50-35-20 DINSDAG 21 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN VMUIDER STOOMTRAWLER NA AANVARING OP DE NOORDZEE GEZONKEN De negen opvarenden gered ..Gistermiddag om vijf uur is te IJmui- den van de visschery teruggekeerd de stoomtrawler „Rotterdam", iJm. 112, van de reederij de Vem, met aan boord de be manning van de eveneens te IJmuiden thuisbehoorende stoomtrawler „Johanna Marie". Beide schepen zijn gistermiddag om twee uur op ongeveer tien mijl ten Noords westen van IJmuiden tengevolge van de dikke mist met elkaar in aanvaring ge weest. De „Rotterdam", die thuisvarende was, raakte de „Johanna Marie" aan de bakboordboeg. Laatstgenoemd schip werd zoo ernstig beschadigd, dat het voorschip spoedig begon te zinken. Onmiddellijk heeft men de reddingboot te water gelaten, waarna de negen opvarenden zich daarin begaven. Zij roeiden naar de „Rotterdam", waar zij eenige minuten, nadat de aan varing was geschied, aan boord werden genomen. Het bleek, dat in die korte span ne tijds de „Johanna Marie" reeds in de diepte was verdwenen. De opvarenden, die allen ongedeerd ble ven, hebben al hun hebben en houden ver loren. NOG EEN AANVARING. Gistermiddag omstreeks twee uur is in de buitenhaven van IJmuiden de uitva rende logger „Katwijk 89" tengevolge van de mist aangevaren door het binnenkomen de s.s. „Irene" van de K. N. S. M. De logger bekwam een groot gat boven de waterlijn en is naar de Visschershaven teruggekeerd. De „Irene" kon doorstoomen naar Amster dam. KLIPPER GEZONKEN BIJ HAASTRECHT. Schippersgezin gered. Gistermiddag omstreeks vier uur is in den Hollandschen IJsel nabij de Waaier- sluis onder de gemeente Haastrecht op kor ten afstand van Gouda een zeilklipper ge zonken. Het 90 ton metende vaartuig, „Jeanne" genaamd, eigendom van schipper C. Kroos- wijk uit Made (N.-B.), was, naar de „Tel." bericht, met een lading van dertig ton stroo op weg van Someren (N.-B.) naar Heken dorp, voorbij Haastrecht. Toen de klipper uit de richting Gouda nabij sluis A kwam en de schipper reeds aanstalten maakte het vaartuig naar het remmingswerk te bren gen, snelde plotseling de schippersvrouw het dek op, haar man toeroepend, dat er water in het schip kwam. De man kon zijn echtgenoote moeilijk gelooven. „Ben'de wijzer", zei de Braban der, doch toen hij buiten boord keek, zag hij, dat de „Jeanne" inderdaad en heel stuk gezonken was. Onmiddellijk stuurde de schipper het vaartuig uit het vaarwater naar den kant. Daarna sprong het gejsih, bestaande uit man, vrouw en het dertien jarig dochtertje, in de roeiboot. Daar de klipper langzaam zonk, was men nog in staat de papieren, eenige kleeren en wat beddegoed mee te nemen. In de roeiboot bereikte het drietal veilig en wel de Waaiersluis, waar het sluispersoneei het gezin liefderijk opnam en alle hulp ver leende. Geen der drie personen had letsel bekomen. Door de manoeuvre van den schipper is de boot buiten het vaarwater gezonken, zoodat het scheepvaartverkeer geen stagnatie ondervindt. Bij hoog water is de klipper bijna geheel onder water ver dwenen. Schip en inboedel zijn verzekerd. De oorzaak van het zinken is onbekend. De opvarenden werden volkomen verrast. De schipper weet er dan ook geen ver klaring voor te geven. Een onderzoek kon nog niet ingesteld worden. Morgen zal ge tracht worden de „Jeanne" te lichten. MEISJE DOOR HAAR BROER OVERREDEN. Aan de gevolgen overleden. Te Heerlerheide zette een 16-jarige jon gen voor de ouderlijke woning een vrachl- auto terug. Hij bemerkte echter niet, dat zijn twee-jarig zusje achter den wagen stond. De kleine kreeg een klap van het spatbord en overleed eenige oogenblikken later. FIETSER DOOR EEN AUTO GEGREPEN De 19-jarige v. Dijk uit Velp bij Grave, die zich per fiets huiswaarts begaf is bij de Graafsche brug door een auto gegre pen. Met een zware hersenschudding en inwendige kenuzingen is hij overgebracht naar het ziekenhuis te Grave. Voor het le ven van den ongelukkige wordt gevreesd. OUDE VROUW IN BRAND GERAAKT. In een pand aan de Drievriendenstraat te R'dam vatten gisterenmiddag de kleeren van de 84-jarige vrouw J. V.-D,, die met haar blinden echtgenoot alleen thuis was, vlam. Op haar gegil snelden buren te hulp die de brandende kleeren doofden en on middellijk den geneeskundigen dienst waarschuwden. De vrouw, die ernstige brandwonden over het geheele lichaam had opgeloopen, is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar zij in hoogst zorg wekken den toestand is opgenomen. EEN DIENSTMEISJE IN VLAMMEN. Door ontploft kooktoeslel. Gisteravond is in de keuken van een woning aan de Regentesselaan te Rijswijk (Z.-H.) een kooktoestel ontploft. Het dienstmeisje raakte daarbij in brand. He vig verschrikt vluchtte het meisje den tuin in, waar een buurman er in slaagde de vlammen te dooven. Met vele brandwon den overdekt is het meisje naar een der ziekenhuizen gebracht. In de keuken werd weinig schade aan gericht. VERDRONKEN. Zondagavond is de 40-jarige wielrijder G. Kievits uit den Dungen, die zich in ge zelschap van zijn echtgenoote en eenige vrienden naar huis begaf, op den Dungen- sche brug aldaar gevallen en in de Zuid- Willemsvaart geraakt. Toen de man op het droge was gebracht, bleek hij reeds te zijn overleden. K. was vader van acht kinderen. ONDERSTEUNDE WERKLOOZE BESTOLEN VAN ƒ1400.—. Het spaarpotje onder het bed. Bij den arbeider H. O. aan den Booms- hosksweg te Almelo, is tijdens afwezigheid van het gezin, Zaterdagavond uit een kist je, dat onder een bed stond, een bedrag van ongeveer 1400 geroofd. Het geld was niet naar een bank gebracht, omdat O. werkloos is en vreesde, dat zijn steunuit- keering verminderd zou worden als be kend werd, dat hij nog een spaarduitje had. Daar slechts aan enkele ingewijden bekend was, dat het geld zich onder het bed bevond, zoekt de politie in een bepaal de richting. »Tel." GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT Onderaardsche gang in een kippenren. Uit Surhuis terveen wordt aan de „Tel." gemeld: Zondagavond te elf uur is door de assistenten der directe belastingen, ge assisteerd door de rijks- en gemeenteveld wachters, op vermoeden van in het geheim stoken van gedistilleerd ten huize van den arbeider J. van der M. alhier een inval, gedaan. Een vijf meter lange onderaard- sche gang, door v. d. M. achter zijn woning in de kippenren gemaakt, leidde naar een ruimte onder een hok, waar de beambte behalve een viertal vaten met de benoo- digde vloeistoffen (op water getrokken glucose) twee volledige distilleertoestellen en een melkbus, inhoudende 30 a 35 liter gedistilleerd aantroffen. Een dezer toestel- TUets is&eii&ar£j&cr dan dit natilAuc® weder. Voor komen is bqlerl dan genezen. Wie nu zoAt {sfteds eenige Wybert-tableferflaJlen mond te hebben, besc|estit zich kracht- Big tegen kou vatten en verra derlijke infectie. Verlaagde prijzen len, dat nog warm aanvoelde, was, door dat de eigenaar blijkbaar onraad vermoed de pas buiten werking gesteld. Een en an der was zeer kunstig in elkaar gezet. Voor den vervaardiger zou de distilleerderij, wanneer hij niet betrapt was, een winstge vende zaak zijn geworden, want naar schatting bevond er zich reeds 7 a 800 liter vloeistof in de vaten. Nog denzelfden nacht zijn de toestellen en ingrediënten naar Buitenpost vervoerd en ter beschikking gesteld van den ont vanger der directe belastingen aldaar. MERKWAARDIGE TEGENSLAG BIJ EEN LOSSING. Vertrek der „Volendam" uitgesteld. Het vertrek van het s.s. „Volendam" van de Holland-Amerika-Lijn, dat volgens de afvaartstaat op Maandagavond was gesteld, is om een zeker lang niet alledaagsche re den uitgesteld moeten worden tot heden avond. De vorige week Dinsdag namelijk is het schip hier aangekomen en toen men met het lossen wilde beginnen en de lui ken van de ruimen lichtte, bespeurde men, toen luik III verwijderd was, dat in het daaronder gelegen ruim, in plaats van de bij de afvaart in het tusschendek gestuwde 300 vaten mastiek, 'n dikke, bruinige mas sa aanwezig was. Van vaten was niets meer te ontdekken. Nadat men zich het hoofd had gebroken over de vraag hoe de mastiek uit de vaten kan zijn gekomen en toen op deze vraag geen antwoord kon worden ge vonden, begon men te beraadslagen, 'ïoe men deze wonderlijke lading zou kunnen lossen. De mastiek was zoo hard geworden, dat men er overheen kon wandelen en men besloot de lading met electrische boren te gaan verwijderen.'Dit was niet alleen noo- dig om de mastiek uit het tusschendek ver wijderd te krijgen, maar bovendien stond men voor het probleem, dat de lading lijn koeken, koperdraad en ander stukgoed, die in het nu volkomen afgesloten onderruim waren opgeslagen, toch ook moest worden gelost. Men zette de boren aan en slechts met de grootste inspanning kon men de taaie mastiek-massa loskrijgen. Deze merk waardige lossing heeft zooveel tijd ge vergd, dat men het vertrek van het schip 24 uur heeft moeten uitstellen. „Tel." DE HOOIBERGENBRAND TE ZWOLLERKERSPEL. Kwaadwilligheid de oorzaak? Omtrent den grooten hooibergenbrand welke gistermorgen te Zwollerkerspel heelt gewoed en waarbij 24 hooibergen een prooi der vlkmmen werden, wordt nader ge meld, dat het onderzoek van de politie heeft, uitgewezen, dat opzet de oorzaak van den brand moet zijn. De brandstichter heeft ideale omstandigheden uitgezocht. Door den zwaren mist was het hooi aan de buitenzijde vochtig, wat naar bekend de felheid van den brand zeer bevordert, ter wijl de sterke Noordoostenwind het vuur UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 22 November. Huizen, 1875 M. NCRV-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. H. v. d. Els- kamp. 11.00 Concert. Mej. C. de Jager, sopraan; Mevr. R. Mijnhout-Bakkenist, alt en M. F. Jurjaanz, harmonium. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Trio Alberse (viool-cello-piano). 2.00 Gramofoonplaten. 3,00 Concert. G. de Knegt-ter Haar, zang; H. Berhout, cello en Rie Beute, piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Landbouwhalftuurje. 6.30 Afgestaan. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Gramofoonplaten. 8.00 Sprekers namens het Nederl. Jonge lingsverbond, afgewisseld door Gramofoon platen. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 296 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30. „Onze keuken". 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arbeiderj in de Continubedr. 11.00 RVU. Causerie door Zuster F. Mey- boom. 11.30 M. Godels, zang en L. Contran, piano. 12.00 VARA-Kleinorkest. 2.00 Zenderverz. 2.15 VARA-Knipcursus. 3.00 Voor de kinderen. 5.45 Gramofoonplaten. 6.00 Orgelspel J. Jong. 6.30 RVU. H. Rutters: Handel's opera „Julius Caesar", met muzik. medewerking. 7.00 VARA-orkest. 7.20 Causerie J. W. Matthijsen. 7.35 Vervolg concert. 8.00 Vaz Dias. VARA-Varia en Herh. SOS-Ber. 8.15 Vervolg orkestconcert. 9.00 Causerie C. v. d. Lende. 9.20 Gramofoonplaten. 10.15 St. Louis Boys o.l.v. Carlquist. 11.00 Orgelspel C. Steyn. 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, belichten. 11.0511.20 Lezing. 12.00 Voor de scholen. 12.20 Orgelspel Q. Mac Lean. 1.05 Western Studio Orkest o.l.v. F. Tho mas. 1.50 Gramofoonplaten. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Pianrecital E. Kush. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey m.m.v. E. lies, piano. 5.05 Het John McArthur kwintet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's pianosonates door E. Isaacs. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert-inleiding. 8.35 BBC-Symphonie-orkest o.l.v. Sir Th. Beecham m.m.v. Gregor Piatigorski, cello. 10.40 Lezing. 10.55 Voordracht. 11.0012.00 Roy Fox en zijn Band. „R a d i o-P a r i s", 1724 M. 8.05 en 12.35 Gramofoonplaten. 12.50 Orgelconcert G. T. Desserre. I.25 Gramofoonplaten. 7.05 Gramofoonplaten. 9.05 Orkestconcert o.l.v. P. Paray. Kalundborg, 1153 M. 12.051.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 2.20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Concert o.l.v. Reesen. 7.2010.35 Luisteraarsvergadering. 10.3511.50 Dansmuziek uit rest. „Lod- berg". Langenberg, 473 M. 5.55 Gramofoonplaten. 10.35 Kamermuziek. II.20 Liszt-concert o.l.v. Merten. 12.35 Gramofoonplaten. 3.20 Orkest- en solistenconcert. 5.20 „Requiem", van Mozart, o.l.v. Breuer. 6.20 „Missa solemnis, van Liszt. 7.20 Orkest- en solistenconcert o.l.v. H. Rosbaud. 10.05 en 10.2011.05 Gramofoonplaten. Rome, 441 M. 8.05 Orkestconcert o.l.v. di Dnnato. 9.20 Dansmuziek o.l.v. Donavolonta. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12.20 Concert uit Antwerpen. 1.30 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 5.20 Gramofoonplaten. 5.50 Omroeporkest o.l.v. André. 7.35 Gramofoonplaten. 8.2010.20 Symphonieconcert o.l.v. Meu- lemans. 508 M.: 12.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Leemans. 1.30 Concert uit Antwerpen. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Sonatenconcert. 7.30 Gramofoonplaten. 8.20 dito. 8.40 Radio-tooneel. 9.50-^-10.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1365 M. 6.20 Rijkszending: Missa solemnis, van Liszt. 7.20 „Deutsche Passion 1933, hoorspel van R. Euringer. Muziek van H. Windt. 8.30 Concert uit München. 9.20 en 10.05 Berichten. 10,2011.20 Kamermuziek uit Müneher Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 10.5012.20 Deutschl. sender. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—15.20 Kalundborg. 15.2019.20 Langenberg. 19.20afloop Londen Reg. 4e Programma 8.0012.20 Langenberg, 12.2014.15 Daventry. 14.1515.20 Londen Reg. 15.2017.35 Daventry. 17.3518.20 Londen National. 18.20—19.20 Brussel (Fr.). 19.20—21.05 Warschau. 21.05afloop Parijs Radio. Daarna Kalundborg. Wijzigingen voorbehouden. onweerstaanbaar aan de volgende hooi bergen moest mededeelen. Naar de motie ven voor den brand zoekt men nog. Wel waren alle verzekerd, maar de meeste zeer laag, terwijl de omstandigheid dat het hier betreft gebruikshooi voor de landbouwers deze noodzaakt om tegen duurder prijzen weer hooi in te koopen. In Hasselt is de opslag van hooi geconcentreerd op twee plaatsen, daar het verboden is om in het stadje zelf hooibergen te hebben. De ber gen behoorden toe aan H. Grollemab, A. van Tijn, G. v. d. Veldt, H. Schaapman, B. Buter, E. Buter, die ieder twee bergen hadden, J. ten Klooster, A. v. d. Velde, D. Denneboom, J. Hulsebos, J. Steenbergen, en G. S. en J. Prins. De inhoud van de ber gen was gemiddeld belangrijk meer dan 50.000 pond, zoodat in ieder geval meer dan 1 millioen pond hooi in de vlammen is opgegaan. De meeste waren verzekerd bij de Onderlinge Boeren Brandwaarborg maatschappij Warner en v. d. Biesen te Zwolle, en de Overijselsche Onderlinge Brandwaarborgmaatschappij en enkele op beurspolis. FEUILLETON. VREEMDE KAPERS OP DE KUST. Naar het Engelsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. 39) En als je nu nog bedenkt, dat die feeks Almarez de zuster was van de be koorlijke Shiela; aangetrouwde stiefzus ter is juister. Want dat is de verhouding volgens de Engelsche wet. Die ongelukkige idioot, Juan Garcia, was notabene met haar getrouwd. O, duivels! Ik kan van nacht niet meer praten. Stel me alsje blieft geen vragen meer, wanneer we op je kamer zijn. Zou je me werkelijk een bed kunnen bezorgen? Je kunt het mijne krijgen. Ik ga op de divan slapen. Die arme Bob Smithers zal zijn eigen kamer noodig hebben, als hij thuis komt. Ik houd je aan je woord. Je bent me meer dan een bed schuldig. Als meneer for nuis, zooals juffrouw Smithers me noemt, er niet geweest was, dan zou je door den troep Spanjolen om zeep gebracht zijn. Na tuurlijk brand je van verlangen om te hoeren, wat er eigenlijk precies gebeurd is. 'Nu. bra. dari jr-jus**! Ik ben zoowel v. ü'i --i»" k. een wrak. Ik ge- 1 >of, d'.t ik niet meer genoeg energie o -i Geor.j.ït:« te aaien, als ik haar HOOFDSTUK XVHI. Explicaties. Winter, die altijd om alles dacht, zond den volgende ochtend met een politie-auto Furneaux' koffertje, zoodat het een keurige en verjongde detective was, die Roy son uit een diepen slaap wekte. Er was een flinke bui voor zonsopgang geweest, maar gedurende het ontbijt scheen de zoon heerlijk. Royson wilde, dat Smithers ook aan zou zitten, maar zijn moeder zei, dat Bob pas over vijven thuis gekomen was en dat zij hem niet vóór den middag wekken zou. Een mooie geschiedenis is dat van nacht geweest, hoor ik, zei zy, terwijl zij de theetafel in orde maakte. En van wie heeft u dat wel gehoord, juffrouw? informeerde Furneaux vriende lijk. Van den melkboer. Dan weet u het ergste al. Melkboeren verzamelen nieuws, zooals bijen de honing. Die arme Roberts! En hij was nog wel pas getrouwd! Royson keek toevallig een wekelijksche lijst van huishoudelijke uitgaven in, dat juffrouw Smithers iederen Zaterdagavond opmaakte, Zonder uitzondering vond hij daarop één of twee vermakelijke posten, maar dezen keer trok iets anders zijn aan dacht. Wat is dat? vroeg hij. Juffrouw Brown, kat, twee shilling zes pence. Waar om twee en een halve shilling? Dat is alles wat ik haar gaf, kapi tein. Het was juist iets voor haar om zoo brutaal te zijn om vijf shilling voor zoo'n mager katje te vragen. Maar ik had haar het geld beloofd! O, dat is best mogel'jk. Maar als u zoo gek wilt zijn, dan hoef ik het toch ook niet te zijn, wel? Furneaux' gegrinnik weerhield het stand je, dat Royson reeds op de lippen had. De zen keer bleek het de baas spelen van juf frouw Smithers nog al hinderlijk. Ik heb het met haar in orde gemaakt door haar een vierpondspot van de jam te geven, vervolgde zijn beschermster, ter wijl zij in zalige onbewustheid verkeerde, dat zij iets gedaan had, wat niet goed was. De daalder extra zou toch maar door haar man aan bier zijn uitgegeven. Nu zul len de kinderen er ten minste nog pleizier van hebben! Royson, zei Furneaux, terwijl je de nieren en het spek snijdt, zou je kunnen nadenken over de totale ongeschiktheid van mannen bij transacties met vrouwen. Je bent een beginneling op dat gebied, niet waar? Wanneer je twee jaar gelukkig ge trouwd bent geweest, dan zul je den die peren zin van mijn opmerking begrijpen. Onthoud het. Voel je je vanochtend weer 't heer tje, Furneaux? Ja, maar ik voer den heelen dag geen steek uit. Ik heb een verschrikkelijke week achter den rug. Royson was verwonderd. Ik had gedacht, dat je vandaag een massa verzoeken om inlichtingen zou moeten behandelen, zei hij. Winter en Shelden zullen dat gedeel te van de zaak wel opknappen. Misschien komen zij later op den dag hier of laten zij ons halen. Zal die vent hierboven zijn mond kunnen houden? Bob? Wat heeft hij gedaan? Hij weet te veel. Natuurlijk besef je niet, dat meer dan één commissaris in dit rijk een bevel van gevangenneming te gen je;zou uitvaardigen onder beschuldi ging van doodslag wegens je vriende lijke hulp van vannacht. Het zal je mis schien genoegen dan te hooren, dat Alfon so Velasquez niet dood is alleen gewond. Smithers zal geen kik geven als we hem zeggen om te zwijgen. Zeg jij het hem maar. Ik moet met de hand op het hart kunnen verklaren, dat ik er heelemaal niets van afweet. Vast staat, dat we Smithers en jou zoo mogelijk op den achtergrond moeten houden. Er zal toch al een departementale herrie over de heele zaak zijn. Binnenlandsche Zaken zal voor een strafzaak en veroordeeling tot zware gevangenisstraffen voelenmet vijf Spanpaarden dood en vier gewond kunnen we moeilijk de rest ook nog op- knoopenmaar Buitenlandsche Zaken zal aandringen op uitzetting zonder veel omslag. Zie je, deze heele geschiedenis heeft eigenlijk een politieken onder grond. Het zou gewoon een schandaal zijn als dezelfde opvatting het won. Waarschijnlijk zal je binnen het uur dezelfde opvatting toegedaan zijn. En, inderdaad, Royson moest bekennen, dat er veel te zeggen was voor het door Furneaux geopperd alternatief. De kleine detective ontvouwde een vreemde geschiedenis, terwijl zij naar het dorp wandelden. Er waren drie partijen en elk van hen deed zijn best om uit de handen van baron Garcia de controle los te krijgen over de sommen, die hem toe vertrouwd waren. De monarchisten oor deelden hem te oud en te voorzichtig, maar naar hen luisterde hij ten minste nog. De Constitutionalisten, gesteund door Juan Garcia, kwamen openlijk tegen hem in opstand, toen hij financieelen steun ont hield aan een plan, waaraan hij zijn goed keuring niet hechten kon, maar zij zouden nimmer hun toevlucht nemen tot moord en roof om hun doeleinden te bereiken. De derde partij kende geen andere me thode dan die van den knuppel. Zij waren het, die Wentworth en Jenks doodden. Den baron zelf dooden durfden zij niet. De eene groep kon niets ondernemen zonder dat het geheel of ten deele aan de beide te genstanders werd overgebracht. Zoo was het te verklaren, dat op denzelfden avond, dat de aanhanger van Juan Garcia afspraken om hem bij de Zuidpoort te ontmoeten de andere groep onder leiding van Gonda Almarez, die zich op den ach tergrond hield, een aanval op „The Home stead" deed. Zoo doende werd het plan van den jongen Garcia in de war gestuurd. Hij is nu dood, zei Furneaux, en het is niet zeker of zijn bondgenooten, als er ten minste van de mannen, die in de bijzonderheden van die buitengemeen duistere onderneming werkelijk ingewijd waren, nog in leven zijnal dan niet de waarheid zullen zeggen. Ik heb reden om te gelooven dat hij van plan was om in de vroeger ochtenduren den troep die vo- rigen Zondagnacht in de Jeanne ont kwam, toegang tot het huis te verschaf fen. Zij hadden het op zekere papieren voorzien, waarvan hij er later eenige zelf bemachtigde. Toen hij Shiela achterna snelde, stuurde hij zijn bondgenooten haas tig weg van de afgesproken plaats. De schoten vuurde hij af uit een soort van bravoure. Later betreurde hij dit en trachtte het te verbergen. Hun sigaretten waren op en hij gaf er hun een paar, maar had zoo'n geweldige haast om Shiela in halen, dat hij zijn sigarettenkoker ver loor. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6