Er zijn inderdaad fouten voorgekomen, maar die ontmoet men, wan neer 'n plan in de pyactijk wordt uitge werkt, altijd. „Tijd". De loonkorting te Amsterdam. De gemeenteraad van Amsterdam heeft aangenomen de voorstellen van B. en W. inzake loonkorting, zonder den kindertoe slag te beperken. Tegen stemden de sociaal democraten, de communisten, en de heer Kitsz. HET RIJKSDAGBRANDPROCES DE ACTIE DER K.PJ). De „Altonaër Blutsonntag". Nog steeds is het verhoor aan den gang van de ambtenaren, die verslag uitbrengen van de agitatie der communistische partij in de dagen van de brandstichting. O.a. werd gisteren nog gehoord de amb tenaar der rechtbank Hohmann uit Ko ningsbergen, die o.a. verklaarde, dat aldaar een zekere Jprdan leider van een terroris tische groep was, die in Februari werd ge arresteerd. In zyn bezit werden nauwkeu rige handleidingen gevonden voor het ver vaardigen van bommen en vergiften. Begin Februari viel een toenemende actie van de partij waar te nemen. Voor 4 Maart was een aanslag voorbereid op den rijks kanselier, welke niet ten uitvoer kon wor den gelegd daar de daders op 3 Maart wer den gearresteerd. Kriminalsekretar Mallach, die na de pauze wordt gehoord, verklaart dat hij den indruk heeft, dat in de provincies Posen en West-Pruisen toebereidselen voor dien gewapenden opstand aan den gang waren, en dat deze niet tot een resultaat voerden, doordat de rijksregeering tijdig heeft in gegrepen. Zyn Collega Staglich uit Altona schetst de „Altonaër Blutsonntag", waarop een de monstratie-optocht van nationaal-socialis- ten overvallen werd. Voor den 5en Maart was het parool uit gegeven om reeds in den vroegen morgen S.A.-lokalen in brand te steken. Dank zij politie-maatregelen is het niet tot excessen gekomen. Getuige noemt Altona het brand punt der communistische terreur. Op 26 Februari werd in geheime bespre kingen bepaald, dat het nu tijd werd. Het werk moest worden gestaakt de politie- bureaux bestormd en de openbare gebou wen bezet. Het wachten was slechts op het gevel tot den burgeroorlog. Ook de politiecommissaris Schaffer uit Frankfort en de „Kriminalrat" Brosig uit Dusseldorf verklaren dat einde 1932 en be gin 1933 in communistische vergaderingen propaganda gemaakt werd voor de prole tarische revolutie. In een in beslag genomen brief werd op het gewicht gewezen van een forsche acue onder de spoorwegarbeiders. Daarin wordt gezegd, „de hand aan de keel van den staat heeft slechts hij die de spoorwegarbeiders in de hand heeft". Inderdaad werd spoedig daarop een spoorwegconferentie te Dusseldorf bijeen geroepen, welke echter door de politie werd verhinderd. Daarna werd de zitting tot vandaag ver- Nog meer politieambtenaren als getuige. Ook vandaag worden nog verschillende politieambtenaren door het Rijksgerechts hof gehoord, doch bovendien zal Dimitrof gelegenheid krijgen hun gezamenlijk vra gen te stellen over de politieke verhoudin gen in Duitschland ten tijde van den brand. De President hoopt op deze wijze te voor komen, dat Dimitrof stuk voor stuk de ge tuigen ondervraagt volgens zyn bekend systeem van genummerde vragen. Eerste getuige is de recherche-secretaris Brosig uit Dusseldorf, die ter aanvulling van zijn vroegere mededeelingen nog ver telt, dat op 28 Februari te Dusseldorf een „gifcolonne" is gevormd, die tot taak had bij een opstand het eten in de S.A.-keukens te vergiftigen. Men zou 3l/0 K.G. vergif hebben gevonden, dat voldoende zou zijn geweest om 18.000 menschen te vergiftigen. Dimitrof wenscht nadere bijzonderheden omtrent de gifmoord-voorbereidingen te Dusseldorf te vernemen. Hij noemt het idee „absoluut idioot". Getuige Brosig: „Wij hadden het bericht gekregen, dat twee presonen gearresteerd waren die over groote hoeveelheden ver gif beschikten. Ik heb toen gelast deze bei de menschen in vrijheid te stellen en heb ze laten bespieden. Zij begonnen met het I gif over te brengen. Het is door vijf of zes handen gegaan, tot wij er in slaagden het in beslag te nemen. De eigenaar was de vroegere districtsleider van den Bond Jong Spartacus in het district Beneden-Rijn Dus seldorf. Dat hij een belangrijke rol in de partij heeft gespeeld blijkt ook uit het feit, dat wij vijf a zes lidmaatschapstaten van verschillende communistische neven-orga- i nisaties hebben gevonden". Dimitrof gelooft, dat het vergif ook voor i andere doeleinden heeft kunnen dienen. Getuige Brosig: „Het vergif was geheel van een scort om door de bezitters ervan bestemd te zijn om menschen om te bren- gen".

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2