MAANDAG 20 NOVEMBER 1933 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 300 K.G. SUIKER IN BESLAG GENOMEN De opdrachtgevers op heeterdaad betrapt. Ten kantore der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen te Tilburg was men gewaarschuwd, dat vermoedelijk Vrij dagavond 'n partij suiker van 3000 K.G. frauduleus van België uit in ons land zou worden ingevoerd. Onder persoonlijke lei ding van den inspecteur, den heer Reijntjes te Tilburg, zijn eenige ambtenaren er per auto op uitgetrokken en toen de verdachte vrachtauto de grens bij Baarle zou passee- ren, liet men den wagen ongemoeid omdat men niet zoozeer den chauffeur, als wel de opdrachtgevers wilde treffen. Dies werd de vrachtauto nagereden, die in de rich ting van Oosterhout ging. Intusschen wa ren politie- en belasting autoriteiten te Oosterhout gewaarschuwd om een waak zaam oog te houden op de koekfabriek der firma de H. aldaar, voor wien men meen de, dat de suiker bestemd was. Men liet de auto het terrein der fabriek oprijden en de balen suiker lossen en eerst toen de bestuurder van de auto aanstalten maakte om te vertrekken, greep men in. Voor de vrachtauto was dit echter te laat, want deze ging er in volle vaart tusschenuit. De gebr. de H. trof men in de fabriek aan. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt, terwijl de 3000 K.G. suiker in beslag wer den genomen. UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Adrianus Gijsbertus, z. v. Leonardus Jacobus Olijerhoek en Eliza beth Kuijpers. Gerard, z. v. Sijnon van Beek en Annetje Noordam. Jacobus Da- mianus, z. v. Adrianus Petrus van der Poel en Anna Clazina Cecilia van der Geest. Jan Bertus, z. v. Lubertus Koenders en Jan na Cornelia van Engelenburg. Jacobus Gerardus, z. v. Anthonius Engelbertus de Jong en Johanna Maria van Klink Jo- sephus Johannes Erasmus, z. v. Johannes Josephus Zoet en Barbara Balida Petro nella Verht ar. Bernardus Petrus Leonar dus, z. v. i ohannes Wilhelmus Jansen en Geertrudis Cornelia den Hollander. Overleden: Jacobus Rietbroek, oud 65 j. Petronella van der Meer, oud 75 d. Jacobus Gerardus de Jong, oud 4 d. HILLEGOM. Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan volgens de laatste opgave als werkzoekenden in geschreven 421 personen tegen 395 de vo rige week. Het aantarl werklooze bloemist en landarbeiders bedraagt 296, dus bijna 70 pet. LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". De R. K. Harmonie „Adolf Kolping", directeur de heer Ger. Dik te Leiden, gaf gisteravond hare jaarlijksche uitvoering voor dona teurs en kunstlievende leden. De groote Patronaatszaal was tot in de uitsterste hoeken bezet. Met den christelijken groet opende de heer P. Warmerdam de feestelij ke bijeenkomst en heette allen welkom. Hij zette uiteen, dat de heer J. v. d. Voort, tot dan toe de volijverige voorzitter van „A. K.", om gezondheidsredenen heeft moe ten bedanken. In 't kort deed hij uitko men wat de vereeniging in hem verliest. Hij schetste voorts de groote verdiensten welke „A. K." zich in 't belang der katho lieke zaak van Lisse heeft verworven en welke vorderingen zij onder den bekwa men leiding van den heer Dik tot nu toe heeft gemaakt. Na er op gewezen te hebben, dat 't bestuur er in geslaagd is de medewerking te verkrijgen van de heeren C. Spaanderman, transformatie-humorist en Hendrik L. van Wel, pianist te Leiden, ter volmaking van het programma, wenschte hij allen een genoegelijken avond toe. Het programma werd geopend met „For- tus fortuna", marsch van Ger. Dik. Als no. 2 Ouverture de l'Opera „Norma" van Bel lini. Vervolgens „En Bateau" Valse lente van Ger. Dik en „Unter dem Dopplen Adler? van Wagner. Inmiddels waren de Zeereerw. heer Pas toor en Kapelaan Tabink ter feestvergade- ring gekomen. De heer Warmerdam heet te hen van harte welkom. Vervolgens bracht hij een woord van dank aan den oud-voorzitter J. v. d. Voort voor alles wat hij voqr de vereeniging heeft gedaan. Namens het bestuur dankte hij de dames- zelatricen voor het aanwerven van do nateurs en kunstlievende leden. Het speet hem te moeten meedeelen, dat, ook al door de beroerde tijden, het Gemeentebestuur zich heeft genoodzaakt gezien de jaarlijk sche subsidie eenigszins te verkleinen. Niets aan te doen, oïscnoon het jammer is. Namens de leden, en dit vond de heer Warmeraam veronjaend, bood hij den oud voorzitter het eerelidmaatschap aan, ver gezeld gaande van een souvenir in den vorm van een vulpen. Hierbij sprak de heer Warmerdam den wensch uit, dat de oud-voorzitter deze nog een reeks van ja ren moge gebruiken voor zijn zaak en dat hij steeds met trots moge zien naar zijn gc- liefgekoosde Harmonie. Voorts wenschte hij hem een lang leven toe, hetgeen de Harmonie met klinkenden toonen onder streepte en de aanwezigen door een luid applaus bekrachtigden. De heer v. d. Voort bracht dank voor de sympathieke woor den en evens aan den directeur, bestuur en leden voor de prettige samenwerking, welke hij in de afgelegde 4 jaren heeft mo gen ondervinden. Met blijdschap en dank baarheid aanvaardde hij het eerelidmaat- schaps en het hem aangeboden souvenir en hij uitte den wensch, dat het met „A. K." onder de bekwame leiding steeds crescen do zal gaan. Hierna werd het muzikale pro gramma verder afgewerkt. Een dankbaar applaus volgde na ieder nummer. Na een korte pauze kwam de humorist Spaander man voor 't voetlicht en bracht allereerst ten behoore „Haarspeld", woorden van Troubadour en op muziek gezet door den heer v. Wel. Op mooie wijze voorgedragen mocht dit een dankbaar applaus uitlokken evenals de hierop volgende anecdoten over „Moos" de ijverige schooljongen". Een dramatische schets getiteld „Moeder" viel mede goed in den smaak. Het hierop ge volgde komische „Grootvadertje" lokte een uitbundig applaus, evenals „De Groote Vraag". Hierna kregen we ene transforma- tieschets getiteld „In de Alpen". Op uitste kende wijze wist de humorist hierin een viertal rollen uit te beelden n.l. de pro fessor, de vegetariër, de verliefde jonge ling en de dichteres. Onnoodig te zeggen dat hier een welverdiend applaus op volg de! Nog enkele kleinere nummertjes vie len in den smaak en zoo alles bij elkaar was 't een welgeslaagde avond. De heer Warmerdam dankte alien, die hadden me degewerkt dezen avond te doen slagen en sloot vervolgens met den christelijken groet. Volksbond-uitvoering. Gisteravond had in de groote zaal van den Ned. R. K. Volksbond de jaarlijksche uitvoering plaats voor de leden van den Ned. R. K. Volks bond. Deze avond was tevens het begm van het uitgeschreven Tooneelconcours door de R. K. Tooneelver. „Nut en Genoe gen" ter gelegenheid van het 35-jarig be staan. De voorz., de heer C. Schrama, open de met den chr. groet. Het is spr. een groot genoegen dezen avond de jubileeren- de ver. te mogen begroeten bij dit zeld zaam jubilé. Een enkel oogenblik wijdde spr. aan dit jubilé. Het is juist de Too neelver., die de steun en de stut is ge weest voor onze arbeidersbeweging. Een dankbaar applaus werd gebracht aan den jubilaris v. d. Reep, die al die jaren een bestuursfunctie in deze vereeniging heeft gehad en niet minder een applaus aan de vereeniging zelf.. Voorts begeeft spr. zich op een ander terrein, n.l. der maatschap pelijke wanorde. Een waarschuwend woord gaf spr. aangaande het fascisme. Wanneer dit eenmaal een groote invloed zou heb ben, zou dit leiden tot een dictatuur. De gevolgtrekkingen hiervan geeft u het hui dige Duitschland. Staat paraat in de toe komst. Voorts haalde spreker aan, de groote werkeloosheid heden ten dage. Wanneer de wereld gered wil worden, moeten wij allen liefde voor elkander hebben. Een woord tot de dames werd gericht inzake het verbruik der Coöperatie. Zij, die deze instelling heeft veriaten, keere weer terug. Voorts wensch te spr. de Tooneelver. „Ontwikkeling en Vreugd" uit Hazerswoude, veel succes mvt het hedenavond op te voeren stuk „De Overkant" van Leo Post en Fr. v. Duuren. Een dankbaar applaus werd gebracht aan- de jury, die de zaal betrad. Over het op gevoerde stuk trekken wij deze conclusie: Het spel is goed, doch losser spel zou het stuk beter tot zijn recht brengen. Hun rol- kennis bleek goed, de rol van grootvader zat in verkeerde handen, daar deze te zwak van stem bleek.. Na de pauze gaf de Too neelver. „Nut en Genoegen" het blijspel „Een rustig uurtje". Het publiek, dat bij het tooneelspel stille aandacht schonk, kon nu de lachspieren laten werken. Het was een zeer goed geslaagde feestavond. Ver melden we nog, dat het muzikale gedeelte werd verzorgd door Jan Reeuwijk en Cor v. d. Meer. Bouwvergunning. B. en W. dezer ge meente hebben aan het bestuur van de Wo- ningbouwvereeniging „Volksbelang" alhier, vergunning verleend tot het bouwen van 10 arbeiderswoningen op het perceel ka dastraal bekend gemeente Lisse in sectie D no. 3643, gelegen in het verlengde van de Emmastraat. Anti-Rev. Propagandaclub. Na een rede van den heer R. A. den Ouden, leider van de A.-R. Propaganda Studieclubs in Nederland, te den Haag, in de vergadering van de A.-R. Kiesvereeniging alhier, waar hij sprak over karakter, doel en taak der A.-R. Propagandaclubs, is alhier een Pro- padanda Studieclub met aanvankelijk 20 leden opgericht. Als leider werd benoemd D. Algera terwijl de overige bestuursleden in een volgende vergadering zullen wor den gekozen. Mond- en Klauwzeer. In de afgeloopen week is onder de veestapel van den land bouwer J. van Noort, alhier, een geval van de besmettelijke veeziekte „mond- en klauwzeer" geconstateerd. Goedkoope boter. Door bemiddeling van de Gem. Arbeidsbeurs zijn in de afge loopen week in totaal 62 gezinnen 400 pak jes goedkoope boter uitgereikt. Werkloosheid. In de week van 13 tot en met 18 November 1933 bedroeg het aan tal werkloozen, hetwelk stond ingeschreven bij de gemeentelijke arbeidsbeurs, 38. Bijz. Vrijw. Landstorm. Als leider van de bijzondere vrijwillige landstorm, af dee ling Lisse, treedt na het vertrek van den heer W. van Ingen, op de heer G. C. van Dijk, Heereweg no. 381. Dammen. De uitslag van de 5e ronde om hfet persoonlijk kampioenschap van Lisse en Omstr. is als volgt: Hoofdklasse: C. GastelaarsS. v. Duin 20 Jac. v. d. PoelJ. B. v. d. Laan 11 A. v. d. PoelP. C. de Jeu 20 G. BalkenendeA. Wijnhout 02 J. C. HoboD. Ver gunst 02 le klasse: A. v. DijkJ. v. d. Oetelaar 11 C. v. d. LeedeP. v. d. Zwet 11 N. v. d. PoelA. Dannijs 02 G. v. d. VoetJ. Schilder 02 2e klasse: A. TurkH. Baartman 11 N. v. d. HoornS. A. dc Bezer 11 P. Hoogerd—A. Mooyekind 20 S. KleinD. Algera 20 Afgebroken partijen bij 4e ronde: C. GastelaarsJ. B. v. d. Laan 11 Jac. v. d. PoelP. C. de Jeu 11 G. BalkenendeD. Vergunst 20 OUDE WETERING. Majella. 13 November is aan de R. K. voetbalvereeniging „Majella" de Bisschop pelijke goedkeuring verleend. Door Z. H. Exc. den Bisschop werd de Zeereerw. heer Pastoor P. Aarts als geestelijk adviseur aangewezen. Het le elftal begint aardig thuis te raken op het voetbalterrein. Nadat reeds gewon nen was van de D.O.S.-veteranen en Steeds Hooger 3, is gisteren door Majella I een verdiende 20 overwinning bevochten op O.D.I. 2. Jongens, met vertrouwen kunnen we de bondswedstrijden tegemoet gaan! OEGSTGEEST. Opdrachten bouwwerken enz. Aan de N.V. Nationale Aannemings Maatschappij v.h. Fa. van der Velden de Jong te Oegst- geest zijn onderstaande werken opgedra gen en worden uitgevoerd: 1. Door de N.V. Exploitatie tot Etagewo ningen te Amsterdam, het bouwen van een Flat voor hotelwoningen aan het Olympia- plein te Amsterdam, onder architectuur van den Architect F. A. Warners, voor 87.300. 2. Door Burg. en Weth. van Utrecht, het maken van rioleerings, ophoogings, bestra tings en bijkomende werken in en nabij den Blauwkapelscheweg tuSschen de Bol- lenhofschestraat en de Gem. Maartensdijk voor 27.327. 3. Door „Nationaal Grondbezit" te 's- Gravenhage, het bouwen van drie winkel panden aan de Nachtegaallaan te Utrecht voor 28.737. 4. Door de N.V. Bouw en Handelmaat schappij „GelriaHollandia" Dir. L. P. J. Geldens te Amsterdam, het bouwen van vijf Villa's aan de Joh. Vermeerlaan te Heemstede voor de som van 39.500. 5. Voor eigen rekening het bouwen van 14 burgerwoningen aan de Timor-, Man- doera- en Driftstraat te Leiden, raming 48.000. 6. Voor eigen rekening het bouwen van 5 villa's in het Bronsteepark te Heemstede, raming 62.550. STOMPWIJK. Gemeentebegrooling. Verschenen is de begrooting 1934 van de gemeente Stomp- wijk. De gewone dienst sluit invontvangst met 252.307,08, in uitgaaf met 267.092.33, nadeelig slot 14.785.25; de kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf met 8700.—. In de 'toelichting zeggen B. en W., dat bij de begrooting 1933 reeds is-gezegd, dat een zuinig beheer geboden was, doch dat thans gebleken is, dat de financieele positie van de Gemeente alles behalve gunstig is. Was in 1933 nog de beschikking over een batig saldo van 1931, groot 41.000.de dienst 1932 sloot reeds met een tekort van plm. 2000.—. De dienst 1932 bracht min der op dan geraamd was aan gemeente fondsbelasting ca. 4020.—, aan vermogens belasting ca. 700.en aan uitkeermg Ge meentefonds ca. 1000.terwijl circa 30.000.meer werd uitgegeven dan ge raamd was. Meer uitgegeven dan geraamd voor Burgerlijk Armbestuur circa 5000. voor ondersteuning werkloozen circa 7000.voor subsidie werkloozenkassen circa 1700. Aan verhooging van belastingen en het invoeren van nieuwe belastingen valt niet te ontkomen. Het aantal opcenten op de Personeele Belasting zal moeten worden gebracht van 80 op 200, opbrengst 17.760; de opcenten van de Gemeentefondsbelasting van 50 op 80, opbrengst 5220.33, invoering riool-belasting, opbrengst 1000.weder invoering straatbelasting, opbrengst f 4000. Verlaging subsidie Burgerlijk Armbestuur met 3000.steunverlaging met 3300. Daarnaast zijn geschrapt of verminderd de verschillende subsidies. Ten opzichte van de loonen van het Gemeentepersoneel wordt afgewacht de houding van Ged. Sta ten. De totaalcijfers luiden als volgt: Inkomsten Uitgaven Vroegere diensten 1.977.97 Algemeen beheer 65.143.79 31.658.76 Openb. veiligheid 931.85 21.366.71 Volksgezondheid 16.118.09 20.656.02 Volkshuisvesting 25.— Openbare werken 7.477.85 32.009.67 Eigendom niet be stemd voor Openb. diensten 860.— 343.10 Openb. L. Onderw. 6.752.85 15.726.77 Openbaar Vervolg Onderwijs 6.48 Uitgebr. Openbaar Lager Onderwijs 650.— Openbaar Buitengew. Lager Onderwijs 20.— Bijz. Lager Onderw. 710.— 24.753.48 Bijz. Uitgebr. L. O. 2.100.— Bijz. buitengewoon Lager Onderwijs 60.— L.O. niet vallende onder bovenstaande 0.67 144.65 Middelb. Onderwijs 2.375.— Hooger Onderwijs 175.— Nijverh. Onderw. 1.075— Onderw. K W. niet vallende o. bovenst. 5.— Ondersteuning be- hoeftigen 1.963.60 27.735.78 Idem werkloozen 18.753.25 32.093.50 Landbouw 100.— Handel en Nijverheid 62.53 3.787.96 Belastingen 89.286.33 326.16 Eléctr. Bedrijf 22.504.05 13.855.— Gasbedrijf 17.804.09 17.971.32 Kasvoorzieningen 2900.— 2.900.— Overige ink. en uitg. 1.038.15 1.897.— Onvoorzien 12.000— 252.307.08 267.092.33 Kapitaaldienst. Openbare Werken 2700.- - 2700— Gasbedrijf 6000.- 6000.— 8700.— 8700.— De totale schuldenlast aan geleende gel den bedraaft 451.829.22 met een verplich te ^flossing en rentebetaling voor 1934 van resp. 27.756.50 en 20.867.55. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Erin geloopen. Door de politie alhier werd Zaterdagmiddag een vrachtauto aan gehouden, waarin verschillende voetballers uit Rotterdam werden vervoerd. De be stuurder die geen vergunning bleei. te be zitten, was dus in overtreding tegen de wet op de openbare middelen van vervoer. De voetballers verlieten na aanhouding de auto om hun reis per andere gelegenheid te vervolgen. De voetballers zouden vast mafar oploopen in de richting Leiden en dan ver der onderweg wel een autobus aanhouden om hun reis te vervolgen. De politie ver trouwde de zaak echter niet, omdat ook de auto dezelfde richting uitreed en het de betrokken politieman voorkwam dat dan de passagiers in stede van met een autobus onderweg wel weer in zouden stappen. De politie waarschuwde dan ook haar collega's te Leiden, alwaar inderdaad de auto werd aangehouden met dezelfde passagiers. Pro ces-verbaal was vanzelfsprekend onvermij delijk. BODEGRAVEN. St. Elisabeth-vereeniging. Op den feestdag van de H. Elisabeth heeft onze plaatselijke charitatieve vereeniging in de bovenzaal van het Parochiehuis een ten toonstelling gehouden van de goederen, welke door de leden dezer vereeniging, het zij in organisatie, hetzij thuis, waren ver vaardigd. Het bestuur mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. In de Hoogmis sprak de zeereerw. heer Pastoor enkele woorden van hartelijken dank aan de St. Elisabeth-vereeniging, voor al het goede, hetgeen door haar verricht was en gedaan wordt voor de armen en ouden van dagen onzer parochie. Met St. Nicolaas zul len de kinderen van arme gezinnen ver rast worden met een geschenk van een der kleedingstukken, waarvan we in het kort opnoemen: ongeveer 170 stuks heeren- en jongenskleeding en circa 160 stuks vrou wen en meisjeskleeding, terwijl tevens nog een flinke partij goed gereed lag voor de ouden van dagen, die met Oudejaarsavond zullen uitgereikt worden. Het bestuur zegt dan namens de vereeni ging allen milde gevers dank voor hun on- misbaren steun, de leden voor haar arbeid zaamheid en hoopt ook in de toekomst te mogen blijven rekenen op haar aller mede werking. WOERDEN. Kiesvereeniging. Vrijdagavond verga derde de R. K. Kiesvereeniging alhier in hotel Ruys. De opkomst der leden was ge ring. De voorzitter, de heer v. Breukelen, heet te in zijn openingswoord de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder den zeereerw. heer pastoor, en betuigde zijn spijt over de zeer matige belangstelling. De secretaris, de heer A. v. d. Bosch, las de notulen, die onder dank van den voor zitter onveranderd werden vastgesteld. De voorzitter verklaarde, dat deze verga dering op de eerste plaats noodig was voor de Zaterdag gehouden kringvergadering te Leiden, die op haar beurt noodig was voor de a.s. vergadering der Partijraad. Door het kringbestuur was aangedrongen zoo kort mogelijk voor 18 Nov. te vergaderen. De Hfeeren v. d. Vliet, Hoogenboom, Ruys en Streefland waren voor deze vergadering verhinderd. De voorzitter herdenkt vervol gens den overleden eersten voorzitter der Kath. Kiesver. alhier, den weled. heer N. de Kruif. eere-lid van deze vereeniging. De voorzitter memoreert de 2e Kamerverkie zingen en brengt dank aan degenen, die op dezen dag hebben medegewerkt voor een vlot verloop der stemming. Dan gaat hij de gebeurtenissen na, die sinds hebben plaats gehad. De R. K. Staatspartij heeft het noo dig geacht een actie voor helder inzicht in de partijbelangen en de bestaande toestan den, in te zetten. Vandaar de in Amersfoort gehouden ka derdag waar Mr. Goseling, voorzitter van het Partijbestuur, duidelijk heeft doen blij ken, dat de partij in deze moeilijke tijden alles doet, wat mogelijk is. Met de gegevens van dezen kaderdag is de Staatspartij aan het werk gegaan en zijn er ingesteld: 'n Commissie van Studie en Documentatie, die door vlugschriften van haar werkzaamheid zal doen blijken, en tal van partijkernen met als taak: le studie van de laudsbclan- VAN 21. Eindelijk trók hij zoo hard, dat hij van de tafel van zijn stalletje afviel en met een geweldige smak op den grond terecht kwam. Nu schrok Rommelzak wakker en wreef eens flink zijn oogen uit. Hij keek naar zyn vinger, maar daar was niets aan te zien en pijn had hij ook niet. Het drong nu tot hem door, dat het een droom was. gen en de handelwijze der staatspartij; 2e het geven van voorlichting; 3e gelegenheid geven tot uitspreken wat er onder de kie zers leeft, waarvan een maandverslag aan het Partijbestuur wordt overhandigd. Ook in Woerden is zoo'n kern. De voor zitter verzoekt dringend uit te zien naar leden.' Ook de kwestie van 'n kernleider is nog niet opgelost. Vervolgens wordt de agenda van de a.s. Parijraad besproken. De voorzitter leest verschillende wenschen, door diverse kies kringen hierbij ingediend, voor. De heer Siero vraagt of de kieskring Leiden geen punten heeft naar voren gebracht. Hij wil ten zeerste ondersteunen crisissteun aan Middenstanders en wil de afgevaardigden van Woerden 't urgentieprogram naar voren doen brengen. De heer Snel wil krachtig doen aandrin gen op spoed bij de behandeling van steun aan het groote gezin, dat de dupe is van verschillende crisismaatregelen. Tot afgevaardigden naar de kringverga dering te Leiden worden gekozen de heeren Siero en Snel. Bij de rondvraag informeert de heer Snel naar de meening van den voorzitter over een protest tegen de voor ons geloof be- leedigende uitlatingen van ds. Kersten in de Tweede Kamer. Voorzitter vindt dit te veel eer. De heer Verhoef merkt nog iets op over een goederen-ruilsysteem. Verder wordt er nog voorgesteld een spreker op te laten treden om de verhouding van fascisme tot katholicisme nader te belichten. De voorzitter vindt het idee prachtig, maar vreest voor het traditioneele gebrek aan belangstelling. Hierna tegen 10 uur slui ting. Jeugdleider. Door Z.H. Exc. den Bis shop van Haarlem is tot algemeen Jeugd leider alhier loemd de weleerw. pater Engels, kapc *v Volksbond. Naar we vernemen heeft de heer J. Lunenburg, voorzitter van de R. K. Volksbond, voor deze functie en tevens voor het lidmaatschap bedankt. ZOETERWOUDE (H.R.). Aanrijding. Zaterdagmorgen ging Mej. K .uit Bodegraven met haar koopwaren per bakfiets naar Leiden. Ter hoogte van de betonfabriek van de firma Oosthoek werd zij van achteren aangereden door een auto van den heer v. d. B. uit Hazerswoude, be stuurd door den heer de H. Mej. K. werd over den weg geslingerd en met een hoofd wonde en gebroken pols opgenomen en naar het Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Naar wij vernemen waren de remmen der auto niet in orde. De politie heeft de zaak in onderzoek. De auto is in beslag geno men. WILT U IETS WETEN? Vraag: C. v. d. S. te A. inzake loting voor de lichting 1935. Antwoord: De loting voor de lich ting 1935 heeft op 15 Juni jJ. plaats ge had. Voor den dienstplicht bestemd zijn degenen, wier namen in alfabetische volg orde het dichtste volgen op den naam Th. M. de Meij. Vraag: Is een huurcontract (voor win kelhuis), dat niet geregistreerd is, werke lijk geldig? Tevens heb ik gehuurde win kel met werkplaats (op contract). Nu is die werkplaats afgekeurd door de arbeids inspectie omdat er geen lioht en lucht in is en de eigenaar wil er niets aan laten veranderen. Blijft dat contract nu van kracht, terwijl ik nu toch niets aan het pand heb? Antwoord: Een niet geregistreerd huurcontract is wel degelijk rechtsgeldig. Registratie is voornamelijk van belang voor de bewijskracht tegenover derden. Wat de afgekeurde werkplaats betreft, kunt u o.i. een eisch tot schadevergoeding of zelfs vernietiging van het huurcontract vragen op grond van art. 1588 B.W. dat aldus luidt: De verhuurder moet den huur der instaan voor alle gebreken, van het verhuurde goed, welke het gebruik daar van verhinderen, al mocht ook de verhuur der dezelve tijdens het doen der verhu ring niet gekend hebben. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskundig gebied. (Kosteloos). EN HOBBELTJE. hier op het marktplein te zitten? Zijn slim paard was kalm doorgezwommen en bij den steiger van Munsterdorp was hij voorzichtig uit het water gestapt met de ton achter zich aan en zoo was hij naar de markt geloopen.

Leidsche Courant | 1933 | | pagina 11