Voor allen di^ Sukkelen WOENSDAG 29 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 12 TER-AAR. Teraarsche IJsclub. In het café Ver hoef hield bovengenoemde vereeniging haar leden-jaarvergadering, onder praesi- dium van den heer M. van Tol Wzn. De opkomst was zeer gering te noemen. Na het openingswoord, waarin de mede werking gevraagd wordt voor hmet zake lijke afhandelen van de agenda, gaat de waarnemend secretaris over tot het voor lezen van de notulen, die zonder eenige aanmerkingen worden gearresteerd. Bij de ingekomen stukken is een schrij ven binnengekomen van den heer B. Ho- genboom, waarin hij mededeelt, dat hij wegens drukke werkzaamheden, zich ge noodzaakt ziet zijn mandaat als bestuurs lid neer te leggen. Het financieel verslag van den penning meester C. Snijders, geeft aan inkomsten een bedrag van 543.44, uitgaven 511.51, alzoo een batig saldo van 31.93. De veri ficateurs-commissie rapporteert, dat de boeken en bescheiden in juiste vorm zijn. De voorzitter brengt den penningmeester dank. Uit het jaar-overzicht vernamen wy al hetgeen is gepresteerd door de vereeni ging. Al is zij nog jong, toch kan zij al met succes terugzien 'op haar werkzaamheden, verricht in het afgeloopen seizoen. Het belangrijkste punt van de agenda was wel: Bespreking aansluiting Zuid-Hol- landsche IJsbond. De kosten voor aanslui ting zijn voor ieder lid 171/, cent. Dan mag men op alle banen van den Bond rijden. En wanneer men een ongeluk krijgt op een dergelijke baan, b.v. het breken van een arm of been, betaalt de Bond 30 dagen ach tereen 3 gulden per dag. Wanneer een on geluk, den dood tot gevolg heeft, ontvangt men 2 duizend gulden. Na een korte be spreking, vooral wat de financieele zijde betreft, werd bijna met algemeene stemmen besloten tot aansluiting. De aftredende bestuursleden, de heer P. den Haan, J. Egberts, M. van Tol Wzn., J. Hogenboom, werden bij acclamatie herko zen, de heer C. de Bruijn wenschte niet meer in aanmerking te komen vanwege de hooge leeftijd. In de vacature's van de heeren L. de Haan, C. Korft en C. de Bruijn werden gekozen G. v. d. Pijl, W. v. d. Hoorn Jzn. en D. Machielse. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid naar voren gebracht, nu wij aange sloten zijn bij den IJsbond, om eenige na tionale wedstrijden te organiseeren. Dit spekt mogelijk de kas en geeft tevens mooie propaganda. Ook ging er een stem op, des avonds de-baan te verlichten, doch men was van meening, dat dit er nog niet erg in zou gaan bij de gemeentenaren, daar velen toch alreeds overdag kunnen rij den. Rondom een stad is dat wat anders. De heer L. Uijttewaal zou gaarne nog een baan aangelegd zien voor de kunstrijders en drong er zeer sterk op aan, dat men er vroegtijdig bij is met het afzetten van „wakken". Het bestuur is er geen tegen stander van om kunstrijden te bevorderen, maar gezien de financiën, zal zy nog niet over kunnen gaan tot het aanleggen van een speciale baan. Wat het afzetten van wak ken betreft, terdege zal zij hierover waken. Hierna volgt sluiting van deze geanimeer de bijeenkomst. Geboren: Wilhelmus Petrus, z. v. J. Sanders-van Kints. Gehuwd: J. Pieterse, 30 jaar en C. Kleijn, 27 jaar. A. H. Valentijn 26 jaar en C. C. M. v. d. Berg, 26 jaar. J. C. van Rossenberg, 33 jaar en P. Egberts, 26 jaar. G. Hartman, 27 jaar en J. van Luiing, 26 jaar. G. A. Kleijn, 24 jaar en J. M. Hoo- geveen, 25 jaar. T. Kroon, 29 jaar en C. Hofstede, 27 jaar. ZEGWAART. Geboren: Wilhelmus Martinus z. van J. J. Lexmond en G. E. van der Meer. Wulfert Jan Dirk z. van de Wilde en J. M. Floor. ZOETERMEER—ZEGWAART. De burgemeester spreekt over „Ver keersproblemen". Maandagavond j.l. hield de edelachtbare heer L. R. Middel- berg, burgemeester onzer gemeenten, voor een stampvolle zaal, in het Spaarbankge bouw te Zegwaart, een lezing over het „Verkeersprobleem". Allen, die deze lezing hebben bijgewoond, waren zeer voldaan over de duidelijke en deskundige uiteen zetting van bedoeld vraagstuk. Voldaan gingen allen huiswaarts en spraken de hoop uit, dat de burgemeester dezen win ter nogmaals een lezing zou geven. Spre ker wist de aandacht der aanwezigen zoo te trekken, dat men een speld kon hooren vallen. De opening der vergadering geschiedde door den voorzitter, dén heer D. Ceelen, die een kort woord van welkom sprak en daar na den burgemeester in de gelegenheid stelde de lezing te houden. Spreker begon met een historisch over zicht te geven van de ontwikkeling van het verkeer, na invoering van spoor en stoomboot, na 1839, toen de eerste spoor weg tusschen Amsterdam en Haarlem werd geopend. De ontwikkeling van het nieuwe verkeer is steeds door hoogerhand geleid, opdat het zooveel mogelijk het al gemeen belang zou dienen. De grondbe ginselen van de verkeerspolitiek in de vo rige eeuw waren het opleggen van ver plichtingen (exploitatieplicht, vervoer- plicht, controle op de tariefsvorming, enz.) Daarnevens werd een geregelde concurren tie bevorderd (S.S. en H. S. M. en Binnen scheepvaart). In de latere jaren, doch vóór de intrede van het motorverkeer, is de ontwikkeling gegaan in de richting van centralisatie en coördinatie der verkeers ondernemingen (N.S.). Daardoor zijn op verkeersgebied geregelde en over het al gemeen bevredigende toestanden ontstaan, welke echter verstoord zijn door de invoe ring van het tot nu toe zeer onvoldoende geregelde autoverkeer. Spreker bepleitte dan ook een regeling van alle verkeers ondernemingen, dus van het rail-, tot weg-, het water- en het luchtverkeer. Op gelijken grondslag, die te bereiken is door het scheppen van een gelijken commerciee- le basis en door regeling der mededinging. De gelijke commercieele grondslag ware te verkrijgen door het motortransport en de binnenscheepvaart een redelijk aandeel te doen betalen in de kosten van aanleg, in standhouding, beveiliging, enz. van de wegen en waterwegen en voorts om het openbare verkeer met vrachtwagens, even als voor de Spoarwegen de noodige ver plichtingen op te leggen (vervoers- en ex- ploitaieplicht, enz.) en de oprichting van een dergelijk transport aan een vergun ningsstelsel te binden; deze vergunningen te verleenen door een boven de partijen staande instantie. Spreker juicht het toe, dat de regeering naast het sedert 1926 bestaande concessie stelsel voor autobusondernemingen, thans ook heeft voorgesteld een dergelijk sys teem voor openbare vrachtauto's in te voe ren, vertrouwende, dat deze stap spoedig zal worden gevolgd door een betere en zoo dringend noodige regeling van de gelijke commercieelen grondslag van alle ver voersondernemingen. Hij vertrouwt, dat de actie, welke in den lande tegen de thans aanhangige aanvulling van de wet op de openbare vervoermiddelen, dan ook geen succes zal hebben, en toont het onwaar achtige aan in de vele en sprekende re clameplaten, welke door het comité van actie tegen de Regeeringsmaatregelen on der de leus: „Laat den weg vrij", over het land wordt verspreid. Ten slotte wekte spreker op om vertrou wen te stellen in het beleid van de tegen- Woensdag jl. kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering ten ge meentehuize bijeen. Voorzitter: E. Guldemond, loco-burge meester, secretaris mr. F. A. Helmstrijd. De heer Mesman herdacht. 1. Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat stemming en rondvraag dien avond zullen aanvangen bij den heer Noest. Hierna hield de voorzitter een korte toespraak ter nagedachtenis van den heer D. Mesman, die eenige dagen geleden zoo plotseling is gestorven. Spr. kenmerkte hem als een hoogstaand man, die immer voor de belangen van de gemeente is opgekomen, en met zijn helder inzicht menigen wenk ten goede heeft gegeven. Spreker besloot zijn rede met de wensch, dat God de zoo zwaar beproefde familie van den overle dene in alle omstandigheden mag bijstaan. 2. De notulen van de vergadering van 27 October worden met eenige wijziging vast gesteld. 3. Ingekomen stukken. De onder a tot en met p vermelde ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. q. een schrijven va nden heer D. Schaap, waarbij coze verzoekt de huur van het door hem gehuurde perceel te willen verlagen van f 5 op f 4.Z. hoofdelijke stemming of discussie goedgekeurd. r. Een schrijven v. d. voorzitaer van het Centr. stembureau, houdende bericht, dat de heer H. Loef zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente aanneemt. Wordt voor kennisgeving aangenomen. s. Een schrijven van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Restauranthouders en Slijters „St. Joseph" te Utrecht, houdende verzoek bij verordening de koffiehuisbe- drijven gelijk te stellen voor de personeele belasting met winkels en logementen. De belasting op de Koffiehuizen. t. Een schrijven van de Afd. Gouda en omstreken van den Ned. Bond van Koffie huis-Restauranthouders en Slijters, houden de verzoek om een besluit te nemen, waar door met ingang van 1 Jan. 1934 een meer dragelijke pers. balasting voo rde koffie huis- en restaurant bedrijven in deze ge meente zal bestaan. B. en W. zijn van oordeel, dat, waar zoo veel mogelijk moet worden gewaakt tegen het ontvallen van inkomsten aan de be grooting, zij geen vrijheid vinden den Raad te adviseeren het verzoek in te willigen. Zij stellen dan ook voor, afwijzend op de beide adressen te beschikken. De heer Boekraad is baog, dat door de hooge lasten, welke de caféhouders hebben te betalen, zij genoo Izaakt zullen worden hun bedrijf op te heffen, waardoor in het geheel geen belasting door de gemeente kan worden geheven, terwijl, wanneer bet aantal opcenten zou worden verminderd, de kans op bestaan voor deze bedrijven grooter is, dus ook de gemeentekas ten goede zal komen. Spreker meent, dat een vermindering tot op 2/3 alleszins billijk is te achten. De heer Abbenbroek kan met de meening van het college in dit opzicht accoord gaan. Spr. wijst op den moeilijken tijd,2 die ook de caféhouders thans medemaken. Ook de heer van der Staak is tegen het voorstel van B. en W. en sluit zich aan bij het door den heer Boekraad gesprokene. De heer van Kleef vind vermindering tot op 2/3 te veel, en wil dit brengen op 10 pet. De voorz;ter wijst er op dat een procens- gewijze verlaging niet geoorloofd is en brengt nog eens naar voren, dat wanneer nu reeds op de nieuwe begrooting verande ringen en wijzigingen van dezen aard wor den gemaakt, de daling van de inkomsten in de loop van het jaar een grooten omvang zal aannemen. De heer Boekraad handhaaft zijn voorstel, wat hem door den heer van Gelderen wordt ontraden. Het voorstel van B. en W. wordt in stem ming gebracht en met 74 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heeren van der Staak, Boekraad, de Ruyter en Abbenbroek. De onder letter u der ingekomen stukken vermelde bezwaarschriften van verschillen de caféhouders aangaande bovenaangehaal- woordige regeering, waarvan wij, onder leiding van den eminente econoom dr. Colijn en onder Gods zegen, mogen ver wachten, een behartiging van het alge meen volksbelang boven dat van een be paalde groep in onze samenleving. De rede, welke met cijfers werd toege licht, oogstte veel bijval. Laat men het niet geheel eens zijn met den spreker, toch hebben vele een kijk op het verkeersprobleem gekregen, die ze er niet in gezien hebben. Het voorbeeld van het personenvervoer per trein, tusschen Den Haag en Rotterdam jaarlijks, zoo dit met een ander vervoermiddel moest ge schieden, was sprekend en duidelijk. Door eenige heeren werden vragen ge steld, die tot genoegen door den inleider werden beantwoord. De voorzitter dankte namens de kies- vereenigingen en de vergadering den bur gemeester voor zijn gehouden leerzame en interessante lezing, welk dankwoord met een hartelijk applaus van de aanwe zigen werd onderstreept. Muziekconcours. Door de harmonie- vereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier zyn plannen in voorbereiding op den 2en Pinksterdag 1934 te dezer plaatse een mu ziekconcours te organiseeren. De winkelweek. Door de winkelweek commissie zijn ruim 100 prijzen aange kocht. Vanaf Woensdag staan deze ge- etaleerd bij den heer A. Th. van Es te Zegwaart. Bij de prijzen bevinden zich o.a. een rijwiel, naaimachine, ledikant met toe- behooren, casette met zilver eetgerei, ser viezen, enz. VAN BOSKOOP de kwestie zijn hiermede tevens afgehan deld en ongegrond verklaard. 4. Het College deelt mede, dat met ingang van 1 November 1933 tot controleur van de steunverleening is aangesteld de heer E. J. van der Wolf, en dat de benoemde ingevolge arbeidsovereenkomst werkzaam is. Voorstel in verband met voorgenomen uitkeeringen uit de vernieuwingsfondsen van gasfabriek en waterleiding. Twee nieuwe raadsleden. Thans wordt eerst punt 16 der agenda aan de orde gesteld. Onderzoek geloofsbrieven van twee tot lid van den raad benoemden. Een commis sie, samengesteld uit de heeren Noest, de Ruyter en Van Kleef onderzoekt de ge loofsbrieven van de nieuw-benoemde raads leden de heeren H. Haring en Jb. Loef, be- hoorende tot de A. R. partij en deelt mede, dat zij accoord bevonden zijn. De Raad kan zich thans met de benoeming van genoemde heeren vereenigen. Punt 5 der agenda. Voorstel in verband met voorgenomen uitkeeringen uit de ver nieuwingsfondsen van gasfabriek en water leiding. De heer Boekraad vraagt of 2Ged. Staten thans met de wijze, waarop B. en W. meenen de dèkkingsmiddèlen voor de ver hoogde uitgaven van steunverleening en werkverschaffing te hebben gevonden, zul len goedkeuren, waarop de voorzitter ant woordt, dat dit zeer waarschijnlijk het geval zal zijn. Nadat door den heer van Gelderen nog een kleine uiteenzetting van de situa tie is gegeven, wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. 6. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning, plaatselijk gemerkt Zijde no. 58. De heer v. d. Staak vraagt, of, indien op deze plaats misschien een nieuw huisje wordt gebouwd, de schoonheidscommissie, als deze bestaat, een oogje in het zeil kan houden, opdat de Zij de weg in de naaste toekomst niet door „monumenten" als dit krotje wordt ontsierd. De heer Boekraad vraagt of het de aan dacht heeft van B. en W. dat het huisje levensgevaar voor de bewoners kan opleve ren. Hierop wordt door den Voorz. beves tigend geantwoord, en deelt naar aanleiding van de vraag van den heer v. d. Staak mede. dat geen schoonheidscommissie bestaat, maar dat wel met welstandsbepalingen zal worden rekening gehouden, en nog altijd een beslissing door B. en W. te nemen is, of zij met eventueele bouwplannen accoord kunnen gaan. Het voorstel wordt z. h. st. hierna aangenomen. 7. Voorstel tot aanvulling van de alge meene politie- en de legesverordening in verband met ventvergunningen. Zonder discussie of h. st. aangenomen. 8. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de perceelen Kerkstraat nos. 10 en 12 aan den heer A. Pos. Met een opmerking van den heer van Kleef, dat de perceelen misschien wel voor onbewoonbaarverklaring in aanmer king kunnen komen, wordt dit voorstel z. h. st. aangenomen. De waterlevering aan den Zwarteweg. 9. Voorstel tot het verleenen van vergun ning aan de gemeente Reeuwijk tot water levering, ten behoeve van de bewoners van den Zwarteweg. De heer Noest vindt het vreemd, dat Bos koop, over een goed waterleidingbedrijf be schikkend, voor een meer veraf gelegen gedeelte 'water van een andere gemeente noodig heeft. De heer'de Ruyter vindt dit niet zoo vreemd, daar Boskoop niet zoo spoedig tot aanleg van een leiding naar de Zwarteweg zal overgaan, omdat de kosten voor Boskoop hooger zullen zijn, dan voor Reeuwijk. Een mooiere gelegenheid als thans zal niet veel meer voorkomen. De heer Boekraad zou toch wel graag een kostenberekening zien, en geeft B. en W. in overweging hun voorstel in te trekken. De heer Loef is immer tegenstander ge weest tegen den aanleg van een buizennet naar de Zwarteweg, en het verheugt hem eveneens dat thans zulk een mooie kans wordt aangeboden, om de bewoners van den Zwarteweg van water te voorzien. Spr. kan geheel accoord gaan met het voorstel van B. en W., doch vraagt hoe lang op de huizen moet worden afgesfehreven. De voorzitter zegt, dat een afschrijving van 5 pet. redelijk is te achten. Boskoop zal echter misschien wel nooit tot zelfaanleg komen, daar dit enorm veel kosten met zich mede zal brengen. De heer Noest merkt op dat de groote winst van het waterleiding bedrijf een groo te winst van het waterleidingbedrijf een te rol speelt, en alle inwoners van deze winst moeten profiteeren. Na nog eenige bespreking wordt 't voor stel in stemming gebracht en met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren van der Staak, Noest en Boekraad. 10. Voorstel tot vaststelling van twee pensioensgrondslagen. Zonder discussie of h. st. aangenomen. 11. Voorstel tot het aangaan van een ge meenschappelijke regeling omtrent de toe lating van kinderen uit de gemeente Ha- zerswoude op de openbare scholen der ge meente Boskoop. Zonder discussie of h. st. aangenomen. 12. Voorstel tot wijziging van de veror dening, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging der veldwach ters in dienst der gemeente Boskoop. Met eenige discussie aangenomen, even wel stemden de heeren 't Hart en Noest tegen. De grondprijzen van het bouwterrein. 13. Voorstel tot nadere vaststelling van grondprijzen van het bouwterrein der ge meente. De heer van Kleef gelooft, dat B. en W. in de berekening wel iets aan den zuinigen kant zijn geweestv De heer Boekraad wil de mooie plekjes in dit terrein met 20 pet. verhoogen. Lang en breed werd over dit voorstel van B. en W. gediscussieerd. Verschillende voor stellen werden gedaan,e gewijzigd en weer ingetrokken, totdat door samenvoeging van verschillende voorstellen werd besloten het eerste jaar (1934) indien van deze grond wordt gekocht, 5 pet. reductie toe te staan, in het 2e (1935) jaar tegen kostende prijs, dus zonder reductie te verkoopen, het 3de jaar (1936) de prijzen met 5 pet. te verhoo gen. Na deze termijn van 3 jaren zal op nieuw een herziening plaats hebben, waar in dan ook nader zal kunnen worden be paald of verliezen zijn geleden. De prijzen der mooie plekjes in het ter rein zullen met 10 pet. in plaats van de door den heer Boekraad voorgestelde 20 pet. verhoogd worden. De heer 't Hart was nog bevreesd, dat de woningbouwverenigingen op dit terrein niet zouden kunnen bouwen, doch de voor zitter gaf te kennen dat deze vrees onge grond was. 14. Voorstel tot vaststelling van een sup pletoir kohier der hondenbelasting, dienst 1933. Zonder discussie of h. st. aangenomen. Geldleening. Voorstel tot het aangaan van een geld leening. Dit punt werd na sluiting in comité be handeld, en het resultaat van de bespre king is dat een geldleening van f 142.670.— a 99 tegen 4)^ pet. rente met de Nat. Le- vensverz. Bank N.V. te Rotterdam zal wor den aangegaan. Rondvraag. De heer van der Staak vraagt bij de rondvraag of het met de a.s. Kerstdagen werkverzuim niet zal wprden in rekening gebracht, en of evenals vorig jaar weer een extra kerstuitkeering zal worden verstrekt. De voorzitter zegt, dat deze kwestie de volle aandacht van B. en W. zal hebben. De heer Abbenbroek vraagt wanneer de Laag Boskoopsche weg voor autoverkeer zal worden opengesteld. De voorz. antwoordt hierop dat dit voor licht verkeer reeds heeft plaats gehad doch dat zwaar vrachtverkeer nog niet zal wor den toegelaten. De heer 't Hart dringt aan op het zoeken van objecten voor werkverschaffing aan, en vraagt of er reeds plannen zijn de even tueel aan te leggen nieuwe begraafplaats in werkverschaffing te doen uitvoeren. De voorzitterantwoordt hierop, dat de gemeente-architect een nieuwe berekening in verband met de zandlevering zal maken. Toespraak tot Wethouder Van Geldcren. In verband met het 25-jarig jubileum van den heer J. van Gelderen als lid van den gemeenteraad en het bijna 12-jarig wet houderschap der bedrijven, hield de voor zitter een toespraak waarin hij de heer van Gelderen namens de gemeenteraad en bur gerij van harte geluk wenschte met zijn jubileum, daarbij vooral denkend aan alles wat de heer van Gelderen en voor Gemeente en voor de bedrijven heeft gedaan. Namens de liberale Raadsfractie werd den jubilaris een bloemenmand aangebo den. De heer Van Kleef, het woord verkrij gend, bracht namens de liberale Raadsfrac tie, en het liberaaldenkend deel der ge meente hulde aan den heer Van Gelderen. Spr. meende te mogen zeggen dat de partij gedurende die 25 jaren op voortreffelijke wijze is vertegenwoordigd, en het alge meen belang, heeft steed- in die periode de volle aandacht van jubilaris gehad. Eerst als raadslid, en daarna ruim 12 jaar als wethouder heeft de heer Van Gelderen steeds met zijn geheele persoonlijkheid de belangen der gemeente behartigd en waar noodig met zijn geheele kracht verdedigd, staande, midden in het hoofdbedrijf was de heer Van Gelderen bekend met de behoef ten en, zelf druk in zaken zijnde, heeft hij steeds tijd gevonden de belangen der ge meente met verstand en ijver, zoowel bin nen als buiten z'n grenzen voor te staan. met Verstopping of modilJken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxèprtabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn. Bij Apothekers en Drog. Doos 60 ct. (Reel.) 10509 Spreker dankt den jubilaris daarvoor, wenscht hem geluk en hoopt, dat hij met voldoening op de afgeloopen periode kan terugzien en spreekt den wensch uit dat de partij en de gemeente nog een lange vol gende periode van de gaven van jubilaris gebruik zal mogen maken. De heer Van Gelderen dankt in de eerste plaats den voorzitter en de heer Van Kleef voor hun vriendelijke woorden. De 25 jaren aldus spreker, zijn snel voorbijgegaan. Toen spr. in de raad zitting kreeg, had Boskoop 5000 inwoners en de gemeente- begrooting bedroeg in die dagen f 50.000. tegen thans een half mi)1'-en. Spreker haalt verder eenige oude herinneringen op en zegt, dat niet altijd dank en waardeering tot uiting worden gebracht. Dikwijls zijn er opmerkingen, en ook wel gegronde. Maar er zijn nu eenmaal wetten, die van hooger hand worden opgelegd, en hoewel niet altijd gaarne, toch moeten worden gen heel veel bewijzen van dankbaarheid uitgevoerd. Spreker heeft in de laatste da- ondervonden. Spreker heeft reden over zijn werk tevreden te zijn maar ook over de pleizierige, waarop hij heeft samenge werkt met den voorzitter, den Raad, den gemeente-ontvanger, secretaris, directeur der bedrijven, gemeente-architect en ove rige ambtenaren. Spreker dankt allen hier voor en hoopt, dat deze goede verstand houding zal blijven bestaan. Hierna sprak nog de heer Loef, die al 30 jaren ruim in de raad zitting heeft. Ook spreker haalt nog eenige oude her inneringen op en dankt den heer v. Gelde ren voor alles wat gedurende zijn lidmaat schap is verbeterd. Hierna sluiting. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welk doel heeft het Leidsch borgstellingfonds? Tot wien moet men zich wenden voor borgstelling en hoe is zyn adres. Moet men dat schriftelijk doen? Antwoord: Het borgstellingsfonds dient om aan personen, die door de crisis zijn getroffen, op gemakkelijke voorwaar den gelden in leen te verstrekken. Het adres is: Nieuwsteeg 4. Schriftelijke aanvrage is niet vereischt. Vraag: Wanneer ik een winkel open in groenten en fruit, moet ik dan de twee uur welke op Zondag verkocht mag wor den, aanvragen aan den Burgemeester der gemeente? Mag men dan alleen fruit en groenten verkoopen of ook andere artikelen? Antwoord: Volgens de Winkelslui tingswet moogt u 's Zondagsmorgens open zijn tot 12 uur doch uitsluitend voor den verkoop van fruit. U kunt evenwel eens ter secretarie informeeren of uw gemeente een afwijkende verordening heeft gemaakt wegens bijzondere omstandigheden. In ieder geval behoeft u geen toestemming van den burgemeester te vragen. V r a a g F. H. D. te Z. Antwoord: Ons antwoord omtrent de afsluiting van de sloot was voldoende. Leest u het nog maar eens na. Inzake de hooibergen, is de assurantie-Mij verplicht u het volle bedrag uit te keeren. Vraag: Ik kan 80% betalen van mijn landhuur. Zouden ze nu het recht hebben om mij van het land te zetten? Antwoord: U behoeft waarschijnlijk slechts 80% te betalen van de reeds versche nen landhuur. Voor de komende periode van de huur, waarvoor de Pachtcommis- sie nog niets vastgesteld heeft, staan beide partijen dus vrij. U kunt dus opgezegd worden met inachtneming althans van de voorwaarden, overeengekomen hetzy in het contract, hetzij mondeling. Vraag C. B. te B. inzake Personeele Belasting. Antwoord: Het is inderdaad juist, dat als basis voor de Person. Bel. de contrac- tueele huur geldt. Slechts wanneer de huur onder abnormale omstandigheden is tot stand gekomen, dus geacht kan worden in belangrijke mate van de werkelijke huur waarde af te wijken, wordt daarmede wel eens rekening gehouden. Vraag: Maandagavond stond er op de photo-pagina een photo van een verloving (Het blinde meisje uit City Lights). Is dat juffie nu werkelijk blind, of is zij bekend als b.v. een filmrol vervuld te hebben als blind meisje? Kunt u dit raadsel oplossen? Antwoord: Dit raadsel is niet zoo moeilijk. Miss Virginia Cherrill speelde in de bekende Chaplin-film „City Lights" de rol van het blinde meisje en is in werke lijkheid niet blind. die in UW dagblad adverteeren Koopt bij hen,

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 12