UIT DE OMGEVING WOENSDAG 29 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURAN1 VIERDE BLAD PAG. 11 HILLEGOM. Jubileum Pastoor van Leeuwen. Op 18 December a.s. zal het 12'/j jaar geleden zijn, dat de zeereerw. heer B. van Leeuwen benoemd werd tot pastoor van de St. Jo- sephparochie. Het plan bestaat den Jubi laris op den a.s. feestdag een huldeblijk aan te bieden. Schaaksport. Gisteren werd de eerste schaakwedstrijd-competitie gehouden in de Witte Zwaan te Lisse. Deze wedstrijd had plaats voor de 2e klasse van den Ned. Schaakbond tusschen „Dettil" (Hillegom- Lisse) en „Kijk uit" te Velsen. De uitslag was een overwinning voor „Kijk uit" met 3—7. Gezien de groote kracht van Velsen mag de jeugdige schaakclub „Dettil" dit resultaat als bemoedigend beschouwen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Spaar wezels en hermelijnen. In ver schillende streken van ons land hoort men dit najaar van toegebracht schade door veldmuizen. Ook in onze gemeente komen dit najaar de veldmuizen in flinke getale voor en berokkenen nogal schade. Het zijn vooral de bloembollenkweekers die het te kwaad hebben met dit volkje en gezien de gunstige weersomstandigheden voor hen, zal het dienstig zijn hiertegen maatregelen te nemen, want vooral het winterdek der bloembollen is een mooie verblijfplaats en een groote vermenigvuldiging staat te wachten als niet terdege ingegrepen wordt. Doch er is nog iets waarop van bevoegde zijde gewezen wordt. Sommige jagers ma ken bij de jacht op wild, tevens jacht op wezels en hermelijnen. Begrijpelijk. Deze diertjes zijn de bekende vijanden der ja gers omdat de hermelijnen en wezels de natuurlijke vijanden van konijnen, hazen en ander wild zijn. Doch laat men beden ken, dat diezelfde wezels de tuingronden bevrijden van muizen en anders schade lijk gedierte. Wanneer dus de velden ge zuiverd worden van wezel en hermelijn, beteekent dit tegelijk dat een uitbreiding van het veldmuizenvolkje niet achterwege zal blijven. En dit kan een ramp zijn voor bollenkweeker en tuinder. Gebruikt gas. Een huisvrouw die ver standig doet, werkt met gas, want gas is goed. Dat zegt de directie van de gasfa briek en die kunnen het weten. Ze zullen het ook Donderdagavond in het Parochie huis laten zien. Ook dat gas goedkoop is. En bruikbaar voor allerlei doeleinden. Voor Katholiek Katwijk geeft de directeur een demonstratie waarbij vooral de huis moeders, de gasverbruiksters, verwacht worden. Ook toekomstige huismoeders en gedienstwilligen in de huishouding zullen zeker van deze gelegenheid gebruik ma ken hun kennis in het gebied van gasge- of verbruik komen vermeerderen. LISSE. HERWONNEN LEVENSKRACHT. Wie kan er geen vijf centen missen? Vanwege het Plaatselijk Comité van Her wonnen Levenskracht werd gisteravond in het gebouw van den R. K. Volksbond een buitengewone propaganda-vergadering ge houden, waarvan we een betere opkomst hadden verwacht, te meer daar als spre ker was bekend gemaakt de heer B. Haver, secretaris van Herwonnen Levenskracht uit Utrecht, die als onderwerp zou behande len „Help ons de witte pest bestrijden". De voorzitter, de heer S. Langelaan, opende met den Chr. groet en heette allen welkom. Spr. betreurde de slechte opkomst temeer waar zooveel zieken liggen te wach ten op uitzending. Deze avond toch zal nog weer eens worden aangedrongen op de Stuiversactie. Ook in deze kan met het kleine veel groots tot stand gebracht wor den. Laten we bedenken, dat met deze en kele luttele centen veel goeds kan wor den bereikt. De secretaris, de heer Th. Salman, gaf een uiteenzetting hoe het Plaatselijk Comité werkt. Wij hebben hier lighallen van het „Groene Kruis" 'waar we onze patiënten, welke hier kunnen worden verpleegd, kun nen worden ondergebracht. Op initiatief van de Landarbeidersvereeniging „St. Isi- dorus" betalen deze en de Bouwvakarbei dersbond 1 cent per lid en per week. Voorts zijn er nog enkele kleinere bronnen van in komsten. Vervolgens deed hij uitkomen, dat de Stuiversactie sterk terugloopt en wel zoodanig, dat er in vier jaren tijds een teruggang is van circa 6000 zegels. Allereerst kregen we het nieuwe sana torium te Bilthoven op het witte doek te zien, hetwelk door den heer Haver op zeer bevattelijke wijze werd toegelicht. Hierna gaf hij een uiteenzetting van de Nazorg- afdeeling en van hoe groot belang dit is voor de patiënten. Vervolgens besprak spreker de Stuivers actie en toonde aan hoe noodig deze is om een en ander te kunnen financieeren. In doorsnee duurt de verpleging een jaar. Spreker deed uitkomen, dat men de 1 cent per week, welke men door zijn lidmaat schap van de vakbonden betaalt, niet moe ten beschouwen als een verzekeringspre mie. Jaarlijks zenden we 350 patiënten uit, aldus spreker, dus ga eens na wat dat kost. Ieder jaar hebben we een bloempjesdag en dan komen we meerdere malen tot de ontdekking, dat het o zoo precies wordt af gegeven met een dubbeltje. We houden elk jaar een verloting, omdat we ook specu- leeren op de goklust. Wij geven scheurka lenders uit, maar hoevele gezinnen zijn er waar zoo'n kalender niet binnen komt. Dan schetste spreker het groote nut van de vrij willige stuiversactie. Namens de zieken dan.rte spreker hen, die elke week trouw hun stuiver offeren. Hoevelen hebben door deze kleine bijdrage genezing gevonden. Maar dan deed spreker uitkomen dat op het oogenblik 150 patiënten liggen te wach ten op uitzending en hoelang moeten deze nog wachten, mede door de schuld van hen, welke tot heden nog niet mee doen aan de vrijwillige stuiversactie. Wij schrijven in onze krant „Door eigen kracht omhoog". Maar hoe gaat dat? Dat gaat zoo, dat we moeten bedelen, bedelen om de stuiver, bedelen om een lot te koo- pen, bedelen me de scheurkalenders en bedelen om een bloempje te verkoopen. In ons kleine landje zijn er 20 a 90.000 be smet met de tuberkel-bacil en zoodoende gevaarlijk voor hun omgeving. Hoevelen van deze moeten aan deze ziekte ten onder gaan, omdat nog zoovelen het luttele be drag van vijf centen niet blijken te kunnen of te willen missen. Elk jaar vallen er in ons land 6500 ten offer aan de Witte Pest, omdat er geen geld is. Wanneer we groot gaan op ons eigen Sanatorium, laten we dan H.L. steunen, niet met de éénen cent van ons door den Vakbond, doch mede ook en vooral door de vrijwillige stuiver. Is dat een offer? Een luttele bedrag, gemak kelijk door elk te betalen. Wat zal van avond uw besluit zijn? Stel een daad en helpt ons levens redden. Gij hebt het in uw hand om de wachtlijst te ontlasten, dus talmt niet. Een is er Die beloofd heeft, een glas water in Zijn naam geschonken, niet onbeloond te zullen laten. Een hartelijk applaus brak na deze met vuur uitgesproken rede los. Een der leden stelde de vraag of H.L. subsidie van de Regeering krijgt. De heer Haver hntwoorde, dat we van de Regeering geen cent subsidie ontvangen en dat wil H.L. ook niet, omdat ze daardoor hare zelf standigheid prijs geeft en wij houden vast aan ons devies „Door eigen kracht omhoog" en dat kunnen en willen wij ook. De voorzitter dankte sprexer voor zijn duidelijke rede en hij spoorden ook nog aan tot deze kleine vrijwillige bijdrage. Ook zijn er nog welke tot dus toe nog niet hebben voldaan aan het afdragen van het uurloon om het bouwtekort van het sanatorium te dekken. Het comité zal echter nog eens een vernieuwde actie op touw zetten. Hierna sloot hij met den Chr. groet de vergade ring. NOORD WIJKERHOUT. Vrachtauto met aardappelen In beslag genomen. Door den veldwachter v. d. B. alhier, en den controleur van de aardap pelcentrale W., is op den Zilkerduinweg al hier, Dinsdagavond een vrachtauto in be slag genomen, geladen met 30 zakken aardappelen, welke frauduleus werden vervoerd door v. D. te N. Dit muisje zal voor betrokkene wel een staartje hebben, daar het vervoerbewijs was vervalscht en reeds gebruikte loodjes aan de zakken waren bevestigd. Proces verbaal is opgemaakt. Te dure tarieven voor electriciteit en gas, Op initiatief van het bestuur van den Bond van Z..-H. kleinkweekers kwamen gisteravond in de bovenzaal van het café van den heer Gouwenberg de besturen van verschillende organisaties bijeen ter bespreking van de dure tarieven van gas en electriciteit en om te trachten door ge zamenlijke actie hierin verandering te brengen. De leiding dezer bijeenkomst be rustte bij den heer M. C. J. Braun, voor zitter van den Bond van Kleinkweekers. Tegenwoordig waren de besturen van den R.-K. Volksbond, den R.-K. en Chr. Land arbeiders en den R.-K. en Chr. Bouwvak- arbeidersbonds. Voorts waren aanwezig eenige bestuur ders van den R.-K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" uit de Zilk. Na langdurige gedachten wisseling waar in tot uiting kwam,"dat de aanwezigen unaniem van oordeel waren, dat iets ge daan moest worden om het tarief, dat door velen niet betaald kan worden, ver laagd te krijgen, werd een commissie be noemd om actie dienaangaande te voeren. Deze commissie bestaat uit de heeren: M. C. J. Braun, A. H. van Noort, P. A. de Groot, H. van Kampen en D. J. Westrik. Begonnen zal worden met een adres te richten aan de Leidsche Lichtfabrieken om te verzoeken verlaging van het tarief in te voeren. Men zal zich eveneens wenden tot diverse organisaties in omliggende ge meenten welke in dezelfde toestand ver- keeren als Noordwijkerhout, met verzoek dit adres te steunen. Na afloop van de ver gadering dankte de voorzitter en sprak de beste wenschen uit voor het welslagen van de actie. NOORDWIJKERHOUT. (Kerkbuurt). Verloting ten bate der armen. In aan sluiting op ons bericht van gisteren over de uitvoering ten bate van de armen der St. Victor-parochie, kunnen wij nog mede- deelen, dat de uitslag van de verloting als volgt is: le prijs een heerenrijwiel No. 356; 2e prijs een vulkachel No. 527; 3e prijs een pluche-tafelkleed No. 578; 4e prijs een electrische lamp No. 567; 5e jrijs een elec- trische schemerlam pNo. 533; 6e prijs een blik koek No. 731. De heerenfiets is ge wonnen door Nic. Hermans. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Dank zij het betrek kelijk gunstige weer kan de handel nog gaande worden gehouden. Als regel heeft de vorst om dezen tijd al ongeveer een ein de gemaakt aan want thans nog kan wor den gedaan. Het zijn momenteel chrysan then met wat anjers en rozen. De rest is bijzaak. Chrysanthen gaan in de gewone soorten voor 0.08 tot 0.19 per bos, extra soorten een paar cènten hooger. Eenbloe- mige waarvan de kwaliteit ook niet meer extra is brengen van 0.05 tot 0.09 op. Anjers van 0.20 tot 0.38, Rozen per bos van 20 stuks: Ophelia 0.300.38, Had- leij 0.30—0.54, Mad. Butterbly 0.36— 0.58, Roselandia 0.410.72. RIJNZATERWOUDE. Hoe meer er gegeven wordtNaar wij vernemen is het plaatselijk crisisco mité, uitgebreid met twee damesleden en wel mej. Kiebert en mej. Geertsema. Zulks in verband met het voornemen van het cri siscomité om huisbezoek af te leggen in die gezinnen, welke in aanmerking komen voor kleeding en schoeisel. Het crisiscomité heeft n.l. besloten aan gezinnen die hier voor in aanmerking komen kleeding en schoeisel te verstrekken. Deze week zal 'n begin gemaakt worden met het verstrek ken van brandstoffen. Aan een dertigtal gezinnen zullen deze verstrekt worden. Naar we vernemen valt het kwantum wat zij krijgen niet tegen. Ondanks, dat velen de wekelijksche collecte nog duursturen is het het comité gelukt met behulp van het Nationaal Crisiscomité om een derge lijke uitkeering te doen. Hiervóór een woord van dank aan het plaatselijk comité. Het is te hopen, dat zij in hun wekelijk sche collecte zoo gesteund worden, dat zij hun liefdadigheid vol kunnen houden. Hoe meer er gegeven wordt hoe meer er terug gegeven kan worden. Dus steunt allen uw plaatselijk comité. SASSENHEIM. Bazar „Bethesda". De netto-opbrengst van de Bazar voor het Wijkgebouw „Bethesda" is verre boven de raming. Niet minder dan 1400.heeft het comité aan het bestuur kunnen overhandigen. Ontspanningslocaal werkloozen. Maandagmorgen om half elf vond de ope ning plaats van het werkloozen-ontspan- ningslokaal in het K.S.A.-gebouw. Onge veer 70 werkloozen waren aanwezig. Al lereerst werd het woord gevoerd door Kap. Veldhuyse. Spreker betreurde het, dat er nog zooveel werkloozen waren, waardoor heden wederom het K.S.A.-gebouw als ont spanningslokaal disponibel is gesteld. Spre ker hoopte, dat evenals andere jaren een gezellige geest weer in de zaal aanwezig zal zijn. Kon het comité andere jaren be ter in de zak tasten, dit jaar moest er zui nigheid betracht worden. Spreker hoopte, dat dit dezen winter nog wel beter zou worden. Hierna verklaarde Kap. Veldhuyse de zaal voor geopend. De heer Bisschops sprak nog eenige woorden tot de werkloozen. Was verleden jaar de wensch geuit, dat het oncspannings- lokaal niet meer noodig zou zijn, ook nu, helaas, moest het lokaal weer opengesteld worden, daar er nog vele werkloozen wa ren. Spreker hoopte op aller medewerking, zoowel van groot als klein, om de gezellig heid te verhoogen. Door ontspanning al leen komen wij niet vooruit, daarom moesten de werkloozen vooral zich meer ontwikkelen. Mochten er personen of cluo- jes zijn, die zoo iets wenschen, gaarne zal de heer Bisschops zijn medewerking daar voor geven. Figuurhoutzagen was ook een aangename verpoozing. De werkloozen- konden hout en gereedschap hiervoor krij gen. Spreker hoopte, dat het werk tot volle tevredenheid zal kunnen slagen. Hierna sprak de heer Zwaan uit naam der werkloozen een woord van dank tot al len, die hun medewerking gegeven hadden en nog zouden geven. Spreker hoopte, dat de werkloozen, en vooral de ouderen, mede zouden werken om alles in de beste orde to laten verloopen. Hierna kregen allen een kop koffie en zochten allen hun bezig heid op. STOMPWIJK. GEMEENTEBEGROOTING. Vedschenen is het rapport van de Com missie tot onderzoek van de gemeentebe- grooting 1934 der gemeente Stompwijk met het daarop volgende antwoord van burgemeester en wethouders. De commissie klaagt over het feit, dat slechts 5 dagen beschikbaar zijn gesteld voor bestudeering. B. en W. zeggen zonder meer, dat zij het met die opmerking eens zijn. De commissie zegt ten opzichte van de houding jegens de Pers: Zooals reeds ge constateerd in de laatst gehouden Raads vergadering, werd de geleidebrief (de com missie is hier abuis, het waren de begroo ting en de volledige raadsstukken, welke aan anderen waren geweigerd, Red.) reeds gepubliceerd, voordat de leden van den Raad de stukken in hun bezit hadden. Ech ter is bovendien gebleken, dat de ver strekking slechts aan een blad had plaats gehad en nog wel aan het jongste pas op gerichte. Dit geeft de commissie aanlei ding B. en W. in overweging te geven de Pers meer te wille te zijn, hierbij is ook een gemeentebelang betrokken. B. en W. zeggen hierop, dat voortaan daags na het verschijnen van een Raads- agenda de stukken voor de Pers ter in zag liggen; ook overigens is een regeling getroffen. De commissie wenscht B. en W. een voor stel te doen om een bepaling in de politie verordening te doen opnemen inzake ver bod van melkbezorging des Zondags na 9 uur. B. en W. wenschen deze kwestie ge meenschappelijk te regelen met Veur. De commissie wenscht gaarne te verne men, op welken rechtsgrond de betaling van 2 cent extra per M3 gas aan den West- vlietweg berust, evenals de betaling van 1000 aansluitkosten aan de Voorburgsche Waterleiding Mfj. B. en W. zeggen hierop, dat de Westvliet bewoners 2 cent voor gas en 5 cent voor electriciteit meer betalen dan het Voor- burgsch tarief. De 100 gulden aansluitkos ten stort de Voorburgsche Waterleiding- Mij. steeds in de gemeentekas. De commissie wenscht, dat aan Ged. Staten zal worden verzocht een korting te mogen toestaan van 10 pet. De meerder heid der commissie wenscht 8 pet. korting op de politieloonen, de rijwieltoelage op 40 en de schoeiseltoelage op 20.terug te brengen. B. en W. wenschen ten opzichte van loo- nen en salarissen het rapport-Schouten af te wachten. Bij behandeling van eventueele loonsverlaging in het georganiseerd over leg zullen B. en W. dan ook voorstellen een verlaging van rijwieltoelage en vergoe ding schoeisel. De comm. meent, dat kerkelijke zoowel als part. liefdadigheid te veel steunen op 't Burgerlijk Armbestuur. Zij stelt voor de subsidie te verlagen tot ƒ20.000. B. en W. hebben aan dit verzoek inmiddels vol daan. Enkele leden willen de opcenten op de gemeentefondsbelasting stellen op 100. (B. en W. stellen voor van 50 op 80). B. en W. zijn genoodzaakt het voorstel van de com missie over te nemen. De commissie vraagt, of het geoorloofd is a. bouwvergunningen te verleenen voor het park Leeuwenberg en b. of het juist is, dat waarborgsommen van de bouwers wor den geëischt, welke vervallen aan de ge meente, als voor den bouw geen Stomp- wijksche werkloozen worden gebruikt. B. en W. antwoorden, dat het verleenen van bouwvergunning in het Park Leeu wenberg niet in overeenstemming is met de geldende verordening. In enkele gevallen zijn waarborgsommen geëischt, rechtsgrond hiervoor ontbreekt, doch zulks is geschiedt op drang van den Raad. VERBETERING STOMPWIJKSCHE WEG Naar men ons mededeelt, is door den Minister subsidie toegezegd aan de gemeen te Stompwijk voor het in werkverschaf fing doen verbeteren van den Stompwijk- schen Weg. De bedoeling is het aanbren gen van een betonnen walmuur, rioleering en bestrating, kosten ca. ƒ80.000. De plan nen van uitvoering zijn reeds in bewer king. Subsidie. B. en W. .van .Stompwijk stellen voor 46.subsidie per jaar te verleenen aan H. G. van Kampen, Stomp- wijksche Weg 187, zijnde kosten van ver voer van den leerling A. M. van Kampen naar de Chr. School voor L. O. aan de Stadhouderslaanl, te Leiden. Crisis-comité. B. en W. van Stompwijk stellen den Raad voor het plaatselijk Cri sis-Comité te verstrekken een bijdrage, groot ƒ242.50, waarvan ƒ121.26 ten laste komt van het Nationaal Crisis-Comité; Rekening-Courant overeenkomst. B. en W. van Stompwijk stellen den Raad voor de Rekening-Courant overeenkomst, groot 10.000 met de Bank van Ned. Ge meenten te verlengen tot uiterlijk 1 Juli 1934. Deze gelden zijn beschikbaar gesteld voor de reconstructie van den Broekweg. Zoodra de algeheele kosten van deze re constructie bekend is, zal getracht worden de kosten om te zetten in een vaste lee ning. Studieclub K. J. M. V. Donderdag a.s. zal de heer H. Mol den cursus over Katho lieke Maatschappijleer vervolgen met als voornaamste onderwerp: „De waardeleer van Marx". In verband met dit zeer be langrijke onderwerp, verzoekt het bestuur alle leden dringend namens den leider de zen avond allen present te zijn. Leo v. d. Meer zal het 2e gedeelte van zijn lezing over „Fascisme" voordragen. VOORHOUT. Algemeene Vereeniging voor Bloembol lencultuur. Dinsdagavond om 8 uur opende de voorzitter, de heer P. A. van Reijsen deze druk bezochte bijeenkomst xn cafe „De Bonte Koe", en spreekt zijn vol doening uit over de goede opkomst, on danks dat er dezen keer geen verloting wordt gehouden. De oorzaak hiervan is gelegen in het feit, dat er actie gevoerd is door de afdeeling Voorhout van boven genoemde vereeniging, ten gunste van het plan dezer afdeeling, welke actie finan- cieele offers gekost heeft Spr. gaf een kort overzicht over het af- geloopen seizoen, en helaas kon hij geen enkel lichtpunt ontdekken. Voor de toe komst bestaat er echter goede hoop, dat door de saneering het volgend jaar de pry- zen beter zullen zyn. Er is reeds veel ge wonnen, als men nu maar niet dieper zinkt. Ten gevolge van de saneering hebben ech ter vele kweekers een tekort aan bedrijfs kapitaal; daarom heeft de afdeeling Voor hout het bekende voorstel ingediend, het welk bij vele afdeelingen een goed ont haal vond. Het voorstel der afdeeling is bedoeld als een overbruggingsplan, om de kweekers aan bedrijfskapitaal te helpen. Volgens spr. heeft het voorstel veel kans van slagen. Ten slotte uit spr. de hoop, dat het vak een betere toekomst tegemoet mo ge gaan. Hierna verkreeg het woord de secretaris, de heer C. J. Zonneveld, tot het voorlezen der notulen die onveranderd werden ge arresteerd. Besloten werd, dat het bestuur inzage zou nemen van het beplantingsplan voor de groote tentoonstelling, welke in 1935 te Heemstede zal worden gehouden. De ver gadering kon er zich mede vereenigen, dat door de afdeeling Voorhout eventueel aan een collectieve inzending zal worden deel genomen. Van het comité ter verzorging van werk loozen in de gemeente Voorhout, is een ver zoek ingekomen om een financieele bijdra ge, zonder stemming werd hierop beslo ten, om, evenals het voorgaande jaar 10 voor dit doel te voteeren. Vervolgens kwam aan de orde rekening en verantwoording van den penningmees ter, den heer H. J. Vester, waarvan het ba tig saldo in kas bedroeg 55.10. De aftredende bestuursleden H. J. Ves ter en C. J. Zonneveld, respectievelijk pen ningmeester en secretaris, werden met bij na algemeene stemmen herkozen. Als afgevaardigde voor de Algemeene Vergadering werden gekozen de heeren: P. A. van Reijsen en C. J. Zonneveld, als plaatsvervangers de heeren G. M. Prins en P. van den Nouland. Hierop volgde de besprekingen betref fende den beschrijvingsbrief voor de Alge meene Vergadering. Het voorstel van de afdeeling Voorhout wordt in dezen brief zeer uitvoerig behan deld. Deze afdeeling had een spoedeischen- de vergadering aangevraagd, terwijl dit verzoek door een vijftal afdeelingen onder steund is geworden. Tenslotte heeft men echter van een spoed eischende vergadering afgezien, aan gezien door de zes samenwerkende vereeni- gingen stappen bij de Regeering werden ge daan, en deze actie wilde men niet in ge vaar brengen. De conferentie met den Mi nister van Economische Zaken heeft in middels plaats gehad, waardoor het voor- stel-Voorhout veel sterker is komen te staan. Het Hoofdbestuur heeft nog wel eenige bezwaren, die zeer zwak te noe men zijn. De voorzitter wenscht deze be zwaren te weerleggen, dit in de vakbla den te publiceeren en tevens de zusteraf- deelingen hiervan in kennis te stellen, met daarbij tevens aan deze afdeelingen te ver zoeken, deze publicatie in de afdeelingsver gaderingen te behandelen. Dit voorstel wordt onmiddellijk door den heer W. van der Laan ondersteund. Als eerste bezwaar voert het Hoofdbestuur aan, dat zij die geen behoefte aan steun hebben, toch zouden moeten helpen, het crediet te rug te betalen. De heer Van der Laan betoogt ech tea:, dat ieder die aan zijn inleveringsplicht heeft voldaan, het crediet zal kunnen krij gen, zoodat van onrechtvaardigheid geen sprake kan zijn. Als tweede bezwaar voert het Hoofdbe stuur aan, dat zij vreest, dat de terugbeta ling van het crediet slecht zou geschieden, evenals de betalingen aan het 2-cent-per- roe-fonds, en de Regeei'ing gedwongen zou zijn de incasseering met dwang te doen ge schieden. Volgens den heer Van der Laan is er echter een groot verschil tusschen het 2- cent-per-roe-fonds en deze vorm van cre diet verleen in g. Voor het 2-cent-per-roe-fonds wordt in het algemeen weinig gevoeld. Ook de mee ning van het Hoofdbestuur, vervolgt de heer Van der Laan, dat reeds in 1935 de normale verhouding tusschen vraag en aan bod zou zijn hersteld, wordt door den heer Van der Laan voorbarig genoemd. Dat men door de belasting van de bedrijven, de cul tures naar het buitenland zou verplaatsen, noemt spr. een pover argument. De heer P. A. van Reijsen deelt geheel de meening van den heer Van der Laan. Ten slotte werd zonder eenige stemming van deze weerlegging de afdeelingen schriftelijk in kennis te stellen, en deze te vens in het hoofdorgaan „Weekblad voor Bloembollencultuur" te publiceeren. Eveneens werd op voorstel van den heer Van der Laan besloten om op de Alge meene Vergadering ook voor de motie van de Vereeniging „De Narcis" te stemmen, en tevens aan de zusterafdeelingen te ver zoeken eveneens aldus te handelen. De heer C. J. Zonneveld stelde hierna voor op de Algemeene Vergadering kennis te geven van het feit, dat de afdeeling Voornout van meening is, dat de Algemee ne Vereeniging voor Bloembollencultuur, lid behoort te worden van de Kweekei s- centrale, waartoe men zonder hoofdelijke stemming besloot. Overigens werd van de rondvraag door geen der leden gebruik gemaakt, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank aan de leden voor de goede opkomst en de aangenaam gevoerde discus sies. Gemeenteraad. Vrijdag 1 December a.s. des avonds om half zeven is de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeengeroepen, teneinde de volgende agenda te behandelen: 1. Notulen; 2. Inge komen stukken en mededeelingen; 3. Voor stel van burgemeester, en wethouders tot verhuur eencr woning aan den heer H. A. G. Bots, alhier; 4. Voorstel van burgemees ter en wethouders tot toekenning eener bij drage aan het Kleedingscomité, voor het tweede halfjaar 1933, voor kleeding, schoei sel enz.; 5. Schrijven van Gedeputeerde Staten, nopens de gemeentebegrooting 1934, en de daarbij behoorende voorstellen van burgemeester en wethouders; 6. Voorstel van burgemeester en wethouders tot vast stelling der heffingsverordeningen voor 100 opcenten op de gemeentefondsbelas ting over 1934'35 en 200 opcenten op de personeele belasting over 1934; 7. Rond vraag. Stempelen. Met ingang van Maandag 4 December zal aan de bij den R. K. Land- arbeidersbond aangesloten leden, wonende in de gemeente Voorhout, gelegenheid wor den gegeven tot stempelen in het Parochie huis, wat van dien datum af wordt gebe zigd als ontspanningslokaliteit voor werk loozen. Ook de uitbetaling vanwege de werkloozenkas van dezen bond, zal alsdan in het Parochiehuis geschieden. Gekookt rundvleesch. Langs dezen weg worden de Kleme Kweekers in deze gemeente bekend gemaakt, ual ook voor hen de gelegenheid is opengesteld, zich op te geven ter gemeente-secrecarie, om in het bezit te worden gesteld van een distribu tiekaart ter verkrijging van gekookt rund vleesch. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagmiddag te 9.30 uur. Punten van behandeling: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Voorscel tot vaststel ling van een suppletoir kohier hondenbelas ting. 3. Idem tot wijziging der Winkelslui- tingsvei ordening. 4. Idem tot verbetering der Gemeentelijke opscheping. 5. Idem tot overname van den Achterweg en deze in werkverschaffing te reconstrueeren. 6. Idem tot wijziging der begrooting 1933.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11