WAALS Haarlemmerstraat 130-136 MAANDAG 27 NOVEMBER 1933 UE eeiusume cuuRANl EËKZ) IE BLAD F AG. 3 DE MISSIE. Bij de Missie, die, behalve in de St. Pe- rusparochie, in alle parochiën dezer stad ran 919 December zal worden gehouden ijn voor de oefeftingen in de kerk van L. Vr. Hemelvaart (Mon Père) de vol gende Paters Redemptoristen bestemd: M. Mol, M. Lathouwers, J. v. d. Velden en P. Rutten en voor de St. Josephkerk (Heeren singel) de volgende Paters Redemptoris ten: J. van Baarle, L. Dankelman en N. Grand. De leiders der Missie in de Hartebrug- en Haagwegkerk hebben wij reeds gemeld. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 619 Naamlooze Vennoot schap Maatschappij tot exploitatie van ho tels en pensions voorheen pensioen Hol lander. Noordwijk aan Zee, Noord-Boule vard 11. Overl. dir.: Wed. J. G. Hellen- bergden Hollander, d.d. 9 Oct. 1933. Gisteren is naar het politiebureau ge bracht zekere C. J. R. C„ tegen wien pro ces-verbaal werd opgemaakt wegens ver nieling, wijl hij een ruit had ingeslagen van een auto, die voor de sociëteit Minerva op de Breestraat stond. Zaterdag slaagden te Leiden de jonge dames C. van Valderen voor Stenografie „Groote" en Tr. Lamboo voor typen, leer lingen der St. Josephschool. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in de Gem. H. B. S. Door het uitsnijden van een ruit aan de achterzijde van het gebouw in de Kernstraat, heeft men zich toegang verschaft. Diverse kasten in de directeurskamer werden overhoop gehaald, Vermist worden6 sigaren, 'n nikkelen horloge en 'n nikkelen armband. De politie stelt 'n onderzoek in. Zaterdagavond bracht 'n jongeman zijn meisje thuis in het Kooipark, Haar vader, zekere O., vond, dat zij wel wat laat wa ren en daarover ontstond 'n twistgesprek, waarin zich ook de zoon des huizes meng de. Deze gaf daarbij zijn a.s. zwager 'n klap in het gelaat, wat hem vermoedelijk duur te staan zal komen, want aangifte bij de politie volgde. Door de politie alhier is aangehouden H. W. A. uit Zoeterwoude, verdacht van ver schillende oplichtingen. UIT DE OMGEVING LISSE. Tooneelconcours. Gisteravond werd in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond het tooijeelconcours uitgeschreven door de R. K. Tooneelver. „Nut en Genoegen" bij gelegenheid van het 35-jarig bestaan, voort gezet. Ditmaal was aan de beurt van op treden de R. K. Tooneelver. „Eensgezind heid" te Maassluis. Onder de aanwezigen merkten wij op, het eere-comité, voorts den zeereerw. heer Pastoor de Haan, van Sassenheim, verge zeld van diens broer, den Gem-Secretaris. De voorzitter, de heer C. Schrama, open de den avond. Op de planken kwam de R. K. Tooneel- vereeniging uit Maassluis met het nieuwe tooneelspel van Jan Grosfeld „Als Moskou roept" in 3 bedrijven. Onze indruk van het eerste bedrijf was. dat dit zeer goed vertolkt werd, doch dat de doktersrol, al was dit een kleine, in ver keerde handen zat. Hulde aan Pietje, die de zeer moeilijke rol van de achterlijke jongen vervulde. Het tweede bedrijf werd zeer goed ge speeld doch de rolkennis bleek iets zwak te zijn, uitgezonderd die van den groot vader. Het 3e bedrijf is wederom goed gespeeld, behoudens hetgeen wat wij schreven over het tweede! Tot slot gaf de R. K. Tooneelver. „Nut en Genoegen" als toespijs „Een rustig uurje". Het eerste gedeelte van dit concours is achter de rug en ons oordeel is: No. 1 Voor hout, No. 2 Maassluis en No 3 Hazerswoude. LEIMUIDEN. Filmavond. Vrijdagavond werd bij ge legenheid van de Leim. Winkelweek in de zaal van den heer J. Sneeboer de Ford film vertoond. De eerste vertooning had plaats van 79 uur. De zaal was toen vol, maar om 9 uur was deze tjokvol, zóó dat er geen plaatsje meer te bekomen was. 10 minuten over 9 nam de voorzitter van de winkelweek-commissie het woord. Hij heette de aanwezigen welkom en hoopte, dat allen van dezen leerzamen en mooien film mochten profiteeren. Daarna gaf hij het woord aan den Edelachtb. Heer Burge meester tot 't uitspreken van eenige toe passelijke woorden. Hierna draaide de film, waarvan onderwijl een uiteenzetting werd gegeven. Gedurende de pauzen zorgde 't Jazz- Trio „Avantie" (piano, accordeon en slag werk) uit Kwakel er voor, dat dfe stemming er in kwam en bleef. Dat dit Trio zich zeer ten genoeeen van 't publiek kweet, getuigde telkens een daverend applaus. Gedurende de groot pauze werden ver schillende artikelen, soms een meer dan 10- voudigen prijs, bij opbod verkocht, wat vaak groote hilariteit verwekte. De netto-opbrengst kwam ten goede aan 't Crisis-Comité. Te 12.15 was de film afgedraaid en nu bleef men nog eenigen tijd gezellig te za- men, terwijl er gelegenheid werd gegeven voor een dansje, waarna ieder hoogst vol daan huiswaarts toog. Tooneeluitvoering. De R. K. Tooneel ver. „Voorwaarts" uit Nieuw-Vennep geeft op Woensdag 29 Nov. 's avonds half acht haar eerste seizoen-uitvoering in café J. Sneeboer. Opgevoerd zullen worden: On der de Sovjetvlag. Dram. spel in 3 bedr. van Piet Mossinkhof en Spoken en Dieven, blij spel. Daar deze tooneelvereeniging hier een goede reputatie geniet kan zij, gezien de stukken, wel weer op een volle zaal reke nen. Voetbal. Zondag was voor Ö.D.I. een geluksdag. O.D.I. III speelde thuis tegen Majella III en won met 61. O.D.Ia I speel de tegen R.W.D. II Leiden op 't terrein van R.W.D. en won het 54. O.D.I. II speelde thuis tegen K.R.V. 3 Katwijk en won met 21, zoodat O.D.I II in de competitie nog een mooie plaats inneemt. Za zoo voort 0.D.I. VOORHOUT. R.-K. Bouwvakarbeiders. Alhier ver gaderde in het Parochiehuis de R.-K. Bouw vakarbeidersbond. De voorz. de heer B. J. 1.ukassen, opende de vergadering met den chr. groet en heette allen welkom, in het bijzonder den eerw. kapelaan. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat de actie om de betaling der kwitantie van de lichtfa brieken te doen geschieden met bonnen a 25 cents succes heeft gehad. 'sMaandags en Dinsdags worden deze bonnen aange boden. Ook zijn ze bij spreker verkrijg baar. Het plan om tezamen met andere vereenigingen een cabaret-avond te geven is gestrand., daar daar hierin door den Volksbond wordt voorzien. Hierna werden de notulen voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Vervolgens wordt de nieu we geest. adv. geinstalleerd. De voorz. vraagt of zijn eerw. bereid is den bond ter zijde te staan, waarop deze bevestigend ant woordt en eenige woorden van waardee ring uitspreekt. Op het verzoek van het St. Nicolaas-comité om een bijdrage te ver strekken, wordt gunstig beschikt. Er zal 5.voor uit de kas worden gevoteerd. Ook voor de toonstelling van de Kleinvee- vereeniging zal een prijs beschikbaar wor den gesteld. Hierna bracht de heer H. G. Warmenho- ven verslag uit over de Landelijke Vak- groepsvergadering, welke te Utrecht ge houden is. Hierna behandelde de voorz. den Be schrijvingsbrief. De contributie blijft het zelfde, alsook de kasuitkeering bij werk loosheid. Omtrent de uitkeering bij ziekte weet men nog niets definitiefs, daar dit nog besproken moet worden op de gewes telijke vergadering in Den Haag. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Verpoozing werkloozen. Maandag 4 Dec. des morgens te half tien zal het ver- poozingslokaal voor de werkloozen weer opengesteld worden. OUD-HOLLANDSCHE POPPENKAST SPREKENDE POPPEN GOOCHELEN Qr\* door (fJfcvi wfcxiAMS. Vraagt gra hma aan onze i's voor Jte£e*a^r leuke ver tooningen, welMp op woensdag 29 November 2 uim begiri Entreebiljetten GRATIS bij aankoop vanaf UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Aanbesteding. Bij de j.l. Zaterdag ge houden aanbesteding .van een .veldwach terswoning, spuitenhuis en arrestantenbe waarplaats aan den nieuwen Provincialen weg, alles voor rekening .der gemeente Hazerswoude zijn de inschrijvingen als volgt: Perceel I timmerwerk: B. J. Tim mermans ƒ2376 in massa ƒ8119, F. de Gelder ƒ2628, in massa ƒ8310, Gebrs. Ba telaan 2666, in massa 8527, van Wierin- gen en Buitenhuis 2780, B. P. Boers 2785, W. Dekker 2820, in massa 8326,50 W. Muller 3000. Perceel II. Metselwerk: C. J. Vreeburg 4178, J. Hortensius ƒ24300, G. Lindenburg 4360, J. v. Bennekom 5100. Perceel III. Schilderwerk: A. v. d. Werf 415, J. Windhorst 463, J. v. d. Berg ƒ497.50, Gebrs. Koot ƒ490, W." Radema ker 494, A. Bogerman 548, D. Jochem 525, P. v. d. Spek 588.50. Perceel IV Smidswerk: Adr. Francken ƒ630, J. A. Schouten f 669, B. de Vogel 674.25, B. de Vogel 674.25, A. v. Wijk f 689. Perceel V. Lood- en Zinkwerk: H. J. Oudshoorn 415, Jac. v. Aalst f 460. Alle inschrijvers zijn in deze gemeente woonachtig. De gunning is aangehouden. De nieuwe verkeersweg. Door het Provinciaal Bestuur van Zuind-Holland is aanbesteed het maken van den aarden baan en de kunstwerken voor een gedeel te van den HoogeveenschewegHooge Rijndijk door de Hazerswoudsche Droog makerij, een en ander met bijbehoorende en bijkomstige werken, in de gemeente Benthuizen en Hazerswoude. Laagste in schrijver was W. Bakker Yzn. te Gouda voor 67400. NIEUWVEEN. Uitslag verloting V. V. N. In café van Eyk heeft Zaterdagavond de trekking plaats gehad van de verloting der voetbal- vereeniging Nieuwveen. De uitslag luidt: le prijs A. Mik (rijwiel); 2de prijs J. Ven- ne (lantaarn); 3de prijs mej. H. Hoogen- boom (electr. strijkijzer); 4e prijs W. van Leeuwen Pzn. en 5de prijs W. Roest. Bo vendien kreeg J. Venne als verkooper van de meeste lootjes (150) een kistje sigaren. NIEUWKOOP. Gouden jubileum. Het is dezer dagen 50 jaar geleden, dat de heer Jac. van Ber- kesteyn werd benoemd tot organist van de R.-K. kerk alhier. Een halve eeuw lang heeft de geachte jubilaris, die een zeer bescheiden man is, en een afkeer heeft van iedere luidruch tige aandacht aan zijn persoon besteed, ter opluistering van den dienst Gods, het or gel bespeeld of den dirigeerstok gezwaaid. De heer van Berkesteyn paart een zeer bijzondere muzikale aanleg aan een uit gebreide kennis der muziek. Hij is een virtuoos op het orgel. Met een onuitput telijk geduld en een groote liefde voor den kerkgang heeft hij de repetities geleid en geen moeite was hem te veel uit een, uit den aard der zaak, beperkt stemmenma- teriaal, een koor te vormen, dat voor een dorp althans, goed genoemd kan worden. De kroon 'op zijn werk heeft hij gezet, toen hij bij gelegenheid van pastoor van Dijk's zilveren priesterfeest de Missa Hu- berti componeerde, welke nog steeds gaar ne door de zangers gezongen wordt. Moge het den geachten jubilaris, on danks het klimmen der jaren gegeven zijn, nog jaren tot meerdere eer en glorie van God, het R.-K. Zangkoor te leiden. Stationschef. Met ingang van 16 De cember is tot stationschef alhier benoemd de heer Van den Berg, chef van het opge heven station ZevenhuizenMoercappelle, aan de spoorlijn GoudaDen Haag. NOORDEN. Vaandelwijding. Blijkens een huis aan huis rondgebrachte circulaire zal op Don derdag a.s. te half acht in de St. Francis- cuszaal de vaandel wij ding van Kruisver- bond en Mariavereeniging plaats hebben. De pastoor van de parochie, de zeereerw. heer W. J. J. A. Borsboom, tevens geest, adv. van de vereenigingen zal de inwijding op plechtige wijze verrichten en vervol gens een rede houden. BOERENBEDROG MET JUWEELEN EN PENGö. Eenige sluwe oplichterstrucs. door Dr. A. P. Wanneer de landman uit den Poest-a naar Boedapest komt. bevat zijn portefeuille meestal een aardig aantal bankbiljetten, die dienen moeten voor den aankoop van aderlei zaken, die een welgestelde boer noo- die heeft in zijn huis; en op de boerderij. Dit is echter ook bekend aan al die kleine en groote gauwdieven die er een handwerk van maken om de portemonnaie van hun medewerkers op de een of andere manier lichter te maken. De bedriegers werken altijd in de omge ving van groote stations. Zoodra zij mer ken, dat er een welgesteld uitziend boer het station verlaat, dan slentert een van hen een tijd lang als een onschuldige wandelaar voor den boerblijft plotseling staan, bukt zich en doet alsof hij een schitteren den prachtigen ring van den grond opraapt. Hij kijkt schuw om zich heen, maar nu heeft de boer achter hem natuurlijk het voorval ook gemerkt en belangstellend komt hij dichterbij. Het is natuurlijk niet noodig te zeggen, dat de oplichter hier maar op gewacht heeft. Hij geeft den boer heel ge heimzinnig een knipoogje en beiden gaan een beetje opzij van de straat staan. Hier houdt de bedrieger ongeveer de vol gende toespraak: „Het zou een groote dom heid van ons zijn, alR wij den kostbaren ring aan het bureau voor verloren voorwer pen gangen afleveren. Hij is minstens 2000 pengö waard, (1 pengö is 75 ct.) Wie zoo iets verliezen kan zaj nog genoeg overheb ben, zoodat we er geen medelijden mee be hoeven te hebben. Wij zullen het ding verkoopen en het geld samen deelen". De boer, nog geheel ver bluft, stemt zonder veel nadenken toe. Nu zegt de bedrieger echter dat hij over enkele minuten met- den trein moet vertrek ken en dat hij geen tijd meer heeft om dien ring te verkoopen. Hij stelt nu den boer voor, hem zijn aandeel uit te betalen en den ring zelf te houden. Er wordt lang onder handeld maar tenslotte verwijdert de be drieger zich zoo snel mogelijk met zijn 1000 pengö, waarmee hij de beurs van den boer verlicht heeft. Wanneer deze den „sierlijken" ring ver koopen wil, bemerkt deze pas, dat hij schan delijk bedrogen is: de schijnbaar gevonden ring is valsch en heeft nauwelijks een waar de van 2 cl 3 gulden. Maar niet altijd gelukt het den gauwdief zijn slachtoffer zoo gemakkelijk om te pra ten. De boer is vaak wantrouwend en niet geneigd den bedrieger zijn aandeel uit te betalen. „Goed", verklaart deze: „we zullen er op uitgaan om den ring te verkoopen En nu begeven zij zich samen op weg. Nau welijks hebben ze echter eenige schreden gedaan of er komt een man op hen toe: het is de hand.anger van den oplichter die op gewonden verklaard, dat zij samen zijn kostbaren ring gestolen hebben. Terwijl de boer verslagen en geschrokken zwijgt, ont kent de andere bij hoog en bij laag, dat zij zelfs geen ring gezien hebben. Maar als.de gewaande bestolene zich gereed maakt, om naar de politie te gaan, bindt de andere in en wil den „gevonden" ring teruggeven. Maar daar is de man niet mee tevreden, hij wij hen allebei mee naar de politie nemen, om hun de gerechte straf te doen onder gaan. De.eerste oplichter, die den ring opge raapt heeft., presenteert den eigenaar nu een schadeloosstelling, als hij hen vrij wil laten. Na eenige aarzeling willigt deze tenslotte het verzoek in: beiden moeten nu met hem naar een dichtbijge.egen oafé gaan, waar ze de zaa-k zullen afwerken. Maar tevoren eischt hij een onderpand, anders konden zij hem nog wel ontloopen. De eerste bedrieger reikt hem zwijgend een dikke portefeuille over; nu blijft dus den boer niets over, dan hetzelfde te doen en zoo overhandigt hij den man eveneens zijn goedgevulde porte- feui.le. Op weg naar het café maakt de eerste bedrieger plotseling een sprong en verdwijnt in een zijstraat. Zijn handlanger springt woedend op en onder den uitroep „Wacht maar, jou dief, je ontkomt me niet!" begint hij de achter volging. Verbluft kijkt de boer de twee mannen na en ademt verlicht op, als hij ze niet mee ziet. Maar dan herinnert hij zich plotseling, dat de bedrieger zijn portefeuille met al zijn geld meegenomen heeft De sluwe spitsboeven houden er echter nog andere methodes op na, om de boeren op te lichten. Op zekeren dag verscheen in een dorp een vreemde marskramer. Behalve dat hij zijn meegebrachte waren trachtte te verkoopen scheen hij er echter meer op uit te zijn zilveren munten ter waarde van 1 pengö met het jaartal 1925 te koopen. Voor zu ke munten betaalde hij 2 pengö, dus de dubbele waarde. ,De boeren zochten natuur lijk ijverig in alle hoeken, stroozakken, kou sen en waar ze zooal geld bewaarden, near bedoelde geldstukken, maar ze vonden er betrekkelijk weinig. De markskramer troost te hen met de be.ofte dat hij spoedig terug zou komen en dat zij dan ondertusschen alle mdnfcen met het jaartal 1925 moesten ver zamelen. Eenige dagen later kwam er een andere marskramer in het dorp. De inwoners be stormden hem met de vraag, of hij geen 1 pengö-stukken van 1925 had. Ja, die had hij en liefst een heele partij, maar zij kost ten l1/» pengö en zij kochten toen duizend munten van hem, want zij konden immers toch een pengö op ieder geldstuk verdienen, zoodra de marskra mer weer terug kwam, die voor iederen pengö van 1925 twee andere betaalde. Maar deze liet zich natuurlijk niet meer zien. En de eigenaars van de duizenden pengö's van 1925 kwamen al heel gauw tot de conclusie dat zij de dupe van een geraf fineerde oplichterstruc geworden waren. TELEGRAMMEN HET KABINET CHAUTEMPS GEVORMD. PARIJS, 27 Uov. ,V.D.). Minister-presi dent Chautemps heeft vroeg in den och tend de definitieve lijst gepubliceerd der ministers, die in zijn Kabinet zitting zullen hebben. Het Kabinet ziet er als volgt uit: Minister-president en Binnenlandsche Zaken: Chautemps. Minister van Buitenlandsche Zaken: Paul Boncour. Minister van Justitie: Reynauld. Minister van Oorlog: Daladier. Minister van Marine: Sarraut. Minister voor de Luchtvaart: Pierre Cot. Minister van Onderwijs: De Monzie. Minister van Financiën: George Bonnet. Minister voor de Begrooting: Marchan- deau. Minister van Handel: Laurent Eynac. Minister van Openbare Werken: Pagenon. Minister van Koloniën: Dalimier. Minister van Arbeid: Frot. Minister van Landbouw: Queuille. Minister voor de Pensioenen: Ducos. Minister voor de Posterijen: Mistier. Minister voor Gezondheid en Sociale Za ken: Israel. De lijst der onderstaatssecretarissen zal heden in den loop van den ochtend worden gepubliceerd, aangezien Chautemps zijn desbetreffende besprekingen nog niet be ëindigd heeft. Opvallend is het ontbreken van de nieuwe ministerlijst van de aanvankelijk genoem de namen der beide links-republikeinen Pié- tri en Bonnevay. Door Piétri had het Kabi net Sarraut zijn regeeringsmeerderheid aan zienlijk naar rechts kunnen uitbreiden. In parlementaire kringe:. ziet men wei nig in deze combinatie en voorspelt men het Kabinet reeds thans een zeer korten levensduur omdat Chautemps in de Kamer nauwelijks een meerderheid zal vinden. Hjj is op den steun der socialisten en na de wei gering van Piétri ook op den twijfelachtig geworden steun van Flandin en de zijnen aangewezc->. Chautemps wil de Kamer in de gelegenheid stellen zich onmiddellijk uit te spreken over zijn financieel program. GROOTE ANARCHISTISCHE SAMEN ZWERING IN SPANJE ONTDEKT. PARIJS, 27 Nov. (V.D.). Minister-presi- politie een groote anarchistisch-syndicalisti- sche samenzwering, die heden ten uitvoer zou worden gebracht, op het spoor geko men. De samenzweerders, in wier bezit allerlei wapenen alsmede gas- en brand bommen werden gevonden, waren voorne mens door het opblazen van alle bruggen de verbindingen af te snijden. Ook zouden alle telefoon- en telegraafleidingen worden doorgesneaen. Teneinde de aandacht van de politie en de militaire troepen af te lei den, zou een groote petroleum-opslagplaats in het centrum der stad in brand worden gestoken. Zoodra het vuur de aandacht had opgeëischt, zouden de openbare ge bouwen en kazernes worden bezocht. Deze maatregelen zouden het séin zijn voor alle syndicalistische vakbonden in geheel Span je om er op los te slaan. Te Bilbao heeft de politie wapens ont dekt, die door de socialisten gesmokkeld waren. Verscheidene personen werden in verband hiermede gearresteerd. Te San tander werden eveneens gas- en brandbom men ontdekt, die door communisten waren geborgen, doch door de politie in beslag genomen konden worden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: P. Marijt jm. 22 j. en J. Onvlee j.d. 18 j. C. Kriek jm. 29 j. en C. Sloos jd. 23 j. P. Veelenturf jm. 26 j. en G. Prins jd. 26 j. A. Rietbergen jm. 34 j. en P. C. Platteel gesch. 29 j. L. v .d. Linden jm. 21 j. en A. Bodijn jd. 19 j. J. A. de Jong jm. 26 j. en J. M. v. d. Wijngaard jd. 21 j. Overleden: J. SandbergSchreuder wed. 74 j. J. Westdijkv. Noord vr. 55 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon:Goedgekeurd. DE GARBINMANDSJOELI EXPRES DOOR BANDIETEN OVERVALLEN. De trein tot ontsporing gebracht. LONDEN 27 Nov. (V.D.) In den afge- loopen nacht hebben bandieten den Garbin- Mandsjceli Expres laten derailleeren waarbij een groot aantal wagens vernield werd. Zeven wagons sloegen om. In den trein bevonden zich 400 passagiers. Nadere bijzonderheden omtrent de gevolgen van de ontsporingen ontbreken nog. Slechts is bekend, dat zich een hevig vuurgevecht tusschen de bandieten en de begeleidende treinbewaking ontwikkelde. Onder de Europeesche passagiers bevond zich een Duitsch missionaris dr. Rechter en een Spaansch professor, dr. Pizarro. EEN MANDSJOERIJSCHE WACHT VAN 22 MAN DOODGEVROREN. CHARBIN 27 Nov. (V.D.) Uit Chingan wordt gemeld, dat aldaar een uit 22 man bestaande wacht van soldaten is doodge vroren. De lijken werden in de sneeuw gevonden. FAILLISSEMENTEN Vernietigd: W. C. v. d. Vis, Alphen aan der Rijn. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 27 Nov. Vee. 4 wagons geslachte runderen uit Denemerken. Ter veemarkt: 553 vette koeien le kwal. 5760 cent, 2e kwal. 4655 cent, 3e kwal. 3444 cent per kg. slachtgewicht, 80 melk- en kalfkoeien f 130180 per stuk, 143 vet'.e kalveren le kwal. 4246 cent, 2e kwal. 35 41 cent, 3e kwal. 3035 cent per kg. le vend gewicht; 46 nuchtere kalveren f 710, 77 schapen f 1719 per stuk, 739 varkens: Vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 4445 cent, zware varkens 4344 cent, vette varkeens 42—43 cent per kg. slachtge wicht, 35 paarden 70110 per stuk. Over zicht: runderen behoorlijke aanvoer, stugge handel, prijshoudend. Vette kalveren flin ke aanvoer, slechte handel, prijzen lager. Varkens flinke aanvoer, handel slepend, prijzen iets zaakkende. ROTTERDAM, 27 Nov. Vee. Aanvoer: 300 vette runderen, 172 magere runderen, 180 vette kalveren, 23 graskalveren, 1191 scha pen en lammeren, 816 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 5558, 4852 en 3236 cent, vette ossen 5254, 4046 en 3436 cent, vette kalveren 8595, 7075 en 45 55 cent, Varkens levend gewicht 38, 36 en 33 cent, export varkens 32, en 30 cent. Schapen 38, 34 en 28 cent, lammeren 40, 34 en 28 cent. Prijzen per stuk: schepen f 18 167, lammeren f 15127. Overzicht: Vette koeien en ossen minder aanvooer dan vorige week, flauwe handel, prijzen even als vorige week. Vette kalveren migder aanvoer, handel zeer flauw, prijzen als vor-i ge week. Schapen en lammeren minder aan voer dan vorige week, slechte handel, prij zen 2e en 3e soort minder in prijs. Varkens minder aanvoer, handel tamelijk, 3e soort iets hooger dan vorige week. Geen scha pen voor uitvoer verkocht. Zeer zware var kens gingen tot 2 cent boven noteering. An dere soorten zelfde prijzen. De heel markt was zeer flauw gestemd. BOSKOOP, 25 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 2028 cent, Hadley 2045 cent, Colum bia 2035 cent, Buttteerfly 3570 cent, Rosalandia 3057 cent, Florex 4060 cent Chas. P. Kilham 2035 cent, Aug. Noack 2538 cent. Else Poulsen 80110 cent. Briarcliff 4053 cent, Chrysanthen, groot- bloemig 70140 cent, idem tros 1228 cent Ligustrum 413 cent. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel) Berlijn 59.21 Londen 8.17 New York 1.55S/8 Parijs 9 70" 8 Brussel 34 55 Zwitserland 48 05 Milaan 13 08 Madrid 20 20 Oslo 40 871/9 Kopenhagen 36 321/9 Stockholm 41.921/9 Weenen Praag 7.E63/4 Boedapest

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 3