MAANDAG 27 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 LEIDSCHE ND AM. St Josepjh-Gezellen. Zondag 2 6No- vember hield de .St. Joseph-Gezellenver- eeniging te Leidschendam hare maande- lijksche vergadering in hare clubzaal in het Patronaatsgebouw. De vice-praeses, kap. Dunselman, open de de vergadering met den Gezellengroet en heette allen hartelijk welkom. De notu len werden gelezen en onveranderd onder dank en applaus goedgekeurd. Bij de mededeelingen deelde de vice- praeses o.m. mede, dat op 17 December a.s. een alg. Districtsvergadering zal worden gehouden in Den Haag en spoorde alle le den aan dien avond .naar .Den Haag te gaan. De St. Nicolaas-viering zal plaats hebben op Woensdag 6 December.er zul len dan onderlinge wedstrijden enz. wor den gehouden. Hij spoorde alle leden nog aan trouw de Congregatie te bezoeken en allen Zondag aanwezig te zijn bij de plech tige hernieuwing van de opdracht der Maria-Congregatie. Hierna verkreeg kap. Vugt het woord, die in een leerzame en duidelijke lezing uiteenzette: „Waarom en hoe georgani seerd". Zijneerw. had op het einde zijner rede een hartelijk dankwoord van den vice-praeses en een verdiend applaus der leden te accepteeren. Hierna sloot de voorz. onder dank deze goed geslaagde en leerzame vergadering met den Gezellengroet. Verstrekking rundvleesch. Ten op zichte van de verstrekking van het regee- ringsrundvleesch schijnt een misverstand te bestaan. Niet alleen steuntrekkenden, doch ook die gezinnen, welke door den crisis getroffen zijn, zoodanig, dat hun bestaansmogelijkheid ernstig heeft gele den, kunnen voor distributie in aanmer king komen; dit laatste ter beoordeeling van het gemeentebestuur. Formulieren aanvragen ten gemeentehuize. SASSENHEEVL Gasverloting. De anders .zoo geani meerde verloting, uitgaande van het gas bedrijf, welke tegen St. Nicolaas gehou den werd, gaat dit jaar niet door. Mis schien bestaat er eenige kans op iets an ders hetgeen nog niet bekend is. Voetbalvereeniging Teylingen. De plaatselijke voetbalvereeniging Teylingen houdt Woensdag en Donderdag haar jaar- lijksche feestvergadering in het K.S.A.-ge- bouw. Voor deze gelegeheid is het HaarL Kleinorkest ter opluistering gevraagd. Bazar. De opbrengst van de gehouden bazar ten bate voor het wijkgebouw Bethesda heeft opgebracht de som van ƒ1000 bruto. STOMP WIJK. Gemeenteraad. Donderdagavond te 7.15 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Noulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beroep schrift mr. H. W. Krijgsman namens J. Huisman, alhier, tegen besluit van B. en W. tot weigering tot het als woning in ge bruik geven van een gebouw. 4. Voorstel betreffende verlenging rekening courant- overeenkomst met de N.B. Bank voor Ned. Gemeenten. 5. Voorstel tot toekenning van vergoeding ex art. 13 L. O.-wet 1920 aan H. G. v. Kampen. 5a. Voorstel tot beschik baarstelling van een crediet aan het plaat selijk Crisiscomite (steunregeling B 2de halfjaar 1933). 6. Gemeentebegrooting 1934. Geboren: Anna Maria Antonia d. van A. M. C. van den Biggelaar en A. M. de Wijs. VEUR. Geboren: Cornelia Getrud-. d. van J. P. Knijnenburg en A. van Vliet. Fran- ciscus Jacobus z. van F. W. M. Togni en Th. H. Schroder. Overleden A. J. Goudswaard 72 j. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Collecte Crisiscomité. .De opbrengst van de gehouden collecte ten bate van het pl. Crisiscomité benevens verschillende giften in nature bedraagt 2218.60. Diefstal. Ten nadeele van den land bouwer H. werd een rijwiel ontvreemd, dat hij even onbeheerd had gezet langs de Verlengde Aarkade. Broodjes uit de wagen gesprongenDe Zaterdagmiddag schijnt het aangewezen tijdstip voor aanrijding van bakkerswa gens. Vorige week op de Buitenweg, Za terdag in de Brugstraat, de bakkerswagen van bakker v. Z. De wagen sloeg om, ter wijl de inhoud gedeeltelijk op straat te recht kwam. De autobestuurder, die de aanrijding had veroorzaakt, was zoo cou lant de schade te vergoeden. Aanbesteding. Door den architect G. W. Vis, werd Zaterdagmiddag in het hotel „Centraal" van den heer I. Contant alhier aanbesteed het bouwen van 4 woonhuizen a. d. Conradstraat te Alphen aan den Rijn, met uitzondering van het metselwerk. De inschrijvingen waren als volgt: Perc. 2 timmerwerken etc. gebrs. Vrisekoop ƒ5787, L. Westmaas ƒ4878, A. Vonk ƒ5690, L. v. Beusekom 4657, PP. A. Verhoef 5195, J. Visser, Nieuwveen 5994, C. M. Reernberg 5422, J. v. Wieringen 4392, gebrs. Bons 5160. Perc. 3 lood- en zinkwerk, geleidin gen, electrisch enz. J. J. Bonte 1030, W. Tromp 910, .AJ. v. d. Linden 925, A. C. den Braber ƒ698.50. Perc. 4 glas-, verf- en behangwerk H. Hoogendoorn 1750, H. v. Essen 1690, H. Bons 1095, v. Keeken en Bauer 1690, gebrs. Verhoef 1056, Annas Den Haag 1269. Massa: P. Verhoef ƒ7161, C. M. Deernberg 7300, Annas den Haag 12930, gebrs. Verhof 7600, gebrs. Bonh 6953. Waar geen woonplaats is vermeld wonen de aannemers te Alphen aan den Rijn. De gunning werd aangehouden. NOORDEN. Volksbond. Vrijdag j.l. heeft de R.-K. Volksbond een ledenvergadering gehou den ter opening van het winterprogram. Als spreker trad op de heer Lansinck, be stuurslid van „Concordia". De voorzitter, de heer P. de Jong, open de deze vergadering, heette allen van harte welkom, in het bijzonder den heer Lan sinck. Wel had men meer belangstelling op deze vergadering verwacht, daar slechts 50 procent der leden aanwezig was en de vergadering toch zoo belangrijk was. De heer Lansinck zette breedvoerig uit een alle instellingen, die bij het R.-K. Werkliedenverbond zijn ondergebracht als Herw. Levenskracht, Centrale Volksbank, woningbouw enz. maar bijzonder Concor dia. Van deze spaargelegenheid zette spr. uiteen de vele vruchten, die door de ar beiders daarvan worden geplukt, waarvoor hij een dankbaar applaus mocht in ont vangst nemen. Nog eenige vragen door het publiek ge steld, werden tot tevrdedenheid beant woord. Een woord van dank werd aan den spre ker gebracht voor zijn mooie en leerzame rede, dezen avond gehouden. Vervolgens werd behandeld een ingeko men schrijven van den directeur van het Retroitehuis „St. Clemens" te Noordwijker- hout om te "trachten zooveel mogelijk deel te nemen aan de gesloten retraite. Mede gedeeld werd, dat er twee leden in Septem ber ter retraite zijn geweest en dat er zes kaarten zijn aangevraagd voor de Kerst- retraite, doch dat er slechts vijf geplaatst konden worden. Diegenen, die lid van de club zijn en nog ter retraite willen gaan in begin 1934, moeten zich spoedig opgeven, om zoo vlug mogelijk de kaarten aan te vragen. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, zoodat de voorz. met een woord van dank tot de aanwezigen de vergadering sloot met den chr. groet. „Hulp in Nood" bracht op ƒ0.85. Strooperij en gros. In de afgeloopen week werden door de jachtopzieners D. en H., zekere N. v. d. B., C. v. E. en S. J. K„ wonende alhier, en W .C. v. d. W., wonen de te Hillegom niet minder dan 4 maal bekeurd wegens het loopen op verboden grond en het vervoeren van een party wildstrikken in het jachtveld. Ook door den Gemeenteveldwachter v. d. B. werd tegen D., wonende alhier, pro ces-verbaal opgemaakt wegens het vervoe ren van wildstrikken en het vervoeren en bemachtigen van een haas. De strooperij neemt den laatsten tyd in sterke mate toe, wat zijn oorzaak wel zai vinden in het feit, dat de meeste arbeiders werkloos zijn en gratis een boutje willen krijgen. Meestal komen zulke boutjes hun duur te staan. LISSE. Liefdadigheid. .Onze oud-kapelaan, den weleerw. heer J. P. van Zon, thans kapelaan te Rotterdam, hield gisteren in de kerk van de H. Agatha, alhier, onder alle H. Missen een liefdadigheidspredica- tie ten bate van de RK. armen onzer pa rochie. Zijn welsprekend woord had een prachtige uitwerking, want de na de pre dicate gehouden openschaal collecte bracht de mooie som van ongeveer 500 op. Een welkom douceurtje voor de R.-K. Ar menkas! Feestavond K. J. M. V. Gisteravond werd er vanwege de K. J. M. V. een feest avond georganiseerd, waar op, behalve de talrijke leden met hunne dames ook de ouders aanwezig waren en een aantal in- troducé's, zoodat de zaal van het patro naatsgebouw goed bezet was. Ook de mo derator, de weleerw. heer kapelaan M. Kui pers, was aanwezig. De voorz., de heer J. Floor, heette de talrijke aanwezigen welkom, in 't bijzon der de besturen van de zusterverenigin gen Sassenheim en Hillegom. Het ver heugde spreker, dat men in zoo groote ge tale was opgekomen en vooral de ouders omdat we de steun der ouders niet kunnen missen. Het is jammer, dat er nog altijd jonge middenstanders gevonden worden, die buiten de gelederen blyven staan. Moge ook zij spoedig beseffen, dat zy in de K. J. M. V. thuisbehooren en dat zij kun nen gevormd en onderlegd worden tot flinke roomsche werkers voor Kerk en Maatschappij. Hij wees er nog op, dat de tooneelclub weer een leerzaam stuk had ingestudeerd, waarvan spreker hoopte, dat het de aanwezigen moge yoldoen, waarna hij allen een genoeglijken avond toewensch te. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door den heer Bruyne. Na een paar num mers kwam de tooneelclub „St. Tarcisius" voor 't voetlicht met „Op afbetaling", co- medie in drie bedrijven en een tusschen- spel door Jac. Ballings en Ger. Nielen on der de bekwamen regie van den heer J. Floor. Waar we leven in een periode van uitvoeringen, dan door deze, dan door geene vereeniging, welke allen graag een korter of langer verslag in de courant zien, meenen we dat we de redactie op de proef zouden stellen als we van het opge voerde stuk als zoodanig een verslag zou den schrijven. Wy zullen daarom vol staan met te zeggen, dat de schrijvers er in geslaagd zijn een stuk gezonde humor te geven, tegelijk met een afschrikwek kend voorbeeld van het gevaarlijke pad waarop men steeds verder naar zijn onder gang gaat als men verder wil springen als de stok reikt, enkel en alleen omdat men niet velen kan dat een ander op wat roya ler wijze voor den dag komt dan men zelf kan. Wat het spel betreft, dat was, zonder ophemeling, in een woord af! Het is een avond geweest van gullen lach en genot. De spelers gaven natuurlijk spel en wa ren goed rolvast. De grime was uitstekend verzorgd, ter wijl het tooneel-meubilair van den heer'S. N. Berkhout, alhier, volkomen paste in den trant van hetgeen werd bedoeld. Het publiek toonde zich dan ook dank baar hetgeen het toonde door zijn volle aandacht tijdens het spel en een uitbundig applaus na ieder bedrijf, welk applaus aan het einde van het stuk tot een ovatie over sloeg. Onder de pauze werd een verloting gehouden om een twaalftal mooie prijzen, wat een aardige attractie was. Het was een uitstekende, goedgeslaagde avond, welke met een dankwoord van den voorzitter werd gesloten. Benoeming schoolhoofd. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben in overrleg met den heer Inspecteur van het Lager Onderwijs in de inspectie Leiden den Raad de volgende voordracht aangeboden voor de benoeming van een hoofd der openbare school voor lager onderwijs in deze gemeente: lo. A. J. van Gilst te Sas senheim en 2o. H.C. Hulsebos te Voorburg. In beslag genomen. Naar wij verne men heeft een controleur der aardappel centrale in samenwerking met de rijkspo litie eene hoeveelheid aardappelen in be slag genomen, welke zonder vervoerbewijs werden vervoerd. Men zij gewaarschuwd, temeer daar in deze week nogmaals is gecontroleerd ge worden. Distributie goed vleesch Naar wy ver nemen hebben zich reeds 11 slagers uit deze gemeente zich aangemeld, die in aanmer king wensch te komen voor het distribuee- ren van goedkoop vleesch aan steuntrek kende werkloozen en armlastigen. Op Dins dagmiddag van 3 tot 4 uur des namiddags bestaat alsnog de gelegenheid opengesteld zich hiervoor aan te melden bij de gemeen telijke arbeidsbeurs, alwaar nadere inlich- <ngen worden verstrekt. VOORSCHOTEN. Personalia. Onze plaatsgenoote mej. J. M. H. F. de Keuning, is geslaagd voor het examen kantoorstenograaf, 130 letter- grepen per minuut, afgenomen door den R.-K. Bond van „Groote" schrijvers „St. Genesius". De telefooncel in de Schoolstraat. He den is in gebruik gesteld de telefoonspreek cel, geplaatst bij de tramhalte in de Schoolstraat. Van 8 tot 21 uur kan men dagelijks en 's Zondags van 8 tot 9 uur, te gen betaling der kosten locaal en interlo- caal telefoneeren. Met het oog op ongeval len, brand enz. is het jammer dat deze spreekcel alleen nuttig kan zijn op uren, dat men overal kan telefoneeren. Het grootste nu is er mede te bereiken op uren, dat men in het grootste gedeelte de zer gemeente niet kan telefoneeren. Wan neer zal deze verbetering komen? Die loopen gewoon maar over den rijweg zonder uitte kijken! Menschen zijn natuurlijk geen frtfghA ganzen, maar toch lijkt het er soms wel opl NIEUWVEEN. Geboren: Cornells Adrianus, z. van C. Hoogervorst en A. Burgmeyer Gerar- dus, Z. van W. Vollebregt en N. Vork Johanna Maria, d. van G. van der Hoorn en C. Kiekens. Gehuwd: A. H. Valentijn van Ter Aar en C. C. M. van den Berg alhier L. Ver kerk en J. R. van Ankeren, beiden van Nieuween. Overleden: W. Doosje 59 j. Gevestigd: C. Ch. Kok .van Rynza- terwoude J. de Groot van Amsterdam R. Keesmaat, M. Kaper en J. Kamberg, allen van Barendrecht. Vertrokken: Th. C. Speet naar 1 Nieuwer Amstel S. Splinter naar Hazers- woude G. van Vliet naar Bennebroek J. Rijneker en gez. naar Ter Aar. KOUDEKERK. G e b o r en: Ernstina Hendrika Baldui- na dochter van Albert de Groot en van Elise Hesse. Gevestigd: van Valkenburg Z.H. Ger- rit J. Schellingerhout van Bochum (D.) Lotte Weidenfeld van Alphen aan den Rijn Arnold Piketth idem Frans van Dam van Brielle Jacob J. Luijendijk van Haarlem Mar je Oppelaar van Doe- tinchem Johanna H. van de Meene van Hagestein Maria Vermeer van Alphen aan den Rijn Maria Oskam. Vertrokken: naar Alphen aan den Rijn Arend Stoffer naar Leiderdorp, Jan de Lange naar Leiden Maria N. Ber- voets naar Oldenzaal, Maria A. M. Dun- gelmans naar Leiden Platian W. M. Zuidwyk naar Zoeterwoude Dina M. G. van der Ploeg naar Leiden Margaretha H. Blij léven. BOSKOOP. JUBILEUM VAN PATRONAAT EN ST. JOSEPH-GEZELLEN-VEREEN. De heer G. Pannebakker begiftigd met het Gouden Eerekruis. Donderdag is in het R. K. Verenigings gebouw het 25-jarig bestaan gevierd van het St Joannes de Dooper Patronaat en het 20-jarig bestaan der St. Joseph-Gezel- len-Vereeniging. Pastoor G. Daalmans opende deze avond met een woord van welkom tot de aanwezigen, die in zoo'n groot getal waren samengekomen om uiting te geven van medeleven voor deze beide jeugdvereenigingen. In een kort overzicht van de afgeloopen 25 jaren memoreerde spreker de oprichting van het jongenspa tronaat, als een vereeniging waar het meest behoefte aan bestond. In de eerste jaren werden de Zondagsche bijeenkom sten gehouden in een lokaal van de oude bewaarschool. Hard is er gewerkt en na verloop van 5 jaren sproot uit dit patronaat de St. Joseph-Gezellen-Vereeniging voort en thans na al die jaren kunnen de vrucn- ten geplukt worden. Een bijzonder woord van dank en waar heer G. Pannebakker, die zich sinds de op richting van het patronaat geheel voor dit jeugdwerk heeft gegeven. Iedere Zondag en verder bij alle bijeenkomsten was de heer Pannebakker aanwezig, om het zijne bij te dragen tot geestelijke en lichamelij ke opvoeding van de jongens. Spreker heeft gemeend, dat dit bij deze gelegenheid niet onopgemerkt mocht voor bijgaan, en is er met enkele parochianen in geslaagd de hoogste kerkelijke onder scheiding vein Z. H. den Paus te ontvangen om deze den heer Pannebakker te overhan digen. Hierbij werd den heer Pannebakker het gouden eerekruis „Pro Ecclesia et Ponti- fce" op de jas bevestigd (Applaus). Met deze onderscheiding werd tevens overhan digd een oorkonde, vermeldende de ver diensten van den jubilaris voor alles wat hij voor patronaat en St. Joseph-Gezellen en ook voor de R. K. Boerenleenbank, waarvan hij sinds 23 jaren kassier is, heeft gedaan. Na déze huldiging werd door allen staan de het „Roomsche Blijdschap" gezongen. Door den heer Van Koppen werd nog eens in het kort herhaald wat de heer Pannebakker voor het Jongenspatronaat is geweest, en spr. overhandigde hem na mens de jongens een barnsteen sigaren pijpje. Namens de St. Joseph-Gezellen-Vereen. sprak de heer D. v. d. Laan, die er o.m. op wees, dat het een aangename bijzonderheid mag heeten den mede-oprichter van de St Joseph-Gezellen-Vereen. nog in volle kracht werkzaam te zien, en dat zijn be langstelling nog onverminderd is. Ook bracht spr. dank aan Pastoor Daalmans namens alle jonge mannen, leden en oud leden der vereeniging, dat hij hun in de gelegenheid gesteld heeft een rijkdom van ontspanning en ontwikkeling op geestelijk en ander gebied bijeen te garen. Ook de directeur, Kap. Hofstede en oud-directeuren hebben het hunne daartoe bijgedragen. De heer Th. Houdijk, die namens de ouders sprak, meende, dat de heeren Boek raad en van Lint, van wien het initiatief was uitgegaan om den stille en sociale werker in het patronaatswezen, n.l. de heer Pannebakker, de pauselijke onder scheiding uit te reiken, daarin de juiste blijk van waardeering hebben gevonden. Maar temeer is dit gebleken, aldus spre ker, doordat hun poging, dank zy de me dewerking van de Eerw. geestelijken, ge slaagd is, door deze bevoorrechte onder scheiding van Z. H. te ontvangen. Deze hul diging voor dit doel zou zeker niet heb ben plaats gehad, zoo wij als pioniers voor het patronaat, den Eerw. heer Pastoor met zijn ijverige Kapelaans en andere heeren niet hadden. Zij toch geven zich ge heel, ten belange voor de godsdiensti ge en maatschappelijke opvoeding van onze katholieke jongens hun te vor men tot flinke degelijke jonge mannen, om, wanneer zij op verder gevorderde leef tijd komen, weerstand kunnen bieden aan de gevaren der maatschappij. Vooral op ge bied van Godsdienst en politiek dringt zich de vraag op, de katholieke actie uit te breiden, het verdedigen van de katholieke grondbeginselen gebaseerd op de encyclie ken van den H. Stoel. Spreker spoorde ouders en jeugd aan om te beginnen met de jeugdorganisatie, om in het patronaat 33. Hij haalde hem er bij en nu lazen ze samen nog eens goed wat er stond. Geen van beiden durfden echter aan het touw te trekken. Nee hoor, zei de veldwachter, dat zaakje vertrouw ik niet. Ik ga den bur gemeester er bij halen. Hy sprong op de fiets en reed met een vaartje weg. reeds den grondslag te leggen voor verder katholiek organisatorisch leven. De oud-directeur, Kap. van Seggelen, sprak nog een opwekkend woord tot de Joseph-Gezellen, terwijl de oud-Directeur, Kap. Fransse, dit tot de patronaatsjongens deed. Door êen aantal patronaatsjongens weri hierna een spreekkoor uitgevoerd „Wat wy willen", wat bijzonder in de smaak der aanwezigen viel. De heer v. d. Staak, die na deze opvoe ring het woord verkreeg, wees er o.m. op. hoe zwaar de taak van de geestelijkheid is voor dit schitterend jeugdwerk en daarom is het noodig, dat ook anderen hun schou ders zetten onder deze arbeid waar zooveel opvoedende kracht van uitgaat, om de jon gens voor Kerk en maatschappij te behou den. De tegenwoordige Directeur van het Jon genspatronaat, Kap. C. Broers, gaf nog een korte uiteenzetting van de tegenwoordige wijze van werken in deze vereeniging. Na de pauze werden een drietal films ten aanschouwe gegeven, welke zeer aardig waren, en hiermede de verdere avond vul den. Gramofoonmuziek, piano en viool zorgde voor een gezellige sfeer. Pastoor Daalmans dankt bij het slot van deze avond op gebruikelijke wijze, waarna het „Aan U, o Koning der Eeuwen" werd gezongen. Volksbond. De R. K. Volksbond afd. Boskoop, hield Vrijdagavond de maande- lijksche vergadering. De voorzitter, de heer G. van Capel, opende de vergadering mei den chr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder de heer F. Keessen, lid van 't Centraal Bestuur en spreker van dezen avond. De notulen, door den secretaris voorge lezen, worden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat het winter program eenige wijziging zal ondergaan, en wel deze, dat in plaats van 4 cursus-avon den, door den Geest, adviseur te houden, er 6 zullen plaats hebben. Tevens, om tot deze cursussen toegang zullen hebben de leden van die vereeniging, waarvan Kap. Hofstede adviseur is, met name de Hanze, L. T. B. en St. Joseph-Gezellen-Vereeni- ging. De feestavond zal tusschen Kerstmis en Nieuwjaar worden gehouden. Hierna hield de heer Keessen zijn lezing. Bij het nationaal-socialisme in Duitsch- land, de kern van sprekers rede, werd lang stilgestaan. De voorzitter dankt de heer Keessen voor zijn mooie en duidelijke uiteenzetting. Nog enkele vragen werden naar aanlei ding van het gesprokene gesteld. O.a. een discussie gehouden of het volgens christe lijke beginselen geoorloofd is, de vruchten der aarde, waarom zooveel wordt gebe den, te vernietigen. Nadat daarop door de heer Keessen een bevredigend antwoord was gegeven, werd de vergadering met den chr. groet gesloten. Secretariaat Ned. Aardappel Centrale Het secretariaat van de Ned. Aardappel- Centrale in deze gemeeente is gevestigd bij den heer W. M. de Vos, Julianastraat 69. aan welk adres eiken werkdag tusschen 89 uur gelegenheid bestaat voor het ontvan gen van vervoerbewijzen van aardappelen. Coöp. Boerenleenbank. De bouw van een kantoorgebouw met kassierswoning voor de coöperatieve Boerenleenbank al hier is opgedragen aan den heer J. H. Mohr, terwijl het schilderwerk zal worden uitge voerd door fa. P. Goudkade Kzn. beiden te Boskoop. Beshulstveilingen. De door de Coöp Ver. „De Boskoopsche Veiling" te houden speciale beshulstveilingen zullen dit jaar plaats hebben op 12, 14, 19, 20, 21 en 22 Dec. a.s., telkens aanvangende des morgens 9.30 uur. Ondertrouwd: W. C. de Vries en M. Ravenhorst C. J. Verkade en E. W. van Eijk. Overleden: Johan Adriaan van Hoek 68 jaar. ZOETERWOUDE. Vrouwenbond. De R.-K. Vrouwen bond geeft op Donderdagavond a.s. een feestavond in het Patronaatsgebouw. Voor dezen feestavond zal de tooneel club van de Graal een blijspel opvoeren. Bij hooge uitzondering is deze feestavond ook voor niet-leden tegen een lage entrée toegankelijk. gewichtig babbelend aan den boom. De burgemeester las nu, met zijn buikje voor uit het carton, 't Ja zei hij nu, dat is lang niet voor de poes. Wie zal er hier moeten trekken? Doe jij het maar boschwachter Bijlsma! Ik niet, zegt deze. Doe jij het dan maar Prikker, zei nu de Burgemeester. VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11