DINSDAG 21 NOVEMBER 1933 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAI> PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 Nov. 1933, medegedeeld door het Kon. N -ui .etcoroL instituut te De DildL Hoogste barometerst.: 778.7 te Riga. Laagste barometerst.: 756.3 te Biarritz. Verwachting tot den avond van 22 Nov.: tpt zwakke De hooge drukking verplaatste zich naar de Finsche Golf, maar een uit het Zuid- Westen komend stijggebied, heeft zich over de Britsche Eilanden uitgebreid. De depressie over Frankrijk is iets afgenomen, maar uit het Noord-West en nadert weer een vrij diepe depressie die vermoedelijk naar de Golf van Biscaje zal trekken. Een zeer groot deel van Europa blijft dienten gevolge onder den invloed van de Ooste lijke strooming. Ofschoon in Duitsehland en ons land de verwachte opklaring intrad, bleef in West Duitsehland en ons land ten gevolge van toenemenden windkracht en de hooge temperatuur in de bovenlucht, de vorst nog uit. In Oost-Duitschland is vrij strenge vorst ingetreden en ook in Midden- Scandinavië bleef de vorst streng. In Zuidr Frankrijk en Spanje viel zware regen, in Midden-Frankrijk is het mistig en windstil; op de Britsche Eilanden valt bij betrokken lucht hier en daar motregen. Bij het ver^ dere opklaren van de bovenlucht is voor onze omgeving zeer lichte vorst des nachts met zacht weer overdag te wachten. LUCHTTEMPERATUUR Temp—'atuur des middags te half drie .68 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ojl.: Van Dinsdagnamiddag 4.31 uur tot Woensdagmorgen 7.02 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Woensdag 22 November voorm. 5.43 uur en nam. 6.16 uur. tieve salarisherzieningen, geeft de Com missie nog het volgende in overweging: 27. Indien uit de toetsing volgt, dat een bezoldigingsregeling van een lagere pu bliekrechtelijke corporatie wijziging be hoeft, zal het daarheen zijn te leiden, dat de excessen door die wijziging, eventueel door het vaststellen van een nieuwe rege ling, voll dig worden weggenomen. Het verdient daarbij aanbeveling, de gewijzig de of njeuwe regeling onmiddellijk in wer king te doen treden. Voor nieuw in dienst komend personeel levert zulks geen be zwaar op. Doch ook ten aanzien van de reeds in dienst zijnde ambtenaren ware de gecorrigeerde regeling aanstonds toe te passen. Daarbij dient eenter een te groote en te plotselinge vermindering van levens peil van deze ambtenaren te worden voor komen. Naar het oordeel der Commissie be staat aanleiding tot het treffen van een overgangsbepaling, indien door de inwer kingtreding van de gecorrigeerde regeling de netto-wedde van den in dienst zijnden ambtenaar, die gehuwd of kostwinner van een gezin is, meer dan 10 pet. of van den ongehuwden ambtenaar niet-kostwin- ner zijnde, meer dan 15 pet. op eenmaal zou achteruitgaan. In dat geval ware den ambtenaar bij wijze van overgangsmaatre gel een persoonlijke toelage toe te kennen, in dier voege, dat zijn inkomen per jaar met niet meer dan 10 resp. 15 pet. vermin dert. Ingeval ten gevolge van het ingrijpen der regeering de salarissen van bepaal- de ambtenaren of bepaalde groepen van ambtenaren met meer dan 20 pet. voor ge huwden en 30 pet. voor ongehuwden te ruggaan, ware te overwegen, of voor deze ambtenaren niet een afzonderlijke over gangsregeling in het leven behoort te wor den geroepen, ten einde den overgarg voor het meerdere meer geleidelijk te doen plaats hebben. Het vorenstaande geeft uiteraard slechts algemeene richtlijnen aan, waarvan, indien de omstandigheden daartoe aanleiding ga ven. kan worden afgeweken. Indien bijv. op de salarissen na 1 Januari 1932 reeds min of meer belangrijke kortingen hebben plaats gehad, zal er wellicht reden zijn om bij de inwerkingtreding van een gecorri geerde regeling, als hiervoren bedoeld mil dere overgangsbepalingen te treffen, dan het geval behoort te zijn, indien de betrok ken ambtenaren na 1 Januri 1932 nog weinig of geen salariskorting hebben on dergaan. 28. Het spreekt van zelf, dat bij de groo te aantallen regelingen (11 provinciën, 1076 gemeenten en enkele duizenden waterschap pen enz.) het aanbeveling verdient, ook ten aanzien van de volgorde, waarin dozc. regelingen waren na te gaan en te benor- deelen, systematisch te werk te gaan, ten einde willekeurig ingrijpen te voorkomen. In verband daarmede adviseert de Com missie het eerst de regelingen te too+sen van de groote steden en in aansluiting daar aan die der gemeenten boven 40.000 zielen. De provinciale regelingen waren alle ge lijktijdig te toetsen. Mocht zulks niet mo gelijk blijken, dan ware met de regelingen van de provinciën Noord- en Zuid-Holland te beginnen. Daarna komen successievelijk de regelingen van de gemeenten beneden 40.000 zielen aan de orde en vervolgens die der waterschappen enz. De mogelijkheid bestaat, dat wegens financieele moeilijkheden van een bepaald laeer publiekrechtelijk orgaan, aan de toetsing van diens bezoldig:ngsregeling voorrang moet worden gegeven. 29. De tijd schijnt gekomen, om te over wegen. of niet met het st°lsel van tiide- lijke kortingen dient te worden gebroken en tot het onnieuw vaststellen van de salaris sen moet worden overgegaan Het lid der Commissie de heer W. Drees, heeft pomeend gebruik te moeten maken van de bevoeedheid om afwiiksnde meenin gen afzonderliik ter kennis van den minister te brengen. Ziin Nota is als bijlage aan het rannort. toegevoegd. De heer Drees vestigt er in het algemeen de aandacht op, dat de Commissie, alles samengenomen, het beerin „exces" zeer ruim onvat en dat, wordt haar gedachten- gang gevolgd, het ingrijpen der regeering zeer ver kan gaan. Dit paf hem te meer aanleiding uitvoerig ten tv/ee door de C^mm'ssie behandelde punten van algemeen karaVW, het georga niseerd overleg en de te treffen overgsnes- benalingen. van ziin »*"ükende meening gemotiveerd te doen blijken. De Commissie was samengesteld als volgt: J. Schouten, W. Drees. C. M. J. F. Gose- linp. D. Koolman. H. W. Tilanus en I. H. J. Vos, leden en W. M. Palm en A. Masten broek. adviserende terwijl als se cretaris optrad J. M. Palm. BINNENLAND PROVI^ïAT.ir STAT»?N VAN ZUID-HOLLAND. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen hedenochtend onder voorzitter schap van jhr. mr. dr. H. A. van Karne- beek, Commissaris der Koningin, in tweer de gewone zitting 1933 bijeen. De voorzitter constateert, dat de Prov. Staten sinds de vorige vergadering twee Igden hebben verloren, de heer K. R. van Staal, die onlangs is afgetreden, en den heer C. Warnaer. die overleed. Spr. brengt in herinnering, dat de heer van Staal van Juli 19191920 en daarna van 1927 tot onlangs zitting heeft gehad in deze Staten. Hij was een strijdbaar man, die zich krachtig kon doen gelden. Van Staal heeft het Ged. Staten en misschien ook ziin medeleden niet altijd gemakkelijk gemaakt, doch hij kenmerkte zich door grooten ijver en veelzijdige belangstelling. Met den heer Warnaer is een typische figuur heengegaan, die na den heer von Fisenne het langst heeft deel uitgemaakt van de Staten van Zuid-Holland, n.l. van 1906 af, met een tweejarige onderbreking van 1919'21, tot zijn overlijden. Hij had een practischen, helderen kijk op de zaken, in het bijzonder die van het groote eiland, waar hij gewoond heeft. In de commissie voor de wegen en in het waterschap was hij met groote kracht werkzaam. Zijn woord, vaak met humor, had gezag en zijn lidmaatschap van de Staten getuigde vfan nuttige werkzaamheid op velerlei gebied. Zijn dood beteekent een gevoelig verlies voor de Staten, bij wie zijn nagedachtenis eerbiedig zal voortleven. De geloofsbrieven van de heeren G. van Andel (A.-R.) en P. J. van Harmeien (S. D.) werden goedgekeurd, waarna beide heeren werden beëedigd en geïnstalleerd. De agendapunten werden hetzij voor kennisgeving aangenomen, dan wel in han den van commissies gesteld of naar de afdeelingen verzonden. De voorzitter sluit te ruim half 12 de vergadering, met de mededeeling, dat de Staten op Dinsdag 12 December te 11 uur weder zullen bijeenkomen. CRISISUITKEERINGEN AAN LAND BOUWERS. Chèques voor het kwartje voor de aardappelen worden uitgeschreven. Naar aanleiding van de klachten uit land bouwerskringen over het uitblijven van verschillende uitkeeringen krachtens de crisisregelingen, heeft onze Haagsche cor respondent te bevoegder plaatse naar den stand van zaken geinformeerd. De uitkeering van het kwartje voor de aardappelen kan thans binnen enkele da gen tegemoet worden gezien: de chèques worden al uitgeschreven. Verder is het zeer waarschijnlijk, dat de bietenbouwers over veertien dagen hun geld zullen ontvangen. De vijf gulden per koe zullen echter deze maand nog wel niet aan alle rechthebben den kunnen worden uitgekeerd: wellicht kan met de betaling van een deel nog wel begonnen worden. Deze laatste betaling wordt wel reeds voorbereid. Het is een ko lossaal werk, als men bedenkt, dat daar voor niet minder dan 580.000 kaarten ge licht en gecontroleerd moeten worden. Het wachten is thans nog op een beschikking van den minister. In afwachting daarvan wordt echter de voorbereiding van de uit keeringen geregeld voortgezet. Ook de andere uitkeeringen, die voor de aardappelen en de suiker hebben haar ver traging te wijten aan de instelling van het landbouwcrisisfonds, welke uiteraard nog al wat administratieven arbeid met zich bracht. i>Tel." R. K. BOND VAN K.J.M.V. BISDOM HAARLEM. Belangrijke spoedvergadering. Gisteravond werd in de zalen van „Zo- merzorg" te Leiden een spoedvergade ring gehouden door het bondsbestuur uit geschreven. De bijeenkomst stond in het teeken van de sociaal-politieke voorlichting der K.J. M.V.-ers. Door het aanvaarden van het plan van actie, dat het bondsbestuur ont worpen heeft, zal deze actie zich uitbreiden over geheel Nederland. Tijdens de vergadering sprak de voorzit ter van de R. K. Staatspartij, de hoogedel- gestr. heer Mr. C. J. M. F. Goseling tot de zeer talryk opgekomen afgevaardigden. Op deze belangrijke bijeenkomst komen wij morgen nader terug. SERVATIUSBRUG TE MAASTRICHT IN GEBRUIK. Onder groote belangstelling is gisteren de gerestaureerde St. Servatiusbrug voor het groote verkeer in gebruik gesteld, welke brug niet alleen van groot belang is voor Maastricht, omdat hierdoor de verbinding is hersteld van Maastricht en de voorstad Wijk, doch waarmede tevens een groot deel van de Julianawerl^en is gereed gekomen. PERSONEELE BELASTING VAN KOFFIEHUIZEN. Minister De Wilde heeft aan de colleges van Ged. Staten een brief gericht, waarin Z.Exc. o.m. verklaart in beginsel geen be zwaar te hebben, dat gemeenten welke toepassing hebben moeten geven aan het bepaalde in art. 283 lid 4 der Gem. Wet, eventueel een verordening vaststellen, om de belastbare huurwaarde van koffiehui zen en dergelijke inrichtingen te verlagen. Met het oog op den financieelen toestand van de gemeenten, welke uiteraard niet rooskleurig zal zijn, zal de meerbedoelde bevoegdheid evenwel moeten worden be perkt tot de gelijkstelling van de perceelen of gedeeltep van perceelen, uitsluitend die nende tot uitoefening van het bedrijf van houder van een koffiehuis enz., met percee len of gedeelten van perceelen, vallende onder art. 11 par. 3 eerste lid letter a, der wet op de personeele belasting. VLIEGVELD ROTTERDAM- DEN HAAG. Inzake het gemeenschappelijk vliegveld voor Rotterdam en den Haag vernemen wij, dat de onderhandelingen tusschen de besturen der beide gemeenten in zoo'n vergevorderd stadium verkeeren, dat een voorstel dienaangaande aan de raden der twee gemeenten op zeer korten termijn, waarschijnlijk reeds volgende week is ie verwachten. SIGARENFABRIEK GESLOTEN. In verband met de aangekondigde ver hooging van den tabaksaccijns heeft, naar „De Volkskrant" verneemt, de directie der N. V. K. L. M. Sigarenfabrieken voorheen Gebrs. Bos te Ridderkerk besloten om met ingang van Maandag al haar personeel, om vattende ongeveer negen man, te ont slaan. De Rotterdamsche Lloyd Rapide. De Rotterdamsche Lloyd Rapide in aan sluiting op het mailschip „Indrapoera" wordt Woensdag 22 Nov. te 8.23 uur in den Haag (H.S.M.) verwacht. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. VIERING JUBILEUM R. K. VOLKSBOND „Ons Genoegen" bracht veel genoegen. Zondagmorgen half acht celebreerde de Zeereerw. heer Pastoor Heijtveldt voor een overvol bezette kerk de H. Mis, tot in tentie van de levende en overledene leden van de af deeling Voorhout van frovenge- noemden bond. Een imposant gezicht was het, te zien hoe circa 300 menschen, als broeders ge schaard achter één vaandel, optogen ter H. Tafel, welk feit deze dag heeft gemaakt tot een onvergetelijke voor alle feestvie rende leden. Dit lof- en dankoffer mag dan ook als een zeer geslaagde inzet worden beschouwd van deze vreugdevolle feestdag. Voor zeer velen, hun aantal viel moei lijk te schatten, daar er nog ontelbaren zich met een staanplaats moesten vergenoegen, in de groote zaal van het Parochiehuis, opende de voorzitter, de heer J. H. van der Voet, om half acht, dezen feestavond met den christelijken groet, en heette in het bijzonder welkom, den Zeereerw. heer Pas toor, en den edelachtb. heer Burgemeester dr. H. A. G. Bots, beide wethouders en den Gemeente-Secretaris met hun eentgenoo- ten, terwijl spr. ook de feestvierende leden rnet hunne dames een van harte gemeend welkom toeriep. Spreker gaf in zijn feestrede in beknop- ten zin weer: doel en streven van den R. K. Volksbond, en vervolgde met een résu mé te geven vanaf de oprichting tot op heden. Vervolgens schetste spreker het werk, dat ook de onderafdeelingen van de plaatselijke Volksbond in haar afgeioopen bestaansperiode hadden verricht, en op welk terrein zij zich speciaal bewogen. Spreker beëindigde met allen een genoeg lijken avond toe te wenschen. Onmiddellijk werd deze openingsrede gevolgd door het Bondslied, waarvan de solo's werden uitgevoerd door den heer P. Angevaare. Het door allen mede gezon gen lied was indrukwekkend om aan te hooren. Eindelijk werd het doek opgetrokken om de tooneelafdeeling „Ons Genoegen" voor het voetlicht te laten brengen het tooneel- spel: „De Waterduivel". Nadat het eerste bedrijf ten einde was, werd het woord verleend aan den Zeer eerw. heer Pastoor, die in korte bewoordin gen zijn van harte gemeende felicitatie, namens de geheele parochie, 'aan de ver gadering aanbood. Hierna voerde het woord de edelachtb. heer Burgemeester, die in zijn rede deed uitkomen, dat de Overheid soms de steun kan noodig hebben van een organisatie, om orde en gezag te handhaven bijvoorbeeld. En waar de R. K. Volksbond, een organi satie is die hier ter plaatse een zeer voor name plaats inneemt, heeft het Gemeente bestuur geen oogenblik gedraald om aan de uitnoodiging van het bestuur gevolg te geven. In zijn geheel was het Gemeentebe stuur tegenwoordig,welk feit voor zichzelf voldoende spreekt, hoeveel sympathie bur gemeester en wethouders den Bond toe dragen. Ten slotte feliciteerde spreker de afdeeling met haar 6e lustrum en wensch- te haar succes toe in haar verder streven naar het doel van den R. K. Volksbond. Aan deze beide sprekers bracht de voor zitter in zeer welgekozen woorden dank voor hunne felicitaties tot den jubileeren den Bond gericht en vertrouwt op den steun zoowel van de plaatselijke Kerkelij ke- als van de Wereldlijke Overheid. Overigens werd de pauze gevuld met een reeks van muziekstukken, gespeeld door den heer Th. van der Hulst P.Lzn., terwijl nog een verloting werd gehouden waarvan de baten zullen worden afgedra gen aan de onderafdeeling: Het Ondersteu ningsfonds: „Hulp in Nood". De te verlo ten voorwerpen bevatten fraaie prijzen, die meerendeel gratis of bijna gratis door de Voorhoutsche neringdoenden voor dit doel was afgestaan, waarvoor een woord van dank zeker op zijn plaats is. Oorzaak van deze gratis beschikbaar-stelling van prijzen was, dat het batig saldo circa 50 was, voorwaar een mooie opbrengst. Wederom werd het scherm opgehaald om ook het 2e en 3e bedrijf ten gehoore te brengen van het aandachtig publiek. Er is buitengewoon schitterend spel geleverd, zooals we het ons van deze tooneelvereeni- ging sinds langen tijd niet kunnen herin neren, dat ze het beter of even goed de den. „De Waterduivel" van Jan Grosveld heetf in „Ons Genoegen", dank zij haar eminen- ten regisseur F. M. Angevaare, buitenge woon goede vertolkers gevonden. Vooral het sublieme spel van de hoofdrolspelers: Nol van Hedel, boer; Lee, zijn oude trouwe huisknecht en Henk van Hedel, Klerk ter Secretarie, trok onz, bijzondere aandacht. Zonder uitzondering hebben alle spelers ons doen genieten van hun, voor een leek althans te beoordeelen, foutenloos spel. Jammerlijk moesten tweede en derde be drijf vrij vlug worden afgewerkt, in ver band met het late uur. Het verwonderde ons dan ook geenszins, toen ons bij monde van den heer F. M. An gevaare, regisseur, de mededeeling ge werd, dat ze met dit tooneelstuk zouden uitkomen op het concours te Lisse; wc kunnen het mis zien, maar gelooven toch dat ze zegevierend uit den strijd zullen te voorschijn komen, althans met een prijs huiswaarts zullen keeren. De voorzitter sloot met een enkel woord deze bij uitstek geslaagde feestdag ep druk te speciaal zijn voldoening uit over de tal rijke opkomst, vooral ook van de zyde der genoodigden, die allen aan de uitnoodiging gehoor gaven. De christelijke groet was spreker's laatste woord, om deze feestdag een waardig einde te doen zijn. Zoo is dan deze jubileumviering beëin digd. Met groote dankbaarheid en voldoe ning mag het bestuur van den Bond te rugzien op een dusdanig geslaagden feest dag, tot het welslagen waarvan „Ons Ge noegen" ons de hoofdschotel bereidde, ter wijl de muzikale medewerking van den heer Van der Hulst eveneens een woord van dank ten volle waard is. Werkloosheid. Steeds opgroeiende is de werkloosheid hier ter plaatse. Momen teel staan er 121 werkzoekenden ingeschre ven, waarvan 1 schilder, 4 timmerlieden, 3 monteurs, 2 smeden, 1 kantoorbediende en 110 landarbeiders. 4 WARMOND. 12 1/2-jarig Priesterfeest Prof. J. J. Henneman. Heden vierde de zeereerw. hooggel. heer prof. J. J. Henneman die in 1930 prof. W. Nolet is opgevolgd als hoogleeraar in de Kerk-Geschiedenis zijn 121/2-jarig priester-jubileum. De Jubilaris droeg he denmorgen in de kapel van het Thaologi- cum een plechtige H. Mis op, daarbij ge assisteerd door eerw. heeren theologan ten. Om 10 uur had de „receptie" van de studenten plaats, welke werd bijgewoond door Praeses en Professoren. De prefect wenschte namens de studenten den hoog leeraar geluk met. zijn jpbileum. Muziek en zang uitgevoerd door studenten ver hoogden de feeststemming. Van vrienden en kennissen ontving de Jubilaris vele bloemstukken en geluk wep- schen als blijken van hoogachting en waardeering voor zijn persoon en zpn priesterlijken en wetenschappelijken ar beid. Het feest werd uitfluitend in iptie- men kring gevierd. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen- et vergadert op Donderuagmiddag te 14.30 uur ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Dispensatie Bouwverordening; 4. Ontslag aan den heer A. J. van Gilst per 1 Januari 1934 als Hoofd der openbare lagere school; 5. Ontslag aan Mej. Meulenbrugge per 1 Januari 1934 als onderwijzeres in de nut tige handwerken der openbare lagere school; 6. Aanvulling ambtenarenreglement. Gemeentelijke Aankondigingen. Burgemeester en Wethouders van Lenden brengen ter algemeene kennis, dat zij, ten behoeve van de door de afd. Leiden der Ne- derlandsche Padvinders (Groep III) in het perceel Heerenstraat no. 64, alhier, te hou den fancy-fair, voor 24, 25 en 26 Nov. a.s. ontheffing hebben verleend van de ver bodsbepalingen vervat in art. 2, sub a. en b, van de Winkelsluitingswet 1930, S 460. A. VAN DE SANDE BAKHUIYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Nov. 1933. AGENDA LEIDEN. Donderdag Ledenvergadering R. K. Vrou wenbond, Zomerlust 8 uur. De avond-, nacht- en Zopdagdiepst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Sten straat 35, telef. 136, en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. 7. Nadere voorloopige vaststelling gemeen te-rekening 1931 en 1932; 8. Benoeming leden Commissie tot wering van School verzuim; 9. Benoeming lid Commissie van toezicht op het lager onderwijs; 10. Benoe ming leden vaste Commissies van Bijstand; 11. Korting op de jaarwedden en loonen van het gemeente-personeel; 12. Voorloo pige bepaling van de vergoeding voor ex ploitatiekosten aan de bijzondere scholen voor 1934; 13. Reclame Hondenbelasting. NIEUWE WETERING. IJsclub. De IJsclub „Ijsvermaak" heiid deze week haar jaarvergadering in het café Vaneraan. Aanwezig 38 leden. De voorzitter, de heer L. van Akkeren, open de met eenige toepasselijke woorden de vergadering en zeide verheugd te zijn, dat weer eenige jongeren tot de vereeniging waren toegetreden. Vervolgens werden door den secretaris, den heer J. Eekman, de notulen voorgelezen en onder dank vast gesteld. Uit het financieele verslag van den pen ningmeester, den heer Otto, bleek, dat de rekening sloot met een batig saldo van 249.61. De boeken en bescheiden werden door de heer A. Kalker en P. Vis nagezien en in orde bevonden. De periodiek aftredende bestuursleden Otto, L. van Akkeren, J. Klomp, J. Struive en C. J. Klerks, werden op vporstel yan den heer M. Spring in 't Veld bij acclaipa- tie herkozen. Nadat eenige voorstellen en piedpdeelipgen waren behandeld, kwam men aan de rondvraag, waaraan door vele leden werd deelgenomen. Er volgde hierop verschil van meening over het aannemen van nieuwe ledeA na de jaarvergadering, tusschen de heeren M. Spring ip 't Veld, Klomp, Struive ep Kalker. Een voorstel- Kalker, dat men zich tot 15 December a.s. als lid kan opgeven bij het bestuur en ver volgens ieder jaar tot de jaarvergadering, werd aangenomen. Een en ander zal in het reglement worden vastgelegd. Daarna brengt de heer Kalker napiens de IJsclub „Willem Barendsz" zijn harte lijke dank voor de bloepienhulde ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan dier vereeniging. Na de rondvraag werd de vergadering onder een dankwoord van dep voorzitter gesloten, en overgegaan tot de traditioneeie verloting vpn Sinterklaqspoppen en siga ren. OUDEWETERING. Jubileum. Zondag 3 December a.s., op den eersten Zondag van den Advent zal de hee^ W. Kasteleyn alhier den dag her denken, waarop hij voor 50 jaar optrad als lid van het R. K. Zangkoor te Roelof- arendsveen. Zoolang hij aldaar woonplaats had is hij daarvan lid gebleven en latei- bij gijn vestiging in onze parochie is hij lid geworden van het Zangkoor hier ter plaatse. Vijftig jaren heeft hij zich alzoo beijverd om jpede te werken aan de opluistering van de kerkelijke plechtigheden én het mag gezegd worden: hij heeft dit voorbeeldig gedaan. Er zullen er maar weinigen zijn, die zoo nauwgezet de op zich genomen verplichtingen zijn nagekomen. We wenschen den heer Kasteleyn, die nog steeds met volle activiteit aan het koor leven deelpeemt, dan ook van harte geluk met dit, vooral in een kleine parochie als die van Oudewetering, zeldzaam voorko mend jubilé. ROELOFARENDSVEEN. Jubileum van het Zangkoor. Op den feestdag van den H. Cecilia zullen de hee ren J. van der Meer Az., Directeur, Jac. Volwater, J .J. van der Mear Jz., J. Huig- sloot Gz., C. Cozijn en M. Hoogenboom Az., den dag herdenken, waarop zij voor 50 jaren als lid van het R. K. Zangkoor alhier zijn toegelaten. Het is voor enkele heeren wel niet precies de juiste datum, doch naar wij vernemen is het bestuur de nieening toegedaan, dat geen beteren dag dan de feestdag van de Patrones van het Zangkoor kon worden uilgekozen om dit zesvoudig jubilé op waardige wijze te vieren. Des morgens te 7 uur zal een H. Mis worden opgedragen voor de levende en overleden van het Zangkoor met algemeene H. Communie, waarna om 9 uur een ge zongen H. Mis zal worden opgedragen tot intentie der jubilarissen. Dan zal worden uitgevoerd de driestemmige Mis van Hu- bert Cuypers „Saneta Mathilda" terwijl na de H. Mis een Cantate zal worden gazongen. Het fefest zal wordan besloten met een ge zellig samenzijn in de St. Pancratiuszaal.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 2